اخبار و مطالب یک‌شنبه 3 دی‌ماه 1391

 روزنامه جمهوری اسلامی:

کنایه‌گویی‌های برخی گویندگان ورزشی شبکه 3 سیما و گلایه مردم لرستان(کلیک کنید) 

 

 

 

نیما نهاوندیان درگذشت
متاسفانه شب گذشته(2 دی‌ماه 91) "نیما نهاوندیان" مجری توانای برنامه‌های ورزشی، در اثر برخورد سرش با یک میز در منزل خون‌ریزی مغزی می‌کند و به دلیل آن که به تنهایی در خانه حضور داشته و کمک‌رسانی با تاخیر صورت گرفته بعد از کما رفتن و مرگ مغزی "فوت" می‌کند.
نهاوندیان متولد سال 1359 در گرگان، به مدت 3 ماه در برنامه "دورخیز" اجرا داشت و قبل از آن ما هم گزارش‌های ورزشی در استان گلستان تهیه می‌کرد.
بعد از اجرا در یک برنامه فرهنگی در "شبکه 2" دوباره با برنامه "ورزش از نگاه دو" به مدت یک سال به فعالیت رسانه‌ای‌اش ادامه داد.
"نیما نهاوندیان" از "مجریان ورزشی" "شبکه 2" "سیما" بود که در  "شبکه جام‌جم" نیز به عنوان "مجری" فعالیت داشت همچنین برنامه‌های "دورخیز"، "توپ طلایی" و "ورزش از نگاه دو" را اجرا کرده است.
"نهاوندیان" از مجری‌های ورزشی محجوب"صدا و سیما" بود که به خاطر رعایت ادب و افتادگی‌اش، مهمه به او احترام می‌گذاشتند.
تابستان سال 1390 که خرم‌آباد میزبان مسابقات فوتسال و هندبال دانش‌آموزان پسر کشور بود، به تقاضای جواد فهیمی‌راد دبیر انجمن فوتسال آموزش و پرورش کشور، تصاویری از مسابقات را که در برنامه "نگاهی به ورزش استان" نیز پخش شد، برای مرحوم نهاوندیان ارسال کردیم که وی با خوش‌رویی و احترام خاصی، بیش از آن‌چه انتظار داشتیم از این تصاویر در برنامه ورزش از شبکه 2 استفاده کرد و به حمایت از ورزش آموزشگاه‌های کشور پرداخت.
زنده‌یاد نهاوندیان بدون این که مغرور باشد و به قول معروف قیافه بگیرد، با تلفن همراه شخصی‌اش با اکثر عوامل برنامه تماس گرفت و ضمن عرض تشکر و خسته نباشید، بسیار مودبانه از آن‌ها جهت همکاری بیش‌تر در آینده دعوت به عمل آورد.
روحش شاد باد

 

 

 دور دوم جام حذفی ایران

گهر باخت، اما تماشاگرانش پیروز شدند
گهر دورود 0 استقلال تهران 1
گل: ایمان موسوى (دقیقه ۶۶ )
 داور: یدالله جهانبازی، کمک‌ها: بابک داورى و علی‌رضا ایلدروم
اخطار: خسرو حیدرى از استقلال در دقیقه 70
شنبه 2 دی‌ماه 1391، ورزشگاه: تختى دورود، تماشاگر: حدود 3 هزار نفر


 گهر دورود(قرمز): شهرام مهربان، عمار نیک‌کار، ساشا کلونیا، تقى نایبى، محمود شفیعى، رضا کاردوست(از دقیقه ۸۹ مجید خمیسى) ، محمد پروین(از دقیقه ۷۴ امیر خراجى)، امین ترکاشوند، صابر محمدى، مجید خدابنده‌لو(از دقیقه ۷۴ فرید عابدى) و حامد عمرانى‌پور، سرمربى: محمد مایلى‌کهن، سرپرست: محمد یاراحمدی
 استقلال تهران(آبی): سیدمهدى رحمتى، امیرحسین صادقى، پژمان منتظرى، على حمودى(از دقیقه ۴۶مجتبى جبارى)، حسن اشجارى، خسرو حیدرى، جواد نکونام، جى‌لوید ساموئل، عباس محمدرضایى، ایمان موسوى(از دقیقه ۸۹ آرش برهانى) و فرزاد حاتمى(از دقیقه ۸۹حنیف عمران‌زاده)، سرمربى: امیر قلعه‌نویى، سرپرست: میرشاد ماجدی

 

 
 دقیقه: ۹ توپی که از یک پرتاب درون محوطه جریمه استقلال وارد شده بود را محمد پروین در شرایط تک به تک با مهدی رحمتی به شکل عجیبی از کنار دروازه به بیرون زد.
 دقیقه: ۲۳ ضربه ایستگاهى و خطرناک حسن اشجارى را شهرام مهربان دفع کرد.
 دقیقه: ۲۴ پرتاب بلند ایمان موسوى با ضربه سر فرزاد حاتمى مواجه شد.

