اخبار و مطالب دوشنبه 27 شهریور 1391

آخرین اخبار ورزش لرستان در آدرس: 

 http://evj.blogfa.com

 

 

توهم فوتبالیست‌های ایرانی و جدایی آنان از مردم و رسانه‌ها
ایرنا- سعید قهرمانی: مدتی است بازیکنان تیم‌های لیگ برتری فوتبال به خصوص ملی‌پوشان نامداری که پا به سن نیز گذاشته‌اند، با بی‌انگیزگی تمام در زمین راه می‌روند و انگار از سر اجبار در زمین حضور دارند.
با این تفاسیر بازهم هواداران به ورزشگاه‌ها می‌آیند و دست از تشویق تیم خود برنمی‌دارند.
سوال این‌جاست، آیا تماشاگران مشکل فوتبال ایران هستند؟ تماشاگرانی که با صرف هزینه‌های گزاف و وقت خود به ورزشگاه‌ها می‌آیند و تیم خود را بدون هیچ چشم‌داشتی تشویق می‌کنند و دست آخر، بازی‌های بی کیفیت و کسل کننده را مشاهده کرده و در ادامه و فقط برای تخلیه هیجانات خود با دشنام به بازیکنان، ورزشگاه را ترک می‌کنند.
این روزها، فوتبالیست‌های کشورمان از مقایسه کردن خود با ورزشکاران موفق سایر رشته های ورزشی در بازی های المپیک و پارالمپیک 2012 لندن بسیار ناراحت هستند و بی‌انگیزه‌تر از گذشته شده و فوتبال بازی نمی‌کنند. این در حالی است که برای مثال 10 برابر یک فوتبالیست ایرلندی درآمد دارند!
آنها حتی پا را از این هم فراتر گذاشته و مردم و رسانه‌ها را به دلیل این مقایسه، مورد بی‌حرمتی قرار می‌دهند و آنها را دلایل ناکامی خود قلمداد می‌کنند.
به راستی آنان فراموش کرده‌اند که تمامی اعتبار خود را از رسانه‌ها و علاقه‌مندی مردم دارند اما در عین بی‌تدبیری و در اقدامی هماهنگ، مردم و رسانه‌ها را تحریم کرده گویا افرادی همچون ˈلیونل مسیˈ، ˈرونالدوˈ ، ˈاینیستاˈ، ˈژاویˈ، ˈبوفونˈ و ˈنیمارˈ هستند که این همه برای مردم و رسانه‌ها به اصطلاح کلاس می‌گذارند!
با این تفاسیر آیا این فوتبال و این فوتبالیست‌ها ارزش آن را دارند که تماشاگران خودی بر سر آنها با یک‌دیگر دعوا کرده و به زد و خورد بپردازند؟
یک‌شنبه‌شب یک اتفاق جالب دیگر نیز افتاد و یکی از همین فوتبالیست ها در مصاحبه با خبرنگاران گفت چرا از عملکرد ˈیوسف کرمیˈ کاپیتان تیم ملی تکواندو ایران در بازی‌های المپیک 2012 لندن که دور از حد انتظار ظاهر شد انتقاد نمی‌کنید، گویا این بازیکن اصلا به محتوای رسانه‌ها توجهی نکرده و فقط به دنبال تیترهای فوتبالی است چرا که نمی داند پس از ناکامی یوسف کرمی، هجمه‌ای که علیه کرمی در رسانه‌ها ایجاد شد، منجر به عذرخواهی مسوولان فدراسیون تکواندو و خود این ورزشکار از مردم شد.
به نظر می‌رسد فوتبالیست‌های لیگ برتری دچار توهم شده‌اند و فکر می‌کنند مردم و رسانه‌ها آنان را فراموش کرده اند اما باید گفت این فقط یک توهم است، زیرا مردم و رسانه‌ها به هیچ وجه ورزشکارانی که با غیرت و با اراده، بازی و یا مبارزه می‌کنند را هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنند.
شادی‌های وصف‌ناپذیری را که تعدادی از آنها و در طول زمان برای‌مان به ارمغان آورده اند، فراموش ناشدنی هستند.
پیروزی‌های تیم های باشگاهی و تیم ملی فوتبال با کمک رسانه‌ها که به حواشی لذت‌بخش این رویدادها می پردازند، بدون شک نشاط به جامعه تزریق می‌کند.
با این همه معتقدیم کافی است فوتبالیست‌های عزیز به عملکرد گذشته‌گان خود نگاهی بیاندازند و از این توهم خارج شوند و بدانند تا زمانی که از بالا به مردم و رسانه‌ها نگاه می‌کنند، باید رفتار مردم و رسانه‌ها را نسبت به خود تحمل کنند.

