اخبارو مطالب دوشنبه 5 دی 1390

دعوت سه لرستانی به اردوی تیم ملی بسکتبال

رئیس هیأت بسکتبال لرستان از دعوت سه ورزشکار لرستانی به اردوی تیم‌های ملی بسکتبال در رده‌های مختلف سنی خبر داد.

مجتبی کلانتری‌فرد اظهار داشت: برنا پروری و محمد یوسفوند در رده نوجوانان و علی حیدری در رده امید سه ورزشکار لرستانی هستند که به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند.

وی افزود: هفته گذشته سه مربی لرستانی به اسامی شاهپور شیرازی، محسن پور و میثم امیری در کلاس دانش‌افزایی سطح پیشرفته بسکتبال که با شرکت 27 نفر از مربیان کشورمان به مدت یک هفته در سنندج زیر نظر ماریو بلازونه مدرس ایتالیایی کنفدراسیون جهانی بسکتبال(فیبا) برگزار شد شرکت کردند.

 

فراخوان گردهمایی ورزشی - فرهنگی لرها در ورزشگاه آزادی

9 دی ماه ؛ این بار حماسه لرها در آزادی

بابک ملایری: به یمن فوتبال و برنامه 90 گوشه‌ای از مظلومیت لرها در رسانه ملی به نمایش در آمد. میلیون ‌ها ایرانی از قومیت‌های مختلف دیدند که مرکز یک استان لرنشین(یاسوج) از حداقل امکانات و تجهیزات فوتبالی بی‌نصیب است و به این ترتیب گوشه‌ای از کوه یخ مشکلات و محرومیت ها در معرض دید همگان قرار گرفت. همین چند وقت پیش بود که یکی از خبرگزاری ها از قطع انگشتان دست کودکان لر در همین استان به دلیل عبور از رودخانه با تسمه خبر داد و چندی پیش نیز آتش گرفتن بخاری نفتی چند فرشته معصوم را در گوشه دیگری از مناطق لرنشین در چهار محال و بختیاری به کام مرگ کشید. و اینها گوشه ای از محرومیت های استان های لرنشین در دامنه های زاگرس است.

 اکنون استقلال تهران به عنوان یکی از نمادهای هویت‌سازی از بالا که میلیاردها تومان از بودجه دولت و پول مردم را به خود اختصاص می دهد در ورزشگاه آزادی میزبان یکی از نمادهای محرومیت لرهای ایران است. دوربین های پخش زنده فوتبال نباید به یاسوج بیایند و بازیکنان چند صد میلیونی نباید در زمین ناهموار یاسوج منافع میلیاردی را به خطر اندازند.

اما اگر دوربین‌ها به یاسوج نمی آیند، لرها می توانند خود را به دوربین‌ها برسانند. زمانه ، زمانه جنگ نرم و دفاع نرم است. وقتی در جوک‌ها و اس ام اس ها لرها را افراد زمخت و بی منطق به تصویر می کشند نباید جز این هم انتظار داشت.
شاید از نظر برخی ها لرها شایسته همین زمین های ناهموارند و بچه های لر باید از زیر و لای نرده ها به درون ورزشگاههای بخزند! برای دفاع از هویت و فرهنگ لری باید آستین‌ها را بالا زد باید کنش کرد . باید عمل و اقدام کرد . با حرف و نوشتار و سخنرانی کاری از پیش نمی رود. لرها باید هویت و مظلومیت خود را به رخ بکشند. باید خود را اثبات کنند و فرصت رسانه ای فوتبال فرصتی بی نظیر است. "شهرداری یاسوج" فارغ از فوتبال و یک شهر و تیم خاص اکنون کارکردی رسانه ای دارد. شهرداری یاسوج می تواند نقطه کانونی همگرایی قوم لر و رسانه ای شدن هویت و خواست قومی لرها باشد. اگر رسانه های رسمی از بالا برای ما هویت سازی می کنند و عامدانه ملت را به دو اردوگاه "قرمز و آبی" تقسیم می کنند ، ما لرها چرا حول پرچم شهرداری یاسوج گرد نیاییم؟ چرا برای یک بار هم که شده "شهرداری یاسوج" به "تراختور" قوم لر تبدیل نشود؟

از همه لرها دعوت می کنیم فارغ از اینکه به کدام منطقه از گستره جغرافیایی لرنشین تعلق دارند و به کدام گویش سخن می گویند، و فارغ از رنگهای قرمز و آبی ، با یک دل و یک زبان برای دفاع از شهرداری یاسوج به مثابه نمادی از قوم لر در ورزشگاه آزادی گرد هم بیاییم. حضور دهها هزار نفری لرهای ساکن تهران و کرج و لرهایی که بتوانند از استانهای دیگر خود را به تهران برسانند می تواند نقطه عطفی در همگرایی و همدلی قوم لر و رساندن صدای محرومیت و ادب و متانت لرها به کل ایران ، و پاسخ محکمی به جوک ها و اس ام اس های لری باشد.

