اخبار و مطالب یک‌شنبه 8 مرداد 1391

کاپیتان لرستانی گهر در آستانه بازی حساس مقابل پرسپولیس قهر کرد!

درون تیم فوتبال گهر دورود چه خبر است؟
فرهاد داودوندی- بروجرد: چندی قبل ابراهیم میرزاپور بعد از چند جلسه تمرین از تیم گهر دورود جدا شد، وی گفت بعد ها خواهم گفت درون تیم چه خبر بود! میرزاپور حتی تلویحا تهدید نمود اگر مسئولین تیم در موردش حرف غیر واقعی به زبان بیاورند آن وقت ناگفته ها را سریع‌تر از آنچه فکرش را بکنند بر زبان خواهد آورد!
علی صالح‌نیا مربی بدن‌ساز بروجردی فوتبال ایران در همان مراحل اولیه گفت‌وگو بر سر حضور در تمرینات تیم گهر دورود، اعلام نمود بعد ها خواهم گفت چه اتفاقی افتاد که نتوانستم به تیم استانم خدمت کنم!
 افراد دیگری هم چنین صحبت‌هائی را بر زبان آوردند، اما از همه جالب‌تر جدا شدن حمید فتحی کاپیتان تیم گهر دورود، بیست و چهار ساعت قبل از مسابقه حساس این تیم با پرسپولیس است!
حالا دیگر برای‌مان مسلم شده است که درون این تیم خبرهائی است که ممکن است بقیه علاقمندان بی خبر باشند!
یک روز مسئولین تیم، شهرستان خرم‌آباد را مناسب نمی‌دانند و قول آوردن تیم به بروجرد را می‌دهند، روز دیگر از میزبانی اراک سخن می‌گویند، بعد از انتقال تیم، به امیر آباد شمالی تهران برای تمرین نمودن سخن می‌گویند، سپس ورزشگاه دستجردی را به عنوان ورزشگاه خانگی معرفی می نمایند، دست آخر ورزشگاه کرج را اعلام می‌نمایند!
اینک نیز یک روز از اینکه درخواست نموده‌اند بازی‌ها در خرم‌آباد برگزار شود و روز دیگر از این که اهواز (در این گرمای نفس بر تابستان) برای بازی‌های خانگی گهر مناسب است سخن می‌گویند و حالا هم از این که رویانیان مدیر عامل پرسپولیس قول داده بازی برگشت را بیاورند دورود (بزک نمیر بهار میاد) داد سخن می‌دهند!
حالا دیگر واقعا ته کوچه دارند حلیم می‌دهند! (اشاره به داستان ملانصرالدین) و ما بی‌خبر این‌جا ایستاده‌ایم!  
 البته از این‌جا به بعد بر مسئولین ورزش، فوتبال استان و ورزش دورود، لازم است بدون هیچگونه تعارف و رودربایستی و با شدت عمل وارد قضیه حاشیه های تیم فوتبال گهر دورود شوند و حقایق پشت پرده این تیم را برای علاقه‌مندان به فوتبال افشا نمایند!
مطمئنا درون این تیم خبرهائی است و بازهم مطمئنا مسئولین ورزش و فوتبال استان و حتی شهرستان دورود کاملا بر این اتفاقات اشراف کامل دارند، پس لازم است تا بیش‌تر از این دیر نشده با ورود خود برای سر و سامان دادن به تیم فوتبال گهر دورود، این تیم پر هوادار و مظلوم را یاری نمایند.

 

