اخبار و مطالب جمعه 27 مرداد 1391

کشتی آزاد ایران در تب طلای المپیک سوخت

رضا طولابی: آنچه که باعث شده کشتی به عنوان رشته‌ای ورزشی جزیی از باور مردم سرزمین‌مان باشد، فارغ از کسب مدال‌های رنگارنگ و اهتزاز پرچم مقدس کشورمان در میادین بین‌المللی، روح جوانمردی و پهلوانی حاکم بر محیط کشتی بوده است. با گذشت سال‌ها از پرواز ابدی پوریای ولی و غلام‌رضا تختی هنوز هم مردم قدرشناس ایران به دلیل حسن اخلاق و مردم‌داری خاطره و یاد این بزرگ‌مردان را گرامی می‌دارند.

از دیرباز مهم‌ترین مبحث آموزشی در عرصه‌ی مربیگری کشتی و فضای حاکم بر این رشته در ایران رعایت اخلاق و جوانمردی بوده، همیشه مربیان بزرگ عقیده داشته و دارند که برای رسیدن به مقام قهرمانی می‌بایست با تلاش، پشتکار و زندگی بدون حاشیه به سوی هدف حرکت کرد و در این مسیر باید سالم و جوانمردانه با دیگران به رقابت پرداخت.

قبل از ورود به موضوع اصلی به احترام کسب افتخار برای کشور عزیزمان در مسابقات آسیایی و جهانی مراتب تشکر خود را از رسول خادم اعلام و می‌گویم: آقای خادم! آن روزها سادگی، صمیمیت و یک‌رنگی شما دلیلی بود تا مردم ایران با هیجان و غروری زایدالوصف خود را در پیروزی‌های‌تان شریک می‌دانستند، اما نمی‌دانم در گذر زمان چه اتفاقی افتاد که به یک‌باره از عرصه‌ی ورزش به عرصه‌ی سیاست کشیده شدید، نمی‌دانم چه دلیلی باعث شد که 9 سال حتی یک ساعت در سالن‌های کشتی حضور نیافتید تا جوانان هموطن‌مان از تجربیات شما بهره‌مند شوند و باز هم نمی‌دانم چه چیزی باعث شد که در اقدامی عجیب و ناگهانی تصمیم گرفتید به عنوان نفر اول کادر فنی به عرصه‌ی مربیگری باز گردید؟!

بدون تردید هیچ کسی نمی‌تواند در خصوص بازگشت شما به عرصه‌ی کشتی گله‌ای ابراز نماید، زحمات شما در دوران ورزش کاملاً واضح و فراموش نشدنی است، اما نوع بازگشت شما پر از ابهام، شک و شائبه بوده و هست. این احساس وظیفه که فرمایش کرده‌اید چگونه در سال‌های گذشته در وجود شما ایجاد نشده است که می‌توانید به کشتی خدمت کنید؟! چگونه شعله‌های این احساس در وجود شما فقط چند ماه، به المپیک مانده روشن شد؟!

آقای خادم با سبک و سیاقی که شما بازگشتید دیگر نمی‌توانیم باور کنیم که شما همان رسول خادم یک‌رنگ و صادق گذشته هستید. شما تیمی را فدای حس طمع‌ورزی خود نمودید که سال‌ها با خون دل خوردن غلام‌رضا محمدی بارها در مسابقات جهانی بر روی سکو ایستاد. شما تیمی را غرق کردید که مربی جوان‌اش سال‌ها با گذشتن از خانه و خانواده‌اش رویای افتخار برای ایران را در المپیک لندن در سر می‌پروراند. شما با سیاسی‌بازی و لابی‌گری زیر پای مربی شهرستانی را خالی کردید که استعدادهایی چون: تقوی، رحیمی، یزدانی و ... را کشف کرده بود.

آقای رسول خادم! در مسابقات بزرگ المپیک هر ورزشکار نیاز به همراهی یک کوچینگ بزرگ دارد که عملاً شما ثابت نمودید به هیچ‌وجه نمی‌توانید یک کوچینگ مسلط و بزرگ در کنار تشک باشید.

