اخبار ورزشی سه‌شنبه 5 مهرماه 1390 (7 خبر و مطلب)

بهزیستی صدرنشین لیگ فوتبال استان شد

رقابت میلیمتری صدرنشینان تا پایان هفته نهم

مجید یاراحمدی(مسؤول کمیته مسابقات هیأت فوتبال لرستان): هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال لرستان با برگزاری سه بازی در شهرهای خرم‌آباد و دورود به پایان رسید.

تیم گهر زاگرس‌نوین دورود به دومین پیروزی پیاپی دست یافت و برابر میهمانش سرخ‌جامگان خرم‌آباد با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد.

سیمان دورود در مصاف با اتحاد الشتر در یک بازی پرگل با نتیجه 5 بر 4 مغلوب شد و بهزیستی نیز برابر مهمانش دهیاران کوهدشت با نتیجه 2 بر یک صاحب برتری شد تا در صدر جدول رده‌بندی قرار گیرد.

در هفته نهم پارسه الشتر با قرعه استراحت مواجه بود.

نتایج هفته هشتم(هفته قبل):

اتحاد الشتر 2 بهزیستی خرم‌آباد 2

گهر زاگرس‌نوین دورود 2 سیمان دورود 1

سرخ‌جامگان خرم‌آباد 1 پارسه الشتر 1

جدول رده‌بندی تا پایان هفته نهم:

 

http://axlor.persianblog.ir

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

 بهزیستی خرم‌آباد

8

4

3

1

15

9

15

2

 گهرزاگرس‌نوین دورود

8

5

-

3

17

15

15

3

 سرخ‌جامگان خرم‌آباد

8

4

2

2

18

10

14

4

 پارسه الشتر

7

4

2

1

12

10

14

5

 اتحاد الشتر

8

4

1

3

20

20

13

6

 سیمان دورود

8

1

1

6

9

18

4

7

 دهیاران کوهدشت

7

-

1

6

6

15

1

 

مالک باشگاه داماش تماشاگران دورودی هستند!

قائدرحمت- دورود: مطابق برنامه اعلام شده پنج‌شنبه هفتم مهرماه گهر دورود میزبان برق شیراز خواهد بود و بالاخره پس از ماه‌ها هواداران دورودی گرد هم جمع خواهند شد.

وقت آن است که این هواداران خونگرم به همه اعلام کنند این تیم مال چه کسی است و اسم آن چیست؟ به عنوان یک هوادار اعلام می‌کنم که روز هفتم مهرماه نباید مثل تماشاگرانی بی‌تفاوت و منفعل روی سکو بنشینیم و هرچه لیدر گفت تکرار کنیم! برعکس باید در تمام طول بازی و صرف نظر از نتیجه آن تا ساعتی پس از بازی نشان دهیم که این تیم صاحب دارد و مسؤولان استان و شهرستان و دست‌اندرکاران ورزش کشور باید بدانند که دود بی‌برنامگی و سوء مدیریت که از این خرمن سوخته بر می‌خیزد می‌تواند اشک چشمان آنها را هم درآورد.

 

هفته دوم لیگ دسته اول فوتبال ایران- پنج‌شنبه 7 مهر (ورزشگاه تختی دورود):

گهرزاگرس دورود - برق شیراز

دور سوم جام حذفی ایران- پنج‌شنبه 14 مهرماه (ورزشگاه تختی دورود):

گهرزاگرس دورود - ملی حفاری اهواز 

 

گلف‌باز لرستانی با تیم ملی راهی سنگاپور شد

مسابقات آزاد بین‌المللی گلف سنگاپور تحت نظارت کنفدراسیون گلف آسیا- پاسفیک از اواخر هفته جاری در این کشور برگزار می‌شود.

تیم 2 نفره گلف کشورمان متشکل از ابراهیم نوری از لرستان و حسن کریمیان یک‌شنبه شب جهت حضوردر این رقابت‌ها راهی سنگاپور شد.

