اخبار و مطالب یک‌شنبه یکم مرداد 1391

 مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود ورزشی نیستند
 اتفاقات بازی اول تیم گهر شهرداری دورود در لیگ برتر برابر ملوان نشان داد که مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود اطلاعاتی در مورد تیم‌داری ورزشی ندارند.
به مصداق ضرب‌المثل «آفتابه‌لگن هفت دست، شام و نهار هیچی» تا کنون هر چه هزینه‌ی بیخود و بی‌جهت بود هزینه‌ی اشتباهات مسوولان تیم شده است. پرداخت 12 میلیون تومان حق میزبانی به ورزشگاه انقلاب کرج، پرداخت هزینه‌ی چند دستگاه اتوبوس برای هوادارن و همچنین قرارداد با بازیکنانی که برخی چند سال از فوتبال روز کشور دور بوده و یا در تیم‌های مطرحی بازی نکرده‌اند، نشان می‌دهد که مسوولان بومی این باشگاه فاقد تجربه‌ی ورزشی لازم هستند و مشاور کارکشته و باتجربه‌ای هم ندارند چنان که برخی سودجویان که به این باشگاه رفت و آمد دارند، با تفرقه‌افکنی و نیز منحرف کردن افکار عمومی سعی در بستن بار خود دارند و مسوولان این باشگاه را به هر سو که مایل باشند می‌کشانند.
متاسفانه در شرایطی که مسوولان باشگاه هزینه‌های مفت و مسلم بسیاری انجام می‌دهند، در بازی اول که به میزبانی گهر در کرج برگزار شد، بدون توجه به توان بالای اصحاب رسانه استان و قدرت حمایتی آن‌ها، هیچ‌گونه مساعدتی برای حضور خبرنگاران لرستانی در ورزشگاه کرج انجام نداند و به این ترتیب بدون حضور عکاسان و تحلیل‌نویسان خبره‌ی لرستانی، هر آن‌چه از بازی اول باقی ماند، به نفع تیم ملوان انزلی و هواداران این تیم مصادره به مطلوب شد!
بدون تعارف باید گفت در فوتبال روز ایران، استفاده از شرایط و امتیازات میزبانی، نقشی تعیین‌کننده در کسب امتیازات بازی‌های خانگی دارد و مسوولان تیم‌های مختلف در این زمینه به آب و آتش می‌زنند بلکه با جلب رضایت داوران، ناظران بازی و حتی برخی مسوولان فدراسیون فوتبال، از حداقل منافع در این زمینه بهره‌مند گردند.

متاسفانه مسوولان غیرورزشی باشگاه گهر شهرداری دورود، در عین ناباوری، بر سر لج و لجبازی و نیز فریب خوردن از سوی برخی سودجویان، مصرانه خواهان بازی در خارج از استان شدند و بزرگ‌ترین قدرت تیم‌های فوتبال لرستان یعنی تماشاگران‌ و هوادارن پرشماری که زینت‌بخش ورزشگاه‌های لرستان به شمار می‌رفتند را ندیده گرفتند که صد البته در این میان خودشان متضرر شدند.
نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب:
تقاضای مجدد مسوول ورزش شورای شهر دورود برای بازی در خرم‌آباد
در برنامه‌ی یک‌شنبه‌شب یکم مرداد «جام افلاک» چند بار مصرانه تکرار نمود که از مسوولان ارشد استان و اداره کل ورزش و جوانان لرستان خواهشمند است ترتیبی اتخاذ نمایند تا ورزشگاه تختی این شهر برای بازی‌های بعدی گهر آماده شود.
حسن امیدیان در خلال صحبت‌هایش با اشاره به اتفاقات ناگوار بازی اول که باعث گردید مشخص شود باشگاه گهر نمی‌تواند خارج از استان قدرتی داشته باشد و در مورد وقایع اتفاق افتاده در ورزشگاه‌ کرج دخالتی نماید اعتراف نمود که از روند قبلی تصمیات باشگاه نادم و پشیمان است.
وی به مشکل فراهم کردن چند دستگاه اتوبوس جهت تماشاگران برای رفتن به کرج اشاره کرد و گفت: به دلایلی فقط سرویس رفت برای برخی تماشاگران فراهم شد و نتوانستیم هنگام برگشت خدمتی به تماشاگران حامی تیم ارائه کنیم اما اگر این بازی در خرم‌آباد برگزار می‌شد می‌توانستیم برای فاصله‌ی 90 کیلومتری داخل استان چندین دستگاه اتوبوس خط و مینی‌بوس فراهم آوریم. از طرفی تعداد تماشاگران تیم ملوان از تماشاگران تیم ما بیش‌تر بود!
متاسفانه تقاضاهای دیرهنگام مسوولان باشگاه گهر دورود در شرایطی ارائه می‌شود که دیگر امکان تکمیل ورزشگاه تختی خرم‌آباد وجود ندارد. در روزهایی که شهردار و نماینده مردم دورود مسوولان استان و خرم‌آباد را که قصد کمک خالصانه از روی غیرت لری به تیم گهر را داشتند مورد شدیدترین تهمت‌ها و افتراها قرار دادند، اکنون مسوولان مرکز استان دچار نوعی بی‌انگیزگی در این زمینه شده و مضاف بر آن با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان نیروهای ادارات مختلف استان در گرمای طاقت‌فرسای مردادماه رقبتی برای تکمیل ورزشگاه خرم‌آباد به صورت جهادگونه ندراند!

