اخبارو مطالب سه‌شنبه 31 مرداد 1391

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران

اولین پیروزی لرستانی‌ها در لیگ برتر رقم خورد

گهر شهرداری دورود 1 ذوب‌آهن اصفهان 0

گل: آرمان قاسمی دقیقه 51

اخطار: فرید عابدی، مجید باجلان، مجید خدابنده‌لو، علی‌رضا محمد(گهر)

اخراج: محمد یاراحمدی(سرپرست گهر) در درقیقه 67

داور: رضا کرمانشاهی، کمک‌ها: حسن کامرانی‌فر و مهدی عالی‌قدر

پنج‌شنبه 29 مرداد 1391 ؛ ساعت آغاز: 19:10

 ورزشگاه انقلاب کرج؛ تماشاگر: حدود چهارصد نفر

گهر دورود(سفید): شهرام مهربان- علی‌رضا محمد- مجید باجلان(صابر محمدی 65)- ساشا کلونیا- هاملت میختاریان(سیامک سرلک 73)- هادی رکابی- محمدرضا خرسندنیا- مجید خدابنده‌لو(رضا کاردوست 79)- مجتبی زارع- آرمان قاسمی، مربیان: فرشاد فلاحت‌زاده و علی‌رضا پورمند (تارتاردر این بازی نیز محروم بود)

ذوب‌آهن(سبز): مسعود همامی- سپهر حیدری- حمید شفاعت- سینا عشوری- پیام صادقیان(چکوف 72)- اسماعیل فرهادی(هوگو ماچادو 63)- محسن مسلمان- ابراهیم محمدی- مجتبی بابک- احمد محمدپور- مهدی رجب‌زاده(امیرحسین پوزش 82)، سرمربی: رسول کربکندی 

سایت گل: ذوب‌آهن با توجه به شکست سنگینی که در شهرآورد اصفهان عایدشان شد در ایستگاه پنجم مهمان گهر دورود شدند تا بتواند با برد، خط بطلانی بر تمام ناکامی های خود بکشند. بر همین اساس رسول کربکندی با تغییراتی که در ترکیب تیمش به وجود آورد به مصاف نماینده شهر دورود رفتند.

ذوبی‌ها حملات خود را برروی دروازه شهرام مهربان تدارک دیدند که در همان ابتدای کار شوت ناگهانی پیام صادقیان می‌رفت که دروازه گهر را فروبریزد که مهربان توپ را در آغوش گرفت.

بعد از این موقعیت خطرناک دورودی ها از روی یک ضربه آزاد توسط مجید باجلان می‌توانستند دروازه مسعود همامی را باز کنند که این اتفاق نیفتاد تا نیمه اول بدون رد و بدل شدن گلی با نتیجه صفر بر صفر به پایان برسد .

نیمه دوم

گهر درود که مهدی تارتار را بر روی نیمکت سرمربیگری خود نداشت، سکان هدایت تیمش را به فرشاد فلاحت‌زاده‌ای سپرده بود که با دو عصا در کنار نیمکت هدایت بازیکنان گهر درود را بر عهده داشت .

گهری‌ها با گرفتن نبض بازی وبا یک ارسال بلند بر روی دروازه ذوب‌آهن میزان توانایی همامی را سنجیدند که دفع ناقص دروازهبان ذوب‌آهن وقتی به مجتبی زارعی رسید وی با یک پاس عالی آرمان قاسمی را صاحب موقعیت کرد که شوت وی در داخل 6 قدم به گل اول گهر درود تبدیل شد.

بعد از گل ذوبی‌ها حملات جسته و گریخته را روی دروازه گهر تدارک دیدند اما نتوانستند گل تساوی را به ثمر برسانند. کادر فنی ذوب‌آهن با بیرون کشیدن اسماعیل فرهادی، هوگو ماچادو را به بازی فرا خواندند تا وی بتواند با استفاده از ضربات آزاد وشوتهای سنگین دروازه گهر را به خطر بیندازد که در این امر نیز موفق نبودند.

نماینده لرستان دقایق انتهایی مسابقه را با چنگ و دندان از تک گل برتری خودشان دفاع کردند تا طعم اولین برد را درلیگ برتر در برابر نایب قهرمان سابق آسیا بچشند .

شرح گل: ارسال جناح راست مجید باجلان در دهانه دروازه با دفع ناقص مسعود همامی روبه‌رو شد که مجتبی زارعی با یک پاس بغل پا آن را به آرمان قاسمی سپرد تا شوت وی در درون دروازه ذوب‌آهن جای بگیرد .

دقایق حساس

6: شوت ناگهانی پیام صادقیان می‌توانست به گل اول ذوب‌آهن تبدیل شود که شهرام مهربان با جای‌گیری درست آن‌را مال خود کرد .

26: ضربه آزاد مجید باجلان در چارچوب دروازه ذوب‌آهن با دفع دروازه‌بان ذوب‌آهن ختم به خیر شد .

85: مجتبی زارع در شرایطی که با مسعود همامی تک به تک شد، نتوانست گل دوم گهر را وارد دروازه ذوب‌آهن کند .

بهترین بازیکن: مجتبی زارعی با ارسال پاس گل و بازی موثر در طول 90 دقیقه برای گهر دورود مهره ارزشمندی محسوب شد و بهترین بازیکن میدان بود.

