اخبار و مطالب سه‌شنبه 10 مرداد 1390

پیاده‌نظام لرستان، ارتش سرخ پورشه‌سوار را از کار انداخت!
شب به یاد ماندنی و حاشیه‌های دیدار گهر – پرسپولیس
عبدالرضا قاسمی- تهران: دیشب(دوشنبه‌شب 9 مرداد 1391) یک شب به یاد ماندنی برای مردم لرزبان ایران بود. شبی که 8-7 هزار نفر جوان هم‌دل به حمایت از تیم خودشان گرد آمده بود.
ورزشگاه پیر تهران صدای جوانان پیاده‌نظامی را شنید که فریادشان رساتر از پورشه‌سواران مرکزنشین بود. جوانانی که از داشتن یک ورزشگاه محقر محروم  بودند. جوانانی که هیچ‌کدام تماشاگر نبودند بلکه حامی تیم دیارشان شدند و با جان و دل آن را تشویق کردند. حتی وقتی 80 دقیقه تیم‌شان عقب بود از حمایت تیم خود غافل نشدند و مانند تماشاگران آن تیم متمول شعار اعتراضی «علی دایییییییییییییییییییییییییییییی» سر ندادند. جای‌جای ورزشگاه شاهد حضور لرستانی‌هایی بود با پلاکاردهایی به منظور حمایت از تیم استان شان در دست، از بروجرد و دورود و خرم‌آباد گرفته تا الیگودرز، کوهدشت، الشتر و پل‌دختر...  حلاوت این مسابقه تمام شدنی نیست...
اما آن‌چه مهم است لزوم هشیاری تماشاگران در دیدارهای آتی است. فوتبال در عین جذابیت متاسفانه ورزش کثیفی هم هست. البته کثافت آن مربوط به پول‌های کلانی است که بین نالایق‌ها رد و بدل می‌شود. ممکن است در دیدارهای آتی از احساسات پاک جوانانمان سوء استفاده شده و دسیسه‌ای برای محرومیت آنها چیده شود. همان بلایی که قرار بود در بازی با ملوان بر سر این تیم بیاید. پس باید هوشیارانه‌تر عمل کنیم و از بیان شعارهای توهین‌آمیز و احساسی خودداری نماییم و فقط مشوق تیم خودمان باشیم. نسبت به تحریکات تیم حریف و تماشاگرانش بی‌تفاوتی پیشه کنیم و مخصوصاً در پایان بازی از رودررویی با آنها خودداری کرده و در صورت رویارویی، فرهنگ اصیل خودمان را به رخ بکشیم. هیجان خود را با بیرون آوردن لباس نشان ندهیم و ..... 
انشاء‌الله دست به دست هم دهیم تا شاهد موفقیت‌های این تیم محروم باشیم.
اما حواشی اختصاصی این مسابقه :
 -           دوربین به دست که وارد جایگاه تماشاگران گهر شدم چند جوان سراغم آمدند و می‌گفتند: آقای داودوندی از ما هم عکس بگیر!  این موضوع برایم افتخاری بود که سایت دوست عزیزم آقای فرهاد داودوندی تا این حد در بین تماشاگران شناخته شده است. آقای روزبهانی هم که همراه بنده بود کلی از این موضوع ذوق کرده بود.
-           یک لحظه با آقای سعید معتمدی عزیز (از خرم‌آبادی‌های مقیم کرج) رخ به رخ که شدیم هم‌دیگر را در آغوش گرفته و بدون این که از قبل هم‌دیگر را دیده باشیم گرم احوال‌پرسی شدیم. این هم از خوبی‌های دنیای مجازی است. از دیدن‌شان بسیار خوشحال شدم .
-           متاسفانه دوستی که دهل می‌زد خیلی تبحری در این کار نداشت. بعضاً وسط آهنگ لری یه کمی هم بندری می‌زد و اصولاً بیش‌تر از 20 ثانیه چیزی بلد نبود بزند! یا ایشان باید آموزش ببیند یا ما باید به فکر یک نفر دیگر باشیم .
-          بهروز [وثوقی‌راد] چهره معروف و لیدر تماشاگران فوتبال لرستان هم تا من را دید گفت: سلام من را به رضا جایدری برسان! حالا از کجا فهمیده ما افتخار دوستی با آقا رضا را داریم مانده بودم!

