عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار و مطالب دوشنبه 27 شهریور 1391
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

آخرین اخبار ورزش لرستان در آدرس: 

 http://evj.blogfa.com

 

 

توهم فوتبالیست‌های ایرانی و جدایی آنان از مردم و رسانه‌ها
ایرنا- سعید قهرمانی: مدتی است بازیکنان تیم‌های لیگ برتری فوتبال به خصوص ملی‌پوشان نامداری که پا به سن نیز گذاشته‌اند، با بی‌انگیزگی تمام در زمین راه می‌روند و انگار از سر اجبار در زمین حضور دارند.
با این تفاسیر بازهم هواداران به ورزشگاه‌ها می‌آیند و دست از تشویق تیم خود برنمی‌دارند.
سوال این‌جاست، آیا تماشاگران مشکل فوتبال ایران هستند؟ تماشاگرانی که با صرف هزینه‌های گزاف و وقت خود به ورزشگاه‌ها می‌آیند و تیم خود را بدون هیچ چشم‌داشتی تشویق می‌کنند و دست آخر، بازی‌های بی کیفیت و کسل کننده را مشاهده کرده و در ادامه و فقط برای تخلیه هیجانات خود با دشنام به بازیکنان، ورزشگاه را ترک می‌کنند.
این روزها، فوتبالیست‌های کشورمان از مقایسه کردن خود با ورزشکاران موفق سایر رشته های ورزشی در بازی های المپیک و پارالمپیک 2012 لندن بسیار ناراحت هستند و بی‌انگیزه‌تر از گذشته شده و فوتبال بازی نمی‌کنند. این در حالی است که برای مثال 10 برابر یک فوتبالیست ایرلندی درآمد دارند!
آنها حتی پا را از این هم فراتر گذاشته و مردم و رسانه‌ها را به دلیل این مقایسه، مورد بی‌حرمتی قرار می‌دهند و آنها را دلایل ناکامی خود قلمداد می‌کنند.
به راستی آنان فراموش کرده‌اند که تمامی اعتبار خود را از رسانه‌ها و علاقه‌مندی مردم دارند اما در عین بی‌تدبیری و در اقدامی هماهنگ، مردم و رسانه‌ها را تحریم کرده گویا افرادی همچون ˈلیونل مسیˈ، ˈرونالدوˈ ، ˈاینیستاˈ، ˈژاویˈ، ˈبوفونˈ و ˈنیمارˈ هستند که این همه برای مردم و رسانه‌ها به اصطلاح کلاس می‌گذارند!
با این تفاسیر آیا این فوتبال و این فوتبالیست‌ها ارزش آن را دارند که تماشاگران خودی بر سر آنها با یک‌دیگر دعوا کرده و به زد و خورد بپردازند؟
یک‌شنبه‌شب یک اتفاق جالب دیگر نیز افتاد و یکی از همین فوتبالیست ها در مصاحبه با خبرنگاران گفت چرا از عملکرد ˈیوسف کرمیˈ کاپیتان تیم ملی تکواندو ایران در بازی‌های المپیک 2012 لندن که دور از حد انتظار ظاهر شد انتقاد نمی‌کنید، گویا این بازیکن اصلا به محتوای رسانه‌ها توجهی نکرده و فقط به دنبال تیترهای فوتبالی است چرا که نمی داند پس از ناکامی یوسف کرمی، هجمه‌ای که علیه کرمی در رسانه‌ها ایجاد شد، منجر به عذرخواهی مسوولان فدراسیون تکواندو و خود این ورزشکار از مردم شد.
به نظر می‌رسد فوتبالیست‌های لیگ برتری دچار توهم شده‌اند و فکر می‌کنند مردم و رسانه‌ها آنان را فراموش کرده اند اما باید گفت این فقط یک توهم است، زیرا مردم و رسانه‌ها به هیچ وجه ورزشکارانی که با غیرت و با اراده، بازی و یا مبارزه می‌کنند را هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنند.
شادی‌های وصف‌ناپذیری را که تعدادی از آنها و در طول زمان برای‌مان به ارمغان آورده اند، فراموش ناشدنی هستند.
پیروزی‌های تیم های باشگاهی و تیم ملی فوتبال با کمک رسانه‌ها که به حواشی لذت‌بخش این رویدادها می پردازند، بدون شک نشاط به جامعه تزریق می‌کند.
با این همه معتقدیم کافی است فوتبالیست‌های عزیز به عملکرد گذشته‌گان خود نگاهی بیاندازند و از این توهم خارج شوند و بدانند تا زمانی که از بالا به مردم و رسانه‌ها نگاه می‌کنند، باید رفتار مردم و رسانه‌ها را نسبت به خود تحمل کنند.

 

 