آقای خادم! شما با نوع بازگشت‌تان به کشتی و عدم موفقیت در المپیک لندن دیگر جایی در میان جامعه کشتی ندارید و پرونده‌تان با علامت سوال‌های فراوان بسته شد و مطمئن هستم دیگر خودتان هم رغبتی به ماندن ندارید و همان دنیای سیاست را به عرصه‌ی ورزش ترجیح خواهید داد و در پایان برای مسوولین ورزش کشور متاسفم که تحت تاثیر بازی‌های سیاسی فضای پاک ورزش را آنچنان آلوده ساخته‌اند که زحمات یک مربی بی‌ادعا را یک شبه نابود می‌کنند.

* این مطلب در در هفته‌نامه‌ی سیمره مورخ 25 مردادماه 91 منتشر شده است

 

 

نتایج هفته هجدهم لیگ دسته دوم فوتسال کشور

جمعه 27 مرداد 1391 سالن ولایت بروجرد:

پولادگسترش بروجرد 3 مس رفسنجان 1

 

 

روند کند آماده‌سازی ورزشگاه دورود برای میزبانی گهر و کوتاهی شهرداری

خبرگزاری مهر: معاون سیاسی‌امنیتی استانداری لرستان و عضو هیات مدیره باشگاه گهر گفت: متاسفانه شهرداری دورود در زمینه آماده‌سازی ورزشگاه تختی این شهر کند عمل می‌کند.

حسن شریعت‌نژاد در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان لرستان با اشاره به حمایت‌های فراوان استانداری لرستان از تیم گهر اظهار داشت: مجموعه استانداری لرستان همواره از این تیم حمایت مالی کرده است.

وی با بیان این که استانداری لرستان هم پیش از ورود تیم گهر به لیگ برتر و هم در حال حاضر حمایت‌های مالی و معنوی فراوانی از این تیم انجام داده است، بیان داشت: به طور حتم اگر استانداری لرستان نبود مالکیت تیم متزلزل می‌شد چرا که قبل از شروع لیگ برتر تیم بلاتکلیف بود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان این که تا کنون بیش از 8 جلسه برای فوتبال لرستان و به خصوص تیم گهر به ریاست استاندار لرستان برگزار شده است، ادامه داد: تا کنون نیز استانداری لرستان بیش از تعهدات خود نسبت به تیم گهر اقدام کرده است.

شریعت‌نژاد با بیان این که متاسفانه شهرداری دورود در زمینه آماده‌سازی ورزشگاه تختی این شهر کند عمل می‌کند، گفت: تا کنون نیز تذکرات لازم را به مالکیت تیم گهر در راستای تسریع در آماده‌سازی ورزشگاه این شهر داده شده است.

وی تصریح کرد: در صورت ادامه این روند و کوتاهی شهرداری دورود در زمینه آماده‌سازی ورزشگاه به طور حتم در مورد مالکیت این تیم تجدید نظر خواهیم کرد.

  

 

مشکل تیم‌های فوتبال لرستان حل شد

مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان از حل مشکل باشگاه‌های لرستانی شرکت کننده در لیگ‌های دسته دوم و سوم فوتبال کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، فرهاد نیکوخصال اظهار داشت: با رایزنی‌های انجام شده توسط معاونت‌های سیاسی‌امنیتی و معاونت عمرانی استانداری لرستان، مشکل تیم فوتبال دارتاک خرم‌آباد برای حضور در لیگ دسته دوم فوتبال کشور حل شد.

وی در ادامه گفت: طی مذاکراتی که صبح چهارشنبه بین مهندس خورشیوند معاون عمرانی استاندار و مهندس دولتشاهی مدیر عامل باشگاه دارتاک انجام شد، تیم دارتاک در رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال کشور به عنوان نماینده لرستان شرکت می‌کند.

