اخبار و مطالب جمعه 25 فروردین 1391

 آیتم‌های برنامه نگاهی به ورزش استان

در برنامه نگاهی به ورزش استان که یک‌شنبه 27 فروردین ساعت 18:10 از شبکه افلاک روی آنتن خواهد رفت، گزارشی از انجام حرکات زیبای پارکور در پارک کیو خرم‌آباد پخش خواهد شد.

همچنین در بخش‌های بعدی آموزش برخی تکنیک‌های طناب‌زنی توسط دبیران تربیت‌بدنی ناحیه‌دو خرم‌آباد و نیز بخش حرکات اصلاحی با اجرای استاد شرفی و در انتها معرفی چهره‌های برتر ورزش استان پخش می‌شود.

 

سرمربی تیم دانش‌آموزی لرستان:

ترک‌ها برای نگه داشتن جام در کشورشان همه کار کردند!

خبرگزاری ایرنا: داوود حسنوند پس از پیروزی تیم فوتسال دانش‌آموزی لرستان نماینده ایران در مسابقات جام جهانی فوتسال دانش‌آموزان در شهر ''آنتالیا'' ترکیه، عنوان کرد.


وی گفت: همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، تیم استان لرستان برای کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها، دیداری سخت و نفس‌گیر را با تیم ترکیه میزبان این رقابت‌ها داشت.

ترکیه‌ای‌ها برای نگه داشتن جام قهرمانی در کشورشان، سالن مسابقات را پر از تماشاگر کرده بودند و بیش از 3 هزار تماشاگر در سالن حضور داشتند که یک‌صدا تیم کشور خود را تشویق می‌کردند.

آنان در برخی از مواقع نیز به سوی بازیکنان تیم لرستان بطری آب پرتاب می‌کردند ولی بازیکنان این تیم با تعصب و غیرت مثال‌زدنی، با نتیجه 5 بر 4 پیروز این میدان شدند و افتخاری دیگر برای ورزش ایران کسب کردند

حسنوند با اشاره به تاثر مسوولان تیم فوتسال دانش‌آموزی ترکیه پس از شکست این تیم مقابل تیم استان لرستان اظهار داشت: دست‌اندرکاران تیم میزبان آن‌قدر از این شکست متاثر شده بودند که حتی حاضر به دست دادن با بازیکنان ایرانی نشدند و زمانی که بازیکنان تیم استان لرستان قصد داشتند با پرچم کشورمان دور افتخار را در سالن بزنند، تماشاگران حاضر در سالن به سمت آنان بطری آب پرتاب کردند.

سرمربی تیم فوتسال دانش‌آموزی استان لرستان با تقدیر از تلاش تمامی بازیکنان و دیگر اعضای کادر فنی این تیم، از ''مسلم اولادقباد'' و ''فرید امیری'' به عنوان بهترین‌های تیم استان لرستان در این مسابقات یاد کرد و گفت: این دو بازیکن در آینده حرف‌های بسیاری برای گفتن در فوتسال ایران خواهند داشت.

وی در باره چگونگی تشکیل اردوهای آمادگی این تیم پیش از اعزام به محل برگزاری مسابقات جام جهانی فوتسال دانش آموزان در شهر ''آنتالیا'' ترکیه گفت: پس از کسب عنوان قهرمانی مسابقه های فوتسال دانش‌آموزان ایران در اسفند ماه گذشته، اردوهای آمادگی این تیم به صورت منظم در شهرهای تهران و خرم‌آباد دایر شد و این تیم با آمادگی کامل در این مسابقات شرکت کرد که حاصل آن کسب عنوان قهرمانی جام جهانی دانش‌آموزان بود.

حسنوند با انتقاد از مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان لرستان گفت: متاسفانه در طول 10 روز گذشته و کسب پیروزی‌های متعدد در این مسابقات، مسوول ورزش استان لرستان تماسی با بازیکنان این تیم نگرفته است و این امر تاثیر منفی بر روحیه آنان گذاشته است.