برخورد با خبرنگار زحمتکش ورزشی در لرستان
نفهمی تا این حد؟!
رضا جایدری: خبرنگاران زحمتکش لرستان برای پوشش رویدادهای ورزشی در لرستان با هزینه شخصی در محل برگزاری مسابقات که گاه شهرهای مجاور است حاضر می‌شوند.
از طرفی از کار و بار زندگی خود می‌زنند و بهترین زمان‌ها را که دیگران صرف پول درآوردن یا استراحت زیر باد خنک کولر در العطش تابستان یا در سرمای سوزناک زمستان می‌کنند، این قشر زحمتکش به منظور پوشش رویدادها و حمایت معنوی از ورزشکاران و مسوولان در محل مسابقات حضور می‌یابند.
انصاف نیست برخی بی‌خردان هنگام برگزاری مسابقات با چنین قشر زحمتکشی برخورد آن هم از نوع فیزیکی نمایند!
با خبر شدم یکی از خبرنگاران ورزشی بروجرد هنگام برگزاری مسابقات کشوری در این شهر مورد بی‌مهری برخی دست‌اندرکاران مسابقات قرار گرفته و فرد مذکور به منظور قدرت‌نمایی و نشان دادن عقده‌های حقارتش، اقدام به برخورد فیزیکی با خبرنگار ورزشی نموده است!
برای آخرین بار به شعبان بی‌مخ‌های حاضر در ورزش لرستان هشدار می‌دهیم هر هیاتی که از این پس کوچک‌ترین بی‌احترامی نسبت به یکی از خبرنگاران لرستانی روا دارد، آن هیات را تحریم خبری خواهیم کرد و با مسوولان آن هیات یا باشگاه از طریق قانونی برخورد خواهیم نمود. همچنین ایرادهای فراوان پشت پرده آن‌ها را برای دیگران از جمله مسوولان ورزش عیان خواهیم کرد تا در صورت لزوم نسبت به تعویض آن‌ها اقدام گردد.
 این آخرین هشدار به شعبان بی‌مخ‌ها، بی‌سوادها و بی‌فرهنگ‌ چسبیده به ورزش لرستان بود. والسلام

 × متاسفانه این خبرنگار محترم و محجوب راضی نشد اسم آن شخص هتاک و نام هیات ورزشی مذکور عنوان شود وگر نه می‌دانستیم با او چه برخوردی نماییم...

 

 

نتایج هفته هفتم(پایانی دور رفت) لیگ برتر فوتبال لرستان

گهرنوین دورود 1 بهزیستی خرم‌آباد 0

سیمان دورود 1 شهرداری بروجرد 1

 شهرداری سپیددشت 5 کوثر الشتر 4

شاهین دارایی خرم‌آباد 0 فجر شهید لط‌وند پل‌دختر 3 (حاضر نشد)

 گهرنوین دورود: حسین اکبرمنادی، مسعود و علی ساکی، سالار نصرتی، مهدی یاراحمدی، رضا احمدوند، علی و محمود قائدرحمتی، مجید رحیمی‎زاده، محمد لشنی، احمد جودکی، سعید شکری، مربی: محمدرضا نصرتی

 

http://axlor.persianblog.ir

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

گهرنوین دورود

7

6

1

-

18

3

19

2

بهزیستی خرم‌آباد

7

4

2

1

10

3

14

3

شهرداری  بروجرد

7

3

3

1

12

4

12

4

سیمان  دورود

7

2

2

3

10

11

8

5

کوثر الشتر

7

2

1

4

12

17

7

6

شهرداری سپیددشت

7

2

1

4

10

19

7

7

فجر پل‌دختر

7

2

-

5

7

12

6

8

شاهین دارایی

7

1

2

4

4

14

5

 

 

مدیر اجرایی گهر خطاب به شهردار دورود: با شعار نمی‎شود تیمداری کرد
خبرگزاری ایسنا: مدیر اجرایی گهر باز هم از وضعیت مالی این باشگاه انتقاد کرد.
اسماعیل حیدرپور در خصوص عمل نکردن شهرداری دورود به تعهدات خود در قبال تیم گهر، اظهار کرد: قرار بود امروز پول بدهند اما هنوز خبری نشده و اگر نتوانند این کار را انجام بدهند، در جلسه‎ای که با مسوولان قضایی داریم، تصمیم دیگری می‌گیرند و احتمال دارد تیم را به شخص یا ارگان دیگری واگذار کنند.
وی با بیان این که شهرداری و شورای شهر دورود فقط وعده وعید می‎دهند، تأکید کرد: با این شعارها نمی‎شود تیمداری کرد و آنها باید در عمل به تعهدات خودشان عمل کنند.
حیدرپور با بیان این که چند متقاضی برای خرید امتیاز گهر اعلام آمادگی کرده‏اند، تصریح کرد: چون می‎خواهند تیم را از استان لرستان خارج کنند، به درخواست آنها جواب منفی داده‏ایم.
مدیر اجرایی گهر خاطرنشان کرد: آنها در پرداخت حقوق پرسنل‎شان هم مشکل دارند و زمین‏هایی که برای فروش گذاشته‎اند را باید به طلبکارها بدهند.
وی در خصوص جدایی تارتار، گفت: او با ما قرارداد دارد و به هیچ عنوان رضایت‎نامه نمی‎دهیم که به تیم دیگری برود. اگر باشگاهی هم با تارتار مذاکره کرده کار غیر اخلاقی انجام داده است.
حیدرپور ادامه داد: تارتار برای گهر زحمت کشیده و خودش تیم را بسته و اگر شرایط مهیا شود، برمی‎گردد.

 

 

