اخبار و مطالب سه‌شنبه 15 فروردین 1391

نتایج هفته بیست و سوم لیگ دسته دوم فوتبال ایران
سه‌شنبه 15 فروردین 1391:
گروه اول
 نفت محمودآباد ۳ گازفجرجم بوشهر ۱
 گل‌ها: امین سالار، على عرب و امین انصارى براى نفت و مصطفى نوروزى براى فجرجم
 مقاومت تهران ۴ نفت و گازگچساران 0
 گل‌ها: محمد شادکام، على رمضانى، احمد کامدار و سعید مرادى
 بدر بندرکنگ ۳ گیتى‌پسند اصفهان ۲
 گل‌ها: سعید جلالى، سعید نوروزى و ولید نورى براى بدر و سجاد اژدر و جواد مجازى براى گیتى‌پسند
 ذوب‌آهن‌نوین اصفهان 0 استقلال اهواز ۱
 گل: سیدحامد صیاد
 شهردارى اردبیل ۲ ملى حفارى اهواز ۳
 گل‌ها: رضا مقدم و حمید غیبتى براى شهردارى و ابراهیم لطیفى(۳گل) براى ملى حفارى
 سپیدرود رشت ۱ فولادنوین اهواز ۱
 گل ها: میرهادى میرجوان براى سپیدرود و سیدمسعود سلیمانى براى فولادنوین
 شموشک نوشهر 0 سیاه جامگان مشهد ۳ ( حاضر نشد)
 گروه دوم
 نفت امیدیه ۱ سایپا مهرکرج۱
 گل ها:حسین محمودى براى نفت امیدیه و رضا احمدى براى سایپا مهر
 آشیان گستران ورامین 0 داتیس لرستان 0
 منطقه ویژه بندرعباس 0 گسترش فولاد سهند تبریز ۱
 گل: پویا خاورپور
 شهردارى دزفول ۲ نوژن شهردارى نوشهر 0
 گل‌ها: رضا خواجوى و ایمان عبدى‌زاده
 پرسپولیس برازجان 0 پاس‌نوین همدان ۲
 گل‌ها: على‌اصغر عاشورى و آرش محبى
 نفت‌نوین آبادان ۱ پیام خراسان 0
 گل: محمد سرافراز
 چوکا تالش ۳ پرشان زنجان 0 (حاضر نشد)

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

نفت نوین آبادان

23

13

5

5

41

20

44

2

پاس نوین همدان

23

12

8

3

32

13

44

3

سایپا مهر کرج

23

12

7

4

40

23

43

4

نفت امیدیه

23

11

10

2

32

19

43

5

گسترش‌فولاد سهند

23

11

7

5

41

19

40

6

شهرداری دزفول

23

11

6

6

35

17

39

7

داتیس لرستان

23

8

10

5

25

25

34

8

نوژن نوشهر

23

9

5

9

28

26

32

9

آشیان‌گستران‌ورامین

23

8

5

10

25

29

29

10

منطقه‌ویژه بندرعباس

23

5

8

10

18

24

23

11

چوکا تالش

23

6

7

10

25

33

22

12

پرسپولیس برازجان

23

3

9

11

28

42

18

13

پیام خراسان

23

2

9

12

20

33

15

14

پرشین زنجان

23

0

4

19

8

75

1

توجه: سه امتیاز چوکا تالش و پرشین زنجان از سوی کمیته انضباطی کسر شده است.

 برگرفته از وبلاگ آقای رضا عصمتی

 

آغار کار نماینده لرستان در لیگ دسته دوم فوتسال کشور
حسین زنده‌دلی- بروجرد: رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال کشور از این هفته با شرکت 22 تیم در دو گروه شمال و جنوب آغاز می‌شود.
تیم پولاد گسترش بروجرد نماینده استان لرستان در این رقابت‌ها در هفته اول میزبان همیاری اراک است. این بازی جمعه 18 فروردین‌ماه از ساعت 16 به قضاوت قباد فتح‌الهی، حسن عرفانی، علی‌رضا مداحی و امیر جعفریان در سالن ولایت روجرد آغاز خواهد شد.
در گروه جنوب این رقابت‌ها 11 تیم همیاری اراک– جام جم یزد– نماینده چهارمحال بختیاری– پولادگسترش بروجرد– بنیاد هرمزگان– جهان‌اسپرت سیرجان– سجاد زابل – کیان کاشان – دایتی شیراز – برق شیراز و گیتی پسند اصفهان حضور دارند که رقابت‌های خود را به صورت رفت و برگشت برگزار خواهند نمود.