اتفاق ویژه

1- معلوم نیست چرا سیمای مرکز اصفهان، بازی گهر لرستان و ذوب‌آهن اصفهان را پخش نکرد. علاقه‌مندان فوتبال اصفهان و ذوب‌آهن در به در دنبال شبکه استانی "افلاک لرستان " بودند .

2- بعد از گلی که ذوبی‌ها دریافت کردند اندک تماشاگر ذوبی در ورزشگاه انقلاب کرج با شعار "بازیکن بی‌غیرت نمی‌خواهیم" از خجالت بازیکنان در‌آمدند . 

 جدول رده‌بندی لیگ  برتر جام خلیج فارس        


 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

ملوان انزلی

5

3

2

0

8

4

11

2

تراکتورسازی تبریز

5

3

2

0

7

4

11

3

سپاهان اصفهان

5

3

1

1

10

5

10

4

صبای قم

5

3

1

1

10

5

10

5

فجرسپاسی‌شیراز

5

3

1

1

9

4

10

6

سایپا کرج

5

3

1

1

6

3

10

7

نفت تهران

5

2

2

1

9

5

8

8

داماش گیلان

5

2

2

1

7

6

8

9

استقلال تهران

5

2

2

1

4

3

8

10

پیکان تهران

5

2

1

2

9

13

7

11

راه‌آهن تهران

5

1

3

1

7

6

6

12

فولاد خوزستان

5

1

2

2

5

6

5

13

آلومینیوم هرمزگان

5

0

4

1

2

3

4

14

مس کرمان

5

1

1

3

2

4

4

15

گهر دورود لرستان

5

1

1

3

5

8

4

16

پرسپولیس تهران

5

1

1

3

4

7

4

17

نفت آبادان

5

0

1

4

6

14

1

18

ذوب‌آهن اصفهان

5

0

0

5

1

11

0

 

انتقاد شدید سرمربی تیم فوتبال گهر دورود:

 مالکان باشگاه اگر نمی‌توانند پول بیاورند از تیم جدا شوند

خبرگزاری ایرنا: سرمربی تیم فوتبال گهر شهرداری دورود گفت: مالکان باشگاه (شهرداری و شورای شهر دورود) اگر نمی‌توانند پول بیاورند از تیم جدا شوند.

مهدی تارتار شامگاه دوشنبه پس از کسب اولین پیروی تیمش در لیگ برتر در کنفرانس خبری افزود: مشکلات مالی شدیدی داریم بطوری که در تهیه غذای بازیکنان نیز به مشکل خورده‌ایم، مالکان باشگاه اگر نمی‌توانند پول بیاورند جدا شوند تا افرادی که می‌توانند دست تیم را بگیرند بیایند و از ما حمایت کنند.

وی اظهار داشت: به هیچ عنوان امکانات یک تیم لیگ برتری را نداریم و در تهیه کوچک‌ترین نیاز بازیکنان نیز مشکل داریم، با ادامه این روند به طور قطع به مشکل خواهیم خورد .

تارتار ادامه داد: در چند پست با کمبود بازیکن روبه‌رو هستیم و از مالکان باشگاه خواسته‌ایم برای جذب بازیکن اقدام کنند اما کوچکترین تلاشی تا این لحظه انجام نداده اند.

وی افزود: حیدرپور مدیر اجرایی باشگاه به تنهایی نمی‌تواند کارها را انجام دهد ، برای پرداخت 20 درصد از قرارداد چند بازیکن از دوستان و آشنایان خود پول قرض گرفته است، مگر با این وضعیت می شود تیم‌داری کرد؟

تارتار ادامه داد: اگر با این وضعیت در انتهای فصل نتیجه نگیریم نمی‌گویند که تیم مشکلات زیادی داشته بلکه می‌گویند فلان مربی با فلان تیم ناموفق بوده است ، اگر به فکر آبروی ما نیستند از باشگاه جدا شوند تا افراد دیگری به ما کمک کنند.

وی در خصوص بازی نیز گفت: به تک تک بچه‌ها تبریک می‌گویم، مردانه جنگیدند، در چند بازی گذشته نیز فوتبال خوبی انجام دادیم اما در نتیجه‌گیری ناموفق بودیم که در این بازی تغییر رویه دادیم.

تارتار افزود: در این بازی سعی کردیم بازی زیبا انجام ندهیم اما در عوض به سه امتیاز برسیم که به این مهم دست یافتیم.

 

 

اتفاق دردناکی که در ورزشگاه انقلاب کرج برای یک پدر و پسر لرستانی روی داد:

http://www.parnian.in/?p=146

/ 1 نظر / 106 بازدید
عباس از دورود

سلام به همه دوستان خرم ابادی یه سوال دارم کی اول این خواشی رو شروع کرد؟ سال گذشته بدون خیچ حمایتی از مردم و مسولان خرم اباد گهر به لیگ برتر اومد! اما امسال با حمایتی که میکنید مشکلات تیم روزبه روز بیشتر میشه! نه تنها مردم دورود بلکه اکثر هم استانیا این حمایتها رو نمی خوان . اقایون مسول خرم ابادی گهر و مردم دورودو رها کنید کخ تیم اومد لیگ1 بگیم حودمون اوردیمش لیگ 1 نخ شما همون طور که خودمون اوردیمش لیگ برتر. شما بچسبید به دارتاک و داتیسسسسسسسسسسسسس