نیکوخصال بیان نمود: همچنین توافق شده که کمک‌هایی نیز در اختیار تیم پرسپولیس خرم‌آباد که در لیگ دسته سوم کشور حضور دارد، قرار گیرد تا این تیم نیز بتواند به عنوان نماینده‌ای شایسته برای فوتبال لرستان در میادین حضور یابد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان در مورد وضعیت تیم داتیس خرم‌آباد نیز گفت: بین مدیرعامل این تیم و معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مذاکراتی در حال انجام است تا سهمیه تیم داتیس در لیگ دسته دوم کشور برای استان لرستان حفظ شود.

نیکوخصال به مشکلات تیم اتحاد الشتر دیگر نماینده فوتبال لرستان در لیگ دسته سوم کشور اشاره کرد و گفت: عمده مشکلات این تیم مربوط به امکانات میزبانی است که ما سعی کرده‌ایم از اعتبارات سال 1391 اقدام به به‌سازی ورزشگاه الشتر نماییم.

 

 

برد در برابر گهر بهترین فرصت برای ذوب‌آهن/ میزبانی گهر برابر استقلال را هم به تهران می‌برند!

 خبرگزاری فارس: تیم فوتبال ذوب‌آهن در بازی برابر گهر دورود بهترین فرصت را در اختیار دارد تا با برد در این بازی خود را از بحران خارج کند.

تیم فوتبال ذوب‌آهن که در روزهای اخیر در شرایط بدی از لحاظ روحی و روانی به سر می‌برد این فرصت را در اختیار دارد تا با برد در برابر تیم تازه لیگ برتری شده گهر شهرداری دورود، خود را از این شرایط خارج کند و به ادامه رقابت‌های لیگ امیدوارتر شود.

ذوب‌آهن که در شرایط متفاوت با تیم همشهری خود سپاهان و در قعر جدول رده‌بندی قرار دارد اگر بتواند در دیدار با تیم آواره گهر که نمی‌تواند بازی‌های خود را در ورزشگاه خانگی خود برگزار کند پیروز شود، می‌تواند تا حدودی خود را از بحران خارج کند.

باید منتظر ماند و دید آیا ذوب‌آهن توانایی انجام چنین کاری را با توجه به بحرانی که در آن گرفتار است دارد یا خیر.

اما در آن سوی میدان تیم فوتبال گهر دورودقرار دارد که با توجه به اینکه می‌بایستی در خانه خود و در ورزشگاه خانگی‌اش از تیم‌های میهمان پذیرایی می‌کرد مجبور است در ورزشگاه انقلاب کرج از میهمانان خود و تیم فوتبال ذوب‌آهن پذیرایی کند و با این شرایط و با توجه به این که گهر نمی‌تواند در این بازی یک میزبان واقعی باشد شاگردان کربکندی برای این که از بحران خارج شوند محکوم به برد در این دیدار هستند.

اما نکته جالب توجه در بازی تیم‌های ذوب‌آهن و گهر این است که تیم اصفهانی می‌بایستی در ورزشگاه انقلاب کرج به میدان برود در صورتی که این تیم نیز می‌توانست مانند تیم پرسپولیس که با وجود میهمان بودن بازی را در ورزشگاه آزادی برگزار کرد، بازی را به ورزشگاه فولادشهر بکشاند.

در این میان باز هم می‌توان به نگاه جانبدارانه مسئولان فدراسیون به تیم‌های استقلال و پرسپولیس اشاره کرد چرا که برای کمک به این دو تیم سرخابی پایتخت مسئله نبود امنیت و شرایط نامناسب ورزشگاه انقلاب کرج را پیش کشید و بازی تیم‌های پرسپولیس و گهر را در ورزشگاه آزادی برگزار کرد.

اتفاقی که به طور حتم در مورد میزبانی دیدار تیم‌های استقلال و گهر هم می‌افتد و فدراسیونی‌ها باز هم میزبانی گهر را در بازی دو تیم گهر و استقلال و در شرایطی که استقلال میهمان باشد در ورزشگاه آزادی برگزار خواهند کرد.