این است که رئیس هیأت فوتبال لرستان که تجربه‌ای بالا در میزبانی مسابقات داشت با لبخندی تلخ به خبرنگار ایسنا لرستان گفت: حالا که خودشان این‌طور می‌خواهند، بروند بلیط اتوبوس بخرند و هزار کیلومتر رفت و برگشت طی کنند و حالش را ببرند ...
آری! اصرارهای مسوولان ورزشی لرستان برای بازی در داخل استان که ناشی از تجربیات قبلی بود پذیرفته نشد تا با انتقال به کرج، سودجویان به کامیابی مشغول شوند. لطف که از حد گذرد، نادان خیال بد کند ...
 ای کاش مسوولان باشگاه گهر، دوست و دشمن‌شان را زودتر می‌شناختند نه حالا که عده‌ی زیادی از دوستان از آن‌ها رنجیده‌اند. زمان زیادی نیز در این میان برای تکمیل ورزشگاه‌های داخل استان از دست رفت.

آن هم از وضع جذب بازیکنان درجه چندم به این تیم ... به قول استخوان‌خوردکرده‌های فوتبال لرستان: تو با یک چوب(کنایه از بازیکن درجه پنجم) قرارداد ببند به مبلغ 350 میلیون تومان، اگر بازی هم نکند، فردا در برابر قانون ملزم به پرداخت پول او هستی ...
فعلاً مجبوریم در این زمینه سکوت کنیم و اگر تیم از هفته سوم به بعد نتیجه نگرفت، حقایقی را برای مردم لرستان روشن خواهیم کرد ...

 

قاتل فراری حاج محمد کریمی به دام افتاد، اما ...
پدر کُشتی و تخم کین کاشتی               پدر کشته را کی بود آشتی
الهام کریمی: چه سخت گذشت روزهای انتظار بازگشت پدر برای دخترانی که یگانه پناه‌شان دستان گرم او بود.
چه آواری بود روزهای شوم  تیرماه برای همسری که سال‌ها به صدای نماز شویش، چشم گشوده بود. روزهای نفس‌گیری بود برای تک‌تک یارانی که پهلوان شهرشان را دیگر نمی‌دیدند. انگار کوچه زیر بار آه مدفون شده بود، در نبود پدر ...
ما تمام روزهای این ماه را گریسته بودیم و شب‌ها تکرار روز های‌مان بود در بُهت و اندوه! گفتند: چهلم نزدیک است و به احترام مؤمنان شهر که پدر دلبسته‌شان بود، یک هفته زودتر بر مزار چراغ خانمان‌مان نشستیم. می‌آمدند یاران که پدر دل بر مِهرِشان داشت، به اندوه می‌آمدند و تازه یاد می‌گرفتیم که هم‌دردی عاشقانه چقدر درد را التیام می‌بخشد که ناگهان لشکری ظاهر شد با جلوداری که لبخند بر لب قدم برمی‌داشت!
آمده بودند و بر خون پدرمان می‌خرامیدند، آنانی که به خرید و فروش انسانیت در سال‌های روزمرگی‌شان مشغولند و فرزند بی‌خردشان را در بی‌خردی بزرگان‌شان، سمندسوار راهی قتلگاه پدر کرده بودند. راستی به کدامین تدبیر آمده بودند؟!
از اعماق قلب‌مان شیون سر دادیم که: یا حسین! به فریاد مظلومانه‌ی زنانی برس که این روزها تنها پناه‌شان را از دست داده‌اند و "و به اَیّ ذنبٍ قتلت" زمزمه‌ی دائم‌شان است. یا حسین! ما برادری نداریم که خونخواهی پدر را آرمان زندگی‌اش سازد، اما از تو می‌خواهیم که شفاعتمان را نزد خداوند که زینب‌وار زیستن را عطای‌مان بخشید، کنی ...
چقدر دلم می‌خواهد کسی دوباره برایم خطبه‌ی حضرت زینب(س) را بخواند، شاید بتوانم به ساحت مقدسش اقتدا کنم و مردانه در مقابل قبیله‌ی قاتلان پدر بایستم و فریاد سر دهم که: به خونم قسم که از خون پدرم حاج محمّد کریمی -شیرمرد لرستان- نمی‌گذرم ...

