عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار و مطالب پنج‌شنبه 4 آبان 1391
ساعت ٢:٥۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٤ آبان ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

انصراف داتیس از ادامه رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال کشور
سرپرست تیم فوتبال داتیس خرم‌آباد گفت: با نظر مدیرعامل باشگاه روز یک‌شنبه در تهران به مصاف استیل‌آذین تهران نخواهیم رفت.
احمد عبدی‌پور اظهار داشت: با وجودی که در جدول رده‌بندی موقعیت مناسبی داریم و تیم استیل‌آذین نیز در رده‌ی پایین‌تری نسبت به ما قرار دارد، اما با نظر مدیرعامل باشگاه این تیم به تهران اعزام نخواهد شد!
وی در ادامه بیان داشت: مدیرعامل باشگاه معتقد است مسوولان استان باید به تیم کمک مالی کنند و باوجودی که در ابتدای فصل چنین قولی داده‌اند اما به قول‌شان عمل نکرده‌اند، لذا اجازه‌ی بازی برابر استیل‌آذین را نمی‌دهد.
عبدی‌پور با اشاره به روند رو به رشد تیم فوتبال داتیس در هفته‌های گذشته گفت: بازیکنان که در آغاز فصل از نظر بدنی شرایط مناسبی نداشتند، در دو هفته اخیر به شرایط آرمانی نزدیک شده‌اند و تیم داتیس بازی‌های قابل قبولی را به نمایش می‌گذارد، اما هزینه‌ای به ما از طرف مدیرعامل پرداخت نمی‌شود و ناچاریم زحمات بازیکنان را نادیده بگیریم و تیم را به تهران اعزام نکنیم.

 

 

سرمربی داتیس: از این پس به جای بازی فوتبال، قلیان می‌کشیم!
سرمربی تیم فوتبال داتیس خرم‌آباد نیز گفت: شش هفته از مسابقات لیگ دسته دوم کشور گذشته و تیم ما هنوز صاحب مشخصی ندارد!
سعید سپهوند اظهار داشت: تا کنون بازیکنان پولی دریافت نکرده‌اند و هزینه‌های لباس و اعزام تیم توسط سرپرست تیم پرداخت شده است.
وی در ادامه بیان داشت: چه گناهی مرتکب شده‌ایم که با نزدیک به 25 جوان بومی به نام لرستان فوتبالی زیبا به نمایش می‌گذاریم اما کسی به داد تیم ما نمی‌رسد؟!
سپهوند با ناراحتی اظهار کرد: از این پس به جای ورزش و فوتبال، به قلیان کشیدن روی می‌آوریم تا ببینیم اصلاً برای کسی اهمیتی دارد؟!

 

 

رئیس هیأت فوتبال لرستان: اگر تیم‌داری این‌طور است پس خودمان تیم‌داری می‌کنیم!
رئیس هیأت فوتبال لرستان و عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران گفت: برخی از باشگاه‌های خصوصی فوتبال، انتظارات نابه‌جایی از اداره ورزش و جوانان و هیأت فوتبال استان دارند.
همایون بهاروند اظهار داشت: اجازه‌ی خروج و انتقال هیچ‌یک از تیم‌های فوتبال استان را به استان‌های دیگر نمی‌دهیم، چون از نظر اقتصادی استان ما ضرر می‌کند.
وی تصریح کرد: مگر همین تیم گهر دورود را سال قبل به آذربایجان غربی نفروخته بودند که ما جلوی آن را گرفتیم؟  
بهاروند گفت: برخی انتظار دارند اداره ورزش و جوانان و هیات فوتبال به آنان پول و امتیاز بدهند تا تیم‌داری کنند، خوب اگر چنین باشد که خود ما در فوتبال از این آقایان تجربه بیش‌تری داریم و خودمان تیم‌داری می‌کنیم.
وی در پایان افزود: کار مدیران این باشگاه‌ها در تحت پوشش بردن بازیکنان بومی استان ستودنی است، اما خودشان باید برنامه‌ریزی می‌کردند و اسپانسر جذب می‌نمودند تا به مشکل برنخورند.

