اخبار و مطالب شنبه 11 شهریور 1391

مشکلات مالی دوباره قد علم کرد / چک بازیکنان برگشت خورد

قرار شد مبلغ قرارداد بازیکنان گهر شهرداری دورود در سه مرحله پرداخت شود و مسئولین شهرداری و شورتی شهر در موعد مقرر قسط اول را پرداخت کنند که موفق به این کار نشدند و تمرینات تیم تعطیل شد.

پس از تعطیلات این تیم، اسماعیل حیدرپور، مدیر اجرایی باشگاه گهر شهرداری دورود با کمک رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس و هاشمی یکی از دورودی‌های مقیم کرج قسط اول قرارداد بازیکنان را پرداخت کرد.

قرار شد قسط دوم قرارداد بازیکنان گهر که به صورت چک بود طی روزهای گذشته پرداخت شود که این امر صورت نگرفت و تمامی چکها برگشت خورد و بازیکنان به این امر اعتراض شدیدی کردند.

حیدرپور گفت: بازیکنان اعتصاب کرده‎اند و عقیده دارند مبلغ قرارداد آنها باید هر چه سریع‌تر پرداخت شود، مالک تیم باید هر چه سریعتر نسبت به پرداخت قسط بازیکنان اقدام کند.

حیدرپور با بیان این که مشکلات مالی باعث شده وضیعت مطلوبی نداشته باشیم، تصریح کرد: با وساطت صورت گرفته، بازیکنان به خاطر مردم لرستان، دورود، کادر فنی و مدیریت باشگاه فرصت ۱۰روزه‎ای به گهر داده‎اند و امیدواریم این امر به نحو شایسته‎ای مرتفع شود.

وی عنوان کرد: درست است مشکل داریم ولی بازیکنان و کادر فنی با قدرت در لیگ حضور خواهند یافت تا از نام و اعتبار فوتبال لرستان دفاع کنند.

حیدرپور گفت: به علت مشکلات مالی هیچ اردویی برگزار نخواهیم کرد و این به ضرر تیم است ولی تمرینات در کرج ادامه خواهد یافت.

 

 

"جشن" صعود یا "جنگ" صعود گهر به لیگ برتر؟!

فرهاد داودوندی- بروجرد: در همه جای دنیا صعود تیم‌های فوتبال هر منطقه به عاملی برای وحدت مردم آن دیار تبدیل می‌شود.

در همه گوشه و کنار این کره خاکی هر کس از هر کیش و آئینی آرزو دارد که با مردم دیار خود راهیابی تیم‌های ورزشی خود به مراحل بالاتر را جشن بگیرد.

اما چه شده که بعد از صعود تیم فوتبال گهر دورود به لیگ برتر فوتبال ایران، به ناگهان همه علاقمندان به فوتبال لرستان، برای همدیگر مو را از ماست بیرون می‌کشند؟

آیا ما هنر شاد بودن از اینکه تیمی از استان مان به لیگ برتر صعود نموده را نداریم؟ آیا می خواهیم تا وقتی که این تیم به لیگ برتر سقوط کند به اختلافات مان ادامه بدهیم؟ و از همه مهمتر اینکه چرا نمی توانیم در محیطی منطقی مشکلات میزبانی مان را حل و فصل نمائیم؟

بلافاصله بعد از پایان سوت مسابقه تیم فوتبال گهر دورود با ایرانجوان بوشهر، که منجر به صعود تیم دورود به لیگ برتر شد، عده‌ای فرصت‌طلب از شرایط حساس استان لرستان بیش‌ترین منفعت را بردند، به واقع آنچنان آب را گل آلود نمودند که به جای ماهی‌های ریز، تا کنون نهنگ‌های غول‌پیکر شکار نموده‌اند!

یک روز مدعی شدند که قرار است خرم آبادی ها این تیم را برای خودشان ببرند، روز دیگر ادعا نمودند که بروجردی ها هم برای این تیم نقشه ها کشیده اندو سپس با اخراج محترمانه داود مهابادی مربی کاربلد تیم دورود، به یکباره و طوری که هنوز که هنوز است نمی دانیم به چه خاطر، تیم گهر شهرستان دورود را به کرج کوچ دادند!

فرصت طلبان حتی تمرین این تیم را نیز از دورود و درودی ها دریغ نمودند و تیمی را که متعلق به مردم دورود است، را برای تمرین نمودن به تهران بردند.

متاسفانه حافظه تاریخی ما در ورزش این استان بسیار کند است، تا جائیکه حافظه مان در رابطه با افراد فرصت طلبی که همین چند ماه قبل، کار را به جائی رساندند که فوتبالدوستان دورودی و خرم آبادی بین شان کدورت پیش آمده را نیز به یاد نمی آوریم!   

همیشه ما ورزشدوستان لرستانی سوار بر بالهای احساسات بوده ایم، در حالیکه دیگران در جامعه ورزش استانهای دیگر منطق را پیشه نموده اند، ما دلخوشیم به وعده های آبکی عده ای فرصت طلب که جشن صعود مان به لیگ برتر را تبدیل نموده اند به جنگ صعودمان!

سخن به اینجا که رسید، لازم است بگویم که فوتبالدوستان شهر های دورود و خرم آباد قرار است یک عمر با همدیگر زندگی کنند اما فرصت طلبان به مانند آب روان بعد از اینکه ماموریت شان در تفرقه انداختن و سرکیسه نمودن تیم گهر دورود را به سر انجام برسانند از این استان خواهند رفت!