تیم فوتسال دانش‌آموزان استان لرستان نماینده ایران در مسابقه های جام جهانی فوتسال دانش‌آموزان، با پیروزی مقابل تیم ترکیه عنوان قهرمانی این پیکارها را از آن خود کرد.

 

 

پیام تبریک استاندار لرستان به مناسب قهرمانی تیم دانش‌آموزی لرستان

خبرگزاری ایرنا لرستان: دکتر دهمرده استاندار لرستان عصر جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ در پیامی کسب عنوان قهرمانی فوتسال دانش‌آموزان جهان را به اعضای تیم دانش‌آموزی لرستان تبریک گفت. متن پیام استاندار لرستان خطاب به اعضای تیم فوتسال دانش‌آموزی لرستان بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

کسب عنوان قهرمانی مسابقات فوتسال دانش آموزی جهان که با همت و غیرت نوجوانان غیور دیار لرستان به نمایندگی از نوجوانان دانش‌آموز ایرانی در مسابقات جهانی ترکیه به دست آمده، را محضر مقام معظم رهبری، دولتمردان خستگی‌ناپذیر و خدمت تمامی مردم بزرگوار ایران به ویژه مردم مومن و ولایی لرستان و خانواده‌های این دانش‌آموزان عزیز تبریک و تهینت عرض می‌نمایم.

به یقین این موفقیت بزرگ و ارزشمند تاکیدی دوباره بر توانمندی و استعدادهای بی‌شمار و گسترده جوانان و نوجوانان غیور و متعهد دیار لرستان در مسیر رشد و اعتلای استان و ایران اسلامی است.

افتخارآفرینی نوجوانان غیرتمند لرستانی برای ایران اسلامی و استان لرستان همچنین موجب احساس مسئولیت بیشتر همه مدیران و مسئولان استان در راستای کار و تلاش و حمایت بیشتر از جوانان و نوجوانان برای شکوفایی و بروز خلاقیت‌ها و استعدادهای نهفته و سرشار این دیار خواهد شد.

این‌جانب ضمن تشکر از تلاش همه عوامل و دست‌‌اندرکاران این موفقیت بزرگ به ویژه مجموعه آموزش و پرورش استان و تبریک ویژه این موفقیت به اولیا محترم این دانش‌آموزان غیور، سعادت و سربلندی همه دلسوزان و خادمین به این کشور و ملت را از خداوند منان خواهانم.

حبیب‌الله دهمرده - استاندار لرستان

شایان ذکر است دومین دوره مسابقات جام جهانی فوتسال دانش‌آموزان جهان از 19 فروردین‌ماه جاری در آنتالیا ترکیه برگزار شد که دراین مسابقات تیم فوتسال دبیرستان امام خمینی(ره) خرم‌آباد به نمانیدگی از کشورمان با شکست تمامی حریفان خود، عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کرد.

 

پیام تبریک وزیر آموزش و پرورش

حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش، قهرمانی تیم فوتسال پسران دبیرستان امام خمینی(ره) خرم‌آباد لرستان را در مسابقات جهانی مدارس در کشور ترکیه را تبریک گفت. در پیام حاجی‌بابایی به دانش‌آموزان لرستانی آمده است:

کسب این افتخار برگ زرین دیگری بر تاریخ ورزش دانش‌آموزی کشور افزوده و مایه دلگرمی جامعه ورزش بویژه ورزش دانش آموزی و سرافرازی میهن اسلامی مان در عرصه های جهانی و بین‌المللی گشت. این‌جانب این موفقیت بزرگ را به شما عزیزان و کلیه دست‌اندرکاران ورزش دانش‌آموزی کشور تبریک عرض نموده، امیدوارن در سایه رحمت الهی این پیروزی و کسب قهرمانی پشتوانه محکم برای رسیدن به قله‌های افتخار و سربلندی باشد.

