اخبار و مطالب دوشنبه 2 مرداد 1391

بیانیه جمع کثیری از مسوولان، روزنامه‌نگاران، ورزشکاران، پیشکسوتان ورزش و مردم خرم‌آباد در مورد حمایت همه‌جانبه از تیم گهر شهرداری دورود و لزوم توجه ویژه مسوولان ارشد استان به ساخت هر چه سریع‌تر ورزشگاه تختی دورود

 

 

 
مظلومیت گهر دورود؛ حتی در کنفرانس خبری!
با مساعدت مسوولان غیرورزشی باشگاه گهر دورود، این باشگاه هنوز مسوول رسانه‌ای ندارد و مهدی تارتار تک و تنها در نشست‌های خبری حاضر می‌شود.
چون اطلاع‌رسانی در این زمینه صورت نمی‌گیرد، نشست‌های خبری تارتار و تیم گهر فقط با حضور 2-3 نفر برگزار می‌شود.
تصاویر زیر موید این نکته است که آقایان مسوول تیم گهر، آن‌جا که باید حمایت کنند، نمی‌کنند و آن‌جا که نباید کاری کنند(مثل تشویش اذهان عمومی در دورود علیه مردم استان) می‌کنند!
به لطف دوست گرامی آقای آرش قنبری کارمند لرستانی سازمان لیگ، تصاویر نشست مطبوعاتی مربیان تیم‌هایی که سه‌شنبه‌شب بازی دارند به دستم رسید (پرسپولیس، راه‌آهن و گهر):

نشست خبری امروز مربی پرسپولیس با حضور مترجم و مدیر رسانه‌ای این باشگاه:

 

نشست خبری مربی راه‌آهن (علی دایی) با حضور مدیر رسانه‌ای راه‌آهن:

 

نشست خبری مربی تنهای گهر دورود با حضور فقط 4 خبرنگار:

 

 

ثبت‌نام فوتسال جام رمضان ادارات استان تا پنج شنبه انجام می‌شود
رئیس هیأت ورزش های همگانی لرستان گفت: ثبت نام تیم‌های ادارات و نهادهای دولتی استان برای شرکت در مسابقات فوتسال جام رمضان امسال آغاز شده و تا پنج‌شنبه 5 مرداد ادامه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، تیموراحمدی در این خصوص افزود: تیم‌های متقاضی شرکت در این مسابقات باید اسامی 10 بازیکن خود همراه با کپی حکم کارگزینی، کارت شناسایی اداری و صفحه اول دفترچه بیمه بازیکنان را به همراه یک مربی و یک سرپرست به هبت‌الله کمالوند مسوول کمیته فوتسال کارکنان دولت لرستان تحویل نمایند.
وی در ادامه اظهار داشت: واریز مبلغ یک میلیون پانصدهزار ریال به حساب شماره 82441951 شعبه شهدا به نام هیأت ورزش‌های همگانی استان ضروری است و ورزشکاران تیم‌ها باید کارت بیمه ورزشی هم داشته باشند.
احمدی در پایان افزود: مراسم قرعه‌کشی مسابقات صبح پنج‌شنبه پنجم مردادماه رأس ساعت 10 صبح در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان لرستان برگزار می‌شود.
شماره تماس 09163981008 جهت کسب اطلاعات بیش‌تر در خصوص برگزاری مسابقات

 


خیرین مدرسه‌ساز لرستان، خیرین ورزشگاه‌ساز شوند!
فرهاد داودوندی- بروجرد: سالهاست که گروهی از خیرین، اقدام به ساخت و ساز مدارس در شهرها و روستاهای کشور می نمایند، کار بسیار پسندیده‌ای که باید حتما از این بزرگان تقدیری فراخور شخصیت شان به عمل بیاید!
هر چند که ساختن مدارس وظیفه اینان نیست و ساخت و ساز مدارس قانوناٌ متولیان دیگری دارد! اما چه می‌شود کرد وقتی متولیان دیگر مدرسه سازی، دست روی دست گذاشته و آن‌طور که باید و شاید کارشان را به نحو احسن انجام نمی‌دهند، باید از خیرین مدرسه‌ساز سپاسگزار بود.
مدت‌هاست که در آمار و ارقام می خوانیم که فضای سرانه ورزشی در شهر بروجرد بسیار پائین‌تر از استانداردهای لازم است، جوانان بسیاری بخاطر کمبود امکانات یا دست از ورزش می کشند و یا اینکه آنطور که باید و شاید نمی توانند از فضاهای ورزشی استفاده بنمایند.
نگارنده پیشنهاد می نماید که  به جاست خیرین مدرسه‌ساز، نوع نگرش شان به ساخت و ساز مدارس را تعدیل بخشیده و نیم نگاهی هم به ساخت اماکن ورزشی داشته باشند، با همه ساخت و سازهای موجود در عرصه ورزش شهر، شهرستان بروجرد همچنان از کمبود اماکن ورزشی در رنج است.
بزرگان عرصه خیرین مدرسه‌ساز، مطمئنا با ساخت و ساز  اماکن ورزشی در شهرستان بروجرد، علاوه بر کار خداپسندانه، نام نیک و جاودانه‌ای از خود برای نسل‌های بعد نیز به یادگار خواهند گذاشت.  