پس بهتر است به جای اینکه خود را در گیر جنگ دو سر باخت نمائیم، به فکر تجهیز هر چه سریعتر هر ورزشگاهی که قرار است زودتر تجهیز شود باشیم و از مسئولین بخواهیم با در اولویت قرار دادن ورزشگاه دورود، تمامی سعی و توان خود را برای اتمام این پروژه ها بگذارند.

در عین اظهار تاسف، باید گفت خوشبختانه!!! ثابت شد مرکز استان تاکنون آنچنان که در گوش ما خوانده بودند، حقی از شهر های دیگر استان برای ساخت زیر ساخت های ورزشی خودشان هزینه ننموده اند! که اگر چنین شده بود باید هم اکنون خرم آباد بهترین مراکز ورزشی استان و حتی غرب ایران را داشته باشد که صد البته با توجه به اینکه این شهر هم ورزشگاه استاندارد ندارد، به همه باید ثابت شده باشد که چنین نبود و طی چندین سال گذشته بودجه های ورزشی تک تک شهر های استان و حتی مرکز استان، صرف موارد زود گذر و کم بازده شده است!

 و باید گفت، این بودجه ها کم یا زیاد به همه شهر های استان تخصیص یافته است، اما نوع مدیریت ورزشی مرکز استان به مانند مدیریت شهر ستانهای تابعه باری به هر جهت بوده است، تا جائیکه هم اکنون داشتن یک ورزشگاه استاندارد برای لرستانی ها خواب و رویا شده است و خرمنی که منتظر یک جرقه بود تا همه ورزشدوستان لرستانی، کمبودهای ورزشی شهر های خود را از چشم دیگران ببینند ، متاسفانه مدتی است شعله ور گردیده است.

امیدواریم که با قطع دست فرصت طلبانی که برای رسیدن به اهداف مادی خود، فوتبالدوستان این استان را به جان همدیگر انداخته اند، هر چه سریعتر این دست پلید از سر ورزش و بخصوص فوتبال این دیار برداشته و کوتاه شود، تا با طلوع نور دوستی‌ها، همه لبخند بر لب پیگیر خبرهای تیم فوتبال گهر دورود، نماینده همه‌مان در لیگ برتر فوتبال ایران باشیم.   

 

 

مدیران اجرایی دارتاک و پرسپولیس خرم‌آباد منصوب شدند

پایگاه خبری ورزش دیار فلک‌الافلاک: مدیرعامل باشگاه دارتاک طی حکمی سید احمد موسوی مسوول فصل گذشته روابط عمومی باشگاه را به سمت مدیر اجرایی و سخنگوی این باشگاه منصوب نمود. در متن این حکم خطاب به موسوی آمده است: احتراماً با توجه به توانایی جناب‌عالی به موجب این حکم به عنوان مدیر اجرایی و سخنگوی باشگاه منصوب می‌شوید. امیداست با توکل به خداوند متعال و همت و تلاش بی‌پایان در ارائه خدمت به ورزش و جوانان موفق باشید.

طی حکمی از سوی شمس‌الدین سپهوند مدیر عامل باشگاه پرسپولیس خرم‌آباد، محمود داودی‌نژاد چهره ورزشی و مطبوعاتی استان به عنوان مدیر اجرایی و مسوول روابط عمومی باشگاه پرسپولیس خرم‌آباد منصوب شد.


 

 

نتایج هفته پنجم لیگ برتر فوتبال لرستان

فجر شهید لطوند پل‌دختر 0 گهرنوین دورود 3

شاهین دارایی خرم‌آباد 1 شهرداری سپیددشت 0

بهزیستی خرم‌آباد 0 شهرداری بروجرد 0

سیمان دورود 5 کوثر الشتر 1

 رده‌بندی:

1- گهرنوین دورود 11 امتیاز

2- شهرداری بروجرد 11 امتیاز

3- بهزیستی خرم‌آباد 10 امتیاز (یک بازی کمتر)

4- کوثر الشتر 4 امتیاز

 

 

 شماره پیراهن و سابقه بازی بازیکنان تیم گهر دورود در این فصل لیگ برتر

شماره 1 گریگور ملکتسیان ملقب به گیگز دروازه‌بان ارمنستانی سابقه بازی در تیم پیکان تهران

شماره 2 علی‌رضا محمد مدافع 31 ساله با 3 بازی ملی سابقه بازی در تیم پرسپولیس

شماره 3 هادی رکابی مدافع چپ 34 ساله با سابقه بازی در تیم نفت تهران

شماره 4 ساشا کلونیجا مدافع 25 ساله صربستانی با سابقه بازی در استیل‌آذین سمنان

شماره 6 محمدرضا کاردوست هافبک گیلانی عضو گهر فصل قبل و نساجی مازندران

شماره 7 مجید باجلان هافبک راست 31 ساله لرستانی با سابقه بازی در تیم مس سرچشمه

شماره 8 سیامک سرلک هافبک 28 ساله هرمزگانی عضو سابق فولادخوزستان، داماش و تراکتورسازی

شماره 9 فرید عابدی مهاجم 34 ساله و تحصیل کرده(مقطع کارشناس ارشد) با سابقه بازی در تیم راه‌آهن تهران

شماره 10 علی‌رضا واحدی‌نیکبخت هافبک مهاجم 31 ساله با 77 بازی ملی

شماره 11 مجتبی زارعی مهاجم 28 ساله اهل نورآبادممسنی و سابقه در نفت تهران، پرسپولیس و راه‌آهن