 

اسنوکرباز لرستانی در رده سوم نوجوانان کشور ایستاد
فرزین کشوری: دومین دوره مسابقات اسنوکر زیر 17 سال قهرمانی کشور با شرکت 32 اسنوکرباز از 11 استان به مدت 5 روز در شهرکرد برگزار گردید.
تیم دو نفره لرستان متشکل از امین سنجابی و دانیال قهرمانی در این مسابقات حضور داشت که سنجابی با صعود به مرحله نیمه‌نهایی جزو 4 نفر برتر کشور قرار گرفت.
در پایان این رقابت‌ها  سیاوش مزینی از تهران و مهدی مرتضوی از چهارمحال و بختیاری اول و دوم شدند و پارسا نافعی از استان البرز و امین سنجابی از لرستان به صورت مشترک عنوان سوم را از آن خود کردند.

 

تاریخ آغاز رقابت‌های فوتسال نوجوانان کشور مشخص شد
از طرف سازمان لیگ فوتسال کشور برنامه رقابت‌های فوتسال نوجوانان قهرمانی کشور اعلام شد.
طبق اعلام سازمان لیگ فوتسال کشور تیم نوجوانان شن‌سا تنها نماینده استان لرستان در رقابت‌های فوتسال قهرمانی نوجوانان کشور از یکم اردی‌بهشت در شهرستان کلاردشت به مصاف حریفان خود می رود.
رقابت‌های فوتسال قهرمانی نوجوانان کشور با حضور 26 تیم در استان مازندران و به میزبانی شهرستان کلاردشت برگزار خواهد شد.
اسامی بازیکنان و کادر فنی تیم شن‌سا: مجید امیری، رضا رشنو، خشایار اسعد، آرمان پیری‌عالم، امین امامی، محمد دهقان، سید حسن موسوی، امیررضا احمدی، محمد بیرانوند، مبین جهانگیری، محمد کشوری، رضا خانی‌چگنی، محمدجعفر ملکی، امیر سپهوند، محمدرضا نظری، امیرحسین سلیمانی، محمود دوستی، مربی: وحید ساکی، سرپرست: سعید ملکشاهیان

 

دو خبر از شطرنج لرستان
مجید کرامتی‌مقدم: استاد بین‌المللی مرتضی دربان (تهران) با 2.5 امتیاز اختلاف نسبت به نفر دوم، عنوان قهرمانی دومین دوره مسابقات شطرنج جام نوروز باشگاه شطرنج آرمن اصفهان را به خود اختصاص داد.
پس از دربان، صدرنشین مقتدر و 9 امتیازی، سه شطرنج باز با کسب 6.5 امتیاز مشترکاً در رده دوم قرار گرفتند که سینا فیلی از استان فارس با احتساب امتیازشکنی بهتر، نایب قهرمان شد و علی‌رضا روح‌پرور(ریتینگ 2004 شماره اولیه در جدول 20 و عملکرد 1975) از لرستان بالاتر از بردیا گله‌داری از استان تهران، در مکان سوم جای گرفت.
دومین دوره مسابقات شطرنج جام نوروز باشگاه شطرنج آرمن اصفهان با حضور 50 شرکت کننده متشکل از 38 درجه دار بین المللی به سرپرستی نیکید میرزایانس و سرداوری داور فدراسیون بین‌المللی محمدرضا لاجوردی‌زاده طی 9 دور به روش سوئیسی در محل این باشگاه برگزار شد.
لازم به ذکر است سایر نفرات تیم لرستان شامل  امیرحسین آروان (ریتینگ 1788 شماره اولیه در جدول 33 و عملکرد 1929) با 5/5 امتیاز چهاردهم و هومن خادم (ریتینگ 1540 شماره اولیه در جدول 38 و عملکرد 1496) با دو و نیم امتیاز در رده چهل و چهارم قرار گرفتند.

 

همچنین مسابقات زیر بیست سال استان انتخابی مسابقات سراسری در مورخ 10 و 11 فروردین به میزبانی خرم‌آباد برگزار شد که در پایان سعید بیرانوند در رده پسران و فرنوش بیاتی در رده دختران به مقام اول دست پیدا کردند.

مهتاب فلاح‌زاده، سهراب فلاح‌زاده و حمید گودرزی کار قضاوت و سرپرستی این مسابقات را بر عهده داشتند.