سرپرست گهر دورود:
امروز تکلیف تیم مشخص می‏شود/ تارتار برمی‏گردد
خبرگزاری ایسنا: سرپرست تیم فوتبال گهر دورود گفت: اتفاقات نادر فقط به سراغ گهر می‏آیند.
محمد یاراحمدی با بیان این که امروز تکلیف تیم مشخص می‏شود، اظهار کرد: قرار است امروز در جلسه با مسوولان، اگر شهرداری دورود نتواند به تعهدات عمل کند به احتمال زیاد تیم به شخص یا ارگان دیگری واگذار می‏شود.
وی با اشاره به دیدار گهر با صبا قم، عنوان کرد: اتفاقات نادر در فوتبال فقط به سراغ گهر می‏آیند و نمی‏دانیم این اتفاقات کی دست از سر ما برمی‏دارند. نداشتن سرمربی، مصدومیت تعداد زیاد بازیکنان از جمله گلرهای اول و دوم تیم و بازی نکردن در شهر خودمان مهمترین این اتفاقات هستند.
یاراحمدی با بیان این که اگر باشگاه به تعهدات عمل کند، تارتار برمی‏گردد،ادامه داد: ایشان از باشگاه خواسته که چک‎های بازیکنان را پاس کند و 500 میلیون تومان برای جذب یک گلر و مدافع در اختیارش قرار دهند و تاکید کرده اگر این شرایط فراهم شود، برمی‏گردد.
وی عملکرد رازانی که وظیفه حراست از دروازه گهر را در دیدار با صبا به عهده داشت ستود و تصریح کرد: با اینکه برای اولین بار فرصت حضور در لیگ برتر را داشت، عملکرد خوبی داشت.
سرپرست گهر در پایان گفت: مسوولان استانی باید کمک حال تیم باشند و نباید اجازه دهند مشکلات، تیم را از پای درآورد.

 

 

 

هفته اول لیگ دسته دوم ایران 
داتیس خرم‌آباد 2 پیام سیف‌آباد کازرون 2
رضا طولابی:
از هفته‌ی اول مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور عصر دوشنبه 27 شهریورماه تیم داتیس در استادیوم تختی خرم‌آباد مقابل تیم پیام سیف‌آباد کازرون با تساوی دو بر دو متوقف شد.
در این مسابقه سیدمرتضی شاهرخی و فرشاد امامی در دقایق 23 و 33 (پنالتی) برای داتیس گلزنی کردند و هر دو گل کازرونی‌ها را مهدی مریدی(19 و 78) بازیکن دو فصل پیش داتیس وارد دروازه‌ی تیم سابقش کرد.
مریدی ضمن به ثمر رساندن دو گل بارها مدافعین داتیس را آزار داد و چند موقعیت مسلم گلزنی را نیز با بدشانسی به هدر داد. بازیکنان داتیس از شادابی و آمادگی بدنی مناسبی برخوردار نبودند و در خط دفاع نیز بسیار شکننده و آسیب‌پذیر نشان دادند.

قضاوت این دیدار بر عهده مهدی پاکزاد با کمک علی حاتمیان و رضا نعیم‌قدرتی بود.

داتیس لرستان: احسان کرامت‌فر، مجتبی اصغریان، امین بیرانوند، مسلم پروانه‌پور، سجاد محمدیان(علی نوری‌زاده)، فرشاد امامی، رضا شرفیان، مسعود برومند، ایمان القاصی(پویا عالیخانی)، مصطفی ندری، سیدمرتضی شاهرخی و یاسر درویشی  سرمربی: سعید سپهوند

 

دارتاک قلعه عقاب‌ها را فتح کرد
یک‌شنبه 26 شهریور 1391
چوکا تالش 0  دارتاک خرم‌آباد 2  
 گل‌ها:مسلم دریکوند دقیقه 56 و مهدی عبدی 78
داوران: محمدباقر باقری، رامین گنجی، مخمد شاکر
اخطار: مجید یاری‌زاده و منصور داودی‌نژاد از دارتاک 
محمود داودی‌نژاد: در هفته اول لیگ دسته دوم فوتبال ایران تیم دارتاک خرم‌آباد با اندیشه های تاکتیکی مربی باتجربه و کاردان خود غلام زینی‌وند و تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه همچون سیدعلی موسوی، مجید یاری‌زاده، مسعود حسنوند، مسلم دریکوند، مصطفی رازانی، امیر منصوریان، علی مریدی، منصورداودی‌نژاد، مهدی عبدی، قاسم رحمانی، رضا سعیدیان، امین حسنوند، سجاد امیدی در این دیدار با یک بازی هجومی و زیبا توانست در اولین دیدار خود قلعه عقاب‌ها را که زمانی تیم‌های لیک برتری هم نمی‌توانستند عرضه اندام کند، را فتح کند.
در این دیدار در دقیقه 56 روی پاس عمقی منصور داودی‌نژاد هافبک طراح دارتاک، مسلم دریکوند مهاجم گلزن این تیم دروازه چوکا را بازکرد. مهدی عبدی مهاجم سرعتی دارتاک نیز در دقیفه 78 تیر خلاص را با زدن گل دوم بر پیکره چوکا وارد کرد.

 

 مدیرعامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد: جوان‎گرایی نتیجه می‏دهد
ابراهیم شریفی: مدیرعامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد پس از پیروزی تیمش برابر چوکای تالش در اولین هفته مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاههای کشور در جمع خبرنگاران گفت: فوتبال لرستان در همه برهه‏های زمانی زبانزد خاص و عام بوده و هست.
جافر دولتشاهی با اشاره به بازی با چوکا عنوان کرد: چوکا یکی از تیمهای ریشه‎دار کشور به حساب می‎آید و بازی مقابل این تیم بسیار سخت و دشوار بوده و هواداران متعصبی دارد.
وی بیان کرد: بازیکنان دارتاک در این دیدار فعل خواستن را صرف کردند و به آن چیزی که استحقاقش را داشتند دست یافتند.
دولتشاهی با تأکید بر این که درست است که در چوکا بازی کردیم ولی با اعتماد به نفسی که در تیم وجود دارد حریفان در خانه هم محکوم به شکست هستند زیرا هدفمان چیزی جز صعود مقتدرانه به لیگ یک نیست، تصریح کرد: علیرغم مشکلات زیاد مالی و قول‏های مسوولان استان جهت حمایت که امیدواریم هرچه سریعتر صورت گیرد، جوان‎گرایی کردیم و مطمئن هستم این امر نتیجه مثبتی به همراه خواهد داشت.
مدیرعامل باشگاه دارتاک خرم‎آباد یادآور شد: حق لرستان و فوتبال معروفش حضور در لیگ‏های دو و سه نیست و باید تمامی مسوولان دست به دست هم داده تا به آنچه که شایسته و درخور نام استان و فوتبالش است برگردیم.
وی با بیان این که کادر فنی تیم دارتاک بسیار قوی بوده، افزود: در هر بازی تمامی فکر بازیکنان دارتاک کسب سه امتیاز است و با جنگندگی که در آنها سراغ دارم این امر دور از ذهن نیست.