شماره 12 محمد فعال مهاجم 30 ساله با سابقه بازی در تیم ایرانجوان بوشهر

شماره 13 امین ترکاشوند مهاجم 28 ساله همدانی با سابقه بازی در تیم داماش گیلان

شماره 14 محمدرضا خرسندنیا هافبک با سابقه بازی در تیم پیکان تهران

شماره 15 هاملت میختاریان هافبک 39 ساله ارمنستانی با سابقه در تیم پاس همدان

شماره 16 آرمان قاسمی هافبک کرجی 25 ساله با سابقه بازی در تیم همیاری اراک

شماره 17 تقی نائبی مهاجم بازیکن سابق نیروزمینی تهران

شماره 18 میثم امیری مدافع با سابقه بازی در تیم نفت آبادان

شماره 19 مجید خمیس هافبک 25 ساله لرستانی با سابقه بازی در تیم گهر

شماره 20 حمیدرضا فتحی مدافع 34 ساله لرستانی با سابقه بازی در تیم نفت تهران

شماره 21 دروازه‌بان سوم 

شماره 23 عماد نیک‌کار هافبک وسط

شماره 27 صابر محمدی‌سپهر هافبک راست

شماره 30 محمد پروین هافبک 24 ساله با سابقه بازی در پرسپولیس و پیکان تهران

شماره 33 شهرام مهربان دروازه‌بان با سابقه بازی در تیم پیکان تهران

شماره 36 مجید خدابنده‌لو هافبک دفاعی 26 ساله با سابقه در تیم استیل‌آذین و پیکان

* برگرفته از سایت کانوان هوادارن باشگاه

 

 

آقایی به نام مستعار گهروند این مطلب را در بخش نظرات وبلاگم منعکس کرده‌اند:

به این جنگ هر دوسر باخت پایان بدهیم/ بیایید درباره میزبانی گهر گفت‌وگو کنیم

باورکنید من به عنوان یک دورودی گلو و گوشم هر دو پاره شدند اینقدر این روزها نظرات مختلفی درباره میزبانی تیم گهر از این و آن شنیده‌ام و برای آن ها حرفهای‌شان را ترجمه کرده ام تا هر یک حرف دیگری را بفهمند و از این سوءتفاهم ها و اختلافها بگذرند، همه خود را حق به جانب می دانند و هیچکدام هم حاضر نیستند حرف دیگری را بفهمند، لازم است کمی تحمل و اندیشه کنیم بگذاریم حرف ها زده شود و پاسخ را هم بشنویم شاید راهکاری یافته شد:

الف) منظر لرستانی ها: رفتن تیم گهر از لرستان و یا انجام بازی های آن در غربت برای لرستان تحقیر آمیز است، باید هرچه زودتر زمینه حضور تیم در استان فراهم شود، مخالفت با آماده سازی ورزشگاه تختی خرم آباد خیانتی تاریخی به منافع لرستان است.

ب) منظر دورودی‌ها: رفتن تیم گهر از دورود برای دورود تحقیر آمیز است، باید هرچه زودتر زمینه حضور تیم در شهر فراهم شود، تلاش مرکز استان برای بردن تیم خیانت در حق دورودی هاست که هفت سال است به پای این تیم زحمت کشیده اند، همان طور که خرم ابادی ها بدشان می آید تیم استان خارج از استان بازی کند ما هم دوست نداریم تیم دورود خارج از دورود بازی کند.

ج) منظر لرهای مقیم مرکز (اعم از دورودی و...) : به خدا آبرو و حیثیت برای ما نگذاشته اید، در کوچه و محل کار و اتوبوس و.. جرات نداریم بگوییم لرستانی هستیم می گویند یعنی استان شما چند متر زمین صاف ندارد که تیمتان در آن بازی کند؟ این چه مسخره‌بازی‌ای است؟ کاش زودتر تیم در استان بازی کند.

د) نقد لرستانی ها بر دورودی ها: بابا ما و شما نداریم، این تیم گهر دوروده ولی مال همه است حتی لرهای خارج استان هم دل به این تیم بسته اند، چرا اینقدر تنگ نظر هستید؟ فاصله خرم‌آباد تا دورود مگر چقدره؟

ه) نقد دورودی ها بر بقیه لرها: مگر تهران و لرستان همه یک کشور نیستیم و زیر یک پرچم؟ چه فرق می کنه؟ اصلا گهر را بفروشیم به ساوه یا اصفهان، همانطور که استان خودمانه کشور خودمان هم هست! اگر هم بناست گهر متعلق به گهروندهایی باشد که در گرما سرما به استادیوم می آیند که باید در دورود بازی کند، وقتی ورزشگاه خرم اباد تکمیل شود ورزشگاه ما تعطیل می شود و سر ما بی کلاه می ماند. از این گذشته بلایی که دلال های مرکز استان بر سر کوثر و خیبر آوردند دامان گهر را می‌گیرد.

و) نگرانی من: به عنوان یک دورودی عشق می کنم ببینم همه لرستانی‌ها و همه لرها به تیم شهر من افتخار می کنند و چشم امید به ما دارند، فقط از این حرصم می گیرد که: یکی ظاهرا بیشترین سود را از رفتن تیم به کرج او و اطرافیانش برده‌اند دارد دورودی ها را تحریک می کند که برای توقف ساخت ورزشگاه خرم اباد تومار بنویسند.