 

 

برخورد با خبرنگار زحمتکش ورزشی در لرستان
نفهمی تا این حد؟!
رضا جایدری: خبرنگاران زحمتکش لرستان برای پوشش رویدادهای ورزشی در لرستان با هزینه شخصی در محل برگزاری مسابقات که گاه شهرهای مجاور است حاضر می‌شوند.
از طرفی از کار و بار زندگی خود می‌زنند و بهترین زمان‌ها را که دیگران صرف پول درآوردن یا استراحت زیر باد خنک کولر در العطش تابستان یا در سرمای سوزناک زمستان می‌کنند، این قشر زحمتکش به منظور پوشش رویدادها و حمایت معنوی از ورزشکاران و مسوولان در محل مسابقات حضور می‌یابند.
انصاف نیست برخی بی‌خردان هنگام برگزاری مسابقات با چنین قشر زحمتکشی برخورد آن هم از نوع فیزیکی نمایند!
با خبر شدم یکی از خبرنگاران ورزشی بروجرد هنگام برگزاری مسابقات کشوری در این شهر مورد بی‌مهری برخی دست‌اندرکاران مسابقات قرار گرفته و فرد مذکور به منظور قدرت‌نمایی و نشان دادن عقده‌های حقارتش، اقدام به برخورد فیزیکی با خبرنگار ورزشی نموده است!
برای آخرین بار به شعبان بی‌مخ‌های حاضر در ورزش لرستان هشدار می‌دهیم هر هیاتی که از این پس کوچک‌ترین بی‌احترامی نسبت به یکی از خبرنگاران لرستانی روا دارد، آن هیات را تحریم خبری خواهیم کرد و با مسوولان آن هیات یا باشگاه از طریق قانونی برخورد خواهیم نمود. همچنین ایرادهای فراوان پشت پرده آن‌ها را برای دیگران از جمله مسوولان ورزش عیان خواهیم کرد تا در صورت لزوم نسبت به تعویض آن‌ها اقدام گردد.
 این آخرین هشدار به شعبان بی‌مخ‌ها، بی‌سوادها و بی‌فرهنگ‌ چسبیده به ورزش لرستان بود. والسلام

 × متاسفانه این خبرنگار محترم و محجوب راضی نشد اسم آن شخص هتاک و نام هیات ورزشی مذکور عنوان شود وگر نه می‌دانستیم با او چه برخوردی نماییم...

 

 

نتایج هفته هفتم(پایانی دور رفت) لیگ برتر فوتبال لرستان

گهرنوین دورود 1 بهزیستی خرم‌آباد 0

سیمان دورود 1 شهرداری بروجرد 1

 شهرداری سپیددشت 5 کوثر الشتر 4

شاهین دارایی خرم‌آباد 0 فجر شهید لط‌وند پل‌دختر 3 (حاضر نشد)

 گهرنوین دورود: حسین اکبرمنادی، مسعود و علی ساکی، سالار نصرتی، مهدی یاراحمدی، رضا احمدوند، علی و محمود قائدرحمتی، مجید رحیمی‎زاده، محمد لشنی، احمد جودکی، سعید شکری، مربی: محمدرضا نصرتی

 

http://axlor.persianblog.ir

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

گهرنوین دورود

7

6

1

-

18

3

19

2

بهزیستی خرم‌آباد

7

4

2

1

10

3

14

3

شهرداری  بروجرد

7

3

3

1

12

4

12

4

سیمان  دورود

7

2

2

3

10

11

8

5

کوثر الشتر

7

2

1

4

12

17

7

6

شهرداری سپیددشت

7

2

1

4

10

19

7

7

فجر پل‌دختر

7

2

-

5

7

12

6

8

شاهین دارایی

7

1

2

4

4

14

5

 