 

لرستان خسته از اظهارات پوپولیستی مسوولان  گهرشهرداری دورود

رضا طولابی: در طی هشت هفته‌ی سپری شده از مسابقات لیگ برتر فوتبال، آنقدر اظهارات نسنجیده و غیرکارشناسانه از مسوولین تیم گهرشهرداری دورود شنیدیم که دیگر تاب و تحمل همه لبریز شده  است!
 افرادی که حتی در خواب هم رویای مدیریت در یک تیم لیگ برتری فوتبال را نمی‌دیدند به یک باره و بدون هیچ سابقه‌ی ورزشی در حساس‌ترین زمان ممکن بر مسند باشگاه نوپا و تازه صعود کرده‌ی گهر جلوس نمودند!
آقایان که پس از آخرین مسابقه‌ی گهر در فصل گذشته‌ی لیگ یک، شور و شوق مردم لرستان را به خوبی پس از صعود حس کردند و در ادامه به اهمیت فوتبال به عنوان ابزاری مهم در تحولات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پی بردند، فیل‌شان هوای هندوستان کرد و با دست خالی و پز عالی وارد عرصه‌ای شدند که سایر تیم‌های با مدیران قوی و اقتصادی در کنار چهره‌های پیشکسوت و مطرح فوتبال تدارک وسیعی برای حضور شایسته در مسابقات لیگ برتر پشت سر گذاشته بودند .
آقایان پس از آن که دادستانی کل کشور به مدت یک سال مجوز فعالیت این تیم را مجانی به آنها واگذار کرد بارها اعلام نمودند که جهت تامین هزینه‌های تیم داری مبلغ 5 میلیارد تومان برای گهر کنار گذاشته اند. این اظهارات در حالی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و نشریات محلی منتشر می‌شد که کارگران خدوم شهرداری دورود چندین ماه حقوق معوقه طلب داشتند.
 آقایان با این تصور که چند هکتار از زمین‌هایی که شهرداری دورد مالکیت آنها را بر عهده دارد پس از برگزاری مزایده به فروش رسانده و هزینه‌های تیم داری را می‌توانند با این روش تامین نمایند به عرصه‌ای سخت گام نهادند.
با توجه آیین نامه‌ی مسابقات لیگ برتر تمامی تیم‌ها موظف هستند قبل از شروع فصل بیست درصد از قرارداد هر بازیکن را به وی پرداخت نمایند که متاسفانه تا به امروز شهرداری دورود به تعهدات خود در قبال بازیکنان و کادر مربیگری عمل نکرده است.
 آقایان به جای عذرخواهی با بیان این جمله که: «تیم مگر نتیجه گرفته‌اند که پول پرداخت کنیم؟» ضمن شانه خالی کردن از زیر بار مسوولیت‌شان با گفتن همین یک جمله به عدم آگاهی و غیرتخصصی بودنشان مهر تاییدی زدند و یا اظهارات خنده دار دیگری چون  «11 نفر اصلی و کادر مربی‌گری با هواپیما و دیگر بازیکنان با اتوبوس به مسابقات اعزام شوند» از شایعاتی به شمار می‌رود که مسوولان تیم ابراز داشته‌اند.
مصدومیت گیگز دروازه‌بان ارمنستانی گهر باعث شد این بازیکن تا پایان فصل نتواند از دروازه‌ی نماینده‌ی لرستان محافظت نماید و باشگاه بر اساس قرارداد و قوانین موظف می‌باشد تمام و کمال حق و حقوق این بازیکن را پرداخت نماید.
با تلاش اسماعیل حیدرپور و رایزنی های صورت گرفته با مدیر برنامه‌های بازیکن فوق توافق گردید در قبال دریافت 40 درصد از مبلغ قراداد، گیگز برگه ی فسخ قرارداد را امضا و در آن شرایط گهر می‌تواند یک بازیکن سالم را به جای دروازه‌بان ارمنستانی به لیست خود اضافه نماید در این بین شهرداری دورود بی‌تفاوت نسبت به این موضوع حساس، روزها را به بطالت پشت سر می‌گذارد و فقدان درک آنها می‌تواند عواقب سختی را برای گهر بوجود بیاورد.
گیگز مصدوم با شکایت به فیفا می‌تواند تمامی حق و حقوق خود را از گهر مطالبه و دریافت نماید. برخی دیگر از آقایان نیز که انتخابات آینده را پیش روی می‌بینند هر روز نسخه‌ای جدید برای گهر خانه به دوش می‌پیچند.
آقایان (7) از گهر و فوتبال به عنوان یک ابزار جهت تحقق منافع شخصی خود استفاده می‌کنند و منافع مردم دورود و لرستان را فدای اهداف سیاسی خود می‌نمایند.
در حالی که شورای اسلامی شهر دورود طی نامه‌ای به شهردار دورود اعلام می‌کند که به دلیل کاهش هزینه‌ها و مشکلات بوجود آمده ترتیبی اتخاذ گردد که ضمن تسریع در بازسازی استادیوم تختی دورود، مسابقات خانگی گهر با محوریت خرم‌آباد در لرستان برگزار شود، تنها چند روز پس از انتشار این نامه، شورای اسلامی شهردورود مجددن  با ارسال نامه‌ای به شهردار اعلام می‌کند که تا زمان آماده‌سازی استادیوم تختی دورود مسابقات در همان کرج برگزار خواهد شد! 
این دوگانگی و تناقض در رفتار و کردار سوالات فراوانی را در ذهن فوتبال‌دوستان لرستانی ایجاد می‌کند!
آقایان در پایان فصل می‌بایست پاسخگوی کم کاری‌ها و اظهارات ناآگانه‌ی خود در قبال مردم دورود باشند. مطمئنا مردم فهیم دورود برای همیشه اسیر عوام‌فریبی برخی‌ها نخواهند شد و با درایت و منطق اجازه نخواهند داد احساسات آنها در گرو بازی‌های سیاسی به باد فنا داده شود.
مردم دورود به خوبی درک می‌کنند برخی افراد که توانایی تامین هزینه‌های تجهیز استادیوم تختی دورود را ندارند و در شرایطی که پیمانکار استادیم مبلغ 900 میلیون تومان از جیب خود هزینه صرف نموده قادر به پرداخت حتی یک ریال به پیمانکار نبوده‌اند و پروژه‌ی تجهیز استادیوم تختی دورود با همین روند شاید تا دو سال دیگر نیز زمان ببرد، نمی‌توانند نماینده‌ای مورد اعتماد برای آنها به حساب آیند.