ز) امید من: تیم گهر در لرستان بازی کند و از شرایط میزبانی استفاده کند، اول اجازه بدهیم تیم به لرستان بیاید بعد تمام تمرکزمان را روی آوردن تیم به دورود بگذاریم، ما دورودی ها خیانت نکنیم، البته ممکن است بعد از آمدن تیم به خرم اباد بقیه علیه دورودی ها خیانت کنند (ما جلوی تکمیل ورزشگاه آن ها را نمی گیریم ولی آنها شاید جلوی ما را بگیرند)، اما ما ساکت نمی نشینیم، خرم اباد اگر قدرت داشت الآن به عنوان یک مرکز استان ورزشگاه داشت، من به شخصه معتقدم اگر تیم از کرج به خرم آباد بیاید، آوردنش به دورود آسانتر است. شخصا از برخی حرفهای دوستان که می گویند -تیم بره خرم اباد همانجا میمانه- خنده ام می گیرد، به این سادگی ها نیست، مگر وقتی پلی آف در بروجرد بازی شد و یا اینهمه باز یدر کرج کردیم تیم ماند بروجرد و کرج؟ مالکیت تیم یک مساله حقوقی است، تیم سند مالکیت دارد، فعلا هم در اجاره شهرداری دورود است.

 امید من اینست که همانطور که جامعه ورزش خرم اباد و بروجرد چندی پیش بیانیه داد (لینک بیانیه) و از خواست دورودی ها حمایت کرد، مثل مرد روی حرف‌شان بایستند و با تکمیل استادیوم مرکز استان به ما در آوردن تیم به شهر اصلی اش کمک کنند.

به هر حال در این "جنگ دو سر باخت" به قوم لر، لرستان، دورود و تیم گهر خیانت می‌شود، ای کاش لااقل یک طرف برنده باشد!

آدرس مطلب: http://www.gaharshahrdari.ir/Forum/Catgory/4/Post/149

 

پاسخ به آقای گهروند و مطلب تکمیلی:

بخش تجهیزات ورزشگاه دورود تعهد اداره کل ورزش و جوانان بوده؛ بخش عمرانی جزو تعهد شهرداری دورود است

اما نظر من (جایدری!) در مورد مطلب آقای گهروند: بهتر است این تیم الآن دیگر به خرم‌آباد نیاید! اگر می‌خواست بیاید باید همان اول فصل می‌آمد یعنی موقعی که آقای قائدرحمت و شهردار و اعضای شورای شهر دورود با فشار بر افکار عمومی اجازه ندادند ورزشگاه تختی خرم‌آباد که 300 میلیون تومان در سال 90 و 400 میلیون در سال 91 اعتبار داشت، تکمیلش به تعویق بیافتد و مردم شهر خرم‌آباد به خاطر تیم گهر متضرر شوند. (بخصوص کسانی که از تنها ورزشگاه این شهر که بیش از 45 سال از ساخت آن می‌گذرد استفاده می‌کنند) به عنوان یک خرم‌آبادی هیچ‌گاه آن‌ها را نمی‌بخشم که جلوی مرمت ورزشگاه را برای چند ماه گرفتند! اگر راست می‌گویند اعتبار ورزشگاه دورود را سریع‌تر جذب کنند...

ما ورزشی‌نویسان خرم‌آبادی به هیچ‌وجه مایل نیستیم تیم گهر اکنون در خرم‌آباد بازی کند. بهتر است این دو ماه را هم صبر کنید تا با همت نماینده‌تان بودجه‌ای جذب شود و ورزشگاه شهرتان تکمیل گردد تا در دورود میزبان بازی‌ها باشید!

منابع آگاه خبر می‌دهند برخی مسوولان تیم گهر حالا که فهمیده‌اند این تیم مشکل مالی دارد، تقاضای حضور در خرم‌آباد را مطرح کرده‌اند تا علاوه بر اعمال فشار بر مسوولان در مرکز استان جهت تأمین هزینه‌های این تیم، باخت‌های احتمالی را هم به گردن مردم خرم‌آباد بیاندازند. لذا هر عقل سلیمی در این شهر خواهان دور نگه داشته شدن تیم گهر از خرم‌آباد است.

وقتی مسوولان دورودی از عدم حضور خبرنگاران شهرشان در نشست‌های خبری و جلسات ساماندهی تیم گهر سوء استفاده می‌کنند و اطلاعات غلط به مردم دورود می‌دهند و مردم دورود نیز مدام مردم خرم‌آباد و سایر شهرهای استان را مورد اهانت قرار می‌دهند، چرا ما باید از تیمی حمایت کنیم که نفعی برای ما ندارد و به خاطر آن باید مورد توهین قرار بگیریم؟!

زمانی که مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود تقاضا کردند مسوولیت این تیم را بر عهده بگیرند در فکر قیافه گرفتن جلوی دوربین‌های تلویزیونی و عکاسان بودند تا شهرتی کسب کنند(بروید از خبرنگاران کرج بپرسید برخی مسوولان شهرتان برای حضور جلوی دوربین 90 چند صد متردویده‌اند و خواهش کرده‌اند خبرنگار 90 با آن‌ها مصاحبه کند و باعث آبروریزی مردم لرستان شده‌اند. حتی اطرافیان آن آقا به دلیل مسخره کردنش توسط برخی حاضرین با آنها درگیر هم شده‌اند...) فکرش را نمی‌کردند که باید برنامه‌ای برای جذب اسپانسر داشته باشند و تلاشی برای برآوردن حداقل یک بخش از کار!

واضح بگویم:

 1- تمامی پاداش‌های فصل قبل تیم گهر که به کادر فنی و بازیکنان داده شد با دستور استاندار از محل اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان لرستان به آن‌ها داده شد و کسی در دورود تا قبل از پایان فصل کمکی به این تیم نکرد.

2- استاندار لرستان طی رایزنی با دادستانی کشور، امتیاز این تیم را به صورت رایگان به مسوولان دورودی بخشید.

