اخبار و مطالب چهارشنبه 18 آبان 1390 (13 خبر و مطلب)

داور جوان لرستانی مرگ را جواب کرد

بروجرد- حسین زنده‌دلی: علی صباحی از داوران فوتبال الیگودرز هنگام بازگشت از مسابقات فوتبال امیدهای کشور که در شهر اهواز برگزار شده بود در سه راهی بروجرد، خرم آباد، دورود تصادف کرده و جهت درمان به بیمارستان چمران بروجرد منتقل شده است.

در دیداری که از ایشان در بیمارستان چمران به عمل آوردیم متوجه عمق فاجعه برای ایشان شدیم.علی صباحی پس از بازگشت از اهواز با اتوبوس در پلیس راه دورود-بروجرد از ماشین پیاده شده و ادامه راه را با یک دستگاه خاور ادامه می دهد که متاسفانه راننده خاور به علت خواب آلودگی با ماشینی از روبه‌رو به شدت تصادف کرده و موجب این حادثه می شود.

در اویل کار و زمان اولیه مطلع شدن از این خبر ،رئیس واحد داوران الیگودرز و استان از عدم اطلاع وجود چنین ابلاغی سخن به میان آورده و بعد از تماس تلفنی با مسئولین کمیته داوران فدارسیون فوتبال  متوجه این موضوع شدیم که اصلا هیچکس از حال داوران مطلع نیست و فقط عنوانی جهت کار را انداختن را به داوران منتصب می کنند.در هر حال علی صباحی هم اکنون در بیمارستان چمران بستری شده است  و حداقل خواسته ایشان بازدید مسئولین فوتبال استان و گرفتن حال ایشان است.

امید است با این اطلاع رسانی مسوولین از حال و احوال داوران از مبدا تا مقصد و برعکس جویا شده و موحبات رضایت این قشر عزیز فوتبال کشور باشند.

 

 نتایج هفته هفتم لیگ دسته سوم

چهارشنبه 18 آبان 1390:

هما جوانرود 2 شهرداری بروجرد 2

شهرداری بانه 1 دارتاک خرم‌آباد 1

میناشی اسلام‌آباد 1 گلچین رباط‌کریم 0

مهر اراک 2 فجر دهلران 0

دارایی اراک 1 شهرداری صحنه 4

 

نتایج هفته هفتم لیگ دسته دوم

داتیس پنجمین بازی بدون شکست را پشت سر گذاشت

سه‌شنبه 17 آبان 1390

گروه اول

نفت محمودآباد ۳ - ذوب آهن نوین اصفهان صفر

گل ها: على قلى زاده، مسعود غلامى و امین قاسمى نژاد

شموشک نوشهر صفر - استقلال اهواز یک

گل: سیدجمال موسوى

گیتى پسند اصفهان یک - سیاه جامگان مشهد یک

گل ها: سجاد اژدر براى گیتى پسند و محمود شعبان براى سیاه جامگان

سپیدرود رشت یک - نفت و گاز گچساران صفر

گل: مصطفى حق شناس 

بدر بندر کنگ ۲ - ملى حفارى اهواز صفر

گل ها: على آسمانى (۲ گل)

گاز فجرجم بوشهر صفر - فولاد نوین اهواز یک

گل: رسول بهمنى

گروه دوم

گسترش فولاد سهند ۴ - پیام خراسان یک

گل ها: رضا فرامرزى (۳ گل) و مصطفى احمدى براى گسترش فولاد سهند و امید کاتبى براى پیام خراسان

منطقه ویژه بندرعباس ۲ - نوژن شهردارى نوشهر یک

گل ها: فرشید خزایى براى نوژن شهردارى نوشهر

نفت امیدیه ۴ - چوکاى تالش صفر

گل ها: کیومرث چراغى (۲ گل)، سیاوش روایى و محمود ویسى

پرسپولیس برازجان ۲ - داتیس لرستان ۲

گل ها: على بحرى‌زاده(13) و حسن فلسفى(40) براى پرسپولیس، احمد تقی‌پور(52) و پویا عالى‌خانى(68) براى داتیس