وعده ما جمعه 9 دی از ساعت 15 تا پس از بازی شهرداری یاسوج با استقلال تهران در ورزشگاه آزادی.

در این گردهمایی ورزشی – فرهنگی می توانیم با سر دادن شعارهایی به زبان فارسی و گویش لری از یک سو پیام خود را به میلیون‌ها بیننده ایرانی در سرتاسر ایران و جهان برسانیم و از سوی دیگر در جهت تقویت همبستگی قوم لر گام برداریم. بهتر است شعارها به گونه طراحی شود که بیانگر مظلومیت و محرومیت لرها و همچنین خدمت آنان در طول تاریخ به ایران و پایبندی لرها به خاک پاک ایران‌زمین باشد و در عین حال پوچی جوک‌ها و اس ام اس‌های ضدلری را نشان دهد.

 

وقتی مسؤولی احساس وظیفه می‌نماید

فرهاد داودوندی- بروجرد: غروب امروز ( 4/10/1390 ) مهندس جافر دولتشاهی مدیر عامل محترم باشگاه دارتاک خرم‌آباد محبت نمود و طی تماسی با این‌جانب در رابطه با نقدی که در رابطه با برنامه تلویزیونی جام افلاک نوشته بودم، صحبت جامع و کاملی را بیان داشتند .

جدا از این که با دوست خوبی به مانند ایشان آشنا شدم ، اما موردی که مرا به وجد آورد احساس وظیفه یک مسوول ورزشی در جواب دادن به منتقدین ورزشی بود، موردی که متاسفانه کمتر دیده میشود . به همین خاطر ضمن تشکر از مهندس دولتشاهی ، آرزو می نمایم که بقیه مسوولین ورزشی در سطح استان مان در جواب نقد های ورزشی عکس العمل مناسبی به مانند مهندس دولتشاهی نشان بدهند . زیرا وظیفه همه ما پیشرفت ورزش استان مان است و ورزشی نویسان استان مان خوشبختانه موازی با مسوولین ورزش استان پیش می روند . موردی که می تواند چرخ ورزش لرستان و بخصوص فوتبال را بیش از پیش به جلو هدایت نماید .

در خاتمه صمیمانه آرزوی صعود تیم دارتاک لرستان به مراحل بالاتر در فوتبال کشور را دارم

جدول رده‌بندی لیگ دسته سوم کشور تا پایان هفته سیزدهم

رده

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

ذوب فلزات بهار

13

9

1

3

24

15

28

2

دارتاک خرم‌آباد

13

5

7

1

24

13

22

3

گلچین‌رباط‌کریم

13

5

6

2

14

5

21

4

شهرداری بانه

13

6

3

4

19

20

21

5

شهرداری‌بروجرد

13

5

5

3

25

18

20

6

فجر دهلران

13

5

3

5

13

17

18

7

مهر اراک

13

5

2

6

20

16

17

8

شهرداری صحنه

12

4

4

4

26

27

16

9

میناشی‌اسلام‌آباد

12

3

4

5

19

22

13

10

دارایی اراک

13

3

2

8

15

22

11

11

پرسپولیس‌دره‌شهر

13

3

5

5

10

19

14

12

هماجوانرود

11

-

4

7

6

21

4

برگرفته از وبلاگ آقای حسین زنده‌دلی

 

دوست گرامی

جناب آقای سید غلام‌رضا(پژمان) نعمت‌پور

ضایعه اسفناک درگذشت پدر گرامی‌تان را تسلیت عرض می‌نماییم

رضا جایدری، محمود داودی‌نژاد،سعید سروش، ابراهیم شریفی، مسعود فرج‌الهی، رضا طولابی، آرش قنبری ، مهران مریدی، سعید مالکوچی

/ 0 نظر / 8 بازدید