نتایج هفته هجدهم لیگ دسته اول

کوثر سال جدید را با پیروزی آغاز کرد

از هفته‌ی هجدهم لیگ دسته اول فوتبال کشور، دو نماینده‌ی لرستان میزبان دو نماینده‌ی استان مازندران بودند که به یک پیروز و یک تساوی دست یافتند. شنبه 15 فروردین در ورزشگاه تختی خرم‌آباد تیم کوثر لرستان با نتیجه 3 بر 2 از سد نساجی قائم شهر گذشت. در این بازی ابوالفضل ابراهیمی در دقیقه 4 و محمدامین آرام‌طبع در دقایق 32 و 51 برای کوثر و علی‌رضوان گران دقیقه 43 و محسن پورحاجی 54 گل‌های نساجی را وارد دروازه حریف نمودند.

هم‌چنین در این دیدار امید خلیلی و فرشید یادگاری از کوثر و علی‌رضوان گران و مجید کاویان‌پور از نساجی با کارت زرد داور مواجه شدند. در حدود 4 هزار نفر از این بازی دیدن کردند که به علت بارش شدید باران که از دقیقه 20 آغاز شد، شمار زیادی از آن‌ها ورزشگاه را ترک نمودند.

گل اول نساجی روی اشتباهات تیم داوری شکل گرفت، بدین نحو که ارسال مستقیم بازیکن نساجی روی دروازه‌ی کوثر با اصابت به تیرک افقی بدون برخورد به بازیکنی از کوثر به خارج رفت که کمک داور اول آن را کرنر اعلام نمود! پی‌آمد ارسال همین کرنر، گران بازیکن نساجی با دست توپ را از بالای سرش به درون دروازه‌ی کوثر هدایت کرد که هیچ‌کدام از داوران این صحنه را ندیدند!

نیمه‌ی دوم این دیدار بسیار تماشایی و حساس بود. در 10 دقیقه پایانی بازیکنان نساجی 3 موقعیت و کوثری‌ها نیز یک موقعیت مناسب گل‌زنی را از دست دادند. در دقیقه 81 خزایی توپ را بالای دروازه‌ی کوثر کوبید. دقیقه 85 نیز سینا عبدی با شوت از فاصله 30 متری، تیرک افقی دروازه کوثر را به لرزه درآورد. بازی رفت این دو تیم در قائم‌شهر با تساوی بدون گل به پایان رسیده بود. با وجود کسب این پیروزی تیم کوثر با 24 امتیاز در همان سکوی هشتم جدول پس از صنعت نفت آبادان قرار گرفت.

قضاوت این دیدار بر عهده رضا کرمانشاهی با کمک حسین طالقانی و سعید آل‌وردی از تهران بود. داور چهارم شمس‌اله خنجری از لرستان و ناظر فدراسیون فرج‌اله یثربی از همدان و ناظر داوری جلال مرادی از کرمانشاه بودند.

در همین چهارچوب در ورزشگاه تختی دورود، تیم داماش نتوانست طلسم پیروز نشدن در نهمین بازی بشکند! این تیم در نیمه‌ی اول با یک گل ازنوشهری‌ها عقب افتاد، اما در نیمه دوم با اندیشه‌های تهاجمی سر مربی‌اش مارکار آقاجانیان توانست گل تساوی را وارد دروازه‌ی حریف مازنی نماید تا هم‌چون بازی رفت، دو تیم به تقسیم امتیازات بپردازند. با این تساوی، داماش با 23 امتیاز در همان سکوی هفتم جدول گروه دوم باقی ماند.

گروه یک:

پتروشیمی تبریز 0 شهرداری تبریز 0

سپاهان‌نوین اصفهان 2  گل گهر سیرجان 2

صنعت‌نفت آبادان 1 مقاومت بسیج فارس 0

کوثر لرستان 3  نساجی مازندران 2

شهرداری زنجان 0 هما تهران 0

مهرکام پارس 0 آلومینیوم اراک 0

استیل آذین ٢ شهرداری بندرعباس ١

گروه دوم:

شاهین‌پارس‌جنوبی بوشهر 1 پیام مخابرات فارس 0

دیهیم اهواز  1 آلومینیوم هرمزگان 0

تربیت یزد 2 شیرین فراز کرمانشاه 2

داماش لرستان 1 شموشک نوشهر 1

نیروی زمینی تهران 1 شاهین اهواز 0

تراکتورسازی ٢ ماشین سازی ١

اتکا گرگان ١ مس رفسنجان ٠

 

 

با توجه به پایان مسابقات رفت و برگشت لیگ دسته اول جوانان، نوجوانان و نونهالان کشور و صعود تیم‌ها به مرحله پایانی، سرپرستان تیم ها باید روز شنبه 22/1/88 راس ساعت 14:00 در محل فدراسیون به منظور برگزاری مراسم قرعه کشی حضور داشته باشند.

 

تیم های صعود کننده به مرحله پایانی رده سنی جوانان:

گروه یک: فجر شهید سپاسی- داماش گیلان- سپاهان اصفهان

گروه دو: ذوب‌آهن اصفهان- شهرداری تبریز- فولاد خوزستان یا برق شیراز

 

تیم های صعود کننده به مرحله پایانی رده سنی نوجوانان:

گروه یک: مس کرمان- فولاد خوزستان- شموشک نوشهر

گروه دو: سپاهان اصفهان- ذوب‌آهن اصفهان- تراکتور سازی تبریز

 

تیم های صعود کننده به مرحله پایانی رده سنی نونهالان:

گروه یک: مس کرمان- ذوب آهن اصفهان- تراکتور سازی تبریز

گروه دو: سپاهان اصفهان- فولاد خوزستان- داماش گیلان

 

اسامی داوران هفته‌ی نوزدهم لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور از سوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال اعلام شد:

دوشنبه: 24 فروردین - هفته نوزدهم- ساعت 15:30 

گل‌گهر سیرجان- کوثر لرستان، ناظر فدراسیون: زارعی

داور وسط: فتاحی، کمک‌ها: صفا- کناری ، داور چهارم: مرادی 

اتکا گلستان- داماش لرستان، ناظر فدراسیون: بهروان

داور وسط: افشار ، کمک‌ها: منصوری- رحیمی‌پور، داور چهارم: مرادی

/ 5 نظر / 17 بازدید
!

میشه در مورد بسکتبال خرم آباد هم بنویسید مثلا سایت ورزش لرستان یه بار هم ازتون خواستم اگه امکانش هست عکس های تیم بسکتبال قلم چی رو قرار بدین مرسی

!

میشه در مورد بسکتبال خرم آباد هم بنویسید مثلا سایت ورزش لرستان یه بار هم ازتون خواستم اگه امکانش هست عکس های تیم بسکتبال قلم چی رو قرار بدین مرسی

محمود

سلام آقا رضا ، تماشاچی های تیم کوثر نسبت به روزهای اول چقدر کم شدند ، این هفته هم فکر میکنم پخش مستقیم نداشت ، به این میگن حمایت همه جانبه