 
عدم حمایت از دارتاک و داتیس گناهی نابخشودنی است
ایسنا: مدیرعامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد از عدم حمایت مسوولان لرستان جهت حضور این تیم در لیگ دسته دوم فوتبال باشگاههای کشور به شدت انتقاد کرد.
مهندس دولتشاهی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که 90، سال طلایی فوتبال لرستان بوده و شاید دیگر درتاریخ تکرار نشود، افزود: متأسفانه پس از صعود دارتاک به لیگ دسته دوم و با آن همه مشقت، انگار شیرینی به کام هواداران ما چند صباحی بیشتر طول نکشید زیرا تمامی نگاه‌ها معطوف به گهر و حضورش در لیگ برتر شد.
وی ادامه داد: درست است که گهر به سطح اول لیگ فوتبال کشور صعود کرده و نیازمند حمایت همه‌جانبه است ولی این دلیل نمی‏شود از دیگر تیم‏ها چشم پوشید.
 دولتشاهی تصریح کرد: فوتبال لرستان به گهر خلاصه نمی‏شود، چرا باید مسوولان نسبت به این موضوع کم‏توجه باشند.
مدیرعامل باشگاه دارتاک خرم‏آباد تاکید کرد: جهت حضور قوی دارتاک در فصل جاری لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور نیازمند حمایت هستیم ولی انگار همه درها بر روی ما بسته شده و حهمه مایت‌‌ها به سمت گهر سرازیر شده است؛ باید به جرأت گفت عدم حمایت از دارتاک و داتیس به عنوان دو نماینده استان، گناهی نابخشودنی و خیانت به جوانان لرستانی بالاخص خرم‏آباد است.
دولتشاهی در ادامه با اشاره به این که نسبت به استانم ادای دین می‏کنم و دوست دارم برای ورزش و فوتبال با تمام وجود هزینه کنیم، عنوان کرد: باور کنید دوست ندارم این را بگویم ولی متأسفانه کاری کرده‏اند که از تیم‏داری در استان خسته شده‏ام و علی‌رغم میل باطنی‏ام باید خودم را کنار بکشم.
وی گفت: پیشنهادات بسیار خوبی جهت خرید امتیاز این تیم از استان‌های دیگر به من شده و اگر ظرف چند روز دیگر مسوولان به دارتاک کمک نکنند مطمئن باشید تیم را خواهم فروخت و آن وقت آنها هستند که باید پاسخگوی فوتبال‎دوستان و جوانان باشند که برای اعتلای ورزش لرستان چند سال است که مشقت‌های زیادی کشیده‏اند.
دولتشاهی در خاتمه افزود: انتظار آخری که از تمام مسوولان بالاخص استاندار پرتلاش، مدیرکل محترم ورزش و جوانان، رئیس هیأت فوتبال و سایرین دارم این است که به خاطر دل جوانان فوتبالیست لرستانی و نه دولتشاه نوعی، وارد عمل شده و دارتاک و داتیس را با حمایت‌های همه‌جانبه یاری دهند.

 

 

 استاندار لرستان: تقاضایی از طرف مسوولان دورود برای بازی در لرستان به من نرسیده است
رضا جایدری- خرم‌آباد: استاندار لرستان اظهار داشت: تقاضایی از طرف مسوولان شهرستان دورود و باشگاه گهر برای بازی در لرستان به من نرسیده است.
حبیب‌الله دهمرده در حاشیه جلسه با اعضای هیأت رئیسه خانه مطبوعات لرستان، گفت: همچنان که قبلاً هم گفته‌ام تیم گهر متعلق به شهر دورود است و در این مورد نامه کتبی هم برای فرماندار دورود ارسال کردم.
وی در ادامه اظهار داشت: با همکاری وزیر ورزش و مدیر کل ورزش و جوانان لرستان اعتباراتی هم برای تکمیل مجموعه ورزشی تختی دورود اختصاص دادیم.
دهمرده تصریح کرد: ساخت سکوهای ورزشگاه تختی دورود علاوه بر بودجه مستلزم رعایت اصول مهندسی است و پیمانکار عنوان کرده که زمانی لازم است تا پی‌ریزی سکوها استحکام لازم را دارا شود؛ به هر حال ما از طریق معاونت عمرانی استانداری به دنبال تسریع روند ساخت ورزشگاه با رعایت اصول ایمینی هستیم.
استاندار لرستان در پایان افزود: تا کنون تقاضایی برای بازی در لرستان تا زمان آماده شدن ورزشگاه دورود که به امضای کلیه مسوولان شهر و باشگاه باشد، به من نرسیده است و اگر همه‌ی آن‌ها متفق‌القول باشند که چنین شود، جلسه‌ای برای بررسی آن تشکیل خواهیم داد.

بودن یا نبودن گهر در لرستان: مساله این است!
توضیح: همان‌طور که از متن خبر استنباط می‌شود، متاسفانه هر کس در دورود ساز خودش را می‌زند و بر این اساس، استاندار نیز تا زمانی که دورودی‌ها حرف‌ها و تصمیم‌شان را برای بازی در لرستان یک‌کاسه نکنند، ترجیح می‌دهد که منتظر تکمیل ورزشگاه تختی دورود باقی بماند. اما آیا تا آن زمان، تیم گهر در کسب امتیازات لازم برای باقی ماندن در لیگ برتر موفق عمل کرده و به بقایش برای فصل بعد امیدوار است؟ تجربه ثابت کرده تیم‌هایی که پس از طی شدن یک‌سوم بازی‌ها در صدر جدول قرار می‌گیرند، معمولاً مدعیان اصلی قهرمانی به شمار می‌روند و تیم‌هایی هم که ظرف همین مدت جزو قعرنشینان باشند، دچار بار روانی منفی شده و به ندرت قادر خواهند بود خود را از انتهای جدول بالا بکشند.

