3 فرنگی‌کار نوجوان لرستانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

مرحله اول اردوی تیم کشتی فرنگی نوجوانان برای حضور در رقابت‌های جهانی و قاره‌ای از روز 16 بهمن ماه به مدت 12 روز و با حضور 45 کشتی‌گیر نوجوان در مجموعه ورزشی برق تهران برگزار می‌شود.

در این اردو میلاد تیموری در 54 کیلو، سبحان میرزاخانی 63 کیلو و محسن میرزایی در 69 کیلوگرم از لرستان حضور خواهند داشت تا زیر نظر خلیل رشیدمحمدزاده سرمربی تیم ملی نوجوانان تمرین کنند.

گفتنی است رقابت‌های کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا و جهان سال آینده به ترتیب در تایلند و مجارستان برگزار می‌شود.

 

لرستان می‌تواند به قطب گلف ایران تبدیل شود

در ادامه سفرهای استانی سرپرست فدراسیون گلف به سراسر کشور سه‌شنبه گذشته کیکاوس سعیدی وارد استان لرستان شد.

در این سفر سعیدی با ملکی‌راد معاون برنامه‌ریزی استان، سالاروند مدیرکل تربیت بدنی و شاخرخی و ترابی مسؤولین هیأت گلف استان دیدار به عمل آورد.

وی در ملاقات با مسؤولین استان و مدیرکل تربیت بدنی اظهار داشت: گلف‌بازان لرستان با کسب سه دوره نایب قهرمانی در مسابقات المپیاد ایرانیان نشان دادند که این رشته ورزشی از ظرفیت بسیار بالائی در استان برخوردار است .سعیدی با بیان توجه به ورزش گلف در استان لرستان گفت: رفع کمبودها و فراهم کردن امکانات لازم برای استان می‌تواند موجب تبدیل لرستان به یکی از قطب‌های ورزش گلف در کشور و پایگاه گلف منطقه شود.

وی افزود: شرایط مساعد آب و هوایی و وجود استعدادهای درخشان میان مردان و زنان لرستانی این ظرفیت را ایجاد کرده که بتوان با تامین امکانات و زیر ساخت های لازم این رشته ورزشی را در لرستان گسترش داد.

در این سفر سعیدی از زمین گلف دهکده المپیک و زمین آموزشی تمرین رنج بازدید و همچنین با گلفبازان این استان دیدار بعمل آورد . ضمن اینکه پس از برگزاری مسابقه پاتینگ میان ورزشکاران گلف استان جوایزی از طرف سرپرست فدراسیون به نفرات برتر اهداء شد.

سعیدی همچنین این نوید را به علاقه‌مندان گلف در لرستان داد که ظرف چند هفته آینده‌ی تجهیزات ورزشی گلف از سوی فدراسیون به استان ارسال خواهد شد.

 

4 لرستانی در چهارمین اردوی تیم ملی هاکی

رئیس هیأت هاکی لرستان گفت: چهارمین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی از 15 لغایت 23 دی‌ماه با حضور 16 ورزشکار در سمنان برگزار می‌شود.

حمید گودرزی اظهار داشت: در این اردوی 9 روزه ملی پوشان زیر نظر اسفندیار صفایی سرمربی تیم ملی، خود را برای حضوری شایسته در مسابقات جام جهانی لهستان آماده می‌سازند.

وی یعقوب بهرامی، بهداد بیرانوند، رضا عباسی و سید محسن قاسمی را 4 بازیکن دعوت شده به این اردو از لرستان برشمرد و افزود: رقابت‌های جام جهانی هاکی بهمن‌ماه امسال و به میزبانی کشور لهستان و با حضور 12 تیم برگزار می‌شود.

گفتنی است تیم ملی هاکی ایران به عنوان تنها نماینده قاره آسیا در این مسابقات شرکت می‌کند.

 

مقام پنجمی لیگ دسته اول کشور برای هیأت شطرنج دورود

مجید کرامتی‌مقدم: مسابقات شطرنج لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور با حضور 11 تیم آپادانا سرام قزوین، شرکت مهندسی اریسا اصفهان، هیأت شطرنج دورود، فدراسیون کم‌بینایان و نابینایان، شرکت مهندسی سام سازه بوشهر، مس سرچشمه کرمان، هیات شطرنج همدان، شاهین بوشهر، هیات شطرنج سمنان، فولاد آلیاژی یزد، شرکت غیرصنعتی گاز ایران به میزبانی هیات شطرنج استان بوشهر به مدت 2 روز برگزار شد.

در پایان این رقابت‌ها تیم شرکت مهندسی ایریسا اصفهان با کسب ٢٢ امتیاز و تیم‌های  آپادانا قزوین با ١٩ امتیاز اول و دوم شدند و شرکت مهندسی سام سازه بوشهر  و فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان مشترکاً با ١۶ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفتند.

تیم هیأت شطرنج دورود با ۵/١۴ امتیاز به مقام پنجم این مسابقات رسید. این مسابقات طی 7 دور به روش سوئیسی برگزار شد و قضاوت‌ها بر عهده ناصر کنعان‌آذر بود. در این دوره از مسابقات 55 شرکت کننده متشکل از 26 درجه‌دار بین‌المللی حضور داشتند.

اعضا تیم دورود را محمود اسکندری، علی‌رضا روح‌پرور، روح‌الله شمسی، میلاد چگنی و امین پاپی تشکیل می‌دادند.

/ 0 نظر / 7 بازدید