اخبار و مطالب چهارشنبه 4 مرداد 1391

هوادار مثل هوادارِ گهر لرستان
خرم‌آباد- ساسان عسکری‌عالم: جام ملت‌های اروپا که برگزار می‌شد، هواداران تیم ملی ایرلند که بعد از مدت‌ها یعنی از جام جهانی 2002 کشورشان در مسابقات مهمی شرکت نکرده بود، تیم‌شان را بعد از باخت آن‌چنان تشویق می‌کردند که اگر نتیجه را نمی‌دانستیم گمان می‌کردیم ایرلندی‌ها برنده‌ی مسابقه شده‌اند.
این تشویق‌ها آن‌چنان تاثیرگذار بود، که در پایان مسابقات طرفداران و هواداران تیم ملی ایرلند به عنوان بهترین تماشاچی‌‌های جام ملت‌های اروپا انتخاب شدند.
حال می‌خواهیم به سراغ هوادارن فوتبال استان‌مان برویم. دو اتفاق در کمتر از یک هفته برای هواداران تیم گهر شهرداری دورود روی سکوها رخ می‌دهد:
1- اتفاقات بازی با ملوان را، به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی نمی‌توان مورد بحث قرار داد، اما حضور بیشتر از 10 درصدی هواداران ملوان در ورزشگاهی که گهر میزبان(!) آن بوده است، را می‌شود یکی از دلایل شروع درگیری‌ها دانست، به مصاحبه‌های هواداران گهر قبل از بازی که برنامه‌ی نود پخش شد، هم می‌توان دقت کرد و این پرسش که آیا چنین هواداری می‌توانسته آن اتفاقات را رقم بزند؟
2- اما می‌رسیم به اتفاقات زیبای بعد از شکست مقابل راه‌آهن در ورزشگاه اکباتان، با حضور 1500 تا 2000 نفر از هواداران فوتبال تیم لرستانی(فعلاً کرجی) تمام نود دقیقه به تشویق تیم خود پرداختند. حتی بعد از بازی این تشویق‌ها ادامه داشت. این تشویق‌های بعد از شکست را نشان چه چیزی باید دانست؟ دقت کنید بعد از "شکست و باخت"! هواداران گهر آن‌قدر خالصانه و باتعصب تیم خود را تشویق کردند، که اشک حمید فتحی کاپیتان لرستانی گهر هم در آمد.
این دو اتفاق را که کنار هم می‌گذاریم، به حوادث بازی با ملوان به دیده‌ی شک می‌نگریم، هوادارانی با این غیرت و تعصب نسب به تیم‌شان، ممکن است شروع کننده‌ی حوادثی از آن دست بوده باشند؟ نشان به آن نشان که ما تمام سال‌هایی که خیبر و کوثر و گهر را در ورزشگاه‌های خودمان حمایت کرده‌ایم، هیچ‌گاه اتفاق زشتی را رقم نزده‌ایم.
اما جایگاه چنین تماشاگری در فوتبال امروز ایران کجاست؟ در جایی ‌که حمید استیلی، مربی سابق پرسپولیس مورد هجمه‌ی بیش از 40 هزار هوادار پرطرفدارترین تیم کشور، آن‌هم در بازی اول مقابل ملوان قرار می‌گیرد، آن هم نه با یک شکست بلکه با یک تساوی تا دقایق میانی بازی، در جایی که با اولین شکست خواهان برکناری مربی‌ها می‌شوند، در جایی که بازیکنان به بی‌تعصبی متهم می‌شوند، در جایی که شعار «رها کن، حیا کن» شنیده می‌شود، در جایی‌که فحش نقل و نبات ورزشگاه‌هاست، جایگاه هوادار پرشوری، مثل هوادار گهر لرستان که برای تیم استانش، ولو این که در جایی در دوردست‌ها بازی کند از تشویق و حمایت کوتاهی نمی‌کند، کجاست؟!
در حالی با اولین فرصت برای اثبات فرهنگ خود، این‌چنین زیبا فهم و قدرشناسی لرستانی‌ها را به دیگران نشان می‎دهد، درمی‌یابیم که قوم لر، سال‌ها با چوب بی‌فرهنگی توسط عده‌‌ای خاص تکفیر شده‌اند.
آیا جای آن ندارد که این هواداران از سوی مسوولین مورد احترام قرار گیرند؟ آیا جای آن ندارد حالا که وقایع هفته‌ی قبل به اندازه‌ی کافی در تلویزیون و برنامه‌ی نود نشان داده شده است، این رفتار و این منش هواداران گهر به همه‌گان نشان داده شود تا گوشه‌ای از فرهنگ خود را بتوانیم از این طریق؛ به کسانی‌که ما را به آن‌چه که نیستیم متهم می‌کنند نشان دهیم؟


