اخبار و مطالب شنبه 30 اردی‌بهشت 1391

گهر دورود با ترکیبی از مس سرچشمه و تراکتورسازی؛
 به مشکلات گهر باید در سطح ملی نگاه شود نه در سطح شهرستان
نشریه اینترنتی لور: طبق ارزیابی‌ها، بین 6 تا 8 میلیارد تومان پول جهت آماده کردن ورزشگاه دورود نیاز است، مبلغی که فقط پول دستمزد یک سال چند بازیکن تیم‌های قرمز و آبی پایتخت است، اما این مخارج فقط برای یک سال بازی نیست، بلکه در واقع زیر ساختی مناسب لیگ برتر در استانی ایجاد می کند که علی‌رغم داشتن بازیکنانی در تمام پستها و پراکنده در تیمهای دیگر کشور (از دروازه بان موفق الیگودرزی صبای قم گرفته تا کاپیتان دورودی نفت تهران و مهاجم کوهدشتی مس کرمان و...) هرگز حضوری رسمی در سطح برتر فوتبال کشور نداشته است، سرمایه‌گذاری در چنین بستر مستعد و در عین حال بکری، کاملا به صرفه و از نظر ملی تامین کننده منافع کشور است.

24 میلیارد برای نیمکت‌نشینان خارجی و یک بارک‌الله برای لرستان
فوتبال یکی از پدیده های مدرن است که توانسته با همه‌گیر شدن خود مرزهای ملی و محلی را در نوردد، بخشی از این جریان جهانی در قالب گردش خود بازیکنان نمودار می‌شود. لیگ های ایران نیز علی‌رغم ایجاد برخی محدودیت‌ها برای حضور بازیکنان خارجی (مثلا ممنوعیت کامل بازی در برخی پست‌ها) حضور بازیکنان خارجی یک پدیده کاملا رایج است.
غیر از بازیکنان خارجی موفق، طبق اعلام مقامات فدراسیون فوتبال کشور، بیست و چهار میلیارد تومان دستمزد آن دسته بازیکنان خارجی بوده است که بازی نکرده اند و به اصطلاح نیمکت نشین بوده اند. در این لیست از بازیکنانی که مصدوم بوده اند و به تیم ایرانی قالب شده اند هست تا بازیکنانی که به خاطر اشتباه های مدیریتی یا  فنی در تیمهایی جذب شده اند که نیازی به آنها نداشته اند.
ذکر این مبلغ در کنار اشاره به رقم های میلیاردی برای برخی بازیکنان و مربیان سرشناس، سودمند است تا بدانیم صرف چند میلیارد تومان در فوتبال رقم بسیار ناچیزی است.

به مشکلات گهر باید در سطح ملی نگاه شود نه در سطح شهرستانی
طبق ارزیابی ها، بین شش تا هشت میلیارد تومان پول جهت آماده کردن ورزشگاه دورود نیاز است، مبلغی که فقط پول دستمزد یکسال چند بازیکن تیم های قرمز و آبی پایتخت است، اما این مخارج فقط برای یکسال بازی نیست، بلکه در واقع زیر ساختی مناسب لیگ برتر در استانی ایجاد می کند که علیرغم داشتن بازیکنانی در تمام پستها و پراکنده در تیمهای دیگر کشور (از دروازه بان موفق الیگودرزی صبای قم گرفته تا کاپیتان دورودی نفت تهران و مهاجم کوهدشتی مس کرمان و...) هرگز حضوری رسمی در سطح برتر فوتبال کشور نداشته است، سرمایه گذاری در چنین بستر مستعد و در عین حال بکری، کاملا به صرفه و از نظر ملی تامین کننده منافع کشور است.
در چنین شرایطی مقامات ارشد فدراسیون فوتبال ایران بی رحمانه از نداشتن زیرساخت ها در استان سخن می گویند و ضرورت انتقال تیم! مدیران ورزش لرستان نیز ظاهرا فیلشان یاد هندوستان کرده و مایلند تیم را به خرم آباد ببرند تا آسان تر بتوانند در کنار آن عکس بگیرند و مصاحبه بکنند.