 

مدیر اجرایی گهر خطاب به شهردار دورود: با شعار نمی‎شود تیمداری کرد
خبرگزاری ایسنا: مدیر اجرایی گهر باز هم از وضعیت مالی این باشگاه انتقاد کرد.
اسماعیل حیدرپور در خصوص عمل نکردن شهرداری دورود به تعهدات خود در قبال تیم گهر، اظهار کرد: قرار بود امروز پول بدهند اما هنوز خبری نشده و اگر نتوانند این کار را انجام بدهند، در جلسه‎ای که با مسوولان قضایی داریم، تصمیم دیگری می‌گیرند و احتمال دارد تیم را به شخص یا ارگان دیگری واگذار کنند.
وی با بیان این که شهرداری و شورای شهر دورود فقط وعده وعید می‎دهند، تأکید کرد: با این شعارها نمی‎شود تیمداری کرد و آنها باید در عمل به تعهدات خودشان عمل کنند.
حیدرپور با بیان این که چند متقاضی برای خرید امتیاز گهر اعلام آمادگی کرده‏اند، تصریح کرد: چون می‎خواهند تیم را از استان لرستان خارج کنند، به درخواست آنها جواب منفی داده‏ایم.
مدیر اجرایی گهر خاطرنشان کرد: آنها در پرداخت حقوق پرسنل‎شان هم مشکل دارند و زمین‏هایی که برای فروش گذاشته‎اند را باید به طلبکارها بدهند.
وی در خصوص جدایی تارتار، گفت: او با ما قرارداد دارد و به هیچ عنوان رضایت‎نامه نمی‎دهیم که به تیم دیگری برود. اگر باشگاهی هم با تارتار مذاکره کرده کار غیر اخلاقی انجام داده است.
حیدرپور ادامه داد: تارتار برای گهر زحمت کشیده و خودش تیم را بسته و اگر شرایط مهیا شود، برمی‎گردد.

 

 

سرپرست گهر دورود:
امروز تکلیف تیم مشخص می‏شود/ تارتار برمی‏گردد
خبرگزاری ایسنا: سرپرست تیم فوتبال گهر دورود گفت: اتفاقات نادر فقط به سراغ گهر می‏آیند.
محمد یاراحمدی با بیان این که امروز تکلیف تیم مشخص می‏شود، اظهار کرد: قرار است امروز در جلسه با مسوولان، اگر شهرداری دورود نتواند به تعهدات عمل کند به احتمال زیاد تیم به شخص یا ارگان دیگری واگذار می‏شود.
وی با اشاره به دیدار گهر با صبا قم، عنوان کرد: اتفاقات نادر در فوتبال فقط به سراغ گهر می‏آیند و نمی‏دانیم این اتفاقات کی دست از سر ما برمی‏دارند. نداشتن سرمربی، مصدومیت تعداد زیاد بازیکنان از جمله گلرهای اول و دوم تیم و بازی نکردن در شهر خودمان مهمترین این اتفاقات هستند.
یاراحمدی با بیان این که اگر باشگاه به تعهدات عمل کند، تارتار برمی‏گردد،ادامه داد: ایشان از باشگاه خواسته که چک‎های بازیکنان را پاس کند و 500 میلیون تومان برای جذب یک گلر و مدافع در اختیارش قرار دهند و تاکید کرده اگر این شرایط فراهم شود، برمی‏گردد.
وی عملکرد رازانی که وظیفه حراست از دروازه گهر را در دیدار با صبا به عهده داشت ستود و تصریح کرد: با اینکه برای اولین بار فرصت حضور در لیگ برتر را داشت، عملکرد خوبی داشت.
سرپرست گهر در پایان گفت: مسوولان استانی باید کمک حال تیم باشند و نباید اجازه دهند مشکلات، تیم را از پای درآورد.