 

 

تاتار به خاطر تصادف به نشست خبری بازی پرسپولیس نرسید
سرمربی تیم فوتبال گهر دورود به دلیل تصادف در حین رانندگی نتوانست در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس شرکت کند.
مهدی تارتار که قرار بود ساعت 14:30 امروز یک‌شنبه در سازمان لیگ حاضر شود و در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و گهر دورود شرکت کند، به دلیل تصادف در هنگام رانندگی نتوانست به این نشست برسد.
اسماعیل حیدرپور، مدیر اجرایی تیم گهر دورود، ضمن تایید این خبر به خبرنگاران حاضر در سازمان لیگ گفت: به جای تارتار، علی‌رضا پورمند کمک او در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس حاضر می‌شود تا پاسخگوی سئوالات خبرنگاران باشد.
تیم‌های فوتبال گهر دورود و پرسپولیس در چارچوب هفته سوم لیگ برتر از ساعت 22:30 دوشنبه شب در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند.

 

 

نیکبخت واحدی: شرایط خوبی دارم
 مهاجم گهر زدورود می‌گوید این تیم در دیدار فردا با پرسپولیس به دنبال پیروزی و کسب سه امتیاز است.
علی‌رضا نیکبخت‌واحدی در مورد شرایط تیمش گفت: در دو دیدار اول نتیجه را واگذار کردیم در حالی که بازی خوبی انجام دادیم اما بدشانس بودیم.
وی با اشاره به هواداران گهر عنوان کرد: هواداران خیلی خوبی داریم. آنها تیم را به خوبی تشویق می‌کنند و از این نظر کمک خیلی خوبی برای تیم هستند.
نیکبخت در مورد وضعیت جسمانی‌اش اظهار داشت: در این مدت به دلیل مصدومیت نتوانستم بازی کنم. در حال حاضر شرایط خوبی دارم و مشکلم تقریبا برطرف شده است. مدتی است همراه تیم تمرین و در تمرینات گروهی بدون مشکل کار می‌کنم.
بازیکن گهر در پاسخ به این سؤال که دیدار فردا با پرسپولیس را چطور ارزیابی می‌کند تاکید کرد: بازی خیلی سختی است. پرسپولیس تیم قدرتمندی است و امسال بازیکنان خوبی جذب کرده است. ما هم روند رو به رشدی داریم و رفته رفته بهتر می‌شویم. در این بازی برای پیروزی به میدان می‌رویم و امیدوارم دست پر از میدان خارج شویم.

 

 

دیدار پرسپولیس و گهر در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود
فدراسیون فوتبال اعلام کرد دیدار تیم‌های پرسپولیس و گهر دورود در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.
بنا بر اعلام سازمان لیگ، محل انجام دیدار گهر دورود لرستان و پرسپولیس تهران از هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال (جام خیلج فارس) که پیش از این قرار بود در ورزشگاه تختی تهران برگزار شود، به ورزشگاه آزادی منتقل شد.
بر اساس اعلام سازمان لیگ، این دیدار از ساعت 22:30 روز دوشنبه نهم مرداد برگزار خواهد شد و دیدار تیم‌های استقلال- ذوب‌آهن نیز روز سه‌شنبه ساعت 22:30 در همین ورزشگاه برگزار می‌شود.

 

 

تقاضای مسوولان گهر: فقط 10 درصد ظرفیت ورزشگاه آزادی را به پرسپولیسی‌ها بدهید!
باشگاه گهر دورود لرستان از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال درخواست کرده فقط 10 درصد از ظرفیت ورزشگاه آزادی دوشنبه‌شب در اختیار تماشاگران پرسپولیس قرار بگیرد.
گهر در این بازی میزبان است اما به دلیل این که شرایط بازی در ورزشگاه تختی تهران و انقلاب کرج فراهم نبود مجبور است در ورزشگاه آزادی میزبان پرسپولیس باشد. این تیم به دلیل عدم وجود شرایط استاندارد در دورود و استان لرستان نمی تواند در این استان پذیرای حریفان خود باشد.
این بازی ساعت 22:30 دوشنبه شب برگزار خواهد شد.

 

 

