بررسی پرونده‌های خبرنگاران کشور در سایت سمان ادامه دارد

خبرنگاران عزیز هم‌استانی مطلع باشند که حتما در سایت سمان ثبت نام کنند.
خبرنگارانی می‌توانند در این سایت ثبت نام کنند و از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کارت خبرنگاری گرفته و یا از سایر مزایا برخوردار شوند که با یکی از نشریات یا خبرگزاری‌های دارای مجوز کشور همکاری داشته باشند و این همکاری باید به تایید مدیر مسوول نشریه یا خبرگزاری مذکور برسد.
در استان لرستان هم‌اکنون 44 نشریه چاپی و یک نشریه الکترونیک(یافته) مجوز انتشار دارند که البته از بین نشریات چاپی حدود یک‌سوم آن‌ها منتشر نمی‌شوند و اگر این عدم انتشار 6 ماه ادامه یابد، مطابق ماده 16 مطبوعات موجب ابطال پروانه انتشار آن‌ها خواهد شد.
ارسال مستمر اخبار و یادداشت‌هایی که توسط خبرنگاران متقاضی در نشریات دارای مجوز منتشر شده است و به روز رسانی وضعیت خبرنگار در سایت سمان، در کنار مدرک تحصیلی و دوره‌های آموزشی گذرانده شده و جوایزی که از جشنواره‌های رسمی مطبوعات و خبرگزاری‌ها دریافت کرده‌اند باعث می‌شود که آن‌ها در سطوح مختلف تقسیم‌بندی شوند.
برای مثال کسی که فقط اخبار چند خطی را در سایت سمان ثبت می‌کند در برابر تحلیل‌نویسی که به صورت مدوام مسائل روز را رصد کرده و در نشریات دارای مجوز به چاپ رسانده امتیاز کم‌تری می‌گیرد.
رتبه‏بندی خبرنگاران بر اساس امتیازات مشخص شامل حداکثر 60 امتیاز بابت سابقه کار، حداکثر 30 امتیاز بابت سطح مدرک تحصیلی، حداکثر 15 امتیاز بابت تسلط به زبان خارجی، حداکثر 20 امتیاز بابت اخذ جوایز معتبر از جشنواره‏های رسانه‏ای، حداکثر 10 امتیاز بابت انتشار کتاب در حوزه رسانه و حداکثر 10 امتیاز بابت آموزش‏های حرفه‏ای روزنامه‏نگاری صورت خواهد گرفت.
 حائزین حداقل 30 امتیاز خبرنگار، حداقل 61 امتیازخبرنگار ارشد، حداقل 86 امتیاز روزنامه‏نگار، حداقل 111 امتیاز روزنامه‏نگار ارشد و حداقل 131 امتیاز روزنامه‌نگار خبره شناخته می‏شوند.
با پی‌گیری‌های صورت گرفته، دفتر خانه مطبوعات در ساختمان ارشاد خرم‌آباد نیز عصر روز چهارشنبه 9 اسفندماه با حضور آقای محمدجعفر محمدزاده معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح خواهد شد.
                       موفق باشید- رضا جایدری، عضو هیأت مدیره خانه مطبوعات لرستان

/ 0 نظر / 312 بازدید