 

فوتبال لرستان با این گهر، زنگ تفریح لیگ برتر می‌شود!
ایسنا: به دنبال دومین شکست متوالی گهر در لیگ برتر، سرپرست انجمن ورزشی‌نویسان لرستان در این خصوص گفت: با این وضع، فوتبال لرستان با گهر زنگ تفریح می‌شود.
محمود داوودی‌نژاد افزود: با صعود معجزه‌آسای گهر دورود به لیگ برتر، کلکسیون موفقیت‌های فوتبال لرستان در سال گذشته تکمیل و نوید یک سال خوب فوتبالی و بازگشت به گذشته نه چندان دور خود داد.
وی ادامه داد: فوتبال لرستان همیشه و در همه حال حریفی سخت و گلوگیر برای تیم‌های بزرگ کشور بوده و گواه آن را می‌توان نتایج درخشان تیم‌های لرستانی چه در قالب منتخب و چه در باشگاهی از شروع جام تخت جمشید، لیگ قدس، جام آزادگان و لیگ برتر را عنوان کرد.
داوودی‌نژاد یادآور شد: متاسفانه از دهه 70 با تزریق بی‌رویه پول به فوتبال و با توجه به محرومیت تاریخی، عدم حمایت از تیم‌داری و نداشتن صعنتی پویا به تدریج فوتبال لرستان از سطح اول کشور دور شد و قافله را برای استان‌های متمول واگذار کرد، البته در حد فواصل این سال‌ها موفقیت‌های خوبی نصیب فوتبال لرستان شد و چند قهرمانی و نایب‌قهرمانی در رده‌های پایه و حضور موفق و شایسته تیم فوتبال فجر57 خرم‌آباد در لیگ آزادگان و جام حذفی آن سال‌ها با بافتی کاملا بومی و بازیکنان لرستانی با هدایت ایده‌ال اسطوره فراموش نشدنی فوتبال لرستان، زنده‌یاد ناصر میرزایی تا یک قدمی لیگ برتر هم رسید.
 سرپرست انجمن‌ورزشی‌نویسان لرستان گفت: در آن دوران با توجه به حضور تیم پرستاره و متمول بهمن کرج در آن مرحله عملاً حق تیم لرستانی برای رسیدن به سطح اول فوتبال ایران ضایع شد.
وی با بیان این که با این مقدمه از فوتبال ریشه‌دار و بومی لرستان به مقوله اصلی این بحث یعنی حضور تیم عاریتی، غیربومی و به قول خیلی از خبرنگاران دیگر استان‌ها بی‌ریشه گهر دورود می‌رسیم که در فصل گذشته با از خودگذشتگی بازیکنان، کادر فنی وکمک و مساعدت مسوولان استان در بحرانی وحشتناک از نظر مالی در کمال شگفتی به لیگ برتر رسد که همه عوامل و از همه مهم‌تر لطف خداوند در صعود تاریخی این تیم بی‌تاثیر نبود، تصریح کرد: متاسفانه مسوولان این تیم برای حضور در لیگ برتر فوتبال در این فصل به جای این که از بازیکنان شایسته فوتبال لرستان استفاده کنند و با حفظ بازیکنان و کادر فنی بی‌ادعا ولی بسیار متعصب و فنی در این تیم یک شگفتی دیگر را در لیگ برتر رقم بزنند، عملا با تعویض داود مهابادی مربی فنی و اخلاق‌مدار این تیم و عدم نیاز به بازیکنان خوب فصل گذشته، بازیکنان از رده خارج، حاشیه‌دار و بی‌کیفیت را به این تیم قالب کردند.
این کارشناس فوتبال ادامه داد: سؤال ما از مسولان شورای شهر، شهرداری دورود و مدیران ارشد استان این است آیا پول و سرمایه و دست‌رنج کارگران شریف شهرداری و دورود که قریب به 4 ماه است حقوق نگرفته‌اند باید صرف این بازیکنان بی‌کیفیت شود؟ چه کسی باید جوابگوی چپاول سرمایه استان و رفتن آن به جیب افراد سودجویی که در کنار تیم گهر به وفور دیده می‌شود شوند؟
داوودی نژاد یادآور شد: گهر در این دو دیدار نشان داده که برای زنگ تفریح شدن به میدان می‌رود وتیم‌های لیگ برتری از همین آغاز لیگ برتر سه امتیاز بازی با گهر را در جیب خود دارند. اگر فوتبال لرستان می‌خواهد با گهر به هر قیمتی در لیگ برتر شرکت کند و حیثیت فوتبال لرستان زیر سؤال برود امیدواریم از همین هفته سوم مسوولان با نصراف از لیگ برتر فوتبال از زیر سئوال رفتن فوتبال لرستان جلوگیری کنند.
وی تاکید کرد: البته این تیم فقط نام لرستان را یدک می‌کشد و در این دو بازی بازیکنان گهر نشانی از تعصب و فوتبال جنگنده لرستانی نداشتند. به راستی اگر می‌خواهیم زنگ تفریح باشیم و در همه بازی‌ها به نشانه تسلیم دست‌ها را بالا ببریم، خوب بهتر نبود از بازیکنان لرستانی استفاده می‌کردیم.
سرپرست انجمن ورزشی‌نویسان لرستان گفت: می‌دانید چرا ابراهیم میرزاپور قید حضور در این تیم را زد؟ از خود پرسده‌اید بهنام بیرانوند مهاجم گلزن لرستانی چه چیزی از بازیکنان فعلی گهر کم دارد؟ بازیکنان شایسته‌ای همچون مسلم دریکوند، سید علی موسوی، علی صدرا، فرزاد بهاری، رضا شرفی، امیر منصوریان، علی‌رضا کردی و ... آیا شایسته حضودر در گهر نبودند؟ در این دو دیدار بازیکنانی در ترکیب اصلی این تیم حضور داشتند که در فصل گذشته در لیگ دسته اول و لیگ برتر به تعداد انگشتان دو دست در ترکیب تیم‌های خود حضور نداشتند ولی با استفاده از پوئن دلال‌ها در ترکیب ثابت گهر حضور داشتند
وی  با بیان این که چرا بعضی‌ها نمی‌خواهند این تیم موفق باشد، گفت: امیدواریم از همین هفته‌های اول رقابت‌ها با دوراندیشی، اصلاح امور و توجیه بازیکنان این تیم در ادامه حضوری موفق داشته باشد و با تکمیل ورزشگاه دورود شاهد حضور این تیم در لرستان باشیم. 