 

نتایج هفته بیست و پنجم فوتسال دسته اول فوتبال ایران

جمعه 25 فروردین 1391 گروه دوم:

گهر دورود لرستان 1 نیرو زمینی تهران 0

گل: علی قربانی در دقیقه 14

شهرداری یاسوج 1 تربیت یزد 0

پاس همدان 1 کاوه تهران 0

گل‌گهر سیرجان 1 نساجی مازندران 1

شیرین‌فراز کمانشاه 0 استقلال صنعتی اهواز 3

ماشین‌سازی تبریز 1 آلومینیوم هرمزگان 0

نفت مسجدسلیمان- برق شیراز (برگزار نشد)

   لیگ آزادگان گروه ب         


 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

 زده

خورده

امتیاز

1

آلومینیوم هرمزگان

25

14

7

4

27

12

49

2

ماشین‌سازی‌تبریز

25

11

7

7

31

24

40

3

گهر دورود لرستان

25

10

9

6

22

16

39

4

پاس همدان

25

10

8

7

28

24

38

5

نساجی مازندران

25

10

6

9

25

25

36

6

استقلال اهواز

25

9

8

8

28

22

35

7

شهرداری یاسوج

25

10

5

10

24

25

35

8

نیرو زمینی تهران

25

7

10

8

22

23

31

9

نفت ‌مسجد‌سلیمان

24

7

10

7

22

25

31

10

شیرین‌فراز‌ کرمانشاه

25

7

10

8

21

26

31

11

گل گهر سیرجان

25

8

6

11

26

27

30

12

تربیت یزد

25

7

8

10

20

25

29

13

کاوه تهران

25

6

8

11

22

23

26

14

برق شیراز

24

4

6

14

11

32

18

 

نقش انکارناپذیر رسانه‌های لرستان در موفقیت تیم دانش‌آموزی

رضا جایدری- خرم‌آباد: روز جمعه اتفاقی مهم در تاریخ ورزش لرستان رقم خورد و تیم دانش‌آموزی لرستان به عنوان نماینده کشورمان در مسابقات جهانی ترکیه، با کسب نتایج درخشان به عنوان قهرمانی جهان رسید و پرچم جمهوری اسلامی ایران را در سالن مسابقات به اهتزاز درآورد.

بدون شک برشمردن و تجزیه و تحلیل دلایل کسب چنین موفقیت‌هایی، سنگ بنای حضوری موفق در رقابت‌های بعدی خواهد بود. 

 عوامل بسیاری در تصاحب دو جام قهرمانی توسط تیم دانش‌آموزی لرستان در کشور و جهان از خرداد 1390 یعنی زمان آغاز مرحله مقدماتی اولین دوره لیگ برتر دانش‌آموزی کشور تا فروردین 1391 دخیل بود که سوای زحمات بی‌شائبه مربیان، ورزشکاران و مسوولین آموزش و پرورش لرستان در ایجاد بستری جهت حمایت مناسب از این تیم، نباید از زحمات قشر زحمتکش خبرنگاران و اصحاب رسانه استان غافل ماند.

به یاد می‌آورم سال‌هایی در دهه‌‌های 60 و 70 را که خودم به عنوان یک دانش‌آموز با وجود کسب عناوین قهرمانی در رشته‌های فوتبال، هندبال، بسکتبال، آمادگی جسمانی و ...، همیشه چشم‌انتظار بودم تا از سوی خبرنگاران معدود نمایندگی‌های نشریات سراسری در دیارم، خبری از آن موفقیت‌ها منتشر شود بلکه به عنوان یک پشتوانه معنوی در قالب تشویق، مقابل بزرگ‌ترها نیز سری بلند کنم و پاسخی موجه داده باشم به نصایح همیشگی آن‌ها که می‌گفتند: «بچه درست را بخوان! ورزش که نان و آب نمی‌شود و کسی در لرستان به آن توجهی ندارد»!

