اخبار و مطالب دوشنبه 5 تیر 1391

 

http://axlor.persianblog.ir    جدول گروه 2 دسته 2 فوتسال دور رفت

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

دایتی شیراز

۱۱

۵

۴

۲

۲۱

۱۶

۱۹

2

همیاری اراک

۱۱

۶

۱

۴

۳۴

۳۱

۱۹

3

گیتی‌پسند اصفهان

۱۱

۵

۳

۳

۲۸

۲۰

۱۸

4

برق شیراز

۱۱

۴

۵

۲

۳۵

۳۰

۱۷

5

بنیادمسکن‌هرمزگان

۱۱

۵

۲

۴

۳۰

۲۶

۱۷

6

مقاومت شهرکرد

۱۱

۴

۳

۴

۳۰

۳۲

۱۵

7

شاهین لردگان

۱۱

۵

-

۶

۲۱

۲۴

۱۵

8

سجاد زابل

۱۱

۴

۲

۵

۲۹

۳۸

۱۴

9

پولادگسترش‌بروجرد

۱۱

۴

۱

۶

۳۵

۳۵

۱۳

10

مس رفسنجان

۱۱

۴

۱

۶

۲۴

۲۵

۱۳

11

کیان اصفهان

۱۱

۲

۷

۲

۳۲

۳۵

۱۳

12

جام‌جم یزد

۱۱

۲

۳

۶

۳۲

۴۰

۹

 

 

شاهین‌جوان کوهدشت قهرمان لیگ برتر فوتسال لرستان شد
شاهین‌جوان کوهدشت با برتری مقابل کلاسیک خرم‌آباد با کسب ۱۸ پیروزی به رکورد صددر صد پیروزی در مسابقات  رسید و قهرمان لیگ برتر استان شد.
 این تیم با زدن ۹۰ گل و دریافت ۲۱ گل، صاحب بهترین خط حمله و دفاع مسابقات گردید. نتایج هفته هجدهم(پایانی) لیگ برتر فوتسال استان لرستان:
سایپا خرم‌آباد 6  بوژان خرم‌آباد 1
کلاسیک خرم‌آباد 1 شاهین جوان کوهدشت 5
فجر شهیدموسوی خرم‌آباد 3  مقـاومت الیـگودرز 0
یافتــه چگنی 3  کهمان الشتر 0

 تیم شاهین‌جوان کوهدشت: فرشاد عبدی، امید شریفی، بهروز سبزعلی‌پور، محمد ‌آدینه‌وند، ایوب خورشیدی، میلاد رضایی، احسان نیازی، سعادت نورخدایی ، مسلم اولادقباد، امین کوشکی، سعید نبی‌پور،  فیروز تقی‌پور،  مربی رضا درویش‌پور، مدیر:  همایون محمدی

 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

شاهین‌کوهدشت

۱۸

۱۸

-

-

۹۰

۲۱

۵۴

2

کلاسیک خرم‌آباد

۱۸

۱۴

۱

۳

۵۶

۳۰

۴۳

3

مقاومت الیگودرز

۱۸

۱۰

۲

۶

۴۶

۴۰

۳۲

4

کهمان الشتر

۱۸

۹

-

۹

۴۹

۵۰

۲۷

5

یافته چگنی

۱۸

۸

۲

۸

۴۴

۳۹

۲۶

6

فجر خرم‌آباد

۱۸

۶

۴

۸

۶۰

۵۸

۲۲

7

سایپا خرم‌آباد

۱۸

۶

۲

۱۰

۳۳

۵۸

۲۰

8

بــــــوژان خرم‌آباد

۱۸

۳

۱

۱۴

۲۶

۶۷

۱۰

این جدول بر اساس نتایج چهار تیم انصرافی یعنی هیأت نورآباد، الکتریکی دورود، اندیشه بروجرد و بانک‌سپه بروجرد در نیم‌فصل اول مسابقات ترسیم گردیده و به علت کناره‌گیری این تیم‌ها در نیم‌فصل دوم، نام آن‌ها در جدول نیامده است