 

 

 

هفته اول لیگ دسته دوم ایران 
داتیس خرم‌آباد 2 پیام سیف‌آباد کازرون 2
رضا طولابی:
از هفته‌ی اول مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور عصر دوشنبه 27 شهریورماه تیم داتیس در استادیوم تختی خرم‌آباد مقابل تیم پیام سیف‌آباد کازرون با تساوی دو بر دو متوقف شد.
در این مسابقه سیدمرتضی شاهرخی و فرشاد امامی در دقایق 23 و 33 (پنالتی) برای داتیس گلزنی کردند و هر دو گل کازرونی‌ها را مهدی مریدی(19 و 78) بازیکن دو فصل پیش داتیس وارد دروازه‌ی تیم سابقش کرد.
مریدی ضمن به ثمر رساندن دو گل بارها مدافعین داتیس را آزار داد و چند موقعیت مسلم گلزنی را نیز با بدشانسی به هدر داد. بازیکنان داتیس از شادابی و آمادگی بدنی مناسبی برخوردار نبودند و در خط دفاع نیز بسیار شکننده و آسیب‌پذیر نشان دادند.

قضاوت این دیدار بر عهده مهدی پاکزاد با کمک علی حاتمیان و رضا نعیم‌قدرتی بود.

داتیس لرستان: احسان کرامت‌فر، مجتبی اصغریان، امین بیرانوند، مسلم پروانه‌پور، سجاد محمدیان(علی نوری‌زاده)، فرشاد امامی، رضا شرفیان، مسعود برومند، ایمان القاصی(پویا عالیخانی)، مصطفی ندری، سیدمرتضی شاهرخی و یاسر درویشی  سرمربی: سعید سپهوند

 

دارتاک قلعه عقاب‌ها را فتح کرد
یک‌شنبه 26 شهریور 1391
چوکا تالش 0  دارتاک خرم‌آباد 2  
 گل‌ها:مسلم دریکوند دقیقه 56 و مهدی عبدی 78
داوران: محمدباقر باقری، رامین گنجی، مخمد شاکر
اخطار: مجید یاری‌زاده و منصور داودی‌نژاد از دارتاک 
محمود داودی‌نژاد: در هفته اول لیگ دسته دوم فوتبال ایران تیم دارتاک خرم‌آباد با اندیشه های تاکتیکی مربی باتجربه و کاردان خود غلام زینی‌وند و تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه همچون سیدعلی موسوی، مجید یاری‌زاده، مسعود حسنوند، مسلم دریکوند، مصطفی رازانی، امیر منصوریان، علی مریدی، منصورداودی‌نژاد، مهدی عبدی، قاسم رحمانی، رضا سعیدیان، امین حسنوند، سجاد امیدی در این دیدار با یک بازی هجومی و زیبا توانست در اولین دیدار خود قلعه عقاب‌ها را که زمانی تیم‌های لیک برتری هم نمی‌توانستند عرضه اندام کند، را فتح کند.
در این دیدار در دقیقه 56 روی پاس عمقی منصور داودی‌نژاد هافبک طراح دارتاک، مسلم دریکوند مهاجم گلزن این تیم دروازه چوکا را بازکرد. مهدی عبدی مهاجم سرعتی دارتاک نیز در دقیفه 78 تیر خلاص را با زدن گل دوم بر پیکره چوکا وارد کرد.

 

 مدیرعامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد: جوان‎گرایی نتیجه می‏دهد
ابراهیم شریفی: مدیرعامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد پس از پیروزی تیمش برابر چوکای تالش در اولین هفته مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاههای کشور در جمع خبرنگاران گفت: فوتبال لرستان در همه برهه‏های زمانی زبانزد خاص و عام بوده و هست.
جافر دولتشاهی با اشاره به بازی با چوکا عنوان کرد: چوکا یکی از تیمهای ریشه‎دار کشور به حساب می‎آید و بازی مقابل این تیم بسیار سخت و دشوار بوده و هواداران متعصبی دارد.
وی بیان کرد: بازیکنان دارتاک در این دیدار فعل خواستن را صرف کردند و به آن چیزی که استحقاقش را داشتند دست یافتند.
دولتشاهی با تأکید بر این که درست است که در چوکا بازی کردیم ولی با اعتماد به نفسی که در تیم وجود دارد حریفان در خانه هم محکوم به شکست هستند زیرا هدفمان چیزی جز صعود مقتدرانه به لیگ یک نیست، تصریح کرد: علیرغم مشکلات زیاد مالی و قول‏های مسوولان استان جهت حمایت که امیدواریم هرچه سریعتر صورت گیرد، جوان‎گرایی کردیم و مطمئن هستم این امر نتیجه مثبتی به همراه خواهد داشت.
مدیرعامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد یادآور شد: حق لرستان و فوتبال معروفش حضور در لیگ‏های دو و سه نیست و باید تمامی مسوولان دست به دست هم داده تا به آنچه که شایسته و درخور نام استان و فوتبالش است برگردیم.
وی با بیان این که کادر فنی تیم دارتاک بسیار قوی بوده، افزود: در هر بازی تمامی فکر بازیکنان دارتاک کسب سه امتیاز است و با جنگندگی که در آنها سراغ دارم این امر دور از ذهن نیست.