مدیر اجرایی گهر دورود:
 مخالفت با برگزاری دیدار با پرسپولیس در اهواز/ پرسپولیس برای بازی برگشت به لرستان بیاید
خبرگزاری فارس: مسئول اجرایی تیم فوتبال گهر دورود گفت: پیشنهاد دادیم بازی با پرسپولیس در اهواز برگزار شود که با این پیشنهاد مخالفت شد.
اسماعیل حیدرپور در مورد میزبانی از پرسپولیس در ورزشگاه آزادی گفت: در حالی که در این فوتبال هزینه‌های کلان و میلیاردی برای جذب بازیکن از سوی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال صورت می‌گیرد اما 2 میلیارد تومان برای تکمیل ورزشگاه دورود لرستان هزینه نمی‌شود. مگر قرار نیست امکانات ورزشی در تمام کشور به طور عادلانه تقسیم شود؟ آیا معنای عدالت این است که برای یک بازیکن 3 میلیارد تومان پول رضایت‌نامه داده شود ولی برای زیرساخت‌ها هزینه‌ای انجام نشود؟
وی ادامه داد: در برخی استان‌ها مثل سیستان و بلوچستان و ایلام که تیم لیگ دسته اولی هم ندارد ورزشگاه 15 هزار نفری ساخته شده اما در لرستان برای تکمیل ورزشگاه کمک نمی‌کنند. البته استاندار محترم یک میلیارد تومان برای تکمیل ورزشگاه اختصاص داده اما وزارت ورزش هم باید کمک کند.
حیدرپور تصریح کرد: تماشاگران گهر باید 500 کیلومتر راه بیایند تا بازی تیم محبوب‌شان را ببینند. گهر مظلوم‌ترین تیم لیگ برتر است. ابتدا به ما اعلام شد در ورزشگاه تختی تهران میزبان پرسپولیس باشید و وقتی برای عقد قرارداد به ورزشگاه تختی رفتیم اعلام کردند شورای تامین با برگزاری بازی در این ورزشگاه مخالف است.
مسئول اجرایی گهر تاکید کرد: پیشنهاد میزبانی در اراک و اهواز را هم دادیم که با آن مخالفت شد. در اراک گفتند شورای تامین مخالفت کرد در حالی که ورزشگاه 15 هزار نفری در آن شهر ساخته شده است. پس این ورزشگاه برای چه ساخته شده است؟ برای اهواز نیز گفتند وقت کم است و نمی‌توانیم بلیت بازیکنان و عوامل برگزاری مسابقه را برای این شهر بگیریم.
حیدرپور با اشاره به قول و قرار مدیرعامل پرسپولیس گفت: انتظار داریم رویانیان به قول خود عمل کند و در بازی برگشت که ورزشگاه شهر دورود آماده می‌شود پرسپولیس به لرستان بیاید. ما حاضریم دوشنبه‌شب پیراهن دوم تیم خودمان را بپوشیم تا پرسپولیس در بازی برگشت همان‌طور که رویانیان قول داده به لرستان بیاید.

 

رؤسای سابق فدراسیون فوتبال تماشاگر ویژه بازی گهر دورود و پرسولیس
دیدار گهر و پرسپولیس دوشنبه‌شب به میزبانی گهر در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. این بازی جدا از هواداران پرسپولیس میهمانان ویژه‌ای خواهد داشت.
باشگاه گهر دورود از 3 مدیر و یک پیشکسوت فوتبال برای حضور در دیدار با پرسپولیس دعوت کرده است تا دیدار این تیم را برابر سرخ‌پوشان از نزدیک تماشا کنند.

محمد دادکان، داریوش مصطفوی، امیر عابدینی و علی پروین میهمانان گهر دورود در بازی با پرسپولیس خواهند بود و همچنین قرار است شماری از خوانندگان موسیقی لرستان که ترانه‌هایشان از صدا و سیما پخش می‌شود در ورزشگاه آزادی برنامه اجرا کنند.

 

 

روز غم‌انگیز ورزش بروجرد و لرستان
بروجرد- فرهاد داودوندی:  7 مرداد 1391 دو ورزشکار نوجوان بروجردی به نام‌های مرحوم مصطفی ساکی و مرحوم میلاد وزیری در قطعه ورزشکاران دارالسلام در جوار هم‌دیگر در خاک آرمیدند.
مرحوم مصطفی ساکی قهرمان کشتی نوجوانان بروجرد و لرستان که عضو تیم استان در لیگ کشوری بود روز گذشته در پی تصادف با موتور سیکلت جان به جان آفرین تسلیم نمود.
چند هفته قبل مرحوم مصطفی ساکی توانسته بود در وزن 69 کیلو مقام اول استان را به دست بیاورد. وی عضو تیم کشتی نوجوانان لرستان در لیگ کشور بود.
مرحوم میلاد وزیری رزمی کار نوجوان بروجردی نیز روز گذشته در پی حادثه ای در موقع ورزش نمودن، به حال کما رفته و متاسفانه دار فانی را وداع نمود.
 مرحوم میلاد وزیری از دانش‌آموزان و ورزشکاران محجوب  و دوست داشتنی بروجرد بود.
ضایعه درگذشت دو نوجوان ورزشکار  بروجردی را به جامعه ورزش بروجرد، استان و خانواده های محترم و داغدار ساکی و وزیری  تسلیت عرض می‌نمائیم.
   از طرف ورزشی‌نویسان بروجرد و لرستان

 

 

پس از اولین شکست خانگی گهر دورود در ورزشگاه کرج:
لزوم توجه جدی مسوولان کشور به زیرساخت‌های ورزشی لرستان

