جمعه 6 بهمن 1391

لرستان بر سکوی سوم کشتی نوجوانان کشور
 تیم کشتی فرنگی نوجوانان لرستان به مقام سوم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان کشور دست یافت.
در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی کشور در ماهشهر، تیم خوزستان الف با 5 مدال طلا و یک نقره و کسب 65 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید و لرستان با 2 طلا و 2 برنز و کسب 39 امتیاز  سوم شد.
این رقابت‌ها طی روزهای 5 و 6 بهمن‌‌ماه، با حضور 274 کشتی‌گیر از 30 استان کشور در سالن بعثت شهرک شهید چمران بندر ماهشهر برگزار گردید. رده‌بندی انفرادی:
42 کیلوگرم: 1 - مسعود آدینه‌وند(لرستان) 2 - دانیال اعتمادی‌فرد(خوزستان الف) 3 -حمید اسکندری (تهران)
46 کیلوگرم: 1- علی‌رضا افتخاری (خراسان رضوی) 2- مهران محسنی (همدان) 3- محمد گرایی (فارس) و عبدالحسین جهانبخش (کهکیلویه و بویراحمد)
50 کیلوگرم: 1- آرمین میرآنی (کردستان) 2- حمیدرضا جعفری(فارس) 3- مرتضی میرزاپور (مازندران) علی باغوش (خراسان رضوی)
54 کیلوگرم: 1- محمدمراد الیاسی (خوزستان الف) 2- علی طاعتی (تهران) 3- نبی‌اله کریمی (اردبیل) و علی ظریف‌دوست (سیستان و بلوچستان)
58 کیلوگرم: 1- مهدی مرادحاصلی(قم)2 - حمیدرضا جعفری(فارس) 3- علی‌اکبر عبداله‌زاده (هرمزگان) و اشکان گله‌دار (لرستان)
63 کیلوگرم:1- علی ابراهیمی (خوزستان الف) 2- سامان رضوانی‌پور (مازندران) 3-حسین اسدی (خوزستان ب) و فرید محمدی (خراسان شمالی)
69 کیلوگرم: 1- محمد رسن (خوزستان الف) 2- سهیل رئیسی (البرز) 3- سامان نجم‌سهیلی (لرستان) کیوان رضایی (فارس)
76 کیلوگرم: 1- امیرحسین بهرامی (لرستان) 2- سینا ساعدی (کردستان) 3- پیمان اعظمی (اردبیل) و میلاد محمدی (مازندران)
85 کیلوگرم: 1- محمد بیرانوند (خوزستان الف) 2- مهدی نکوئی (کرمان) 3- حمیدرضا جلالی (گلستان) علی‌رضا حمزه‌نژاد (مازندران)
100 کیلوگرم: 1- امیر حسین حسینی (مازندران) 2- مهران دیناروند (خوزستان الف) 3- شاهین اسدی (خوزستان ب) و حسین ابراهیم (توابع تهران)
رده‌بندی تیمی:
1- خوزستان 65 امتیاز
2- مازندران 51 امتیاز
3- لرستان 39 امتیاز
4- فارس 39 امتیاز
5- قم 31 امتیاز
6- تهران 31 امتیاز

 

 

 

جمعه‌شب پخش بیستمین برنامه نگاهی به ورزش استان
جمعه‌شب 6 بهمن 1391 از ساعت 21:52 شب، بیستمین برنامه نگاهی به ورزش استان با آیتم‌های متنوع روی آنتن پخش شبکه افلاک می‌رود.
شایات ذکر است برنامه‌ نگاهی به ورزش استان روزهای 13 و 20 بهمن به دلیل پخش ویژه‌برنامه‌های زنده شبانه دهه فجر از شبکه افلاک، به جای ساعت 22 از حدود ساعت 23:20 شب پخش خواهد شد.

از روز جمعه 27 بهمن دوباره ساعت پخش برنامه به 22 باز می‌گردد.
 
