اخبار و مطالب یک‌شنبه 15 مرداد 1391

کسب نشان طلای حمید سوریان دلاور کشتی فرنگی ایران در مسابقات المپیک 2012 لندن بر هم‌وطنان عزیز مبارک باد

 

 

در باد تساوی با پرسپولیس نخوابیم 
فرهاد داودوندی- بروجرد: خوب یا بد، شیرین یا تلخ، به هر حال خاطره بازی تیم فوتبال گهر دورود با پرسپولیس تهران از هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران برای همیشه به تاریخ پیوست.
بازی‌های مهمتری در راه است، تیم گهر به واقع باید در باد این تساوی نخوابد، نباید از یاد ببریم که پرسپولیس در شرایط خوبی به سر نمی برد، بازیکنان میلیاردی این تیم در این سه هفته نتوانسته اند همدیگر را درون زمین پیدا کنند و بقولی هنوز با همدیگر یک‌دست نشده اند.
قصد زیر سوال بردن کسب تساوی بسیار ارزشمند و تاریخی تیم گهر مقابل پرسپولیس را نداریم، اما اگر بازیکنان و مربیان این تیم دچار غرور شوند، مطمئنا در بازی‌های بعدی با شکست‌های بسیار سنگینی مواجه خواهند شد.
به جاست مسابقه با پرسپولیس را به تاریخ سپرده و با تمام قوا به فکر بازی‌های بعدی بود، ممکن است تیم‌های رقیب در هفته‌های بعد بسیار قوی‌تر از پرسپولیس باشند، تیم گهر دورود هم باید بسیار قوی تر ظاهر شود.

 

 

 نشست خبری قبل از بازی گهر و پیکان:

تارتار: بازیکنان گهر یک ریال هم نگرفته‌اند
مهدی تارتار در نشست خبری پیش از بازی دوشنبه‌شب با پیکان گفت: این دیدار 6 امتیازی است و ارزش زیادی برای هر دو تیم دارد. هر دو تیم در انتهای جدول هستند و برای برد به میدان می‌آیند. هر تیمی که برنده شود در جدول صعود می‌کند و به آینده امیدوار می‌شود. در بازی فردا هادی رکابی مدافع چپ ما محروم است و نیکبخت هم مصدومیت جزئی دارد اما سایر نفرات شرایط خوبی دارند.
 وی در مورد شایعه منشوری بودن علی‌رضا نیکبخت‌واحدی گفت: تا جایی که می‌دانم کارت بازی نیکبخت صادر شده و وقتی کارت بازی یک بازیکنان صادر می‌شود یعنی آن که تمام مراحل را طی کرده است. بعید می‌دانم نیکبخت منشوری باشد. در رسانه‌ها چنین چیزهایی را نوشتند اما فکر نمی‌کنم این مسئله درست باشد.
 تارتار در مورد این که با مسئولان سازمان لیگ در این مورد صحبت کرده است یا نه گفت: صحبتی با مسئولان سازمان لیگ نکرده‌ام.
 سرمربی گهر درباره مشکلات مالی این باشگاه عنوان کرد: بازیکنان ما بسیار باشرف هستند که بدون هیچ دریافتی و بدون آنکه ریالی پول بگیرند اینگونه تمرین و بازی می‌کنند. امیدوارم مسئولان به فکر تیم باشند. لیگ برتر هزینه دارد. از مسئولانی که مالکیت باشگاه را قبول کردند تشکر می‌کنم اما از آنها می‌خواهم بیشتر به فکر باشند زیرا در برگزاری تمرینات و اردوها مشکلاتی داریم که امیدوارم حل شود.
 وی در مورد شناختش از پیکان اظهار داشت: پیکان تیم جوان و یکدستی است که نیاز به هماهنگی بیشتری دارد. فیلم 3 بازی این تیم را آنالیز کرده‌ام و نقاط ضعف و قوتش را بررسی کرده‌ایم. فکر می‌کنم بازی زیبایی خواهد شد زیرا سرمربی حریف عبدالله ویسی است که یک مربی شجاع و جسور است.
 تارتار در مورد ناآرامی تماشاگران گهر بر روی سکوها گفت: در این زمینه با مسئولان شهر درود و مسئولان باشگاه حرف زده‌ام تا فرهنگ سازی شود اما واقعیت این است که تماشاگران ما بی‌تقصیرند و داوری در حق ما ظلم کرده است و آنها نیز تحت تأثیر مسائل داوری قرار می‌گیرند. هواداران ما از راه دور می‌آیند و خسته می‌شوند و برخی از آنها حتی پول خرید یک ساندویچ را ندارند و گرسنه برمی‌گردند بنابراین بهتر است در مسائل داوری دقت لازم انجام شود تا احساسات آنها جریحه‌دار نشود.
 سرمربی گهر در مورد این که باشگاه پیکان خواستار یک داور باتجربه برای این بازی شده، خاطرنشان کرد: مسئولان باشگاه پیکان می‌دانند ما چقدر در سه هفته اخیر از داوری ضربه خوردیم. آنها می‌ترسند در بازی فردا همین اتفاق برای آنها تکرار شود به همین دلیل خواستار یک داور باتجربه شدند. علی‌رضا فغانی بهترین داور سال گذشته است که برای قضاوت بازی ما و پیکان انتخاب شده و این مسئله باعث خوشحالی هر دو تیم است.