مدیرکل ورزش استان در گفتگو با برنامه نود و دبیر هیات فوتبال استان در گفتگو با خبرگزاری‌ها گفته‌اند "اگر مسئولان دورود بتوانند تیم‌داری کنند ما حرفی نداریم"، واضح است، این جمله در واقع عین این است که بگوییم"ان‌شاءالله که نمی‌توانند". واضح است که برآمدن از پس کاستی‌ها در توان شهر کوچک دورود نیست. انتظار از مقامات ارشد فوتبال کشور و مقامات لرستان کمک و یاری به مسئولان محلی است و نه نظاره کردن و خدای نکرده کارشکنی.
به هرحال پرس و جوی ما نشان داده که علیرغم وعده صریح استاندار و وعده های مکرر مسئولان شهر، تا کنون هیچ اقدام عملی در شهر دورود برای تیم‌داری در لیگ برتر مشاهده نشده است، و ظاهرا عزم جابه جایی تیم جزم شده و فعلا از اطلاع‌رسانی درباره آن خودداری می‌کنند.
در روزهای نقل و انتقالات لیگ برتر که رسانه ها مدام از یارگیری و برنامه‌ریزی و تقویت تیم ها حرف می‌زنند به صلاح نیست که تنها نماینده لرستان که حافظ آبروی استان در نخستین حضورش در لیگ خواهد بود به دور از هیاهوی یارگیری و تقویت تیم هنوز میان ماندن و رفتن، و بودن و نبودن معلق باشد.
خوشبختانه استاندار لرستان در برنامه ورزش و مردم دیروز (جمعه) تاکید کرد که به قولش مبنی بر ماندن گهر در جمع هواداران حقیقی اش وفادار است، وی هوشیارانه سخن از لزوم همیاری مسئولان در سطح ملی راند و از رئیس جمهور خواست به این مساله عنایت داشته باشد.

سخن از خروج تیم از استان پیامدهای ملی شومی خواهد داشت
فوتبال ایران یک فوتبال دولتی است، مشکلات آنهم مشکلات دولت است. همان طور که دولت برای استقلال و پرسپولیس خرج می کند باید برای منطقه ای مثل لرستان هم خرج کند. لحن مسئولانی که سخن از اسپانسر و ... برای تیمی مثل گهر در استانی مثل لرستان می کنند منصفانه نیست.
در هر حال اگر ادعای کفاشیان و بهروان راست باشد و خدای نکرده قصد انتقال تیم لرستان را داشته باشند باید منتظر فاجعه بود. ایشان باید بدانند سخن از یک کامیون هندوانه نیست بلکه بحث بر سر احساسات محلی و قومی بخشی از ملت ایران است. اساساَ برجستگی اساسی فوتبال در میان همه بازی ها و ورزش ها به همین درگیر بودن آن با احساسات و عواطف انسانی است.
واضح است نمی توان انتظار داشت جوان لری که اینگونه با احساساتش بازی شده است هنوز مثل قبل نسبت به تیم های تهرانی و ملی علاقمند باشد. جوانی که می بیند شیره جان مملکتش در حلق تیم های تهرانی و... ریخته می شوند که همیشه هم جز حاشیه و نا امیدی چیزی عاید ملت نمی کنند چرا باید هنوز مشوق آنها باشد، از برد آنها خوشحال شود و برای آنها کف بزند، در حالی که سهم او جز پاهای برهنه اش چیزی نخواهد بود.

گهر دورود لرستان به جای گهر زاگرس لرستان
پیامدهای روانی و عاطفی انتقال تیم از دورود به مرکز یا شهر دیگری در استان نیز هرگز نباید نادیده گرفته شود. لرستان استانی است که از ناحیه اختلافات داخلی و محلی همیشه آسیب پذیر بوده و هست. افزودن بر این اختلافات و دعاوی در درازمدت پیامدهای ناگواری بر همدلی مردم منطقه خواهد داشت.

اگر عملا امکان میزبانی لیگ برتر در شهر دورود فراهم نشود و یک جابجایی درون استانی صورت بگیرد، این انتقال باید موقت باشد و با کمترین آسیب صورت پذیرد. خوشبختانه ما اینجا می توانیم از الگوی مس سرچشمه که بازی های آن در لیگ برتر در مرکز استان انجام گرفت بهره ببریم، بدین معنی که مالکیت و نام تیم متعلق به شهرستان و مردمی باشد که صاحب اصلی آنند و تیم را به لیگ برتر آورده اند.
البته این امکان هست که نام تیم به خاطر ملاحظات اقتصادی و علاقه اسپانسر و... دستخوش دگرگونی قرار گیرد، اما در هر حال نباید فراموش کرد و در اطلاع رسانی رسانه ها باید تاکید شود مالکیت و نام این تیم حق مسلم "دورود" است و اگر خدای ناکرده از لیگ برتر سقوط کند و یا به امید خدا شرایط لیگ برتری در دورود ایجاد شود تیم باید به شهر اصلی خود بازگردد.