 

 

 

گهر در شمال کشور به جنوب جدول رفت!
هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران
پنج‌شنبه چهارم آبان 1391، ساعت آغاز بازی: 15:30
 داماش گیلان 1 استیل‌آذین گهر دورود 0
گل: على‌رضا نظیف‌کار دقیقه 76 (پنالتى)
 ورزشگاه: دکتر عضدی رشت، تماشاگر: 5 هزار نفر
 داور: البرز حاجی‌پور، کمک‌داوران: بابک داورى و مهدى ناصحى.
اخطار: هادى سهرابى دقیقه 54، حسین کوشکی دقیقه 85 و مرتضی ابراهیمی 91 از داماش و مجید باجلان دقیقه 25، شهرام مهربان دقیقه 61 و رضا کاردوست دقیقه 66 از گهر
اخراج: محمود شفیعی از گهر در دقیقه 75
داماش گیلان(آبی): حسن رودباریان، محمد سیاه(از دقیقه 69 حسین کوشکى)، ابوالفضل حاجى‌زاده، مرتضى ابراهیمى، حسین ابراهیمى، على‌رضا نظیف‌کار، هادى سهرابى، افشین چاوشى، مصطفى حاجتى، امین متوسل‌زاده، بهنام افشه، سرمربى: حمید درخشان.
گهر دورود(سفید): شهرام مهربان، تقى نایینى، ساشا کلونیا، مجید باجلان، امین ترکاشوند(از دقیقه 66 محمد پروین)، محمود شفیعى، رضا کاردوست، عمار نیک‌کار(از دقیقه 55 مجتبى زارعى)، هادى رکابى، محمدرضا خرسندنیا، آرمان قاسمی، سرمربى: على‌رضا پورمند.

نام دورود را روی پیراهن بازیکنان درود نوشته‌اند! 


شرح بازى:
سایت گل: دو تیم داماش و گهر دو تیم هم‌خانواده فوتبال ایران در حالى مقابل هم قرار گرفتند که داماش پس از 55 روز در مقابل دیدگان هوادارانش به میدان رفته بود.
داماش با لشکرى مصدوم و محروم در این بازى به میدان آمده بود، از داشتن مهدوى سه اخطاره و بروش، الماس‌خاله، جهانبخش و آبشک مصدوم محروم بود.

بازى در حالى شروع شد که بر خلاف انتظار هواداران داماش ورزشگاه را پر نکرده بودند و انگار با قرار گرفتن تیم در رتبه پانزدهم به نوعى با این تیم قهر کرده بودند!
مسابقه با میدان‌دارى داماشى‌ها در ابتداى مسابقه آغاز شد. در دقیقه 7 بازى خطرناک‌ترین موقعیت داماش به وقوع پیوست که فرار در عمق افشه منجر به تک به تک با شهرام مهربان شد که او شوت افشه را به زیبایى با پا دفع نمود. اما خطرناک‌ترین موقعیت بازى بر خلاف جهت آن در دقیقه 25 اتفاق افتاد و طى أن ابوالفضل حاجى‌زاده با یک تکل بى‌مورد امین ترکاشوند را از پشت سرنگون کرد.

ضربه پنالتى را مجید باجلان به سمت دروازه داماش نواخت که رودباریان با یک شیرجه‌ى زیبا توپ را در دو مرحله مهار نمود.
بعد از این پنالتى انگار ترمز هر دو تیم کشیده شد و بعد از آن تماشاگران شاهد یک بازى سرد و بى‌روح بودند که فقط در چند دقیقه پایانى این نیمه دوباره کمى بازى گرم شد. به هر روى بازى در نیمه نخست در حالى با نتیجه تساوى به پایان رسید که شاید این عادلانه‌ترین نتیجه براى دو تیم بود.
نیمه دوم:
 نیمه دوم هم به مانند نیمه اول با فشار اولیه داماش شروع شد، اما حملات سردرگم و بدون برنامه رشتى‌ها تنها نتیجه‌اش نیم‌خیز کردن تماشاگران بود و بس! حملاتى که اگر از واژه‌ى بارى به هر جهت از آن استفاده کنیم خیلى هم بى‌راه نگفته‌ایم.