شهردارى دزفول صفر - آشیان گستران ورامین یک

گل: امین عبادى

نفت نوین آبادان ۴ - پرشان زنجان صفر

گل ها: محمد سرافراز (۳ گل) و مجاهد خذیراوى

جدول رده‌بندی تا پایان هفته هفتم (از وبلاگ رضا عصمتی):

 

 

برنامه هفته هشتم لیگ دسته دوم

دوشنبه ۲۳ آبان ماه، ساعت ۱۴ 

سیاه جامگان مشهد - گاز فجرجم بوشهر، ورزشگاه تختى مشهد

پیام خراسان - مهر کرج، ورزشگاه تختى نیشابور

نوژن شهردارى نوشهر - نفت نوین آبادان، ورزشگاه شهداى نوشهر

ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه

مقاومت تهران - ذوب آهن نوین اصفهان، ورزشگاه ۵ آذر تهران

پرشان زنجان - پرسپولیس برازجان، ورزشگاه انقلاب زنجان

گسترش فولاد سهند - نفت امیدیه، ورزشگاه اختصاصى شهردارى تبریز

آشیان گستران ورامین - چوکاى تالش، ورزشگاه تختى ورامین

گیتى پسند اصفهان - نفت محمودآباد، ورزشگاه آرارات اصفهان

داتیس لرستان - شهردارى دزفول، ورزشگاه تختى خرم آباد

پاس نوین همدان - منطقه ویژه بندرعباس، ورزشگاه مفتح همدان

ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه

فولاد نوین اهواز - بدر بندر کنگ، ورزشگاه اختصاصى فولاد اهواز

ملى حفارى اهواز - شموشک نوشهر، ورزشگاه اداره گاز اهواز

سه شنبه، ۲۴ آبان ماه

نفت و گاز گچساران - شهردارى اردبیل، ورزشگاه شهداى نفت گچساران، ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه

استقلال اهواز - سپیدرود رشت، ورزشگاه تختى اهواز، ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه

 

کارگاه آموزشی "ووینام" در لرستان برگزار می‌شود 

 رییس هیات آمادگی جسمانی و ایروبیک استان لرستان گفت: به منظور ارتقا سطح دانش اعضا این هیات، کارگاه آموزشی منطقه‌ای رشته ورزشی "ووینام" با حضور استان‌های همجوار در خرم آباد برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی هیات آمادگی جسمانی و ایروبیک استان لرستان،  روح‌انگیز جهان‌افروز افزود: این کارگاه اموزشی شامل کلاس‌های مربیگری عملی، داوری و استاد فنی است که به مدت دو روز از سوم آذرماه در سالن خانه رزمی شهرستان خرم‌آباد برگزار خواهد شد.

وی با بیان این که این کارگاه در دو بخش آقایان و بانوان به صورت مجزا برگزار می‌شود گفت: هیات آمادگی جسمانی و ایروبیک استان برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه مربیان، داوران و ورزشکاران را در دستور کار قرار داده است.

به گفته جهان‌افروز، "ووینام" یکی از شش سبک اصلی فدراسیون ورزش های رزمی است که دارای ساختار بین‌المللی و جهانی می‌باشد.

 

مسابقات ایت‌بال خرم‌آباد پایان یافت

رئیس هیأت بولینگ و کیو اسپرت لرستان گفت: به مناسبت عید قربان مسابقات ایت‌بال مردان در شهرستان خرم‌آباد با حضور 64 نفر در 8 گروه 8 نفره به مدت دو روز برگزار گردید

مرتضی درویشی اظهار داشت: پس از انجام بازی‌های مرحله نیمه‌نهایی و نهایی ابوالفضل میرزاپور، پیمان دولتشاه، وحید ایمانی و مجتبی جهان‌افروز به ترتیب اول تا چهارم شدند.