 

 

به بهانه اتفاقات ورزشگاه انقلاب کرج:
از شیر سماور تا فحش و چاقو و حالا پاره سنگ

وبلاگ انزلی‌کلاب: هر چه تاریخ خاک گرفته این فوتبال مرور می‌شود اثری از کینه و دشمنی بین دو قوم لر و گیلک نمی‌یابیم
 با گذشت چند روز از اولین بازی لیگ فصل جاری و اتفاقات تلخ شب بازی تصمیم گرفتیم در این نوشتار به بررسی موشکافانه تر حادثه بپردازیم. در ابتدا لازم می‌دانم این نکته را به هواداران فهیم و اصیل ملوان یادآور شوم که اتفاقات عجیب و غیر معمولی ورزشگاه انقلاب کرج را به حساب مردم درود و سایر هموطنان لر نگذارید. زمان آن رسیده است تا با هوشیاری بیشتر از خوابی که دشمنان کشور عزیزمان در لباس خدمت به ورزش برای اقوام ایرانی دیده اند مطلع شوید.
بله منظور برخی دلال ها هستند که در لباس بخش خصوصی و خدمت به جوانان پا به این عرصه میگذارند. اما این گرگها که در لباس میش پا به این عرصه گذاشته اند با دامن زدن به درگیری های قومی برای تثبیت جایگاهشان و افزایش قیمت سهامشان برنامه ریزی میکنند. کسانی که گاهی دستشان در جیب ملت و پرونده های آنچنانی نیز در می آید. کسانی که تاریخ و هواداران یک باشگاه را زیر سوال میبرند و ادعا میکنند از خانواده فوتبال هستند. جوانان ایرانی را در مقابل هم قرار میدهند تا پشت پرچم ورزش و یک اقدام فرهنگی به کاسبی شان برسند.
چرا در پیشوند اکثر باشگاههای ایرانی کلمه فرهنگ جلوتر از ورزش ذکر میشود. مگر نه اینکه اینجا سرزمین پوریای ولی ها و تختی ها و وکیل منفردها و قایقرانهاست ؟ مگر نه اینکه مهم ترین خصوصیت یک ورزشکار ایرانی خصلت پهلوانی اوست ؟
واقعا در انتهای این جاده نفرت و کینه و دشمنی که باعث جدایی بیش از پیش اقوام ایرانی گردیده چه چیز را ناظر خواهیم بود ؟
یکی از مشکلاتی که ورزش ایران با آن دسته پنجه نرم میکند تبدیل شدن میادین ورزشی به میدان کارزار است که نبرد تمام عیار بی فرهنگی ها و کمبودهاست.
این اتفاق هر از چندگاهی به زشت ترین حالات ممکن فوران و به نمایش در می آید. مدت های زیادی است که هواداران فوتبال در ایران دیگر نمیتوانند از فوتبال لذت ببرند. سکوهای ورزشگاه پر شده از هوادارانی که نه تنها شناختی از فوتبال ندارند بلکه تمام کمبودهایشان را به وزرشگاه آورده اند. دیگر کسی به احترام فوتبال زیبا به پا نمی ایستد و تیم حریف را تشویق نمیکند.
فوتبال ایران روندی نزولی دارد و در آن هیچ شکی نیست، اما این افت کیفی تنها به کیفیت بازیهای فوتبال در ایران برنمیگردد و متاسفانه فعالیت های فرهنگی باشگاهها در ایران بسیار کمرنگ و کوچک و در حد همین کلمه شش حرفی خلاصه و به عنوان یک پیشوند به تمام باشگاههای ورزشی ایران چسبانده شده است.
شعار های زشت و زننده در فضایی که افراد خردسال و نوجوان حضور پیدا میکنند، مسئله ای نیست که به سادگی از کنار آنها عبور کرد همین افراد در آینده نسل بعدی این کشور را تشکیل میدهند و این سیر بی فرهنگی به کجا ختم خواهد شد خدا عالم است.
بعد از اتفاقات تلخی که بخصوص طی چند سال اخیر شاهد آن بوده ایم. این افتخارات با حضور یک تیم جدید به فوتبال ایران وارد مرحله ای جدید شد. گهر درود تیمی که به نمایندگی از قوم لر و به عنوان نمادی از این استان سرسبز به فوتبال ایران معرفی شده است. تیمی که توانست با شکست نماینده بوشهر سهمیه حضور در سطح اول فوتبال ایران را بدست آورد. تیمی که بعد از سالهای دراز یاد آور خیبر خرم آبادی شد که در میان بهت همگان همپای بزرگان فوتبال ایران به فینال جام حذفی رسید و هر چند در ورزشگاه امجدیه مغلوب قدرت توپچی های ملوان شد اما تحسین همگان را بر انگیخت.
