اخبار و مطالب شنبه 13 خرداد 1391

اخبار جدید ورزش لرستان را در این آدرس مطالعه کنید

 

http://evj.blogfa.com

 

 

دونده سا‌ل‌های دور لرستان در بستر بیماری است؛ او را دریابیم
تهران- عبدالرضا قاسمی: باید اذعان کنیم تا کنون موضوع رسیدگی به وضعیت پیشکسوتان نه در ساحت ورزش و نه در هیچ زمینه‌های دیگری، جدی گرفته نشده و اقدام مؤثری در این خصوص  صورت نگرفته است.
ضرورت توجه به این قشر از جامعه ورزشی، از یک سو شامل رسیدگی به وضعیت مالی و حیطه‌های وابسته به آن است و از سوی دیگر باید زمینه‌های حضور آن‌ها برای انتقال تجربیات‌شان فراهم آید که در هر دو زمینه با ضعف روبه‌رو هستیم.
 این مقدمه را گفتم تا جامعه ورزشی لرستان را با آخرین وضع نعمت مجیدی دونده خوب لرستانی دهه‌های 50 و 60  آشنا کنم. دونده‌ای که عناوین بسیاری برای لرستان در دوهای نیمه استقامت کسب کرده است. دونده‌ای که در امر مربیگری نیز سال‌ها به ورزش این استان خدمت کرد .
 اینک او بیمار است و نیازمند یاری. هزینه‌های بالای درمان سیروز کبدی او کمرشکن است.
از آقای فرهاد نیکوخصال مدیر کل ورزش و جوانان لرستان تقاضا دارم رسیدگی لازم به وضع درمانی ایشان صورت گیرد. مسوولین هیأت دوومیدانی نیز می‌بایست کمک حال ایشان شوند . بیاید تا دیر نشده دست به دست هم دهیم و مشکل این پیشکسوت با اخلاق ورزش را حل کنیم .
( این مطلب را بدون اطلاع ایشان نوشته‌ام و امیدوارم از من ناراحت نشود)


   

شکست پولاد گسترش در هفته نهم
وب‌سایت شن‌سا لرستان: تیم فوتسال پولاد گسترش بروجرد که تنها نماینده استان لرستان در لیگ دسته دوم فوتسال کشور می باشد روز گذشته در یک بازی نزدیک نتیجه را به میزبان خود شاهین لردگان واگذار کرد.
در این مسابقه که پولاد گسترش تا دقایق پایانی با یک گل از میزبان خود پیش بود با در یافت دو گل در نهایت نتیجه را ۲ بر یک به شاهین لردگان واگذار کرد.
پولاد گسترش با قبول این شکست با ۱۰ امتیاز از ۹ مسابقه در رده نهم جدول رده‌بندی گروه جنوب این رقابتها قرار گرفت.

رده  تیم بازی برد مساوی باخت زده خورده تفاضل امتیاز 1 گیتی‌پسند‌اصفهان 9 5 3 1 24 13 11 18 2 همیاری اراک 9 6 0 3 31 26 5 18 3 دایتی شیراز 9 4 3 2 19 15 4 15 4 شاهین لردگان 9 5 0 4 18 16 2 15 5 بنیادمسکن‌هرمزگان 9 4 2 3 26 21 5 14 6 برق شیراز 9 3 4 2 28 24 4 13 7 مقاومت شهرکرد 9 3 3 3 25 26 1- 12 8 سجاد زابل 9 3 2 4 21 26 5- 11 9 پولادگسترش‌بروجرد 9 3 1 5 23 24 1- 10 10 کیان اصفهان 9 1 6 2 24 29 5- 9 11 مس رفسنجان 9 2 1 6 16 22 6- 7 12 جام جم یزد 9 1 3 5 25 38 13- 6

 

