اخبار و مطالب پنج‌شنبه 22 تیر 1391

یک لرستانی سرپرست هیأت ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی تهران شد
 مستجاب‌الدعوه، رییس هیأت ورزش های سنتی و محلی استان تهران شد. 
به پیشنهاد مهندس فرهمند مشاور وزیر و مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران و طی حکمی از سوی غلام‌رضا جعفری سرپرست فدراسیون ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی، مهدی مستجاب‌الدعوه ورزشکار تحصیلکرده لرستانی به عنوان سرپرست هیأت ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی استان تهران منصوب شد.
 ضمن عرض تبریک به دوست عزیزم مهدی مستجاب‌الدعوه، برای وی آرزوی توفیق روزافزون دارم

 

 

نتایج هفته دوم لیگ برتر فوتبال لرستان
فجر پل‌دختر 1 کوثر الشتر 2
بهزیستی خرم‌آباد 3 شهرداری سپیددشت 1
گهر زاگرس‌نوین دورود 3 سیمان دورود 1
شاهین دارایی خرم‌آباد 0 شهرداری بروجرد 2

 

 

هفته چهاردهم لیگ دسته دوم فوتسال ایران
پنج‌شنبه 22 تیر:
کیان اصفهان 2 پولادگسترش بروجرد 2
سالن پیروزی اصفهان
نتیجه بازی رفت: 5-2 به نفع پولادگسترش


 

پدر اسکواش‌باز فقید لرستانی:
از سامان من که گذشت، مسئولان اگر گوش شنوائی دارند به فکر بقیه باشند
فرهاد داودوندی - بروجرد: فرصتی دست داد تا در منزل پدری مرحوم سامان تفتی ورزشکار جوان بروجردی که هفته قبل در دریاچه گهر غرق شده حضور پیدا نمایم و با پدر آن مرحوم و دیگر فامیل وابسته گفتگوی کوتاهی داشته باشم.
حاج ناصر تفتی پدر مرحوم سامان تفتی در حالی که غم سنگینی بر وجودش سایه انداخته است گفت: از سامان من که گذشت، مسئولین به فکر دیگر جوان‌هائی باشند که در کنار دریاچه گهر به امان خدا رها شده‌اند و سایه شوم مرگ هر لحظه تهدیدشان می‌نماید.
وقتی از وی خواستم در رابطه با سامان برای‌مان بگوید، آهی کشید و گفت فرزندم قهرمان اسکواش بود در چند رشته ورزشی دیگر نیز فعالیت داشت، با اخلاق و بسیار دوست داشتنی بود، اما متاسفم که قربانی بی مبالاتی مسئولینی شد که هر ساله با تبلیغات گسترده عده زیادی از جوانان ورزشکار و طبیعت دوست را به دیدار از دریاچه گهر، این شیر خفته تشویق می نمایند ولی متاسفانه با وجود این که به گفته بهترین شناگران ایران، این دریاچه یکی از خطرناکترین آبها را برای شنا دارد، دریغ از یک نجات غریق، قایق نجات یا حتی یک نفر امدادگر یا چادر امداد که در این محل مستقر نمایند.
حاج ناصر تفتی در جواب سوال من که چه پیامی برای مسئولان دارید؟ گفت: اگر گوش شنوائی برای مسئولین باشد، اتفاقی که برای جگرگوشه من افتاد ممکن است برای هر فرد دیگری نیز اتفاق بیفتد.
زیرا به گفته شناگران ماهر و با تجربه دریاچه گهر دارای آبی بسیار سرد و سنگین و فریب دهنده و بسیار خطرناک برای شناست، که جان حتی بهترین شناگران را گرفته و می‌گیرد و متاسفانه مسئولان، تاکنون منطقه امنی را برای شنا در نظر نگرفته‌اند و هیچ گونه علائم هشدار دهنده‌ای را نیز در این منطقه نگذاشته‌اند.
حاج ناصر تفتی پدر مرحوم سامان تفتی در ادامه افزود تعجب من و همگان بر این است که چرا با اینکه هر سال عده زیادی از مردم و جوانان به این صورت به کام مرگ کشیده میشوند، حتی کوچکترین اقدامی از طرف مسئولان برای نصب ابتدائی‌ترین وسایل نجات انجام نمی گیرد؟ آیا نمی‌توان با کمی توجه مسئولان برای ایجاد حداقل امکانات جان خیلی از جوانان را نجات داد؟
حاج تفتی در خاتمه نیز گفت از سامان من که گذشت ، مسئولان ورزشی اگر گوش شنوائی دارند به فکر بقیه مسافران باشند.
* البته مسوولیت حفاظت و حراست از دریاچه گهر بر عهده سازمان محیط زیست است


