پایان مسابقات فوتسال منطقه 5 دانش‌آموزان کشور

لرستان و فارس لیگ برتری شدند

رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان گفت: مسابقات فوتسال دانش‌آموزان منطقه 5 کشور در خرم‌آباد با انجام دو بازی در روز پنجم به پایان رسید و تیم‌های لرستان و فارس با کسب بالاترین امتیاز به لیگ برتر فوتسال دانش‌آموزان کشور صعود کردند.

مجتبی کلانتری اظهار داشت: در بازی‌های روز پایانی ابتدا تیم چهارمحال و بختیاری با نتیجه 8-2 کهکیلوئیه و بویراحمد را شکست داد و ضمن صعود به رده سوم به همراه کهکیلوئیه جواز حضور در مسابقات لیگ دسته اول دانش‌آموزان کشور را کسب کرد.

وی ادامه داد: در بازی دوم نیز دو تیم لرستان و فارس که صعودشان از قبل به لیگ برتر مسجل شده بود مقابل هم قرار گرفتند. نیمه اول این بازی تشریفاتی که هر دو تیم از قبل جواز حضور در لیگ برتر را کسب کرده بودند با تساوی بدون گل خاتمه یافت اما در نیمه دوم تیم فارس موفق شد دو گل وارد دروازه لرستان کرده و پیروز از میدان خارج شود.

کلانتری تصریح کرد: تیم‌های اصفهان و خوزستان نیز به عنوان دو تیم آخر منطقه 5 باید در مسابقات لیگ دسته دوم دانش‌آموزان کشور حضور یابند.

وی افزود: رقابت‌های لیگ فوتسال دانش‌آموزی کشور از مهرماه آغاز و تا اسفندماه ادامه خواهد داشت. در این مسابقات که روزهای جمعه به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود، 10 تیم برتر کشور حضور خواهند داشت.

___________________________________________

لازم به ذکر است که خرم‌آْباد از هشتم لغایت سی‌ویکم تیرماه میزبان بیست و نهمین دوره رقابت‌های فوتسال و هندبال دانش‌آموزان کشور در 3 مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه نیز خواهد بود.

*  تیم فوتسال مقطع راهنمایی لرستان سال گذشته در مسابقات قهرمانی کشور به مقام دوم رسید. تیم فوتبال مقطع متوسطه لرستان نیز دو سال قبل در مسابقات قهرمانی کشور به مقام اول دست یافت و 5 ماه بعد از آن به یونیزاوای ژاپن اعزام شد.

 

منطقه 5

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

 فارس

4

3

1

-

17

2

10

2

 لرستان

4

3

-

1

17

5

9

3

 چهارمحال‌وبختیاری

4

1

1

2

11

18

4

4

 کهکیلوئیه‌وبویراحمد

4

1

-

3

8

20

3

5

 اصفهان

4

-

2

2

5

11

2

6

 خوزستان

انصراف داد

 

تیم لرستان: حسین رحمان‌سالاری، سجاد بابایی، میثم جهانگیری، حمیدرضا مهرابی، پوریا احمدی، جواد جمعه‌زاده، مصطفی آقایی، محمد جودکی‌نژاد، مسلم اولادقباد، فرشید ندری، سیدرضا احمدی‌موسوی، سرمربی: داوود حسنوند، مربی: فرشاد نادری، سرپرست: اکبر حسنوند

 

وضعیت استاد میرزایی تغییری نکرده است

استاد ناصر میرزایی پیشکسوت فوتبال لرستان از اوایل خردادماه در بخش ICU بیمارستان تأمین اجتماعی لرستان بستری است. وی که چند روز اول به حالت کما در این بخش بستری بود، با یاری و تلاش پرسنل خدوم بیمارستان تأمین اجتماعی و مساعدت و همکاری خوب دکتر سید مجید صادقی‌راد مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان و دکتر حسین جواهری، وضع هوشیاری‌اش بهتر شد.

هوشیاری آقا ناصر روز یک شنبه 5 تیرماه روی 8 از 15 درجه بود و ایشان همچنین تحت مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند و دستگاه‌های درمانی تا حدودی باعث مساعد نگه‌داشتن حالشان شده است.

خانواده استاد میرزایی تشکری صمیمانه از فرهاد نیکوخصال سرپرست اداره کل تربیت بدنی لرستان داشتند که ظرف 4 ماه اخیر 4 مرتبه به عیادت ایشان در منزل رفته و همچنین پی‌گیر امور درمانی‌اش می‌باشد.

 

تیم ایران با مربی‌گری یک لرستانی قهرمان آسیا شد

تیم دو صحرانورد دانش‌آموزان ایران با مربی‌گری اردشیر کاظمی از لرستان قهرمان آسیا شد.

کارشناس مسؤول تربیت‌بدنی پسران آموزش و پرورش لرستان با اعلام این خبر گفت: پس از کسب عنوان قهرمانی تیم دوومیدانی دانش‌آموزان کشورمان در رقابت‌های کاپ جهانی دوومیدانی آموزشگاه‌های جهان در لهستان که علی فهیمی از لرستان نیز در این تیم عضویت داشت، تیم دوی صحرانوردی دانش‌آموزان ایران هم با مربی‌گری اردشیر کاظمی دبیر ورزش ناحیه‌دو خرم‌آباد موفق به کسب عنوان قهرمانی آسیا شد.

فرشاد کاوه اظهار داشت: مسابقات دوی صحرانوردی قهرمانی دانش‌آموزان آسیا امروز در حالی در کشور مغولستان به پایان رسید که تیم پسران کشورمان در مجموع امتیازات بخش تیمی به عنوان قهرمانی رسید و در بخش دختران نیز تیم ایران در مکان دوم قرار گرفت. در مجموع دو بخش زنان و مردان هم تیم ایران در رده اول آسیا ایستاد.

وی افزود: این رقابت‌ها به مدت دو روز با حضور تیم‌های 35 کشور در اولان‌باتور مغولستان برگزار شد.

لازم به ذکر است مراسم استقبال از کاظمی عصر روز چهارشنبه هنگام ورود او به خرم‌آباد صورت می‌پذیرد.

/ 1 نظر / 47 بازدید
زاگرس ما

با سلام و خسته نباشيد زاگرس ما طرحي را با نام طرح آشتي كريم خان زند براي گفتگوي قومي در لرستان آغاز كرده است. با شركت در اين بحث به حل مشكلات لرستان ياري برسانيد. موفق باشيد http://ourzagros.mihanblog.com/post/81