______________________________
توضیح: مرحوم حاج محمد کریمی وی ساعت 11 و 15 دقیقه صبح شنبه 27 خرداد 1391، پیاده در حال عبور از عرض بلوار شریعتی خرم‌آباد (مقابل دفتر پستی شمشیرآباد) بود که با  یک دستگاه خودرو سمند نقره‌ای رنگ تصادف کرد و  عصر 28 خرداد جان سپرد.

 «ص» راننده این خودرو که نوجوانی 17 ساله و بدون گواهی‌نامه راهنمایی و رانندگی بود از صحنه تصادف متواری و پس از دو هفته در چنگ قانون گرفتار شد. متاسفانه مراجع ذی‌ربط این جوان لاابالی را بی‌درنگ و به قید وثیقه آزاد کردند!
از زنده‌یاد کریمی 3 فرزند دختر بر جای ماند که خانم الهام کریمی کوچک‌ترین دختر ایشان و نویسنده متن، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی هستند. روحش شاد و یادش گرامی باد.

 


گزارشی علیه هواداران گهر دورود به کمیته انضباطی نرسیده
عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با اعلام این که هنوز گزارش سنگ پرانی هواداران تیم گهر به ملوان به دست ما نرسیده، گفت: در صورت محرز شدن تخلف هواداران تیم گهر با آنها برخورد خواهد شد.
حسین عبداالهی، در خصوص حوادث رخ داده پس از دیدار تیم های فوتبال گهر دورود و ملوان و سنگ پرانی برخی از هواداران تیم گهر به تماشاگران ملوانی ضمن بیان مطلب فوق گفت: متاسفانه در جریان سنگ پراکنی برخی از هواداران تیم گهر به تماشاگران تیم ملوان، در پایان دیدار تیم های فوتبال گهر دورود و ملوان که به میزبانی تیم گهر در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد قرار گرفته‌ایم.
 وی درهمین خصوص افزود: در حال حاضر منتظر دریافت گزارشهای مربوطه و بویژه گزارش نماینده فدراسیون فوتبال هستیم که وظیفه گزارش حوادث رخ داده شده پس از پایان بازی در ورزشگاه بر عهده اوست ضمن اینکه در این خصوص به گزارشات دیگری که به دست ما می رسد و همچنین فیلم های مربوطه در این خصوص نیز استناد خواهیم کرد.
 عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: کمیته انضباطی با توجه به این که این اتفاقات خطرناک در اولین هفته رقابت‌های لیگ برتر رخ داده، برای جلوگیری از تکرار آن در هفته‌های آینده رقابتهای لیگ برتر، در اولین و سریع‌ترین زمان ممکن برای بررسی حوادث رخ داده در پایان دیدار تیم‌های گهر و ملوان تشکیل جلسه خواهد داد و در صورتی که تخلف هواداران تیم گهر برای ما محرز شود مدیرعامل این باشگاه را به کمیته انضباطی فرا خواهیم خواند تا در صورت لزوم از وی تعهد کتبی نیز گرفته خواهد شد.
 عبداللهی در پاسخ به این پرسش که در صورت محرز شدن تخلف برخی از هواداران تیم گهر در پایان این دیدار آیا امکان محرومیت تیم گهر از برگزاری بازی بدون تماشاگر و یا جرایمی دیگر وجود دارد تاکید کرد: اگر تخلف تماشاگران تیم گهر در سنگ پراکنی به هواداران تیم ملوان برای ما محرز شود طبق بندهای 4، 5 و 6 ماده 22 آیین نامه انضباطی که مربوط به تخلفات تماشاگران تیمهاست برخورد می شود که این بندها شامل جرایم نقدی و حتی محرومیت نیز می شود،البته باید کمیته انضباطی در این خصوص تشکیل جلسه داده و تصمیم گیری شود.
 وی در خاتمه تاکید کرد: البته با توجه به اینکه تیم گهر اولین حضور خود در رقابتهای لیگ برتر را تجربه می کند و تماشاگران آن نیز برای نخستین بار مرتکب تخلف شده اند طبق روال عادی آیین انضباطی با آن برخورد خواهیم کرد و در صورت تکرار جرایم سنگین تری را در نظر می گیریم. دیدار تیم های فوتبال گهر دورود و ملوان انزلی از هفته نخست دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر روز پنجشنبه در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد و با برتری یک بر صفر تیم ملوان به پایان رسید.
توضیح به نقل از کانون هواداران گهر http://fcgahar.ir
هر چند که از الان همه کاسه و کوزه‌ها سر تیم گهر شکسته شده ولی خوب چاره‌ای نیست
وقتی مسوولان استان و باشگاه فقط به فکر جلوی دوربین رفتن هستند و پیمانکار از حلبی‌آباد با سرعت مورچه می‌آورند و می‌گویند که این پیمانکار کُند کار کند عوضش می‌کنیم، خوب معلوم است که این طور می‌شود!
این‌گونه است که ما لرستانی‌ها در مقابل مسوولان استان خودمان هم مظلوم واقع شده‌ایم. صحبت ما هواداران با شما استاندار محترم، مسوولان ورزشی استان، مسوولان باشگاه گهر و شهردار و شورای شهر، فرماندار دورود، نماینده محترم دورود و ازنا و مسوولانی که در این مسأله نقش دارند:
این بود حمایت؟
دست‌هاتون چه زیباست وقتی دست رو دست می‌ذارین
ما همه برای خودمان، برای استان‌‌مان، برای غیرت‌مان از گهر حمایت می‌کنیم.
هر چه می‌کشیم از بی‌توجهی شما مسوولان است...

