جمعه 22 دی 1391

فرا رسیدن سال‌روز رحلت جانگداز پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) تسلیت و تعزیت باد

 

به خاطر ایام سوگواری، برنامه نگاهی به ورزش استان، جمعه 22 دی‌ماه پخش نخواهد شد. برنامه بعدی نگاهی به ورزش استان جمعه 29 دی‌ماه ساعت 22 از شبکه افلاک پخش می‌شود

 

 

 

میرزایی مربی تیم ملی ناشنوایان شد
محمد میرزایی مربی موفق فوتبال لرستان که سابقه مربیگری تیم‌های مختلف استان ازجمله نوجوانان، جوانان، ناشنوایان، دانشجویان و تیم‌های باشگاهی استان  را بر عهده داشته است، از سوی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان کشور به عنوان کمک مربی غلامحسین پیروانی مربی نامدار و بااخلاق  فوتبال کشور در تیم ملی ناشنوایان جمهوری اسلامی ایران انتخاب گردید.
اردوی تیم ملی ناشنوایان از 24 دی‌ماه در شیراز آغاز می‌شود.

 

 

مشکلات مالی هیات‌های ورزشی لرستان
رضا طولابی: یکی از مهمترین و اساسی ترین عوامل رشد و پیشرفت در هر رشته‌ی ورزشی وجود امکانات و اعتبارات مالی به شما می رود . این در حالی است که از ماه ها قبل هیات های ورزشی لرستان یکی از بدترین سال های خود را از نظر جذب اعتبارات مالی پشت سر می‌گذارند .
پس از آنکه سازمان تربیت بدنی منحل و وزارت ورزش و جوانان تاسیس شد ، ضمن چند برابر شدن مشکلات ادارات کل ورزش و جوانان هیات های ورزشی نیز با معضلات و کمبودهای شدید مالی مواجه شدند . تمامی هیات ها که پیش از این فقط از طریق کمک های اداره ی کل تربیت بدنی ، اعزام ها – کلاس های مربیگری و داوری – حقوق مربیان و داوران – خرید تجعیزات و امکانات را تامین می کردند به یک باره با دست خالی اداره ی کل ورزش و جوانان روبرو شدند . علی رغم تمامی تلاش های صورت گرفته از جانب فرهاد نیکوخصال ، تزریق اعتبارات مالی به روش قطره چکانی به هیچ وجه نتوانسته است جوابگوی نیازهای هیچ کدام از هیات ها باشد و در واقع با توجه به وضعیت پیچیده ی اقتصادی کشور و کناره گیری بخش خصوصی از سرمایه گذاری در ورزش هیات ها در بحران شدید مالی به سر می برند .
وقوع این شرایط سخت در حالی به واقعیت تبدیل شده که در اکثر رشته های ورزشی لرستان سرشار از استعدادهایی است که در صورت بسترسازی مناسب از جمله : فراهم نمودن تجهیزات و امکانات و زیر ساخت های لازم -  تامین نیازهای مالی ورزشکاران و مربیان  بی تردید این پتانسیل وجود دارد که چون گذشته و فراتر از گذشته لرستان چندین قهرمان المپیکی و جهانی را به ورزش کشور معرفی نماید .اداره ی کل ورزش و جوانان لرستان جهت مرتفع نمودن مشکلات مالی در سال های گذشته با سیاستی نه چندان مورد تایید جامعه ی ورزش ، سکان هدایت برخی از هیات ها را به افراد غیرورزشی و سیاسی سپرد .
در حال حاضر همان هیات ها نیز که با نیت استفاده از قدرت سیاسی روسای شان توانایی  تامین کمبودهای مالی را دارند با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند .بهاروند رییس هیت والیبال در خصوص مشکلات مالی می گوید : در سال 91 اداره ی کل ورزش و جوانان مبلغ ده میلیون تومان به حساب هیات والیبال ریخته است این در حالی است که با هزینه های هیات قبلی ما 28 میلیون بدهی داریم . وی در ادامه گفت : علی رغم تمامی مشکلات لیگ استان را راه اندازی کرده ایم و با برنامه پیش می رویم و امیدواریم تلاش های اداره ی کل ورزش و جوانان برای برطرف کردن مشکلات هیات ها هر چه زودتر به نتیجه برسد . فرزاد ترابی ریاست هیات گلف نیز اینچنین بیان داشت : از ابتدای سال تا به امروز اداره ی کل ورزش و جوانان فقط مبلغ یک میلیون تومان به حساب هیات واریز نموده مابقی هزینه ها را خودمان تامین کرده ایم . ما بابت نگهداری زمین – آبیاری – زدن چمن – نگهبانی ماهیانه 300 هزار تومان پرداخت می کنیم . به فروشگاه های ورزشی مبالغ قابل توجهی بدهی داریم – در حالی که 6 اعزام به مسابقات قهرمانی کشور داشته ایم یک ریال از اداره‌ی کل ورزش و جوانان کمک نگرفته‌ایم .
با توافق صورت گرفته قرار بر این شد که 9 میلیون تومان وسیله ی استاندارد برای ملی‌پوشان‌مان خریداری کنیم که 50 درصد هزینه را خودمان و 50 درصد باقی مانده را اداره ی کل ورزش تامین نمایند که متاسفانه تا به امروز با تمامی تلاش‌های نیکوخصال 50 درصد اداره ی ورزش تامین نشده است . محسن اسدبیگی رییس هیات پینگ پنگ استان نیز ضمن ابراز گلایه از وضع موجود اظهار داشت : به طور دقیق نمیدانم چه مقدار از اداره کل ورزش و جوانان در سال 91 به حساب هیات واریز شده ولی تا به امروز حدود 15 میلیون تومان از جیب شخصی مان هزینه کرده ایم . ما برای تمرین در خانه ی پینگ پنگ به اداره ی کل ورزش و جوانان هزینه ی اجاره پرداخ می کنیم .برای ورزشکاران مان راکت – رویه و لباس خودمان خریداری می کنیم . اسدبیگی در ادامه افزود : پینگ پنگ لرستان سراشر از استعداد می باشد اما به دلیل کمبود امکانات و اعتبارات مالی بیشتر از این کاری از دست هیچ کسی برنمی آید . ما دو ورزشکار در رده ی نوجوانان داریم که جزء ده پینگ‌پنگ‌باز برتر کشور هستند ما ورزشکاران خوب و آینده دار زیادی داریم ولی امکانات ناچیز ما جوابگوی آنها نیست .
عبداله عزیزپور سرپرست معاونت ورزشی اداره‌ی کل ورزش و جوانان لرستان ضمن تایید مشکلات شدید مالی هیات‌ها با شجاعت تمامی انتقادها را پذیرفت و خاطر نشان ساخت: مشکلات هیات را درک می کنیم و به آنها حق می دهیم آنها با شرایط سختی در حال کار کردن هستند، متاسفانه تا حدودی خود ما نیز با مشکلات و کمبودهای مالی مواجه هستیم. تا پایان سال می‌بایست با شیوه ی اقتصاد مقاومتی و با حداقل‌ها مسیر را طی نماییم .

