اخبار و مطالب سه‌شنبه 21 شهریور 1391

مدیرعامل دارتاک: توانایی صعود به لیگ برتر را داریم
مدیر عامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد مدیر عامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد گفت: در صورت کمک مسوولین، توانایی صعود به لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور را داریم.
به گزارش روابط عمومی باشگاه دارتاک لرستان، جافر دولتشاهی افزود: تمرینات آماده‎سازی تیم از 26 مرداد شروع شده و تقریباً به آمادگی 70 تا 80 درصدی رسیده‌ایم.
وی اظهار کرد: 7 نفر از بازیکنان فصل گذشته از دارتاک جدا شده‎اند و به تیم داتیس پیوسته‎اند و 4 نفر نیز به تیم اضافه شده‌اند.
مدیر عامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد با اشاره به قول کمک معاون سیاسی و امنیتی استاندار بیان کرد: تاکنون هیچ یک از مسوولین کمکی نکرده‌اند و مشکلات مالی ما حل نشده و اگر همین طور پیش رود حتی ورودی مسابقات را هم نمی‎توانیم پرداخت کنیم.
دولتشاهی در پایان اعلام کرد: با توجه به سرمربی بزرگی که داریم این توانایی را در تیم می‎بینم که بتوانیم در رده‏های بالا قرار بگیریم و در نهایت به لیگ دسته یک صعود کنیم.

 

 

معاون استاندار:
تیم "گهر" متعلق به مردم دورود است/ آماده‌سازی ورزشگاه بر عهده شهرداری دورود است
خبرگزاری مهر: معاون سیاسی‌امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر این که تیم گهر متعلق به مردم دورود است، گفت: تا زمانی‌که ورزشگاه دورود آماده شود مسابقات گهر دورود به‌صورت موقت در ورزشگاه تختی خرم‌آ‌باد برگزار می‌شود.
حسن شریعت‌نژاد در کارگروه فرهنگی اجتماعی با تبریک موفقیت بزرگ ورزشکاران لرستانی در رقابت پارالمپیک لندن؛ اظهار داشت: در مجموع امسال نام لرستان در رسانه‌های منطقه‌ای و جهانی چندین بار درخشید.
وی ادامه داد: پس از موفقیت تیم فوتسال دانش‌آموزی استان در رقابت‌های جهانی قهرمانان لرستانی حدود 17 درصد نشان‌های رقابت‌های پارالمپیک لندن را برای کشورمان به ارمغان آوردند
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در ادامه سخنان خود در خصوص تیم فوتبال گهر دورود نیز گفت: این تیم متعلق به شهرستان دورود است و در این شهرستان باقی خواهد ماند.
شریعت‌نژاد با بیان این که همه تعهدات استانداری برای این تیم انجام شده است، تصریح کرد: بحث آماده‌سازی ورزشگاه برای این تیم به عهده شهرداری دورود بوده که تا زمانی‌که ورزشگاه دورود آماده شود، به منظور حمایت از تماشاگران دورودی و مسوولان باشگاه، دو یا سه مسابقه تیم گهر دورود به‌صورت موقت در ورزشگاه تختی خرم‌آ‌باد برگزار می‌شود.

 

 