3- ورزشگاه صنایع دفاع را به دلایلی در اختیار شهرداری و شورای شهرتان قرار ندادند. کارخانه سیمان دورود هم که وضع مالی توپی دارد یک ریال کمک تیم گهر نکرد. ورزشگاه تختی که متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان است و این اداره مطابق قانون نباید حامی باشگاه‌های ورزشی خصوصی باشد را بدون دریافت یک ریال اجاره به شهرداری و شورای شهر دورود دادند.(دو ماه پیش برای کمک به تیم گهر)

4- تا این‌جای کار که شهرداری و شورای شهرتان کاری نکرده‌اند(بجز آقای حسن امیدیان که انسان معقولی است) و همه‌اش تلاش مسوولان استان(استانداری و اداره کل ورزش و جوانان لرستان) بوده ‌است. حالا مطلع شوید از دو وظیفه کوچکی که شهرداری و شورای شهر دورود داشته و از انجام همان دو وظیفه هم عاجز بوده است:

قرار شد نیازهای ورزشگاه برای برآوردن نظر کارشناسان AFC به دو بخش تقسیم شود. یک بخش تجهیزات که توسط استانداری و اداره کل ورزش و جوانان لرستان به سرعت ظرف دو هفته تأمین شد(اسکوبورد، صندلی‌ها، نورافکن‌ها، سیستم صوتی و...) و یک بخش مسائل عمرانی ورزشگاه دورود که به همراه مبلغ قرارداد بازیکنان دو وظیفه شهرداری و شورای شهر دورود بوده که تا این لحظه در انجام درست هر دو وظیفه کوتاهی کرده‌اند.

جالب این‌جاست هر موقع افکار عمومی به آن‌ها فشار می‌آورد چون دست مسوولان استان از دورود کوتاه است، این آقایان تقصیرها را گردن مسوولان استانداری و اداره کل ورزش و جوانان استان می‌اندازند!

صندلی‌ها، اسکوبورد، نورافکن و ... دو ماه پیش توسط استانداری و اداره کل ورزش و جوانان حاضر شده بود و باید در ورزشگاه دورود نصب می‌شد اما شهرداری هنوز سکوها را نساخته بود و نقشه‌ای ارائه نکرده بود...

در یکی از جلسات سامان‌دهی وضعیت تیم گهر که دو ماه قبل در استانداری برگزار شد، شهردار دورود در پاسخ سؤالات استاندار در مورد وظایفش در قبال تیم آن‌قدر طفره رفت که استاندار عصبانی شد و با صدای بلند دو مرتبه خطاب به او گفت: اگر به تعهدهایی که داده‌ای عمل نکنی، دستور می‌دهم برخورد قانونی با تو صورت پذیرد و ... هر بار دکتر دهمرده از شهردار دورود می‌پرسد برای بخش عمرانی ورزشکار و پیمانکار چه کرده‌ای شهردار می‌گفت: با رفتن مهابادی مذارکرات خوبی با چند مربی از جمله تارتار داشته‌ایم! دکتر دهمرده بار سوم عصبانی شد و تذکری جدی داد و گفت: من با این چیزها کاری ندارم در بخش عمرانی چه کرده‌ای؟! شهردار جواب داد: هیچ! پیمانکار کار نمی‌کند! استاندار گفت: کسی از تو خواست پیش‌قدم شوی و تیم را بگیری؟ خودت پیش آمدی. کسی از تو خواست با این پیمانکار قرارداد ببندی؟ خودت رفتی این را پیدا کردی! حالا دیگران باید جور تو را بکشند؟ می‌روی و همه جا می‌گویی عالم و آدم مقصرند بجر ما، در حالی که مقصر اصلی شما هستی!

استانداری و اداره کل ورزش که تمام هزینه‌های فصل قبل را داده‌اند. مجوز مجانی این تیم را از دادستانی برای دورود گرفته‌اند. ورزشگاهی مفت و مجانی بدون اجازه هم که به آن‌ها داده‌اند. خوب خودشان تیم‌داری کنند بهتر است تا شهرداری و شورای شهر دورود! دیگر چرا تلاش و هزینه کنند تا به اسم یکی دیگر تمام شود؟

مگر همین تیم کوثر در خرم‌آباد نبود که از عدم کمک مسوولان استان و ورزش می‌نالید. مگر همین تیم‌های دارتاک و داتیس خرم‌آباد نیستند که کسی از آن‌ها حمایت نمی‌کرد؟ دیگر دورودی‌ها چرا به خرم‌آباد و مسوولانش تهمت می‌زنند و بار این تهمت را هم مردم شریف خرم‌آباد که بی‌خبر از همه جا فقط قصد حمایت از تیم گهر از روی غیرت لری را دارند باید تحمل کنند؟ شما را به خدا شرم کنید. حیا کنید ... چرا هم‌استانی‌های خودتان را به خاطر یک تیم فوتبال می‌رنجانید؟ مرده‌شوی هر چه فوتبال است را ببرد. حتی حضور در جام جهانی نیز ارزش این را ندارد رفاقت دو انسان و مردم دو شهر به خاطر آن به هم بخورد ... بفهمید ما از دست برخی هم‌استانی‌های بی‌معرفتی مثل شما(توهین‌کنندگان) چه می‌کشیم!

این آقایان مسوول دورودی هر موقع به بن‌بست می‌رسند، دیواری کوتاه‌تر از دیوار خرم‌آباد پیدا نمی‌کنند و تقصیرها را جلوی افکار عمومی به گردن ما می‌اندازند که قصد داشتیم کمک‌تان کنیم اما الآن به هیچ‌وجه مایل نیستیم این تیم به خرم‌آباد بیاید! سهیل مهدی کارشناس صدور مجوز پروانه باشگاه‌های حرفه کشور هم خوب پته‌ی برخی از این آقایان مسوول دورودی را روی آب ریخت و گفت که اول فصل نگذاشتند مجوز میزبانی گهر در ورزشگاه تختی خرم‌آباد صادر شود!

