اخبار و مطالب یک‌شنبه 22 مرداد 1391

برنامه 3 بازی آینده گهر شهرداری دورود

هفته پنجم: یک‌شنبه 29/5/91

گهر دورود – ذوب‌آهن اصفهان- ساعت19:10– ورزشگاه انقلاب کرج

هفته ششم: پنج‌شنبه 2/6/91

مقاومت سپاسی شیراز – گهر دورود – ساعت 18:45 – ورزشگاه دستغیب شیراز

جمعه 3/6/91

پرسپولیس – استقلال – ساعت 19:10– آزادی تهران

هفته هفتم: چهارشنبه 8/6/91

گهردورود – نفت آبادان – ساعت 19 – انقلاب کرج

 

 


از انصراف حامیان ورزش تا انصراف سرمایه‌گذران لرستانی

خرم‌آباد- ساسان عسکری‌عالم:

خبر فروش امتیاز باشگاه داتیس خرم‌آباد کم بود، خبر انحلال باشگاه دارتاک هم به آن اضافه شد.

عجیب است که کسی در این دیار حتی حاضر نشده است، یکی از این دو تیم را مورد حمایت خود قرار بدهد و امتیاز این تیم‌ها را در خرم‌آباد نگهداری کند و یا از انحلال آنها جلوگیری کند.

این خبر به صورت مستقیم در وهله‌ی اول، به جوانان این دیار می‌گوید که امیدی برای حضور در قامت تیمی از شهرتان در سطح اول فوتبال کشور را نداشته باشید و در وهله‌ی دوم به سرمایه‌گداران این بخش متذکر می‌شود، تیم‌داری در لرستان آب در هاون کوبیدن است و عاقبتی برای شما نخواهد داشت.

 پشت‌بندش باید به خاطر بسپاریم، که عدم حضور این تیم‌ها که بازیکنان بومی را در بدنه ی خود داشتند چه پیامدهای سنگینی برای لرستان خواهد داشت.

باید به خاطر داشته باشیم، که خبر عدم حمایت از سرمایه‌گذاران این‌چنینی ورزش لرستان وقتی به گوش دیگر سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف صنعتی و توریستی و فرهنگی لرستان برسد، آنان حتما با خود، این تصویرها را در ذهن مجسم می‌سازند که وقتی عاقبت سرمایه‌گذاری در جایی که از سرمایه‌های خود حمایت نمی‌کند این است، پس تکلیف ما چه خواهد بود و بدون شک از فکر سرمایه‌گذاری در دیارمان شانه خالی خواهند کرد و به آن فکر هم نخواهند کرد.

بعد از سقوط تیم هبه شده‌ی کوثر و عدم حمایت‌ها از آن و همزمان با آن نتیجه‌گیری خوب دارتاک و داتیس خرم‌آباد و استفاده‌ی این دو تیم از سرمایه‌های لرستانی که صعود از رده‌های پایین فوتبال کشور و نزدیک کردن خود به سطح اول فوتبال کشور را همراه داشت، امید می‌رفت که این دو تیم الگویی باشند برای سایر استان‌هایی که چشم طمع به تیم‌های پایتخت یا تیم‌های دیگر استان‌ها دارند، اما عاقبت کار چه می‌شود؟ می‌بینید، حالا مدیر عامل‌های این دو باشگاه عطای تیم‌داری را به لقایش بخشیده‌اند. یکی از انحلال می‌گوید و دیگری امتیاز تیمش را می‌فروشد!

اینها همه در شرایطی رخ می‌دهد که امسال امید صعود یکی از این دو تیم به لیگ دسته‌ی اول فوتبال کشور می‌رفت با توجه به تجربه‌ی کسب شده‌ی آنها، شاید باید گفت امسال بهترین شرایط ذهنی و روانی برای دست یافتن به این مهم بود، اما شرایط به نحوی پیش رفت که عاقبت آن، چیزی شد که می‌بینیم.

عجیب است که قزوین، بار دوم برای گرفتن امتیاز تیم‎های فوتبال دیگر استان‌ها تلاش می‌کند و این در حالی است که قبلاً در قامت تیم پیکان نتیجه تیم‌داری این‌چنینی را دیده است و باعث و عامل تاسف است که باید گفته شود فوتبال قزوین با پیشینه‌ای کم، حاضر به تیم‌داری در لیگ دو است اما در لرستان با سابقه‌‌ای درخشان در فوتبال کشور، کسی حاضر نیست از تیم‌هایی که متعلق به خودمان بوده‌اند حمایت کند و نتیجه این می‌شود که جلوی دیدگان ما است!

برای جلوگیری از تکرار چنین مسائلی چه چیزی را باید گفت، جز این که باید از سرمایه‌گذاری‌ها توسط مسوولان ارشد استان حمایت قاطع شود، نه اینچنین که در بزنگاه، پشت کسانی را که می‌روند تا اتفاقی خوشایند را رقم بزنند را خالی کنند ...