مهدی تارتار از گهر دورود جدا شد!
تارتار: مسوولان گهر به فکر پست گرفتن هستند!
 خبرگزاری ایسنا: مهدی تارتار با ابراز نارضایتی از وضعیت تیم گهر دورود، از ترک این تیم خبر داد.
سرمربی تیم فوتبال گهر دورود با بیان این که شرایط برای کار کردن در گهر مهیا نبود، تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی مالی که پیش آمد و این که بازیکنان به سبب پرداخت نشدن 20 درصد قراردادشان تمرینات را تعطیل کردند، من هم ترجیح دادم از تیم بروم؛ امرزو موعد 10 روزه مسوولان شهرداری دورود به سر آمد اما باز هم خلف وعده کردند و پولی پرداخت نکردند!
وی با تاکید بر این که به هیچ وجه با این شرایط برنمی‏‌گردم، اظهار کرد: این‏گونه نمی‌‏شود به گهر کمک کرد و اگر شرایط بهتر نشود به هیچ وجه برنمی‌گردم و در دیدار با صبا روی نیمکت نمی‏‌نشینم.
وی ادامه داد: فقط 7 بازیکنی که قبلاً از باشگاه پول گرفته‌اند در تمرینات هستند و با این شرایط کار کردن خیلی سخت است.
تارتار با بیان این که صادقانه و خالصانه برای کمک به گهر هدایت این تیم را به عهده گرفتم، وقتی در برنامه نود شور و اشتیاق هواداران این تیم را پس از صعود به لیگ برتر دیدم خیلی مشتاق بودم سرمربی گهر شوم اما در این شرایط فقط هواداران مهم نیستند و متاسفانه برخی مدیران باشگاه به فکر تیم نیستند.
سرمربی گهر تصریح کرد: مسوولان گهر فقط دنبال پست گرفتن و ایجاد حاشیه هستند و به جای اینکه به فکر تیم باشند به فکر خودشان هستند.
تارتار نتایج گهر را خوب عنوان کرد و ادامه داد: تیمی که سال اول است در لیگ برتر حضور دارد، 25 بازیکن آن جدید هستند، در تمام دیدارها مهمان است و شرایط مالی خوبی ندارد نتایج مطلوبی گرفته و اگر دو بازیکن با کیفیت به تیم اضافه شود در لیگ برتر می‌‏ماند.
وی در پایان عنوان کرد: از همه هواداران که یار و یاور تیم بودند تشکر می‌‏کنم و ناراحتم از این که نتوانستم همکاری را با گهر ادامه دهم و امیدوارم شرایطی فراهم شود که بتوانم دوباره به آنها خدمت کنم.
 

 

 

دفتر هیات قایقرانی لرستان پلمپ شد!
رضا طولابی: به دلیل بدهی مالی و به دستور مقام قضایی محل تمرینات و دفتر هیات قایقرانی لرستان پلمب شد.
به دنبال شکایت نگهبان مستقر در اسکله‌ی قایقرانی و پس از بررسی های به عمل آمده به دلیل ماه‌ها عدم پرداخت حق‌الزحمه‌ی فرد مذکور  به عنوان شاکی، مقام قضایی دستور پلمب مکان هیات قایقرانی واقع در دریاچه ی کیو را صادر نمود.
مدت‌هاست که این هیات با بحران‌های فراوانی مواجه شده است. افت شدید این رشته‌ی مدال‌آور و قهرمان‌پرور می‌تواند تلنگر به انتخاب‌های غیرکارشناسی و غیرتخصصی مسوولان ورزش لرستان در خصوص روسای هیات‌های ورزشی باشد.
نارضایتی جمع وسیعی از ورزشکاران و مربیان این رشته نشان دهنده‌ی اوضاع نابه سامان قایقرانی لرستان دارد.

 

 

حضور لرستان در بدمینتون نوجوانان کشور
مجید کرامتی‌مقدم: مسابقات بدمینتون نوجوانان کشور با حضور 27 استان به مدت 5 روز در شیراز برگزار شد.
تیم لرستان با وجود قرعه سخت و قرار گرفتن در تنها گروه 4 تیمی جدول به خاطر همگروه بودن با تیم میزبان و تیم قدرتمند سیستان و بلوچستان، شانس صعودش کمرنک شد و وداعی زود هنگام با این مسابقات داشت.
در قسمت دوبل شرفی و سپهوند از لرستان موفق شدند تا مرحله یک چهارم صعود کنند که در نهایت از رسیدن به مدال ناکام ماندند. مجتبی میرزاده و رامین صاحب‌ زاده مسوولیت مربیگری و سرپرستی تیم لرستان را بر عهده داشتند
لازم به ذکر است حضور سرپرست فنی و داوران لرستانی در این مسابقات نشان از موقعیت ممتاز بدمینتون لرستان در سطح کشور دارد.
منصور سجادیان داور ملی لرستانی از طرف فدراسیون به عنوان سرپرست فنی و برادران والی زاده(ارشیا و پوریا) در مسابقات به قضاوت پرداختند.
در حاشیه این رویداد ورزشی نحوه اجرای مسابقات باعث شد رکوردی در زمان برگزای این مسابقات ثبت شود. رقابت‌ها از 8 صبح شروع و تا 5 بامداد(21 ساعت متوالی) ادامه پیدا کرد که باعث خستگی بازیکنان و داوران شده بود

 

 