 

خرم‌آباد این هفته میزبانی فوتسال دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور است
مدیر آموزش و پرورش استثنایی استان لرستان گفت: رقابت‌هاتی فوتسال دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور (گروه کم‌توان ذهنی) هفته آینده در خرم‌آباد برگزار می‌شود.
ذبیح‌الله دادستانی بیان داشت: در این رقابت‌ها 28 تیم از سراسر کشور به مدت 5 روز در سه سالن سه هزار نفری ولی‌عصر(عج)، شهید توکل مصطفی‌زاده و شهید مجید صالحی‌راد به مصاف هم می‌روند.
وی افزود: ورود تیم‌ها عصر جمعه 23 تیرماه به اردوگاه آیت‌الله کمالوند خواهد بود و مراسم افتتاحیه این مسابقات از ساعت 16 روز شنبه 24 تیرماه در سالن شهید توکل مصطفی‌زاده دره‌گرم با حضور جمعی از مسوولان استان آغاز می‌شود.

توضیح: اخبار این مسابقات روزانه در این آدرس منتشر می‌شود:

http://tbl.blogfa.com


 

صعود گهر دورود به لیگ برتر و تکرار یک خاطره:
بروید دم خانه‌ی خودتان بازی کنید!
ساسان عسکری‌عالم: یادش به خیر! کودک بودیم و از تماشای بازی‌های منتخب لرستان در لیگ قدس و یا خیبر خرم‌آباد که برمی‌گشتیم، مخصوصاً آن سال آخری با بازی ناصر میرزایی(سال 1367)، توی کوچه‌های شهر دنبال توپی که تازه کشف کرده بودیم، اگر 3 لایه باشد سنگین‌تر می‌شود و بهتر قل می‌خورد، می‌دویدیم و تیرک دروازه‌ی‌مان دو تا آجر ناقابل بود که از کنار ساختمان نیمه کاره‌ای کش می‌رفتیم و بازی‌مان را شروع می‌کردیم و کیفش را می‌بردیم.
یادش به خیر باشد! اگر حوصله‌ی آدم‌های خانه‌های اطراف را سر می‌بردیم از پنجره یا درب، سر بیرون می‌آوردند و می‌گفتند: «بروید دم خانه‌ی خودتان بازی کنی"»
عجب! فکر نمی‌کردم بعد از 20 و خورده‌ای سال، دوباره به سطح اول فوتبال کشور برگردیم و خانه به دوش شویم! بازی‌های تیم استان لرستان برود استان البرز برگزار شود بعد آن‌جا بگویند باید بازی‌های استقلال و پرسپولیس‌تان را ببرید آزادی این‌جا نمی‌شود، آن‌جا هم بگوید یا همین یا بروید اصلن دم خانه‌ی خودتان بازی کنید!
افسوس که هیچ‌کس یادش نبوده است که باید ورزشگاه پیر شهر را سامانی بدهند تا این حرف‌های طعنه‌وار را نشنویم. وقتی مصاحبه‌ی آقای حسن امیدیان مسئول کمیسیون ورزش شورای اسلامی شهر دورود مصاحبه با خبرگزاری ایسنا را خواندیم، خواستم راهی یافته و به ایشان بگویم 2 ماه فرصت داشتید فکر کنید که خوب دورود نشد شاید خرم‌آباد بتواند میزبان باشد. شاید بروجرد بتواند تا زمان حل مشکل میزبان باشد. آن‌قدر این دعواهای صد تا یک غاز را در بوق و کرنا کردید که عاقبت این شد! حالا اگر کسی بگوید: بروید دم خانه‌ی خودتان بازی کنید چه کنیم؟! اصلن جایی را داریم که برویم؟!
نامه‌ی مضحک‌تر از مضحک مسئولان تیم گهر را هم که بعد از دقیقه 90 یادشان آمده که با دستی به سر و روی ورزشگاه تختی خرم‌آباد کشیدن، می‌شده در لرستانی میزبانی کرد تا زمانی که ورزشگاه دورود آماده می‌شده را نمی‌دانم کجا بگذارم! آخر شما خودتان 2 ماه است این دست آن دست کرده‌اید تختی دورود را آماده نکرده‌اید آن‌وقت برای سیاه‌نمایی که یعنی ما می‌خواستیم اما نشد گفتید خرم‌آباد آماده باشد می‌آییم! فقط خواستید دل‌مان را بسوزانید؟ سوختید! دست مریزاد!
آقای امیدیان پشت‌بندش فرموده‌اند: خوب کرج کلی لر دارد که تنهای‌مان نمی‌گذارند! خواستم بگویم: حاشا به غیرتت! تیم را از دورودش گرفته‌اید و برده‌اید با ندانم‌کاری! آن‌وقت انتظار دارید 500 کیلومتر آن‌طرف‌تر حامی بیاید؟! عجب! مگر فکر کرده‌اید که همان یک روز بازی پلی‌آف در بروجرد است؟
دیگر تیم‌های لیگ برتر! 17 تیم دیگر، ما خانه نداریم که برویم دم آن بازی کنیم، خوش به حال‌تان صاحب خانه‌اید. می‌توانید پزش را بدهید.
ما هم مثل بچه‌های 3 ساله گریه می‌کنیم و می‌گوییم: ما هم می‌خواهیم! و بعد برای آرام کردن‌مان می‌گویند: جیزه نباید دست بزنی!
گول‌مان می‌زنند و می‌گویند: حداقل اسم‌تان(گهر) رویش هست.
اما نه! این گهر کرج است! مبارک مردم البرز باشد. ما زاگرسی‌ها خیبری داشتیم، این‌طور نبودیم که با هم‌استانی‌های خودمان سر آن دعوا کنیم. مال همه بود. الان هم دل‌مان به شهرداری یاسوج، دارتاک و داتیس خرم‌آباد، شیرین‌فراز کرمانشاه و پاس الوند همدان خوش است. شاید امسال این تیم‌ها برای ما جا پای تیم خیبر بگذارند. امیدوارم تا آن‌زمان نشنویم: نداریم باید برویم جای دیگر دوباره!