 

 

علی صالح‌نیا در یک قدمی پیوستن به گهر دورود
 بروجرد- فرهاد داودوندی: مسوولین تیم فوتبال گهر دورود در حال رایزنی برای جذب علی صالح نیا مربی جوان بدنسازی کشورمان برای پیوستن به کادر مربیان این تیم هستند .
 البته از آنجا که وی فعلا در بروجرد به سر می‌برد، قرار شده طی 48 ساعت آینده با مهدی تارتار سرمربی گهر دورود دیداری داشته باشد.
 لازم به ذکر است علی صالح‌نیا مربی جوان و صاحب نام ورزش کشورمان متولد بروجرد است و تا کنون مربیگری تیم‌های صنایع اراک، کاوه تهران، سایپا، استیل‌آذین، تیم ملی فوتسال و ... را در کارنامه ورزشی خود دارد و  در حال حاضر نیز از طرف چند تیم فوتبال سطح بالای  کشور دعوت به همکاری شده است . 

 

 

گهر دورود استارت زد
وحیدکاظمی‌ذهابی: تمرینات تیم فوتبال گهرشهرداری دورود دیروز در تهران کلید خورد. تیم فوتبال گهرشهرداری دورود رفته‌رفته سروشکل خود را پیدا می‌کند تا بتواند حضور در خوری را در اولین فصل حضور خود در لیگ برتر ارائه دهد. لذا این تیم دیروز با حضور پانزده بازیکن و زیر نظر مهدی تارتار تمرینات خود را آغاز کرد. البته تمرینات این تیم به مدت یک هفته در تهران ادامه خواهد داشت و پس از آن آبی‌پوشان به دورود خواهند آمد تا مراحل پایانی آماده‌سازی را در این شهر پشت سربگذارند.
در کنار مهدی تارتار محمدپورمند، فرشاد فلاحت‌زاده و احمد فاتحی تمرینات گهر را زیر نظر داشتند. پورمند کاپیتان اسبق فجرسپاسی شیراز قراراست این فصل به عنوان دستیار تارتار را کمک کند. فرشاد فلاحت‌زاده مدافع سابق تیم‌های استقلال تهران و سایپاکرج نیز در این فصل روی نیمکت آبی‌های دورودی خواهد بود. ضمن این‌که فلاحت‌زاده در مقطعی به همراه بهزاد داداش‌زاده کار هدایت تیم فوتبال ساحلی ایران را بر عهده داشت.

احمد فاتحی نیز از مربیان نام‌آشنای فوتبال دورود و لرستان است که در تمرینات دیروز گهر حضور داشت. البته به نظر می‌رسد حضور فاتحی در گهر قطعی است چرا که در مراسم قرعه‌کشی دور رفت بازی‌ها به عنوان نماینده گهردر سازمان لیگ حضور داشت.
در بین بازیکنان حاضر در تمرینات گهرنفراتی همچون ابراهیم میرزاپور، حمید فتحی، حسین پاشایی بازیکن اسبق تیم‌های پاس‌تهران، راه‌آهن و نفت تهران، مجتبی زارعی بازیکن سابق تیم‌های فجرسپاسی، پرسپولیس، راه‌آهن و نفت تهران، محمد فعال بازیکن سابق تیم‌های استقلال اهواز و فولاد این شهر، محمد دامادی مدافع راست فصل گذشته‌ی گهر، محمد غلامین مهاجم فصل گذشته دورودی‌ها، وحید امیری و همایون گراوند هافبک‌های لرستانی فصل گذشته نفت مسجد سلیمان حضور داشتند. البته وحید امیری در مورد پیوستن به گهرگفت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست.

وی افزود: باشگاه گهر از من خواسته‌اند که رضایت‌نامه‌ام را از نفت مسجد سلیمان بگیرم تا این انتقال عملی شود. امیری عنوان کرد: با توجه به این‌که قرارداد من با نفت دو ساله است خیلی مشکل به نظر می‌رسد که رضایت‌نامه بگیرم، اما تلاش خودم را انجام می‌دهم. وی در ادامه گفت: باعث افتخار من است که درقالب یک تیم لرستانی در رقابت‌های لیگ برتر حضور داشته باشم.

