اخبار و مطالب پنج‌شنبه 4 خرداد 1391

ثبت چهارمین صعود در تاریخ فوتبال لرستان: دارتاک هم تاریخ‌ساز شد

هفته دهم(پایانی) دور نهایی لیگ دسته سوم فوتبال ایران
پنج‌شنبه 4 خرداد 1391
ورزشگاه ملت اصفهان: صفاهان اصفهان 0 دارتاک خرم‌آباد 0

پرسپولیس گناوه 3 ذوب فلزات الوند بهار همدان 0 (حاضر نشد)

کارگر بنه‌گز 1 سپاهان‌نوین اصفهان 1

http://axlor.persianblog.ir    جدول پایانی گروه 2 لیگ دسته 3

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

پرسپولیس گناوه بوشهر

10

6

2

2

18

9

20

2

دارتاک خرم‌آباد

10

5

3

2

16

11

18

3

صفاهان اصفهان

10

4

4

2

24

13

16

4

کارگر بنه‌گز بوشهر

10

4

3

3

16

11

15

5

سپاهان‌نوین ‌اصفهان

10

3

4

3

15

15

13

6

ذوب ‌فلزات الوند همدان

10

-

-

10

6

37

-

دارتاک خرم‌آباد: سیدعلی موسوی، حامد بختیاری، مسعود حسنوند، مصطفی ندری، یونس رشیدی(علی مریدی 70)، امین بیرانوند، یاسر حسنوند، سجاد زارعی(منصور داودی‌نژاد 61)،هادی فاضلی، ابوالقاسم رحمانی‌نسب(روح‌الله زینی‌وند ۸۵)، مسلم دریکوند، سرمربی: سعید سپهوند، مربیان:علی علی‌پور، اصغر کیان‌زاده، سعید بیاتی، پزشک‌یار: محمدرضا چگنی، سرپرست: محمد سعیدیان، مدیرعامل: جافر دولتشاهی 

 

صعود دارتاک را به مدیرعامل محترم و باشخصیت این باشگاه، سرمربی توانا، اعضا کادر فنی و بازیکنان باغیرت این تیم تبریک عرض می‌کنم

 

صعودهای تاریخ فوتبال لرستان:

1- فصل 83-1382: تربیت خرم‌آباد از لیگ دسته دوم به لیگ دسته اول (20 خرداد 83)

2- فصل 90-1389: داتیس خرم‌آباد از لیگ دسته سوم به لیگ دسته دوم (12 خرداد 90)

3- فصل 91-1390: گهرزاگرس دورود از لیگ دسته اول به لیگ برتر (20 اردی‌بهشت 91)

4- فصل 91-1390: دارتاک خرم‌آباد از لیگ دسته سوم به لیگ دسته دوم (4 خرداد 91)

 

تربیت لرستان اولین تیم تاریخ‌ساز فوتبال استان در صعود به لیگ‌های بالاتر:

پنج‌شنبه 26 دی 1382، تیم تربیت لرستان؛ ایستاده از راست: رضا حاتمی‌زاده(مربی)- علی رحیمی‌پور(دفاع آخر)- حمید میردریکوند(مهاجم)- یاسر حسنوند(دفاع چپ)- فرزاد بهاری(دفاع جلو)- رضا قاسمی(دروازه‌بان)- سعید بیاتی(دفاع راست- کاپیتان)
نشسته از راست: علی صدرا(هافبک چپ)- رضا جایدری(هافبک وسط)- مجتبی پورمرادی(هافبک راست)- کرم‌بک عبدولی(مهاجم)- علی‌اشرف احمدی(هافبک دفاعی)- ایرج باباعباسی(مربی)
سرمربی در آغاز فصل: زنده‌یاد ناصر میرزایی؛ سرمربی در ادامه فصل: رضا محمدی‌اصل

