داتیس خرم‌آباد به لیگ دسته دوم کشور صعود کرد

تیم فوتبال داتیس لرستان با تساوی در شهر زرند برابر تیم شهرداری این شهر، مستقیماً جواز حضور در لیگ دسته دوم فوتبال کشور را همراه با تیم ملی حفاری اهواز کسب کرد. گل اول بازی را مجید بهروزبرشته دقیقه ۴٣ برای زرند به ثمر رساند. گل تساوی داتیس توسط پویا عالیخانی در دقیقه 93 از روی نقطه پنالتی وارد دروازه میزبان شد تا بازی 1-1 خاتمه پذیرد. تیم آلومینیوم‌نوین هرمزگان نیز به بازی پلی‌آف راه یافت.

حفاری اهواز ١ عمران کیش ٠         گاز ایلام ٢ آلومینیوم هرمزگان ٣

صعود تیم داتیس به عنوان دومین تیم تاریخ‌ساز فوتبال لرستان به تمامی علاقه‌مندان فوتبال استان تبریک عرض می‌کنم. شایان ذکر است که پیش از این در سال 1382 تیم تربیت خرم‌آباد به عنوان تنها تیمی که موفق شده بود از لیگ دسته دوم به دسته اول کشور صعود کند، نامش را در تاریخ فوتبال لرستان به ثبت رسانده بود.

 

لرستان میزبان مسابقات المپیک دانش‌آموزی کشور

رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان از میزبانی لرستان در دو رشته فوتسال و هندبال در دومین دوره المپیک دانش‌آموزی کشور خبر داد.

مجتبی کلانتری‌فرد اظهار داشت: رقابت‌های فوتسال و هندبال دومین دوره المپیک دانش‌آموزی با حضور 700 ورزشکار در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه از هشتم لغایت سی‌ویکم تیرماه به میزبانی استان لرستان برگزار خواهد شد.

وی گفت: حدود 240 نفر به عنوان عوامل اجرایی در برگزاری هر چه بهتر مسابقات حضور خواهند داشت و استمداد ما از شرکت‌ها، نهادها و ارگان‌های استان این است که در برگزاری هر چه بهتر این مسابقات یاری‌گر آموزش و پرورش استان باشند.

کلانتری‌فرد در پایان افزود: هدف اصلی از میزبانی رشته‌های مطرحی چون فوتسال و هندبال، معرفی توانمندی‌های لرستان به ورزشکاران و مسوولین تیم‌های شرکت کننده و همچنین استفاده از فرصت میزبانی جهت کسب افتخار برای استان است.

شایان ذکر است استان لرستان سال قبل میزبان مسابقات کشتی آزاد و فرنگی دانش‌آموزان کشور بود که موفق شد در مقطع متوسطه در هر دو رشته آزاد و فرنگی به عنوان قهرمانی کشور دست یابد.

/ 0 نظر / 126 بازدید