 

 

مدیر اجرایی تیم گهر شهرداری دورود:

به ما نه توجه می‌کنند، نه کمک! / با تراکتورسازی در خرم‌آباد بازی می‌کنیم

ایسنا: مدیر باشگاه گهر دورود از عدم توجه مسوولان کشوری و استانی به نماینده لرستان در لیگ برتر فوتبال انتقاد کرد.

اسماعیل حیدرپور با ابراز نارضایتی از حمایت نشدن گهر، اظهار کرد: مسوولان دولتی برای مدیران تیم‌های متمول وقت می‌گذارند و با آنها دیدار و گفت‏‌وگو می‎کنند اما برای تیم‎های محروم وقت ندارند و حتی حرف‎های ما را هم گوش نمی‎دهند!

وی تأکید کرد: این کار با شعار عدالت‌محوری مغایرت دارد و تیم‎های استان‎های محروم چه گناهی کرده‎اند که نه به آنها توجه می‎شود و نه کمک؟!

حیدرپور با بیان اینکه برای بیشتر تیم‎های لیگ برتری، دولت هزینه می‎کند، افزود: چرا دولت حاضر نیست برای یک منطقه محروم مثل لرستان که مردمانش در جنگ هم رشادت‎های زیادی خلق کردند، هزینه کند؟ تعجب می‌کنم کارخانه سیمان دورود با این همه عظمت هیچ نقشی در ورزش منطقه ندارد و این در حالی است که بیش از نیم قرن دود این کارخانه مشکلات زیادی برای ما دورودی‏‌ها ایجاد کرده است.

مدیرعامل باشگاه گهر دورود در ادامه به تعطیلی تمرینات این تیم اشاره کرد و ادامه داد: شهرداری دورود باید تا تاریخ بیستم مردادماه قسط اول گروه اول بازیکنان را پرداخت می‎کرد و همان روز برخی بازیکنان به بانک رفتند، پول در حساب نبود که به همین علت تمرین را تعطیل و به تهران برگشتند.

وی با بیان این که از این بازیکنان گله‎مندم، تصریح کرد: چون بدون هماهنگی تمرین را تعطیل و اردو را ترک کردند، با بازیکنان خاطی به شدت برخورد می‎کنیم. چند تیم لیگ برتری هم هنوز پول نگرفته‎اند که نمونه بارز آن استقلال است و بازیکن نباید برای این مسائل تمرین را تعطیل کند.

حیدرپور خاطرنشان کرد: شهرداری دورود فقط توانست 120 میلیون تومان مهیا کند و مابقی قسط اول را یکی از مدیران تیم‏های لیگ برتری و یکی از دورودی‎های ساکن کرج به ما قرض دادند.

وی در پاسخ به سوالی که اگر بازیکنان گهر بومی بودند، آیا تمرین را تعطیل می‌کردند؟ گفت: به هر حال شرایطی پیش آمد که نتوانستیم از بازیکنان بومی بهره بگیریم ولی مذاکراتی را با بیژن کوشکی بازیکن لرستانی سابق استقلال شروع کرده‎ایم و این فوتبالیست مطرح به تیم اضافه می‌شود. کوشکی از بازیکنان بااخلاق فوتبال کشور است و تارتار هم نظر مساعدی برای جذب وی دارد.

مدیرعامل گهر در ادامه صحبت‌هایش به مشکل نیکبخت اشاره کرد و یادآور شد: کارت بازی نیکبخت صادر شد ولی اجازه بازی نداشت و از ما وقت خواست تا مشکل را رفع کند، خودمان هم پیگیری کردیم و قرار بود تا هفته چهارم مشکلش حل شود که این کار صورت نگرفت و با نظر کادر فنی از لیست خارج شد.

حیدرپور با بیان این که به فدراسیون نامه زده‎ایم که موافقت کنند به جای نیکبخت بازیکن بگیریم، عنوان کرد: کارت بازی این بازیکن صادر شده اما مجوز بازی نداشت و ما هم متضرر شدیم. اگر سازمان لیگ موافقت کند که بازیکن جایگزین بگیریم خیلی خوب می‏‌شود و گرنه ما خیلی بیشتر ضرر می‏‌کنیم.