احسان عالیخانی‌چگنی(خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری فارس و خبرگزاری موج)
مطلبی زیر به عنوان درد و دل خدمت‌تان ارائه می‌دهم که امیدوارم با انتشار آن تلنگری باشد برای کسانی که چشم‌شان را بر روی حقیقت بسته‌اند.
از این که لرستان علی‌رغم تمامی استعدادهای خدادادی و منابع زیرزمینی، آب و هوای چهار فصل، نیروی انسانی فراوان، و شرایط پیشرفت یکی از استان‌های برتر در کشور به شمار می آید اما متاسفانه استانی محروم به شمار می‌آید و مسئولان استانی این محرومیت را دستمالی برای کم کاری‌ها و کم لطفی های خود تبدیل کرده اند هیچ شکی نیست اگر همت مسئولین و مردان سیاسی کشورمتوجه اهمیت این موضوع می شد لرستان به بهشت ایران تبدیل می شد اما متاسفانه عاملی که باعث شکست برنامه‌های عمرانی و زیر ساختی در استان لرستان شده نبود ثبات مدیریتی و همچنین برنامه‌های عمرانی در تمام سطوح که موجب عقب ماندگی لرستان در تمام دوران بعد از انقلاب گردیده و امروزه در امر ورزش نیز شاهدچنین بی‌برنامگی‌ها و انحصار‌طلبی‌ها در فوتبال لرستان هستیم، ورزشی که می‌تواند با خود شور نشاط سلامت و سرگرمی را در میان جوانان ترویج دهد.
لرستان با جمعیت تقریبی ۱٫۷۱۶٫۵۲۷ ومساحت۲۸٫۲۹۴ کیلومتر مربع مساحت به لحاظ جمعیتی یکی از جوان‌ترین استان‌های کشور است این هم فرصت به شمار می آید هم تهدید مسئولان کشور در تمام سطوح کاری باید تدبیری خاص برای لرستان و مردم محروم آن بیدندیشند.
خیبر لرستان سال 1365 در مسابقات جام حذفی کشور موفق به شکست تیم پرستاره آن زمان پرسپولیس و راهیابی این تیم به فینال جام حذفی شد و در نهایت نایب قهرمان آن دوره از مسابقات حذفی کشور شود این تنها خاطره خوش ورزشی بود که تا کنون برای مردم لرستان تکرار نشده بود و همیشه مردم فوتبال دوست خرم آباد به خوبی از آن یاد می کردند.
همگان شور و اشتیاق در نزد فوتبال‌دوستان لرستانی را به خوبی دیدید و چند بار هم در برنامه نود به این قضیه پرداختید برای بازی‌های خانگی تیم کوثر لرستان که یک تیم لیگ یکی بود هر بازی 17 تا 18 هزار نفر حضور پیدا می‌کردند چرا میخوایم این شور و انگیزه از مردم لرستان گرفته شود.
 لرستان یکی از استان‌های فوتبال خیز کشور است که اگر مورد حمایت و توجه مسئولان کشوری قرار گیرد شاهد معرفی استعدادهای بی‌نظیری در این زمینه به فوتبال کشور خواهیم بود سالانه صدها نفر از جوانان فوتبالیست این استان باید دغدغه حضور در تیم های فوتبال استان های دیگر را داشته باشن و گریبان گیر مشکلات دلال بازی و مشکلات بدتری که در ریشه و پیکره فوتبال وجود دارد می شوند و سرخورده به استانشان باز می گردند. چرا از فرصت پیش آمده بهره برداری نکنیم و گهر تکیه محکمی برا فوتبالیست‌های استان لرستان نباشد
جای سوال دارد که لرستان با تقدیم 6200 شهید به انقلاب نباید یک ورزشگاه استاندارد داشته باشد. مسئولان ورزش لرستان در خواب به سر برده و می‌برند؟ زمان آن رسیده از خواب بیدار شوند در شرایطی که در دولت خدمتگزار هر روز شاهد افتتاح و کلنگ‌زنی ورزشگاه‌های و استادیوم‌های بزرگ در چهار گوشه کشور در امر ورزش هستیم شما چکار می‌کنید سهم لرستان در امر ورزش و بودجه‌های میلیاردی سازمان ورزش چقدر است؟ اگر نمی‌دانید جواب واضح است آنقدر ناچیز که باید شاهد بازی تیم فوتبال استان تان در لیگ برتر کشور باشید ولی از دیدن بازی‌های خانگی این تیم محروم باشیم. ما قبلا باید به فکر امروز می‌بودیم نه در زمانی که تیم گهر وارد لیگ برتر کشور شده دنبال اجاره و صاحب برایش بگردیم و در زمانی که سایر تیم ها در فصل نقل و انتقالات بهترین یارگیری را داشته اند ما بدنبال زمین برای تمرین مان باشیم. جای تاسف دارد.
 خطاب به مسئولان: تیم فوتبال گهر دورود لرستان علی‌رغم تمام مشکلات مالی علی‌رغم کمترین حمایت از جانب مسئولان استانی و کشوری پا به عرصه‌ای بزرگی گذاشته و این حس شیرین فقط و فقط با تلاش و مردان خستگی‌ناپذیر گهر به ارمغان آمده و شور و نشاط را در لرستان زنده کرده ما نمی‌خواهیم خیلی زود این حس شیرین کم‌رنگ شود. ما نمی‌خواهیم گهر هم چون خیلی تیم‌های دیگر زنگ تفریح لیگ برتر شود و بیش‌ترین حضور ما در لیگ برتر کشور یک فصل باشد.
از همه مردم فوتبال‌دوست لرستان می‌خواهم با ریز بینی‌های همیشگی‌تان فوتبال لرستان را خیلی زود قبل از آن که خیلی دیر شود به کنکاش برده و خیلی از دست‌های پشت پرده این ورزش پر بیننده را در لرستان رو کنید تا ما مردم لرستان یک بار دیگر شاهد طعم تلخ شکست‌های پیاپی ورزش استان‌مان نباشند.