توپ در آستانه ورود به دروازه بود که دروازه بان گهر با یک پرواز بلند توپ را از آن خود کرد.
 دقیقه: ۳۷ شوت نه چندان محکم رضا کاردوست را رحمتى به راحتى در آغوش گرفت.
 دقیقه: ۴۱ ارسال امیرحسین صادقى داخل محوطه جریمه با اشتباه مدافعان گهر موسوى را صاحب موقعیتى کرد که دخالت به موقع مهربان مانع از به ثمر رسیدن گل شد.
 دقیقه ۴۴: موسوى مهاجم تازه‌ آبى‌پوش شده بار دیگر صاحب موقعیت شد. این بار پاس خوب جواد نکونام را با شوت خود و با اختلاف نا چیز از کنار دروازه به بیرون زد.
 دقیقه ۴۹: ضربه ایستگاهى جبارى را مهاجم استقلال با سر زد که شهرام مهربان به شکل خوبى گرفت.
 دقیقه ۵۱: محمد پروین ضربه ایستگاهى خود را داخل محوطه جریمه میهمان در حالى که آرمان قاسمى فرصت مناسبى براى گشودن دروازه استقلال را داشت با بى‌دقتى توپ را به بیرون زد.
 دقیقه ۵۴: بازیکنان میزبان در یک شرایط ایده‌ال مى توانستند به گل برسند اما مهدى رحمتى با واکنش عالى ۲ بار پى در پى مانع رسیدن گل گهر شد.
 دقیقه: ۵۸ ضربه کرنر مجتبى جبارى را ایمان موسوى زد اما مهربان در دو مرحله به خوبى دفع کرد.
 دقیقه: ۵۹ پاس زمینى خسرو حیدرى را دروازه‌بان گهر در بین راه گرفت.
 دقیقه: ۶۰ ضربه خطرناک بازیکن گهر داخل محوطه جریمه پس از برخورد به مدافعان استقلال به کرنر رفت.
 دقیقه: ۶۶ ضربه ایستگاهى مجتبى جبارى را مجید خدابنده‌لو در نزدیکى خط دروازه به کرنر فرستاد.
شرح گل استقلال: ارسال بلند حسن اشجارى از جناح چپ استقلال به تیر دوم با پرواز بلند ایمان موسوى و ضربه سر محکم ابن بازیکن بر فراز مدافع گهر به تنها گل بازى منجر شد.


 حواشی مسابقه ی گهر دورود و استقلال تهران
رضا طولابی
1- از ساعت 11 صبح درب‌های استادیوم تختی دورود بر روی تماشاگران گشوده شد. ساعت 12 صبح در میان سکوها جای سوزان انداختن نبود و ظرفیت استادیوم تکمیل شد
2- علی‌رغم تلاش قابل تقدیر پرسنل نیروی انتظامی در برقراری امنیت، برخی از پرسنل یگان ویژه در بیرون از استادیوم برخورد بسیار زشت و زننده‌ای با خبرنگاران از خود بروز دادند.
3- به دلیل تکمیل شدن ظرفیت سکوی تماشاگران، حدود دو هزار نفر از تماشاگران پرشور دورودی از روی پشت‌بام منازل مسکونی همجوار استادیوم نظاره‌گر مسابقه بودند.
4- طی 90 دقیقه مسابقه یک لحظه تماشاگران دورودی ساکت نمانده و یک پارچه تیم گهر را مورد تشویق و حمایت قرار دادند
5-  بر خلاف فضای مسموم سکوی تماشاگران در اکثر شهرهای کشور، تماشاگران دورودی قبل از مسابقه، در جریان مسابقه و پس از به صدا درآمدن سوت پایان مسابقه هیچ شعار زشت و توهین‌آمیزی سر نداده و ضمن تشویق تیم خود استقلالی ها را نیز مورد تشویق قرار دادند.