وی از حمایت نکردن مسوولان استانی از گهر انتقاد و اضافه کرد: حضور لرستان در سطح اول فوتبال کشور موقعیت استثنایی است که باید از آن در جهت پیشرفت استان در همه بخش‎ها استفاده کنیم اما متأسفانه مسوولان استانی کم‎کاری می‌کنند؛ آنها قرار بود به تیم کمک کنند ولی تا کنون کمکی دیده نشده است.

حیدرپور در پاسخ به این سوال که چرا مهابادی از گهر جدا شد؟ جواب داد: به بازیکنان فصل قبل گهر و مهابادی حق می‎دهم، چون فصل گذشته خیلی زحمت کشیدند و پول زیادی به دست نیاوردند، اگر امسال هم می‎ماندند و باز روند سال قبل ادامه می‌‏داشت خیلی متضرر می‎شدند و این در حالی بود که آنها پیشنهادات مالی خوبی داشتند.

مدیرعامل باشگاه گهر با بیان این که اگر در 3 بازی آینده 7 امتیاز بگیریم، به اردوی خارج از کشور می‎رویم، خاطرنشان کرد: قصد داریم برای حمایت از زلزله‏‌زدگان استان آذربایجان شرقی با تیم تراکتورسازی تبریز در خرم‌آباد دیدار دوستانه برگزار کنیم.

حیدرپور در پایان گفت: چون پای دروازه‌بان ارمنستانی ما شکسته، قصد داریم یک دروازه‎بان به تیم اضافه کنیم. همچنین با توجه به مشکل گل‌زنی قصد داریم یک مهاجم هم به خدمت بگیریم.

 

 

یک دفعه بفرمائید همه مردم دنیا لر هستند!

کم‌تر با احساسات ورزشی ما لرستانی ها بازی کنید!

فرهاد داودوندی- بروجرد: بعضی وقتها یک چیزهائی می شنویم که دود از کله آدم بیرون می زند، می خواهم به سخره گرفتن مردم لرستان را به طنز به خود این دوستان که ما را ساده پنداشته اند، برگردانم، اما اینقدر عصبی میشوم که حتی یک خط طنز نمی توانم بنویسم!

 طی این مدتی که تیم گهر دورود صعود نموده، با هر که از مسئولین فوتبال کشور که همصحبت شدیم ادعا کرد از پدر یا مادر لر است!!! به هر مسئولی گفتیم چرا اینقدر چوب لای چرخ تیم گهر دورود می گذارید؟ بر و بر نگاه چشمانمان کرد و در حالیکه در چشمانش می شد خواند که می خواهد سر ما شیره بمالد گفت: البته من خودم از طرف پدری لر هستم و بعد شروع کرد به ریسمان بافتن که تیم گهر چنین است و چنان است!

اما امروز در یک ترفند ورزشی، چشممان روشن شد به بزرگترین شوخی ورزشی قرن لرستان که از زبان مدیر اجرائی تیم گهر به در آمده است! اگر بخاطر عصبانیت به خاطر ساده پنداشتن خودمان عصبی نمیشوید متن زیر را بخوانید:

( مدیر اجرایی باشگاه گهر شهرداری دورود، در گفت‌وگو با روزنامه آفتاب لرستان گفت: شیخ منصور مالک باشگاه منچسترسیتی انگلیس اصالت لرستانی دارد. وی افزود: برنامه‌ داریم با ایشان رای‌زنی‌هایی را انجام دهیم که بتوانیم یک پیوند خواهر خواندگی را بین باشگاه‌های منچسترسیتی و گهر شهرداری دورود ببندیم. تبار خانواده آل نهیان به ایل باجولوند لرستان بر می گردد، قاسم خان قایدرحمت جد خانواده آل نهیان، به همراه نصراله خان دالوند، در زمان ناصرالدین شاه قاجار در بروجرد اعدام شده است.)

متوجه شدید؟! دروغ از این بزرگتر تاکنون شنیده اید؟! حالا دم خروس را در پایان سخنان ایشان ببینید که از لای این دروغ بزرگ، به یکباره بیرون میزند!