 

 

لیدر تماشاگران گهر دورود:
کاری می‌کنیم که فوتبال لرستان را به غیرت، وفاداری و فرهنگ هواداری بشناسند و نه با باخت‌های متوالی
آفتاب لرستان: مهدی نعمتی، چهره آشنای هواداران گهر دورود (داماش سابق) است. او متولد 1363 است و از آغاز برای تیم شهرش لیدری کرده است، او در هفته‌های اولیه حضور نماینده لرستان در لیگ برتر روزهای دشواری را می‌گذراند، وقتی تیم نتیجه دلخواه را نمی‌گیرد کار سازماندهی هواداران روز به روز سخت‌تر می‌شود.
سوال: بعد از بازی با راه‌آهن که به باخت سه بر یک گهر انجامید کولاک کردی، خوب توانستی بچه ها را نگهداری حتی بعد از بازی
جواب: وظیفه ام را انجام دادم، هر کس باید کار خودش را بکند
سوال: وقتی تیم می‌بازد کار شما سخت می‌شود
جواب: بله این طور است
سوال: وضع این طور پیش برود کسی به ورزشگاه می‌آید؟
جواب: بله می آید، یعنی باید بیاید، ما هوادارها باید کار خودمان را بکنیم، من قبل از اینکه لیدر تیم باشم هوادار گهرم، به عنوان یک هوادار می گویم ما نباید با نتیجه تیم کاری داشته باشیم
سوال: یعنی اگر شش تا هم خوردیم؟
جواب: آره، همه می دانیم وضعیت اولین نماینده لرستان در لیگ برتر چطور است، تاریخچه اش چیست. وقتی تاریخچه را بدانیم دیگر جایی برای انتقاد نمی ماند. تارتار و فتحی و بازیکنان دیگر تیم چه گناهی کرده اند که باید تا آخر باشند؟ ما هم باید باشیم. هواداران تیم های دیگر می دانند چه بودجه هایی برای تیمشان صرف شده، زورشان می آید ببازند، اما ما می دانیم که این تیم فقط به عشق مردم زنده است. همه بچه هایی که الان در گهر بازی می کنند از باشگاه های مختلف آنقدر پول گرفته اند و پیشنهاد داشته اند که گهر کف مطالباتشان را هم نمی دهد.
سوال: چرا تیم ما مشکل دارد؟
جواب: تیم مشکل ندارد، این تیمی بود که هر سال در لیگ یک آخر می شد، امسال در لیگ برتر بازی می کند، این برای ما موفقیت است.
سوال: ولی این طوری تیم ماندنی نیست؟
جواب: من گفتم اینقدر به نتیجه تیم توجه نکنیم، به نتیجه کار خودمان توجه کنیم. ما می توانیم با همین تیم کاری بکنیم که در تاریخ فوتبال ایران به نیکی از لرستان یاد کنند، به جای باخت های پشت سر هم از غیرت، وفاداری و فرهنگ مان حرف بزنند. الآن همه ایران می داند ما در استان مان حتی از یک ورزشگاه هم محروم هستیم نکند انتظار دارند با این وضع آسیایی بشویم؟
سوال: چرا بازی های اول تیم در خرم آباد برگزار نشد؟ می شد استادیوم خرم آباد را آماده کنند
جواب: دست روی دلمان نگذار خون است. از وقتی تیم با آن همه خون و دل رفت پلی آف برخی مسئولان هر روز مصاحبه کردند و گفتند "اولویت با مردم دورود است" این حرف شاید نیت خیری داشت اما برای ما  از فحش بدتر بود. مثل اینست که من و تو برادر باشیم تو یک سکه داشتی باشی و آن را محکم بگیری و من مدام بگویم "اولویت با توست اگر نخواستی من می زارمش توی جیب خودم" این تیم مال دورود بود، یعنی چه اولویت با دورود است؟ گویا این تیم مال فلان مسئول بود و منت می گذاشت سر ما! اینطوری بود که وضعیت بدان شکل در آمد وگرنه دورودی ها آنطور نیست که پدرکشتگی با خرم‌آباد یا بروجرد داشته باشند، از اول بحث بر سر محل بازی‌ها نبود و بحث بر سر مالکیت تیم بود، به خدا هر شهری جای ما بود هم احساس توهین می‌کرد.
