عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

چهار تیم مرحله نیمه‌نهایی مسابقات لیگ برتر هاکی باشگاه‌های کشور مشخص شدند
ساعت ٢:٠٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ امرداد ۱۳۸٥  کلمات کلیدی:

زمان و مکان قرعه کشی لیگ های دسته اول، دوم و سوم اعلام شد

کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال، زمان و مکان مراسم قرعه کشی و جلسه هماهنگی با مدیران باشگاههای حاضر در لیگهای دسته اول، دسته دوم و دسته سوم کشور را به شرح زیر اعلام کرد : 

پنجشنبه 9/6/85 

1ـ لیگ دسته سوم، ساعت 30/8 صبح در محل سالن اجتماعات کمپ تیمهای ملی 

2ـ لیگ دسته دوم، ساعت 10 صبح در محل سالن اجتماعات کمپ تیمهای ملی 

3ـ لیگ دسته اول، ساعت 11 صبح در محل سالن اجتماعات کمپ تیمهای ملی 

 

به گزارش فدراسیون فوتبال، تیمهای حاضر در لیگ دسته سوم تا تاریخ 6/6/85 فرصت دارند مدارک خود را ارائه نمایند و مسابقات این لیگ از پنجشنبه 16/6/85 آغاز می شود. آخرین فرصت جهت ارائه مدارک تیمهای دسته دومی یکشنبه 9/6/85 و برای دسته اولی ها 11/6/85 خواهد بود، ضمن اینکه یکشنبه 19/6/85 لیگ دسته دوم و سه شنبه 21/6/85 لیگ دسته اول رقابتهای خود را شروع خواهند کرد .

***

دور رفت مرحله ضربدری هاکی کشور:

سمنان ۳ لرستان ۳  در سمنان          همدان ۴ گلستان ۲  در همدان

***

وقتی که خرم آباد، قهرمانش را دوست ندارد
بین همه اسمی های خرم آباد، مطمئنا هیچ کس به گرد پای ابراهیم نرسیده است. بعید هم هست که این شهر به این زودی ها چهره ای در اندازه های او معرفی کند. لرها پیش از این یعنی از همان جام تخت جمشید تا بعد در لیگ قدس و لیگ حرفه ای فوتبال، بازیکنان زیادی معرفی کرده‌اند: مرتضی کرمانی مقدم، بهمن ضیایی، علیرضا خورشیدی و... خرم آبادی ها در والیبال هم همیشه مدعی بوده اند و مدام از این شهر ستاره به تهران کوچ کرده است. اما بین همه این ها هیچ کس میرزاپور نمی شود. او که اگر در زادگاهش به خیابان برود، راهبندان می شود. چیزی مثل مارادونا در بوینس  آیرس. ابراهیم همه این چند سال قهرمان مردم شهرش بوده و فکر کنید چه اتفاقی باید بیفتد که آن ها هم او را فراموش کنند. داغ کنند و از دستش شاکی شوند. این همان اتفاقی بود که روز یک شنبه بیستم خرداد افتاد. روزی که خانواده او هرگز از یاد نخواهند برد. حرف های خانواده میرزاپور خواندنی است؛ حالا که انتقادها خوابیده و شهر آرام گرفته است. تیم ملی حذف شد و پس از دو بازی مقابل پرتغال و آنگولا جماعت خشمگین یادشان رفته که دلشان می خواست چه بلایی سر او بیاورند. او در یک جام جهانی شماره یک تیم ملی ایران بود و ممکن است این افتخار را باز هم تکرار کند.

ابراهیم هم انتقادها را می پذیرد
در دیدار با مکزیک مردم خرم آباد و لرستان از اشتباه ابراهیم بسیار ناراحت بودند ولی این اشتباه را جزئی از بازی می دانستند و همین باعث شد که همچنان از او حمایت کنند. احمدرضا میرزاپور، پدر ابراهیم است. او که از بزرگان و پیش کسوتان ورزش خرم آباد به حساب می آید، درباره برخورد مردم پس از دیدار با مکزیک می گوید: فقط عده محدودی از جوانان و نوجوانان با توجه به خامی و تجربه کمی که دارند، نسبت به ابراهیم کم لطفی کردند و او را عامل اصلی باخت به مکزیک دانستند. او که همنام دروازه بان سابق تیم ملی احمدرضا عابدزاده هم هست، معتقد است که بازی خوب ابراهیم در مقابل پرتغال و آنگولا، ناراحتی مردم خرم آباد را به کلی از بین برده و آن ها مثل گذشته او را مورد لطف و محبت خود قرار خواهند داد. اما خانم صفا، مادر ابراهیم، چندان دل خوشی از برخورد مردم ندارد: آن ها نباید فقط در مواقعی که تیم برنده می شود، قهرمانان ملی شان را حمایت کنند و از آن ها اسطوره بسازند. بعضی وقت ها لازم است که آدم در هنگام شکست از خودش خویشتنداری نشان بدهد. او رفتار مردم لرستان را نسبت به خانواده اش، نامهربانانه می داند. مادر ابراهیم که فرزندش را یک قهرمان می داند، می گوید: قهرمانان ملی با دیدن رفتار بد همشهری های خود، از نظر روحی در شرایط بسیار بدی قرار می گیرند. ظاهرا عملکرد ابراهیم در دو بازی بعدی از نظر مردم لرستان قابل قبول بوده و همین مسأله، کمی فشار را از روی خانواده میرزاپور برداشته است. با درخشش ابراهیم در دو دیدار بعدی تیم ملی انتقادها به وضوح کم شد و مردم رفتار دوگانه شان با ما را به کلی فراموش کردند. مادر دروازه بان شماره یک تیم ملی از پسرش به عنوان یک ورزشکار زبده و بااخلاق یاد می کند و درباره او می گوید: ابراهیم در همه شرایط زندگی به مردم و همبازی های گذشته اش احترام می گذارد و انتقادات سازند? مردم را با جان و دل می پذیرد.