بنا به گفته مدیر اجرائی تیم گهر دورود، پدر بزرگ شیخ منصور را در بروجرد اعدام نموده اند!

خوب ما هم باید در عین سادگی باور کنیم که، بعد از سالیان سال که از اعدام اجداد شیخ منصور در لرستان گذشته، شیخ منصور برای اینکه زحمات ما را در اعدام پدر بزرگش قدر بنهد! به پاس اعدام پدر بزرگش، می خواهد بیاید تیم منچستر سیتی را که متعلق به خودش است را با تیم گهر دورود خواهر خوانده نماید!

حتما اگر مادر بزرگ و عمو های شیخ منصور را هم در بروجرد اعدام نموده بودند، به پاس اینهمه محبت ما لرستانی ها که در موقع اعدام در حق پدر و پدر بزرگ و مادر بزرگ و عموهایش نموده ایم! ایشان نام تیم منچستر سیتی را می گذاشت تیم شهرداری بروجرد یا تیم گهر دورود!!!! و سند ششدانگ تیم منچستر سیتی سابق! را هم برایمان ارسال می نمود!

البته حالا که هر که به هر که است و هر که هر حرفی به دهان مبارکش می آید را بدون تفکر بیرون میریزد! منهم شنیده ام سالیان قبل همزمان شوهر عمه و شوهر خاله سر آلکس فرگوسن در بروجرد در صف مرغ کتک خورده اند و سر آلکس به پاس اینهمه محبت لرستانی ها، گفته می خواهد به مدت شش ماه اردوی مشترک تیم گهر دورود با منچستر بونایتد را در شهرستان دورود برگزار کند!!!

راستی آقای مدیر اجرائی تیم گهر دورود! عقد قرارداد خواهرخواندگی را قرار است در کدام ورزشگاه تیم گهر دورود ببندید؟! زیرا شنیده ایم اینقدر این تیم امکانات در شهرستان دورود دارد که شیخ منصور پیشدستی کرده و برای اینکه از امکانات تیم گهر دورود استفاده کند، می خواهد دست پیش را بگیرد!

خیلی مواظب باشید شیخ منصور مدیر باشگاه منچستر سیتی کلاه سرمان نگذارد! زیرا مطمئنا در این خواهر خواندگی آنها بخاطر استفاده از تجربیات مدیریتی و امکانات ورزشی بیشمار ما در تیم گهر دورود، بیشتر نفع خواهند برد! مگر نه؟!

راستی تا یادم نرفته، شما مسئول تیم گهر دورود، که اینقدر در یافتن مسئولین فوتبالی ایرانی و خارجی که ریشه لرستانی!!! دارند متبحر هستید! چرا از نفوذ اینهمه بزرگان لر تبار فوتبال ایران و جهان برای ساختن یک استادیوم کوچک برای علاقمندان پرشور دورودی و تیم گهر دورود استفاده نمی‌کنید؟! که هر هفته این همه هوادار علاقمند مجبور نباشند برای دیدن بازیهای تیم محبوبشان صد ها کیلومتر در جاده‌های غیر استاندارد را طی نمایند.

 

 

راه «بنا» شدن از «شورای شهر» نمی‌گذرد!

 عزل سیاسی غلام‌رضا محمدی، کشتی آزاد ایران را در لندن خاک کرد

خبرگزاری فارس: مدت‌ها گذشت و المپیک نزدیک شد. تکواندو با محمدرضا مهماندوست آقایی می‌کرد و برای اولین بار قهرمان جهان شد و کشتی آزاد نیز پس از سال‌ها ناکامی، با غلام محمدی روزهای خوبی را پشت سر می‌گذاشت اما ناگهان ورق برگشت و فیل‌ها یاد هندوستان کردند! هادی ساعی و رسول خادم به عنوان مدیر فنی به فدراسیون‌های تکواندو و کشتی بازگشتند و در اتفاقی کاملا خودجوش رضا مهماندوست و غلام‌رضا محمدی از تیم‌های ملی کنار رفتند تا صدای منتقدان در آید ...

