اخبار و مطالب شنبه 14 مرداد 1391

مسابقات فوتسال جام رمضان کارکنان دولت لرستان آغاز شد
رقابت‌های فوتسال جام رمضان ادارات، شرکت‌ها و نهادهای دولتی استان لرستان با شرکت 12 تیم برتر کارکنان دولت در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در دور اول این رقابت‌ها، اداره کل راه و شهرسازی با نتیجه 2 بر صفر از سد شرکت گاز گذشت.
در بازی دوم نیز تیم دانشگاه پیام نور با نتیجه پر گل 4 بر یک مقابل تیم دانشگاه آزاد اسلامی به پیروزی رسید تا جدال دانشگایهان را فتح کرده باشد.
دیدار تیم‌های شبکه بهداشت در حالی که نیمه اول 2 بر یک از شرکت غله عقب بود در پایان دو تیم به تساوی 3 بر 3 رضایت دادند.
در آخرین دیدار نیز تیم قدرتمند آموزش و پرورش با نتیجه 4 بر صفر مقابل پزشکی قانونی صاحب برتری شد.
این رقابت‌ها هر شب از ساعت 21 و 30 دقیقه تا یک بامداد در سالن دانشگاه آزاد زیر نظر هیأت ورزش‌های همگانی استان لرستان پیگیری می‌شود.

همچنین مسابقات فوتسال جام رمضان بانک‌های استان لرستان نیز با شرکت 10 تیم در سالن سه هزار نفری خرم‌آباد آغاز شده است.
در نخستین بازی گروه یک این رقابت‌ها، بانک مسکن 7 بر یک بانک‌سپه را مغلوب کرد. در دیگر بازی این گروه بانک‌صادرات و بانک‌رفاه به تساوی یک بر یک رسیدند.
در گروه دوم نیز بانک‌انصار مقابل حریفش بانک تجارت به تساوی 3 بر 3 دست یافت و جدال تیم‌های مدعی بانک‌ملت و بانک‌ملی نیز با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
در بازی‌های شب گذشته نیز بانک‌سپه طی یازی یک‌طرفه 10 بر یک بانک قوامین را با شکست مواجه کرد و در بازی دوم تیم بانک‌مسکن و بانک‌صادرات 6 بر صفر به نفع بانک مسکن به پایان رسید.
در گروه دوم نیز بانک‌تجارت با 6 گل بانک‌کشاورزی را در هم کوبید و در بازی بعد بانک‌ملت 6 بر 3 بر بانک‌انصار چیره شد.
در ادامه بازی‌ها امشب بانک‌قوامین با بانک‌رفاه مصاف می‌دهد و بانک‌سپه با بانک صادرات مواجه خواهد شد. همچنین بانک‌کشاورزی با بانک‌ملی سومین بازی را برگزار می‌کنند و تیم‌های بانک‌تجارت با بانک‌ملت در آخرین بازی رو در روی هم قرار می‌گیرند.

 

 

هفته هفدهم لیگ دسته دوم فوتسال ایران
جمعه 13 مرداد 1391:
پولاد گسترش بروجرد 1 فجر بندرعباس 5

 

 

با دستور مدیرعامل باشگاه پرسپولیس یکی از شرکت‌های دولتی اسپانسر باشگاه گهر دورود شد!
سرویس ورزشی جام‌نیوز: تیم تازه صعود کرده گهر دورود به لیگ برتر تا هفته گذشته با مشکلات مالی مواجه بود اما با دستور محمد رویانیان یکی از شرکت‌های دولتی اسپانسر این تیم شد تا بخشی از مشکلات مالی گهر برطرف شود. اسماعیل حیدرپور، مدیر اجرایی تیم گهر با اعلام این خبر گفت: «جا دارد از رویانیان تشکر کنم. ایشان با یکی از شرکت‌های زیرمجموعه دولت صحبت کرد تا این شرکت اسپانسر ما شود. ایشان دستور داد تا تبلیغ روی پیراهن ما به این شرکت برسد تا بخشی از مسائل مالی ما حل شود.»
وی همچنین تصریح کرد: «رویانیان بعد از پایان بازی پرسپولیس با گهر به من پیامک زد و به خاطر این نتیجه تبریک گفت. رویانیان گفت که از بازی تیم گهر لذت بردم!
تیم‌های فوتبال پرسپولیس و گهر هفته گذشته در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

 

 