وحید امیری در پایان تصریح کرد: ظرف این هفته تکلیف قرارداد با گهر مشخص خواهد شد.

همایون گراوند دیگر بازیکن لرستانی است که فصل گذشته به همراه امیری در ترکیب نفت مسجد سلیمان حضور داشت و دیروز در تمرینات گهر آفتابی شد.

قرارداد گراوند با مسجد سلیمان به پایان رسیده است و در صورت موافقت تارتار مشکلی برای پیوستن به گهر نخواهد داشت.
اسماعیل حیدر پور مدیر اجرایی گهرشهرداری دورود در حاشیه تمرین گفت: خوشبختانه کار اجاره باشگاه انجام شده است و شهرداری دورود برای اجرای برنامه‌های خود در باشگاه مشکلی نخواهد داشت.

وی افزود: ما از امروز تمریناتمان را با جدیت آغاز کردیم و رفته‌رفته سر و شکل می‌گیریم.

حیدرپور در مورد بازیکنان فصل گذشته گهر گفت: هر بازکنی با ما قرارداد داشته باشد نمی‌تواند از گهر جدا شود چرا که ما رضایت‌نامه صادر نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: بازیکنی که بخواهد از گهر برود در صورت داشتن قرارداد باید رضایت‌ باشگاه را جلب کند، درغیر این صورت باید هرچه سریعتردر تمرینات حاضر شود.

مدیر اجرایی گهرشهرداری دورود همچنین گفت: بازیکنان زیادی برای انجام مذاکره و پیوستن به گهر به دفتر باشگاه آمدند که در صورت تأیید کادر فنی با آن‌ها قرارداد خواهیم بست.

وی در پایان گفت: تکلیف قراردادها نهایتا ظرف این هفته مشخص خواهد شد.  

 

 

تیر عابدینی در فروش گهر لرستان به سنگ خورد
سرانجام امیر عابدینی اعتراف کرد که موفق به یافتن راهی جهت تامین هزینه‌های تیم داماش گیلان نشده است و کسی نیز حاضر نیست امیتاز این تیم را بخرد!
عابدینی که مایل بود همانند سابق با پول‌های دیگران مدیرعامل یک باشگاه باشد، تلاش بسیاری نمود تا با فروش امتیاز گهر شهرداری دورود، مخارج سال آینده داماش گیلان را تامین کرده و هم‌چنان به عنوان مدیر عامل یک تیم لیگ برتری، در عرصه فوتبال کشور خودش را مطرح کند.

اگر چه عابیدنی موفق شد ذهن مردم دورود را نسبت به میزبانی بازی‌های خانگی تیم گهر درخرم‌آباد یا بروجرد تا زمان آماده شدن ورزشگاه تختی دورود مغشوش کند و این تیم را از امتیاز میزبانی در چند بازی اول در استان لرستان محروم نماید، اما بالاخره مسوولان استان اجازه ندادند نیات شوم عابدینی به مرحله اجرا درآید و تیم گهر با تعیین سرمربی جدید و همچنین تامین بخش مهمی از اعتبارات ساخت ورزشگاه تختی دورود، در دوازدهمین دوره مسابقات لیگ برتر حضور  خواهد یافت.
مصاحبه عابدینی با خبرگزاری مهر و اعتراف او به ناامیدی از تامین اعتبار راه‌های مختلف از جمله فروش تیم گهر دورود را بخوانید: 
مدیر عامل باشگاه داماش گیلان از منتفی شدن خرید این تیم توسط آخرین مشتری این باشگاه با ارسال یک "اس ام اس" خبر داد.