دوازدهمین دوره لیگ برتر جام خلیج فارس

        
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

 زده

 خورده

امتیاز

1

صبای قم

2

2

0

0

6

1

6

2

سپاسی ‌شیراز

2

2

0

0

6

2

6

3

سپاهان‌اصفهان

2

2

0

0

4

1

6

4

راه‌آهن شهرری

2

1

1

0

4

2

4

5

ملوان انزلی

2

1

1

0

3

2

4

6

سایپا البرز

2

1

1

0

2

1

4

7

نفت تهران

2

1

1

0

2

1

4

8

پرسپولیس

2

1

0

1

3

3

3

9

استقلال

2

1

0

1

2

2

3

10

تراکتورسازی‌تبریز

2

0

2

0

1

1

2

11

داماش گیلان

2

0

2

0

1

1

2

12

نفت آبادان

2

0

1

1

2

3

1

13

آلومینیوم‌هرمزگان

2

0

1

1

0

1

1

14

فولاد خوزستان

2

0

1

1

2

4

1

15

پیکان قزوین

2

0

1

1

1

5

1

16

مس کرمان

2

0

0

2

0

2

0

17

گهر لرستان

2

0

0

2

1

4

0

18

ذوب‌آهن‌اصفهان

2

0

0

2

1

5

0

 

 

سرمربی گهر: این گونه تشویقی را در عمرم ندیده‌ام!