بقیه تصاویر در آدرس:
http://abdy2007.blogfa.com/post-776.aspx
http://amirgh78.blogfa.com/post/170

 

لینک تصاویر بازی گهر و پرسپولیس در خبرگزاری‌ها:
تصاویر ایرنا: http://www.irna.ir/Display.aspx?NID=080254405
تصاویر فارس:  http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=13910510000053
تصاویر ایسنا:  http://isna.ir/fa/imageReport/91051005888/%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D9%88-%DA%AF%D9%87%D8%B1-%D8%B2%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%B3
تصاویر مهر:  http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1662135

 

 

تیم داوری سر گهر را برید
رکورد شکست‌ناپذیری لرستان برابر پرسپولیس حفظ شد
گهر شهرداری دورود لرستان 1 پرسپولیس تهران 1
گل: کریم انصاری‌فرد 15 برای پرسپولیس و مجتبی زارعی 81 برای گهر

اخطار: هادی رکابی 12 از گهر، محمد نوری 25، علی کریمی 41 و مهرداد پولادی 74 از پرسپولیس
اخراج: مهرداد پولادی 78 از پرسپولیس و هادی رکابی 90 از گهر (کارت زرد دوم هر دو نفر)
هفته سوم دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران
 ورزشگاه: آزادی تهران، ساعت آغاز بازی: 22:30 ، تماشاگرک حدود 60 هزار نفر
داوران: تورج حق‌وردی، داود رفعتی، سجاد طوری، بابک وسیله‌بر، ناظر داوری: نوید مظفری

 

* ترکیب گهر (زرشکی): شهرام مهربان، علی‌رضا محمد(کاپیتان)، مجید باجلان، هادی رکابی، هاملت میختاریان(محمد پروین 57)، تقی نایبی، ساشا کلونیا، محمدرضا خرسندنیا، آرمان قاسمی، امین ترکاشوند(مجتبی زارعی 57)، مجید خدابنده‌لو(رضا کاردوست 85)، سرمربی: مهدی تارتار، مربیان: علی‌رضا پورمند و فرشاد فلاحت‌زاده، سرپرست: یاراحمدی
* ترکیب پرسولیس (سفید): شهاب گردان، سیدجلال حسینی، محسن بنگر، مهرداد پولادی، روبرتو دسوزا(سامان آقازمانی 33)، علی کریمی(کاپیتان)(حمید علی‌عسکری 46)، امیرحسین فشنگچی، محمد نوری، حسین ماهینی، کریم انصاری‌فرد و محمد قاضی(غلام‌رضا رضایی 66)، سرمربی: مانوئل ژوزه


رضا جایدری: رکورد شکست‌ناپذیری تیم‌های لرستانی برابر پرسپولیس حفظ شد. در شرایطی که سال 1365 پرسپولیس با یک گل برابر خیبر خرم‌آباد در دور سوم جام حذفی ایران شکست خورده بود، پس از 26 سال رو در روی تیم دیگری از لرستان قرار گرفت و به لطف داوری برابر گهر شکست نخورد!
مهدی تارتار نیز که سال گذشته با تیم داماش گیلان در همین ورزشگاه پرسپولیس را شکست داده بود، این بار هم روسفید از میدان بیرون آمد.
این دو تیم که قرار بود بازی‌شان به میزبانی گهر در ورزشگاه تختی تهران برگزار شود، با تصمیم ناعادلانه فدراسیون فوتبال در ورزشگاه آزادی تهران با حضور تماشاگران پرشمار پپرسپولیس در مقابل هم قرار گرفتند و در شرایطی که تیم داوری این دیدار از گرفتن یک هند پنالتی مسلم به نفع نماینده لرستان چشم‌پوشی کرد، گل صحیح این تیم را هم نادیده انگاشتند تا پرسپولیس با خوش‌شانسی از شکست دیگری برابر نمایندگان فوتبال لرستان رهایی یابد.
قطع به یقین اگر این بازی در لرستان برگزار می‌شد، شرایط طور دیگری رقم می‌خورد و داوران تا این حد نمی‌توانستند به تیم مظلوم لرستانی ضربه بزنند.