 

 

مسابقات قوی‌ترین مردان لرستان برگزار شد
رضا طولابی: مسابقات قوی‌ترین مردان لرستان در پارک زیباکنار خرم‌آباد و با استقبال خوب ورزش‌دوستان لرستانی برگزار شد.
در این دوره از مسابقات در وزن منفی 90 کیلوگرم سلمان توفیقی به مقام اول دست یافت .
در دسته‌ی منهای 105 کیلوگرم که با حضور قهرمانان صاحب‌نام لرستانی انجام شد مراد موسوی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و به ترتیب ذبیح‌اله جوزایی، عباس وحدتی و مصطفی جودکی مقام‌های دوم تا چهارم را کسب کردند.
نفرات فوق جهت شرکت در مسابقات قهرمانی کشور که مهرماه برگزار خواهد شد به اردوی آماده‌سازی تیم لرستان دعوت می‌شوند.
در راه برگزاری مطلوب و منظم این دوره از مسابقات زحمات حامد امیری رییس کمیته‌ی قوی‌ترین مردان لرستان و از ورزشکاران بااخلاق لرستانی قابل تقدیر است.

 

 

نفرات برتر جام بانک‌ملی استان مشخص شدند
مجید کرامتی‌مقدم: مسابقات شطرنج جام بانک ملی لرستان در حالی به ایستگاه آخر رسید که روح‌الله شمسی بازیکن ارزنده دورودی باز هم قهرمان شد.
در پایان این مسابقات که با شرکت 36 نفر در خانه شطرنج خرم‌آباد برگزار شد، روح‌اله شمسی  با  6 و نیم امتیاز اول شد و علی‌رضا روح‌پرور با 5 ونیم، علی یاراحمدی با  5، سعید بیرانوند  با  5، شمس‌الدین سرابی با  4 و نیم و امین چنگایی با 4 و نیم امتیاز به ترتیب دوم تا ششم شدند.
 جایزه بهترین بازیکن زیر 16 سال به محمدرضا درویشی و جایزه بهترین بازیکن پیشکسوت نیز به ناصر ظهراب رسید.
در پایان این مسابقات از سوی مسوولان بانک‌ملی لرستان جوایزی به نفرات برتر اهدا شد.

 

 

برگزاری کلاس مربیگری ژیمناستیک در بروجرد
فرهاد داودوندی- بروجرد: یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 ژیمناستیک زیر نظر تربیت بدنی آموزش و پرورش بروجرد برگزار گردید.
مسئول تربیت بدنی آموزش و پرورش بروجرد در این خصوص گفت: کلاس مربی‌گری درجه 3 آقایان از 24 تا 26 شهریور در سالن ژیمناستیک منتظران اداره آموزش و پرورش بروجرد برگزار گردید.
ناصر گودرزی در ادامه بیان داشت: این برای اولین بار است که چنین کلاسی در سطح مربیگری ژیمناستیک در بروجرد برگزار می‌گردد.
وی افزود: 30 نفر از معلمان ورزش استان در این کلاس که زیر نظر استاد دشتی مدرس فدراسیون ژیمناستیک برگزار می‌شود شرکت کردند.

 

هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران
گهر در لحظه آخر زانو زد!
صبا قم 1 گهر دورود 0
گل: رامین رضاییان در دقیقه 94
شنبه 25/6/91، ساعت آغاز: 18:30، ورزشگاه یادگار امام(ره) قم
داور: جمشید محمدی، کمک‌ها: محسن فریمانی و رحیم شاهین
اخطار: میلاد سلیمان‌فلاح دقیقه 67 و مهدی مومنی 85 از صبا و تقی نایبی از گهر 85
صبا قم(سفید): حامد لک، مرتضی کاشی، مجید حیدری، سعیدصادقی(محسن خلیلی از دقیقه 53)، مجید هوتن، میلاد نوری(اکبر صادقی از دقیقه 71)، ابوالفضل ابراهیمی، رامین رضاییان، دیوید ویکروم، فرید کریمی، میلاد سلیمان‌فلاح(مهدی مومنی از دقیقه 80)، سرمربی: یحیی گل‌محمدی
گهر دورود(آبی کم‌رنگ): سعید رازانی، آرمان قاسمی، ساشا کلونیا، صابر محمدی، علی‌رضا محمد، رضا کاردوست(تقی نایبی از دقیقه 82)، مجید خدابنده‌لو(مجتبی زارع از دقیقه 53)، محمدرضا خرسندنیا، محمد پروین(مجید خمیسی از دقیقه 71)، مجیدباجلان و فرید عابدی، مربی: علی‌رضا پورمند
لحظات حساس:
دقیقه 3: شوت سنگین علی‌رضا محمد از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت
دقیقه 5: میلاد نوری در شلوغی محوطه جریمه گهر می‌توانست دروازه گهر را باز کند که سایه توپ را هدف قرار داد.
 دقیقه 7: پاس رو به جلوی مجید هوتن از جناح چپ در موقعیتی عالی در مقابل دروازه به میلاد سلیمان‌فلاح رسید که وی با ضربه‌ای بی‌دقت توپ را به بیرون زد.
دقیقه 22: سلیمان‌فلاح پشت مدافعان گهر صاحب توپ شد  اما در مسصافی تک به تک با رازانی توپ را با ضربه‌ای بد به بیرون زد.
 دقیقه 30: پس از حرکت پا به توپ میلاد سلیمان‌فلاح و پاس وی به دهانه دروازه، دیوید دویکروم با ضربه‌ای ضعیف توپ را به خارج زذ.
دقیبقه 53 : شوت خطرناک میلاد سلیمان‌فلاح را رازانی درازکش مهار کرد.
دقیقه 59: حرکت سریع مجتبی زارعی از سمت راست و شوت سرضرب او حامد لک را به واکنش وا داشت.
دقیقه 60: چرخش سریع محسن خلیلی در محوطه جریمه گهر و شوت محکم و زمینی وی با اختلاف ناچیزی به بیرون رفت تا بهترین موقعیت صبا از آغاز نیمه دوم با خوش‌شانسی تیم مهمان به گل تبدیل نشود.
 دقیقه 64: در یک رفت و برگشت در مقابل محوطه جریمه گهر، توپ به فرید کریمی رسید و شوت سنگین و خطرناک وی را رازانی به شکلی فوق‌العاده و دیدنی دفع کرد.
دقیقه 72: ضربه سر دیدنی محسن خلیلی با اختلاف ناچیزی راهی کرنر شد.
 دقیقه 77: فرید کریمی در محوطه جریمه گهر به شکلی مشکوک نقش بر زمین شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت. این صحنه، تنها صحنه بحث‌برانگیز بازی بود.
دقیقه 81: حرکت پا به توپ فرید عابدی، دفاع صبا را به هم ریخت و ضربه‌ی خطرناک وی با عکس‌العمل زیبای حامد لک دفع گردید.
 دقیقه 90: ضربه آزاد زیبای محسن خلیلی با عکس‌العمل سعید رازانی به گل تبدیل نشد.
نکات ویژه:
حدود 500 تماشاگر این بازی را از نردیک تماشا کردند که نیمی از تماشاگران متعلق به تیم گهر دورود بودند. تماشاگران گهر از ابتدا تا انتهای مسابقه، مشتاقانه به تشویق تیم خود مشغول بودند.
اتاق رسانه استادیوم یادگار امام قم و امکان دسترسی به اینترنت وایرلس در جایگاه خبرنگاران برای اولین بار فعال شد که ثمره سفر نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به قم بود.
شرح گل:
خروج اشتباه رازانی دروازه‌بان گهر که بازی خوب خودش را با این اشتباه خراب کرد با شیرجه رضاییان و ضربه او در محوطه جریمه گهر به گل برتری صبا تبدیل شد. رضاییان واقعاً روی این گل از خود مایه گذاشت.
 بهترین بازیکن:
محسن خلیلی که در نیمه دوم به زمین آمد با عملکرد خود همه را متحیر کرد. او اگر بدشانس نبود می‌توانست دو گل به ثمر برساند. فرید کریمی هم دیگر بازیکن خوب صبا بود.

 

     
 لیگ برتر جام خلیج فارس 
 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

نفت تهران

8

4

3

1

13

6

15

2

فجر سپاسی

8

4

2

2

15

6

14

3

سپاهان

8

4

2

2

12

7

14

4

صبای  قم

8

4

2

2

12

7

14

5

سایپا کرج

8

4

2

2

9

6

14

6

ملوان انزلی

8

3

4

1

10

8

13

7

تراکتورسازی

8

3

4

1

9

8

13

8

پیکان

7

4

1

2

12

14

13

9

استقلال

7

3

3

1

6

3

12

10

راه‌آهن

8

3

3

2

10

9

12

11

داماش گیلان

8

2

3

3

8

13

9

12

مس کرمان

8

2

2

4

5

7

8

13

آلومینیوم

8

1

4

3

4

6

7

14

پرسپولیس

8

1

4

3

5

8

7

15

فولاد اهواز

8

1

3

4

8

11

6

16

گهر دورود

8

1

3

4

7

11

6

17

نفت  آبادان

8

1

3

4

11

18

6

18

ذوب‌آهن

8

2

0

6

6

14

6

 

 