 

 

خرم‌آباد تحت پوشش شبکه ورزش قرار گرفت

مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان از تحت پوشش قرار گرفتن خرم‌آباد در دریافت شبکه ورزش خبر داد.

فتاح کمری اظهار داشت: از روز سه‌شنبه دهم مردادماه 1391 شبکه ورزش برای شهروندان خرم‌آبادی که مجهز به گیرنده دیجیتال هستند قابل دریافت شده است.

وی افزود: سازمان صدا و سیما تصمیم گرفت به خاطر پوشش بازی‌های المپیک اکثر مراکز استان‌ها قابلیت دریافت شبکه ورزش را داشته باشند.

کمری در پایان اظهار داشت: شبکه تلویزیونی پویا نیز از ماه گذشته برای مخاطبان آن که اکثراً کودکان هستند در خرم‌آباد قابل دریافت شده تا تعداد شبکه‌های تلویزیونی دیجیتال قابلیت دریافت در خرم‌آباد به 18 شبکه افزایش یابد و امیدواریم به زودی امکانات مناسب جهت دریافت این شبکه‌ها برای سایر شهرهای استان نیز فراهم شود.

-----------------------------------------------

 ××× جالب این‌جاست که پوشش آنتن شبکه 3 سیما هم دقیقا هنگام پخش مسابقات فوتبال جام جهانی 1990 ایتالیا در خرم‌آباد آغاز شد. روز تاسوعای سال 1369 خورشیدی هنگام بازی کلمبیا و رومانی که به صورت زنده از شبکه 3 پخش شد و گئورگی هاگی در آن بازی 2 گل زیبا وارد دروازه کلمبیا و رنه هیگوئیتا دروازه‌بان نام‌دار این تیم نمود!

 

 

دارتاک هم از حضور در لیگ دسته دوم کشور انصراف داد

به دنبال انصراف تیم فوتبال داتیس خرم‌آباد از حضور در لیگ دسته دوم فوتبال کشور، تیم دارتاک خرم‌آباد نیز از حضور در ان رقابت‌ها انصراف داد.

در متن نامه‌ی انصراف مدیرعامل باشگاه دارتاک لرستان خطاب به مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان آمده است:

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان لرستان

با سلام

احتراما به استحضار می‌رساند بیش از ده سال است که افتخار خدمت صادقانه را بدون کوچک‌ترین چشم‌داشتی به جوانان عزیز شهرم را دارم، بعد از این صعود سزاوارانه و پرافتخار تیم فوتبال دارتاک خرم‌آباد به لیگ دسته دوم کشور مدت دو ماه است برای خدمتی دوباره دست کمک به سوی هر کسی دراز کردم اما دریغ و افسوس از هر گونه کمک و قول مساعدتی، لذا به دلیل تنهایی و نداشتن پشتوانه مالی توانایی حضور در مسابقات را نداشته و به با توجه به عدم موافقت آن اداره کل و هیات فوتبال استان با واگذاری امتیاز باشگاه علی‌رغم میل باطنی انصراف خود را از ادامه مسابقات اعلام داشته و انحلال باشگاه دارتاک خرم‌آباد را اعلام می دارم.

امیدوارم خداوند متعال این افتخار را بار دیگر نصیب این حقیر نماید که بتوانم دوباره حامی و خدمتگزار جوانان مظلوم اما بااستعداد و غیور شهر و استانم باشم.

با احترام

جافر دولتشاهی مدیر عامل و عضو هیات مدیره

 

مدیراداره ورزش و جوانان دورود: گهر از آبان‌ماه در دورود بازی می‌کند

مدیر اداره ورزش و جوانان دورود گفت: اگر پیمانکار به تعهداتش عمل کند گهر از آبان‌ماه در دورود بازی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، محمود رحمتی درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال گهر گفت: تیم گهر اکنون در زمین صنایع زرهی قمر بنی‌هاشم دورود تمرین می‌کند.

وی افزود: این مجتمع ورزشی دارای استخر و امکانات تمرینی مناسب است و اعضای تیم به خوبی در آن‌جا تمرینات‌شان را پی‌گیری می‌کنند.

رحمتی درباره وضعیت پرداخت مطالبات بازیکنان و کادر فنی تیم اظهار کرد: باشگاه چک‌هایی به میزان 20 درصد قرارداد بازیکنان، سرپرست و کادر فنی تیم به آنها داده و طبق قرار تا 30 شهریورماه جاری این مبلغ پرداخت می‌شود.