مس سرچشمه یا تراکتورسازی تبریز؟
"گهر دورود لرستان" اگر وجه اشتراکی با مس سرچشمه دارد و تیمی از یک شهر کوچک و کم امکانات به شمار می رود اما وجه اشتراکی هم با باشگاه موفق و قدرتمند تراکتورسازی تبریز دارد. ویژگی تراکتورسازی این است که تنها تیم غیر تهرانی است که در اغلب بازی هایش در خارج از خانه نیز احساس غریبی نمی کند زیرا خود را نماد و متعلق به سی میلیون ترک می داند. تراکتور سازی در چند سال اخیر حال و هوای متفاوتی به فوتبال ایرانی داده است، گهر هم می تواند خود را متعلق به پانزده میلیون لر ایران بداند.
همان طور که مناطق ترک نشین دیگری (از جمله خود شهر تبریز) تیم های دیگری داشته اند، استان های لرنشین هم تیم هایی در لیگ برتر داشته اند (مخصوصا در خوزستان)، اما آن ها هرگز نتوانسته اند هویت لری داشته باشند، گهر در این مدت کوتاه محبوب شدن خود، این بخت را داشته که تیمی متعلق به یک هویت قومی باشد. هنوز گهر گلی در لیگ برتر به ثمر نرسانده اصطلاح "لر گهری" مد شده است.
برنامه هفته گذشته نود با پخش صحنه شادی های هواداران گهر، نشان داد غیرت، طبیعت، فرهنگ و موسیقی لری چگونه می تواند یکنواختی فوتبال کشور را بازهم دستخوش تنوع و هیجانی کاملاً متفاوت کند. در همان برنامه صحنه های شادی قهرمانی تیم سپاهان را هم دیدیم و انصافا هر ایرانی بیننده ای گواهی می داد شادی گهر از صعود جاذبه اش کمتر از شادی اصفهانی ها از قهرمانی نبود.
فوتبال ایران می تواند شاهد تحول جدیدی با حضور نماینده لرستان باشد، افسوس هنوز کسی آن گونه که باید سلام گهر دورود لرستان را به لیگ برتر پاسخ نداده است.

  

 هفته هفتم لیگ دسته دوم فوتسال کشور
دومین پیروزی پولادگسترش رقم خورد
وبلاگ شن‌سا لرستان: هفته هفتم رقابت‌های فوتسال لیگ دسته دوم کشور در گروه جنوب با انجام شش مسابقه در شهرهای مختلف کشور پیگیری شد که در پایان نتایج زیر حاصل شد:
مقاومت چهارمحال و بختیاری ۲ - ۲  دایتی شیراز
بنیادمسکن هرمزگان  ۲ - ۲ گیتی پسند اصفهان
جام جم یزد ۷ - ۶ همیاری اراک
مس رفسنجان ۲ - ۳ پولادگسترش بروجرد
سجاد زابل ۱ - ۱ برق شیراز
شاهین لردکان  ۴  - ۱  کیان اصفهان
 

استاندار لرستان: گهر در دورود باقی می‌ماند
استاندار لرستان از باقی‌ماندن تیم فوتبال گهر زاگرس در شهر دورود خبر داد.
حبیب‌الله‌ ده‌مرده در برنامه جمعه 29 اردی‌بهشت ورزش و مردم در مورد وضعیت تیم فوتبال گهر دورود لرستان، اظهار داشت: من کتبی نوشته‌ام که تیم گهر در شهر دورود می‌ماند و پیش از این هم یکی از استان‌ها خواستار انتقال تیم بود که با استاندار آنجا حرف زدم.
وی افزود: تلاش می‌کنیم حداقل‌های لازم را برای تیم با کمک همه مسوولان و بخصوص رئیس جمهور فراهم کنیم. تلاش ما این است که امکانات ورزشی استان را ارتقا دهیم.
 