صحنه گل پروین و توپی که دقیقه 92 از خط عبور کرد:

 


دقایق حساس:
15: سانتر بازیکنان پرسپولیس روی دروازه گهر، پس از دفع ناقص گهری‌ها روی پای کریم انصاری‌فرد جفت و جور شد و ضربه چکشی نه چندان محکم این بازیکن پس از برخورد به بدن یکی از مدافعین گهر و نوک انگشتان شهرام مهربان به درون دروازه رفت.
20: سانتر خطرناک خرسندنیا از روی سر مجید باجلان در دهانه دروازه پرسپولیس عبور کرد.
54: کریم انصاری‌فرد در شرایطی که پا به توپ تا خط شش قدم دروازه گهر پیش رفت، به دلیل کار اضافه، ضربه نهایی‌اش به بیرون رفت.
59: ضربه سر خطرناک محمد قاضی از کنار تیرک دوازه گهر بیرون رفت.
62: پاس خوب ماهینی درون محوطه جریمه به قاضی رسید که ضربه او به پای مهربان برخورد کرد و به اوت رفت.
73: سانتر علی‌رضا محمد درون محوطه جریمه به دستان باز امیرحسین فشنگچی برخورد کرد و داور از کنار این صحنه به راحتی گذشت و یک تذکر جدی هم به تارتار به خاطر اعتراض به این صحنه داد!
76: ضربه سر محمد نوری با فاصله‌ای سانتی‌متری از کنار تیرک عمودی دروازه گهر به بیرون رفت
85: ضربه محکم انصاری‌فرد توسط محمد از روی خط دروازه گهر با سر برگشت داده شد
80: شوت زمینی محمد پروین در دستان گردان آرام گرفت
93: شوت سرکش محمد پروین از فاصله حدود 25 متری به زیر طاق دروازه پرسپولیس برخورد کرد و نیم متر پشت خط فرود آمد. تصویر گل شدن توپ از چند زاویه توسط دوربین‌های تلویزیونی پخش شد، اما تیم داوری گل را ندید و به جای آن، مهدی تارتار را به خاطر اعتراض به این صحنه اخراج کرد!
هفته قبل نیز سایپا اگر چه 2-1 استقلال را در همین ورزشگاه شکست داد اما یک گل صحیح تیم سایپا که توسط سعید دقیقی به همین شکل به ثمر رسید، توسط تیم داوری نادیده انگاشته شد. آیا داوران کشورمان فقط گل‌های عیله آبی و قرمز را نمی‌بینند؟

 

 

فیلم کم‌حجم صحنه‌های حساس بازی پرسپولیس و گهر (یک دقیقه و 37 ثانیه):

http://video.varzesh3.com/video/%DA%AF%D9%87%D8%B1-%D8%B2%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%B3-1-1-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%D9%8A%D8%B3/

 