نشریه اینترنتی لور: با وجودی که قسمت بسیار نامناسبی از یک گوشه ورزشگاه برای هواداران گهر در نظر گرفته شده بود، در این بازی هواداران بسیار منظم تر از بازی پیشین حضور داشتند و شعارها و شیوه‌های تشویق بومی گهر دورود میان هواداران جدید که اغلب ساکن مرکز هستند کاملا جا افتاده بود، این درحالی بود که فقط یک اتوبوس از هواداران قدیمی و ثابت تیم از دورود آمده بودند و بقیه از لرهای مقیم مرکز بودند در ورزشگاه حضور داشتند.

دانلود فیلمی از شیوه تشویق هواداران در دیدار راه آهن – گهر دورود

http://loor.ir/vj/gahar/rahahan910502/01.wmv

همچنین پس از پایان بازی هواداران گهر حاضر به ترک ورزشگاه نشدند و دائما به تشویق و تشکر از زحمات اعضای تیم پرداختند، آن ها ابتدا فتحی و سپس همه تیم و در نهایت مهدی تارتار را به نزد خود فراخواندند و نفر به نفر به تشویق ایشان پرداختند، حمیدرضا فتحی کاپیتان سپیددشتی گهر با دیدن این وضعیت گریه کرد.

مهدی تارتار درباره شیوه تشویق گهروندها به خبرنگاران گفت: این تشویق‌ها بی‌سابقه بود و در هیچ جای کشور آن را نمی‌بینیم. من تنها برابر لطف هواداران گهر اظهار شرمندگی می‌کنم و مقصر من هستم. باید در ادامه فصل توانایی‌هایمان را اثبات کنیم تا بتوانیم عملکرد خوبی از خودمان در لیگ برتر به جا بگذاریم.

دانلود فیلم مربوط به تشویق تیم بعد از باخت

http://loor.ir/vj/gahar/rahahan910502/02.wmv

 

 

لوکومتیو راه‌آهن از روی گهر گذشت
این بار در همان نیمه اول کار گهر تمام شد
هفته دوم دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال
سه‌شنبه 3 مرداد 1391 ساعت 22
ورزشگاه اختصاصی راه‌آهن(اکباتان تهران)، تماشاگر: حدود 2 هزار نفر
راه‌آهن شهرری 3 گهر شهرداری دورود 1
گل‌ها: بهادر عبدی(9)، مجتبی شیری(19) و فرزاد آشوبی(34) برای راه‌آهن و مجید خدابنده‌لو(44) برای گهر
داور: موعود بنیادی‌فر، کمک‌ها: حسن کامرانی‌فر و مجید ویشگاهی، داور چهارم: محمد کمانی، ناظر: حسین عسکری
اخطار: مجتبی شیری(15)، محمدحسن رجب‌زاده(23) و پیروز قربانی(83) از راه‌آهن و مجید باجلان(19)، مجید خدابنده‌لو(29)، رضا کاردوست(66) و تقی نایبی(77) از گهر
* ترکیب راه‌آهن (سفید): فرشید کریمی، پیروز قربانی، فرزاد آشوبی، حسین پاشایی(کاشیتان)، بهادر عبدی، مجتبی شیری(ایمان رزاقی‌راد 86)، محمدحسن رجب‌زاده(حسین کعبی 76)، علی‌رضا عباس‌فرد(مهرداد کفش‌گری 90)، حامد نورمحمدی، ابراهیم کریمی و مهدی زارعی، مربی: علی دایی