علی‌رضا محمد: بازی با پیکان 6 امتیازی است
علی‌رضا محمد در نشست خبری پیش از بازی با پیکان اظهار داشت: بازی فردا 6 امتیازی است، در چند هفته اخیر گهر با اینکه بازی خوبی انجام داده اما خوب نتیجه نگرفته است. در دیدار با ملوان و راه‌آهن باید پیروز می‌شدیم اما در مسابقه با ملوان داور یک پنالتی برای این تیم گرفت. در دیدار با راه‌آهن پنالتی ما دیده نشد و در بازی با پرسپولیس نیز گل صحیح ما اعلام نشد.
 وی ادامه داد: در سه هفته اخیر حق تیم ما ضایع شده است و ما از ناحیه داوری ضربه خورده‌ایم. ما تازه به لیگ برتر آمده‌ایم و نباید شرایط داوری این‌گونه باشد. فردا شب هم بازی حساسی داریم و امیدوارم داوران نهایت دقت را بکنند تا حقی از هیچ تیمی ضایع نشود. من مطمئنم با تدابیر مهدی تارتار 3 امتیاز بازی با پیکان را می‌گیریم.

 

 

 در مسابقات فوتسال جام رمضان کارکنان دولت شهرستان خرم‌آباد:

آموزش و پرورش و سازمان زندان‌ها مقتدرانه پیش می‌تازند
دومین شب مسابقات فوتسال کارکنان دولت با مشخص شدن چهره تیم‌های مدعی قهرمانی پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، در بازی‌های دومین شب تیم شرکت گاز با نتیجه 9 بر یک اداره کل ورزش و جوانان را هم کوبید.
دیدار دو تیم دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی با نتیجه یک بر یک مساوی خاتمه یافت.
آموزش و پرورش با برتری قاطع 4 بر یک بهداشت را مغلوب کرد و دیدار تیم‌های شرکت غله و پزشکی قانونی با تساوی بدون گل پایان پذیرفت.
در آخرین بازی شب دوم رقابت‌ها سازمان زندان‌ها با نتیجه 6 بر 2 از سد گمرک گذشت.
در بازی‌های فردا شب، ورزش و جوانان با راه و شهرسازی مصاف خواهد داد. آموزش و پرورش با شرکت غله پیکار می‌کند. دانشگاه علوم پزشکی و پیان نور یک رقابت حساس را برای صعود برگزار می‌کنند و بهداشت و پزشکی قانونی هم در مقابل هم صف آرایی خواهند نمود.
این مسابقات زیر نظر تیمور احمدی رئیس هیأت ورزش‌های همگانی لرستان و هبت کمالوند مسوول کمیته فوتسال کارکنان دولت استان لرستان در سالن دانشگاه آزاد اسلامی خرم‌آباد در حال برگزاری است.