6- امنیت حاکم بر مسابقه و حضور پرشور همراه با شعور تماشاگران دورودی پاسخی بود برای کسانی که برگزاری مسابقه در شهر دورود را فاجعه‌آمیز خوانده بودند .
7- تا ساعت‌ها پس از پایان مسابقه مردم دورود در اطراف استادیوم به تشویق تیم گهر ادامه دادند

 

 

قلعه‌نویی: یکى از قشنگ‌ترین روزهایم در فوتبال را سپرى کردم
سرمربى استقلال تهران مهم‌ترین دلیل پیروزى تیمش را تجربه بالا عنوان کرد.
امیر قلعه‌نویى در نشست خبرى پس از بازى تیمش با گهر دورود از دور یک هشتم نهایى جام حذفى گفت: در ۳۲-۳۱ سالى که در فوتبال فعالیت دارم، به جرات مى گویم، یکى از قشنگ‌ترین روزهایم در فوتبال بود و جا دارد از تک تک عزیزانى که براى فراهم کردن شرایط بازى تلاش کردند، تشکر کنم.
وی افزود: با این  که میزبان بازنده و از دور رقابت‌ها حذف شد اما به هیچ عنوان فحاشى از تماشاگران ندیدیم. این یک کار فرهنگى است و امیدوارم درسایرورزشگاه ها هم شاهد این گونه رفتارها باشیم.
قلعه‌نویی با بیان این که روز پیروزى مردم لرستان به ویژه دورود بود، عنوان کرد: لیاقت این مردم بسیار بیش‌تر از این‌هاست و باید یک استادیوم خوب و هتل مناسب براى آنها احداث شود تا بتوانند میزبانى بهترى داشته باشند. حق این مردم است که سایر بازى ها را هم از نزدیک تماشا کنند و آرزوى قلبى من این است که گهر در لیگ برتر بماند.
سرمربی استقلال در ادامه صحبت‌هایش گفت: زمین لغزنده کیفیت بازى استقلال را پایین آورده بود ولى در نیمه دوم حاکم میدان بودیم و یکى از عامل‌هاى برد ما تجربه بالا بود.
او درباره بازى دادن به ایمان موسوى که تک گل بازى را به ثمر رساند، گفت: اگر دیروز بازى مى‌کردیم، ایمان فیکس نبود، چون دو روز است که به جمع ما اضافه شده است اما وقتى امروز کیفیت زمین را دیدم، به برهانى استراحت دادم و موسوى را که قدرتى‌تر است، بازى  دادم که خوشبختانه تک گل پیروزى بخش ما را هم به ثمر رساند.
قلعه‌نویی اضافه کرد: سازمان لیگ باید نیم فصل دوم با برگزارى دیدارهاى گهر در شهر دورود موافقت کند و اگر این کار را نکند، کم‌لطفى کرده است. وقتى استقلال مى‌آید و هیچ مشکلى پیش نمى‌آید، چرا سایر تیم‌ها به این شهر نیایند؟ افتخار مى‌کنیم اولین تیم لیگ برترى بودیم که به این‌جا آمدیم.

 

نامجو مطلق: جو ورزشگاه دورود بهتر از دیگر استادیوم‌ها بود
مجید نامجومطلق پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: بازى کیفیت خوبى نداشت ۲ تیم فوتبال استقلال و گهر در نیمه اول بازى پایاپایى را به نمایش گذاشتند و در همین نیمه تیم گهر با حمایت تماشاگرانش تا حدودى تیم برتر میدان بود.
وى افزود: استقلال موقعیت گلزنى نداشت اما با آمدن جبارى روند حرکتى آبى‌پوشان بهتر شد و توانستند دروازه گهر را باز کنند.
نامجومطلق اظهار داشت: خوشحالم که بازى با خیر و خوشى به پایان رسید دورودى‌ها نشان دادند که در ادامه بازى‌هاى لیگ برتر مى‌توانند میزبان خوبى براى حریفان گهر دورود باشند.
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال بیان داشت: جو ورزشگاه دورود لرستان نسبت به دیگر استادیوم‌ها از وضعیت مناسبى برخوردار بود امیدوارم مشکلات این ورزشگاه هر چه سریع‌تر برطرف شود تا گهریها هم از شرایط میزبانى شان نحو احسن استفاده کنند.
نامجومطلق درباره عملکرد بازیکنان جدید تیم استقلال گفت: ایمان موسوى، محمد رضایى و فرزاد حاتمى عملکرد خوبى در این بازى به نمایش گذاشتند به نظرم مجتبى جبارى ستاره این بازى بود وى با حضورش در زمین مسابقه نظم خوبى در میان زمین استقلال ایجاد کرد و باعث برترى تیمش مقابل گهر دورود شد.