حواشی بازی (به نقل از فارس و مهر):
هواداران پرسپولیس پس از گل انصاری‌فرد، مهاجم پیشین تیم استقلال را مورد تشویق قرار دادند.
دیدار تیم های پرسپولیس و گهر لرستان در حالی آغاز شد که ترافیک سنگینی در اطراف ورزشگاه آزادی حکم‌فرما بود. بی‌نظمی در ورود و خروج تماشاگران باعث شده حتی مسئولان و خبرنگاران و پیشکسوتان پرسپولیس هم برای ورود به استادیوم دچار مشکل شوند.
* هواداران گهر با پرچم‌های آبی از در غربی ورزشگاه وارد شدند. آنها علیه مسئولان استقلال، پرسپولیس و مسئولان لرستان شعار دادند. هواداران گهر نسبت به برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی معترض بودند. تماشاگران لرستانی در اعتراض به این که جایگاه آنها باید پشت دروازه تیم‌شان باشد فنس‌های جایگاه کناری خبرنگاران را شکستند و در نهایت در زیر این جایگاه مستقر شدند. در همین لحظات مسئولان این باشگاه با هواداران این تیم صحبت و آنها را به آرامش دعوت کردند.
* هواداران پرسپولیس علیه نکونام شعار دادند و علی کریمی را تشویق کردند.
  آنها همچنین خواستار بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال شدند و علیه امیر قلعه‌نویی شعار دادند. جالب این‌جاست که بعد از گل کریم انصاری‌فرد آنها فرهاد مجیدی را تشویق کردند! این کار در واکنش به حرکت هفته گذشته تماشاگران استقلال صورت گرفت که طی آن هواداران استقلال پس از گل خوردن تیم‌شان مجیدی را تشویق کردند.
*  علی‌رضا محمد که در غیاب حمید فتحی بازوبند کاپیتانی گهر را بر بازو بسته توسط پرسپولیسی‌ها تشویق شد.
* کارلوس کی‌روش به همراه دستیارانش، بهروان، حمید درخشان، شهردار دورود و افشین پیروانی در جایگاه ویژه حضور داشتند. سرمربی تیم ملی به هنگام ورود به استادیوم پشت درها مانده بود و همین مساله باعث ناراحتی‌اش شد.
 * قبل از شروع بازی امیرحسین فشنگچی سمت تارتار و علی‌رضا محمد به سمت نیمکت پرسپولیس رفت.
 * با توجه به اولین حضور تماشاگران پرسپولیس، بازیکنان این تیم برای هواداران سرخ‌پوش دسته گل پرتاب کردند.
 *پرتاب نارنجک از سوی هواداران گهر موجب آسیب‌دیدگی کمک داور اول این مسابقه شد. آنها در دقایقی از بازی شعار می‌دادند: "وای به حال داور اگر گهر ببازد". یکی دیگر از شعارهای طرفداران گهر این بود: "برنده و بازنده، آخر بازی جنگه!"
 *هواداران گهر پس از دریافت گل از پرسپولیس شعار می‌دادند: "گهر بیدار شو، گهر بیدار شو" آنها در نیمه اول با طرفداران پرسپولیس درگیری لفظی پیدا کردند. نیروی انتظامی در بین طرفداران این تیم حضور داشت و بلافاصله نسبت به حرکات آنها واکنش نشان داد.
 * در دقیقه 23 مهدی تارتار با داور چهارم درگیری لفظی پیدا کرد و گروه داوری به سرمربی گهر تذکر داد.
 *کریم انصاری‌فرد پس از به ثمر رساندن گل تیمش بخش زیادی از استادیوم را با دویدن طی کرد.
 *سیموئز دستیار کی‌روش بازی دو تیم را با دوربین شکاری تماشا می‌کند که این مساله در نوع خود جالب است.
 * روبرتو دسوزا هافبک برزیلی پرسپولیس با آسیب دیدگی مواجه شد و جای خود را به آقازمانی داد.
 * عبدالله ویسی و سعید اخباری آنالیزور تیم پیکان در جایگاه ویژه حضور داشتند. پیکان هفته آینده به مصاف گهر می‌رود.
 * خودروی آتش‌نشانی با 25 دقیقه تاخیر وارد ورزشگاه شد و به علت هرج و مرج نمی توانست به استادیوم بیاید.
 * خبرنگاران لرستانی در حالی که از جایگاه خبرنگاران فیلمبرداری می‌کردند با تذکر مسولان ورزشگاه روبه‌رو شدند.
55 هزار هوادار پرسپولیس در دقایق پایانی نظاره‌گر بازی و جشن و پایکوبی هواداران گهر بودند که تا 10 دقیقه پس از بازی هم ادامه داشت.
*  تنها بازیکن پرسپولیس که در بین دو نیمه در زمین باقی ماند و خودش را برای حضور در زمین گرم کرد، حمید علی‌عسگر بود.
*  فروزنده، رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس هم در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی حضور داشت.
*  در بین دو نیمه هواداران گهر به طور مرتب تیم‌شان را تشویق می‌کردند و به نظر می‌رسید اصلا خسته نمی‌شوند. آنها در نیمه دوم هم پس از هر سوتی که داور علیه این تیم می‌زد، با سردادن شعارهایی از عملکرد وی انتقاد می‌کردند.
* در حالی که خبرنگاران پی‌گیر حضور علی پروین در ورزشگاه بودند، محمد پسر وی از دقیقه 57 بازی در ترکیب تیم گهر دورود قرار گرفت و در هنگام ورود به زمین از سوی تماشاگران دو تیم تشویق شد.
*  به احترام سردار- گهری‌ها خبردار"؛ شعاری بود که هواداران پرسپولیس در پاسخ به شعارهای طرفداران تیم گهر علیه تیم پرسپولیس و بازیکنان این تیم در نیمه دوم سر دادند.
*  در اواخر نیمه نخست مسئولان ورزشگاه آزادی در غربی را بسته و هواداران برای ورود به ورزشگاه به در شرقی هدایت شدند.