امیر عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در مورد این که قرار بود روز شنبه با یکی از مشتریان باشگاه مذاکرات نهایی را انجام دهد، ضمن بیان مطلب فوق گفت: متاسفانه امروز آقایان یک "اس ام اس" دادند و انصراف خودشان را از خرید باشگاه اعلام کردند.
وی که بسیار ناراحت بود، اضافه کرد: وضعیت تیم رفت روی هوا، خسته شدم از اینکه یک نفری برای تامین منابع مالی از صبح تا شب دویدم و هیچ نتیجه‌ای نداشت. اصلا نمی‌دانم چه اتفاقی برای تیم داماش خواهد افتاد. از اینکه یکسری نامه بدهم، جلسه بگذارم و آخرش هیچی در نمی‌آید، کلافه شدم.
مدیرعامل باشگاه داماش گیلان با بیان این که نمی‌داند با خودش یا تیم مشکل دارند که نمی‌گذارند تیم به فروش برود، افزود: ما آدم‌هایی هستیم که برای حفظ تیم فقط جان کندیم اما نه کمک و نه مساعدتی برای تیم نرسید. هنوز قرارداد بازیکنان را هم ثبت نکردیم و واقعا رها هستیم.
عابدینی در پایان گفت: همه انرژی‌‍ام را گرفتند، انگیزه‌ای ندارم و حسابی در این مدت اذیت شدم. امیدوارم خدا کمک کند و باشگاه و تیم داماش از این وضعیت خارج شوند.

× آقای عابدینی چاه‌کن جایش ته چاه است! درست که موفق شدی بین مردم لرستان تفرقه بیندازی و به این طریق میزبانی چند بازی اول از جمله بازی گهر و پرسپولیس را از لرستانی‌ها بگیری، اما سرانجام تیمی که می‌خواستی قربانی کنی، با حمایت  مسوولان و مردم لرستان در مسابقات شرکت می‌کند و تیم مورد علاقه‌ات(داماش گیلان) بدون ‌حامی و بلاتکلیف باقی مانده است.

 

 

مهدی تارتار، سرمربی جدید تیم فوتبال گهر شهرداری دورود شد
مدیر باشگاه گهر زاگرس شهرداری دورود گفت: براساس رایزنی‌ها و بررسی کارشناسی انجام شده از سوی هیات مدیره باشگاه، 'مهدی تارتار' به عنوان سرمربی جدید تیم انتخاب و منصوب شده است.
'اسماعیل حیدرپور' روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتخاب تاتار با منتفی شدن حضور داوود مهابادی به عنوان سرمربی در تیم گهر بوده است.
وی اظهار داشت : سرمربی جدید گهر شهرداری دورود که داماد فیروز کریمی است تجربه مربیگری خود را از باشگاه راه‌آهن آغاز کرده است.
وی دوران بازیگری، سابقه حضور در تیم‌های فوتبال تراکتورسازی، بهمن، پرسپولیس، ابومسلم و راه‌آهن در پست هافبک را دارد.
 
تیم فوتبال گهر شهرداری دورود در فصل گذشته با سرمربیگری داوود مهابادی از رقابت‌های لیگ دسته یک به رقابت‌های لیگ برتر کشور صعود کرد.

 

 

استاندار لرستان خطاب به شهردار دورود:

اگر شرایط میزبانی را فراهم نکنید، علیه‌تان اعلام جرم می‌کنم
خرم‌آباد- خبرگزاری مهر: قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی انجام شد در حالی که تیم گهر دورود به عنوان اولین تیم لرستانی لیگ برتر هنوز سرنوشت مبهمی دارد و با کم‌کاری‌های صورت گرفته توسط شهرداری این شهر، رویای ندارها برای حضور در لیگ برتر در حال تبدیل شدن به کابوس حذف از لیگ است.
در حالی که در جلسه قبلی تعیین وضعیت تیم گهر دورود لرستان قرار بر این شد که با واگذاری تیم به شهرداری دورود، متولیان امر اقدام به آماده‌سازی ورزشگاه این شهر و ایجاد زیرساخت‌های لازم در این زمینه کنند، اما در جلسه پیگیری اقدامات صورت گرفته مشخص شد که شهرداری دورود تا کنون اقدام خاصی را در این رابطه انجام نداده است!
این جلسه که با حضور استاندار لرستان، معاونان وی، فرماندار دورود، مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان و همچنین شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شد، دارای حواشی زیادی بود که متاسفانه بخش زیادی از آن به کوتاهی‌های صورت گرفته توسط شهرداری و شورای شهر دورود و عملی نشدن وعده‌های مسوولان این شهر باز می‌گشت.
این در حالی است که در جلسه قبلی شهردار و اعضای شورای شهر دورود تنها مشکل خود را برای کمک به تیم واگذاری مالکیت آن به شهرداری عنوان می‌کردند که به‌رغم رفع این مشکل توسط استاندار لرستان، شهرداری دورود هیچ‌کدام از وعده‌های خود برای آماده‌سازی ورزشگاه، تامین اعتبار خریداری بازیکن، بازگردان سرمربی تیم و ... انجام نداده است!

هنوز پیمانکار کار آماده‌سازی ورزشگاه دورود را انجام نداده است

فرماندار شهرستان دورود در این جلسه در سخنانی اظهار داشت: متاسفانه علی‌رغم عقد قرارداد با یک پیمانکار جدید هنوز این فرد اقدام به تجهیز و آماده سازی ورزشگاه دورود نکرده است.
نصرالله رشنو با بیان این که پیمانکار آماده‌سازی ورزشگاه دورود علی‌رغم وجود قرارداد اقدام به تجهیز این ورزشگاه نمی‌کند، تصریح کرد: عده‌ای سودجو وی را از تجهیز این ورزشگاه منصرف کرده‌اند و گفته‌اند که شهرداری پولی نخواهد داد!
وی همچنین با اشاره به وضعیت مالکیت تیم گهر دورود لرستان نیز گفت: بر اساس اقدامات صورت گرفته و رایزنی با دادستانی، این تیم به مدت سه سال به شهرداری دورود واگذار شده است.
فرماندار شهرستان دورود همچنین با اشاره به وضعیت تعیین مربی تیم گهر تصریح کرد: متاسفانه داوود مهابادی سرمربی قبلی تیم با تیم مس سرچشمه قرارداد بسته است و برای انتخاب مربی جدید نیز پیگیری‌هایی در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار خطاب به شهردار دورود: شما را مجبور کردیم که مسوولیت قبول کنید؟
استاندار لرستان نیز با انتقاد از وضعیت به وجود آمده در آستانه برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال برای تیم گهر دورود، تلویحاً به انتقاد از جوسازی منفی مسوولان دورود در مصاحبه‌های مختلف علیه مسوولان مرکز استان پرداخت و گفت: ما همه توان خود را به کار بستیم تا این تیم در دورود بماند.
حبیب‌الله دهمرده با بیان این که همه تلاش خود را برای حل مشکلات سر راه تیم گهر دورود با پیگیری‌های ویژه به گونه‌های مختلف حل کردیم، ادامه داد: من به عنوان استاندار لرستان به دادستان کل کشور نامه نوشتم تا این تیم در دورود بماند.
وی با بیان این که ما در جلسه قبل تقسیم کار و اقدامات لازم را برای تعیین وضعیت تیم گهر مشخص کردیم، ادامه داد: این در حالی است که شهردار دورود با قبول کردن مسوولیت هنوز کار خاصی انجام نداده است.
استاندار لرستان در ادامه سخنان خود خطاب به شهردار دورود پرسید که آیا ما به زور شما را وادار کردیم که این مسوولیت را قبول کنید؟ و ادامه داد: به طور حتم در صورت ادامه روند قبلی و کم‌کاری، با شما برخورد خواهم کرد.