نفرات برتر این مسابقات می‌توانند مجوز حضور در بازی‌های انتخابی بین‌المللی گلف‌کلاب انگلستان را نیز در یافت نمایند. رقابت‌های آزاد گلف سنگاپور 7 تا 10 مهر برگزار می‌شود و ملی‌پوشان گلف کشورمان از سه‌شنبه تمرینات خود را در زمین گلف مسابقات آغاز خواهند کرد.

ابراهیم نوری مردادماه نیز در مسابقات آسیا و اقیانوسیه که در کشور فیجی برگزار شد تیم ملی کشورمان را همراهی کرده بود.

 

غلام‌رضا محمدی: باید با تیم کامل به المپیک برویم

سرمربی لرستانی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان گفت: اولین برنامه تیم ملی کشتی آزاد کسب سه سهمیه ورودی المپیک 2012 لندن است.

به گزارش سایت فدراسیون کشتی، غلام‌رضا محمدی با بیان این مطلب افزود: رقابت‌های لیگ باید بلافاصله پس از رقابت‌های قهرمانی کشور آغاز شود و با توجه به در پیش بودن رقابت‌های آسیایی در بهمن‌ماه، در یک زمان مناسب به اتمام برسد تا برنامه‌های تیم ملی دچار مشکل نشود. سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ادامه داد: پس از این مسابقات رقابت‌های جام تختی و جام جهانی را نیز پیش رو داریم و باید تصمیم بگیریم که با چه کشتی‌گیرانی راهی رقابت‌های آسیایی کره و جام جهانی شویم. مهمترین برنامه ما رقابت‌های گزینشی قاره‌ای در قزاقستان در فروردین‌ماه سال آینده برای کسب سه سهمیه باقی مانده برای حضور در المپیک است.

وی تأکید کرد: البته باید هم‌زمان تمرینات متمرکز خود را برای حضور در المپیک آغاز کنیم و هدف اصلی درخشش در این مسابقات است. برای موفقیت در رقابت‌های المپیک و کسب مدال در این مسابقات در کنار برنامه‌ریزی مناسب و تمرینات سخت امکانات و بودجه مناسب هم نیاز داریم که امیدواریم در اختیار ملی‌پوشان قرار بگیرد.

 

لرستانی‌ها در مسابقات موی‌تای قهرمانی جهان

رازانی در یک قدمی سکوی اول

شهرام دالوند موی‌تای‌کار وزن 91 کیلوگرم تیم ملی ایران عصر یک‌شنبه با شکست برابر حریف بلاروس خود در نیمه‌نهایی به مدال برنز رقابتهای قهرمانی جهان دست یافت.

دالوند مقابل بزینس خانچانوراک قهرمان پنج دوره موی‌تای قهرمانی جهان در حالی تن به شکست داد که حتی یک بار این حریف را ناک دان کرد، اما در نهایت با امتیاز به حریف بلاروس خود باخت.

پیش از این شش موی‌تای‌کار کشورمان صاحب مدال برنز شده بودند. مجید رازانی در وزن 86 کیلوگرم که توانست مقابل حریفان خود به برتری برسد، عصر سه‌شنبه در فینال برای کسب نشان طلا با 'الکساندر ویاتوف از روسیه مبارزه خواهد کرد.

 

کدام هیأت ورزشی در لرستان برنامه ارائه می‌دهد؟

فرهاد داودوندی: در جهان کنونی ورزش، برای پیشرفت، باید برنامه مدون داشت.  دیگر با  باری به هر جهت بودن نمی‌توان بار ورزشی خود را به سرمنزل مقصود رسانید.