 

 


کاپیتان قهر کرده‌ی گهر دورود به پاس همدان پیوست!
ابوذر بابایی‌زاده: کاپیتان لرستانی تیم فوتبال گهر دورود که پس از انجام دو بازی اول با کادرفنی این تیم مشکل پیدا کرد، به تیم لیگ یکی پاس همدان پیوست.
حمیدرضا فتحی عصر شنبه در هتل استقلال تهران با حضور مجتبی خورشیدی کمک‌مربی تیم پاس همدان قرارداد خود را با این تیم امضا کرد. وی با حضور افشین عبدالهی مدیر برنامه‌هایش و علی خلف مدیر روابط عمومی باشگاه پاس همدان در هتل پارسیان استقلال تهران قرارداد داخلی خود را امضا کرد و این هفته در تمرینات تیم پاس در همدان زیر نظر وینگو بگوویچ شرکت خواهد کرد. 
منابع آگاه دلیل اصلی جدایی فتحی از تیم گهر را اختلاف نظر با تارتار بر سر حضور فتحی در ترکیب اصلی تیم گهر برای بازی سوم مقابل پرسپولیس ذکر کردند.


 

 

نیکبخت‌واحدی اجازه بازی در لیگ برتر را ندارد!
خبر آنلاین: علی‌رضا نیکبخت‌واحدی مهاجم گهر  دورود در 3 هفته ابتدایی لیگ برتر به میدان نرفته و البته در مصاحبه‌هایش اعلام کرده که مصدوم است.
نیکبخت قبل از شروع لیگ اعلام کرد که یک مصدومیت جزیی دارد و حتی می‌تواند از شروع لیگ به میدان برود ولی او تاکید کرد که به دلیل تشدید نشدن مصدومیتش نمی‌خواهد در هفته اول بازی کند. خیلی‌ها انتظار داشتند او از هفته دوم گهر را همراهی کند ولی این اتفاق نیفتاد و نیکبخت حتی در هفته سوم لیگ برتر هم مقابل پرسپولیس بازی نکرد تا همچنان پشت خط لیگ باقی بماند.
موضوع مهم در مورد نیکبخت این است که مشکل او برای بازی کردن در لیگ مصدومیت نیست و این بازیکن در سلامت کامل به سر می‌برد.

نیکبخت به دلیل برخی اتفاقات که گویا بی‌ارتباط به منشوری‌ها نیست، فعلاً اجازه‌ی بازی در لیگ برتر را ندارد و در یکی دو هفته گذشته هم به شدت درگیر حل شدن مشکلش بوده تا بتواند گهر را در لیگ برتر همراهی کند.

او از وقتی که فهمیده اجازه بازی ندارد شرایط روحی نامناسبی پیدا کرده و حالا باید دید که می‌تواند مشکلش را حل کند یا خیر؟

 

 

نوجوان خوش‌آتیه لرستانی به ذوب‌آهن اصفهان پیوست
فوتبالیست نوجوان لرستانی با ثبت قراردادی 2 ساله به عضویت تیم فوتبال نوجوانان ذوب‌آهن اصفهان پیوست.
مهراب پیروزگر  که متولد 8 اسفند 1373 در خرم‌آباد است، در پست تخصصی هافبک چپ توپ می‌زند. وی با معرفی حاج عبدالله بابایی‌زاده در تمرینات تیم ذوب‌آهن حضور یافت و مورد توجه مسوولان این باشگاه سازنده‌ی فوتبال کشورمان قرار گرفت.
وی سابقه‌ی عضویت در تیم‌های نوجوانان العین امارات، شاهین بوشهر و فولاد خوزستان را هم در کارنامه دارد.
باشگاه‌های ذوب‌آهن و سپاهان اصفهان با جذب بازیکنان نخبه فوتبال لرستان نظیر نوید شجاعی‌اسدی، حسین پاپی و کیوان امرایی مرکزی مناسب برای رشد فوتبالیست‌های لرستانی بوده‌اند.

 

 

