اخبار و مطالب یک‌شنبه 17 اردی‌بهشت 1391

آخرین خبر
همایون بهاروند: دیدار گهر و ایرانجوان در بروجرد برگزار می‌شود
 رئیس هیات فوتبال لرستان گفت: دیدار گهر زاگرس و ایرانجوان بوشهر با توجه به شرایط خاص دورود با تصمیم‌گیری جدید در ورزشگاه شهرداری(ذوالفقار) بروجرد در کمربندی بروجرد- ملایر ابتدای شهرک اندیشه برگزار می‌شود.

این بازی از ساعت 16 چهار‌شنبه 20 اردی‌بهشت 1391 به طور زنده از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران، شبکه شما و همچنین شبکه استانی لرستان (افلاک) برای علاقه‌مندان پخش خواهد شد.

شایان ذکر است تیم ایرانجوان بوشهر از روز یک‌شنبه در بروجرد اردوی آمادگی خود را برای برگزاری بازی برگشت برابر گهر دورود برپا کرده است.

مصاحبه آقای فرهاد داودوندی را بر عبدالرحیم خرمزی سرمربی ایرانجوان این‌جا بخوانید:

http://www.farhad90.ir/post/3125

 

نورآباد قهرمان بسکتبال نوجوانان استان شد
مسابقات بسکتبال قهرمانی نوجوانان استان با قهرمانی تیم نورآباد پایان یافت.
رئیس هیأت بکستبال لرستان با بیان این خبر افزود: این مسابقات با شرکت 7 تیم از شهرهای بروجرد، خرم‌آباد، دورود،  الیگودرز، اشترینان، نورآباد و الشتر به  مدت دو روز در سالن آیت‌الله طالقانی بروجرد برگزار شد.
مجتبی کلانتری‌فرد اظهار داشت: پس از نورآباد، تیم‌های دورود، بروجرد و خرم‌آباد در رده‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند.
وی در ادامه گفت: قضاوت و برگزاری این مسابقات بر عهده حشمت‌الله شادابی، ناصر پور، مبین پور، مهدی آقاجانی، حسین شیخی، امین تقوی، فرهاد ملک، مسعود موسوی، سیاوش سپهوند، امید گودرزی، علی ربیعی، مهران گلستان و علی ساکی بود.
کلانتری‌فرد در پایان افزود: بهترین‌های این مسابقات با تشخیص کمیته فنی هیأت بسکتبال استان، در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور شرکت می‌کنند.

 

