حرف و حدیث‌های نخستین پخش زنده بازی خانگی گهر دورود از شبکه افلاک

احمد قایدرحمت- لور:  پخش مستقیم بازی‌های فوتبال علاوه بر مزایای فراوان دیگرش برای تیم کم بضاعتی مثل گهر دورود از این نظر حیاتی است که انگیزه ای برای جذب اسپانسر مالی خواهد بود، بدین ترتیب که با پخش تلویزیونی منظم بازی ها، شرکت های تجاری علاقمند می شوند نام و نشان خود را روی پیراهن بازیکنان و بوردهای تبلیغاتی اطراف زمین درج کنند و بدین ترتیب بخشی از مشکلات مالی باشگاه نیز مرتفع شود.

به گزارش نشریه اینترنتی لور، بازی خانگی گهر زاگرس دورود در مقابل پاس همدان، عصر جمعه بیست و ششم اسفندماه برای نخستین بار از شبکه تلویزیونی افلاک پخش زنده شد. بازی های خارج از خانه گهر معمولاً به واسطه شبکه های استان‌های میزبان پخش مستقیم می شد اما به خاطر مشکلات فنی صدا و سیمای لرستان و فقدان سیستم اس‌ان‌جی در استان، بازی های خانگی پخش نمی‌شدند که این همواره یکی از انتقادات و مطالبات علاقه‌مندان فوتبال لرستان و مخصوصا مردم دورود از صدا و سیمای مرکز لرستان بوده و هست.

در دقایق آغازین برنامه پخش زنده دیدار گهر– پاس، وجود لوگوی صدا و سیمای همدان در بک‌گراند لوگو افلاک و انداختن نوار سیاه روی زیرنویس شبکه همدان، موجی از تاسف را برانگیخت و مخصوصا برای بسیاری از شهروندان دورودی این پرسش را ایجاد کرد که چگونه است شبکه همدان بازی های تیم پاس را با وجود نتایج ضعیفش در فصل جاری حتی در استان ما پخش مستقیم می‌کند اما ما توان پخش دیدارهای خانگی خودمان را هم نداریم.

یکی از خبرنگاران ورزشی در گفتگو با لور گفت: تمام مساله، مالی است و مسئولان شبکه افلاک به خاطر بار مالی پخش مستقیم از این کار طفره می روند، کما این‌که می‌بینیم شبکه همدان حتی بازی های خارج از خانه پاس را نیز خودش پخش می‌کند اما مسئولان افلاک برای خواست مردم و هواداران فوتبال لرستان ارزشی قایل نیستند.

اما یعقوب دالوند با تکذیب این مساله گفت: بازی گهر- پاس نه از سوی شبکه همدان، بلکه با همکاری تهران و با دستکاه اس ان جی قرضی پخش شده است.

دالوند، تهیه کننده برنامه ورزشی جام افلاک افزود: استان همدان هم مثل لرستان دستگاه اس‌ان‌جی ندارد و فقط امکان پخش مستقیم بازی های مرکز استانش را دارد.

مجری ورزشی شبکه افلاک اظهار امیدواری کرد برای بازی های آینده تیم گهر نیز، این هماهنگی صورت گیرد و با امانت دادن امکانات لازم لااقل بتوانیم بازی‌های خانگی بعدی گهر و در صورت صعود به پلی‌آف، بازی حساس آن را پخش مستقیم کنیم.

83035922456043480282.jpg

 

ما حتی سهمی از نام تیم‌مان نیز نداریم

حاجی‌وند از جمله هواداران تیم گهر و فوتبالیست پیشکسوت دورودی گفت: ما یک نگرانی بابت صعود نکردن تیم مان به لیگ برتر داریم و یک نگرانی هم بابت صعود کردن آن! الآن تماشاگران دورودی سخت تیم را تشویق می‌کنند و برد می‌خواهند اما ته دل همه شان این نگرانی هم هست که راستی اگر صعود کنیم آیا تیم را از ما نمی‌گیرند؟ آیا تیم‌های لیگ برتری به دورود می آیند و در این شرایط بازی می‌کنند؟

وی افزود: کاش حداقل اسم شهر و استان مان روی تیم بود تا در صورت صعود لااقل وضعیتی مثل مس سرچشمه داشته باشیم. شهر سرچشمه هم مثل دورود توان میزبانی تیم‌های لیگ برتری را نداشت و بازی هایش در مرکز استان انجام شد اما این خوبی را داشت که به اسم سرچشمه بود و تبلیغ نام این شهر در رسانه‌ها بود. ولی الآن همه جا سخن از "گهر زاگرس" است و کمتر کسی می‌داند این تیم مال کجاست؟ به نظر من یا کلمه "گهر" یا کلمه "زاگرس" باید از نام این تیم برداشته شود تا بتوانیم بگوییم گهر دورود. شما الآن تله‌تکست تلویزیون را نگاه کنید ببینید اسمی از دورود هست؟

وی در ادامه گفت: نمی دانم این کج‌سلیقگی از کجا ناشی شده است ولی می‌دانم ربطی به کادر مدیریت فعلی باشگاه ندارد. مدیران فعلی باشگاه بسیار مردمی و بومی هستند و حتما با مردم و هواداران مشورت می‌کنند اما کادر قبلی اعتنایی به نظر مردم نداشت.

احمد قایدرحمت نویسنده وبلاگ "گهر دورود لرستان" نیز با تایید سخن حاجی‌وند گفت: ما اول باید تمام تلاش ما را بکنیم بازی های تیم در شهر خودمان برگزار شود، دورود با شهر کوچک‌تری مثل سرچشمه قابل مقایسه نیست، دورود امکانات مناسبی دارد و کاستی‌ها را باید بر طرف کنند. اما به نظرم وضعیت نام تیم هم اور‍ژانسی است. نمی دانم چه سیاستی در پی حذف نام دورود و لرستان از این تیم بوده و هست. اگر امکانات استادیوم دورود از سوی برگزار کنندگان لیگ برتر قابل پذیرش نباشد ما مجبوریم بازی ها را در اراک، بروجرد و یا مرکز استان برگزار کنیم که امکانات بهتری دارند اما لااقل اسم شهر خودمان باید باشد. این هواداران با غیرت دورودی که من می شناسم برای تشویق تیمشان به بروجرد هم می‌روند اما برای تشویق "گهر دورود" و نه "گهر زاگرس".

اعلام شماره حساب برای جذب کمک های مردمی

با توجه به عدم حمایت هیچ یک از دستگاه‌های دولتی، شرکت‌ها و کارخانه‌های غیردولتی از تیم گهر، این باشگاه برای انجام چند بازی آینده خود سخت نیازمند کمک‌های مالی است. مسئولان هیات فوتبال دورود و باشگاه گهر با نا امیدی از حمایت مدیران و ارگان‌ها، با اعلام شماره حساب خواهان واریز کمک های ولو اندک هواداران فوتبال لرستان برای حمایت از تیم گهر زاگرس در ادامه راه هستند.

به منظور واریز کمک های نقدی هواداران، شماره حساب 1679946.28 بانک ملت به نام "هیات فوتبال شهرستان دورود" اعلام شده است.

تیم گهر زاگرس دورود لرستان هم اکنون با 35 امتیاز تیم دوم جدول دسته اول فوتبال است و از شرایط بسیار خوبی برای صعود به مرحله پلی آف و حضور در لیگ برتر برخوردار است، استان لرستان با وجود استعدادهای بالقوه تا کنون هرگز در لیگ برتر فوتبال ایران نماینده‌ای نداشته است.

/ 0 نظر / 137 بازدید