وی در ادامه افزود: مسابقات ایت‌بال قهرمانی مردان کشور به میزبانی تهران از 19 آبان آغاز می‌شود و تیم لرستان با ترکیب بهزاد بهاروند، علی آزادیخواه و حمیدرضا فرزاد در این مسابقات حضور می‌یابد.

درویشی همچنین از اعزاماعزام تیم ایت‌بال بانوان به مسابقات قهرمانی کشور خبر داد و گفت: مسابقات بانوان کشور به میزبانی آذربایجان غربی از 25 تا 27 آبان‌ماه در شهرستان ارومیه برگزار می‌گردد و تیم لرستان متشکل از پری و سارا بهاروند، اعظم کشوری، عفت بهاروند و فاطمه جوکار در این مسابقات حضور خواهد یافت.

 

کار فاتحی به بیمارستان کشید

دورود- حسن دلیخون: احمد(حمید) فاتحی مربی سابق استقلال و داماش دورود به دلیل ناراحتی قلبی به بیمارستان شهدای تجریش انتقال یافت و در بخش ccu این بیمارستان بستری شد.

بعد از این اتفاق رضا احدی، اسماعیل حیدرپور و داوود مهابادی بر بالین فاتحی حاضر شدند. امیر عابدینی هم به صورت تلفنی جویای احوال این مربی زحمتکش فوتبال لرستان شد.

فاتحی اولین مربی لرستانی است که مدرک مربی‌گری A آسیا را در سال 1379 دریافت کرده است و فصل گذشته مدیر تیم‌های رده پایه باشگاه داماش دورود بود.

او این فصل و در دوران آماده‌سازی تیم ها به همراه رضا احدی تیمی را تمرین داد که که قرار بود با خرید امتیاز صنعت وارد جدول رقابت‌های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه‌های کشور شود، اما وعده‌های پوشالی مدیر این تیم زحمات چندین ماهه فاتحی و احدی را به باد داد و فشار روحی سنگینی را به این مربیان وارد کرد.

 معلوم نیست چرا فدراسیون فوتبال به برخی چسبیده‌های فوتبال اجازه جمع کردن تیمی را می‌دهد که مقاصدی دیگر را دنبال می‌کنند. به هر صورت برای این مربی با اخلاق آرزوی سلامتی داریم هر چند که در لحظه نگارش خبر گفته شد خطر رفع شده و فاتحی به بخش بیمارستان منتقل شده است.

 

گلایه استاد عطا به‌منش

استاد عطا به‌منش گزارشگر و مفسر شهیر ورزش ایران که مدت‌هاست با بیماری دست و پنجه نرم می‌کند، ضمن تقدیر و تشکر از اهالی رسانه و مطبوعات کشور، لب به گلایه از دو و میدانی‌کاران کشور گشود.

فخرالدین عالم‌شاه قهرمان سابق دو ومیدانی ایران و داماد خانواده به‌منش با بیان این مطلب گفت: استاد به‌منش از اهالی رسانه و ورزشکاران کشور که در مدت بیماری او به عیادتش رفتند و دل این گزارشگر و مفسر بادانش و فهیم را شاد کردند صمیمانه تشکر و نمود و فقط گلایه کرد: من روزگاری دونده 400 متر و قهرمان کشور بوده‌ام و به دو ومیدانی کشور خدمت بسیار نموده‌ام، اما اکنون احساس می‌کنم که جماعت دو ومیدانی نسبت به این مسأله بی‌توجه هستند.