* ترکیب گهر (زرشکی): گریگور ملکستیان، حمید فتحی(کاپیتان)، مجید باجلان(رضا کاردوست 67)، هاملت میختاریان(مجتبی زارعی 47)، علی‌رضا محمد، تقی نایبی، ساشا کلونیجا، محمدرضا خرسندنیا، آرمان قاسمی، امین ترکاشوند(فرید عابدی 77)، مجید خدابنده‌لو، مربی: مهدی تارتار

هفته دوم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با برگزاری یک بازی بین تیم‌های راه‌آهن و گهر دورود آغاز شد.
راه‌آهن در نیمه اول خیلی زود در دقیقه 9 توسط بهادر عبدی به گل رسید. هافبک ریزنقش راه آهن روی پاس مجتبی شیری، در موقعیت پشت به دروازه از گوشه محوطه جریمه توپ را ارسال کرد که ضربه او پس از برخورد به تیرک عمودی به درون دروازه گهر غلطید.
10  دقیقه پس از این گل، مجتبی شیری که سازنده گل اول بود، روی یک ضربه کاشته از 25 متری گل دوم راه‌آهن را به ثمر رساند و بازی را در دقیقه 19 مسابقه 2 بر صفر کرد.
این پایان کار دو تیم در نیمه اول نبود و تیم راه‌آهن در دقیقه 35 به گل سوم رسید. فرزاد آشوبی، هافبک باتجربه تیم راه آهن پس از دریافت پاس علی‌رضا عباس‌فرد و جا گذاشتن دروازه‌بان گهر گل سوم را وارد دروازه‌ی خالی این تیم کرد و خاطر دایی را برای پیروزی تقریبا آسوده نمود.
در شرایطی که بازی در نیمه اول رو به اتمام بود، مجید خدابنده‌لو با پاس مجید باجلان در شلوغی دورن محوطه جریمه راه‌آهن، با ضربه‌ای بغل پا دروازه این تیم را گشود و امید را به اردوی تیم گهر باز گرداند.
گهر که با گل خدابنده‌لو به تغییر نتیجه امیدوار شده بود، در نیمه دوم عملکردی بهتر داشت و حتی 4 مرتبه در طول بازی تیر دروازه راه‌آهن را نیز به لرزه درآورد اما در نهایت راه به جایی نبرد و با نتیجه 3 بر یک بازنده شد. راه‌آهن نیز یک بار در دقیقه 77 توسط مجتبی شیری پایه تیرک عمودی گهر را لرزاند.

صحنه به ثمر رسیدن گل سوم راه‌آهن توسط آشوبی:

 