سایر بازیکنان: کیانوش بیرانوند، کاظم بهاروند، مسعود پیری‌چگنی، حامد شاکرمی، فرداد صفاپذیر، امین دریکوند، ماشاء‌الله مرادی‌منفرد، سعید طیبی‌فرد، نبی‌الله مختاری‌نژاد، اسماعیل میرزاپور، محسن بیرانوند، یوسف بهاروند، صمد رضایی، روزبه خمان، محمد پورخداداد، علی مریدی و محسن دهقان‌پور

سایر اعضای کادر اجرایی و فنی: حکمت صفاپذیر، علی جابری، محمدرضا چگنی، اردشیر نعمت‌الهی و بهزاد پشت‌دار
 

 

روز خوب لرستان با پیروزی پولاگسترش بروجرد تکمیل شد
هفته هشتم لیگ دسته دوم فوتسال کشور
پنج‌شنبه 4 خرداد 1391
سالن ولایت بروجرد: پولاد گسترش بروجرد 7 مقاومت شهرکرد 2
داوران: فرهاد حسینیان، احمد دهنوی، نریمان آزادیان و حسین‌رضا رحمتی

 گل‌های بروجرد: اسماعیل رشنو، عباس کمندلو(2 گل)، مسعود لک‌نژاد، مصطفی سلیمانی و  وحید کمندلو(2 گل)
 فرهاد داودوندی- بروجرد: هنوز چهار دقیقه از مسابقه نگذشته بود که تیم بروجرد بالاخره سنت شکنی کرد و گل اول بازی را در یک مسابقه رسمی در منزل به نام خود ثبت نمود و عجیب این که همین یک گل، مسابقه را در نیمه اول  از رونق انداخت، در حالی که بازیکنان بروجرد می‌توانستند به گل‌های دیگری دست پیدا نمایند، اما با بی دقتی در ارسال پاس‌های کوتاه و بلند، یکی پس از دیگری موقعیت‌ها را از دست می دادند!
وقتی مسابقه در نیمه دوم با سوت داور آغاز شد این تیم شهر کرد بود که در ثانیه 9  نیمه دوم گل مساوی را به ثمر رسانید و همین گل به یک باره شوق پولاد گسترشی‌ها را برای گلباران دروازه حریف دو چندان نمود  تا جائیکه شش گل پیاپی دیگر که در این نیمه توسط بروجردی ها به ثمر رسید نشان از شوق بازیکنان پولاد گسترش برای پیروزی در این مسابقه خانگی را داد ، در این میان نباید از درخشش فوق العاده نسیم حساوی دروازه بان بروجرد بی‌تفاوت گذشت که یک‌تنه بیش از ده موقعیت گل شهر کردی‌ها را خنثی نمود، هر چند که در دقیقه آخر یک گل دیگر بروجردی‌ها درون دروازه خود دیدند.
 با این پیروزی پرگل تیم پولادگسترش بروجرد به روزهای آینده و مسابقات بعدی خودش بسیار امیدوار شد.  

پولادگسترش: امیر عزیزی، نسیم حساوی، مسعود لک‌نژاد، مصطفی هاشمی، عباس و وحید کمندلو، محسن اسدی، اسماعیل رشنو، محمد علی‌پناه، سهیل معماری، علی قاسم جوکار، مصطفی سلیمانی، علی کاویانی، سرمربی: سید کمال‌الدین حسینی، مربی: محسن فروغی، پزشک: قدرت احمدوند، تدارکات : رضا کردستانی

 سایر نتایج این هفته هشتم در گروه جنوب
کیان اصفهان 3 سجاد زابل 3
گیتی‌پسند نوین 2 همیاری اراک 3
برق شیراز 3 جام‌جم یزد 3
دایتی شیراز 3 شاهین لردگان 1
بنیاد مسکن هرمزگان 4 مس رفسنجان 1
 

 