نتایج هفته نهم دور دوم لیگ دسته سوم فوتبال ایران
دارتاک با یک تساوی به لیگ دسته دو کشور صعود می‌کند
سپاهان‌نوین اصفهان 3 ذوب فلزات الوند بهار 0 (حاضر نشد)
صفاهان اصفهان 2 کارگر بنه‌گز  1
دارتاک خرم‌آباد 1 پرسپولیس گناوه 0
گل: مسعود حسنوند (89)

 

در حاشیه بازی- رضا جایدری:
*بیش از پانصد تماشاگر این بازی را از پشت فنس‌های زمین چمن مصنوعی ورزشگاه تختی خرم‌آباد به صورت ایستاده تماشا کردند. زمین شماره دو فاقد سکوی تماشاگران است.
* نیکوخصال مدیر کل ورزش و جوانان و مرآت ومعون ورزشی وی از تماشاگران ویژه بازی بودند. آن‌ها پس از پایان بازی در جمع کادر فنی و بازیکنان تیم دارتاک حضور یافتند و قول پاداش ویژه‌ای به خاطر این پیروزی دادند.

* دو نوازنده دهل و سرنا از ابتدا تا انتهای بازی جهت بالا بردن روحیه تیم نماینده لرستان و تماشاگران، به نوازندگی پرداختند که در نوع خود جالب توجه بود!
* بازیکنان دارتاک در این بازی بیش از آن که به فکر گل زدن باشند در فکر پنالتی گرفتن بودند! با کوچک‌ترین برخوردی درون محوطه جریمه حریف خود را روی زمین می‌انداختند بلکه پنالتی بگیرند!
* سرپرست پرسپولیس گناوه و سعید سپهوند سرمربی دارتاک به دلیل اخراج در بازی قبل، از پشت فنس‌ها نظاره‌گر تلاش بازیکنانشان بودند.
* صحنه گل: سانتر توپ توسط مصطفی ندری دارتاک به عمق خط دفاعی گناوه روی قوس 18 قدم با ضربه‌ی سر کامیار غلامرضایی به مسعود حسنوند مدافع پیش‌تاخته این تیم رسید تا این بازیکن با شلیکی سرضرب از فاصله‌ی 20 متری توپ را درون دروازه‌ی سرخ‌پوشان پرسپولیس گناوه جای دهد.

 

برنامه هفته دهم (پایانی) لیگ دسته 3
پنج‌شنبه 4 خرداد 1391 ساعت 17 (ذکر نتایج بازی دور رفت):
ذوب فلزات الوند بهار- پرسپولیس گناوه    0-4
کارگر بنه‌گز- سپاهان‌نوین اصفهان     1-2
صفاهان اصفهان- دارتاک خرم‌آباد     1-3
عملاً از بازی‌های این گروه فقط یک بازی باقی مانده و آن هم بین دارتاک و صفاهان‌نوین اصفهان است، چرا که تیم ذوب و فلزات الوند همدان به دلیل عدم حضور در دو بازی از جدول خارج شده، لذا پرسپولیس گناوه 3-0 برنده بازی با این تیم محسوب و به عنوان تیم اول صعود می‌کند.

به احتمال فراوان تیم سپاهان‌نوین اصفهان هم که شانسی برای صعود ندارد به بنه‌گز نخواهد رفت و کارگر بنه‌گز 3-0 برنده اعلام خواهد شد. در نتیجه تنها بازی حساس این هفته که سرنوشت تیم دوم صعود کننده را از بین دارتاک و صفاهان مشخص خواهد کرد، در ورزشگاه ملت اصفهان بین صفاهان و دارتاک برگزار می‌شود و حاصل زحمات یک فصل بازیکنان تیم خرم‌آبادی به ساق‌های بازیکنانش بستگی دارد، چرا که با یک تساوی در اصفهان هم می‌توانند جشن صعود بر پا کنند.