می خواستند روحیه او را خراب کنند
مردم خرم آباد می گویند این دایی میرزاپور بود که استعداد او را کشف کرد و او را به این جا رساند. داریوش صفا،دایی ابراهیم، مطبوعات را عامل اصلی خراب کردن روحیه ابراهیم می داند. او که همچنان جزو طرفداران پروپاقرص بازی خواهرزاده اش است، در مورد رفتار مردم با خانواده میرزاپور می گوید: مردم لرستان همیشه نسبت به ابراهیم لطف داشته اند و از او به خوبی استقبال خواهند کرد. در طول مسابقات هم آن ها مثل همیشه رفتاری مناسب و خوب با ما داشتند. خان دایی البته شکایت هم می کند: واقعا جای تأسف دارد. حالا که پس از سالیان سال یک نفر از استان لرستان به عنوان بازیکن ثابت و تأثیرگذار در تیم ملی جای می گیرد، به خاطر یک اشتباه او را مورد بی مهری قرار می دهند.
ابراهیم در خانواده اش زیاد طرفدار دارد. برادر کوچک تر او که اتفاقا فوتبالیست هم هست، یکی از این طرفدارها است. اسماعیل حسابی از کسانی که از برادرش انتقاد می کنند شاکی است: ابراهیم یک شهرستانی بود و از یک منطقه محروم به تیم ملی رسید. برای همین همیشه مورد بی مهری قرار می گرفت. او که در باشگاه خیبر خرم آباد فوتبال بازی می کند و دانشجوی مکانیک است، می گوید شکست هم جزئی از ورزش است و نباید به خاطر یک باخت، تمام سابقه خوب ورزشی یک نفر را فراموش کرد: ابراهیم حتی قبل از جام جهانی هم مورد انتقاد مطبوعات قرار می گرفت. آن ها به جای این که او را به عنوان دروازه بان اول تیم مورد لطف قرار دهند، او را به باد انتقاد گرفتند و در شرایط روحی بدی قرار دادند. اسماعیل فکر می  کند که ابراهیم، با روحیه خوبی که قبل از جام داشته، تمام این انتقادات را نادیده گرفته و پشت سر گذاشته است. او معتقد است که برادرش جزو معدود بازیکنان موفق ایران در جام جهانی بوده. او یک سورپریز هم دارد: ابراهیم با بازی های درخشانش مورد توجه باشگاه های اروپایی قرار گرفت.
اسماعیل از مردم شهرش هم شکایت دارد: بعد از بازی مکزیک، مردم و جوانان خرم آباد با اظهارنظرهای غیرکارشناسانه شان، از ابراهیم انتقاد می کردند و حتی من و خانواده ام را هم مورد کم لطفی قرار دادند. ولی به تدریج با بازی خوب ابراهیم در دیدارهای بعدی، برخورد مردم هم با ما خوب شد . برادر کوچک تر دروازه بان تیم ملی در آخر حرف هایش می گوید: این رفتار با یک قهرمان ملی جای تأسف دارد. من از این همه برخورد دوگانه درباره ابراهیم متعجبم!

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تیم‌های شیشه سایپا مهدیشهر، راه وترابری گلستان ازگروه " الف " و دانشگاه آزاد اسلامی همدان و تربیت لرستان از گروه " ب " چهار تیم برگزار کننده مرحله نیمه نهایی مسابقات لیگ برتر هاکی باشگاههای کشور هستند.

 

دومین دوره‌ی مسابقات لیگ برتر هاکی باشگاههای کشور از  ۱۴بهمن ماه سال 1384 با شرکت ۱۲ تیم در شهرهای مختلف کشور برگزار شد. با برگزاری مسابقات هفته آخر و مشخص شدن امتیازات ، تیم‌های شیشه سایپا مهدیشهر سمنان با   ۲۰ امتیاز و راه وترابری گلستان با   ۱۸ امتیاز از گروه " الف " و تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی همدان با ۲۵  امتیاز و تربیت بدنی لرستان با۲۳  امتیاز از گروه " ب " به عنوان چهار تیم برگزارکننده‌ی مرحله‌ی نیمه‌نهایی مشخص شدند.

 

نتایج دیدارهای هفته‌ی دهم به این شرح است(نام تیم‌های میزبان اول آمده است):

 

 

گروه الف :

 

تربیت بدنی آذربایجان‌شرقی ۱ دانشگاه‌آزاد زنجان ۲        پیکان نقده ۵ تربیت‌بدنی کرج 0

 

گروه ب :

 

تربیت‌بدنی مرکزی ۴ تربیت‌بدنی ایلام ۳     تربیت‌بدنی لرستان ۶ دانشگاه آزاد همدان ۱ 

مرصاد شیراز    شهرداری کرمانشاه ۲  ۴

 

همچنین سه دیدار عقب افتاده از مرحله برگشت این رقابتها بین تیم‌های شیشه سایپا مهدیشهر با راه و ترابری گلستان ، تربیت بدنی آذربایجان شرقی با پیکان ، راه و ترابری گلستان با تربیت بدنی آذربایجان شرقی باقی مانده و همچنین اعلام نتیجه بازی تیم‌های شیشه سایپامهدیشهر با تربیت بدنی کرج که به دلیل درگیری ناتمام مانده است که هیچ تاثیری درانتخاب چهار تیم برتر ندارد و با برگزاری این دیدارها زمان برگزاری مرحله نیمه نهایی مشخص می شود. این 4 تیم سال گذشته نیز به عنوان‌های اول تا چهارم لیگ برتر کشور دست یافتند.