 

 

20  بازیکن با گهر قرارداد رسمی امضا کردند
ایسنا: عصر چهارشنبه 21 تیر 1391 قرارداد رسمی بازیکنان گهر شهرداری دورود با حضور در دفتر هیأت فوتبال لرستان، ثبت شد.
حمیدرضا فتحی، علی‌رضا محمد، مجید باجلان، امین ترکاشوند، هادی رکابی، علی‌رضا نیکبخت‌واحدی، فرید عابدی، محمد فعال، سیامک سرلک، هاملت میختاریان، گریگور ملکستیان(دروازه‌بان)، آرمان قاسمی، شهرام مهربان(دروازه‌بان)، مجتبی زارعی، ساشا کلونیا، میثم امیری، مجید خدابنده‌لو، محمدرضا کاردوست، محمدرضا خرسندنیا و تقی نائبی با حضور در دفتر هیأت فوتبال استان لرستان به صورت رسمی قرارداد خود را به ثبت رساندند.
چند بازیکن دیگر این تیم پنج‌شنبه قرارداد امضا خواهند کرد.

 زارعی، امیری، فتحی، سرلک، محمد، رکابی و باجلان 7 سهمیه لیگ برتری گهر هستند و با توجه به این که تیم دورودی به لیگ برتر صعود کرده می‏تواند یک بازیکن دیگر لیگ برتری نیز به خدمت بگیرد.
سرمربی گهر شهرداری دورود گفت: برای حضور قوی در لیگ دوازدهم، 99 درصد تیم را بسته‏ایم.
مهدی تارتار با بیان این مطلب افزود: تقریباً با 24 بازیکن به توافق رسیده‏ایم که امروز یا فردا با حضور در هیأت فوتبال لرستان قراردادها را ثبت می‏کنیم.
وی با بیان این که شاید یک فوروارد دیگر به تیم اضافه شود، ادامه داد: مهاجمان ما شاید به لحاظ اسمی بزرگ نباشند اما قابلیت‏های خوبی دارند. فوروارد مطرحی که بدون تیم باشد نمانده و اگر هم مانده فرهاد مجیدی است که توان خریدش را نداریم
این سرمربی با اشاره به امیر قاسمی‎‎نژاد و علی قربانی دو بازیکن فصل گذشته گهر، خاطرنشان کرد: آنها با تیم قرارداد دارند و قاسمی‏نژاد پیگیر هستیم که برگردد اما قربانی به درد ما نمی‏خورد.
تارتار با اشاره به بیرانوند دروازه‏بان لرستانی تیم نفت تهران اضافه کرد: مذاکراتی با مدیریت باشگاه نفت داشتیم اما بیرانوند هنوز به جمع ما اضافه نشده است. در حال حاضر گریگور ملکستیان دروازه‏بان ارمنستانی، شهرام مهربان و دروازه‏بان تیم پارسه تهران را به خدمت گرفته‏ایم.
سرمربی گهر شهرداری دورود با بیان اینکه هرچه تلاش کردیم نتوانستیم حسین پاشایی و علی‌رضا عباسفرد را جذب کنیم به قرارداد مجتبی زارعی، میثم امیری و ساشا کلونیا با گهر اشاره کرد و گفت: امیری و کلونیکا قابلیت بازی در دفاع وسط و کناره‏ها را دارند و در خط دفاعی دیگر مشکلی نداریم.