غلام محمدی تیمی را تحویل گرفت که صلابت نداشت و ناکامی‌های متعددی را تجربه کرده بود اما رفته رفته اوضاع را سر و سامان بخشید تا جایی که در مسابقات جهانی بار دیگر همه به کشتی ایران امیدوار شدند و این تیم حتی شانس قهرمان جهان شدن را نیز داشت. حالا همه منتظر افتخارآفرینی های آزادکاران در المپیک بودند تا پس از 12 سال بار دیگر طلای المپیک را به ارمغان آورند ولی چه کسی فکر می کرد محمدی در آستانه این مسابقات مهم قربانی شود؟

محمدرضا یزدانی خرم رئیس سابق فدراسیون کشتی، بازگشت خادم که دیگر چهره‌ای ورزشی نبود و بیش‌تر فردی سیاسی– اجتماعی قلمداد می‌شد را اتفاقی سیاسی قلمداد کرد و از نقش جریان انحرافی در وقوع این اتفاق گفت.

موفقیت‌های بنا باعث شد تا همه سراغش بروند و از تلاش برای ادامه فعالیتش سخن بگویند اما بنّای کشتی فرنگی ایران که پیش از المپیک تصمیمش را گرفته بود، با بیان این جمله که "کشتی برای من تمام شد" عطای کار را به لقایش بخشید و این روزها کسی از او خبری ندارد.

خیلی‌ها اما منتظر آغاز رقابت های تکواندو و کشتی آزاد بودند تا مطمئن شوند که کنار رفتن مهماندوست و محمدی نمی تواند تاثیری بر عملکرد مثبت ورزشکاران بگذارد اما مگر می‌توان با واقعیت در افتاد؟

کشتی‌های آزاد که شروع شد بیش از هر چیز تقلای "رسول خادم" کنار تشک نظرها را به خود جلب می‌کرد! گویی که بخواهد فریاد بزند و همه بدانند که همه‌کاره تیمش است. شاید تبلیغات دوره بعد انتخابات شورای شهر از لندن آغاز شده باشد!

یاد مسابقات فرنگی افتادم که محمد بنا حتی علاقه‌ای به دیده شدن هم نداشت و به حدی خیرآبادی را جلو می‌فرستاد که کارگردانان تلویزیونی تصور می‌کردند خیرآبادی سرمربی ایران است!

12 سال از کسب آخرین مدال طلای ایران در المپیک می‌گذرد و امیدوار بودیم تیمی که با غلام محمدی بهترین نتایج سال‌های اخیر کشتی را گرفت همانند تیم فرنگی در المپیک بدرخشد، اما دریغ از برق حتی یک طلا. ایران با یک نقره و دو برنز هفتم شد!

حالا المپیک تمام شد و همه در تکاپوی سند زدن موفقیت‌ها به نام خود هستند، اما در این بین معرفی ناکامان بزرگ این رویداد کار سختی نیست.

فکر می‌کردند می‌توانند یک‌شبه ره صدساله را طی کنند و در آستانه المپیک همه را کنار بزنند تا دوباره در کادر تلویزیون‌ها دیده شوند و موفقیت‌های دوره قهرمانی خود را تکرار کنند اما غافل بودند که راه "بنا" شدن از شورای شهر نمی‌گذرد و باید سال‌ها در کنار ملی‌پوشان خون دل خورد. غافل از این که باید ترسید از آه مظلوم ...

لینک مطلب کامل:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910522001236 

 

 

 

برای کمک به زلزله زدگان: پهلوانان به پا خیزند

دکتر علی‌رضا دهباش: بلایای طبیعی اتفاقاتی هستند که هیچ انسانی تا به حال نتوانسته جلودارشان باشد، هیچ‌کس از این بلایا در امان نیست و درهمین لحظه ممکن است برای ما هم اتفاق بیفتد. این اتفاقات به نوعی همگانی تلقی می‌شوند، زیرا در رفع آن به مشارکت تمام مردم یک سرزمین نیاز است.