*  شعار علیه نکونام و تشویق کریمی که در نیمه دوم جای خود را به علی‌عسگر داد، از اتفاقات دیگر این مسابقه بود. ضمن این که برخی از هواداران گهر با شعارهایی فرهاد مجیدی و علی دایی را تشویق کردند!
*  مانوئل ژوزه که برخلاف نیمه نخست، در بیشتر دقایق نیمه دوم به صورت ایستاده بازی را تماشا می‌کرد و هر بار که بازیکنان پرسپولیس موقعیتی را از دست می‌دادند، با فریادهای خود به بی‌دقتی بازیکنان تیم خود واکنش نشان می‌داد.
*  اخراج مهرداد پولادی در دقیقه 78 با خوشحالی شدید تماشاگران گهر همراه شد و آنها با شعارهایی این اقدام داور را ستودند!
*  مسئولان امنیتی ورزشگاه از دقیقه 70 به بعد پشت سر تماشاگران گهر دورود مستقر شدند تا در صورت هرگونه مشکلی بلافاصله با آن مقابله کنند.
*  هرچند هواداران تیم گهر پس از به ثمر رساندن گل مساوی، برای دقایقی متوالی به جشن و پایکوبی پرداخته و تیم‌شان را تشویق می‌کردند اما مجتبی زارع زننده این گل که پیشینه حضور در پرسپولیس را داشت، هیچ‌گونه شادی انجام نداد.
*  بسیاری از هواداران گهر پیراهن‌های خود را درآورده و به نشانه شادی در هوا می‌چرخاندند. "دورودی با غیرت، همینه همینه" شعار هواداران گهر بعد از گل تساوی بود. در این لحظات هوداران پرسپولیس ساکت روی سکوها نشسته و تنها نظاره‌گر بازی بودند.
*  ضربه محمد پروین در دقیقه 1+ 90 در صحنه‌ای‌ مشکوک از خط دروازه پرسپولیس عبور کرد اما داور و کمک داور مسابقه اعتقادی به گل نداشتند که همین مسأله باعث افزایش اعتراضات و فحاشی‌های تماشاگران گهر و اعتراضات اعضای کادر فنی این تیم شد که در نهایت تورج حق‌وردی، تارتار را از روی نیمکت این تیم اخراج کرد.
*  هواداران تیم گهر پیش از پایان بازی اشیایی را به درون زمین پرتاب کردند.
*  در حالی که تا آغاز مسابقه بیش از 30 دقیقه زمان باقی‌مانده بود، مقابل درهای ورزشگاه آزادی ازدحام هواداران و ترافیک شدیدی وجود داشت و کار را برای ورود به ورزشگاه سخت کرده بود. این ترافیک تا پایان نیمه نخست هم ادامه داشت.
*  ماموران برای این که از حجم ترافیک بیرون ورزشگاه بکاهند، در اصلی ورزشگاه را باز کرده و تعداد بسیاری از ماشین‌های تماشاگران را در بخش‌های کناری در مستقر کردند.
* حدود پنج هزار تماشاگر طرفدار تیم گهر در کنار جایگاه مستقر شده‌ بودند و در بسیاری از دقایق مسابقه به تشویق تیم خود پرداختند. آنها ابتدا در ضلع شرقی ورزشگاه مستقر شده بودند که پس از گفت‌وگو با مسئولان ورزشگاه به کنار جایگاه منتقل شدند.
*  ازدحام مقابل ورزشگاه باعث درگیری‌هایی شد که یکی از آنها بین لیدرها برای تهیه بلیت بود. حضور به موقع ماموران انتظامی ورزشگاه مانع از افزایش این درگیری‌ها شد.
*  شعارها و حرکات تماشاگران تیم گهر تمام توجه‌ها را معطوف به خود کرده بود. آنها در زمان حمله پرسپولیسی‌ها سوت‌های ممتدی می‌کشیدند. توهین‌های آنها به تیم رقیب و شعار "گهر بیدار شو، بیدار شو" از شعارهایی بود که طرفداران این تیم سر دادند. ضمن این که دو پرچم بزرگ هم که شعارهای در حمایت از این تیم روی آن نوشته شده بود در سکوهای ورزشگاه قرار داده شده بود.
*  نیمکت‌نشینی محمد پروین و غیبت علی‌رضا نیکبخت‌واحدی و حمید فتحی از نکات جالب توجه در تیم گهر بود. ضمن این که علیرضا محمد با پیراهن شماره 2 برابر تیم سابقش پرسپولیس بازی می‌کرد.
*  فرشاد فلاحت‌زاده یکی از مربیان تیم گهر با عصا روی نیمکت این تیم نشسته بود.
* "کارلوس کی‌روش"، "دانیل گاسپارت" و مارکار آقاجانیان از اعضای کادر فنی تیم در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی نشسته بودند. اعضای کادر فنی خصوصا گاسپار با یک دوربین کوچک بازی را پیگیری می‌کردند.
*  هواداران تیم گهر با سر دادن شعارهایی از جمله "وای به حالت داور - اگر گهر ببازد" و ... به داور مسابقه به شدت انتقاد کردند. شعار "شیر لرستان آمده - گهر به میدان آمده" هم برای حمایت از این تیم بارها توسط تماشاگران دورودی سر داده شد.
* دو نارنجک در اوایل بازی 10 متر دورتر از نیمکت گهر منجر شد که هواداران این تیم، هواداران پرسپولیس را که در طبقه دوم حضور داشتند عامل این اتفاق برشمرند.
* جایگاه خبرنگاران همانند بازی گذشته پرسپولیس تقریبا پر شده بود. ضمن این که اکثر عکاسان هم پشت دروازه گهر مستقر شده بودند.
* هواداران گهر که مشکلات زیادی را در این دیدار به وجود آورده بودند، تعدادی از صندلی ها ورزشگاه را به داخل پیست دو و میدانی پرتاب کردند.
* ماموران نیروی انتظامی برای جلوگیری از درگیری بین هواداران، ابتدا تماشاگران پرسپولیس را از ورزشگاه خارج کردند.