 

 

هشدار به مسوولان گهر دورود:
فدراسیون در کسر امتیاز از باشگاه‌ها جدی است
خبرگزاری فارس: سرپرست سازمان لیگ از تحویل همه مدارک باشگاه‌های لیگ برتری به کنفدراسیون فوتبال آسیا خبر داد و گفت: تصور می‌کنم امتیاز ایران نسبت به فصل گذشته بیشتر شود.
غلامرضا بهروان در حاشیه کلاس توجیهی داوران لیگ برتر، در مورد مدارک باشگاه‌ها، گفت: مدارکی که باشگاه‌ها به ما تحویل دادند صددرصد کامل نبود. نواقص مدارک را رفع کردیم و آنها را تحویل AFC دادیم و تاییدیه دریافت مدارک را هم از AFC گرفتیم.
وی در مورد این که گفته می‌شد آخرین زمان تحویل مدارک 23 تیرماه بوده نه 17 تیر، گفت: می‌خواستیم کارها را به موقع و با خیال راحت انجام دهیم و مدارک را هم زودتر  ارسال کنیم. تصور می‌کنم امتیاز ایران نسبت به فصل گذشته بیشتر شود.
بهروان در مورد کسر امتیاز از باشگاه‌های بدهکار، عنوان کرد: فدراسیون در این مسئله بسیار جدی است. روز گذشته نیز جلسه‌ای با نبی و حسن‌زاده داشتیم و قرار شد به باشگاه‌های بدهکار فرصت داده شود و در صورتی که تا آن زمان باشگاه‌ها تکلیف بدهی‌های‌ خود را مشخص نکنند از آنها امتیاز کسر می‌شود. این تصمیم برای تمام باشگاه‌های در لیگ برتر، دسته اول و دوم و سایر رده‌هاست. باشگاه‌های بدهکار در صورتی که تکلیف بدهی‌هایشان را مشخص نکنند برایشان گران تمام می‌شود زیرا از آنها امتیاز کم می‌شود.
شایان ذکر است کادر فنی و بازیکنان فصل تیم گهر شهرداری دورود که به لیگ برتر صعود کرده است، هنوز پول قرارداد و پاداش فصل قبل را دریافت نکرده‌اند و اگر این مهم صورت نپذیرد ممکن است کسر امتیاز و جریمه در انتظار تیم لرستانی باشد.

در صورت نقص مدارک باشگاه‌های حرفه‌ای
امسال تیم‌ها جریمه می‌شوند اما از سال آینده از لیگ برتر حذف می‌شوند
 خبرگزاری فارس: کارشناس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در خصوص روند بررسی باشگاه‌ها برای صدور مجوز حرفه‌ای، گفت: باشگاه‌ها علاوه بر این که باید مدارک خود را برای ارسال به AFC آماده کنند باید برای صدور مجوز حرفه‌ای هم اقدامات لازم را انجام دهند. این مدارک باید به تایید AFC برسد و از این طریق علاوه بر مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا مجوز شرکت در لیگ برتر را هم بگیرند. در واقع گرفتن مجوز حرفه‌ای خیلی مهم است چون بحث حضور یا عدم حضور در لیگ برتر مطرح است. باشگاه‌ها برای تکمیل و ارسال مدارک تا پایان مردادماه فرصت دارند.
سهیل مهدی در پاسخ به این سؤال که اگر باشگاهی نتواند شرایط حرفه‌ای را کسب کند و با توجه به این که لیگ جدید از 29 تیر آغاز می‌شود، تکلیفشان چه می‌شود، گفت: چون امسال اولین سالی است که می‌خواهیم مجوز صدور حرفه‌ای شدن باشگاه‌ها را صادر کنیم، هنوز AFC برای برخورد با باشگاه‌هایی که نواقصی دارند، تصمیمی نگرفته اما این مسئله در جلسه کمیته اجرایی AFC بحث شده است. اگر مدارک باشگاهی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا کافی نباشد، عدم حضور در مسابقات صددرصد است اما در مورد مسابقات داخلی مشروط است. باشگاه‌های ایرانی از بهمن سال گذشته به فدراسیون تعهد داده‌اند که موارد لازم را پیگیری کنند. بحث حذف باشگاه‌ها از لیگ برتر از سال آینده(لیگ سزدهم و نه این دوره) اجرا می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: امسال اگر باشگاهی دچار مشکل باشد، طبق آئین‌نامه انضباطی جریمه می‌شود در واقع باشگاه‌ها اگر هر بندی که AFC در نظر گرفته باشد، رعایت نکند بابت آن جریمه جداگانه می‌شود.