 

 

تقدیر فدراسیون و سازمان لیگ از برگزارى مطلوب دیدار استقلال و گهر
فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به دلیل برگزارى شایسته دیدار استقلال تهران و گهر دورود لرستان از هیأت فوتبال استان و مسئولان برگزارى مسابقه تقدیر و تشکر کردند.
در پیام مشترک فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ آمده است: نظر بر تلاش‌هاى انجام یافته در راستاى آماده‌سازى امکانات و نیز برگزارى شایسته مسابقه مرحله یک‌هشتم نهایى قهرمانى جام حذفى باشگاه‌هاى کشور بین تیم‌هاى گهر دورود لرستان و استقلال تهران، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر وظیفه خود مى‌داند از همکارى‌هاى تمام دست‌اندرکاران مخصوصا مردم شریف استان لرستان و شهرستان دورود، استاندار ورزش‌دوست و شوراى تامین استان، نیروى انتظامى امنیتى و یگان ویژه، فرماندارى، صدا و سیما و رسانه‌هاى گروهى و دیگر مسئولان زحمتکش شهرستان دورود، هیأت‌هاى فوتبال استان و شهرستان دورود، بازیکنان و دست‌اندرکاران هر دو تیم و همچنین تماشاگران واقعى و اهالى ورزش استان قدردانى و تشکر مى‌کند.
امید است که با پی‌گیرى و حمایت‌هاى همه مسئولان و دست‌اندرکاران و با بهره‌گیرى از تما امکانات، شرایط برگزارى هر چه بهتر مسابقات فوتبال در آن سامان فراهم آمده تا مردم شریف و غیور لرستان، با حمایت‌هاى بیشتر از تیم‌ها و فرزندان خود در مسابقات آن استان پشتیبانى کند.

 

 

مهاجم استقلال: هواداران گهر کوچک‌ترین بى احترامى به استقلال نکردند
فرزاد حاتمى مهاجم تیم فوتبال استقلال گفت: هواداران گهر دورود کوچکترین بى احترامى به بازیکنان ما نکردند.
وى پس از پیروزى یک بر صفر استقلال مقابل گهر اظهار داشت: روز خوبى را پشت سر گذاشتیم. در این مسابقه هواداران میزبان نه تنها کوچکترین بى‌احترامى به ما نکردند بلکه زمانى که وارد زمین مى‌شدیم ما را تشویق هم کردند.
او ادامه داد: میزبانى رقابت‌هاى خانگى در نیم فصل دوم حق مسلم گهرى‌هاست و امیدوارم هرچه زودتر کاستى‌هاى ورزشگاه تختى برطرف شود تا بدون مشکل بازى‌هاى خود را تماشا کنند.
حاتمى گفت: در نیمه دوم بر حریف مسلط بودیم و موقعیت‌هاى زیادى خلق کردیم. خوشحالم که این مسابقه را با پیروزى پشت سر گذاشتیم و به جمع هشت تیم برتر جام حذفى صعود کردیم.

 

 

رحمتى: براى اولین بار در ورزشگاهى فحاشى نشنیدیم
سید مهدى رحمتى دروازه‌بان استقلال از میزبانى تیم گهر ابراز رضایت کرد.
وى با ابراز رضایت از میزبانى تیم دورودى عنوان کرد: همه شرایط براى برگزارى این دیدار به نحو احسن تدارک دیده شده بود. براى اولین بار بود که در یک ورزشگاه فحاشى نشنیدیم و این کار تماشاگران گهر قابل تقدیر است.
او ادامه داد: حیف است تیمى با این تماشاگران نتواند بازی‌هایش را میزبان باشد. مسئولان باید کارى کنند که این تماشاگران از نزدیک بازى تیم‌شان را ببینند.