مدیر اداره ورزش و جوانان دورود درباره روند ساخت ورزشگاه دورود هم گفت: فونداسیون ورزشگاه تکمیل شده و برای ساخت سازه آن هم با یک شرکت قرارداد امضا شده و قرار است این سازه در خارج از ورزشگاه ساخته و سپس در داخل نصب شود.

رحمتی ادامه داد: نورافکن‌ها هم آماده شده‌اند و منتظریم که جانمایی شوند تا کار نصب‌شان صورت گیرد.

وی در ادامه گفت: اسکوربرد ورزشگاه تختی دورود هم آماده است، اما نصب آن منوط به نصب نورافکن‌هاست. به محض این که نورافکن‌ها نصب شوند، اسکوربرد هم نصب می‌شود.

رحمتی در پایان افزود: نیمکت ذخیره‌ها و فنس‌های دور زمین هم آماده هستند و تنها سکوهای تماشاگران مانده که به محض تکمیل شدن سکوها، کار نصب فنس‌ها هم شروع می‌شود.

 

 

نماینده مردم دورود و ازنا: شهرداری دورود از تکمیل ورزشگاه دورود عاجز است!

روزنامه خبر ورزشی(ضمیمه لرستان): نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل و تجهیز ورزشگاه تختی دورود جزو تعهدات شهرداری دورود بوده که ظاهراً این عزیزان توان ادامه کار را ندارند و به علت کمبود منابع مالی، تکمیل ورزشگاه روند بسیار کندی دارد.

عباس قائدرحمت اظهار داشت: مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود اعلام نمودند که به علت هزینه‌های بالای این کار، از ادامه‌ی آن انصراف داده‌اند [و توجه‌شان را از بخش عمرانی معطوف به بخش تیم‌داری کرده‌اند]

وی در ادامه گفت: بارها و بارها با مسوولان کشور از جمله دکتر عباسی وزیر ورزش و جوانان در این خصوص جلسه داشته‌ایم و رضایت آنان را جهت اختصاص مبلغ 2 میلیارد تومان جلب نمودیم که در وهله‌ی اول مشکلات اداری، وقفه‌ای در تخصیص این اعتبار به وجود آمد که مجدداً پی‌گیر رفع این مشکلات شدیم.

قائدرحمت بیان داشت: خوشبختانه وزیر ورزش و جوانان با اصلاحاتی که در دستورات انجام داد، مقدمات اولیه این اعتبار انجام شد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان این که با ارئه مستندات، دلایل خودمان که همانا محرومیت دورود و تیم گهر است را به آنان انتقال دادیم، افزود: چون تیم گهر از نظر منابع مالی در مضیقه است، مسوولان تقبل نمودند که کمک‌های ویژه‌ای هم به ورزشگاه و هم تیم گهر داشته باشند، البته مسوولان شهرداری و شورای شهر تعهد کردند که با همکاری سایر ادارات این کار را انجام دهند که متأسفانه این کار را نیز انجام نداده‌اند!

وی در ادامه گفت: بنده به عنوان نماینده موظف به پی‌گیری این امور شدم و از طریق رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور، عباسی وزیر ورزش و جوانان و سایر مسوولان، رایزنی خود را انجام دادم و ان‌شاء‌الله در آینده نتیجه هم خواهیم گرفت، چرا که با انصراف شهرداری از بازسازی ورزشگاه، مجوز ورود شرکت توسعه و تجهیز وزارت ورزش و جوانان را به این کار گرفتیم و آن‌ها قبول نمودند ظرف 2 ماه آینده این کار را به سرانجام برسانند.

---------------------------------------

اظهارات دو تن از مسوولان دورودی را در مورد روند تکمیل ورزشگاه دورود خواندید، اما یکی از مهندسان خبره استان که دیروز از محل پروژه دیدن کرده است در این زمینه گفت: با تعجیلی که پیمانکار قبلی برای تکمیل پروژه در پیش گرفته است، این ورزشگاه از نظر ایمنی دارای امنیت لازم نیستف لذا لازم است پایه‌ریزی سکوها با دقت بیش‌تری صورت پذیرد که این عامل زمان‌بر بوده و بعید است که برای تکمیل ورزشگاه به صورت استاندارد، زمانی کم‌تر از 5 ماه صرف شود!

سؤال این‌جاست که تا آن موقع وضعیت تیم گهر در جدول چگونه است و آیا این تیم تا 5 ماه دیگر قادر است که امتیازات لازم بازی‌های خانگی را در خارج استان کسب کند؟

/ 2 نظر / 100 بازدید
جلال قربانی

سلام آقا رضا کدوم گهر؟ خوب است بدانیم سوغات لاشخور ها برای ما گهر کرج بود نه شهرداری درود

گهرزاگرس

باسلام آقا رضا بازی مقاومت سپاسی شیراز – گهر دورود جمعه 3 شهریور 91