هر چه اتفاقات بازی با گهر را در ذهن مرور میکنم دلیلی برای این همه کینه و دشمنی نمیابم ؟ مگر تا بحال هواداران این دو تیم در مقابل هم ایستاده اند ؟ پس منافع چه کسانی پس پرده بوده است، چرا باید شادی هواداران ملوان با سنگ هایی که به قصد کشت به سمت سر روانه گردید به رعب و عذا تبدیل شود ؟
گناه آن پسرک جوان چیست که ماشین پرایدش که آرم آژانس روی آن درج شده به آهن پاره ای زیر پای عده ای به اصطلاح تماشاگر تبدیل شود؟ چگونه میشود سنگ پاره هایی به آن بزرگی با تمام قدرت از پشت جایگاه بین جمعیتی که کودک در آن نشسته است رها گردد ؟ تعدادی از هواداران ملوان که با ماشین شخصی زودتر به ورزشگاه رسیده بودند مورد حمله تعداد زیادی از هواداران حریف قرار گرفتند و پرچم ها و لباسهایشان پاره شد ؟
هر چه تاریخ خاک گرفته این فوتبال مرور میشود اثری از کینه و دشمنی بین دو قوم لر و گیلک نمیابیم. در حالی که توهین های صورت گرفته به شهر انزلی خلاصه نشده بود و به کلیت استان در این دیدار توهین شد ! با نگاهی موشکافانه تر با توجه به محل برگزاری بازی به خوبی میتوان در یافت که هواداران گهر تحت تاثیر عده ای خاص که خود را هوادار گهر جا زده بودند به صورت هدفمند به قیمت زیر سوال بردن تاریخ و فرهنگ خود آب به آسیاب همان دلال ها ریختند.
مطمئنا کسی که در این کار و زار ضرر کرد هواداران ملوان و بیشتر خود هواداران گهر هستند، زیرا مطمئنا محرومیت باشگاه گهر در بازیهای بعد منفعتی را برای هواداران ملوان نخواهد داشت. زمزمه برگزاری بازی گهر و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی و نوع تدارک بازی گهر – ملوان لابی های پشت پرده فوتبال ایران را در ذهنمان به تصویر میکشد.
کمیته انظباتی فوتبال ایران نیز با اعمال قوانین ضعیف و سطحی و البته رابطه مند خود نیز به تشدید این اتفاقات کمک شایانی کرده است و میکند. وقتی که میدانی جز عمل برای تصفیه حساب باقی نماند آیا در فرداهای نزدیک باید شاهد اتفاقاتی تلخ تر باشیم.
زمانی در این فوتبال بد ترین شعار ورزشی اش شیر سماورش بود. چه شد که امروز در هر شهر و برزن زشت ترین شعار ها در نژادپرستانه ترین حالت ممکن شنیده میشود. این شعارها برای بینندگان تلویزیونی نیز قابل شنیدن است ؟
چرا فوتبالی که باید موجب شادابی و سرزندگی بین مردم کشورمان شود، به فضایی آلوده و مریض تبدیل شده است این مقاله مختص به هواداران فوتبال گهر نیست، این نوشتار وصف حال اکثریت ورزشگاههای ایران است.
آیا نباید ریشه این مشکلات را حتی در زمین فوتبال و در میان بازیکنانی که خود باید الگوی هواداران باشند جستجو کرد ؟ به راستی ما را چه شده است و مقصد رو به کجاست ؟
در عکسی که در بالای صفحه نمایان شده از هواداران ملوان به عنوان هواداران محبوب یاد شده و این وظیفه ما را که وارث ملوان هستیم سنگین تر از پیش میکند، زمان آن رسیده است تا فرهنگ والای مردمان غیور بندر انزلی را با پر کردن استادیوم و تشویق و حمایت صرف از قوهای سپید انزلی به رخ دیگران بکشیم. و در یک جو سالم ورزشی از سن سیروس انزلی جهنمی سپید بسازیم و شاهد بالگشایی مجدد قوهای سپید بر فراز آسمان فوتبال ایران باشیم. اینجا بندر انزلیست آشیانه قوهای سپید و شهری که در گذشته در تمام زمینه ها سرآمد شهر های ایران بوده است بیایید نوادگان شایسته ای برای گذشتگان خود باشیم.
نظر شما عزیزان در خصوص اتفاقات ورزشگاه انقلاب کرج چیست ؟