 

 حاشیه دیدار گهر- استقلال از نگاه خبرنگار ابرار ورزشی
•  به دلیل ازدحام جمعیت مردم به خانه هاى اطراف استادیوم رفته و از روى پشت بام‌ها بازى را تماشا می‌کردند.
 • تماشاگران تیم گهر به محض ورود تیم استقلال تنها به تشویق گهرى‌ها پرداختند و با شعارهاى جالب از تیم خود حمایت مى‌کردند. همچنین هواداران این تیم کوچک‌ترین توهینى به بازیکنان استقلال و مربیان این تیم انجام ندادند.
 • ایمان موسوى اولین مسابقه خود را با پیراهن تیم استقلال در این بازى انجام داد و گل زد.
 • رضا آیت‌الله‌زاده، منصور پورحیدرى، على امیرى و غلام‌رضا بهروان به همراه نماینده کمیته انضباطى در جایگاه ویژه حضور داشتند.
 •تماشاگران تیم گهر پس از پایان بازى با کنایه نسبت به مدیرعامل آبى پوشان شعار مى‌دادند: فتح‌الله شوالیه، میزبانى گهر عالیه

 

 

نتایج مسابقات هفته سوم لیگ والیبال لرستان
الشتر 3 بروجرد 1                           زاغه 1 چگنی 3
اشترینان 1  ازنا 3                          کوهدشت 1 خرم‌آباد 3

 

 

ویژه ‌برنامه‌های نگاهی به ورزش استان از حواشی مسابقه گهر دورود و استقلال تهران، این چند روز از شبکه افلاک پخش خواهند شد.

پخش اولین قسمت حواشی بازی: یک‌شنبه ساعت 19:27، تکرار: دوشنبه ساعت 10:40 صبح

پخش دومین قسمت حواشی بازی: دوشنبه ساعت 23:35 شب

پخش سومین قسمت حواشی بازی: سه‌شنبه  ساعت 19:37 عصر

/ 7 نظر / 13 بازدید
محسن

سلام به همه آقای جایدری متاسفانه اینبار با مدرک میشه ثابت کرد که صدا و سیمای استان داره گزارشهارو مغرضانه پخش میکنه بخدا من خودم تو گزارش دیدم که امیر قلعه نویی تو مصاحبه با درگاه پور گفت "از مردم استان لرستان بویژه مردم شریف دورود تشکر میکنم و . . ." اما همین آقای درگاه پور اون قسمت حرف امیر خان رو که میگه "مردم شریف دورود" رو سانسور کرده تو تصویرشم معلومه که سانسورش کرده فیلمشم موجوده دیگه سنگ اندازی تا کجا

محسن

سلام به هر حال از همه کسانی که این مسابقه رو پوشش خبری دادند تشکر میکنم همچنین از شما همچنین از تمام خبرنگارانی که از گوشه و کنار ایران و تعداد زیادی هم که از استان اومده بودند امیدواریم برگزاری بقیه بازیهای لیگ برتر در دورود باعث همبستگی و یکدلی هم استانیها بشه و باعث پیشرفت و ارتقا بشه موفق باشید البته من نیمه پر لیوان رو هم میبینم دیشب گزارش شمام پخش شد دستتون درد نکنه ولی فک کنم میتونستید حاشیه های بیشتری رو ضبط و پخش کنید موفق باشید البته اگه اشتباه نکنم باید امشبم ادامش. ببینیم

محسن

سلام لطفا اگه میشه مصاحبه آقای منصور پورحیدری رو هم رو سایتتون قرار بدین پورحیدری که می گفت ما شنبه نمیایم بازی کنیم

قاسمی

سلام خدمت حضرتعالی لازم می دانم تشکر ویژه ای از شما و همکارانتان در خصوص تهیه گزارش حاشیه مسابقه داشته باشم . امیدوارم همه جایگاه خود را بشناسیم و بدانیم با اختلاف به جایی نخواهیم رسید . حق گرفتنی است . البته با راه و روش مناسب. نه با تهمت و افترا به دیگران . امیدوارم این شکست پلی باشد برای پیروزیهای آینده . پیروزی در مراودات اجتماعی شهرهای استان / پیروزی فرزندانمان در عرصه های مختلف کشور . و اطمینان دارم آثار مثبت این شکست در آینده مشخص خواهد شد .

احسان معصومی از دورود

استاد جایدری چرا امشب برنامه تون پخش نشد ؟ دیشب خیلی برنامه جالبی بود سپاس بسیار

ناشناس

آقای جایدری فقط های ده دُم فوتبال بقیه رشته ها هیچ

امیر حسین از دورود

سلام اقای جایدری ممنون از زحماتتون ما و خیلیها این برنامه هاتون رو نتونستیم ببینیم چون اطلاع رسانی ضعیف بود و یکیش هم با برنامه 90 همزمان شده بود اگه براتون امکان داره دوباره در زمان معین پخش کنید.بهتره زمانش اخر شب و به جای فیلم سینمایهای تکراری باشه. موفق باشید