جلسه ساماندهی تیم گهر دورود برگزار شد

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان اظهار داشت: با فراهم کردن زیر ساخت‌های ورزشی طبق استانداردهای A.F.C در دورود یا خرم‌آباد، از خروج تیم گهر زاگرس دورود از استان جلوگیری می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، حسن شریعت‌نژاد در جلسه بررسی ساماندهی تیم گهر زاگرس دورود که در استانداری لرستان تشکیل شد، افزود: تیم گهر زاگرس دورود به مردم لرستان تعلق داشته و مجموعه مدیریتی استان تلاش می‏کند تا این تیم در دورود بماند، لذا شایعه خروج این تیم از استان بی‌اساس است.
وی اظهار داشت: مجموعه مدیریت استان تمایل دارد بازی‌های گهر در شهر دورود برگزار شود، اما با توجه به قوانین A.F.C ممکن است ورزشگاه و امکانات این شهر مورد قبول قرار نگیرد، لذا به موازات آن اداره کل ورزش و جوانان استان که از سال قبل طرح مرمت ورزشگاه تختی خرم‌آباد را آغاز کرده، باید به روند کارش شتاب ببخشد تا به عنوان پشتیبان ورزشگاه دورود مطمئن گردد.
شریعت‌نژاد همچنین گفت: به منظور رفع مشکلات تیم، از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر دورود که تقاضای خرید امتیاز این تیم را دارند، مبلغ 10 میلیارد ریال اعتبار برای خرید بازیکن جدید برای تیم گهر تامین و ظرف 3 روز آینده در اختیار مهابادی سرمربی این تیم قرار داده شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با تاکید بر این که تیم گهر باید محور وحدت استان باشد اضافه کرد: حضور تیم گهر در لیگ برتر کشور شاخصی مهم برای ورزش لرستان بوده لذا برای حمایت از این تیم همت جمعی در استان وجود دارد، این تیم می‌تواند علاوه بر ورزش، باب خیری در زمینه‌های رونق اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برای لرستان باشد.
وی به مسوولان دورودی حاضر در جلسه گفت: باید در  جذب اسپانسر، حضور وکمک خیرین داخل و خارج کشور و کلیه‌ی راه‌هایی که می‌تواند به تیم گهر کمک کند استفاده کنید، مجموعه مدیریتی استان نیز سعی می‌کنند هر جا که شد از اعتبارات اضافی مبلغی را برای کمک به تیم گهر هزینه نماید.

 

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان نیز در این نشست گفت: با توجه به فرصت زمانی یک ماهه، دو گزینه برای تامین ورزشگاه گهر به طور همزمان در استان در دست پیگیری است.
فرهاد نیکوخصال افزود: از آن‌جا که چهارم تیر ماه نمایندگان A.F.C برای بررسی امکانات و زیر ساخت های تیم گهر به لرستان سفر می‌کنند، لذا با توجه به محدودیت زمانی علاوه بر ورزشگاه صنایع دفاعی دورود، ورزشگاه تختی خرم‌آباد که طرح اجرای دیوارکشی برای بانوان آن در دست احداث است نیز به عنوان پشتیبان ورزشگاه دورود آماده می‌شود.
وی نصب ده هزار صندلی، اتاق داوران، اتاق کنفرانس، اتاق خبرنگاران، اتاق حراست و نورافکن را از جمله استانداردهای مورد نظر A.F.C عنوان کرد و افزود: بخشی از این این زیر ساخت‌ها در ورزشگاه تختی خرم‌آباد موجود و برخی ظرف مدت کم‌تر از یک ماه تامین خواهد شد.

 

شهردار دورود نیز گفت: قبل از صعود به لیگ برتر با تورک معاون دادستانی تهران و عابدینی مدیرعامل داماش جلسه داشتیم و تقاضا کردیم امتیاز این تیم همان موقع که به لیگ برتر صعود نکرده بود به دورود منتقل شود که عابدینی با این مساله  مخالفت کرد و گفت بهتر است صبر کنید تا بازی‌های پلی‌آف هم برگزار شود.

