جمعه 27 بهمن 1391


 

 

گهر باز هم مغلوب داورها شد!

بازی معوقه از هفته بیستم دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران

پنج‌شنبه 26 بهمن 1391، ورزشگاه آزادی تهران

پرسپولیس تهران 3 گهر دورود لرستان 2

گل‌ها: غلام‌رضا رضایى(۲۸)، هادى نوروزى(۷۷) و مارکو پروویچ(۸۶) براى پرسپولیس، حامد پورعمرانى (۴۷) و مجید خمیسى (۵۶) براى گهر

 داور: سعید بخشى‌زاده، کمک‌ها:سعید على‌نژادیان و محمدرضا امینى

اخطار: غلام‌رضا رضایى، محسن بنگر، محمد نورى و هادى نوروزى از پرسپولیس، حامد پورعمرانى و محمود شفیعى از گهر

 تماشاگر: حدود 8 هزار نفر

 پرسپولیس(قرمز): نیلسون کورئا جونیور، سیدجلال حسینى، محسن بنگر، امیرحسین فشنگچى، حسین ماهینى، رضا حقیقى، مهرداد پولادى(از دقیقه ۸۷ محمد قاضى)، ولادتکو دانوسکى(از دقیقه ۷۴ مارکو پروویچ)، محمد نورى، غلام‌رضا رضایى و کریم انصارى‌فرد(از دقیقه۶۰ هادى نوروزى)، سرمربى: یحیى گل‌محمدى

 گهر دورود(بنفش): شهرام مهربان، فرید عابدى(از دقیقه۸۲ تقى نایبى)، عمار نیک‌کار، امین ترکاشوند(از دقیقه ۸۸ امید سینک)، مجید خمیسى، محمد پروین (از دقیقه ۶۹ هاملت مختاریان)، رضا کاردوست، صابر محمدى، حامد پورعمرانى، محمود شفیعى و آرمان قاسمى، سرمربى: محمد مایلى کهن

شرح بازى:

 در یک دیدار سخت و نفسگیر و عذاب آور براى هواداران پرسپولیس براى رسیدن به یک پیروزى خانگى ۸۹ دقیقه انتظار مى کشید تا گل محمدى ضمن کشیدن یک نفس راحت به فکر ترمیم نقاط ضعف تیمش بیشتز از قبل بیفتد.

سرخ‌پوشان که ۴۵ دقیقه سرد را در نیمه نخست در مقابل گهر سپرى کرد و تنها با یک گل به رختکن رفته بودند با شروع نیمه دوم و در همان دقایق آغازین دوبار دروازه خود را باز شده دیدند تا همه چیز براى آنها به نوعى تمام شده جلوه کند اما بازیکنان این تیم به واسطه تشویق هاى بى دریغ اندک هواداران سرخ‌پوشان در ورزشگاه آزادى پس از قبول این ۲ گل به خود آمده و درصدد میدان برآمدند که موفق به این کار هم شدند اما این نتیجه، نتیجه‌اى نبود که هواداران انتظار آن را داشتند و همین مساله بر حساسیت‌هاى بازى افزود و باعث شد تا بازى فیزیکى در دستور کار دو تیم قرار گیرد.بازى که باعث شد تا کارت زردهاى بسیارى از جیب بخشى‌زاده خارج شده و نصیب بازیکنان شود اما در دقیقه ۸۹ بازى پروویچ کارى کرد کارستان و با یک شوت سنگین گلى را زد که باعث شد تا پرسپولیسى ها ضمن رسیدن به یک پیروزى شیرین از بحرانهاى احتمالى هم به نوعى رهایى یابند.

دیدار دور رفت دو تیم نیز که در ورزشگاه آزادی و به میزبانی گهر برگزار شده بود با تساوی یک بر یک به پایان رسیده بود.

 شرح گل‌ها:

 گل اول پرسپولیس: غلام‌رضا رضایى از دفع ناقص مدافعان گهر نهایت بهره را برد تا در موقعیتى مناسب دروازه ى مهربان را باز کند.