 کتک خوردن نمایندگان فوتسال لرستان
فرهاد داودوندی- بروجرد: متاسفانه شنیده می‌شود که بازیکنان تیم فوتسال پولاد گسترش بروجرد نماینده فوتبال لرستان در لیگ دسته دوم فوتسال کشور، به شدت مورد ضرب و جرح تماشاگران لردگانی قرار گرفته‌اند تا جائی که دروازه‌بان تیم بروجرد برای دقایقی بیهوش نقش زمین می‌شود و اگر نبود کمک نیروهای انتظامی داخل سالن ، حتما در این مسابقه بازیکنان تیم بروجرد با  چندین کشته و مجروح زمین را ترک می‌نموده‌اند!
جای تاسف دارد  در حالی که بروجردی ها در تمامی مسابقاتی که میزبان هستند، رسم میهمان نوازی را به جا می‌آورند، در شهر های دیگر مورد ضرب و جرح قرار می گیرند ، جای تاسف دارد که فدراسیون فوتبال آقای خنده‌رو (علی کفاشیان) که فقط هنرشان دلال‌پروری بوده است دست روی دست گذاشته و انگار در خواب به سر می‌برند البته خودشان را به خواب زده‌اند‌!
تیم فوتسال بروجرد تا دقیقه 37 با نتیجه یک بر صفر از میزبان مسابقه جلو بوده است که بناگاه با تهاجم تماشاگران و ترس داوران ، نتیجه با 2 گل پیاپی برای لردگانی ها به پایان می رسد ، در حالی که در ثانیه‌های آخر هم بروجردی‌ها گل مساوی را می‌زنند که داور، گل را قبول، اما از ترس تماشاگران بعدا گل را مردود اعلام می‌نماید.
سالیان سال است فدراسیون فوتبال خودش را با گفتن کلماتی به مانند تماشاگرنماها ، گول می زند، سرشان را زیر برف کرده‌اند و برای پاک کردن صورت مسئله (صلاحیت نداشتن فدراسیون فوتبال)! تقصیر ها را به گردن مثلا اندک تماشاگران تماشاگرنما انداخته‌اند! در صورتی که وقتی دو هزار نفر تماشاگر لردگانی به شدت بازیکنان بروجردی را مورد ضرب و جرح قرار می‌دهند ، دیگر نمی‌توان گفت تعداد اندک تماشاگرنما !
به جاست با توجه به حضور فیزیکی مسئولین محترم شهرستان لردگان در رختکن تیم بروجرد و عذر خواهی های پیاپی آنها و اسکورت چندین ماشین نیروهای محترم پلیس  تا بیرون شهر ، هیات فوتبال استان لرستان و همچنین هیات فوتبال بروجرد هر چه سریع‌تر شکایت رسمی خود را از میزبانی لردگانی‌ها به عمل آورده و سر سوزنی از حق بازیکنان بروجرد کوتاه نیاید.

  

 زینی‌وند در یک قدیمی تراکتورسازی تبریز

غلام زینی‌وند از مربیان شایسته فوتبال لرستان که اکنون ساکن تهران است، یکی از نامزدهای مربیگری تیم لیگ برتری تراکتورسازی تبریز به شمار می‌رود.

زینی‌وند متولد سال 1334 در خرم‌آباد، سال 1353 عضو تیم تراکتورسازی تبریز در لیگ تخت جمشید بوده است.

/ 3 نظر / 62 بازدید
همتی از دورود

سلام آقای مجیدی را سالهای دور در مسابقات استانی در الیگودرز دیده بودم . خیلی ناراحت شدم . از شما سپاسگزارم که اطلاع رسانی کردید .کاش کانالی بود که به ورزشکاران رسیدگی بیشتری می شد

افشنگ

سپاس آقای جایدری . نعمت مجیدی هویت نسل من است . نسلی که نتوانست برخی مشکلات تحمل کند. با او در هیئت دوومیدانی سالها بودم . از دیدن او خیلی ناراحت شدم . بخدا گریه ام گرفت . آن همه نشاط کجا رفت . دورد بر شما و آقای قاسمی که هنوز به یاد او هستید . یادم می آید در آن زمان هم با قاسمی دوست بود . دوستان سابقش همه یرای خودشان کسی هستند . چرا کمکش نمی کنند . بهرامبان . طولابی . کردی. شاهرخی . مشرفی . مرادی . سپهوند ........ او آدم بی کسی نیست . ببخش گریه ام گرفته