تیم گهر ارزانی خودتان! من هم به عنوان یک خبرنگار لرستانی فقط سعی می‌کنم از این تیم حمایت کنم تا نتایج بهتری بگیرد و اخبار آن منعکس شود اما شما را به خدا نگذارید به خرم‌آباد بیاید! اصلاً اگر بیاید همان می‌شود که می‌ترسید یعنی دیگر نمی‌گذارند به دورود بیاید. پس سعی کنید جلوی آمدن این تیم به خرم‌آباد را هر طور شده بگیرید.

ما مرد هستیم و سر قولی که در بیانیه‌مان یک ماه پیش برای ماندن گهر در دورود صادر کردیم هستیم. شما هم مرد باشید و به قول‌تان عمل کرده و نگذارید این تیم به خرم‌آباد بیاید. به زودی مشخص می‌شود که نامرد چه کسی است!

 

 

سرپرست گهر :

ذهنیت مردم پاک شود، برگزاری بازی‌ها در خرم‏آباد به نفع ماست/ بازی‌های سیاسی منجر شده گهر در استان بازی نکند

خبرگزاری ایسنا: سرپرست تیم فوتبال گهر دورود از بازی‏های سیاسی که منجر شده گهر در استان لرستان بازی نکند انتقاد کرد.

محمد یاراحمدی با تاکید بر این که بازی‏های گهر باید در لرستان برگزار شود، افزود: برنامه داریم تا آماده شدن ورزشگاه تختی دورود بازی‏های خانگی تیم در خرم‏آباد برگزار شود.

وی تصریح کرد: ذهنیت بدی توسط عده‌ای بین برخی مردم دورود ایجاد شده که اگر تیم به خرم‏آباد برود دیگر به دورود برنمی‏گردد که این به هیچ وجه صحت ندارد و هر زمانی که دورود آماده میزبانی باشد، بازی‏ها در این شهر برگزار می‏شود.

یاراحمدی با بیان این که به احتمال زیاد بازی بعدی خانگی گهر با نفت تهران در ورزشگاه تختی خرم‏آباد برگزار می‏شود، یادآور شد: این ورزشگاه در حال بازسازی است و به مراتب از ورزشگاه دستغیب شیراز بهتر است؛ ما استادیوم انقلاب کرج را به عنوان ورزشگاه اصلی معرفی کرده‏ایم و پس از بازدید نمایندگا AFC، می‌توانیم در استان خودمان بازی کنیم.

سرپرست گهر دورود خاطر نشان کرد: کارشناسان AFC چهاردهم شهریور به ایران می‏آیند و از امکانات تیم‏های پیکان قزوین، آلومینیوم هرمزگان، صبای قم و گهر بازدید می‏کنند که ما در حال حاضر مشکلی نداریم و امید می‎رود پس از این‏که امکانات ما در کرج تایید شد و امتیازی از کشورمان کم نشد، می‎توانیم در لرستان بازی کنیم.

وی با بیان این که هیأت مدیره گهر به سبب کمبود وقت عوض نشدند و همان هیأت مدیره فصل قبل هستند، عنوان کرد: چون این کار زمان‏بَر بود و حداقل عوض شدن آن یک ماه طول می‏کشید ترجیح دادیم همان هیأت مدیره فصل قبل را اعلام کنیم و دفتر باشگاه هم با کمک آقای هاشمی در کرج راه‌اندازی شده و مشکلی از این بابت هم وجود ندارد.

یاراحمدی تاکید کرد: باز هم می‏گویم اگر بازی‎ها در استان لرستان برگزار شود، به نفع ماست و خرم‏آباد یا دورود فرقی نمی‏کند. چون دلم می‏سوزد این‏ها را می‎گویم و بدون شک هر کسی اهل ورزش باشد، با برگزاری مسابقات در خرم‏آباد تا آماده شدن ورزشگاه دورود موافق است؛ اگر بازی‏ها در استان خودمان باشد گهر نتایج به مراتب بهتری می‏گیرد و داوران به راحتی حق ما را نمی‏خورند.

* آقای یارحمدی! اکثر مردم خرم‌آباد به هیچ‌وجه مایل نیستند این تیم در شهرشان بازی کند. چرا اول فصل آن را نیاوردید؟ بهتر است به فکر ورزشگاه دورود باشد و آن را تکمیل کنید. ما هم کمک می‌کنیم تا زودتر به دورود بیائید.

از مردم و مسوولان شریف خرم‌آباد تقاضا دارم به هیچ‌عنوان اجازه ندهند تیم گهر در خرم‌آباد بازی کند.

آقای استاندار! لطفاً شهرداری و شورای شهر دورود را خلع ید نموده و کارخانه سیمان یا صنایع دفاع را مالک تیم گهر کنید تا با حمایت آن‌ها بتوانند در دورود بازی کنند.

 

 

کائیدی سومین طلای ایران را کسب کرد

 دلاور لرستانی پرتاب نیزه ایران در رقابت‌های پارالمپیک لندن به مدال طلا دست یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، محسن کائیدی در رقابت‌های روز سوم پارالمپیک و در رشته پرتاب نیزه با پرتابی به طول 38 متر و 30 سانتی‌متر ضمن شکست رکورد جهانی و المپیک، موفق به کسب نشان طلا شد.

در این رشته ورزشکاران چین و الجزایر به ترتیب صاحب نشان نقره و برنز شدند.

کائیدی سومین نشان طلای کاروان ایران را پس از جلیل باقری در پرتاب وزنه و نادر مرادی در وزنه‌برداری کسب کرد.