ایمیل‌های برنامه برای ارسال تصاویر مختلف خبری و عکس‌های قدیمی از ورزش لرستان:
nbv@lorestan.irib.ir یا reza.jaydari@gmail.com
تصاویر ارسالی با نام ارسال‌کننده پخش خواهند شد

 

 

 

سرهنگ یاوری قلعه دورود را فتح کرد
هفته بیست و سوم لیگ برتر باشگاه‌های ایران
گهر دورود 0 فجرسپاسی شیراز 3
گل‌ها: مسلم فیروزآبادی(4)، مجتبی ترشیز(35)، سعید قزل‌گچلی(82 پنالتی)
پنج‌شنبه 5 بهمن 1391- ساعت شروع:  14، تماشاگر: حدود دو هزار نفر
داور: جمشید محمدی، کمک‌ها: سعید زارع و قهرمان نجفی
اخطار: مسلم فیروزآبادی (4)، فرشید اسماعیلی (21)، جلال‌الدین علی‌محمدی (38) و هادی ایمانی (70) از فجرسپاسی- سعید رازانی (81) از گهر
گهر دورود(قرمز): سعید رازانی- عمار نیک‌کار- آرمان قاسمی- صابر محمدی- داوود وکوب- محمد پروین(فرید عابدی)- رضا کاردوست (53  مجید خدابنده‌لو)- مجید خمیسی- تقی نایبی- امین ترکاشوند- مجید باجلان، سرمربی: محمد مایلی‌کهن
فجرسپاسی شیراز(زرد): محمدصالح خلیل‌آزاد- خالد شفیعی- سعید قزل‌گچلی- حسین کاظمی- مسلم فیروزآبادی(72  امید خلیلی)- محمد آفند- مجتبی ترشیز- جلال‌الدین علی‌محمدی- علی‌رضا جلیلی- امین شجاعیان(54 هادی ایمانی)- فرشید اسماعیلی، سرمربی: محمود یاوری