 


کشتی‌گیر بااخلاق لرستانی درگذشت
روح‌الله فاضلی: سامان آرین کشتی‌گیر بااخلاق لرستانی درگذشت.
وی سابقه‌ی عضویت در تیم‌های نوجوانان و جوانان لرستان را دارد و در مسابقات قهرمانی کشور نیز افتخاراتی برای استان‌مان کسب نمود.

این قهرمان بااخلاق کشتی لرستان 31 تیرماه در سن 31 سالگی به دلیل ایست قلبی در تهران درگذشت.
پیکر آرین صبح سه‌شنبه 3 مردادماه در قبرستان چغلوندی تشییع و به خاک سپرده ‌شد. از آن مرحوم یک فرزند دختر بر جای ماند. روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

آتش‌بس هوادارن دو تیم به احترام مرحوم سیروس قایقران و مردم فهیم انزلی
فرهاد داودوندی - بروجرد: تیم ملوان یکی از تیم‌های محبوب، مردمی و مطرح کشورمان می باشد، سالیان سال است فوتبال دوستان لرستانی به تیم ملوان بعنوان یکی از تیم‌های مطرح که فوتبال را زیبا بازی می‌نمایند احترام می‌گذارند.
هیچ‌گاه بازی‌های جاودانه مرحوم سیروس قایقران از ذهن‌ها پاک نخواهد شد، ما  در این کشور به داشتن تیم ملوان بندر انزلی افتخار می‌نمائیم. همان‌گونه که به تیم فوتبال گهر دورود هم افتخار می‌نمائیم.
 ما به خوبی می دانیم که دست‌های پشت پرده فوتبال ایران، برای تیم محبوب لرستانی ها بعنی تیم گهر دورود نقشه ها کشیده اند، به خوبی می‌دانیم که قصدشان تخریب نام مردم این دیار در اذهان بود، بعنوان یک ایرانی از اتفاقات روی داده در مسابقه بین تیمهای گهر دورود و ملوان بندر انزلی متاسفیم!
ما همه ایرانی هستیم و به ایرانی بودن خود افتخار می‌نمائیم، از فوتبال قصد رسیدن به دوستی‌های بیشتر را مد نظر داریم، برد و باخت نمک فوتبال است، هنوز بازی اول است، هیچ اتفاق خاصی نیفتاده، تا هفته‌های نهم و دهم جدول  لیگ برتر بارها بالا پائین میشود.
 تیم گهر دورود و علاقمندان پرشور اما بی امکانات این تیم مردمی امیدوارند پدیده های این فصل لیگ برتر باشند، همانطور که با دست خالی  فصل گذشته پدیده فوتبال ایران در صعود به لیگ برتر شدند.
ما به هموطنان خونگرم و مهمان‌نواز انزلی‌چی خود احترام می‌گذاریم، اگر بیگانه ای به این هموطنان شمالی مان بی‌احترامی کند جان‌مان را نیز برای دفاع از هم‌وطنان انزلی نشین خود می‌دهیم، همان‌طور که مردم غیرتمند انزلی نیز در مواقع حساس در تاریخ، جان‌شان را برای  دیگر هم‌وطنان شان در کف دست نهاده‌اند.