* حاشیه دیدار راه‌آهن و گهر دورود
حدود 2 هزار تماشاگر این دیدار را از نزدیک تماشا کردند. حدود 500 هوادار گهر در ضلع جنوبی ورزشگاه مستقر بودند و با وجود شکست 3 بر یک، به شدت تیم گهر و مهدی تارتار را تشویق می‌کردند. آنها حتی پس از پایان بازی نیز به تشویق‌های خود ادامه دادند.
علی دایی، سرمربی راه‌آهن که عنوان می‌شد با مهدی تارتار زمانی که هدایت داماش گیلان را برعهده داشت مشکلاتی دارند پیش از آغاز مسابقه با دسته گلی بزرگ به سمت نیمکت گهر رفت و با تارتار و دیگر مربیان این تیم لرستانی خوش و بش کرد.
مارکار آقاجانیان مربی سابق گهر(داماش دورود)، نادر دست‌نشان و حسین عسگری ناظر بازی در جایگاه ویژه حضور داشتند. رئیسی‌کیا مدیرعامل راه‌آهن نیز در جایگاه حضور داشت.
پیش از آغاز بازی برخی بازیکنان گهر از جمله محمد پروین، مجتبی زارعی و علی‌رضا محمد به سمت نیمکت راه‌آهن رفتند و از علی دایی برای حضور در زمین رخصت گرفتند.
زمان گرم کردن دو تیم، علی‌رضا نیکبخت‌واحدی، بازیکن گهر دورود خوش‌وبشی با علی دایی سرمربی راه‌آهن کرد. نیکبخت باز هم به دلیل مصدومیت در لیست 18 نفره گهر نبود و از روی سکوها بازی را نظاره‌ کرد.
حمیدرضا فتحی مدافع متعصب لرستانی گهر پس از شکست با دیدن تشویق‌های هواداران تیمش در حالی که گریه می‌کرد به سمت آنها رفت.
هواداران گهر در چند صحنه علیه علی دایی شعار دادند و این شعارها واکنش تماشاگران راه‌آهن را پی برداشت.
علی دایی و مهدی تارتار در چند صحنه در نیمه دوم به سوت‌های داور اعتراض داشتند.
در یکی از صحنه‌ها بازیکنان راه‌آهن به علت مصدومیت یکی از بازیکنان‌شان توپ را به بیرون زدند و بازیکنان گهر نیز بازی جوانمردانه را رعایت کردند و توپ را به زمین راه‌آهن انداختند، اما تعلل یکی از بازیکنان راه‌آهن باعث شد تقی نایبی توپ را بگیرد و به ترکاشوند پاس دهد اما او بار دیگر توپ را به بیرون زد!
15 دقیقه پیش از آغاز این دیدار چند دستگاه اتوبوس که از اطراف تهران آمده بودند، تعدادی نوجوان را برای همراهی تیم راه‌آهن به ورزشگاه آوردند.
 طرفداران تیم گهر دورود را از درب اصلی ورزشگاه راه ندادند و آنها ناچار شدند با مراجعه به در شرقی وارد ورزشگاه شوند!
بلندگوی ورزشگاه اکباتان خراب بود و صدای گوینده ورزشگاه به خوبی به حاضرین در ورزشگاه نمی‌رسید.
تمام بازیکنان راه‌آهن پیش از آغاز مسابقه برای ورود به میدان نزد مهدی تارتار رفتند و از او رخصت گرفتند.
تا پنج دقیقه بعد از شروع نیمه نخست بازی هنوز صدای موسیقی از بلندگوهای ورزشگاه به گوش می‌رسید.
اعتراض شدید مهدی تارتار در نیمه دوم به داوری باعث شد داور به او تذکر جدی دهد که در صورت ادامه دادن به این اعتراضات او را از روی نیمکت اخراج خواهد کرد.
در اواسط بازی هواداران گهر با شعار "دایی ضد فوتبال" علی دایی را به استفاده از بازی احتیاطی متهم کردند.
 حدود 100 تا 150 مامور انتظامی در نزدیکی هواداران گهر حضور داشتند. با این حال در یک ضربه کرنر، آنها اشیائی را به داخل زمین پرتاب کردند که با پادرمیانی بازیکنان گهر قائله خاتمه یافت.
علی دایی در تمام طول بازی مرتب به تصمیمات داوری اعتراض می‌کرد. دایی هر زمان بازیکنان گهر مرتکب خطا می‌شدند اعتراض‌های خود را شروع می‌کرد.

عباس‌فرد در حال عبور از سد خرسندنیا:

کاپیتان حمید فتحی تنها بازیکن بومی و متعصب‌ترین بازیکن گهر:

 لینک تصاویر این بازی در خبرگزاری فارس:

http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=13910504000043

 