سوال: الآن همه می‌گویند دورودی‌ها نگذاشتند تیم در مرکز استان بازی کند و آواره شد
جواب: اگر از همان موقع پلی‌آف مسئولان استانی شروع می‌کردند الآن ورزشگاه دورود تمام شده بود، اما آنها کار را دادند دست خود مسئولان شهر، در حالی که اگر این تیم نماینده استان است باید همه استان برای آن بسیج می‌شد، آن جر و بحث‌ها زمان را گرفت.
سوال: از پرسپولیس می‌خورید؟
جواب: به امید خدا روند بُردهای‌مان با پرسپولیس شروع می‌شود. اما من با نتیجه کاری ندارم.
سوال: تشویق ها در تهران و دورود چه فرقی کرده؟
جواب: در استادیوم دورود خیلی هماهنگ شده بودیم، شش-هفت سال با هم بودیم، یک خانواده بودیم، اما وقتی تیم آمد کرج هم بازیکن ها عوض شدند و هم تماشاگران. خوشبختانه لرها همه جا روی گهر تعصب دارند و دوشادوش هواداران قدیمی دورود در ورزشگاه ها هستند، کمی زمان می‌برد تا با این وضعیت جدید هماهنگ شویم، تماشاگران جدید روش های ما را نمی دانند، شعارهارا بلند نیستند، بسیاری هم اصلا فوتبالی نیستند و فقط به عشق لرستان آمده‌اند پس اصلا نمی‌دانند هشت دست و ده دست و سبک های تشویق در فوتبال چطورند.
سوال: ولی در بازی با راه آهن انصافا تشویق ها کولاک بود، همه خبرگزاری ها و سایت ها هم تعجب کردند
جواب: قول می دهم بازی به بازی وضعیت ما بهتر شود. بچه های خرم آباد و کوهدشت و حتی ملایر و شهرهای دیگر که در این دو بازی برای تیم زحمت کشیده اند داریم با هم اخت می شویم، بهروز وثوقی هم به من خیلی کمک می کند. به امید خدا در بازی با پرسپولیس می بینید همه ایران به فرهنگ و غیرت لر احترام می گذارد. حق این استان و این مردم بیشتر از اینهاست.
سوال: از شعارهایتان خودت طرفدار کدام هستی؟
جواب: من عاشق هشت دستم، وقتی هشت بار دست می زنی و می گویی حمله
سوال: خاطره انگیز ترین بازی گهر که لیدری کردی کدام بود؟
جواب: بازی با استقلال در اهواز، وقتی رفتیم پلی آف
سوال: حتی بیشتر از بازی با ایرانجوان در بروجرد
جواب: آره، اون بازی دیگری بود، رویایی بود، توی آسمان ها بودیم، کی فکرش را می کرد تیمی که هر سال در لیگ یک آخر می شد و با خون و دل و با یک امتیاز بیشتر می ماند به اینجا برسد
سوال: گهر سقوط می‌کنه؟
جواب: گهر کار خودش رو کرده، فوتبال ما را زنده کرده و ما را به جایی رسونده که اگر هم سقوط کنیم باز هم می توانیم به فکر صعود باشیم. اما اینقدر از سقوط نگویید، نمی دانم شما فوتبالی هستید یا نه ولی در دنیای فوتبال با دو یا سه باخت قضاوت نمی کنند، چند سال پیش که پرسپولیس قهرمان شد سه بازی اولش را باخته بود.
سوال: یعنی ممکنه گهر قهرمان بشه؟
جواب: باید انتظاراتمان معقول باشد، اما گفتم اینقدر نتیجه نتیجه نکنید، نتیجه کار من و تو هوادار فقط توی جدول رقابت های لیگ برتر نیست، ما قرار نیست گل بزنیم، ما به هر حال تا آخر این فصل نماینده لرستان هستیم و باید نشان دهیم حق جوان های ما این نیست که یک استادیوم نداشته باشیم.
سوال: راستی ازدواج کردی؟
جواب: بله متاهلم
سوال: خونواده ات با این مساله لیدری مشکلی ندارند
جواب: چرا! حسابی اذیت می شوند، اما تحمل می کنند و سعی می کنند با مشکلاتم کنار بیایند، امیدوارم همسمرم در ادامه راه هم کمکم کند و با مسایل این کار کنار بیاید.