تصویر بازیکنان دارتاک قبل از بازی با سپاهان‌نوین در هفته هفتم - عکس از: محمود داودی‌نژاد

http://axlor.persianblog.ir    جدول گروه 2 دسته 3

 

تیم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

پرسپولیس گناوه

10

6

2

2

18

9

20

2

دارتاک خرم‌آباد

9

5

2

2

16

11

17

3

صفاهان اصفهان

9

4

3

2

24

13

 15

4

کارگر بنه‌گز

9

4

2

3

15

10

14

5

سپاهان‌نوین ‌اصفهان

9

3

3

3

14

14

12

6

ذوب‌فلزات الوند بهار

10

-

-

10

6

37

-

 

مسابقات ایت‌بال استان پایان یافت
سومین دوره مسابقات ایت‌بال قهرمانی استان گرامی‌داشت روز ملی خلیج فارس به مدت دو روز با حضور 32 نفر در شهرستان دورود زیر نظر هیأت بولینگ و کیواسپرت استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در پایان این مسابقات رضا آسترکی و بهزاد بهاروند اول و دوم شدند و رامین نبی‌زاده و حسن زلقی  به طور مشترک در رده سوم قرار گرفتند.
این مسابقات زیر نظر عباس لرستانی‌زاده و ایمان ساکی برگزار شد.
همچنین یک دوره مسابقه اسنوکر استانی به میزبانی خرم‌آباد زیر نشر فرزین کشوری با حضور 32 نفر برگزار شد که در نهایت رامین نبی‌زاده با شکست دادن کلیه رقبایش به مقام نخست دست یافت و امین سنجایی و آرمان دیناروند هم دوم و سوم شدند.

 

بخش خصوصی لرستان از تیم گهر زاگرس دورود حمایت می‌کند
ایرنا: رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن شهرستان خرم‌آباد از حمایت ویژه بخش خصوصی از تیم فوتبال گهر زاگرس دورود به عنوان نماینده لرستان در لیگ برتر خبر داد.
حسین سلاحورزی با اعلام این خبر افزود: در صورت نگهداری تیم گهر زاگرس دورود در لرستان توسط مسوولان بخش خصوصی از نماینده لرستان در لیگ برتر حمایت می‌شود.
وی تصریح کرد: موفقیت و صعود تیم گهر زاگرس دورود به لیگ برتر مسابقات فوتبال، با کمترین امکانات و حداقل هزینه‌ها نشان از اراده قوی و پشتکار بازیکنان، مربیان و کادر فنی این تیم است.
وی ضمن تبریک این اتفاق و موفقیت بزرگ به همه دست‌اندرکاران و مردم ورزش‌دوست لرستان افزود: بدون شک لیگ برتر فوتبال یک عرصه حرفه‌ای است که حضور موفق در آن مستلزم فراهم آمدن شرایط ، امکانات و زیر ساخت‌های مورد نیاز است.
سلاحورزی افزود: به نظر می‌رسد با توجه به استعدادها و اراده ارکان تیم، در صورت حمایت و همراهی مسوولان، تیم فوتبال گهر دورود می‌تواند نماینده شایسته‌ای برای مردم لرستان در لیگ برتر فوتبال باشد.
وی اظهار داشت: در صورت وجود باور واقعی نگه‌داری تیم گهر دورود در استان لرستان توسط مسوولان و فراهم آوردن شرایط لازم، بخش خصوصی نیز از ماندگاری تیم گهر دورود به عنوان نماینده لرستان در لیگ برتر فوتبال حمایت خواهد کرد.
 

آیتم‌های این هفته برنامه نگاهی به ورزش لرستان (شبکه افلاک)
یک‌شنبه 31 اردی‌بهشت 1391 ساعت 18
تکرار: دوشنبه یکم خرداد 1391 ساعت 14:30
آیتم‌ها:
گزارشی از بسکتبال با ویلچر
معرفی نام‌آوران ورزش لرستان
پخش سخنان نیکوخصال مدیر کل ورزش و جوانان لرستان در مورد آخرین وضعیت تیم گهر دورود
پخش حرکات اصلاحی با اجرای استاد شرفی
دوربین پاسخگو: گفت‌وگو با سیدعبدالمناف موسوی سرپرست هیأت‌ موتورسواری و اتومبیل‌رانی لرستان

 