 

لرستان خسته از اظهارات پوپولیستی مسوولان  گهرشهرداری دورود

رضا طولابی: در طی هشت هفته‌ی سپری شده از مسابقات لیگ برتر فوتبال، آنقدر اظهارات نسنجیده و غیرکارشناسانه از مسوولین تیم گهرشهرداری دورود شنیدیم که دیگر تاب و تحمل همه لبریز شده  است!
 افرادی که حتی در خواب هم رویای مدیریت در یک تیم لیگ برتری فوتبال را نمی‌دیدند به یک باره و بدون هیچ سابقه‌ی ورزشی در حساس‌ترین زمان ممکن بر مسند باشگاه نوپا و تازه صعود کرده‌ی گهر جلوس نمودند!
آقایان که پس از آخرین مسابقه‌ی گهر در فصل گذشته‌ی لیگ یک، شور و شوق مردم لرستان را به خوبی پس از صعود حس کردند و در ادامه به اهمیت فوتبال به عنوان ابزاری مهم در تحولات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پی بردند، فیل‌شان هوای هندوستان کرد و با دست خالی و پز عالی وارد عرصه‌ای شدند که سایر تیم‌های با مدیران قوی و اقتصادی در کنار چهره‌های پیشکسوت و مطرح فوتبال تدارک وسیعی برای حضور شایسته در مسابقات لیگ برتر پشت سر گذاشته بودند .
آقایان پس از آن که دادستانی کل کشور به مدت یک سال مجوز فعالیت این تیم را مجانی به آنها واگذار کرد بارها اعلام نمودند که جهت تامین هزینه‌های تیم داری مبلغ 5 میلیارد تومان برای گهر کنار گذاشته اند. این اظهارات در حالی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و نشریات محلی منتشر می‌شد که کارگران خدوم شهرداری دورود چندین ماه حقوق معوقه طلب داشتند.
 آقایان با این تصور که چند هکتار از زمین‌هایی که شهرداری دورد مالکیت آنها را بر عهده دارد پس از برگزاری مزایده به فروش رسانده و هزینه‌های تیم داری را می‌توانند با این روش تامین نمایند به عرصه‌ای سخت گام نهادند.
با توجه آیین نامه‌ی مسابقات لیگ برتر تمامی تیم‌ها موظف هستند قبل از شروع فصل بیست درصد از قرارداد هر بازیکن را به وی پرداخت نمایند که متاسفانه تا به امروز شهرداری دورود به تعهدات خود در قبال بازیکنان و کادر مربیگری عمل نکرده است.
 آقایان به جای عذرخواهی با بیان این جمله که: «تیم مگر نتیجه گرفته‌اند که پول پرداخت کنیم؟» ضمن شانه خالی کردن از زیر بار مسوولیت‌شان با گفتن همین یک جمله به عدم آگاهی و غیرتخصصی بودنشان مهر تاییدی زدند و یا اظهارات خنده دار دیگری چون  «11 نفر اصلی و کادر مربی‌گری با هواپیما و دیگر بازیکنان با اتوبوس به مسابقات اعزام شوند» از شایعاتی به شمار می‌رود که مسوولان تیم ابراز داشته‌اند.