در سوى دیگر پورمند با آوردن محمد پروین و زارعى سعى کردن فشار تهاجمى گهر را بر روى دروازه داماش بیش‌تر کند و در این میان با باز شدن فضاهاى دفاعى گهر، داماشى‌ها فرصت تهاجم بیش‌تر را پیدا کردند.
شرح گل:
داماش ١-٠ گهر: دقیقه 75 فرار در عمق حسین ابراهیمى درون محوطه جریمه با خطاى محمود شفیعى سرنگون شد و داور هم بلافاصله هم رأى به اخراج او داد و اعلام پنالتى نمود. ضربه‌ى پنالتى را نظیف‌کار به زیبایى بر خلاف جهت شیرجه مهربان به گل تبدیل کرد.

اتفاق ویژه ١:
هواداران داماش با تهیه‌ى یک طومار و پرده نوشته با قدردانى از مردم دورود و تیم گهر که چند سال پیش آنها را در آبادان تنها نگذاشته بودند مراتب قدردانى خود را اعلام دردند. در ضمن رشتى‌ها با سر دادن شعارى با مضمون داماش همون گهره .. فقط ماله دوروده حمایت خود را از ماندگارى تیم گهر در دورود اعلام کردند.
اتفاق ویژه 2 :
در حالى که سال پیش پس از داستان‌هاى دنباله‌دار بوشهر بین درخشان و چند بازیکن این تیم از جمله محمد پروین اختلافات ریشه‌اى و گسترده‌اى به وقوع پیوسته بود اما در ابتداى بازى درخشان و پروین با در آغوش گرفتن یک‌دیگر یک فیلم هندى تکرارى را در مقابل دیدگان تماشاگران اجرا کردند

      

 

 
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

 زده

خورده

امتیاز

1

تراکتورسازی

13

6

5

2

21

11

23

2

نفت تهران

12

5

6

1

15

7

21

3

سپاهان

12

6

3

3

18

12

21

4

فجر سپاسی

12

5

5

2

19

9

20

5

استقلال

11

5

4

2

9

6

19

6

ملوان

12

5

4

3

13

12

19

7

سایپا

12

5

3

4

13

11

18

8

راه‌آهن

11

5

3

3

12

11

18

9

فولاد

12

4

4

4

18

13

16

10

صبای قم

12

4

4

4

16

13

16

11

داماش گیلان

13

3

6

4

12

17

15

12

پیکان

12

4

3

5

15

24

15

13

پرسپولیس

12

3

5

4

8

10

14

14

آلومینیوم

12

2

6

4

9

11

12

15

مس کرمان

11

3

3

5

7

9

12

16

ذوب‌آهن

13

3

2

8

11

20

11

17

نفت آبادان

12

1

5

6

14

24

8

18

گهر  دورود

12

1

5

6

8

18

8

 

 

جمعه 5 آبان 1391 پخش ششمین برنامه نگاهی به ورزش استان
جمعه 5 آبان از حدود ساعت 21 و 50 دقیقه شب، ششمین برنامه نگاهی به ورزش استان با آیتم‌های متنوع از شبکه استانی لرستان(افلاک) پخش خواهد شد.
تصاویر ورزشی (جدید و قدیمی) را برای پخش در برنامه «نگاهی به ورزش استان» به این آدرس ایمیل کنید تا به نام خودتان نمایش داده شوند: 
nbv@lorestan.irib.ir
شماره پیامک در ساعات پخش برنامه:  30000661
ساعات پخش برنامه: جمعه حدود ساعت 21 شب
تکرار پخش: یک‌شنبه حدود ساعت 19 شب