تارتار: گفتم فقط در پرسپولیس دستیار می‌شوم
 سرمربی مستعفی تیم فوتبال گهر دورود گفت: برای مربیگری در پرسپولیس باید ابتدا با ژوزه صحبت کنم.
مهدی تارتار گفت: یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس تلفنی با من تماس گرفت و می‌خواست بداند حاضرم به عنوان دستیار در پرسپولیس کار کنم یا نه. من هم گفتم دوست ندارم در هیچ تیمی دستیار شوم اما بحث پرسپولیس فرق دارد.
وی ادامه داد: به خاطر پرسپولیس و هوادارانش و شخص رویانیان که برای این تیم زحمت زیادی کشیده و اکنون این تیم در جدول شرایط خوبی ندارد گفتم حاضرم با پرسپولیس کار کنم آن هم به شرطی که ابتدا با ژوزه جلسه‌ای داشته باشم و شرح وظایفم را به طور دقیق بدانم.
تارتار در مورد اینکه امکان دارد با پرسپولیس در این فصل کار کند یا نه، گفت: نظراتم را به آن مسئول باشگاه پرسپولیس گفتم و قرار شد او این حرف‌ها را منتقل کند اما دیگر خبری نشده است.
سرمربی مستعفی گهر در مورد اظهارات ژوزه در نشست خبری امروز که گفته باید خودم دستیارم را انتخاب کنم، گفت: حرف او کاملا درست است. ژوزه حق دارد دستیارش را انتخاب کند زیرا در نهایت من باید با ژوزه کار کنم و در زمین تمرین برنامه را از او بگیرم. ژوزه مربی بزرگی است و پرسپولیس هم تیم بزرگی است، دستیاری در پرسپولیس دست‌کمی از سرمربیگری در تیم‌های دیگر لیگ برتر ندارد. من هم بخاطر هواداران و پرسپولیس و شخص رویانیان چنین پیشنهادی را قبول کرده بودم.
سرمربی مستعفی تیم گهر در مورد اینکه وضعیتش با این باشگاه به کجا رسید، گفت: از مسئولان گهر خواستم 20 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان و مربیان را پرداخت کنند و برای جذب دو بازیکن هم پول فراهم کنند زیرا 8 بازیکن از تیم گهر جدا شده‌اند که شماری از آنها بخاطر مشکلات مالی از تیم رفته‌اند. برای گهر زحمت کشیده‌ام و دوست ندارم این تیم را به حال خود رها کنم اما باید شرایط مالی را برای پرداخت مطالبات بازیکنان و همچنین جذب بازیکنان جدید را فراهم کنند.

 

 

پیمانکار ورزشگاه تختی دورود:
900 میلیون هزینه کرده‌ام و شهرداری دورود تا به حال یک ریال به من نداده است!
رضا طولابی: رضا سالاروند پیمانکار استادیوم تختی دورود در جمع خبرنگاران لرستانی در شهرستان کرج آخرین وضیت بازسازی استادیوم تختی دورود را اینچنین تشریح کرد:
تقریبا دو ماه پیش بنده با شهرداری دورود جهت ساخت و نصب اسکلت فلزی استادیوم تختی دورود قرارداد بستم، از آن تاریخ به بعد کار را شروع کردیم یک سری آهن آلات و لوازم خریداری کردیم تا الان هم به طور کامل سازه ی فلزی ورزشگاه آماده شده و در کارگاه ما در تهران می باشد . تا به این ساعت ما یک ریالی دریافت نکرده‌ایم، تا این جا هم هر جور که شده کار را رسانده  و حسن نیت خود را نشان داده‌ایم.
از این به بعد روند بازسازی به حمایت مسوولان برمی‌گردد. در ماه های گذشته حمایت که نشدیم بعضا با سنگ اندازی و بی تفاوتی برخی‌ها مواجه شدیم، تا به امروز 900 میلیون تومان از جیب شخصی‌ام هزینه کرده‌ام ولی یک ریال از کارفرما دریافت نکرده‌ام‌.
از چند چالش پیش روی ما یکی، آقای عابدی پیمانکار قبلی استادیوم می‌باشد که  اجازه‌ی انتقال سازه را به دورود نمی‌دهد. ایشان نیز دنبال طلب خود می‌باشد و حق دارد. روزهای آینده مقداری از سازه را به دورود منتقل خواهیم کرد تا مردم بدانند که ما کار کرده‌ایم اما تا به طور کامل مبلغ قراردادم را دریافت نکنم تمامی سازه را در استادیوم نصب نخواهم کرد.
سالاروند در ادامه افزود: اگر مسوولان به تمامی تعهدات خود عمل کنند بنده تا  پنجاه و پنج روز  دیگر استادیوم تختی دورود را آماده می‌کنم در غیر این صورت و اگر وضع به همین منوال پیش برود شاید تا دو سال دیگر هم استادیوم آماده نشود.

 