مصدومیت گیگز دروازه‌بان ارمنستانی گهر باعث شد این بازیکن تا پایان فصل نتواند از دروازه‌ی نماینده‌ی لرستان محافظت نماید و باشگاه بر اساس قرارداد و قوانین موظف می‌باشد تمام و کمال حق و حقوق این بازیکن را پرداخت نماید.
با تلاش اسماعیل حیدرپور و رایزنی های صورت گرفته با مدیر برنامه‌های بازیکن فوق توافق گردید در قبال دریافت 40 درصد از مبلغ قراداد، گیگز برگه ی فسخ قرارداد را امضا و در آن شرایط گهر می‌تواند یک بازیکن سالم را به جای دروازه‌بان ارمنستانی به لیست خود اضافه نماید در این بین شهرداری دورود بی‌تفاوت نسبت به این موضوع حساس، روزها را به بطالت پشت سر می‌گذارد و فقدان درک آنها می‌تواند عواقب سختی را برای گهر بوجود بیاورد.
گیگز مصدوم با شکایت به فیفا می‌تواند تمامی حق و حقوق خود را از گهر مطالبه و دریافت نماید. برخی دیگر از آقایان نیز که انتخابات آینده را پیش روی می‌بینند هر روز نسخه‌ای جدید برای گهر خانه به دوش می‌پیچند.
آقایان (7) از گهر و فوتبال به عنوان یک ابزار جهت تحقق منافع شخصی خود استفاده می‌کنند و منافع مردم دورود و لرستان را فدای اهداف سیاسی خود می‌نمایند.
در حالی که شورای اسلامی شهر دورود طی نامه‌ای به شهردار دورود اعلام می‌کند که به دلیل کاهش هزینه‌ها و مشکلات بوجود آمده ترتیبی اتخاذ گردد که ضمن تسریع در بازسازی استادیوم تختی دورود، مسابقات خانگی گهر با محوریت خرم‌آباد در لرستان برگزار شود، تنها چند روز پس از انتشار این نامه، شورای اسلامی شهردورود مجددن  با ارسال نامه‌ای به شهردار اعلام می‌کند که تا زمان آماده‌سازی استادیوم تختی دورود مسابقات در همان کرج برگزار خواهد شد! 
این دوگانگی و تناقض در رفتار و کردار سوالات فراوانی را در ذهن فوتبال‌دوستان لرستانی ایجاد می‌کند!
آقایان در پایان فصل می‌بایست پاسخگوی کم کاری‌ها و اظهارات ناآگانه‌ی خود در قبال مردم دورود باشند. مطمئنا مردم فهیم دورود برای همیشه اسیر عوام‌فریبی برخی‌ها نخواهند شد و با درایت و منطق اجازه نخواهند داد احساسات آنها در گرو بازی‌های سیاسی به باد فنا داده شود.
مردم دورود به خوبی درک می‌کنند برخی افراد که توانایی تامین هزینه‌های تجهیز استادیوم تختی دورود را ندارند و در شرایطی که پیمانکار استادیم مبلغ 900 میلیون تومان از جیب خود هزینه صرف نموده قادر به پرداخت حتی یک ریال به پیمانکار نبوده‌اند و پروژه‌ی تجهیز استادیوم تختی دورود با همین روند شاید تا دو سال دیگر نیز زمان ببرد، نمی‌توانند نماینده‌ای مورد اعتماد برای آنها به حساب آیند.