 

یک لرستانی رئیس شورای راهبردی فوتبال کشور شد
بر اساس حکم رئیس فدراسیون فوتبال شهاب‌الدین عزیزی‌خادم به عنوان رئیس شورای عالی راهبردی سند چشم‌انداز توسعه فوتبال ایران منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در این حکم آمده است: جناب آقای شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، با توجه به تجربیات و سوابق ارزشمند جناب‌عالی و به موجب این ابلاغ به سمت رئیس شورای عالی راهبردی سند چشم‌انداز توسعه فوتبال ایران منصوب می‌شوید. بدیهی است کلیه کمیته‌ها به ویژه کمیته حقوقی و تدوین مقررات و کمیته مطالعات راهبردی ملزم به همکاری همه‌جانبه با آن شورا خواهند بود.  امید است کمافی‌السابق با توکل به خداوند سبحان در انجام کلیه امور موفق و موید باشید.
شایان ذکر است عزیزی‌خادم اهل لرستان، عضو هیآت رئیسه فدراسیون فوتبال کشورمان و عضو هیأت مدیره باشگاه پیکان تهران است.
پیش از این نیز حیدر بهاروند دیگر عضو لرستانی هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال به عنوان سرپرست کمیته اموراستان‌های فدراسیون فوتبال منصوب شده بود.

 

 

آغاز عملیات احداث زورخانه و سالن سقف‌کوتاه بروجرد
مدیر کل ورزش و جوانان لرستان از آغاز عملیات اجرایی ساخت روزخانه سنتی بروجرد و یک باب سالن سقف‌کوتاه ورزشی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، فرهاد نیکوخصال در این خصوص گفت: از هفته گذشته کار ساخت این دو پروژه ورزشی در زمین جنب بلوار ولایت بروجرد آغاز شده است.
وی در ادامه اظهار داشت: اعتبار اولیه زورخانه بروجرد در مساحت 322 متر مربع با معماری ایرانی‌اسلامی سنتی، مبلغ 2 میلیراد و 378 میلیون ریال بوده است.
نیکوخصال افزود: سالن سقف‌کوتاه نیز با اعتباری بالغ بر دویست و پنجاه میلیون ریال احداث خواهد شد.

 

 

تیم امید شن‌سا لرستان در لیگ برتر امید کشور ماندنی شد
علی‌رغم نتیجه‌گیری ضعیف تیم فوتسال امید شن‌سا لرستان در رقابت‌های این فصل لیگ برتر امیدهای کشور، این تیم با کسب ۹ امتیاز به عنوان یکی از بهترین تیم‌های پنجم گروه‌‌های سه‌گانه در لیگ برتر فصل آینده حضور خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی شن‌سا لرستان، طبق اعلام فدراسیون فوتبال مسابقات این فصل لیگ برتر امید کشور در سه گروه ۶ تیمی برگزار شد که در پایان از هرگروه ۲ تیم مستقیم به مرحله بعد صعود کردند و همچنین دو تیم از سه گروه که بهترین امتیازات را کسب کرده بودند به مرحله بعد صعود کردند.
همچنین طبق اعلام فدراسیون فوتبال از هرگروه تیم‌های ششم بعلاوه یک تیم پنجم که بدترین امتیاز را کسب کرده بود که جمعا ۴ تیم می‌شوند به لیگ دسته اول سقوط کردند.
بر همین اساس، مدیرعامل باشگاه شن‌سا بلافاصله پس از بازگشت از مسابقات با مراجعه به فدراسیون از وضعیت تیم برای فصل آینده مطلع شد و اعلام کرد: خوشبختانه تیم برای فصل بعد در لیگ ماندنی خواهد بود و سقوط شش تیم به لیگ یک، شایعه‌ای بیش نبوده چرا که تا کنون در هیچ لیگی در جهان سابقه نداشته که در یک فصل شش تیم به لیگ پایین تر سقوط کند.
امین سپهوند افزود: تیم امید شن‌سا در فصل آینده در لیگ حضور خواهد داشت و با قدرت کار خود را ادامه خواهد داد.

/ 2 نظر / 38 بازدید
امیرحسین از دورود

با سلام اقای جایدری ورزشی نویس خرم اباد لطفا دست از سر تیم دورود بردارید ما با داشتن دوستانی مثل شما دیگه به دشمن احتیاجی نداریم. شما که قبل از بازیهای تیم گهر دورود پیش بینی سقوط تیم رو کرده بودید دلیل پیش بینی تونم نرفتن تیم به خرم اباد بود. ببین اقای محترم تیم گهر دورود متلق به مردم فهیم دورود بوده و هست و باقی خواهد ماند با این گزارشهای مسمومی که درباره تیم مینویسید جز اینکه آبروی خود را میبرید مطمئن باش کاری از پیش نمیبرید و روز به روز نفرت ما رو به خودتون بیشتر میکنید. شما که دم از تیم لرستان میرنید مگر دورود جز لرستان نیست که تمام مطالبتون رو بر علیه دورود و مردم با غیرت دورود می نویسید

یاراحمدی

دورود و صد دورود به شرف،شعور و معرفت لیدر با غیرت راستی ازش نپرسیدن چه کسانی در بازی با راه آهن به کاپیتان فتحی فحاشی کردن و با چه هدفی البته میبینید که با جدایی کاپیتان اهداف تعیین شده محقق شد به امید ضربات مهلک تر!!!!