 

 

علت میزبانی گهر در کرج حساسیت بی‌خودی برخی عوامل در دورود بود
میلاد فاضلی- آفتاب لرستان: معاونت سیاسی امنیتی استاندار علت میزبانی گهر شهرداری دورود را در ورزشگاه انقلاب کرج، حساسیت بی‌خودی برخی عوامل در این شهر را دانست.
حسن شریعت‌نژاد در این رابطه به آفتاب لرستان گفت: حساسیت دورودی‌ها به میزبانی خرم‌آباد، از بازی قبل پلی‌آف آغاز شد که شرایط بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهر باعث شد دورود نتواند میزبانی بازی پایانی آن‌ها باشد و برخی باعث ایجاد حساسیت به این موضوع شدند که مرکز استان نباید میزبان بازی‌های خانگی باشد.
وی گفت: به طبع این اتفاقات مجموعه استانداری لرستان نباید اعتماد عمومی مردم دورود را نسبت به مردم مرکز استان از دست می‌داد، که در این رابطه دکتر دهمرده استاندار لرستان با ارسال نامه‌ای قبل از بازی پایانی مقابل ایران‌جوان بوشهر به فرماندار دورود تأکید کردند که تیم گهر متعلق به مردم و شهر دورود است.
وی ادامه داد: البته در این خصوص شهرداری دورود باید قوی‌تر عمل می‌کرد تا بسترهای میزبانی سریع‌ محیا می‌شد.
شریعت‌نژاد عنوان کرد: با این حال که خود مسئولان شهر دورود که بازی کردن این تیم را در کرج به نفع خود نمی‌دانستند، طی نامه رسمی اعلام کردند که مایلند تا مراحل آماده‌سازی ورزشگاه تختی دورود بازی‌های خانگی تیم در خرم‌آباد برگزار شوند.
وی افزود: هم اکنون مراحل بازسازی مجموعه تختی خرم‌آباد در حال انجام است و حداکثر تا پایان ماه مبارک رمضان این مجموعه آماده میزبانی بازی گهر در لرستان خواهد بود.
 معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان هم‌چنین در خصوص مسائل پیش آمده برای تیم‌های داتیس و دارتاک خرم‌آباد در لیگ دسته دوم فوتبال کشور گفت: این تیم‌ها از امکانات و سرمایه‌های استان استفاده کرده‌اند و امکان خروج آن‌ها از استان وجود ندارد زیرا این امر باید با اجازه استان صورت گیرد که مطمئناً مورد موافقت قرار نخواهد گرفت.
وی با ابراز خرسندی از صعود دارتاک خرم‌آباد به لیگ دسته دوم فوتبال کشور افزود: در گذشته حمایت‌های واقعی از تیم‌ها به صورت جدی اتفاق نمی‌افتاد و ما در حال نیز نمی‌توانیم به صورت مصادفی به یک تیم گهر کنیم، و کمک‌های‌مان به گهر، یک ویژه بود.
شریعت‌نژاد گفت: استانداری در دو بعد می‌تواند به ورزش استان کمک کند، یکی در بحث افزایش سرانه‌ ورزش استان و دیگری تقویت هیأت‌های ورزشی خواهد بود اما با این حال از این دو تیم حمایت خواهیم کرد.
وی در پایان گفت: تیم‌های خصوص در استان باید به سمتی پیش روند که بتوانند از تیم‌داری سودآوری را برای خودشان به ارمغان آورند.


