اخبار و مطالب دوشنبه 26 تیر 1391

استعفای حیدرپور، حاشیه جدید گهر در آستانه لیگ برتر
ایسنا:
در حالی که 3 روز دیگر به آغاز اولین دیدار تیم فوتبال گهر شهرداری دورود در لیگ دوازدهم باقی‌مانده استعفای اسماعیل حیدرپور، مدیر اجرایی این باشگاه تعجب همگان را برانگیخته است.
کمتر کسی فکر می‎کرد پس از صعود به لیگ برتر و به دنبال آن مشکلات به وجود آمده، گهر بتواند در این لیگ حضور یابد و همگان نیز دغدغه آن را داشتند ولی خوشبختانه با تلاش‌ها، پیگیری‌ها و حمایت‌های گسترده استاندار و سایر مسوولان وضعیت گهر روزبه‎روز بهتر و بهتر شد.
نکته قابل تاملی که امروز به گوش رسید(منابع غیر رسمی) استعفای اسماعیل حیدرپور، مدیر اجرایی باشگاه گهر شهرداری دورود بود که تعجت همگان را برانگیخته و این سوال را در ذهن متبادر کرده که چرا در این برهه حساس این کار انجام شده است.به گفته بسیاری از فوتبال دوستان اسماعیل حیدرپور پس از صعود گهر به لیگ برتر تلاش‌های زیادی برای حضور قدرتمندانه گهر در لیگ برتر انجام داد و جذب بازیکنان مطرحی همچون حمیدفتحی، مجتبی زارعی و... دلیلی بر این مدعاست. تارتار، سرمربی گهر نیز در یکی از مصاحبه‌های خود عنوان کرده بود که مدیر اجرایی گهر تلاش گسترده‌ای برای جذب  بازیکنان مطرح در برگزاری اردوها کرده است.
البته استعفای حیدرپور تا این لحظه از سوی هیچ مقام رسمی این باشگاه تایید یا رد نشده است ولی ظاهراً برخی اختلافات پیش آمده (به گفته منابع آگاه) باعث انجام این کار توسط مدیر اجرایی گهر شده است.
تلاش کردیم این موضوع را توسط مسوولان باشگاه گهر شهرداری دورود پیگیری کنیم که متاسفانه به نتیجه‌ای نرسیدیم، ولی امیدواریم با توجه به زمان اندک شروع لیگ برتر حاشیه‌هایی از این دست گریبانگیر گهر تازه به لیگ برتر آمده نشود.

 

مهدی تارتار: ملوان مقابل گهر حرفی برای گفتن ندارد
ایسنا: سرمربی تیم گهر شهرداری دورود گفت: علی‌رغم احترامی که برای ملوان قائلم، این تیم مقابل گهر شهرداری دورود حرفی برای گفتن نخواهد داشت.
مهدی تارتار با اشاره به اولین دیدار تیمش در لیگ برتر عنوان کرد: ملوان تیم ریشه‌دار و قدیمی فوتبال ایران بوده و همیشه فوتبال خوبی را به نمایش می‌گذارد؛ مربی بزرگ و باتجربه‌ای کنار این تیم بوده و با رفع مشکلات مالی توانسته نفرات خوبی برای این فصل جذب کند.
وی بیان کرد: بازی مقابل این حریف شمالی و البته نامی آن هم در هفته اول لیگ دوازدهم بسیار دشوار بوده ولی محکوم به برد هستیم زیرا به عنوان میزبان نیاز مبرم به 3 امتیاز داریم.
 تارتار با تاکید بر این که کارمان را دیرشروع کردیم و از لحاظ آمادگی جسمانی و هماهنگی مشکل داریم عنوان کرد: مطمئن باشید با بازی حساب شده و یک برنامه منسجم ملوان را شکست خواهیم داد و برای این بازی انگیزه زیادی داریم.
سرمربی گهر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی‌ها اعتقاد دارند این تیم در فصل نقل و انتقالات زیاد موفق عمل نکرده تصریح کرد: علیرغم نبود بودجه و زمان کافی توانستیم بازیکنان با کیفیت و تجربه بالا و داری انگیزه را جذب کنیم و به عقیده خودم در یارگیری خوب عمل کردیم.
این سرمربی با تاکید بر این که دست به دست هم داده‎ایم تا تیمی بدون حاشیه روانه بازی‌ها کنیم گفت: همانطوریکه قبلا هم گفته‌ام 4 هفته نسبت به سایر تیم ها عقب هستیم و دیر شروع کرده‌ایم ولی بازیکنانم شرایط را درک کرده و به مرز آمادگی کامل خواهند رسید.
وی افزود: علی‌رغم مشکلات زیادی که داریم ولی هدف من این است که گهر پدیده لیگ دوازدهم شود هرچند کار سختی پیش‎رو داریم.
تارتار در خاتمه با اشاره به این که در کرج منتظر هواداران لرستانی گهر در روز پنج‌شنبه خواهیم بود اذعان کرد: مسوولان استان ترتیبی اتخاذ نمایند تا هواداران پرشور این تیم برای بازی مقابل ملوان به راحتی به کرج سفر کنند.