در کشور حادثه‌خیزمان، ایران عزیز، بار دیگر لرزش سهمگین زمین موجب کشته و زخمی شدن جمع کثیری از هم میهنان عزیز در آذربایجان قهرمان و ویرانی وسیع شد.

آنچه بیش از پیش وظیفه ما را سنگین می کند، وضعیت نامساعد روحی و جسمی درماندگان و بازماندگان این حادثه تلخ و ناگوار است که بنابراخبار واصله علی رغم تلاش های صورت گرفته، نیاز به کمک های عاجل شما هم وطنان عزیز دارند.

در این موقعیت همه ما بعنوان یک انسان مسئولیم. پهلوانان و قهرمانان کشور نیز در این شرایط نقش مهمی دارند.از آنجا که جامعه ایران همواره برای پهلوانان احترام خاصی قائل بوده واین عزیزان را الگو قرار داده است در مناسبتهای مختلف نظیر گلریزان و... به ندای این بزرگان همواره پاسخ مثبت داده است. در این روزها که هموطنان عزیز زلزله زده ما به شدت نیازمند کمکهای مردمی هستند انتظار می رود پهلوانان و قهرمانان ورزشی به میدان بیایند و با دعوت از مردم و انجام کار میدانی ،برای کمک به زلزله زدگان پیشقدم شوند. البته شایسته است سازمان تربیت بدنی هم نسبت به سازماندهی چنین فعالیتهایی اقدام نماید مثلا می تواند با تشکیل هیئت یا انجمنی بنام پهلوانان و جوانمردان در چنین مواردی انجام وظیفه کند.

به هر حال بدون شک اگر امروز مثلا در قائمشهر در یک میدانی کمکهای مردمی جمع آوری شود و پهلوان بهداد سلیمی در آن حضور داشته باشد بعنوان یک مشوق قوی برای مردم ، حرکت‌های نوع دوستانه در مردم را بیشتر می کند. امروز فقط شعار و پیام خشک و خالی برخی از چهره ها به درد مردم زلزله زده آذربایجان نمی خورد. امروز عزیزان آسیب دیده در این مناطق نیازمند اقدام عملی همگان هستند.ای کاش ببینیم پهلوانی را که خود پشت وانت نشسته و برای زلزله زدگان کمک جمع می کند.

فراخوان پهلوانان و قهرمانان ورزشی برای جمع آوری کمک‌ها شاید بیش از هر فرد دیگری اثر گذار تر باشد. پس پهلوانان عزیز به پا خیزند.

گرت ز دست برآید چو شمع تابان باش         بسوز خویشتن و جمع را فروزان باش

فضای تیره‌ی کاشانه ای منور ساز           چو آفتاب درخشنده، نور افشان باش

ببند تا بتوانی کمر به خدمت خلق              بدین وسیله خود اندر پناه یزدان باش

مقام معظم رهبری: لازم است مسئولان محترم و عموم ملت عزیز مساعی خود را برای کاهش آلام این عزیزان به کار برند.

/ 1 نظر / 165 بازدید
کاظمی

سلام آقای جایدری عزیز چندی پیش محمد حسنوند بازیکن سابق تیم ملی نوجوانان را دیدم می گفت پارسال خواستم که در تیم گهر بازی کنم آقای حیدر پور اجازه ندادند مثل اینکه ماجرای بیرون رفتن بازیکنان بومی زیر سر حیدر پور میباشد و ایشان دلال تشریف دارند.چرا ما هم نمی توانیم همانند آذری ها با اینکه هیچ سابقه درخشانی در فرهنگ و حکومت داری ندارند ومنابع معدنی ونفتی ندارند حق به جانب باشیم چرا ما اینقدر بی خود بی ادعاییم علی دایی تو فوتبال چی داشت که ادعای حاکمیت کل فوتبال ایران را دارد وای چقدر ما بی خود بی ادعاییم که حتی به اندازه قرار داد یک بازیکن سرخابی به ما تعلق نمی گیرد وای چقدر ما بد بختیم کمک رسانی به زلزله دورود را با کمک رسانی به زلزله آذربایجان مقایسه کن