به شهدای جنگ تحمیلی نگاهی بیندازیم: لر و گیلک در کنار هم از مرزهای کشور نگهبانی نموده‌اند.
متاسفانه درگیری ناخواسته بازی گهر دورود با ملوان انزلی به دنیای مجازی کشیده شده است و عده ای بظاهر! از اهالی فوتبالدوست انزلی با اسامی جعلی و صد البته با اهداف خاص آتش بیار معرکه شده اند و دیده می‌شود که به لرستان و ساکنین لرستان توهین ها می‌نمایند. این دقیقا اهداف دلال‌های رده بالای فوتبال ایران است که ظاهرا با قصد قبلی و توسط عوامل خودشان در دنیای مجازی در حال پی‌ریزی سناریوی دیگری برای  تصاحب تمام و کمال،تیم فوتبال گهر دورود می باشند.
ما حساب این جماعت مغرض  و بیمار را از مردم بسیار خوب بندر انزلی جدا نموده و به حرمت کاپیتان سیروس قایقران، بزرگ مرد همیشه فوتبال ایران، و دیگر بازیکنان بزرگ تاریخ  فوتبال کشور به مانند استاد صالح نیا و غفور جهانی  و از همه مهمتر به احترام مردم خوب خطه شمال و بخصوص مردم فهیم انزلی به   پرونده توهین‌های  افراد مغرضی که از قبل در لباس هواداران ملوان یا حتی گهر، باعث شده‌اند مردم خوب دو شهر انزلی و دورود در ایران خاطرشان از این مشکل پیش آمده مکدر شود را تمام شده می‌دانیم.
در این‌جا نیز از مسوولان ورزش استان لرستان، و بخصوص مسوولان بومی و غیر بومی! تیم  گهر دورود که چند روزی است متاسفانه مهر سکوت بر لب زده‌اند و انگار نه انگار که چنین مشکلی پیش آمده، نیز گلایه داریم، حداقل می‌توانند در این رابطه با شفاف‌سازی از درگیری‌های لفظی ادامه‌دار در دنیای مجازی جلوگیری به عمل بیاورند.

 

 

پیشکسوتان پیام بر کوهدشت غلبه کردند
رضا طولابی: تیم فوتبال پیشکسوتان پیام خرم‌آباد در دیداری دوستانه موفق شد با نتیجه ی 5 بر دو مقابل پیشکسوتان کوهدشت به برتری دست یابد.
این مسابقه در استادیوم آموزش و پرورش کوهدشت برگزار شد. ستاره‌ی بی چون و چرای زمین مهرداد سمیعی با سه گل زده بود. جهانبخش باقری و حسن پیرزاد دیگر گل‌های پیام را در این بازی به ثمر رساندند.
بازی تهاجمی و هماهنگ پیامی‌ها در این رقابت اجازه‌ی خودنمایی را از بازیکنان کوهدشت گرفته بود. رهبری تیم پیام را بهمن محمدی‌پور مرد کهنه‌کار فوتبال لرستان عهده دار بود.