بهرنگ دالوند در ادامه گفت: پس صعود این تیم به لیگ برتر و افزایش قیمت آن، عابدینی هم مدعی مالکیت شد و بر مشکلات کار افزود.
وی افزود: عباس قائدحمت منتخب مردم دورود جلسه ملاقاتی با رئیس جمهور داشته و قول تخصیص کمک ۵۰ میلیارد ریالی جهت کمک به تیم گهر را از آقای احمدی‌نژاد گرفته است و برای حل مشکل ورزشگاه نیز سردار اسماعلی مسوول صنایع دفاع دورود اعلام آمادگی کرده در ازاء مبلغ یک میلیارد هزینه برای ورزشگاه صنایع دفاع، به مدت ۳ تا ۵ سال آن را در اختیار شهرداری و باشگاه قرار دهد.
رئیس هیأت فوتبال لرستان نیز اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد هزینه‌های این فصل گهر را استان متقبل شده است و اگر عابدینی به خاطر اعطای هزینه‌ای اندک، ادعای تصاحب ۶ میلیارد امتیاز این تیم را دارد، پس سهم استان چقدر می‌شود؟!
همایون بهاروند گفت: داود مهابادی با تیم مس سرچشمه قرارداد داخلی امضا کرده اما با او صحبت کردم تا منصرف شود چون روی تیم گهر شناخت دارد و رفتن او، ضرر بسیاری به تیم خواهد زد و بسیاری از بازیکنان هم همراه او از تیم خواهند رفت.
وی در ادامه افزود: مهابادی هم فرصت ۳ روزه‌ای به ماداده تا با تامین یک میلیارد تومان ظرف این ۳ روز، نسبت به جذب بازیکنان مورد نظرش اقدام کند و مسوولان دورود باید هر چه سریع تر این اقدام را صورت دهند و همچون جلسه قبل که در این شهر برگزار شد و فقط ۷ نفر از آن‌ها در جلسه شرکت کردند، بی‌تفاوت نباشند.
همچنین کارشناس صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌های فدراسیون فوتبال نیز اظهار داشت: مطابق قوانین جدید A.F.C امسال ظرفیت صندلی ورزشگاه‌ها از 3 هزار به 5 هزار نفر افزایش یافته و گواهی‌نامه صادره از سوی A.F.C فقط دارای ارزش یک ساله است.

 

سهیل مهدی با اشاره به وضعیت 4 ورزشگاهی که ظرف یک روز در لرستان بازدید نموده، گفت: ورزشگاه صنایع دفاع در شهر دورود شانس بیش‌تری برای آماده شدن ظرف این مدت کوتاه را دارد و ورزشگاه تختی خرم‌آباد با ظرفیت بیش از 10 هزار نفر نیز فاقد صندلی است که نصب این تعداد صندلی ظرف مدت کوتاه، مشکل به نظر می‌رسد.
وی افزود: قبل از انجام قرعه‌کشی مسابقات لیگ برتر، ورزشگاه تیم‌ها باید مشخص شود و ورزشگاه‌های مورد بازدید ما در لرستان برای رسیدن به معیارهای A.F.C حداقل به 60 درصد تغیرات نیاز دارند.
در این جلسه مصوب شد تیم گهر زاگرس دورود به‏ نام تیم گهر شهرداری دورود در مسابقات لیگ برتر در فصل آینده حضور یابد و شهرداری دورود، تیم گهر را برای حضور در مسابقات فصل آینده لیگ برتر حمایت کند.
احمد وفایی‌پور مدیر کل امور اجتماعی استانداری لرستان، فرهاد طهماسبی کارشناس ارشد امور اجتماعی استانداری، سهیل مهدی بازرس فدراسیون فوتبال، اسماعیل حیدرپور سرپرست گهر، بهرنگ دالوند شهردار و حسن امیدیان و منصور لک از اعضا شورای اسلامی شهر دورود، همایون بهاروند رئیس هیات فوتبال لرستان، منوچهر رحمتی رئیس ورزش و جوانان دودرود و منوچهر رئوفی رئیس هیأت فوتبال دورود و خبرنگاران رسانه‌های مختلف لرستان در این جلسه حضور داشتند.