 

پنج‌شنبه؛ کرج
 چرا حضور فیزیکی لربلاگ‌ها در نخستین دیدار گهر دورود لازم است
نشریه اینترنتی لور: تیم فوتبال گهر شهرداری دورود نخستین دیدارش در لیگ برتر را عصر پنج‌شنبه، 29 تیرماه در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار خواهد کرد.
 به نظر می‌رسد فعالان بومی گرای لر علاوه بر مسئولیتی که همه لرها در مقابل این تیم فوتبال دارند، مسئولیت‌های مضاعفی نیز دارند که حداقل حضور فیزیکی ایشان در بازی‌های اول و دوم این تیم فوتبال را الزامی می‌کند.
ما با حضور فیزیکی هماهنگ خودمان در ورزشگاه می‌توانیم الگویی بسازیم که بر محیط‌های ورزشی مرتبط با لر سایه بیاندازد، در غیر این صورت هوادارانی که بدون الگو و شیوه‌های تشویق بومی در این دیدارها حاضر می‌شوند چاره ای جز الگوبرداری از شعارها و تشویق‌های کلیشه‌ای تیم‌های تهرانی و ... نخواهند داشت، به عبارت صریح تر اگر لربلاگ ها سردادن شعارهای لری و وحدت گرایانه را در استادیوم‌ها باب نکنند چه انتظاری از مردمی داریم که حتی در خانه‌های شان با کودکان خود "لری" سخن نمی‌گویند؟
تیم گهر می‌تواند یک شبکه افلاک دیگر برای لرستان بشود که نه فقط نماد توانمندی فرهنگ ما نباشد بلکه نشانی از عدم خودباوری و فارسی زدگی قوم لر بشود. همان طور که می دانیم فوتبال هم از جمله معدود پدیده های مدرنی است که این توانایی را دارد که توجهات گسترده توده مردم را به خود جلب کند، بنابراین لربلاگ هایی که همواره منتقد شبکه های تلویزیونی استان های لرنشین هستند باید هشیار باشند که در صورت عدم فعالیت ایشان فوتبال نیز می‌تواند در خدمت زدودن اعتماد به نفس و محو خودباوری مردم لر عمل کند.
به راستی اگر از همان روزهای نخست فعالیت شبکه افلاک، فعالان بومی‌گرای لر می‌توانستند الگوی مناسبی از "لر بودن" را به این شبکه تحمیل کنند. آیا امروزه چنین دلزدگی و بی‌هویتی گریبان برخی برنامه‌های این رسانه را گرفته بود؟
طبیعی است که شعارهای کلیشه‌ای و جا افتاده در بازی‌های پرسپولیس و استقلال و امثال آن، به راحتی در میان هواداران گهر نیز جا باز خواهد کرد، اما شعارهای لری و شیوه‌های تشویق خاص بومی در ابتدا با مقاومت و ناباوری توده هواداران رو به رو می‌شود، حضور تعدادی از فعالان آگاه و علاقه‌مند و هماهنگ می‌تواند راهکار مناسبی برای شکستن این مقاومت‌های اولیه ارائه کند، طبیعی است شعاری که توسط چند نفر مورد استقبال قرار بگیرد ممکن است به جمعیت بزرگ تر نیز تسری پیدا کند و قبح و بیم اولیه شکسته شود.
احتمالا اغلب لربلاگ ها ارتباط ناچیزی با دنیای فوتبال دارند، و شاید اصلا علاقه یا تجربه‌ای از حضور در ورزشگاه نداشته باشند، اما حساب بازی‌های نخست تیم گهر را باید از این مساله جدا بدانیم. در واقع ما با حضور در دو بازی اول این تیم که تا سال‌ها بزرگ ترین اجتماعات ورزشی لرها را رقم خواهند زد الگویی می‌سازیم و به دنیای ورزش لر می‌دهیم تا همیشه در مسابقات مختلف فوتبال، کشتی و... قابلیت تکرار داشته باشد.
علت تاکید بر بازی‌های نخست تیم این مساله است که باید احتمال داد تیم نتواند نتایج درخشانی رقم زند و استقبالی که در بازی نخست آن صورت می‌گیرد دیگر تکرار نشود، آن‌گاه باز هم باید منتظر فرصت نادری این چنین باشیم در حالی که هنوز اول راهیم و خودمان هم برنامه مناسبی برای ارائه نداریم.