 

 

قهرمانی سوارکاران لرستانی در مسابقات استقامت اصفهان 
سوارکاران استان لرستان فاتح مسابقات سواری استقامت جام زاینده‌رود در رشته‌های انفرادی و تیمی شدند.
سومین رویداد ملی سواری استقامت در سال 1391 تحت عنوان مسابقات سواری استقامت جام زاینده‌رود با پیروزی سوارکاران استان لرستان در دهکده تفریحی ورزشی چادگان در استان اصفهان پایان یافت.
در این مسابقات که در حضور دکتر ذاکر اصفهانی استاندار اصفهان، محمود حیدری سرپرست فدراسیون سوارکاری، اسفنانی نماینده مردم فریدن، فریدون شهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، خواجه سعیدی فرماندار چادگان، خرسندی مدیرعامل سازمان عمران زاینده رود و جمعی از مقامات اجتماعی، انتظامی و قضائی این استان در مرکز ورزشهای سوارکاری دهکده تفریحی ورزشی چادگان اصفهان برگزار شد، 64 سوارکار از 12 استان به رقابت پرداختند. سوارکاران استان‌های لرستان، اصفهان، یزد، کرمانشاه، کرمان، خوزستان، همدان، فارس، بوشهر، کردستان و چهار محال بختیاری در این دوره از مسابقات سواری استقامت اصفهان حضور داشتند که در دو رشته انفرادی و تیمی به رقابت پرداختند.
رقابت‌های انفرادی در مسافت‌های 20 کیلومتر (آغازگر)، 40 کیلومتر (آغازگر)، 60 کیلومتر بزرگسالان، 60 کیلومتر غیر بزرگسال و 80 کیلومتر برگزار شد.
80 کیلومتر:
1- اصغر کرمی از لرستان
2-  رحیم مرادنژاد از لرستان
3- عرفان فلاح‌نژاد از لرستان
نتایج روز دوم :
1- تیم بیمه توسعه (ب) از استان لرستان
2-  تیم بیمه توسعه (الف) از استان لرستان
در مراسم اختتامیه این مسابقات که در تالار ورزشی دهکده تفریحی ورزشی چادگان برگزار شد، استاندار اصفهان و نماینده محترم مردم فریدن، فریدون شهر و چادگان طی سخنانی ضمن اظهار خوشوقتی از توسعه و گسترش ورزش سوارکاری در استان اصفهان به تشریح دیدگاه‌های خود پیرامون در این رشته ورزشی پرداخت.
در پایان این مراسم جوایز و هدایای نقدی سوارکاران برتر این مسابقات توسط استاندار اصفهان، سرپرست فدراسیون با نماینده محترم مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و دیگر مدیران و مسوولان حاضر در مراسم به آنان اهداء شد. 

 

 

 

 شطرنج‌بازان لرستانی دست خالی بازگشتند!

مجید کرامتی‌مقدم: با پایان یافتن یازدهمین دوره جشنواره سراسری شطرنج آقایان 23 نفر راه یافته به مرحله نهایی مسابقات شطرنج قهرمانی کشور مشخص شدند.
یازدهمین دوره جشنواره سراسری شطرنج آقایان به میزبانی استان همدان به پایان رسید و امید نوروزی از تهران با کسب 9 امتیاز موفق به کسب مقام قهرمانی شد.


گزارش عملکرد نمایندگان لرستان در مسابقات شطرنج کشوری:


نمایندگان شطرنج خرم‌آباد:
1 – علی‌رضا روح‌پرور با درجه 2060 و شماره اولیه 56 موفق شد با کسب 8 امتیاز و عملکرد 2042 به مقام 24 دست پیدا کند.
2 – امین چنگائی با درجه 2061 و شماره اولیه 54 موفق شد با کسب 8 امتیاز و عملکرد مشابه 2042 به مقام 26 برسد.
3 – سامان فرشادی‌فر: درجه 2035، شماره اولیه در جدول 66، عملکرد 1886، امتیاز 7، رتبه نهائی 53
4 – سعید بیرانوند: درجه -، شماره اولیه در جدول 257، عملکرد 2009، امتیاز 5/6، رتبه نهائی 91
5 – سهراب فلاح‌زاده: درجه 177، ریتینگ 1787، عملکرد 1796، امتیاز 5/6، رتبه نهائی 95
6- حمید گودرزی: درجه -، شماره اولیه در جدول 285، عملکرد 1605، 4 امتیاز، رتبه نهائی 285
7 – محمدمهدی عزیزی: درجه -، شماره اولیه در جدول 246، عملکرد 1528، 5/3 امتیاز، انصراف از جدول در دو دور آخر مسابقات، رتبه نهائی 295
نمایندگان بروجرد:
1 - شیرزاد داوودوندی: درجه -، شماره اولیه در جدول 262، عملکرد 1282، امتیاز 5/1، بعد از دور پنجم انصراف از جدول و رتبه نهائی 342
2 – مصطفی احمدی تاری: درجه -، شماره اولیه در جدول 234، عملکرد 1997، امتیاز 5/5، انصراف از مسابقات در دو دور آخر و رتبه نهائی 154
نماینده دورود:
جمشید نوروزی: درجه 1548، شماره اولیه در جدول 221، عملکرد 710، بعد از 3 باخت پیاپی انصراف از جدول و کسب رتبه 364
نماینده الیگودرز:
سیدمسعود موسوی: درجه- ، شماره اولیه در جدول 323، عملکرد 1462، امتیاز 2، انصراف از مسابقات بعد از دور پنجم رتبه نهائی 333
لازم به ذکر است که این رقابت‌ها طی 11 دور به روش سوئیسی با حضور 365 شرکت کننده با میزبانی استان همدان در محل ورزشگاه کارگران این شهر برگزار گردید.