امروزه، وجود این همه نشریه‌ی محلی، خبرگزاری و برنامه‌های مختلف ورزشی صدا و سیما مرکز لرستان، نعمتی است که معمولاً محاسن آن به چشم اکثر مردم و مسوولان نمی‌آید. دیگر از آن «بی‌خبری» عصر کودکی و نوجوانی ما «خبری» نیست! «دید سنتی» والدین وبزرگ‌ترها نسبت به ورزش هم با تلاش مربیان ورزش و ورزشی‌نویسان تغییر یافته و به جرأت می‌توان گفت در دنیای کنونی مردم لرستان، موفقیت و آوازه‌ی جوانی ورزشکار همچون «ابراهیم میرزاپور» سنگربان لرستانی تیم لیگ برتری شهرداری تبریز و ملی‌پوش سابق فوتبال کشورمان از بسیاری نام‌آوران و تحصیل‌کرده‌های دیگر این دیار همانند پزشکان و مهندسان لرتبار بالاتر است!

بهترین گواه این مدعا، حسین شمس سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان و پرافتخارترین مربی تیم‌های گروهی کشورمان است که تیم ملی ایران را دو دهه به عنوان قهرمان بلامنازع آسیا مطرح نمود و اینک به عنوان رئیس انجمن فوتسال آموزش و پرورش کشور، از نزدیک شاهد درخشش جوانان دیار مفرغ و بلوط (لرستان) در عرصه‌ی کشوری و جهانی بوده و بارها در گفته‌ها و مصاحبه‌هایش ظرف دو ماه اخیر اذعان کرد که استعداد لرستانی‌ها بی‌نظیر است و در سایه‌ی اندکی توجه، بخصوص فراهم آوردن امکانات برای جوانان محروم این خطه، می‌توان جهت کسب افتخار در آسیا و جهان از آنان انتظارات فراوانی داشت!

فرهنگ‌سازی صحیح ورزشی توسط رسانه‌های لرستان باعث شد تا در دهه 80، نگرش خانواده‌ها نسبت به مقوله‌ی ورزش قهرمانی تغییر یابد و امروزه شاهد باشیم که علاوه بر حضور و درخشش پسران مستعد استان‌مان در رشته‌های مختلف ورزشی، دختران لرستانی نیز هم‌پای آنان در میادین ورزشی حضور می‌یابند و برای استان و کشورمان افتخار کسب می‌کنند.

این چند خط را نوشتم تا از حامیان بی‌ادعا و خادمین واقعی مردم لرستان یعنی خبرنگاران و اصحاب رسانه به خاطر نقش مؤثرشان در موفقیت‌های ورزش و ورزشکاران این دیار به خصوص حمایت‌های 10 ماه اخیر از تیم فوتسال دانش‌آموزی استان تقدیر و تشکری داشته باشم.

به عنوان کسی که علاوه بر قلم‌زنی در نشریات، افتخار این را دارم که به عنوان دبیر ورزش نیز به جوانان دیارم خدمت نمایم، از مسوولین خبرگزاری‌های مهر، ایرنا، ایسنا و فارس منطقه لرستان، نشریات محلی اقتصاد لرستان، طلوع ورزش، شهاب آسمانی، آفتاب لرستان، افلاک لرستان و همچنین برنامه‌ی نگاهی به ورزش استان و واحد خبر صدا و سیمای مرکز لرستان که بیش از ظرفیت و حد متعارف در انتشار اخبار و حمایت از تیم فوتسال دانش‌آموزی لرستان قهرمان اولین دوره‌ی لیگ دانش‌آموزی کشور و ‌قهرمان فوتسال جهان همتی مضاعف به خرج دادند، خالصانه و خاشعانه تقدیر و تشکر می‌نمایم.