 

 

چرا باید پرسپولیس 5 برابر ما هزینه کند؟
تارتار: کمک داور را در این دنیا و آن دنیا نمی‌بخشم/ قلب‌درد گرفتم، مثل آواره‌ها می‌مانیم
خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال گهر گفت که کمک داور دیدار با پرسپولیس را نخواهد بخشید.
مهدی تارتار پس از تساوی یک بر یک تیمش مقابل پرسپولیس در نشست خبری گفت: تساوی روی کاغذ اتفاق افتاد. در واقع تیم ما بازی را برد اما نگذاشتند که این اتفاق بیفتد. با این سن و سال کم بخاطر مظلومیت گهر قلبم درد گرفت.
وی اضافه کرد: در هر 3 بازی که انجام دادیم به ما ظلم شد و میزبانی را هم از ما گرفتند و دیدید که در کرج چه مشکلاتی بوجود آمد. از تک تک تماشاگران تشکر می‌کنم و با این همه سابقه در فوتبال باید بگویم که در سطح اول چنین تماشاگرانی ندیده‌ام. با وجود این که تیمشان 3 بر یک می‌بازد بازیکنان و کادر فنی را تشویق می‌کنند اما گلایه من این است که چرا ما باید مظلوم واقع شویم. از آقای حق‌وردی و کمک اولش تشکر می‌کنم اما کمک داوری که گل صحیح ما را نادیده گرفت را در این دنیا و آن دنیا نخواهم بخشید امروز می‌توانستیم بالای پرسپولیس قرار بگیریم اما متاسفانه نگذاشتند این اتفاق بیفتد.
سرمربی گهر لرستان در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که به نظر می‌رسد که تماشاگران‌تان در طول بازی سنگ‌هایی پرت می‌‌کردند و آیا این مسأله در طول لیگ به خود شما ضربه نمی‌زند گفت:‌ من متوجه شعارها نشدم و تمام تمرکزم روی بازی بود. یکی دو سنگ را دیدم که به داخل زمین آمد ولی واقعاً نمی‌دانم که آیا این سنگ‌ها از سمت طرفداران ما بود و یا از جایگاه‌های دیگر. حرف شما درست است و ما باید فرهنگ‌سازی کنیم اما باید قبول کنید این هوادار 800 کیلومتر راه آمده و حقش نیست که این‌گونه با آنها رفتار شود بخصوص زمانی که معتقدم باید با داوری‌های مشکل‌دار نیز برخورد شود. چرا گل سالم ما را نادیده گرفتند و من همین جا اعلام می‌کنم که باشگاه به شدت پیگیر این موضوع خواهد بود.
تارتار تاکید کرد:‌ بعد از آن صحنه بلند فریاد زدم "خدا" و فقط از این لفظ استفاده کردم اما داور بلافاصله من را اخراج کرد درحالی که کوچک‌ترین بی‌احترامی انجام نداده بودم. آیا با فریاد نام خدا مشکلی داریم.
وی در خصوص این که با وجود اعتراض‌هایش به داوری در یکی دو صحنه نیز برای پرسپولیس بی‌عدالتی شد، گفت: یک پنالتی را برای ما نگرفتند و بازیکن حریف توپ را با دست زد. این بازی باید کارشناسی شود و تمام کسانی که بازی را تماشا می‌کردند، می‌گفتند که توپ ما گل شده است.
تارتار در خصوص اینکه چه جایگاهی را برای تیمش در طول فصل پیش‌بینی می‌کند، تصریح کرد: در هر 3 بازی که انجام دادیم مستحق باخت نبودیم و حتی حسین عسگری نیز اعلام کرد که پنالتی بازی ملوان درست نبود. در بازی با راه‌آهن بدشانسی آوردیم و توپ‌هایمان به تیر دروازه خورد. اگر قرار باشد به همین شکل نتایج تیم ما را تغییر بدهند، ناامید می‌شویم ولی از لحاظ فنی تیم ما می‌تواند در نیمه بالای جدول حضور داشته باشد.
وی در خصوص این که چه راه‌حلی برای بازی‌های خانگی خود پیدا کرده‌اید، گفت: این بزرگ‌ترین مشکل ما است و مثل آواره‌ها می‌مانیم. نمی‌دانیم فردا کجا تمرین داریم و من چگونه باید مشکلات را بیان کنم. آیا مسئولان سیاسی استان نباید به فکر لرستان و جوان‌هایش باشند؟ چه فرقی بین تیم ما که با 4، 5 میلیارد تومان بسته شده و پرسپولیس است؟ آرزوی من این است که پرسپولیس همیشه قهرمان باشد اما چرا باید این تیم 5 برابر ما هزینه کند؟ مگر گناه ما چیست که همکاران ما با بهترین امکانات کار می‌کنند و ما در چنین شرایطی هستیم. البته ایرادی ندارد و ما کار می‌کنیم و بقیه چیزها را به خدا می‌سپاریم.