هیچ استانداری به اندازه من برای رفع مشکلات یک تیم فوتبال ورود پیدا نمی‌کند

دهمرده با تاکید بر این که هیچ استانداری برای رفع مشکلات یک تیم فوتبال به اندازه‌ای که من ورود پیدا کرده کار انجام نمی‌دهد به شهردار دورود گفت: سال گذشته که یک استان دیگر می‌خواست تیم گهر دورود را با مبلغ 700 میلیون تومان خریداری کند شما کجا بودی؟
وی با بیان این که من در آن زمان با استاندار آن استان برای حفظ تیم گهر صحبت کردم، یادآور شد: اگر در سال گذشته من در این رابطه دخالت نمی‌کردم تیم را معامله کرده بودند.
استاندار لرستان با تاکید بر این که من تا کنون برای ماندن این تیم در شهر دورود تلاش کرده‌ام، ادامه داد: این در حالی است که شما به عنوان مالک تیم هنوز اقدام خاصی برای آماده‌سازی زمین و تیم نکرده‌اید.
دهمرده تصریح کرد: من همه تلاش خودم را برای حمایت از این تیم خواهم کرد تا گهر در دورود بماند.
وی با بیان این که از نظر قانونی من اجازه ندارم در این زمینه کمک مالی داشته باشم، گفت: اما برای اینکه تیم گهر در دورود باقی بماند سعی خواهیم کرد از هر جایی که باشد اعتباراتی را اخذ و مشکلات تیم را رفع کنیم.
زمان را از ما گرفتید و کاری انجام ندادید!
استاندار لرستان که به شدت از کم‌کاری‌های صورت گرفته برای آماده‌سازی شرایط برگزاری بازی‌های گهر در دورود از شهرداری انتقاد داشت، خطاب به شهردار دورود گفت: مگر خود شما تعهد نکردی که پیمانکار را انتخاب و اقدام به آماده‌سازی ورزشگاه خواهی کرد؟ این در حالی است که شما زمان را از ما گرفته و ما را معطل کرده‌اید!
دهمرده با تاکید بر این که شما اگر توانایی لازم را در این رابطه نداشتی از اول نیز نباید این مسوولیت را قبول می‌کردید، گفت: شما که نمی‌توانستید کاری انجام دهید پس چرا مالکیت تیم را قبول کردید؟!

استاندار: اگر به وعده‌های خود عمل نکنید علیه شما اعلام جرم خواهم کرد
وی خطاب به شهردار دورود تاکید کرد: اگر شما تا زمانی که نمایندگان "ای اف سی" از وضعیت ورزشگاه گهر بازدید می‌کنند نتوانید اقداماتی را که به عنوان مالک قول داده‌اید که انجام دهید علیه شما اعلام جرم خواهم کرد.
این سخنان استاندار لرستان در شرایطی مطرح می‌شود که تیم گهر دورود فرصت چندانی تا آغاز مسابقات لیگ برتر ندارد تا بازهم حبیب‌الله دهمرده خودش دست به کار و برای رفع مشکلات گهر دست به جیب شود.
وی در ادامه سخنان خود در این جلسه با طرح این موضوع که باز هم ما به عنوان استاندار لرستان یک سری موانع را از روی دوش شما برمی‌داریم، ادامه داد: یکی از اقداماتی که برای آماده‌سازی ورزشگاه دورود انجام خواهیم داد خریداری همه صندلی‌های مورد نیاز این ورزشگاه از محل اعتبارات استانداری است.
دهمرده با اشاره به خریداری اسکوربرد این ورزشگاه نیز توسط استانداری و اداره کل ورزش و جوانان لرستان ادامه داد: برای خرید این وسیله و تامین روشنایی ورزشگاه نیز اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان اختصاص خواهیم داد.
وی همچنین از فنس‌کشی اطراف زمین ورزشگاه شهر دورود خبر داد و تصریح کرد: برای این موضوع نیز اعتباری بالغ بر 52 میلیون تومان اختصاص خواهیم داد.
استاندار لرستان با اشاره به اختصاص 300 میلیون تومان برای بحث روشنایی ورزشگاه دورود، ادامه

/ 0 نظر / 69 بازدید