 

 

 

برنامه نگاهی به ورزش استان

زمان پخش: عصر جمعه 17 شهریور 1391

آیتم‌ها:

1- گزارش اردوی تیم ملی جودوی بانوان در خرم‌آباد

2- اجرای بخش حرکات اصلاحی

3- معرفی نام‌‌آوران و چهره‌های برتر ورزش لرستان

4- گزارش جشن تجلیل از ژیمناست‌های لرستانی

تهیه‌کننده: علی‌رضا(حمید) زندلشنی

 

 

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی:

هیچ‌کس حق ندارد بودجه عمرانی ورزش خرم‌آباد را در جای دیگر هزینه کند

احداث زیرساخت‌های ورزشی، زمینه‌ساز کسب مدال ورزشکاران لرستانی است

 نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موفقیت‌های فراوان ورزشکاران لرستانی در رقابت‌های مختلف نشان داد ورزشکاران استان از توانمندی و قابلیت زیادی برخوردار هستند که اگر زمینه‌های لازم برای آن‌ها فراهم شود، می‌توانند پیام‌‌آور شادی و نشاط برای مردم ایران باشند .

ابراهیم آقامحمدی در جمع خبرنگاران لرستانی گفت: اگر خواهان جامعه شکوفا هستیم، باید توجه ویژه‌ای به ورزش همراه با معنویت در جامعه داشته باشیم، زیرا این امر موجب برطرف شدن ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی در جامعه می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: ترویج فرهنگ ورزش، جوانان را از دام اعتیاد مصون نگه داشته و بستر پویایی و تحرک را در جامعه فراهم می‌کند.

وی گفت: به طور قطع جامعه‌ای که ورزش آن پویا و بالنده باشد، هیچ‌گاه راه تباهی را در پیش نمی‌گیرد و به سوی قله‌های سعادت و سرافرازی گام برخواهد داشت.

آقامحمدی افزود: ورزش و تفریحات سالم امری مهم و ارزشمند برای جوانان است و گسترش ورزش موجب افزایش روحیه نشاط و شادابی در جامعه می‌شود.

وی تصریح کرد: از روند کنونی ورزش استان و شهر خرم‌آباد راضی نیستیم. عدم حمایت از ورزشکاران لرستانی و نداشتن امکانات اولیه در خرم‌آباد در شأن مرکز استان نیست و به همین دلیل با عوامل کم‌کار برخورد خواهد شد

نماینده مردم خرم‌آباد مشکل دو تیم خرم‌آبادی در لیگ دسته دوم فوتبال ایران را نامطلوب توصیف کرد و گفت: هر کمکی از دست ما برآید برای حل مشکل این دو تیم انجام می‌دهیم ولی ما قادر به گرفتن پروژه پیمانکاری برای مدیران عامل این دو باشگاه لرستانی نیستیم!

آقامحمدی در پایان افزود: ورزشگاه خرم‌آباد بودجه‌ای مصوب داشت و با مدتی کار مرمت آن تعطیل شده بود. با استاندار که صحبت کردیم ایشان ابراز تمایل کرد که این ورزشگاه هر چه زودتر مهیا شود که این مهم توسط اداره کل ورزش و جوانان در حال اجراست.

 

 

 مراسم سالگرد استاد میرزایی برگزار شد

با حضور جمع کثیری از مردم قدرشناس خرم‌آباد، مراسم سالگرد استاد ناصر میرزایی اسطوره فوتبال لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در این مراسم علاوه بر حضور مسوولان ورزش، پیشکسوتان و ورزشکاران لرستانی، جمعی از هنرمندان لرستان نیز برای ادای احترام به بزرگ‌مرد فوتبال لرستان بر سر مزارش حضور یافته بودند.

زنده‌یاد ناصر میرزایی بین سال‌های 1349 تا 1367 به عنوان بازیکن ‌در تیم‌های مختلف لرستان و نیز تیم‌های مطرح کشور از جمله تراکتورسازی و ماشین‌یازی تبریز، بوتان، پیام و راه‌آهن تهران و پس از آن در کسوت مربی بین سال‌های 1367 تا 1387 با کار سازندگی در فوتبال لرستان و هدایت تیم‌های دیارش همت مجدانه گمارد.

وی علاوه بر تعلیم و تربیت جوانان این دیار از نظر ورزشی، به لحاظ مردی و مردانگی و اخلاق نیز از سرآمد مردان روزگار در لرستان به شمار می‌رفت که محبوبیت بی‌نظیر وی بین علاقه‌مندان فوتبال دیارش، گواه این مدعاست که:

هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق        ثبت است بر جریده عالم دوام ما

روح بلندپرواز این معمار بزرگ و شریف فوتبال لرستان ساعت 4 بامداد هفتم شهریور 1390 سرای فانی را به دیار باقی ترک گفت، اما یاد و خاطره‌اش برای همیشه نزد ورزشکاران دیارش به یادگار باقی ماند. روحش شاد و یادش گرامی باد

سایر تصاویر را در لینک‌های زیر تماشا کنید:

تصاویر خبرگزاری مهر:

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1685257 

تصاویر وب‌سایت ادا

/ 6 نظر / 263 بازدید
خوانساری

با سلام خدمت شما انگار که شما بر سر مواضع خود سرسختانه ایستاده اید من به شما حق می دم درسته دورودی ها شاید گاهی کم لطفی کردن اما خرم آبادی ها هم با کم کاری جوابشونو دادن الان اقای نیکوخصال میگه تیم بیاد خرماباد ادامه بده بعد شهرداری که توانایی اداره تیم رو نداره تیم را به ما بده همینه که مردم یکم بد بین میشن باور کنید الان هم انتظار داریم با کنار گذاشتن تمام باور های غلط ایجاد شده در این چند وقت ، تیم رو درست و حسابی حمایت کنیم همین که شما اخبار تیم رو پیگیری میکنید معلومه که بازم دنبال این هستید که تیم استانمونو از این آواره گی نجات بدید با سپاس از شما

ساسان

مطلب تازه ای برای گفتارهای دوستان دورودیمان و گهر زاگرس در وبلاگم نوشتم رضا جان! هرچه ما برای تمام شدن این دعواها تلاش کنیم گویا باز هم خیلی ها ساز خودشان را میزنند!