پیشرفت 40 درصدی ورزشگاه 15 هزار نفری فوتبال خرم‌آباد
مدیر کل ورزش و جوانان لرستان از پیشرفت 40 درصدی ورزشگاه 15 هزار نفری خرم‌آباد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، فرهاد نیکوخصال با بیان این مطلب افزود: حدود 40 میلیارد تومان برای دهکده المپیک خرم‌آباد پیش‎بینی شده که امسال 4 میلیارد آن با اولویت محوطه‎سازی و دیوارکشی پرداخت می‏شود.
وی ادامه داد: به جز اماکنی که فعلاً در ورزشگاه بزرگ خرم‎آباد موجود است، 26 پروژه پیشنهادی داریم و امید است با اعتبار اختصاص یافته بتوانیم تا سال 93 اماکن تخصصی، تمرینی و مسابقاتی مورد نیاز خود را در آن محل احداث کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان عنوان کرد: دهکده المپیک یا همان مجموعه ورزشی خرم‌آباد شامل 30 تا 35 پروژه در منطقه کمالوند است؛ تعدادی فضای رو باز برای ورزش‌هایی نظیر تیراندازی با اهداف پروازی و اتومبیل‎رانی کارتینگ نیز در آن‌جا ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر موتورسواری در مجموعه ورزشی فعال است ولی پیست آن باید استاندارد شود؛ گلف و اتومبیل‎رانی دو دیفرانسیله و چند رشته جدید نیز به فضاهای موجود اضافه خواهند شد.
نیکوخصال بیان کرد: این ورزشگاه 15 هزار نفری که مجری آن مسکن و شهرسازی است  و عملیات آن از سال 88 آغاز شده، تا کنون حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
این مقام مسوول اظهار داشت: با توجه به این که مسوولین آن را در لیست پروژه‏های مهر ماندگار قرار دادند 12 میلیارد تومان دیگر اعتبار به آن اختصاص یافته و در حال حاضر کل اعتبار این پروژه تامین شده است.
وی اضافه کرد: پیمانکار این پروژه مسکن و شهرسازی است که متعهد شده تا پایان خرداد 92 پروژه را تحویل قطعی دهد.
مدیر کل ورزش و جوانان لرستان با اشاره به سالن سرپوشیده دو‎و‎میدانی اذعان کرد: این سالن 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و حدود 5 میلیارد تومان از اعتبار آن باقی مانده که اگر شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی که پیمانکار آن است خوب کار کند می‎تواند تا پایان امسال آن را آماده و تحویل دهد.

 

 

مبعلی به بازی با گهر می‌رسد
 فارس: مصدومیت سه بازیکن پیکان برطرف شده و آنها در هفته چهارم لیگ برتر به میدان می‌روند.
ایمان مبعلی که در ابتدای فصل نقل و انتقالات به استقلال رفت و در لحظات آخر از استقلال راهی پیکان شد مصدومیتش به پایان رسیده و در دیدار با گهر دورود لرستان می‌تواند تیمش را همراهی کند.
سجاد فیض‌الهی و علی فرهنگ دو بازیکن مصدوم دیگر پیکان نیز درمان شده‌اند و می‌توانند در هفته چهارم لیگ برتر برای تیم‌شان بازی کنند.
پیکان دوشنبه‌شب ساعت 22 میزبان تیم گهر زاگرس است. این تیم از سه هفته ابتدایی لیگ برتر فقط یک امتیاز گرفته است.

 

 

لیگ برتر سال آینده با 16 تیم برگزار می‌شود
 فارس: رئیس دپارتمان سازمان لیگ آزادگان فوتبال کشور با اشاره به این که لیگ برتر سال آینده با حضور 16 تیم برگزار خواهد شد، گفت: در فصل جدید لیگ یک نیز از هر گروه چهار تیم سقوط می‌کند.
فریبرز محمودزاده با بیان این که در نهایت 8 تیم در فصل 92-91 از لیگ دسته یک کشور سقوط خواهند کرد، اظهار داشت: با توجه به مصوبه جدید اعضای هیئت رسیدگی لیگ آزادگان تغییرات عمده‌ای در خصوص صعود و سقوط تیم‌های حاضر در لیگ‌ 1،2،3 کشور صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: در لیگ دسته یک کشور تیم‌های اول گروه‌های  Aو B به صورت مستقیم به لیگ برتر صعود می‌کنند و تیم‌های دوم هر گروه بعد از برگزاری یک دیدار رفت و برگشت به مصاف تیم چهاردهم لیگ برتر می‌روند و برنده آن دیدار به لیگ برتر صعودی می‌کند.
رئیس دپارتمان سازمان لیگ آزادگان فوتبال کشور بیان کرد: بدین صورت از لیگ برتر چهار تیم به صورت مستقیم به لیگ یک سقوط می‌کند و تیم پنجم هم با برگزاری یک دیدار پلی‌آف با برنده تیم‌های دوم لیگ دسته یک تکلیف ماندن و یا سقوط آن مشخص می‌شود و در نهایت لیگ برتر سال آینده با حضور 16 تیم برگزار خواهد شد.
محمودزاده با بیان این که در فصل آینده رقابت‌های لیگ دسته یک از هر گروه چهار تیم سقوط می‌کند، تصریح کرد: در حال حاضر لیگ یک کشور در دو گروه 14 تیمی و در مجموع با شرکت 28 تیم برگزار می‌شود ولی قصد داریم در یک پروسه 3 ساله لیگ یک را به صورت یک تک‌گروه با حضور 18 تیم برگزار کنیم و به همین دلیل از فصل 92-91 از هر گروه چهار تیم به لیگ دسته دوم سقوط می‌کند که این روند، کار را برای تیم‌های لیگ یکی بسیار مشکل و رقابت را در این لیگ بسیار زیبا و دیدنی می‌کند.
رئیس دپارتمان لیگ آزادگان در ادامه افزود: اگر برگزاری جام حذفی کشور در این فصل قطعی شود حضور تیم‌های لیگ یکی در این جام یک نوع خودکشی است، چون با توجه به فشار بالای مسابقات در این فصل ریسک سقوط آن‌ها بسیار بالا است.
وی در خصوص سایر لیگ‌های کشور اظهار داشت: از لیگ 2 کشور از هر گروه دو تیم به لیگ دسته یک و مجموعاً 4 تیم به این لیگ صعود می‌کنند و مانند لیگ یک از هر گروه هم 4 تیم به لیگ دسته سوم سقوط می‌کنند و در نهایت از لیگ دسته سوم کشور هم 5 تیم به لیگ دسته دوم صعود می‌کند.

/ 0 نظر / 27 بازدید