 گل اول گهر: گهرى ها با یک ضد حمله طوفانى و با سرعت خوب مهاجمان خود، توپ را به حامد پور عمرانى رساندندو این بازیکن با عبور از محمد نورى، با یک ضربه زیبا توپ را به تور دروازه ى نیلسون چسباند.

 گل دوم گهر: مجید خمیسى با سانتر زیباى هم تیمى خود در محوطه ى جریمه سرخپوشان صاحب توپ شد و به راحتى توپ را به گوشه ى دروازه ى نیلسون زد تا حساب کار ۲-۱ به سود گهر شود.

 گل دوم پرسپولیس: سانتر زیباى پولادى، ضربه سر محسن بنگر دروازه خالى را مقابل نوروزى قرار داد تا نوروزى هم با یک ضربه سر دروازه گهر را براى بار دوم باز کند.

 گل سوم پرسپولیس: مارکو پروویچ از فاصله اى نزدیک به ۳۰ مترى با یک شوت استثنایى شادى را به اردوى سرخپوشان برد و سومین گل را براى تیمش به ثمر رساند.

 لحظات حساس:

 دقیقه ۶: روى یک ارسال خوب از چپ توسط پولادى تا انصارى‌فرد با یک کنترل شینه،ضربه اش را درست جایى زد که مهربان انتظار آن را مى کشید.

 دقیقه ۹: روى یک ضربه کرنر بلند از راست و توسط پولادى انصاری‌فرد در یک موقعیت خوب گل‌زنى قرار گرفت اما ضربه او را مهربان به خوبى مهار کرد.

 دقیقه: ۱۵ارسال ماهینى از راست روى سر حسینى پایین آمد که ضربه این بازیکن با فاصله از بالاى دروازه مهربان به بیرون رفت.

 دقیقه: ۲۸ امین ترکاشوند با یک سانتر زیبا از جناح راست، فرید عابدى را در موقعیت مناسبى در محوطه جریمه ى سرخ‌پوشان قرار داد و این بازیکن با یک ضربه سر زیبا نیلسون را به واکنش مجبور کرد که این توپ با اختلاف اندکى از کنار دروازه به بیرون رفت

 دقیقه ۳۲: ضربه ایستگاهى را محمد پروین به محوطه‌ى جریمه‌ى پرسپولیس ارسال کرد که خمیسى با بى دقتى در موقعیتى تک به تک توپ را به آسمان کوبید!

 دقیقه ۷۷: فرید عابدى به مانند نیمه ى نخست میتوانست با یک ضربه ى سر شیرجه اى زیبا دروازه ى پرسپولیس را باز کند که این توپ با اختلاف اندک به بیرون رفت.

 دقیقه ۸۲: هادى نوروزى با سانتر غلام رضایى از جناح راست توپ را به تیر دروازه کوبید!

 دقیقه ۸۵: هادى نوروزى این بار تقریبا از نزدیکى نقطه پنالتى توپ را به دستان شهرام مهربان زد تا این موقعیت نیز از دست برود.

 دقیقه ۹۰: روى خطاى مدافع گهر دورود بر روى هادى نورورزى،سعید بخشى زاده بلافاصله نقطه پنالتى را نشان داد که ضربه را حسین ماهینى با بى دقتى تمام به تیر دورازه گهر کوبید تا یک فرصت خوب گبزنى را از سرخ‌پوشان سلب کرده باشد.جمعه: پخش بیست و سومین برنامه نگاهی به ورزش استان 

جمعه‌شب 27 بهمن 1391 بیست و سومین برنامه نگاهی به ورزش استان روی آنتن شبکه افلاک می‌رود.

در این برنامه آیتم‌های متنوعی از ورزش استان پخش می‌شود.

ساعت پخش این برنامه 20 شب خواهد بود.

ایمیل‌های برنامه برای ارسال تصاویر مختلف خبری و عکس‌های قدیمی از ورزش لرستان:

nbv@lorestan.irib.ir  یا  reza.jaydari@gmail.com

توضیح: تصاویر ارسالی با نام ارسال‌کننده‌ها در برنامه پخش می‌شوند


/ 0 نظر / 195 بازدید