لینک گزارش کامل تصویری در خبرگزاری ایرنا (جمهوری اسلامی)

http://www.irna.ir/Display.aspx?NID=180151729

    

 

مسابقات وزنه‌برداری خرم‌آباد پایان یافت
یک دوره مسابقه وزنه‌برداری به مناسبت سال‌روز آزادسازی خرمشهر با حضور ۴۶ وزنه‌بردار در سالن وزنه‌برداری خرم‌آباد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در پایان این مسابقات: امین شرفی در وزن ۵۶ کیلوگرم، رضا نیک‌روش در  ۵۹، امیرحسین فرجامی در ۶۲، اسماعیل بیرانوند در ۷۷، امیر معتمدی در ۹۴، اسماعیل سپهوند ۱۰۵ و امیر صالحی در ۱۰۵+ کیلوگرم صاحب عناوین برتر شدند.
برگزاری و قضاوت این مسابقات بر عهده: علی‌رضا معتمدی، سیدعلی شاهرخ‌وندی، مهدی نیک‌روش و سید مهدی شاهرخی بود.

 

 

مسابقات پیاده‌روی و دو استقامت استان برگزار می‌شود
رئیس هیأت ورزش‌های همگانی استان لرستان گفت: مسابقات دو استقامت و پیاده روی قهرمانی استان در 7 رده سنی برگزار می‌شود.
تیمور احمدی اظهار داشت: این مسابقات در ورزشگاه تختی خرم‌آباد برگزار خواهد شد و 14 نفر برتر در بخش‌های پیاده‌روی و نیز مسابقه استقامت در قالب تیم منتخب لرستان به مسابقات قهرمانی کشور اعزام می‌شوند.
وی افزود: مسابقات قهرمانی کشور از 14 تا 16 تیر در شهر سنقر برگزار خواهد شد.

 

 

حضور مربی لرستانی در کلاس بین‌المللی تکمیلی تیم‌های پایه
هفت نفر از مربیان فوتبال کشورمان به کلاس بین‌المللی مربیگری تیم‌های پایه که به مدت 9 روز در کشور برزیل برگزار می‌شود اعزام شدند.
به گزارش روابط عمومی ادره کل ورزش و جوانان لرستان، علی عباس‌پور از لرستان که اسفندماه نیز در کلاس مربیگری بین‌المللی لایسنس فوتبال در برزیل برگزار شده بود، از سوی فدراسیون فوتبال کشورمان به همراه محمود فکری(بازیکن سابق استقلال)، اسماعیل هلالی(بازیکن سابق پرسپولیس)، محمد فلاح‌دار(مدیر استعدادیابی تیم ملی)، کاظم محمودی(بازیکن سابق استقلال و تراکتورسازی)، امید ظهره‌وند(سرمربی شاهین تهران) و احمد ذوالفقاری(مدیر تیم غدیر تهران) به این دوره اعزام شدند.
این دوره ۴۰ ساعته از ۲۰ ماه می (30 اردی‌بهشت) زیر نظر ماریو زاگالو سرمربی سابق تیم ملی برزیل قهرمان جهان و همچنین تک‌سیرا رییس فدراسیون فوتبال برزیل برای ۱۵۰ نفر از ۲۶ کشور که عمدتاً آفریقایی هستند در حال برگزاری است و تا ۲۹ ماه می (8 خرداد) ادامه دارد.

 

 

دعوت 5 لرستانی به اردوی تیم ملی فوتسال دانش‌آموزی
از سوی کادر فنی تیم ملی فوتسال دانش‌آموزی، 26 بازیکن به مرحله نخست اردوی این تیم دعوت شدند که 5 نفر از لرستان به اسامی سجاد بابایی، فرید امیری، مسلم اولادقباد، علی‌رضا رضایی، محمدرضا احمدپور نیز در اردو حضور خواهند داشت.
تیم ملی فوتسال دانش‌آموزی از اول تیرماه تمرینات آماده‌سازی خود را جهت حضور در تورنمنت هشت جانبه کرواسی آغاز خواهد کرد.
نفرات دعوت شده باید با در دست داشتن دفترچه بیمه درمانی، کارت بیمه پزشکی، اصل شناسنامه و کارت ملی، گواهینامه تحصیلی با تأیید وزارت آموزش و پرورش و رضایت‌نامه محضری عصر روز 31خرداد خود را به کادر فنی تیم ملی در مجموعه ورزشی شهید چمران معرفی کنند. مرحله نخست اردوی تیم منتخب فوتسال دانش‌آموزی از اول تیرماه آغاز می‌شود و تا 4 تیرماه ادامه خواهد داشت.
سعید عبدالوند از شهرستان‌های تهران و رضا فلاح‌زاده از استان البرز هدایت تیم ملی دانش‌آموزی را در تورنمنت هشت‌جانبه کرواسی که از 24 تیرماه آغاز می‌شود بر عهده خواهند داشت.

