حذف مرتضی سپهوند در دور سوم رقابت‌های بوکس المپیک پکن

Morteza-Sepahvand-100.jpg

مرتضی سپهوند بوکسور لرستانی تیم ملی کشورمان که در رقابت‌های المپیک پکن به مصاف حریفان خود در دسته 64 کیلوگرم رفته بود، پس از پیروزی قاطع 16-  4 دور اول برابر حریفی از کشور تونس، دور دوم نیز یونات گئورگی مشت‌زن رومانیایی را با نتیجه 8 – 4 شکست داد تا به جمع 8 مشت‌زن برتر المپیک راه یابد. وی سال قبل نیز در رقابت‌های انتخابی المپیک در شیکاگو، این رومانیایی را ۱۹ - ۱۶ در پایان ۴ راند مبارزه شکست داده بود.

سپهوند روز یک‌شنبه 27 مرداد، رأس ساعت 16 به وقت تهران در دور سوم رو در روی فیلیکس دیاز از دومنیکن قرار گرفت تا در صورت کسب پیروزی در این میدان، مدال خود را مسجل نماید و اولین مدال تاریخ بوکس کشورمان را ادوار المپیک کسب نماید. در پایان یک رقابت مهیج و نفس‌گیر، این بوکسور دومنیکنی بود که با نتیجه 11 – 6 پیروز از رینگ پایین آمد و مرتضی سپهوند نیز هم‌چون دیگر وزشکاران لرستانی حاضر در پکن یعنی آرش میراسماعیلی(جودو) و احسان مهاجرشجاعی(دو و میدانی)، در کسب نشان المپیک ناکام ماند. البته مرتضی تا این جا پرافتخارترین بوکسور ایران در المپیک است و دیاز پس از غلبه بر سپهوند دیدار فینال را نیز با برتری کامل ۱۷-۴ برابر حریف تایوانی به پایان برد و قهرمان المپیک شد.

شایان ذکر است سال گذشته در رقابت‌های انتخابی المپیک که در شیکاگوی آمریکا برگزار گردید، سپهوند در رده پنجم و این بوکسور دومنیکنی در رده هفدهم رنکینگ مسابقات انتخابی قرار گرفتند.

 

Morteza-Sepahvand-3001.jpg

 

ورزش لرستان در شبکه افلاک

در برنامه‌ی «دایره‌ی ورزش» که اختصاص به نقد و بررسی ورزش لرستان در شبکه افلاک دارد، چهارشنبه 13 مرداد 1387 با حضور کاظم حاج‌علی‌اکبری و مهرداد حمیدیان از هیأت بوکس لرستان، این برنامه تقدیم علاقمندان خواهد شد.

همچنین در برنامه‌ی 20 مرداد 1387 که ساعت 18 از شبکه استانی لرستان(افلاک) پخش می‌گردد، شیرزاد غلام‌زاده کارشناس ارشد تربیت‌بدنی و رئیس گروه تربیت‌بدنی و تندرستی سازمان آموزش و پرورش لرستان در ارتباط با مباحث ورزش آموزشگاهی و همچنین المپیادهای ورزشی صحبت می کنند.

در برنامه‌ی چهارشنبه ۶ شهریور 1387 مرتضی و رحیم سپهوند میهمان برنامه بوده و پیرامون المپیک ۲۰۰۸ پکن مطالبی بیان خواهند کرد.

تهیه کننده: حمید (علیرضا زندلشنی)

نویسنده و مجری: رضا جایدری

*************************************

شهرداری و مخابرات در فینال مسابقات فوتسال ادارت لرستان

رقابت‌های فوتسال ادارات استان که به میزبانی نیروی انتظامی و با حضور 31 تیم در سالن دانشگاه علوم پزشکی در ساعات پس از افطار برگزار می‌شد، به مرحله‌ی پایانی رسید. تیم خوب مخابرات با مربیگری یدالله حسامی و بازی خوب سیدمحمد(محسن) سجادی پس از غلبه‌ی 1-0 در برابر میراث فرهنگی در بازی نیمه‌نهایی نیز دانشگاه آزاد اسلامی را 3-1 شکست داد و به فینال راه یافت.

تیم شهرداری نیز از وجود بازیکن باتجربه‌ای چون داریوش محمودی(عضو سابق تیم ملی جوانان ایران) سود می‌برد، پس از غلبه‌ی 3-2 برابر تیم آموزش و پرورش(مدافع عنوان قهرمانی)، بر تیم خوب دانشگاه علوم پزشکی نیز غلبه نمود و حریف مخابرات در بازی نهاییی شد. این دو تیم در گروه مقدماتی با هم همگروه بودند که در آن گروه مخابرات سرگروه شد و شهرداری زیرگروه و هر دوتیم به جمع 16 تیم برتر راه یافتند.

بازی نهایی در هفته‌ی نیروی انتظامی با حضور جمعی از مسئولین بین تیم‌های مخابرات و شهرداری برگزار ‌شد که در نهایت تیم شهرداری با غلبه ۱-۰ برابر حریفش، ضمن انتقام شکست در دور مقدماتی قهرمان شد. دانشگاه آزاد و دانشگاه علوم پزشکی نیز قرار بود برگزار کننده‌ی بازی رده‌بندی باشند که به علت عدم حضور دانشگاه آزاد، دانشگاه علوم پزشکی در سکوی سوم قرار گرفت.

***********************************

لیگ فوتسال لرستان در نیمه‌ی راه

رقابت‌های لیگ فوتسال لرستان که امسال با نظم و ترتیب خاصی توسط عزیز سلیمانی(مسئول کمیته فوتسال لرستان) در حال برگزاری است به پایان دور رفت رسید.

رده‌بندی گروه یک:                                  رده‌بندی گروه دو:

1_ تحقیقات بروجرد  15                         1_ پرسپولیس کوهدشت 18

2_ شهرداری چگنی 14                          2_ صدف نورآباد 15

3_ بنیاد شهید الیگودرز 10                      3_ افلاک خرم‌آباد 14

4_ نفت خرم‌آباد 10                               4_ بسیج معمولان 13

5_ پولادگسترش بروجرد 10                     5_ دارتاک خرم‌آباد 7

6_ پارسیان ویسیان 4                           6_ ماجیکار بروجرد 4

7_ سیمان دورود 0                               7_ هانی رومشکان 4

                                                          8_ کشکان‌رود پلدختر 4

/ 2 نظر / 223 بازدید
ندا

آخی

mohammad hossein emamparast

سلام، یارانه‌ها که یاری نمیکنند، بنزین و گاز قیمتش سر به آسمان گذاشته، خارجیها هم که تحریممون کردند، با دنیا در افتادیم بخاطر نیروی هسته‌ای، نون هم که چند برابر شده، مردممون هم که هر روز دارند بخاطر بنزین قلابی سرطان شش میگیرند ، دنیا هم با ما در افتاده ، هر وقت هم که حرف می‌زنیم میگویند این همه بدبختیها در راه و برای اسلام است. اسلامی هم که رشد میکنه هر روز، سنّی است نه مال ما شیعه ها.‌ای امام کجایی که روز قضاوت نزدیک است. خودت رحم کن بر ما.