 


خبر خوش در آستانه بازی گهر دورود با کاوه تهران:
احتمالا نساجی سه بر صفر بازنده اعلام شود!
احمد قائدرحمت- دورود: دیدار استقلال صنعتی – نساجی از هفته نوزدهم لیگ یک به دلیل عدم حضور تیم نساجی برگزار نشد و در حالی که در آستانه برگزاری هفته بیست و چهارم این بازی‌ها هستیم هنوز رای این دیدار اعلام نشده است!

این دیدار در شرایطی برگزار نشد که تیم استقلال صنعتی و هم چنین گروه داوری در میدان حاضر شدند.در چنین شرایطی معمولا بازی سه برصفر به سود تیم میزبان اعلام می شود.
گفته می‌شود یکی از دلایل تاخیر صدور این رای اختلاف بین کمیته انضباطی و هم چنین سازمان لیگ آزادگان بوده، با توجه به مدارکی که از سوی باشگاه نساجی در اختیار کمیته انضباطی قرار گرفته رای به تکرار این بازی داده شد.البته برای باشگاه نساجی هم به دلیل ضربه مالی که به باشگاه استقلال صنعتی وارد شد 6 میلیون تومان جریمه نقدی در نظر گرفته شد.
این رای امضاء و ابلاغ نشد و با اعتراضات باشگاه استقلال صنعتی و هم چنین دیگر تیم های مدعی گروه ب نظیر ماشین‌سازی و گهر دورود لرستان رای برگشت و خبرهای رسیده حکایت از آن دارد رای جدیدی که برای این بازی تحریر شده سه بر صفر به سود استقلال صنعتی است! که البته این رای هم هنوز امضاء و ابلاغ نشده است.
این دیدار قرار بود روز پنج شنبه و همزمان با سایر دیدارها برگزار شود اما به دلیل برگزاری بازی فولاد – صبا به روز جمعه موکول شد و همین مسئله سبب لغو بلیت پرواز تیم نساجی در روز سه شنبه شد.البته مازنی ها می گویند به پرواز روز پنج شنبه به دلیل اوضاع نامناسب جاده‌های شمال نرسیدند و در ادامه پرواز چارتر این تیم به اهواز هم به دلیل ترافیک موجود در فرودگاه مهرآباد لغو گردید و لیست انتظار اعضای این تیم هم اوکی نشد.

استاندار مازندران در کنار بازیکنان نساجی
در آستانه دیدار حساس تیم های فوتبال نساجی مازندران و نفت مسجدسلیمان، استاندار مازندران با حضور در هتل محل اقامت بازیکنان تیم نساجی، از نزدیک با بازیکنان و کادر فنی این تیم گفت و گو کرد و خواستار تلاش بیشتر آنان در بازی‌های باقی مانده شد.
در جریان این بازدید که مدیرکل ورزش و جوانان مازندران نیز حضور داشت، سید علی‌اکبر طاهایی در سخنانی از بازیکنان تیم نساجی خواست از موقعیت مطلوب به دست آمده در لیگ امسال استفاده کنند و به آرزوی دیرینه مردم قائمشهر در لیگ برتری شدن این تیم باسابقه جامه عمل بپوشانند.
استاندار مازندران همچنین برطرف شدن مشکلات این تیم باسابقه و پرطرفدار را نیازمند تلاش و همت بیشتر مسوولان دانست و گفت: کمبودهای مالی، مهم‌ترین مشکل این باشگاه است که برای حل این معضل تلاش می‌کنیم تا با تشکیل یک کارگروه ویژه، نسبت به رفع آن چاره‌جویی کنیم.
تیم فوتبال نساجی مازندران عصر پنج‌شنبه در زمین فوتبال شهید وطنی قائمشهر از تیم نفت مسجدسلیمان میزبانی می‌کند.

 
سرمربی گهر زاگرس لرستان:
بی‌خانمان شده‌ایم/ فعلا در مشهد تمرین می‌کنیم! ‎
ایسنا لرستان: داوود مهابادی گفت: اگر گهر زاگرس به لیگ برتر صعود کند، چه کسی می‎خواهد ازاین تیم حمایت کند؟
وی در خصوص دیدار آینده گهر با کاوه تهران تاکید کرد: بازی سختی پیش رو داریم؛ چون کاوه خطر سقوط دارد و ما هم برای اینکه رده دوم جدول را ازدست ندهیم باید شش‏دانگ حواسمان جمع باشد که امتیاز از دست ندهیم.
مهابادی ادامه داد: بازی اول بعد از تعطیلات همیشه سخت است و تا

/ 0 نظر / 101 بازدید