عزیزپور تصریح کرد: بنده و آقای نیکوخصال تمامی تلاش و  سعی خود را به کار گرفته‌ایم که مشکلات هیات‌های ورزشی را به حداقل برسانیم.
امید آن می‌رود که در روزهای آینده با تلاش و پشتکار مجموعه‌ی اداره‌ی کل ورزش و جوانان لرستان مشکلات مالی هیات‌ها مرتفع و اخبار خوبی در این خصوص منتشر نماییم.

 

 

 

لرستان نوار پیروزی‌های گچساران را قطع کرداما از صعود به فینال بازماند/ هر 6 گل بازی لرستانی‌ها به ثمر رساندند!
لرستان از راه‌یابی به فینال لیگ برتر هاکی باز ماند
رضا جایدری: تیم‌های هاکی نقده و نفت و گاز گچساران به مرحله پایانی مسابقات هاکی لیگ برتر آقایان صعود کردند.
دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی مسابقات هاکی لیگ برتر پنج‌شنبه 21 دی‌ماه با انجام دو بازی در نقده و گچساران به پایان رسید.
در نقده بازی تیم‌های هیأت هاکی نقده و شهرداری اراک و در گچساران بازی تیم‌های نفت و گاز گچساران و ماشین‌سازی لرستان هر دو با نتیجه مساوی 3 - 3 پایان یافت که در مجموع امتیازهای دو بازی رفت و برگشت مرحله، تیم‌های هیأت هاکی نقده و نفت و گاز گچساران به بازی فینال راه یافتند .
بازی های دور رفت مرحله نیمه پایانی مسابقات هاکی لیگ برتر آقایان جمعه گذشته در خرم آباد و اراک برگزار شده بود که در خرم‌آباد تیم نفت و گاز گچساران میزبان خود تیم ماشین سازی لرستان را با نتیجه 4 بر 1 و در اراک تیم هیأت هاکی نقده 5 - 2 تیم شهرداری اراک را شکست داده بود.
در مجموع دو بازی گچساران با نتیجه 7-4 از سد خرم‌آباد گذشت و نقده نیز با نتیجه 8-5 برابر اراک به رتری رسید.
هفتمین دوره مسابقات هاکی لیگ برتر آقایان با حضور 12 تیم در 2 گروه 6 تیمی از مهرماه آغاز شد.
بازی‌های فینال و رده‌بندی ماه آینده در تهران برگزار می‌شود و هر دو بازی به صورت زنده از طریق صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.
شایان ذکر است تیم نفت و گاز گچساران مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر پس از 11 پیروزی پیاپی برابر ماشین‌سازی لرستان در زمین خودش متوقف شد.

جالب این که هر 6 گل این بازی نیز توسط بازیکنان لرستانی به ثمر رسید! بهداد بیرانوند(2 گل) و یعقوب بهرامی دو ملی‌پوش لرستانی تیم نفت و گاز گچساران دروازه نماینده لرستان را گشودند و بابک عباسی(2 گل) و حامد کرم‌الهی دو ملی‌پوش تیم ماشین‌سازی لرستان نیز گل‌های این تیم را وارد دروازه‌ی حریف کردند تا شاگردان سیدیدالله قیاسیان مربی سازنده‌ی هاکی لرستان، گرمابخش تنور گرم هاکی ایران در سرمای زمستانی باشند.

/ 1 نظر / 31 بازدید
ساسان

بعد از دیدن گل خیبر به پرسپولیس که پخش کردی توی برنامه ات سعید برادرم یاد خاطراتش از اون بازی افتاد و احتمالا این هفته یا هفته بعد توی اقتصاد چاپ میشه