لرستان قهرمان پینگ پنگ دانش‌آموزان استثنایی کشور شد
رییس آموزش و پرورش استثنایی استان لرستان گفت: تیم دانش‌آموزان استثنایی پسر لرستان مقام اول رقابت‌های تنیس روی میز کشور را کسب کردند.
ذبیح‌الله دادستانی افزود: چهاردهمین دوره مسابقات ورزشی تنیس روی میز ظرف 4 روز به میزبانی استان کرمان برگزار شد.
وی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات، تیم تنیس روی میز دانش آموزان پسر با نیازهای ویژه ذهنی استان متشکل از رضا علی‌پناهیان، سعید دریکوند، محمد سلیمانی و سید مهدی شاهنشاهی‌وند موفق به کسب عنوان اول کشور شد.

 

 

 

درخشش دانش‌آموزان لرستانی در مسابقات کشوری
کارشناس مسوول تربیت‌بدنی پسران آموزش و پرورش لرستان از کسب 11 نشان کشوری توسط دانش‌آموزان لرستانی خبر داد.
سپهدار محمدی‌محتشم اظهار داشت: در مرحله چهارم سی‌امین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان پسر سراسر کشور که در شهرهای یزد و همدان برگزار شد، ورزشکاران لرستانی 11 نشان رنگارنگ کسب کردند.
وی گفت: تیم دوومیدانی لرستان به مربی‌گری محمد سامانی و سرپرستی امیرعلی امیری، موفق شد توسط مهدی نظامی در دوی 300 متر بامانع یک نشان طلا کسب کند.
محمدی در ادامه اظهار داشت: در شنای مقطع ابتدایی تیم لرستان به مربی‌گری نوربخش مولایی و سرپرستی مهدی عباسی، برای اولین بار توسط محمدحسین نادی دو نشان نقره و یک برنز کسب کرد که در تاریخ ورزش آموزش و پرورش استان کسب مدال در شنا بی‌سابقه بوده است.
کارشناس مسوول تربیت‌بدنی پسران آموزش و پرورش لرستان با بیان این که تیم‌های کشتی فرنگی و آزاد لرستان نیز در رده نونهالان موفق به کسب 4 نشان برنز شدند، اظهار داشت: تیم فرنگی به مربی‌گری روح‌الله دل‌انگیز و سرپرستی سجاد آزادی دو نشان برنز توسط سعید زمانی و اشکان میرکاری کسب نمود و تیم کشتی آزاد نیز به مربی‌گری ابراهیم بیرانوند و سرپرستی فرهاد محمدی به دو نشان برنز توسط یاسین جان‌بزرگی و محمد محسن‌زاده دست یافت.
محمدی بیان نمود: در کشتی پهلوانی تیم اعزامی لرستان به مربی‌گری مسعود علی‌زاده و سرپرستی بهروز خورزمان، یک عنوان برتر توسط ابراهیم امیرعیوضی به دست آورد.
وی در پایان افزود: تیم ژیمناستیک لرستان نیز به مربی‌گری سیدمرتضی جزایری و سرپرستی سامان سیاه‌منصور، پس از 15 سال موفق شد لرستان را توسط ایلیا حیدری و مهرداد دولتشاه دو مقام دومی در کشور کسب کند.

 

 