 

نتایج هفته چهارم دور نهایی لیگ دسته سوم فوتبال ایران

پنج‌شنبه 24 فروردین 1391:

سپاهان‌نوین اصفهان 0 دارتاک خرم‌آباد 0

پرسپولیس گناوه 2 صفاهان اصفهان 1

کارگر بنه‌گز 1 ذوب و فلزات الوند بهار 1

 

همایش کوهپیمایی خانوادگی در مجتمع تفریحی 14 معصوم خرم آباد برگزار شد

خبرگزاری مهر- خرم‌آباد: همایش کوهپیمایی خانوادگی به مناسبت هفته سلامت صبح جمعه در ارتفاعات مجتمع تفریحی 14 معصوم خرم‌آباد برگزار شد.

در همایش کوهپیمایی خانوادگی که حدود 3 هزار نفر در آن شرکت داشتند، مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان در جمع شرکت‌کنندگان در این همایش از شروع تست های علمی استعدادیابی در کشور به زودی برای اولین بار در خرم‌آباد خبر داد و گفت: امیدواریم که قهرمانان آینده ایران اسلامی در المپیک از طریق این تست ها شناسایی شوند.

فرهاد نیکوخصال افزود: لرستان به عنوان مرکز علمی استعدادیابی کشور شناسایی شده که برای استعدادیابی کار را از مدارس دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: استعدادیابی از یک مسیر طراحی شده صورت می گیرد و شامل مباحث روان شناسی، فیزیولوژی و تمرینات آمادگی جسمانی است.

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان به اجرای طرح آمایش ورزش در لرستان اشاره کرد و گفت: این طرح به عنوان علمی ترین کار در سطح کشور مطرح است.

بنابر این گزارش در این همایش علاوه بر اهدای یک دستگاه خودروی سواری پراید از سوی استاندار، با قید قرعه جوایز نفیس دیگری به شرکت‌کنندگان اهدا شد.

این مراسم به صورت زنده از شبکه 3 سیمای جمهوری اسلامی ایران با اجرای بهزاد کاویانی و مسعود بهرام‌نژاد پخش شد.

 

فینال مسابقات دانش‌آموزان جهان:

 لرستان بر قله‌ی فوتسال دانش‌آموزان جهان ایستاد

تیم فوتسال دبیرستان امام خمینی(ره) خرم‌آباد نماینده کشورمان در مسابقات جهانی ترکیه موفق به کسب عنوان قهرمانی جهان شد.

رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان با بیان این خبر افزود: در بازی فینال مسابقات فوتسال دانش‌آموزان جهان که با شرکت 10 تیم به مدت یک هفته در ترکیه برگزار شد، روز جمعه 25 فروردین 1391 تیم قدرتمند دانش‌آموزی لرستان با هدایت داود حسنوند و فرشاد نادری از ساعت 15:45 به وقت ایران مقابل تیم بی‌کشست ترکیه که از امتیاز سود می‌برد قرار گرفت و با ارائه‌ی یک بازی هوشمندانه، برابر این حرف قدر به برتری 5 بر 4 دست یافت تا ایران برای اولین بار قهرمان مسابقات دانش‌آموزی جهان در رشته فوتسال شود.

مجتبی کلانتری‌فرد اظهار داشت: گل‌های لرستان در این بازی وسط فرید امیری در دقیقه 6، مسلم اولادقباد 17، نوید هادیان 18، محمد بیرانوند 25، رضا احمدپور 35 به ثمر رسید و تیم ترکیه هم در دقایق 12، 21، 35 و 39 موفق به گشودن دروازه‌ی لرستان شد.

وی افزود: این اولین افتخار کسب شده در رشته‌ی فوتسال توسط دانش‌آموزان کشورمان می‌باشد. البته سال گذشته تیم ملی فوتبال دانش‌آموزان کشورمان در مسابقات دانش‌آموزان جهان در فورتالیزار برزیل برگزار شد پس از تیم آلمان در رده دوم قرار گرفت و امسال تیم لرستان در مسابقات فوتسال و نه فوتبال پرچم کشورمان را در جهان به اهتزار درآورد.