دورود، خرم‌آباد و کوهدشت در صدر کشتی نونهالان استان
عبدالرضا سلیمانی: مسابقات کشتی آزاد دانش‌آموزان نونهال استان با شرکت 66 کشتی‌گیر از 9 شهرستان و منطقه در 4 دوره به مدت دو روز و با انجام 85 کشتی در سالن شهید صالحی‌راد خرم آباد با شناخت نفرات برتر زیر نظر ابراهیم بیرانوند مسوول انجمن کشتی آموزش و پرورش لرستان به پایان رسید:
32 کیلوگرم: 1- علی‌رضا مهراب(دورود) 2- فردین کپکی‌گندم‌بانی(بروجرد)
35 کیلوگرم: 1- اشکان کوشکی(بروجرد) 2- رضا ازنایی(ازنا)
38 کیلوگرم: 1- محمد محسن‌زاده(ناحیه‌دو) 2- مسعود ولی‌پور(ناحیه‌یک)
42 کیلوگرم: 1- احمد خسروی(دورود) 2- محمد خلیلی(ناحیه‌یک)
 47 کیلوگرم: 1- حمزه پولادوند(ناحیه‌دو) 2- میلاد آزادبخش(کوهدشت)
53 کیلوگرم: 1-  یاسین جان‌بزرگی(ازنا) 2- عارف ندری(ناحیه‌یک)
59 کیلوگرم: 1-  احسان ابراهیم‌وند(الیگودرز) 2- مسعود بیرانوند(ازنا)
66 کیلوگرم: 1-  امیر جعفروند(الیگودرز) 2- میثم بیرانوند(ناحیه‌یک)
73 کیلوگرم: 1- احمد آذرشب(الیگودرز) 2- فردین خرمی(دورود)
 تیمی کشتی آزاد: 1- دورود 69 امتیاز 2- ناحیه‌یک خرم‌آباد 65 امتیاز 3- کوهدشت 61 امتیاز 4- الیگودرز 60 امتیاز 5- بروجرد 59 امتیاز 6- ازنا 56 امتیاز
همچنین مسابقات کشتی فرنگی دانش‌آموزان نونهال استان با شرکت 69 کشتی‌گیر از 9 شهرستان و منطقه در 4 دوره به مدت دو روز و با انجام 87 کشتی در سالن شهید صالحی‌راد خرم آباد با شناخت نفرات برتر به پایان رسید:
32 کیلوگرم: 1- سعید زمانی(ناحیه‌یک) 2- محمد مهرابی(پل‌دختر)
35 کیلوگرم: 1- اشکان میرکاوی(پل‌دختر) 2- حمیدرضا امانی(ناحیه‌یک)
38 کیلوگرم: 1- علی‌رضا همتی(ناحیه‌یک) 2- میثم رضایی‌نژاد(پل‌دختر)
42 کیلوگرم: 1- اشکان سجادی‌فر(کوهدشت) 2- علی فضل‌الهی(ناحیه‌دو)
 47 کیلوگرم: 1- سیدمحمد موسوی(دورود) 2- فرهاد غلامی(ناحیه یک)
53 کیلوگرم: 1- علی ضرونی(کوهدشت) 2- محمد دالوندی(دورود)
59 کیلوگرم: 1- محمد جعفریان(نورآباد) 2-سعید انصاری‌پور(دورود)
66 کیلوگرم: 1- سبحان حسنوند(ناحیه‌یک) 2- مجید کاکیان(نورآباد)
73 کیلوگرم: 1- رضا محمدی(ناحیه یک) 2- سینا نوریانی(کوهدشت)
 تیمی کشتی فرنگی: 1- ناحیه‌یک خرم‌آباد 2- کوهدشت 53 امتیاز 3- دورود 64 امتیاز 4- نورآباد 46 امتیاز 5- پل‌دختر 35 امتیاز 6- ناحیه‌دو خرم‌آباد 35 امتیاز

 

توقعات از فوتبال لرستان بالا رفت !
بروجرد- فرهاد داودوندی: تا بازی برگشت تیم گهر دورود لرستان برای صعود به لیگ برتر دو روز باقی مانده است . هنوز نمی دانیم سرانجام این تیم برای صعود به کجا کشیده خواهد شد و اتفاقا زیبائی ورزش در همین نکات ریز و درشتی است که عدم حدس زدن صحیح نیز می تواند بر هیجان و زیبائی آن بیفزاید، اما از حالا به بعد توقعات از فوتبال لرستان حداقل در نزد علاقه‌مندان لرستانی بالا خواهد رفت !

اینک باید از حمایت جامعه فوتبال استان از دیگر تیم‌های لرستانی حاضر در لیگ دسته دوم و سوم کشوری سخن بر زبان راند! صمیمانه امیدواریم تیم گهر زاگرس دورود به لیگ برتر صعود نماید ، و جشن شادی را در فوتبال این استان برای همه علاقمندان به ارمغان بیاورد، اما چرا لرستان دو سه تیم در لیگ برتر نداشته باشد ؟! شاید این سخن در وهله نخست خنده‌دار به نظر بیاید ! اما مگر باشگاه داران ما در این استان چه چیزی از همتایان اصفهانی و آذربایجانی خود کمتر دارند ؟ چرا همیشه خودمان ، خودمان را دست کم می‌گیریم ؟! مگر مسئولین تیمهای فوتبال ایران در استان‌های دیگر خونشان از مسئولین تیم‌های فوتبال ما در لیگ های مختلف دسته یک ، دو و سه رنگین تر است ؟! بنظر نگارنده از حالا باید با دادن روحیه و حمایت همه جانبه از تیمهای داتیس ، دارتاک در رده بزرگسالان و تیمهای دیگر لرستانی در رده های نوجوانان و جوانان ، شرایط را برای صعود تیمهای فوتبال این استان به لیگ برتر مهیا نمود! شاید یکی از بهترین حُسن‌های صعود تیم گهر زاگرس دورود تا این‌جای کار، شکستن حصار شیشه ای عدم خود باوری در نزد جامعه فوتبال لرستان بود !