توضیح: با وجود اظهارات آقای شریعت‌نژاد، بعید است مجموعه ورزشی تختی خرم‌آباد که فعلاً مرمت چندانی در آن صورت نمی‌گیرد، حداقل تا 2 ماه دیگر مهیای بازی‌های خانگی تیم گهر دورود شود. بهتر است مسوولان استان توجه‌شان معطوف به ورزشگاه تختی دورود باشد بلکه برای دور برگشت میزبانی 8 بازی باقی‌مانده خانگی را از دست ندهند.

/ 7 نظر / 39 بازدید
ارام

بهترين و جذابترين و اخرين اخبار روز همه و همه فقط در بمبي با بازديد خود ما را شاد كنيد

st

سلام وبلاگت عالیه. راستی یه سری به وبلاگم بزن.نظرولینکم یادت نره.

ایران اپس

سلام دوست عزیز به سایت ما هم سر بزنید بزرگترین مرجع دانلود برنامه ها و بازی های آندروید و ........ http://iranapps.org/ http://iranapps.org/order/ http://www.facebook.com/Iranapps.org

يرح سراسری ختم قرآن و صلوات

◆ با ما در طرح سراسری ختم قرآن و صلوات شریک شوید ◆ تعداد جزء دلخواه یا تعداد صلوات هایی که مد نظر دارید در قسمت نظرات ذکر کنید . منتظر حضور شما هستیم . التماس دعا

Mamad M2

سلام خوبي؟ وب جالبي داري.خوشحال ميشم به ما هم سر بزني.اگه ســـاکس و فيــــــلتر شکن رايگان هم ميخواي بيا توي سايتمون و عضو شو و از ســـاکس رايگانش استفاده کن.بجز اون جديدترين آهنگ ها رو هم مي توني از سايتمون بگيري.راستي اگه خوشت اومد لطفا روي +1 گوشه سمت چپ ، پايين کليک کن.دمت گرم منتظرما پيشاپيش ميگم مرسي که سر زدي [گل]

انزلی کلاب

با سلام . لطفا از مطلب درج شده در سایت در خصوص بازی ملوان و گهر دیدن فرمائید . باتشکر

مسعود

هواداران محترم همونطور که میدونید فردا بازی تیم راه آهن مقابل گهر شهرداری دورود می باشد بازی راس ساعت 22 شروع خواهد شد در بازی قبل به دلیل مظلومیت همیشگی ما و دفاع نکردن مسئولان از حق هواداران گهر همه ی تقصیرات چه در فضای مجازی و چه در تلویزیون به گردن هواداران تیم گهر افتاد در بازی مقابل راه آهن باید و باید نشان دهیم که چیزی که مردم از هواداران گهر شنیده اند درست نیست. و اما 2 نکته که باید در این بازی از سوی هواداران با فرهنگ تیم گهر رعایت شود. تیم راه آهن تیم پرطرفداری نیست و مطمئنا هواداران لرزبان در این بازی بیشتر از هواداران راه آهن خواهند بود در طی بازی تیم گهر رو با تموم وجود و به دور از حاشیه تشویق کنیم در این بازی ما باید تیم راه آهن رو تشویق کنیم تا نشان دهیم تیم مقابل برای ما قابل احترام هست. در این بازی به خاطر حواشی هفته گذشته مطمئنا خبرنگاران و تصویربرداران زیادی خواهند آمد و به دنبال ثبت و ضبط حواشی هستند این فرصتی هست که فرهنگ لرزبانان را به آنها بفهمانیم و نشان دهیم تصویر اشتباهی از هواداران تیم گهر در ذهن خود راه داده اند به امید پیروزی تیم گهر مقابل تیم راه آهن به نقل از سایت h