کلانتری‌فرد در پایان متذکر شد: لرستان به عنوان قهرمان اولین دوره لیگ حرفه‌ای دانش‌آموزان ایران به عنوان نماینده کشورمان در مسابقات جهانی حضور یافت و در این رقابت‌ها با کسب 6 پیروزی متوالی برابر 6 قدرت بزرگ اروپا یعنی فرانسه، بلژیک، کرواسی، سوئد، هلند و ترکیه به این افتخار بزرگ دست یافت.

 رضا احمدپور با به ثمر رساندن 11 گل، آقای گل این مسابقات شد و علاوه بر این به همراه دیگر بازیکن هم‌تیمی‌اش یعنی فرید امیری در هر 6 بازی لرستان برابر حریفانش موفق به گل‌زنی شد.

تیم دانش‌آموزی لرستان: فرید امیری، مسلم اولادقباد، نوید هادیان، محمد بیرانوند، رضا احمدپورعسکری، نیما محمدی‌محتشم، امیرحسین رشنو، علی‌رضا رضایی، سجاد بابایی، پدرام کرمی، حمیدرضا مهرابی، آرمان خوشیار، سرمربی: داود حسنوند، مربی: فرشاد نادری، مدیر فنی: حسین شمس، سرپرست: جواد فهیمی‌راد

 

لرستان به دیدار نهایی فوتسال دانش‌آموزان جهان راه یافت

تیم فوتسال دبیرستان امام خمینی(ره) خرم‌آباد عصر پنج‌شنبه 24 فروردین 1391 با کسب برتری قاطع برابر تیم هلند، به دیدار نهایی مسابقات فوتسال دانش‌آموزی جهان راه یافت.

در نیمه اول این بازی، ابتدا دو تیم یک دیدار پایاپای را به نمایش گذاشتند، اما از اواسط این نیمه تیم لرستان بر شدت حملات خود افزود و سرانجام دقیقه 19 و در شرایطی که فقط یک دقیقه تا پایان نیمه اول فرصت باقی بود، طلسم دروازه هلند گشوده شد و مسلم اولادقباد اول گل نماینده کشورمان را به ثمر رساند.

در نیمه‌ی دوم با برداشته شدن بار روانی بازی نیمه‌نهایی از دوش بازیکنان لرستانی، شاگردان داود حسنوند و فرشاد نادری با جسارت بیشتری به حریف فشار وارد کردند و در این نیمه نیز موفق شدند 6 بار دیگر دروازه‌ی حریف نگون‌بخت خود را با گل‌های فرید امیری در دقیقه 29، نوید هادیان 32، مسلم اولادقباد 34، علی‌رضا رضایی در دقایق 36 و 39، رضا احمدپور در دقیقه 38 باز کنند و با این نتیجه علاوه بر کسب پنجمین پیروزی پیاپی در 5 بازی، به دیدار دیگر تیم بدون شکست این مسابقات یعنی ترکیه‌ی میزبان بروند.

در دیگر بازی مرحله نیمه‌نهایی نیز ترکیه 8 بر یک فرانسه را شکست داد و حریف ایران (لرستان) در بازی فینال شد.

دیدار پایانی روز جمعه 25 فروردین رأس ساعت 15:30 آغاز می‌شود.

 

دومین شکست پولاد گسترش بروجرد

وحید کاظمی‌ذهابی: هفته دوم مسابقات فوتسال لیگ دسته دوم کشور با شکست نماینده لرستان پیگیری شد.

در این دیدار که عصر 24 فروردین در شیراز برگزار شد پولادگسترش بروجرد با نتیجه 7 بر 4 مغلوب میزبان خود برق شیراز شد. برای تیم بروجرد در این بازی نفراتی همچون اسماعیل رشنو، هومن د الوند، علی جوکار و مسعود لک‌نژاد گلزنی کردند.

نماینده لرستان در نیمه اول یک بازی هجومی را ارائه داد و با دو گل حریف را با شکست راهی رختکن کرد. با شروع نیمه دوم حریف با حمایت هواداران به گل اول دست یافت که این موجب شد شیرازه کار پولادگسترش از هم بپاشد و دو گل دیگر را دریافت کند. در ادامه بازی یک روند متعادل داشت که در نهایت با نتیجه 7 بر 4 به سود برق شیراز به اتمام رسید.