 

 

نتایج هفته پانزدهم لیگ برتر فوتسال لرستان
کلاسیک خرم‌آباد 6 سایپا خرم‌آباد 3
کهمان الشتر 7 بوژان خرم آباد 1
 شاهین‌جوان کوهدشت 7 فجر شهید موسوی خرم‌آباد 3
مقاومت الیگودرز 3 یافته  چگنی 3

نتایج هفته چهاردهم
کهمان الشتر 7  سایپا خرم‌آباد 1
کلاسیک خرم‌آباد  3  مقاومت الیگودرز 0
شاهین کوهدشت 3  یافته چگنی 2
فجر موسوی خرم‌آباد 5 بوژان خرم‌آباد 3

 

اخبار اداره کل ورزش و جوان لرستان در آدرس:

http://evj.blogfa.com

/ 5 نظر / 177 بازدید
ایمان

صعود دو تیم لر زبان پرسپولیس گناوه و دارتاک خرم آباد را تبریک می گویم

فرهاد داودوندی

با سلام چندی قبل آقای عبداله باعزم خاطره ای از شما در رابطه با من برایم تعریف کرد ، ایشان احساس می کرد که من شما را نمی شناسم ، داشت از خوبی شما در رابطه با موردی که خودش دیده بود و محبت شما در رابطه با من برایم تعریف می کرد ، از قبل می دانستم اما همان موقع کاملا مطمئن شدم که دوست واقعی بنام آقا رضا جایدری دارم ، با اینکه تا آنزمان همدیگر را ندیده بودیم ! آقا رضای عزیز ! من خودم هم نمی دانم در کجای زمین ایستاده ام ، و هنوز نمی دانم ثقل زمین کجاست ؟! اما بخوبی می دانم که محبت جنابعالی به اینجانب فراموش شدنی نیست ! با افتخار برای من ، منتظرم که محبت نموده و همچنان از نوشته های کم ارزش من در وبلاگ زیبایت بگذاری ! خوب قانون دنیاست که زشت و زیبا در کنار هم باشند ، زیبائی وبلاگ تخصصی ات را با زشتی نوشته های من در کنار هم قرار بده ! از صمیم قلب می گویم هر وقت متنی می نویسم احساس میکنم همزمان رضا جایدری در حال خواندنش است ! اگر کم و کاستی در نوشته ایم می بینی حتما مرا مثل همیشه راهنمائی کن ! دوستدار همیشگی ات عمو فرهاد داودوندی

بابک

سلام اقا رضا گزارشی نوشتم درباره حواشی تیم گهر دورود که اشاره ای هم به مطالب شما کردم. با تشکر از شما

قاسمی

سلام بر دو دوست عزیزم فرهاد داودوندی و رضا جایدری . بخدا از خواندن کامنت آقای داودوندی خیلی خیلی خوشحال شدم . بنده که هنوز حضورا" خدمتت هیچکدامتان نرسیده ام . متوجه شدم در انتخاب دو بزرگوار اشتباه نکرده ام . خداوند شما را سالم و سلامت نگه دارد و از بلایای طبیعی و انسانی محفوظ .

مهران

سلام. داداش منم خیلی خوشحالم که همکار ظریف و نکته بینی مثه جنابعالی دارم. استاد گرانقدر، پویایی و ظرافت رو از امثال شما یاد گرفتیم. با پیامت انگیزه منو چند برابر کردی، مرسی دوست عزیز و [گل]