برگرفته از وبلاگ آقای مجید اصلانی از بوشهر http://aslani.blogfa.com
گهر لرستان: معمایی تازه برای فوتبال ایران!
مسعود فقیه: وقتی رخش را از رستم دزدیدند و رستم با زین وبرگ اسب در پشت به سوی دربار امیر سمنگان رفت گفت:
          چنین است رسم سرای درشت        گهی پشت زین و گهی زین به پشت
سه تیم شاهین بندر بوشهر و شهرداری تبریز پس از دو سال باز به گروه اول رفتند و مس سرچشمه کرمان که سال قبل به لیگ آمده بود و می‌خواستند امتیاز آن را بفروشند و سروصدای جراید و اعتراض‌ها با عث شد که این تیم هم‌چنان در سرچشمه کرمان بماند پس از یک سال کم‌کاری و بی‌توجهی مجددا برگشت سرجای اول !
احتمالا اینک مسوولین شرکت مس سرچشمه می‌گویند: ای کاش امتیازرا فروخته بودیم! علاوه براین که یک سال بیهوده خرج نکرده بودیم، پولی هم به شرکت می‌رسید .
اما سه تیمی که به لیگ برگشتند، اولی پیکان بود. پیکان زمانی در تهران جزو تیم های خوب لیگ به حساب می‌آمد. ابتدا بازیکنان شاهین که باشگاه‌شان به اتهام گرایش‌های سیاسی و مسایل جنبی دیگر تعطیل شده بود دست جمعی به پیکان رفتند و بعد از ان مدیر باشگاه تفریحی پرسپولیس آن‌ها را به عنوان تیم پرسپولیس در لیگ نگه داشت که تا امروز در امواج پرتلاطم - سیاسی هم چنان پابر جا مانده وبه عنوان پرطرفدارترین تیم های کشور شناخته شده است. پیکان با رفتن این گروه هم چنان به حیات خود ادامه داد و حتا یک دوره با سرمربی گری مرحوم پرویز دهداری به قهرمانی لیگ هم رسید . چند سال قبل در زمان علی آبادی که در یک تصمیم گیری اشتباه تیم هایی را به شهرستان ها فرستاد تیم پیکان را هم به قزوین گسیل داشت . هم چنان که پاس را به همدان فرستاد. از قضای روزگار چون به واقع این دو شهر ستان هنوز خود به چنین توفیقی نرسیده بودند نتوانستند از چنین امتیازی به درستی پاس داری کنند و هر دوتیم در لیگ برتر گرفتار سقوط شدند.
پیکان توانست از این سقوط نجات پیدا کند و مجددا به لیگ آمد و گویا مدیران این باشگاه مصمم هستند که مجددا تیم را به تهران عودت دهند که به واقع مثبت‌ترین کاری است که عمل خواهند کرد. ولی پاس با همه افتخاراتش هم چنان در سقوط از لیگ برتر مانده و عملا ناچار است هم چنان کنار آرامگاه باباطاهر به خواندن دو بیتی در مقام شوشتری مشغول باشد !

 