 

 

لرستان به جمع 4 تیم برتر دسته دوم رسید
تیم‌های راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی فوتسال دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور مشخص شدند.
در بازی‌های مرحله یک‌‌چهارم ‌نهایی دسته اول، هرمزگان 6 بر صفر کهکیلویه و بویراحمد را شکست داد و خراسان رضوی نیز  5 بر صفر گلستان را مغلوب کرد.
کرمان نیز 6 بر 3 از سد مرکزی عبور کرد و خوزستان 4 بر صفر مازندران را در هم کوبید.
در بازی‌های دسته دوم، خراسان جنوبی یک بر صفر بازی را به آذربایجان شرقی واگذار کرد و همدان نیز 4 بر یک یزد را پشت سر نهاد.
بازی حساس و پرگل لرستان و فارس با نتیجه 4 بر 3 به نفع لرستان میزبان رقابت‌ها پایان یافت و گیلان نیز 2 بر یک از سد سیستان و بلوچستان عبور کرد.

 

 

برنامه جام افلاک میزبان ورزشی‌نویسان لرستان
برنامه جام افلاک از شبکه استانی لرستان (افلاک) سه‌شنبه شب‌ها از ساعت 23 و 15 دقیقه روی آنتن می‌رود، از این پس به تناوب از ورزشی‌نویسان لرستانی و کارشناسان ورزشی نشریات لرستان نیز در برنامه بهره خواهد برد.
بدین منظور برنامه سه‌شنبه‌شب 27 تیرماه این برنامه با حضور دو ورزشی‌نویس لرستانی جهت بررسی مسائل مربوط به فوتبال و ورزش لرستان به روی آنتن خواهد رفت.

/ 2 نظر / 68 بازدید
انجمن اینترنتی ایرانیان

سلام دوست عزیز. وقت شما بخیر. انجمن اینترنتی ایرانیان نویسنده و مدیر فعال میپذیرد. از شما دعوت میشه به این انجمن بیای و عضو بشی. امیدوارم با کمک هم بتونیم یه انجمن بزرگ اینترنتی واسه دختر و پسرای مؤمن ایرانی تشکیل بدیم. لطفا در صورت تمایل به عضویت، قبل از ثبت نام، قوانین انجمن را جتما مطالعه فرمایید. موفق باشید. یا علی . . .

هواداران پرسپولیس گناوه

ماشا الله میثم امیری لر بندری از گناوه قدر میثم با تعصب و پرسپولیسی رو بدونید