 

 

بهاروند: یگان ویژه در ورزشگاه انقلاب کرج حضور نداشت
ایسنا: رییس هیات فوتبال استان لرستان حضور نداشتن نیروهای یگان به ویژه نیروی انتظامی را در ورزشگاه انقلاب کرج، دلیل اصلی درگیری تماشاگران گهر و ملوان می‌داند.
حیدر بهاروند درباره درگیری تماشاگران دو تیم گهر و ملوان در جریان دیدارشان در هفته‌ اول لیگ برتر، اظهار کرد: من در ورزشگاه حاضر نبودم، ولی آن طور که شنیدم درگیری‌ها از اواسط بازی شکل گرفته و ادامه یافته و در پایان بازی به شکل گسترده‌ای بروز پیدا کرده است. به نظرم تیم‌ها باید ظرفیت باخت را داشته باشند و از این امور پرهیز کنند هر چند نمی‌دانم مقصر اصلی این درگیری چه کسانی بوده‌اند.
وی ادامه داد: در چنین ماجراهایی معمولا خبرنگاران سعی می‌کنند خیلی نزدیک درگیری‌ها نشوند تا مشکلی برایشان پیش نیاید و به همین دلیل اخبار دقیقی از ماجرا منتشر نمی‌شود. به هر حال این حرکت بسیار زشت بوده و ما آن را تایید نمی‌کنیم. حال می‌خواهد این حرکت از سوی طرفداران ما باشد یا ملوان یا هر کس دیگر.
بهاروند در ادامه با بیان این که هواداران ملوان بیش از حد مجاز وارد ورزشگاه شده بودند، گفت: ما میزبان بودیم و حق داشتیم که بیش از یک دهم ورزشگاه را به ملوانی‌ها ندهیم، اما حدود سه هزار بلیت به هواداران ملوان اختصاص یافته بود. تقسیم جایگاه‌های ورزشگاه به صورت مساوی بین تیم میزبان و میهمان به نوعی تضییع حق میزبان است و خود ممکن است تحریک کننده باشد. به هر حال این حرکت اصلا مورد تایید ما نیست و مطمئن هستم که فدراسیون به شدت با آن برخورد می‌کند. تماشاگر حق ندارد برای ما تکلیف تعیین کند.
رییس هیات فوتبال استان لرستان همچنین گفت: آن طور که شنیده‌ام یگان ویژه در ورزشگاه حاضر نبوده که این مساله می‌تواند در تشدید درگیری‌ها موثر باشد. اگر در یک بازی درون استانی هم یگان امنیتی نباشد ممکن است یک اختلاف سلیقه به درگیری منجر شود چه برسد به بازی‌های حساس لیگ برتر. اگر یگان ویژه در ورزشگاه می‌بود،‌ درگیری‌ها را از ابتدا جمع می‌کرد و اجازه نمی‌داد که به جاهای باریک بکشد.
وی ادامه داد: وظیفه ما در هیات فوتبال و مسئولان باشگاه‌ها این است که هواداران خود و لیدرها را توجیه کنند که در ورزشگاه باید چطور رفتار کنند. رفتار خوب باید فرهنگسازی شود و هواداران تیم‌ها هم ظرفیت باخت را داشته باشند. بارها در فصل قبل برایمان پیش آمد که شکست خوردیم،‌ اما طرفدارانمان نتیجه‌ را پذیرفتند و مشکلی پیش نیامد. اگر این رفتارها ادامه پیدا کند دیگر هواداران تیم‌ها نمی‌توانند به شهرهای دیگر بروند. فکر نمی‌کنم آبادانی‌ها به کسی اجازه بدهند که در این شهر تیمش را تشویق کند، اما در دورود این مساله وجود ندارد.