تیم سوم تیم گهر شهرستان دورود است که ابتدا متعلق به داماش بود ولی داماش آن را رها کرد و اگر چه مدیرعامل آن هم‌چنان فرزند مهندس عابدینی است اما به عنوان تیمی مستقل در شهرستان دورود به تلاش خود ادامه داد در شهرستانی که به جرات می‌توان گفت امکانات فوتبالی آن در حد صفر است اگر نگوییم زیر صفر !!
اول یادمان باشد که کهر باید تلفظ شود نه گهر، چرا که کهر نام دریاچه آب شیرین بسیار زیبا و مصفایی در ارتفاعات اشتران‌کوه است و در لرستان عنوان کهر بر بسیاری از صنایع اطلاق می‌شود از جمله ماکارونی کهر بسیار مرغوب است. کهر با کاف و فتح اول آن اتـکیت زیبایی وظریفی است بر آن چه طوایف لر ایران آن را دوست دارند. (البته بر خلاف نوشته آقای فقیه تلفظ صحیح در زبان لری همان گهر است و کسی این‌جا نمی‌داند کهر چیست! GAHAR)
تیم گهر در بازی پلی‌آف که بین دو تیم دوم گروه‌های لیگ دسته اول انجام شد (ایران‌جوان و گهر دورود) توانست به لیگ برتر راه یابد ولی بازی خودرا به سبب نداشتن زمین ورزشی مناسب در بروجرد برگزار کرد.
بماند که در اصل دورود دهستان کوچکی [به نام بحرین به معنای بین دو رودخانه] در لرستان بود و به سبب ایجاد ایستگاه راه‌آهن [در دهه 1310 توسط انگلیسی‌ها] مختصر رونقی گرفت و بعد از آن ایجاد کارخانه سیمان در کنار این شهر [در سال 1334] که اغلب هوای شهر را نیز آلوده می‌کند. باعث شد که خانواده‌های کارگران و مهندسان آن در دورود سکنا کنند با این همه شهری بسیار محروم است و از بسیاری امکانات شهرنشینی هنوز برخوردار نشده است .
نمی‌خواهیم بگوییم از هم‌اکنون صلای سقوط از لیگ دوازدهم را برای گهر می‌زنند، چرا که وقتی مس کرمان و شاهین بندر بوشهر با داشتن امکانات نسبی و درآمدی از منابع دولتی نتوانند یکی‌دو سال سال بیشتر دوام بیاورند. گهر بدون پشتیبان آن هم در یک شهر محروم فاقد حتا زمینی برای تمرین چگونه در برابر تیم‌های غنی و پرامکان می‌تواند مقاومت کند؟!
این فکر در مخیله مسوولان باشگاه داماش است که امتیاز آن را به بنیادی دارای امکانات مالی خوب و امکانات تمرینی مناسب واگذار کنند ولی مردم دورود را چه می‌توان کرد که تیم‌شان برنده شده و نام این منطقه محروم را که چه بسا بسیاری از ایرانیان نشنیده‌اند بر سر زبان‌ها انداخته است و فریاد می‌زنند: «خدا خودش می‌دونه، کهر برای دورود باید تو دورود بمونه.» حتا به نظر نمی‌رسد که مطبوعات با آگاهی از وضع این شهرستان کاری که سال گذشته برای مس کرمان کردند برای گهر بکنند.
رییس فدراسیون نیز در برابر فشار AFC که می‌خواهد باشگاه‌های فوتبال استاندارد باشند متحیر است که با این تیم چه کند؟ آن جا زمین ورزشگاه آزادی یا زمین ورزشگاه تختی وجود ندارد که به عنوان زمین اختصاصی استقلال و پرسپولیس جا بزنند!
تا آن جا که اطلاع داریم حتا یک هتل در دورود وجود ندارد که بتوان آن را خوابگاه تیم‌های مهمان جلوه داد و ... و .. و.. اصلاً در خود نفس 17 تیم دیگر برتر جای تردید است چه برسد به گهر! باید دید سرمایه‌داران لرستان و مردم دورود برای حفظ این افتخار در دیار خود تا چه اندازه حاضرند مایه بگذارند خدا می‌داند وگرنه آن چه البته جایی نرسد فریاد است ...

 

سرپرست گهر دورود 6 ماه محروم شد/ اعتراض ماشین‌سازی به کمیته استیناف رفت
 اعتراض باشگاه ماشین‌سازی مبنی بر حضور بازیکن سرباز در تیم تربیت یزد وارد دانسته نشد. رای صادره از سوی فدراسیون فوتبال منتشر شد که در آن آمده است که با توجه به این که ادعای باشگاه ماشین‌سازی مبنی بر غیرقانونی بودن حضور بازیکن مورد ادعا باید در نیروهای مسلح تایید گردد فعلا عمل تیم یزدی غیر قانونی نیست ولی رای صادره می‌تواند در کمیته استیناف مورد اعتراض قرار گیرد و اگر تا آن زمان مدرکی دال بر این امر از سوی تربیت‌بدنی نیروهای مسلح ارائه گردد بازی پلی‌آف مجدداً بین ایران‌جوان و ماشین‌سازی برگزار خواهد شد.
همچنین در این حکم اسماعیل حیدرپور سرپرست تیم گهر دورود به دلیل 6 دقیقه تاخیر عمدی تیم گهر در بازی با استقلال صنعتی اهواز 6 ماه از حضور در کلیه مسابقات فوتبال محروم و 2 میلیون تومان هم جریمه شده است.

تیم گهر هم به خاطر این تاخیر در ورود به زمین 2 میلیون تومان جریمه شده است.

 

  ___________________________________________

برای مشاهده یادداشت‌های ورزشی آقای فرهاد داودوندی و استفاده از آن‌ها، از وب‌سایت ایشان دیدن کنید:
http://www.farhad90.ir

لیگ  قهرمانان آسیا گروه A

        
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

الجزیره امارات

6

5

1

0

18

10

16

2

استقلال ایران

6

3

2

1

8

3

11

3

الریان قطر

6

2

0

4

9

12

6

4

نسف‌قارشی‌ازبکستان

6

0

1

5

4

14

1

/ 0 نظر / 35 بازدید