حالا دیگر هیچ مسئولی نمی تواند از کلمات مایوس کننده و منفی برای صعود تیمهای لرستانی به مراحل بالاتر سخن بگوید ! اگر با دید باز به نتایج تیم‌های فوتبال لرستانی حاضر در لیگ های مختلف فوتبال کشور نگاه کنیم ، تا اینجای کار  ثابت شده که در این استان انگیزه مسئولین باشگاه های فوتبال لرستان و نیروی ورزشی مستعد این استان برای حضور دررده های بالای فوتبال کشور به فراوانی پیدا میشود ، فقط باید این باشگاه ها به شدت مورد حمایت جامعه فوتبال استان قرار بگیرند! دور از ذهن نیست که لرستان در لیگ برتر دارای چند تیم و حتی شاید سه تیم باشد! سخنی که امروز شاید بسیار سنگین  و دور از ذهن باشد ، اما مطمئنم که با حمایت جامع و کامل در آینده نزدیک داتیس و دارتاک در کنار گهر زاگرس دورود آن را به عمل خواهند در آورد، بالطبع برای رسیدن به این مرحله، مسئولین ورزش و جامعه فوتبال استان، نباید سر سوزنی از حمایت شان از این تیمها کم بگذارند.

 

بزرگ‌ترین زورخانه غرب کشور در خرم‌آباد ساخته می‌شود
مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان از احداث بزرگترین زورخانه مسابقاتی کشور در خرم‌آباد خبر داد.
فرهاد نیکوخصال اظهار داشت: عملیات احداث این زورخانه با استفاده از طرح‌های معماری اصیل ایرانی و اسلامی در مساحت 600 متر مربع امسال آغاز خواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به سازه و نمای زیبایی که این بنا خواهد داشت، برای احداث آن فضای اطراف آثار باستانی از جمله نزدیکی مناره آجری، زیباکنار کیو یا بخش جنوب غربی میدام امام خمینی(ره) خرم‌آباد پیشنهاد می‌شود و در صورت عدم امکان ساخت در این مناطق، زورخانه در یکی از ورزشگاه‌های خرم‌آباد ساخته می‌شود.
نیکوخصال با بیان این که اعتبارات لازم در این زمینه تأمین شده است، عنوان کرد: نقشه ساخت این زورخانه بزرگ نیز در استان تهیه و طراحی شده است و چون زورخانه‌ای خاص مسابقات است، جهت احداث آن بهتر است همه عوامل و مسوولان استان همکاری نمایند.
مدیر کل ورزش و جوانان لرستان افزود: همچنین برای سال جاری احداث زورخانه‌های بروجرد، الشتر و کوهدشت نیز در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
 

صعود بلوران‌سازه و پرسپولیس احمد به دسته اول فوتبال خرم‌آباد

جدول فوتبال دسته دوم باشگاه‌های خرم‌آباد (فصل 91-90)

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

بلوران‌سازه

۷

۵

2

-

۲۳

3

۱۷

2

پرسپولیس‌احمد

۷

۵

2

-

۲۰

۹

۱۷

3

کاسیت

۷

2

۴

1

۱۴

۱۲

۱۰

4

ایوانکوه

۷

2

3

۲

۱۳

۱۴

9

5

سایپا

۷

۲

2

3

۸

10

۸

6

فجــــر

۶

1

۲

3

۱۱

۲۱

۵

7

بهمن

۶

1

۱

۴

۶

۱۶

۴

8

المپیک

۷

1

-

۶

9

۱۸

3

برگرفته از وبلاگ سایپا لرستان

 