وی در پایان این شعر حافظ را خطاب به مسوولین ورزش و ورزشکاران کشور گفت:

ای دوست به پرسیدن حافظ گذری کن

زان پیش که گویند که ز دار فنا رفت

سؤال ورزشی‌نویسان لرستان از علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال این است: بهتر نیست آقای کفاشیان که خودشان قهرمان پرش ارتفاع کشور بوده‌اند، فدراسیون فوتبال را رها کرده و در فدراسیون دو و میدانی که نسبت به آن شناخت دارند مشغول خدمت شوند تا امثال عطا به‌منش نیز چنین لب به گلایه نگشایند؟

 

ایستاده از راست: فخرالدین عالم‌شاه. حسین غفوری‌زاده(رکورددار وقت 800 ایران)، مرحوم محمدرضا انتظاری(رکورددار 400 متر ایران) و استاد عطا به‌منش

 

در استان لرستان

ورزش برای سلامتی، قهرمانی یا رو کم کنی؟!

بروجرد- فرهاد داودوندی: امروز با یکی از دوستان دست اندر کار ورزش گفتگو می‌کردیم  به نکته جالبی اشاره نمود: ورزش در لرستان برای کسب سلامتی یا قهرمانی است؟!

راستش کمی که فکر کردم دیدم می‌تواند بحث جالبی باشد و می‌توان این بحث را گسترده‌تر نمود و گفت متاسفانه حکایت ورزش ما در این استان شده حکایت شتر مرغ و با توجه به اینکه اساسنامه جامعی برای هیات های مختلف ورزشی تعریف نشده و مسؤولیت هر هیاتی متناسب با فعالیت هایش در رابطه با درون استانی یا برون استانی تعریف نشده است!

این است که همه هیات ها می خواهند در سطح کشور در سطح اول باشند اما واقعا نمی دانند با چه امکاناتی ؟! هنوز مسئول فلان هیات خودش هم نمی داند برای چه فعالیت می کند !آیا هدفش بسط و توسعه ورزش به خانواده ها در سطح استان و شهرستانهای استان است؟ آیا  هدفش حرفه ای گری است و قهرمانی در رشته زیر نظرش در کشور برایش مهم است و در این راه باید از ورزشکاران دیگر استان‌ها نیز برای تقویت تیمش استخدام نماید؟

وقتی فلان هیات ورزشی شهرستان، هنوز خودش نمی داند که اگر هدفش بسط سلامتی در جامعه است چرا درون هیات خودش این همه اختلاف نظر اساسی وجود دارد؟ چه راه روشنی جلوی پای این هیات است؟ اگر هدفش قهرمانی است چرا بعد از چند سال دودی از اجاق هیات در نمی‌آید و هنوز اندرخم یک کوچه است!

باید در وهله نخست برای هیات های ورزشی شهرهای استان لرستان اول هدف قهرمانی و یا سلامتی تعریف شود تا فلان مسؤول فلان هیات بداند در دراز مدت و کوتاه مدت چه برنامه‌ریزی‌هایی انجام بدهد و هم خودشان و هم ما علاقه‌مندان را  از سر درگمی در آورند زیرا با قدم نهادن به راهی که به ترکستان ختم میشود، درب هیات ورزشی همیشه به روی همین پاشنه خواهد چرخید که در جایی که ورزش طبیعتا باید برای سلامتی باشد هر روز محل هیات محل بگو مگو و جنگ اعصاب  خواهد شد و هیچ‌کس از این ورزش این هیات بخصوص لذت نبرده و فقط عرصه رو کم کنی یک عده تیره قدیمی فلان رشته بخصوص ورزشی خواهد بود که همه هدفشان محو طرف مقابل است در صورتی که همه می دانند با این کارشان سر سوزنی به پیشرفت این ورزش اضافه نخواهد شد. 

به هر حال معتقدم خوب است هیات های ورزشی حداقل برای خود این مسئله را حل کنند که اگر هدف ورزش سالم زیستن است  دست از رفتارهای فوق آماتور گونه برداشته و از اطرافیان خود بخواهند محیطی شاد و سرزنده را برای ورزشکاران مورد نظرشان پدید بیاورند . اگر هم هدف فقط و فقط قهرمانی است که با تهیه ابزار خاص آن که در مرحله اول کادر مجرب و حرفه ای درون هیات است به قهرمانی در سطح کشور بیاندیشند.