رضا طولابی

یادم میاد وقتی برای پوشش دیدار دوستانه بین تیم های گهر و استقلال صنعتی اهواز به دورود رفتیم همون ورودی استادیوم بعضی از تماشاگرهای دورودی جلوی ما رو گرفتن و ما رو محکوم کردن که چرا میخواین تیم ما رو ببرین خرم آباد ؟ ما دلم نمیخواد این تیم بیاد شهر شما - حاضریم تیم هر جای ایران بره ولی خرم آباد نیاد و ... اون قضیه گذشت و من و دیگر دوستانم فقط حمایت کردیم - الان هم از صمیم قلبم دوست دارم گهر به خاطر منافع لرستان نتیجه بگیره ولی دیگه دوست ندارم این تیم به خرم آباد بیاد - آقایون مسوول که بوی از ورزش نبردن و سینه جلو میدادن که استادیوم تختی دورود رو آماده و تجهیز میکنیم الان کم آوردن - به خدا هر کسی اگر تخصص در کاری نداشته باشه و مسوولیت قبول کنه به مردم خیانت کرده - همون کرج خوبه دیگه تا دو ماه البته من قول میدم که تا شش ماه دیگه ورزشگاه دورود آماده نشه تا شش ماه دیگه همون کرج بازی کنند بهتره -

ابراهیم

سلام رضا جان... مطالب تو داوود وندی، گهروند و حرفهای یاراحمدی اشک هر دوست دار لرستانی را در می آورد. در این میان من شخصا از بخشهایی مطلب خودت حس خوبی نداشتم، من به عنوان کسی که تو بیش از ده سال است می شناسی و با ارمان هایم آشنا هستی می نویسم که تو داری همان اشتباهی را می کنی که عوام دورود را بدان متهم می کنی، من همین لحن حرف های حضرتعالی را روزانه از هم استانی های خرم ابادی دیگر می شنوم (به جهنم می خام صد سال سیاه این تیم نیاد خرم اباد)، استدلالت هم اینست که به ضرر خرم آباده! ممکنه گهر ببازه و به اسم خرم اباد تمام بشه! ببین رضای عزیز اگر دورودی به فکر منافع دورود است و تو به فکر منافع خرم ابادی، پس این وسط لرستان و منافعش چه می شود؟ من همان روز قبل از پلی آف موضعم را به شما گفتم و بعد هم نوشتم در آفتاب هم چاپ شد و عوام دورود هم انگشت در چشم من کرد که چرا خیانت می کنی! حرف همین بود که امروز برخی مسئولان دورود به آن رسیده اند (مالکیت تیم و نام آن با دورود باشد و تا زمان آماده شدن استادیوم در خرم آباد بازی کند).

ابراهیم

ادامه... به هرحال اگر آن روز من مقابل عوام فریب خورده شهرم ایستادم امروزه جنابعالی هم نباید موضعت موضع مردم کوچه و بازار باشد، شما همه چیز را گردن عابدینی ها، مسئولان دورود و عوام دورود نیانداز، دل من یکی پر است از سوتی های بهاروندها و نیکوخصال ها .... اما رسوا کردن بهاروند و نیکوخصال و دالوند و حیدرپور و قایدرحمت و... چه دردی از ما دوا می کند؟ گیرم فلانی از اطراف تیم برود کسی بهتر از او جایگزینش خواهد شد؟ بنابراین کاش به جای این مچ گیری ها و کُری خواندن ها و به قول لری خودمان (هوریتو، خو وتو رت) گفتن ها بهتر است ما اشتباه دیگران را تکرار نکنیم به جای آنکه بگویم "اوفیش، هوریتو" بهتر است بگوییم: اگر آمدید شهر برادر و مرکز استان تان قدم تان روی چشم نیامدید هم خدا سیتو بسازه. من انتظار دارم جنابعالی هم مثل هم استانی مان داودوندی منافع استان ا بر منافع شهرت اولویت بدهی و موضعت را اعلام کنی، اگر مایل بودی این مطلب را هم در وبت بیاور، من برای شخص خودت نوشتم و فرقی نمی کند.

وحيد كاظمي ذهابي

سلام به رضاجايدري، حضور يك تيم كاملا غيربومي چيزي به جز ضرر براي خرم‌آباد نخواهد داشت. علاوه بر اظهارات مديريت سايت، ضرر قضيه به اينجا بر مي‌گردد كه در فصل پيش‌روي ليگ‌هاي دسته دوم و سوم كشور مركز استان سه نماينده دارد، قطعا حضور گهر و دردسرهايش در خرم‌آباد به ضرر نمايندگان كاملا بومي و ريشه‌دار ما در ليگ دو و سه فوتبال كشور خواهد بود. چرا كه در سايه‌ي اين دردسرها، نسل افتخارآفرين خرم‌آباد و لرستان كه در قالب تيم‌هاي داتيس و دارتاك شكل گرفته است نابود خواهند شد.