 

 

مسابقات قوی‌ترین مردان لرستان برگزار شد
رضا طولابی: مسابقات قوی‌ترین مردان لرستان در پارک زیباکنار خرم‌آباد و با استقبال خوب ورزش‌دوستان لرستانی برگزار شد.
در این دوره از مسابقات در وزن منفی 90 کیلوگرم سلمان توفیقی به مقام اول دست یافت .
در دسته‌ی منهای 105 کیلوگرم که با حضور قهرمانان صاحب‌نام لرستانی انجام شد مراد موسوی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و به ترتیب ذبیح‌اله جوزایی، عباس وحدتی و مصطفی جودکی مقام‌های دوم تا چهارم را کسب کردند.
نفرات فوق جهت شرکت در مسابقات قهرمانی کشور که مهرماه برگزار خواهد شد به اردوی آماده‌سازی تیم لرستان دعوت می‌شوند.
در راه برگزاری مطلوب و منظم این دوره از مسابقات زحمات حامد امیری رییس کمیته‌ی قوی‌ترین مردان لرستان و از ورزشکاران بااخلاق لرستانی قابل تقدیر است.

 

 

نفرات برتر جام بانک‌ملی استان مشخص شدند
مجید کرامتی‌مقدم: مسابقات شطرنج جام بانک ملی لرستان در حالی به ایستگاه آخر رسید که روح‌الله شمسی بازیکن ارزنده دورودی باز هم قهرمان شد.
در پایان این مسابقات که با شرکت 36 نفر در خانه شطرنج خرم‌آباد برگزار شد، روح‌اله شمسی  با  6 و نیم امتیاز اول شد و علی‌رضا روح‌پرور با 5 ونیم، علی یاراحمدی با  5، سعید بیرانوند  با  5، شمس‌الدین سرابی با  4 و نیم و امین چنگایی با 4 و نیم امتیاز به ترتیب دوم تا ششم شدند.
 جایزه بهترین بازیکن زیر 16 سال به محمدرضا درویشی و جایزه بهترین بازیکن پیشکسوت نیز به ناصر ظهراب رسید.
در پایان این مسابقات از سوی مسوولان بانک‌ملی لرستان جوایزی به نفرات برتر اهدا شد.

 

 

برگزاری کلاس مربیگری ژیمناستیک در بروجرد
فرهاد داودوندی- بروجرد: یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 ژیمناستیک زیر نظر تربیت بدنی آموزش و پرورش بروجرد برگزار گردید.
مسئول تربیت بدنی آموزش و پرورش بروجرد در این خصوص گفت: کلاس مربی‌گری درجه 3 آقایان از 24 تا 26 شهریور در سالن ژیمناستیک منتظران اداره آموزش و پرورش بروجرد برگزار گردید.
ناصر گودرزی در ادامه بیان داشت: این برای اولین بار است که چنین کلاسی در سطح مربیگری ژیمناستیک در بروجرد برگزار می‌گردد.
وی افزود: 30 نفر از معلمان ورزش استان در این کلاس که زیر نظر استاد دشتی مدرس فدراسیون ژیمناستیک برگزار می‌شود شرکت کردند.

 

هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران
گهر در لحظه آخر زانو زد!
صبا قم 1 گهر دورود 0
گل: رامین رضاییان در دقیقه 94
شنبه 25/6/91، ساعت آغاز: 18:30، ورزشگاه یادگار امام(ره) قم
داور: جمشید محمدی، کمک‌ها: محسن فریمانی و رحیم شاهین
اخطار: میلاد سلیمان‌فلاح دقیقه 67 و مهدی مومنی 85 از صبا و تقی نایبی از گهر 85
صبا قم(سفید): حامد لک، مرتضی کاشی، مجید حیدری، سعیدصادقی(محسن خلیلی از دقیقه 53)، مجید هوتن، میلاد نوری(اکبر صادقی از دقیقه 71)، ابوالفضل ابراهیمی، رامین رضاییان، دیوید ویکروم، فرید کریمی، میلاد سلیمان‌فلاح(مهدی مومنی از دقیقه 80)، سرمربی: یحیی گل‌محمدی
گهر دورود(آبی کم‌رنگ): سعید رازانی، آرمان قاسمی، ساشا کلونیا، صابر محمدی، علی‌رضا محمد، رضا کاردوست(تقی نایبی از دقیقه 82)، مجید خدابنده‌لو(مجتبی زارع از دقیقه 53)، محمدرضا خرسندنیا، محمد پروین(مجید خمیسی از دقیقه 71)، مجیدباجلان و فرید عابدی، مربی: علی‌رضا پورمند
لحظات حساس:
دقیقه 3: شوت سنگین علی‌رضا محمد از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت
دقیقه 5: میلاد نوری در شلوغی محوطه جریمه گهر می‌توانست دروازه گهر را باز کند که سایه توپ را هدف قرار داد.
 دقیقه 7: پاس رو به جلوی مجید هوتن از جناح چپ در موقعیتی عالی در مقابل دروازه به میلاد سلیمان‌فلاح رسید که وی با ضربه‌ای بی‌دقت توپ را به بیرون زد.
دقیقه 22: سلیمان‌فلاح پشت مدافعان گهر صاحب توپ شد  اما در مسصافی تک به تک با رازانی توپ را با ضربه‌ای بد به بیرون زد.
 دقیقه 30: پس از حرکت پا به توپ میلاد سلیمان‌فلاح و پاس وی به دهانه دروازه، دیوید دویکروم با ضربه‌ای ضعیف توپ را به خارج زذ.
دقیبقه 53 : شوت خطرناک میلاد سلیمان‌فلاح را رازانی درازکش مهار کرد.
دقیقه 59: حرکت سریع مجتبی زارعی از سمت راست و شوت سرضرب او حامد لک را به واکنش وا داشت.
دقیقه 60: چرخش سریع محسن خلیلی در محوطه جریمه گهر و شوت محکم و زمینی وی با اختلاف ناچیزی به بیرون رفت تا بهترین موقعیت صبا از آغاز نیمه دوم با خوش‌شانسی تیم مهمان به گل تبدیل نشود.
 دقیقه 64: در یک رفت و برگشت در مقابل محوطه جریمه گهر، توپ به فرید کریمی رسید و شوت سنگین و خطرناک وی را رازانی به شکلی فوق‌العاده و دیدنی دفع کرد.
دقیقه 72: ضربه سر دیدنی محسن خلیلی با اختلاف ناچیزی راهی کرنر شد.
 دقیقه 77: فرید کریمی در محوطه جریمه گهر به شکلی مشکوک نقش بر زمین شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت. این صحنه، تنها صحنه بحث‌برانگیز بازی بود.
دقیقه 81: حرکت پا به توپ فرید عابدی، دفاع صبا را به هم ریخت و ضربه‌ی خطرناک وی با عکس‌العمل زیبای حامد لک دفع گردید.
 دقیقه 90: ضربه آزاد زیبای محسن خلیلی با عکس‌العمل سعید رازانی به گل تبدیل نشد.
نکات ویژه:
حدود 500 تماشاگر این بازی را از نردیک تماشا کردند که نیمی از تماشاگران متعلق به تیم گهر دورود بودند. تماشاگران گهر از ابتدا تا انتهای مسابقه، مشتاقانه به تشویق تیم خود مشغول بودند.
اتاق رسانه استادیوم یادگار امام قم و امکان دسترسی به اینترنت وایرلس در جایگاه خبرنگاران برای اولین بار فعال شد که ثمره سفر نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به قم بود.
شرح گل:
خروج اشتباه رازانی دروازه‌بان گهر که بازی خوب خودش را با این اشتباه خراب کرد با شیرجه رضاییان و ضربه او در محوطه جریمه گهر به گل برتری صبا تبدیل شد. رضاییان واقعاً روی این گل از خود مایه گذاشت.
 بهترین بازیکن:
محسن خلیلی که در نیمه دوم به زمین آمد با عملکرد خود همه را متحیر کرد. او اگر بدشانس نبود می‌توانست دو گل به ثمر برساند. فرید کریمی هم دیگر بازیکن خوب صبا بود.

 

 لیگ برتر جام خلیج فارس        
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

نفت تهران

8

/ 4 نظر / 49 بازدید
علی

امید لرستان دو تیم دارتاک و داتیس برای همه لرستان

امیرحسین از دورود

باسلام اقایان طولابی و جایدری دیدید که تماشاگرای خرم ابادی داتیس حریف سیف اباد هم نشدن حالا چطور میخوان حریف تیمهای لیگ برتری بشن خواهشا دیگه دست از سر تیم دورود بردارید مطمئن باشید ما دورودیها خیلی بهتر از شما هوای تیم خودمون تیم گهر دورود رو داریم

پرنیان

سلام... از طریق وب سایت اقای داودوندی متوجه شدم چند روزه گذشته برای شما اتفاقی افتاده... ولی هر چقد وبلاگ های شما را سرچ کردم مطلبی مشاهده نکردم... خیلی تأسف خوردم به خاطر اینگونه برخورد های زشت، متمعناً اینگونه افراد در زمان کودکی تو سری خورد و اغده ای بار آمده اند که حالا درختشان میوه نداده میوه هایشان را بر سر دیگران میزنند. در صورت کسب اجازه شما را لینک خواهم کرد. شما هم می توانید بنده را لینک نمائید.