سایت گل: گهر دورود بعد از دو برد شیرین خانگی در سومین دیدارش در شهر دورود میزبان فجرسپاسی بود. فجری‌ها که بعد از مدت‌ها ناکامی و کسب نتایج ضعیف در دو هفته اخیر طی دو بازی خانگی 4 امتیاز کسب کرده بودند با روحیه بهتری در این بازی حاضر شدند. این دیدار جدال دو مربی کارکشته لیگ برتر یعنی مایلی‌کهن و یاوری بود.
نیمه اول: پیش‌بینی می‌شد گهری‌ها مثل دو بازی خانگی قبلی بازی را هجومی‌تر و پرقدرت‌تر از میهمان آغاز کنند اما در عمل این فجر بود که توپ را در دقایق ابتدایی در اختیار گرفت و خیلی زود هم به گل دست یافت. یاوری تاکتیک تیمش را بر روی نفوذ از جناح چپ و سانتر بر روی دروازه متمرکز کرده بود که از همین راه به یک گل زودهنگام رسید و در دقایق بعدی هم چند بار از این طریق اقدام به حمله کرد.
در مقابل، بزرگ‌ترین مشکل تیم میزبان غیبت شهرام مهربان دروازه‌بان و ساشا کلونیا مدافع اصلی این تیم بود. مهربان به دلیل سه اخطاره بودن و کلونیا به خاطر مصدومیت در این دیدار غیبت داشتند و خلا همین دو بازیکن لطمه زیادی به ساختار دفاعی گهر زد. تیم لرستانی‌ در نبود این دو نفر استحکام خط دفاعی خود را از دست دادند تا در همان نیمه اول با دو گل از رقیب شیرازی عقب افتاده و بازنده راهی رختکن شوند. در فاصله این دو گل تیم دورودی چندین بار روی دروازه فجر ایجاد خطر کرد اما موفق به ثبت گل نشد.
نیمه دوم: فجرسپاسی نیمه دوم را هم مانند نیمه اول با یک سانتر و ضربه سر خطرساز شروع کرد که این بار به تیر دروازه برخورد کرد اما این تیم در ادامه بیش‌تر از این‌که میل به هجوم داشته باشد به دنبال حفظ توپ و کنترل بازی بود. تاکتیکی که در بیش‌تر دقایق این نیمه شیرازی‌ها در اجرای آن موفق بودند و میزبان با وجود دو گل عقب‌ماندگی موفق به ایجاد خطر آنچنانی روی دروازه میهمان نشد.
فجری‌ها علاوه بر حفظ دروازه خودی با دقت بر روی ضدحمله‌ها دو سه بار هم دروازه گهر را به خطر انداختند که در نهایت یکی از همین ضدحملات منجر به یک خطای پنالتی و گل سوم بازی شد.
شرح گل‌ها:
دقیقه 4: سانتر خالد شفیعی از جناح چپ را مسلم فیروزآبادی بالاتر از دو مدافع گهر با ضربه سر به گل تبدیل کرد.
دقیقه 35: پاس به بیرون فیروزآبادی فرصت شوتزنی را در پشت محوطه جریمه نصیب ترشیز کرد و شوت مجتبی ترشیز دور از دستان دروازه‌بان به گل دوم فجر تبدیل شد.
 دقیقه 82: فرار محمدرضا حسینی و خطای دروازه‌بان گهر روی این بازیکن منجر به یک ضربه پنالتی شد. پنالتی را سعید قزل‌گچلی بر خلاف جهت حرکت رازانی تبدیل به گل سوم کرد.
دقایق حساس:
دقیقه 10: امین ترکاشوند در محوطه جریمه فجر صاحب موقعیت شد اما ضربه آرام او توسط خلیل‌آزاد مهار شد.
دقیقه 11: خطرناک‌ترین موقعیت میزبان در این لحظه خلق شد. بازیکنان گهر سه چهار ضربه متوالی از نزدیک‌ترین فاصله به دروازه فجر زدند اما یک بار دروزاه‌بان، یک بار تیر دروازه و دو بار مدافعان فجر توپ را با خوش‌شانسی دفع کردند.
دقیقه 16: سانتر ارسالی از جناح چپ خط دفاعی فجر را تقی نایبی با سر پاس داد و باجلان با ضربه سر دوم را به دروازه فجر نواخت که توپ در آغوش خلیل آزاد جای گرفت.
دقیقه 46: فجری‌ها نیمه دوم را هم با ایجاد یک خطر آغاز کردند و باز هم با سانتر بلند و ضربه سری که این بار به تیر افقی دروازه برخورد کرد.
دقیقه 69: فرشید اسماعیلی در موقعیت تک به تک با دروازه گهر سعی داشت توپ را از بالای سر رازانی به گل تبدیل کند اما موفق نشد.
دقیقه 72: کرنر ارسالی روی دروازه فجر با ضربه خطرناک مجید خمیس راهی اوت شد.
دقیقه 90: پشت محوطه شش قدم فجر تقی نایبی صاحب یک موقعیت عالی شد اما ضربه کم‌جان او راهی به دروازه پیدا نکرد.
دقیقه 3+90: تقی نایبی یک بار دیگر در مقابل دروازه فجر صاحب موقعیت شد اما این بار هم توپ او به تیر دروازه برخورد کرد و به زمین بازگشت. این آخرین صحنه حساس بازی بود.
اتفاق ویژه:
در دو صحنه پیاپی در دقایق 35 و 36 بازیکنان گهر اعتقاد به خطای پنالتی داشتند اما داور خطایی تشخیص نداد. به خصوص صحنه دوم که مجید خمیس در برخورد با دروازه‌بان فجر سرنگون شد بسیار مشکوک بود.

 صحنه به ثمر رسیدن گل دوم فجر- عکس از وبلاگ آقای امیررضا قاسمی

 

 

 

بازیکن با اخلاق تیم منتخب لرستان درگذشت

هفته گذشته یکی دیگر از فوتبالیست‌های با اخلاق لرستانی به دیار باقی شتافت.
مرحوم بهروز(پرویز) رشنویی فوتبالیست دهه 50 لرستان در سن 53 سالگی به دیار باقی شتافت.
مرحوم رشنویی که کارمند بیمارستان ایران خرم‌آباد بود، در سال 1358 به همراه تیم منتخب لرستان عنوان سوم مسابقات قهرمانی کشور در تهران را کسب نمود و سال 1357 به همراه تیم جوانان لرستان در کشور چهارم شد.

روحش شاد و یادش گرامی باد

/ 1 نظر / 72 بازدید
ساسان

تشکر بسیار ویژه ازت بابت پخش دوباره گل خیبر به پرسپولیس این چند برنامه ات رو به هوای اینکه دوباره پخش میکنی ضبط کردم که امشب نشونش دادی و منم ضبط کردم گلو لینک دانلودش توی وبلاگم هست همراه با تشکر ویژه ازت بابت برنامه خوبت و کاری که میکنی