 

آب در کوزه و ما در لرستان تشنه لبان می گردیم

فرهاد داودوندی - بروجرد: حالا دیگر کمتر کسی از علاقه‌مندان به فوتبال ایران است که نام عبداله باعزم را نشنیده باشد، داور خوش‌نام و بین‌المللی ایران که زاده‌ی بروجرد است و همکاری تنگاتنگی هم اکنون با فدراسیون فوتبال به عنوان مدرس و ناظر مسابقات فوتبال را دارد.

باعزم از افراد مورد اعتماد فدارسیون فوتبال است و در مسابقات بسیار مهم فوتبال ایران به عنوان ناظر داوری انتخاب می‌گردد. با توجه به موقعیت ممتاز عبداله باعزم در ورزش ایران، این انتظار رفته و می‌رود تا ورزش فوتبال لرستان و حتی بروجرد از این شخصیت کاربلد استفاده کاملی بنماید، اما نام به این نشان که از آن‌جا که ما در این استان ، مردمی غریبه پرست هستیم، عبداله باعزم در استان و شهر زادگاهش آن‌چنان که شایسته و بایسته است ، نمی‌تواند تجربیات خود را در اختیار جامعه فوتبال خطه و دیار خودش بگذارد! 

اخلاق منحصر بفرد وی در دادن حق در داوری به حق دار زبانزد است و هیچگاه دیده نشده و حتما در آینده هم دیده نخواهد شد که برای رشد کسی ، حق دیگران را ضایع نماید !

 وقتی فدراسیون فوتبال نظارت بر داوری مسابقه بسیار حساس و مهم پرسپولیس و سپاهان را به عبداله باعزم می‌سپارد، به خوبی می‌دانند که با نظارت باعزم ، بازی بدون هیچگونه حاشیه‌ای برگزار خواهد شد. البته در حالیکه دیگران در بیرون از استان لرستان برای استفاده از عبداله باعزم در امر انتقال تجربه‌اش به فوتبال کشور سر و دست می‌شکنند و در استان و شهر خودش یک بفرمای جانانه نمی‌شنود که واقعا جای تاسف دارد و از آن تاسف‌بارتر این که همیشه تیم‌های فوتبال شهر و استان ما در سطح کشور از نبود افراد کاربلدی به مانند عبداله باعزم در کنارشان ضرر و زیان بسیاری دیده‌اند!

شاید برای خوانندگان عزیز این متن ، جالب باشد بدانند که در حالی که باشگاه‌ها و تیم‌های فوتبال استان‌های مختلف کشور از داوران بازنشسته و بین‌المللی‌شان در کادر باشگاه‌های ورزشی خودشان استفاده می‌نمایند، ما هم‌چنان با این‌گونه رفتارها بیگانه هستیم و با این که بارها ضرر استفاده نبردن از تجربیات افرادی به مانند عبداله باعزم را تجربه نموده‌ایم، اما هم‌چنان بر راه نادرست خود در ورزش پافشاری نموده و همچنان توقع بیجا داریم که با استفاده ننمودن از تجربیات بزرگان ورزشی‌مان در سطح استان بتوانیم با استان‌های دیگر در امر ورزش ، رقابت شانه به شانه داشته باشیم!

آرزوئی که برای رشد ورزش استان ما تا آب در کوزه است و ما در لرستان تشنه لبان می‌گردیم، خواب و رویائی بیش نخواهد بود! 

/ 1 نظر / 159 بازدید
علیرضا شریفی

باسلام عرض تبریک قهرمانی شیر بچه های لرستان امیدوارم این استعدادها حفظ بشن اقا رضا خسته نباشی واقعا دستت درد نکنه که پوشش خوبی از اخبار این تیم داشتی