مدت‌ها از زمانی که رقبا از ابهت ما ممکن بود جا بخورند دیگر گذشته اس !  همین الان در فوتبال لیگ برتر اگر دقت کنیم تیم‌هائی مانند پرسپولیس که زمانی سر به آسمان می‌سائیدند هم‌اکنون در مقابل تیم‌های گمنام  اما با برنامه‌تر، قافیه را می‌بازند! این همان پرسپولیسی است که زمانی با تمرینات علی اصغری(اصطلاحی که مخالفین علی پروین در آن زمان به کار می‌بردند)  تمام تیم‌ها را مقهور قدرت خود می‌کرد و همه می‌آمدند که ده پانزده دقیقه اول را زیاد گل نخورند، اما هم‌اکنون با برنامه‌ریزی تیم‌های شهرستانی مثل سپاهان، ذوب‌آهن و تراکتورسازی، تیمهای طراز اول ما هم در مقابل آنها به مشکل برمی‌خورند!

غرض از گفتن جملات بالا این بود که مثال روشنی از این که دیگر نمی‌توان با ورزش دیمی به جائی رسید گفته باشم!

حال اگر برویم سر اصل مطلب: باید گفت در همین استان خودمان لرستان، کدام هیأت ورزشی برنامه کوتاه مدت و بلند مدت خود را اول هر سال بطور مدون تقدیم تربیت بدنی شهر خود می‌کند؟ براستی من نمی‌دانم که آیا واقعا چنین هیات‌هائی داریم که با برنامه ریزی دقیق، مدارج ترقی را برای ورزشکاران خود  پله پله به انجام برسانند؟

چشمم آب نمی‌خورد که چنین هیأتی در کل استان لرستان داشته باشیم که اول سال برنامه بدهد و اگر در آخر سال نتوانست به برنامه‌های خود جامه عمل بپوشاند علت ناکامی را  جستجو کند!

سخن به درازا کشیده شد! نتیجه‌گیری کنیم که اگر چنین هیأت ورزشی در استان داریم ای کاش اطلاع‌رسانی شود تا چشم ما هم به جمال چنین هیات‌های ورزشی به روزی، روشن شود ! اگر هم نداریم چه خوب است همه هیات‌های ورزشی در شهرها و حتی روستاهای استان‌مان از همین الان هم که شده برنامه کوتاه مدت و بلند مدت خود را اعلام نمایند و بر اساس آن برنامه‌ها پیش بروند، زیرا همان طور که در ابتدا ذکر کردم در جهان کنونی دیگر ورزش باری به هر جهت به منزل مقصود نخواهد رسید!

 

مسابقه دو به مناسبت هفته دفاع مقدس

به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، مسابقه دو استقامت به مسافت 3 کیلومتر با حضور 64 دانش‌آموز دونده خرم‌آبادی برگزار شد.

در پایان این رقابت که از پل صفوی تا بهشت شهدای خرم‌آباد برگزار گردید در پایان احد رفعتی از دبیرستان سما، امید سیاهپوش از دبیرستان امام خمینی(ره)، بهمن طاهرپور از دبیرستان سما و محمد بیرانوند از دبیرستان ملاصدرا به ترتیب اول تا چهارم شدند که از طرف تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان جوایزی به آنها اهدا شد.

مسوولیت برگزاری و قضاوت این مسابقه بر عهده اردشیر کاظمی، عبدالرضا سلیمانی، رضا جایدری، سیدمهدی شاهرخی، علی‌اشرف بهرامیان و امیر یمینی بود.

 

 

نفرات برتر در جمع برگزار کنندگان

 

ایستاده از راست: احد رفعتی، امید سیاهپوش، بهمن طاهرپور و محمد بیرانوند

/ 2 نظر / 8 بازدید
یونس موسوی

سلام اقای جایدری من یونس موسوی وبلاگنویس ورزشی این شهر هستم.توی بروجرد کلاس داوری رجه3برگزار شدهمطالبش رو گذاشتم دوست داشتی مطالب رو بردار

یونس موسوی

اقای جایدری عکس ونام بازیکنان تیم قهرمان رقابت های جوانان بروجرد رو گذاشتم خواستی از اونها استفاده کن فقط بهم اطلاعی بده