گهر، تارتار و مسئولیت تازه
دکتر علی‌رضا دهباش – روان‌شناس(ardehbash@gmail.com): گهر در بازی با پرسپولیس سربلند از بازی خارج شد و به زعم بسیاری از فوتبالی‌ها  در آزادی شگفتی آفرید.
این موضوع پیامدهای مثبت بسیاری برای این تیم  دارد که منجر به آن شده گهر از شخصیت بالاتری برخوردار شود. خودباوری به اردوی این تیم بیاید و سطح انتظارات از این تیم مردمی به مراتب بیشتر و بیشتر شود. حالا دیگر تحمل باخت برای طرفداران تیم بسیار سخت است و آستانه تحمل آنها پایین می آید.حالا یک جریان اجتماعی مثبت به  دنبال گهر است که اگر خوب مدیریت شود به عنوان یک کاتالیزور مثبت می تواند موجب پویایی تیم شود.نگاهی به آمار بازدیدها از سایت باشگاه که پس از بازی پرسپولیس افزایش چشمگیری داشته است موید این نکته است که توجه به گهر روز به روز در حال افزایش است. تا به اینجای کار همه چیز ظاهرا خوب است و مشکلی نیست.
اما نکته‌ای که سرمربی تیم باید به آن توجه نماید مسئله چگونگی مواجهه با رشد فزاینده مطالبات اجتماعی و انتظارات از تیم است که گاه انتظارات فراتر از واقعیتهای موجود و تواناییهای تیم است. معمولا مربیان پس از کسب نتیجه مطلوب تیمشان با این پدیده مواجه می شوند که گاهی کار را برای آنها دشوار می نماید.
نقش‌های متنوعی برای مربی در نظر گرفته شده که عبارتند از : مشاور، راهنما ارزیاب، دوست ، همکار، تسهیل کننده، محقق و مواردی دیگر. همچنین مربی بعنوان یک برانگیزنده باید در جهت حفظ و نگهداری سطح انگیزش بازیکنان به طور کلی در طول فصل و برانگیختن این انگیزش ها تلاش کند و برنامه مناسب علمی را طراحی نماید. نکته قابل توجه دیگر فشاری است که منبعد از سوی هواداران برای بردن به بازیکنان وارد می شود و نقش حمایت کنندگی مربی را می طلبد. در واقع منبعد بازیکنان تیم ممکن است رقابت  برایشان یک عمل پر فشار باشد و اغلب آنها تمایل دارند که به آنها دلگرمی داده شود و در خلال این فشارها از آنها حمایت شود.
آقای تار تار می‌تواند در موقعیت تازه (پس از بازی با پرسپولیس) با افزایش انگیزه اهمیت بازی را به پیش ببرد  او همچنین می تواند با راهنمایی نمودن بازیکنان فشار را در آنها کاهش دهد تا بازیکنان تیم به دور از نمایشهای احساسی در میدان به بازی منطقی و مطابق دستورات مربی روی آورند.. در عین حال توجه به این نکته ضروری است که بزرگترین مشکل می تواند اعتماد به نفس بیش از حد و خشنودی از خود باشد. همان نکته‌ای که بازیکنان مغرور پرسپولیس از آن غافل بودند و اگر اشتباهات داوری به کمک آنها نرفته بود امروز وضع خیلی فرق می کرد. شاید مهمترین پیامی که امروز کادر فنی تیم باید به بازیکنان بدهند این باشد که بازیکنان را متقاعد کنند تا به انجام کارهایی که در آن خوب هستند بپردازند وبا پیروی کامل از دستورات سرمربی تیم، همه چیز خوب خواهد شد.
گهر دو بازی پیش رو دارد که هر دو بازی شش امتیازی هستند و بسیار با اهمیت تر از بازی پرسپولیس خواهند بود  پس باید خیلی سریع از باد بازی با پرسپولیس بیرون آمد و به جلو نگاه کرد بازی با پیکان و ذوب آهن.
در این چند روز تا مسابقه پیکان آنچه اهمیت زیادی دارد بیان موقعیت حریف در لیگ و تاثیر این بازی بر آینده باشگاه و بازیکنان خواهد بود و هر چه اعتماد به نفس بازیکنان بالاتر رود ، بازیکنان به برنده شدن خود باور بیشتری پیدا می کنند. وقتی بازیکنان به این نتیجه برسند که بازی با پرسپولیس تمام شد و رفت و کسب شش امتیاز دو بازی آینده هم می تواند باعث ارتقاء آنان در جدول شود  و هم اینکه فاصله آنها را با تیمهای پایین جدول بیشتر کند، بدون شک با نگاهی رو به جلو و پر انگیزه ظاهر خواهند شد. در این زمان سخت کوشی باید صفت غالب تیم باشد و بازیکنان در پی کسب روحیه برد – برد و حفظ آن باشند.
فرگوسن می گوید: اگر ما یک بازی را مساوی کنیم با بازیکنان جلسه می گذاریم و می گوییم چرا مساوی کردیم و چرا نبردیم؟ در یک تحلیل روان شناختی ساده آنچه تا به حال از بازیکنان گهر دیده شد به نظر نگارنده پر شور و پرانگیزه بودن بازیکنان است که نیاز است با تمرینات روانی بیشتر و تلاش و سخت کوشی به انسجام  افقی و انسجام عمودی بیشتری دست یابند.
در انسجام افقی روابط بین بازیکنان مد نظر است که هر چه عمیق تر باشد کار تیمی بهتری صورت می گیرد و در انسجام عمودی روابط بازیکنان با مربی مورد مطالعه قرار می گیرد و هر چه دستوارات و خواسته های مربی بیشتر اجرا گردد نشان دهنده انسجام عمودی بالا در تیم خواهد بود.
بیل بیسویک روان شناس سابق تیم منچستر در کتاب خود پنج گام را برای تبدیل شدن به یک بازکن کامل و بالا رفتن عملکرد بیان می‌کند که عبارتند از:
گام اول: شیوه زندگی  life style،
گام دوم: عوامل فیزیکی  physical،
گام سوم: عوامل فنی technical،
گام چهارم: عوامل ذهنی  mental،
گام پنجم: هیجانات emotional
با شناختی که از آقای تارتار داریم می دانیم ایشان قابلیت بالا بردن ظرفیتهای روانی و فنی بازیکنان را دارد و بزودی می توان بازیهای جذاب تری از بازیکنان این تیم دید.