بازیکنان گهر:
شهرداری نمی‏تواند، کنار برود/ آقای شهردار آیا حاضر هستید یک ماه کار کنید و حقوق نگیرید؟
خبرگزاری ایسنا: تمرینات تیم فوتبال گهر شهرداری دورود دوباره تعطیل شد.
ظاهراً قرار نیست حاشیه‏ها و مشکلات تیم فوتبال گهر شهرداری دورود تمام شود و هر روز شاهد اتفاقات عجیب و غریب در این تیم هستیم که همین مشکلات زیادی را برای نماینده لرستان و به قول برخی نماینده (کرج) ایجاد کرده است.
پس از این که قرار بود 20 درصد اول قرارداد گروه دوم بازیکنان گهر دهم شهریور پرداخت شود اما چون شهرداری دورود پولی نداشت با وساطت و پادرمیانی حیدرپور مدیر اجرایی و کادر فنی تیم، بازیکنان فرصت 10 روزه‏ای به مالکان باشگاه دادند ولی امروز که به بانک مراجعه کردند بازهم طبق معمول پولی در حساب باشگاه نبود و این مشکل سبب شد به نشانه اعتراض بازیکنان تمرینات را تعطیل کنند.
این در حالی است که تمرینات گهر در گذشته هم به همین علت تعطیل شده و در آن زمان اردوی تیم در دورود برگزار شده بود که با قرض گرفتن از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس و آقای هاشمی توسط مدیر اجرایی تیم 20 درصد اول قرارداد گروه اول بازیکنان پرداخت شد.
در خصوص تعطیلی تمرینات مهاجم گهر به ایسنا گفت: شهرداری نتوانست به تعهدات مالی خود در قبال بازیکنان عمل کند، ما هم چند بار با اصرار حیدرپور و تارتار به تمرینات برگشتیم اما ظاهراً فایده‎ای ندارد.
فرید عابدی ادامه داد: برای بار چندم است که این بدقولی‏ها اتفاق می‏افتد، 10 روزی که فرصت دادیم، سودی نداشت و تا تکلیف مشخص نشود که مسوول تیم کیست به تمرینات باز نمی‏گردیم.
وی با بیان این که بیشتر بازیکنان تیم‏های لیگ برتری قبل از شروع لیگ 20 درصد را گرفته‏اند، اضافه کرد: حدود سه ماه از تمرینات گذشته که شهردار تعهد داده اما عمل نکرده، ما هم تا اندازه‏ای صبر داریم و اگر به تعهدات‌شان عمل نکنند به هیچ وجه حاضر نیستیم تمرینات را از سر بگیریم.
عابدی با بیان اینکه متاسفم برای ارگانی که قول می‏دهد و عمل نمی‏کند، مدعی شد: در روزهایی که گهر خوب نتیجه می‏گیرد و روند روبه‏رشدی دارد، انگار نمی‏خواهند تیم موفق شود و دائم برای تیم حاشیه درست می‏کنند!
مهاجم گهر عنوان کرد: آقای شهردار آیا حاضر هستید یک ماه کار کنید و حقوق نگیرید؟ این 20 درصد باید چند ماه قبل پرداخت می‏شد؟
یکی دیگر از بازیکنان گهر که فصل قبل هم در این تیم بوده، گفت: در لیگ دسته اول با «نداری» ساختیم و با هر سختی که بود توانستیم به لیگ برتر صعود کنیم اما شرایط لیگ برتر به مراتب از لیگ یک سخت‏تر است.
رضا کاردوست با اشاره به این که پول فصل گذشته را هنوز نگرفته‏ایم و آن را بخشیده‏ایم، خاطرنشان کرد: این فصل به این امید قرارداد بستم که شرایط از فصل قبل بهتر می‏شود و حداقل با اسپانسری شهرداری دورود فصل قبل به نوعی جبران خواهد شد اما شرایط بهتر که نشد حتی، بدتر هم شده.
وی با بیان این که برای بار چندم پاس شدن چک‏ها به تعویق می‏افتد، اظهار کرد: شرایط خیلی بدی داریم و برخی تیم‏های لیگ دسته دوم هم از گهر بیشتر هزینه کرده‏اند بعد شهردار دورود می‏گوید برای چه پول بدهیم گهر که خوب نتیجه نمی‏گیرد! الان پرسپولیس که 30 میلیارد تومان هزینه کرده هم‏امتیاز ماست بعد می‏خواهند ما با 3 میلیارد قهرمان شویم؟!
کاردوست با بیان این که امکانات ما با سایر تیم‏ها قابل قیاس نیست، افزود: بیشتر بازیکنان تیم‏های لیگ برتری 40 درصد قرارداد را گرفته‏اند اما هنوز 20 درصد ما وصول نشده؛ اگر نمی‏توانند هزینه کنند کنار بروند تا شخص یا ارگان دیگری ساپورت تیم را به عهده بگیرد.
این صحبت‏ها در حالی عنوان می‏شود که تارتار نیز روز گذشته تهدید کرده بود اگر روند بی‏پولی تیم همچنان ادامه داشته باشد گهر را ترک می‏کند.

/ 1 نظر / 4 بازدید
سعیده

سلام وبلاگ ورزشیتون خیلی جالبه آقای جایدری برنامه نگاهی به ورزش لرستان دیگه پخش نمیشه ؟پسرم برنامتون رو دوست داشت .