 

 

 هفته پانزدهم لیگ دسته دوم فوتسال کشور
بازی پر انتقاد تیمی که برای حضور در لیگ دسته دوم ایران توجیه نشده است!
چهارمین تساوی پی در پی دور برگشت رقم خورد:
پولاد گسترش بروجرد 3  دایتی شیراز 3
جمعه 30 تیرماه 1391 سالن ولایت بروجرد
اسامی تیم فوتسال پولاد گسترش بروجرد: نسیم حساوی، حسن جوانمرد، امبر گودرزی، مصطفی هاشمی، امیر عزیزی، سعید معظمی‌گودرزی، مسعود لک‌نژاد، حمیدرضا عرب‌زاده، اسماعیل رشنو، ایوب خورشیدی، قاسم جوکار، محسن امری، مدیر عامل: سید کمال‌الدین حسینی، کادر فنی: محسن دیناروند و احمدوند
ناظر فدراسیون: اسد اسدی، داور اول: کاظم قنبری از ساوه، داور دوم: علی حاتمی از اراک، داور سوم: مرتضی اعظمی از ساوه، وقت نگهدار: محمد حیدری از شوش
گل‌های بروجرد: امیر عزیزی، ایوب خورشیدی و ایوب رشنو
بروجرد - فرهاد داودوندی: خوردن سه گل بسیار ابتدائی که در فوتسال امروزه حتی در تمرینات تیمهای معمولی هم چنین گلهائی خورده نمیشود باعث گردید شیرازه تیم پولاد گسترش سریع‌تر از آن چیزی که تصور میشد در یک بازی خانگی از هم بپاشد!
در روزی که پولاد گسترش فقط برای فرار از شکست و کسب نتیجه مساوی هجوم می‌آورد، بازی بی‌هدف بازیکنان این تیم، جای هیچ حرفی برای دفاع از این تیم را برای علاقمندان باقی نمی گذاشت، به واقع بازیکنان تیم پولاد گسترش بروجرد، یا مسابقات لیگ دسته دوم ایران را خیلی ساده و دست کم گرفته‌اند یا این که توجیه نشده‌اند که دسته دوم ایران جای سهل انگاری نیست!
به واقع برندگان این بازی تماشاگران فهیم این تیم بودند که در یک وقت قانونی با اعصابی در هم ریخته شاهد بازی بی‌هدف بازیکنان این تیم بودند و در آخر نیز با ناراحتی سالن را ترک نمودند.

 

 

نتایج هفته سوم لیگ برتر فوتبال لرستان
شهرداری بروجرد 0 گهرنوین دورود 0
سیمان دورود 0 بهزیستی خرم‌آباد 2
کوثر الشتر 2 شاهین دارایی خرم‌آباد 2
شهرداری سپیددشت 1 فجر شهیدلطوند پل‌دختر 0
ادامه مسابقات پس از ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود

 

 

دانلود کلیپی از بازی گهر -  ملوان

 کلیپ اختصاصی نشریه اینترنتی لور، شامل حضور استاد ایرج رحمان‌پور برای تشویق تیم گهر، به همراه صحنه‌هایی از حضور هواداران گهر دورود، قبل از بازی و در حین بازی، بر روی لینک زیر کلیک کنید:

الف) حجم فایل کمتر از یک مگابایت، مناسب برای اینترنت سرعت معمولی

http://loor.ir/vj/gahar/13910429/gaharmalavan.wmv

ب) حجم فایل کمتر از هفت مگابایت، مناسب برای اینترنت سرعت بالا:

http://loor.ir/vj/gahar/13910429/gaharmalavan910429.wmv

/ 3 نظر / 40 بازدید
عزیز کلهر شاعر ونویسنده لرستانی

لرستان بزرگ قربانی بی فرهنگی آدم نماهای کوچک و بی فرهنگی شده است که هرگز نمی خواهند درک کنند عرصه فرهنگ وورزش عرصه همنوع دوستی و اتحاد ملی برای پیشرفت ایران بزرگ است واقعا احساس خجالت می کنم بروم کرج

انزلی کلاب

با سلام . لطفا از مطلب درج شده در سایت در خصوص بازی ملوان و گهر دیدن فرمائید . باتشکر

مومنی (در جواب عزی کلهر)

من هم خجالت می کشم که شما خودذت را "شاعر و نویسنده لرستانی" معرفی کرده ای. دردبلا ایرج رحمانپور بحوره مین سر هر چی آدم بی هنر و پرمدعاه