تارتار بعد از دومین شکست گهر:
امیدوارم داستان میزبانی ما حل شود/ هواداران گهر یک نعمت بزرگ هستند
خبرگزاری مهر: سرمربی تیم فوتبال گهر دورود بعد از متحمل شدن دومین شکست تیمش گفت: تیم ما در شرایط خوبی قرار ندارد و امیدوارم هر چه زودتر داستان میزبانی گهر حل شود.
مهدی تارتار در کنفرانس خبری پس از دیدار راه‌آهن- گهر دورود به خبرنگاران گفت: به نظر من نتیجه بازی نباید این طور رقم می‌خورد. ما درست در دقایقی که توپ و میدان را در اختیار داشتیم گل را دریافت کردیم. دو گل اول روی ضربات ایستگاهی رقم خورد، اگر توپ‌هایی که به تیر دروازه راه‌آهن کوبیدیم وارد دروازه می‌شد شاید نتیجه بازی مساوی می‌شد.
وی در ادامه افزود: متاسفانه از دو بازی اول خود در رقابت‌های این فصل لیگ برتر هیچ امتیازی کسب نکرده‌ایم و شرایط خوبی نداریم. در بازی بعدی هم باید به مصاف پرسپولیس برویم، البته با وجود این که میزبان هستیم اما باید در ورزشگاه تختی تهران به مصاف پرسپولیس برویم.
تارتار در ادامه از هواداران گهر که با وجود شکست سنگین تیم‌شان را تشویق کردند تشکر کرد و گفت: این صحنه‌ها در فوتبال ایران بی‌سابقه بود. این هواداران که در شهر غریب به این شکل بعد از شکست تیم و سرمربی تیم را تشویق می‌کنند یک نعمت بزرگ هستند. من مطمئنم که اگر بازی‌های ما در شهر دورود برگزار شود جای سوزن انداختن هم در ورزشگاه نخواهد بود. امیدوارم مسئولین چاره‌ای برای این مشکل بیندیشند و داستان میزبانی گهر هر چه زودتر حل شود.
سرمربی گهر همچنین در مورد غیبت محمد پروین و علی‌رضا نیکبخت در این بازی گفت: پروین دیر به جمع ما اضافه شد و هنوز آمادگی لازم برای بازی را ندارد، نیکبخت هم که مصدوم است و فعلا نمی‌تواند ما را همراهی کند.
تارتار در پایان از استقبال علی دایی در آغاز بازی نیز تمجید کرد و گفت: من و دایی رفاقت دیرینه‌ای با هم داریم. او امشب مرا شرمنده کرد و از این که در ابتدای بازی به استقبال ما آمد بسیار خوشحال شدم.

 

گهر لرستان در ورزشگاه تختی تهران میزبان پرسپولیس شد!
 دو باشگاه گهر دورود لرستان و سایپا البرز در ورزشگاه تختی تهران میزبان استقلال و پرسپولیس خواهند بود.
غلامرضا بهروان سرپرست سازمان لیگ در نامه‌ای به هیأت‌های فوتبال دو استان البرز و لرستان و همچنین باشگاه‌های گهر دورود و سایپای البرز به نکاتی اشاره کرد:
همان طور که استحضار دارید از دید مقررات، هر باشگاه می‌بایست ورزشگاهی را که محل مسابقات آن تیم به عنوان میزبان است و همچنین دارای شرایط لازم بر اساس الزامات AFC و ضوابط این سازمان است را اعلام کند و در صورتی که مالک ورزشگاه محل مسابقه نیست، با قرارداد مشخص با مالک ورزشگاه، همه مسایل را روشن و تصریح کند اگر چنانچه این کار صورت نگرفته باشد و یا بنا به دلایلی موجبات برگزاری مسابقه فراهم نشود، باشگاه موظف است که به دستورالعمل‌های سازمان لیگ در این باره عمل کند.
از آن‌جایی که به استناد نامه هیأت فوتبال البرز، به علت عدم موافقت شورای تامین این استان و با توجه به سوابق امر، امکان برگزاری مسابقات دو باشگاه سایپای البرز و گهر دورود به عنوان میزبان در بازی‌های هفته سوم مقابل تیم‌های پرسپولیس و استقلال میسر نیست و با توجه به نظر

/ 1 نظر / 130 بازدید
کاظمی

سلام بر جایدری عزیز می خواستم بگم بهتر نبود به جای این بازیکنان از بازیکنان بومی استفاده میشد مطمئن باشید اگر از بازیکنان بومی استفاده می شد حتی اگر امسال سقوط می کرد سال اینده دوباره به لیگ برتر صعود میکرد بهتر بود از پاپی امرایی کوشکی میرزاپور حتی محمد حسنوند بازیکن سابق تیم ملی که بنده خدا الان بیکارمیگرده استفاده میشد همانند فجر سپاسی تعصب وجوانی حرف اول را در فوتبال میزندنه پول ونام بازیکنان