در این راه توجه به این نکته ضروری می‌نماید که مسئولان باشگاه‌ به اهمیت مسائل روحی و روانی بازیکنان خود بیش از پیش توجه نموده و برای توانمند سازی تیم‌شان از هیچ کوششی دریغ نورزند.

 

 

جدول رده بندی لیگ دسته دوم فوتسال کشور - گروه جنوب: 

 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

۱

برق شیراز

۱۷

۹

۶

۲

۶۱

۳۹

۳۳

۲

گیتی‌پسند‌اصفهان

۱۷

۷

۵

۵

۴۵

۳۳

۲۶

۳

بنیادمسکن‌هرمزگان

۱۷

۷

۳

۷

۴۳

۳۸

۲۴

۴

مقاومت شهرکرد

۱۷

۷

۳

۷

۴۷

۴۶

۲۴

۵

همیاری اراک

۱۷

۷

۳

۷

۴۴

۴۹

۲۴

۶

ایساتیس یزد

۱۷

۶

۵

۶

۵۳

۵۴

۲۳

۷

شاهین لردگان

۱۶

۷

۲

۷

۳۷

۴۳

۲۳

۸

دایتی شیراز

۱۷

۵

۷

۵

۳۳

۳۵

۲۲

۹

سجاد زابل

۱۶

۶

۳

۷

۵۱

۵۶

۲۱

۱۰

کیان اصفهان

۱۷

۴

۸

۵

۴۳

۴۶

۲۰

۱۱

مس رفسنجان

۱۷

۶

۲

۹

۳۵

۴۳

۲۰

۱۲

پولاد‌گسترش‌بروجرد

۱۷

۴

۵

۸

۴۴

۵۶

۱۷

/ 2 نظر / 40 بازدید
محمد ساللاروند

آقای جایدری به موضوع خوبی اشاره کردید. من می ترسم طوری جو بازی با پرسپولیس ما رو بگیره که یادمان برود که فقط یک امتیاز داریم و بیائیم خدای ناکرده به پیکان هم ببازیم. این آقای دکتر که در تیم فعالیت می کند خوب است تمامی این نکات رابه بازیکنان و مربیان تیم گوشزد کند و به آنها آموزش دهد تا در میدان مسابقه از نظر روانی دچار مشگل نشوند. باید قبول کرد که تا زمانی که تیم ما بخواهد در لیگ جا بیفتد باید صبر کرد اما اگر در برابر تیمهای مطرح نتایج قابل قبول بگیرد سریعتر به جایگاه مورد انتظار می رسد.

رضا طولابی

از حمید فتحی دوست عزیزم بعیده که یک دلال رو به عنوان مدیر برنامه برای خودش انتخاب کرده - حمید از گذشته های دور که از سپیددشت برای انتخابی تیم امید لرستان به خرم آباد اومد تا الان همیشه آدم پاکی بوده و خودشو درگیر سیاهی های فوتبال نکرده حالا چی شده که اسیر این دلال شده خدا داند !!!