 

 

لغو مراسم قرعه‌کشی لیگ‌های دسته اول و دوم فوتبال کشور
مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ دسته اول و دوم کشور تا اطلاع ثانوی برگزار نمی‌شود.
مهدی محمد نبی-دبیر کل فدراسیون فوتبال با ارسال نامه ای به استانهای کشور در خصوص بررسی موضوع  برگزاری و یا عدم برگزاری مسابقات جام حذفی باشگاههای کشور در جلسه ای که 27 تیر کنفدراسیون فوتبال آسیا و ارائه تقویم بازی‌ها اعلام کرد تایخ اعلام شده توسط سازمان لیگ آزادگان در خصوص قرعه‌کشی لیگ دسته اول و دوم کشور که قرار بود در تایخ های 27 و 28 تیرماه برگزار شود، لغو شد.
زمان قرعه‌کشی جدید این مسابقات بعد از جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام خواهد شد.

استان لرستان دو تیم دارتاک و داتس خرم‌آباد را در لیگ دسته دوم کشور دارد که البته زمزمه‌هایی مبنی بر فروش امتیاز یکی از این تیم‌ها به استان قزوین به گوش می‌رسد.

 

 

مطلبی در مورد دلالان فوتبال ایران در لینک زیر بخوانید
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910316001305

 

 

جدول لیگ دسته دوم فوتسال کشور (گروه جنوب)

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

همیاری‌اراک

13

7

2

4

40

36

23

2

برق شیراز

13

5

6

2

43

35

21

3

شاهین‌لردگان

13

7

0

6

28

27

21

4

دایتی  شیراز

13

5

4

4

25

24

19

5

کیان‌سیلک‌اصفهان

13

4

7

2

35

35

19

6

گیتی‌پسندنوین‌اصفهان

13

5

3

4

29

25

18

7

مقاومت‌چهارمحال‌بختیاری

13

5

3

5

37

38

18

8

بنیادمسکن هرمزگان

13

5

2

6

33

32

17

9

سجاد  زابل

13

5

2

6

42

43

17

10

پولادگسترش لرستان

13

4

3

6

38

39

15

11

پکیج‌ایساتیس یزد

13

4

3

6

38

40

15

12

مس  رفسنجان

13

4

1

8

26

35

13

/ 2 نظر / 34 بازدید
یاراحمدی

سلام و خسته نباشید می خواستم بدونم چرا آمار بازدیدکننده ها رو روی سایت نمیگذارید کامنت های الهام رو خوندم به نظر شما این عقاید از کجا نشات گرفته ردیف 10 فوتسال دسته دوم کشور"پولاد گسترش بروجرد" نام هایی که میگم به هیچ وجه دوست نداشتند یک تیم لیگ برتری به شهرشون منتقل بشه:پیکان به قزوین-پاس به همدان-صبا به قم-سپاهان نوین به اهواز(بشه فولاد خوزستان)احتمالا نفت به اراک-مس سرچشمه به کرمان و در نهایت تیم ... به ... باز هم تقاضا میکن آمار رو بذارید رو سایت

محسن خرم آباد

از این که حقایقی روشن کننده در سایت قرار داده اید سپاسگذارم چرا که خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کن با این که مسئولین تیم گهر خواستار بازی در مرکز هستن بعضی از مافیای سیاه چهره ، تفرقه و کینه توزی را به آخرین حد خود رسانده اند بگذار زمان بگذرد ببینم چند نفر از فوتبال دوستان استان میتوانند هر چند فقط هزار کیلومتر را طی کنند و ببینند که تعداد تماشاگران تیم مقابل نیز در بازی که میزبان هستند بیشتر است. خوب منم اگه جای آقای بهاروند بودم دیگه زیاد میلی به بازی در هر کجا باشه نشون نمیدادم. به قول آقای بهاروند همین ورزشگاه خرم آباد را برای داتیس و دارتاک درست کنن آبرومندانه تره تا اینکه فکر کنن میخواییم تیم گهر رو بدزدیم