 

برنامه هفته ششم لیگ دسته اول فوتبال ایران

 پنج‌شنبه 19 آبان 1390
گهر دورود لرستان – نفت مسجد سلیمان – ساعت 15/14 ورزشگاه تختی دورود

داوران: ایرج ساعدی(کردستان) – آرمان اسعدی – مهدی الوندی – علی صفایی

دورود- قائدرحمت: چند شعار لری و فارسی را در یک وبلاگ قدیمی از طرفداران تیم داماش دیدم به نظرم ساختن و اشاعه چنین شعارهایی باعث می‌شود کیفیت کاری هواداران تیم گهر در بازی‌های خانگی بالاتر برود. البته بخشی از شعارها را به سلیقه خودم تغییر دادم. منبع بقیه نیز در زیر مطلب هست کسی شعار پیشنهادی دارد در بخش کامنت ها بنویسد:

» بارو بارو بارونه هی/ ای گهر تو گل بزه/ برد وا خومونه هی

» دورود ما بهشت لرستانه/ پایتخت طبیعت ایرانه

» ایلاش کو/ اولاش کو/ یالا گهر سیلاش کو

» هوه، هوه، هوه، هوه / لرهای اشترانکوه

 

داتیس در رشت مهمان چوکای تالش است

با توجه به رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد وقایع دیدار تالش و دزفول، دیدار چوکا تالش و داتیس لرستان در چارچوب لیگ دسته دوم فوتبال کشور بدون حضور تماشاگر روز یک‌شنبه 29/8/90 راس ساعت 14:15 در ورزشگاه عضدی رشت برگزار می‌شود.

تیم داتیس در 4 بازی اخیر که مهرداد خادمی به جای بهمن فروتن هدایت این تیم را در دست گرفته، هنوز شکستی متحمل نشده است. 

 

3 لرستانی به سومین مرحله اردوی تیم ملی هاکی سالنی دعوت شدند

رضا جایدری(روابط عمومی هیأت هاکی لرستان): سومین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی هاکی سالنی از 17 آبان‌ماه به مدت یک هفته در شهر سمنان برگزار می‌شود.

18 ورزشکار در این مرحله از اردو حضور دارند که زیر نظر محمدعلی ملک‌احمدی سرمربی تیم ملی خود را برای حضور در هفدهمین تورنمنت بین‌المللی روسیه آماده می‌سازند که از 9 آذرماه در مسکو آغاز می‌شود..

یعقوب بهرامی، محمد کریمی و بهداد بیرانوند نفرات منتخب لرستان در این اردوی یک هفته‌ای هستند.

گفتنی است سال گذشته نیز تیم ملی هاکی سالنی در این تورنمنت بین‌المللی شرکت داشت و به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.

 

سنگ‌نورد لرستانیششم شد

مسابقات سنگ‌نوردی یادواره زنده‌یاد حمید کاظم‌زاده در ماده بلدرینگ به همت باشگاه داوودی در مجموعه ی ورزشی شهید شیرودی تهران برگزار شد .

در این رقابت‌ها که دیروز با شرکت ۶۲ ورزشکار از ۱۵ استان کشور برگزار شد مجتبی خدایی از استان تهران عنوان نخست را کسب کرد، غلام‌علی برات‌زاده از خراسان رضوی دوم شد و احمد رضا سلگی از استان همدان عنوان سوم را به خود اختصاص داد.

همچنین حمیدرضا توزنده‌جانی و سعید همتی هر دو از خراسان‌رضوی و آرش دوستاریان از لرستان به ترتیب در رده‌های چهارم تا ششم جای گرفتند.

/ 2 نظر / 50 بازدید
محسن زینلی فیروزی

خسته نباشید و دستتون درد نکنه

محسن زینلی فیروزی

خسته نباشید