اخبار ورزشی

دعوت دوباره‌ی میرزاپور به تیم ملی

 در شماره‌ی 90 سیمره گفتگوی کوتاهی با ابراهیم میرزاپور ترتیب دادم. ابراهیم با اراده‌ای قوی از حضور دوباره در جمع ملی‌پوشان کشورمان سخن گفت. پس از دعوت مجدد میرزاپور از سوی علی دایی، دروازه‌بان تیم استیل آذین گفت: به دلیل دورى یک ساله از میادین، براى قرار گرفتن در دروازه‌ی تیم ملى کار سختى را پیش روى دارم. میرزاپور اظهار داشت: بازگشت به تیم ملى و پوشیدن این پیراهن براى هر بازیکنى خوشحال کننده است و افتخار مى‌کنم که دوباره به اردو دعوت شده ‌ام. وى تأکید کرد: متأسفانه مصدومیت شدید، مرا به مدت یک سال از میادین دور کرد، بنابراین قرار گرفتن در درون دروازه‌ی تیم ملى به‌عنوان نفر اول کار سختى است، اما نهایت تلاش خود را انجام خواهم داد. در تمرینات اخیر تیم استیل آذین پرتلاش بودم و در شرایط بدنى مطلوبى قرار دارم. خوشحالم که دایى مرا با توجه به حضور در مسابقات لیگ دسته اول به اردو دعوت کرد. مى‌خواهم با درخشش دوباره پاسخ اعتماد وى را بدهم.

 

تشکر ناصر میرزایی از مردم و مطبوعات

ناصر میرزایی که از 19 فروردین امسال به علت عارضه‌ی مغزی و به حالت کما در بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد بستری شده بود، رفته رفته سلامتی خود را با دعای خیر مردم باز می‌یابد. در مدتی که ناصر میرزایی بستری بود اعضای خانواده‌‌اش، دوستان، شاگردان وی لحظه‌ای ناصر را تنها نگذاشتند. آقای ماشاله نورپور داماد خانواده‌ی میرزایی در گفت‌ و گویی عنوان نمود: ظرف این مدت، مردم ما را با محبت‌های خود شرمنده نمودند. همچنین کادر بیمارستان شهدای عشایر، مطبوعات محلی سیمره، بامداد لرستان، ایران، خبر و ابرار ورزشی، صدای ملت و همچنین صدا و سیمای مرکز لرستان که جا دارد از طرف خودم و خانواده‌ی میرزایی از همه‌ی این عزیزان تشکر نمایم. ناصر میرزایی نیز که به تازگی قدرت تکلم خویش را باز یافته، پس از اطلاع از محبت مردم، تقاضا نمود حتماً از قول وی از همه‌ی عزیزان تشکر نماییم. گفتنی است استاد میرزایی هم‌اکنون در منزل بستری هستند و زیر نظر فیزیوتراپ مشغول مداوای تکمیلی می‌باشند.

 

کوچولوهای فوتبال لرستان جور بزرگ‌ترها را کشیدند

در هفته‌ی پنجم رقابت‌های فوتبال لیگ دسته اول نوجوانان کشور، تیم نوجوانان خیبر خرم‌آباد توانست میهمان قدر خود ذوب‌آهن اصفهان را با 2 گل شکست دهد. تیم خیبر در این توانست با گل‌های دقایق 56 و73 اشکان کیانی و اصغر میرزایی در مقابل تک گل دقیقه‌ی 54 اصغر گودرزی تیم اصفهانی را شکست دهد. قضاوت این دیدار بر عهده‌ی بهروز عالمی از همدان بود. گفتنی است نوجوانان خیبر، دو بازی قبلی خود در خارج از خانه نیز موفق به شکست دادن تیم‌ فجر سپاسی شیراز با نتیجه 3-1شده بودند. این تیم از 5 بازی 8 امتیاز دارد و در رده‌ی دوم گروه خود پس از تیم جیرفت‌رعد کرمان قرار گرفته است.

 

کاراته‌ آموزشگاه‌های لرستان

مسابقات کاراته‌ی سبک‌های کنترلی آموزشگاه‌های استان با شرکت 121 کاراته‌کا به مدت 2 روز در خرم‌آباد برگزار گردید. شرکت کنندگان در دورده‌ی نوجوانان و جوانان و در قسمت‌های کومیته و کاتا به رقابت پرداختند. در رده‌ی کومیته‌ی ‌نوجوانان که در 11 وزن انجام پذیرفت، به ترتیب در اوزان 30_ تا 60+ کیلوگرم، علی صفربیرانوند(ناحیه2)، فرزاد دولتشاه(ناحیه2)، علی‌رضا ندری(الشتر)، رضا گودرزی(بروجرد)، میثم کاکولوند(الشتر)، جواد میرزاده(معمولان)، نواب گلستانی(الشتر)، امیر پولادوند(ناحیه2) و مازیار شاکرمی(ناحیه2) حائز عناوین اول شدند. در کاتای تیمی نیز تیم بروجرد متشکل از سعید رحمتی، هخامنش نظامی و مجید ابوالفتحی اول شد.

در رده‌ی جوانان، مسابقات در 7 وزن برگزار گردید که در وزن‌های 50_ تا 75+ کیلوگرم به ترتیب محسن پاپی(بروجرد)، میلاد شاکرمی(معمولان)،‌ آرمان داوودی(ناحیه2)، ساسان جلالی‌ساتیاروند(ناحیه2)، مهدی کولیوند(الشتر) و ‌محمد نورمحمدی(الشتر) به مقام‌های اول دست یافتند. در کاتای تیمی باز هم بروجرد با نفراتی هم‌چون محسن پاپی، محسن کوشکی و میثم یاراحمدی اول شد. در مجموع امتیازات تیمی نیز ناحیه‌ی دو خرم‌اباد قهرمان شد و بروجرد بر سکوی دوم قرار گرفت. تیم‌های ناحیه‌یک و الشتر نیز مشترگاً سوم  شدند.

مسئول مسابقات غلام قندی و داوران عبدالواحد امینی، بهمن خوش‌صفا، داوود رستمی، نورمحمد ندری، محمد صیادی، محمود شاکرمی و سیدعماد شاهرخی بودند. 

/ 0 نظر / 23 بازدید