 

 

فحاشی به داور کار ناپسندی است
بهروان: مسوولان کرج کتباً اعلام کرده‌اند دیگر میزبان گهر نخواهد بود
خبرگزاری فارس: سرپرست سازمان لیگ گفت: ورزشگاه انقلاب کرج به طور کتبی اعلام کرده دیگر میزبان گهر دورود نخواهد بود.
غلامرضا بهروان پس از تساوی یک بر یک پرسپولیس و گهر در جمع خبرنگاران گفت: ‌این درست نیست که اگر یک توپ این‌ور و آن‌ور شد به داور فحاشی کنیم. من اسمی از هیچ تماشاگری نمی‌بریم. کار بد، بد است حالا متعلق به هر نقطه‌ای از ایران می‌خواهد باشد.
وی در مورد این که تماشاگران گهر از تغییر مداوم ورزشگاه‌ها برای میزبانی ناراضی هستند، گفت: ورزشگاه انقلاب کرج اعلام کرده دیگر میزبان گهر نخواهد بود و این موضوع را کتبی به ما گفته است. بازی دو تیم قرار بود در ورزشگاه تختی برگزار شود که مسئولان اعلام کردند بیش از 20 هزار نفر در بیرون ورزشگاه می‌مانند که این از نظر امنیتی مشکل ایجاد می‌کند. این نهادها رسمی هستند بنابراین نمی‌توانستیم به غیر از ورزشگاه آزادی در جای دیگری این بازی را برگزار کنیم. باید از مسئولان ورزشگاه آزادی هم تشکر کنم زیرا امشب استقلال در همین زمین باید به میدان برود و آنها به چمن این ورزشگاه هم رسیدگی کنند.
بهروان تاکید کرد: مأموران امنیتی اعلام کردند بازی هفته آینده راه‌آهن و تراکتورسازی به صلاح نیست در ورزشگاه راه‌آهن برگزار شود، ورزشگاه آزادی هم موافقت نمی‌کند و در ورزشگاه تختی هم همان روز پیکان بازی دارد بنابراین مجبور به تغییر برنامه بازی شدیم اما این که می‌گویند و می‌نویسند چرا مدام برنامه تغییر می‌کند باید بگویم خود ما هم مخالف تغییر برنامه هستیم. شما خودتان را جای ما بگذارید در کدام ورزشگاه می‌خواهید این مسابقه را برگزار کنید؟
وی با اشاره به حضور پرشور تماشاگران در مسابقات لیگ برتر عنوان کرد: از مسئولان کرج خواهش کرده‌ایم تیم گهر را بپذیرند زیرا نمی‌توانیم به ورزشگاه آزادی زیاد فشار بیاوریم. گهر یک تیم پرطرفدار است. در فوتبال ایران وقتی تعداد تماشاگران زیاد می‌شود از نظر سخت‌افزاری به مشکل برمی‌خوریم در حالی که در سایر کشورها این مسأله یک فرصت است.