هیأت کشتی لرستان در رده سوم کشور ایستاد
هیأت کشتی لرستان در ارزیابی عملکرد هیات‌های کشتی استان‌های کشور در سال 1390، رده‌ی ششم را بین 31 استان کسب نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، هیأت کشتی لرستان پس از استان‌های مازندران، تهران، خوزستان، فارس  و البرز، مکان ششم ارزشیابی شاخص‌های مختلف کشتی کشور را کسب کرد.
بنا بر تقسیم‌بندی فدراسیون کشتی ایران، استان‌های اول تا دهم در رده‌ی A کشتی کشور قرار می‌گیرند و استان‌های یازدهم تا بیستم و بیست‌ویکم تا سی‌ویکم نیز در رده‌های B و C  این ارزیابی قرار می‌گیرند.
همچنین در در بخش دیگری از نامه ارزیابی فدراسیون کشتی به شماره 546/264 با توجه به کسب مقام‌های استان‌های کشور در 6 مسابقه‌ی قهرمانی کشور آزاد و فرنگی، تیم لرستان در مجوع با 148 امتیاز پس از تهران و مازندارن که با 180 و 174 امتیاز اول و دوم شده‌اند، در رده‌ی سوم قرار گرفته است.
فدراسیون کشتی کشور در این نامه تأکید کرده است که پذیرش میزبانی مسابقات، برگزاری اردوها و امتیازات کسب شده در طبقه‌بندی استان‌ها نقش عمده‌ای خواهد داشت.

 

مادر ناصر میرزایی درگذشت
مادر استاد ناصر میرزایی، غم هجران فرزند دلبندش را تاب نیاورد و 8 ماه پس از درگذشت او، به دیار باقی شتافت.
صبح روز شنبه 16 اردی‌بهشت 1391 مرحومه صدیقه الماسیان – مادر استاد ناصر میرزایی – به سن 88 سالگی در خرم‌آباد دار فانی را وداع گفت. وی مادر نصرت‌الله، ناصر، منصور و محسن(مصطفی) میرزایی بود که جملگی از فوتبالیست‌های سرشناس لرستان از اواخر دهه 40 تا اوایل دهه 70 به شمار می‌رفتند.

مرحومه صدیقه الماسیان خواهر دکتر حسین الماسیان است که در زمینه‌ی علوم روان‌‌کاوی و هیپنوتیزم از اساتید صاحب‌نام کشورمان محسوب می‌شود.

تصاویر حضور مرحومه صدیقه الماسیان در مراسم تشییع پیکر استاد ناصر میرزایی از ورزشگاه تختی خرم‌آباد به سوی قطعه‌ نام‌آوران 8/6/1390:

این مصیبت را از طرف خود و خبرنگاران لرستانی به خانواده مرحوم میرزایی و سایر وابستگان تسلیت عرض می‌نمایم

/ 3 نظر / 44 بازدید
فرهاد داودوندی

برای همه در گذشتگان و بخصوص این بانوی محترم و فرزند مرحومش استاد ناصر میرزائی ، آرزوی رحمت از درگاه الهی را دارم

قاسمی

آقارضا سلام . دوخبر گذاشته ای یکی خوب و دیگری بد . اول : کسب مقام ششم هئیت های کشتی را خدمات بهترین دوست دوران زندگی ام عبداله عزیزپور تبریک می گویم . مدت زیادی است ندیدمش . خیلی دلم براش تنگ شده . انشاله همیشه سالم پیروز یاشه . دوم : فوت والده گرامی ناصر عزیز را خدمات جنابعالی ، جامعه ورزشی و خانواده ایشان تسلیت می گویم . و تشکر مجدد از حضرتعالی با خاطر دقت نظر و توجه به همه امور استان . موفق و پیروز باشی

amir

سلام بهتر نبود بازی گهر در خرم آباد برگزار بشه