 

 

مجبور به محروم کردن تماشاگران می‌شویم
حسن‌زاده: اتفاقات بازی را یادداشت کردم/ شروع اتفاقات از سوی گهری‌ها بود
خبرگزاری فارس: رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: تمام اتفاقات رخ داده در دیدار پرسپولیس و گهر را یادداشت برداری کردم.
اسماعیل حسن‌زاده در پایان مسابقه پرسپولیس و گهر که با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید گفت: نکات زیادی از این مسابقه یادداشت کردم. شروع اتفاق‌ها از سوی تماشاگران گهر بود. این تماشاگران در دیدار با راه‌آهن خیلی خوب بودند و نمی‌دانم چرا امروز چنین اتفاقاتی رخ داد. این اولین تجربه گهری‌ها در آزادی بود.
وی افزود: دوست نداریم تماشاگران را از حضور در ورزشگاه محروم کنیم اما گاهی اوقات اتفاق‌هایی رخ می‌دهد که مجبور به این کار می‌شویم. فیفا نیز این اجازه را به ما داده که تماشاگران را محروم کنیم.
حسن‌زاده در مورد این که چرا بیش 10 درصد از ظرفیت ورزشگاه را به پرسپولیسی‌ها دادید، گفت: این مسائل به کمیته انضباطی مربوط نمی‌شود.

 

20 موقعیت گل داشتیم
نوری: گهر را دست کم گرفتیم/ حق به حقدار نرسید
خبرگزاری فارس: هافبک پرسپولیس گفت: گهر را دست‌کم گرفتیم و مقابل این تیم متوقف شدیم.
محمد نوری پس از تساوی یک بر یک مقابل گهر زاگرس گفت: تیم ما 20 موقعیت گل داشت که گل نشد و یک توپ آنها وارد دروازه ما شد. فوتبال یک قانون نانوشته دارد، گل نزنی گل می‌خوری. گهر موقعیتی نداشت و حق به حقدار نرسید.
وی افزود: حریف را دست‌کم گرفتیم. ای‌کاش در همه بازی‌ها آنها این‌طور بازی کنند. ما فقط شرمنده 60 هزار هوادار شدیم.

 

 

انداختن نور لیزر توسط تماشاگران پرسپولیس به چشمان شهرام مهربان دروازه‌بان گهر دورود:

 

 

 

تیتر خبرگزاری‌های معتبر کشور پس از بازی:
مهر: زور پرسپولیس به گهر هم نرسید/ وقتی داور به کمک سرخ‌ها آمد!
فارس: اولین امتیاز لیگ برتری هدیه سرخ‌پوشان به گهر/ فرار پرسپولیس از شکست با کمک ‌داور!
ایسنا: کمک‌داور منجی پرسپولیس شد!/ گردان میراث‌دار حقیقی و معمارزاده
ایرنا: اشتباه بچه‌گانه گردان و توقف پرسپولیس برابر گهر

/ 2 نظر / 66 بازدید
سعيد از كرج

سلام پيروزي مسلم و پر افتخار تيم گهر لرستان قهرمان بر پرسپوليس به تمام هم استانيها مبارك باشد انشالله اين پيروزي سر (سراغازي ) باشد به همدلي تمام ورزشكاران محبوب لرستان . و مطرح شدن اين استان محروم و مظلوم در كل كشور .

جلال قربانی

عاشق کشون به خاطر کهکشانی ها کوخ نشینان را سر بریدند دیشب و در یک بازی بسیار خوب از تیم گهر شهرداری درود شاهد اتفاقات نادری بودیم که فقط و فقط در فوتبال این مملکت اتفاق می افتد و نادر است . دیشب کهکشانی های پرسپولیس در برابر کوخ نشینان گهر زانو زدند اما لطف داوری و دستهای پشت پرده این فوتبال کثیف شهد شیرین یک برد مردانه و پاک را در کام تمام مردم لرستان شرنگ کرد . آری دیشب گهر باید قربانی میشد تا تیم پرسپولیس دچار حاشیه نشود و آقایان همچنان در پر قوی پر از پولشان آرام بخوابند و هزاران علاقمند و هوادار لرستانی در بازگشت از تهران هشت ساعت راه کشنده را با اتوبوس طی کنند و اشک چشمشان از این همه ناداوری بند نیاید