خداحافظی مدرسه پیرمردها با جام جهانی !
(تحلیل روان‌شناختی تیم ملی فوتبال کشورمان در رقابت‌های انتخابی جام جهانی)
دکتر علی‌رضا دهباش(روان‌شناس): آیا فوتبال فقط یک ورزش است؟ آیا اثرات فوتبال فقط در حد یک رشته ورزشی است؟
فوتبال یک پدیده اجتماعی است که بر فرهنگ ، سیاست ، اقتصاد وتقریبا همه چیز اجتماع اثر می گذارد. فوتبال فقط بوجود آورنده اشکها و لبخندها در یک مقطع زمانی خاص نیست.
براستی فوتبال چه نیرویی دارد که گاه میلیاردها نفر در سراسر جهان به تماشای یک مسابقه می نشینند.  در واقع می توان گفت فوتبال زبان مشترک و جهانی میان ملل مختلف است.
امروزه حتی سیاستمداران از فوتبال بهترین بهره برداری را می کنند. در جریان حمله امریکا به افغانستان در سال 2001 ، یکی از اولین اقداماتی که امریکائی ها در افغانستان انجام دادند برگزاری یک مسابقه فوتبال بین نیروهای ائتلاف (اشغالگر) و تیم ملی افغانستان بود. چرا؟
برای اینکه سیاستمداران می‌دانند فوتبال بعنوان یک محرک خوشایند اجتماعی در سراسر جهان عمل می کند و با برگزاری این مسابقه قصد داشتند از خشم و کینه مردم افغانستان  نسبت به خود بکاهند و خود را پیام آور صلح و دوستی جا بزنند. بلی فوتبال فقط فوتبال نیست.
به راستی آیا سیاستمداران و مسئولین ورزش ما هم ارزش فوتبال و تاثیر آن بر حوزه‌های مختلف اجتماع را می دانند؟
با این مقدمه به سراغ تحلیل روان شناختی تیم ملی فوتبال کشورمان در رقابتهای انتخابی جام جهانی می رویم. پس از قرعه کشی و گروه بندی تیمها همگان ضمن خشنودی از نتیجه قرعه کشی به این نتیجه رسیدند که راه صعود به جام جهانی در این دوره چندان دشوار نیست و باید بدون اما و اگرها به این رقابتها صعود کنیم. قرار گرفتن یک مربی خوش سابقه  به نام کی روش در راس تیم ملی نیز این امید را بیشتر کرد.
با شروع بازیها این امید کمی همراه با نگرانی شد. آنچه در بازی اول مقابل ازبکستان دیدیم تقریبا شبیه بازی یک گله بود که فقط دروازه ایران وجود داشت و در دقایق پایانی و شاید ازروی خوش شانسی ما ایرانیها بود که روی یک ضد حمله و همکاری دو جوان فوتبال ما (خلعتبری و انصاری فرد) به گل و یک پیروزی خفیف و البته ناعادلانه رسیدیم.
آن زمان همه با این توجیه که مربی تیم ملی نیاز به زمان بیشتر ی دارد و با ید حمایت از تیم ملی در اولویت باشد ،کنار آمدند و زبان منتقدین بسته شد.
در بازی با قطر در حضور صدهزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی به نتیجه ای بهتر ازمساوی نرسیدیم. در بازی با لبنان هم با یک دنیا ادعا و با ستاره های حبابی خود به دو رکورد شگفت آور دست یافتیم و آن هم خوردن گل از لبنان و باخت تاریخی به این تیم بود چرا؟
در یک بررسی ساده در مورد نقش عوامل روانشناختی تاثیر گذار بر عملکرد تیم ملی می پردازیم. بر این اساس می توان گفت که معنای کلیدی انگیزه کسب موفقیت است که بیشتر آن به شخصیت مربی بستگی دارد مانند رفتار دادن هیجان به بازیکنان در بهتر کردن خودشان وقبول این که آنان قادر به پیشرفت هستند.
حال این سئوال مطرح می شود که آیا آقای کی روش در این مورد موفق بوده است ؟ آیا توانسته با ایجاد انگیزه پیشرفت در بازیکنان ، تیم ملی را به سمت عملکرد مطلوب هدایت کند؟ با نگاهی به نتایج که اول برد، دوم مساوی و سوم باخت به دست آمده است می بینیم که پاسخ خیر است و تیم روند ی کاملا نزولی را طی می کند.
شاید با در نظر گرفتن سن این مربی و مشاهده علائم رفتاری ایشان بتوان گفت که میزان هیجان خواهی ایشان بسیار پایین است و با این کاراکتر توانایی تهییج و تحریک بازیکنان تیم ملی را نداشته باشد. داشتن یک ویژگی خاص شخصیتی ،  به تنهایی اختلال و اشکال نیست اما در فوتبال این ویژگی لازم و ضروری است.
در بسیاری از موارد، دلیل شکست افراد در انجام وظایف شغلی ناشی از همسو نبودن ویژگی های شخصیت شاغل و ویژگیهای شغلی است که به عهده دارند. در مورد آقای کی روش شاید اغراق نباشد که بگوئیم  که ایشان دارای برخی صفات شخصیتی خاص است که می تواند در عملکرد ایشان تاثیر منفی داشته باشد.  در واقع از دید روان شناسی کار شخصیتهای همه چیز دان داری این ویژگی ها هستند :
 فکر می کنند در همه زمینه ها متخصص هستند ، متکبر هستند ، اگر اشتباه کنند حالت تدافعی به خود می گیرند .
آیا کی روش تا به حال اینگونه نبوده است؟ آیا تا به حال انتقاد پذیر بوده یا کاملا تدافعی عمل کرده است؟ ایشان پس از بازی با لبنان گفتند: شما نمی توانید بخاطر این اشتباه بازیکنان و تیم را سرزنش کنید !
همچنین دو ویژگی که افراد منفعل از آن برخوردارند عبارتند از:
 - چهره ای سرد و بی احساس دارند ، نگاه های خیره و بی تفاوت دارند.
وقتی واکنش کی روش را پس از بازی با قطر و لبنان مورد مطالعه قرار می دهیم دو ویژگی فوق را در رفتارش بوضوح در می یابیم و انگار این آقا بقول معروف ککش هم نمی گزد که تیم ما در چه سراشیبی قرار گرفته است.
اگر بخواهیم تمام ناکامی های تیم ملی را بعلت  عملکرد مربی تیم  بدانیم راهی به دور از انصاف پیموده ایم. وقتی عملکرد بازیکنان تیم را مورد بررسی قرار می دهیم  چند نکته مهم توجه هر فوتبال دوستی را جلب می کند. شاید ابتدایی ترین آن میانگین سنی بالای تیم است که تیم ما را به مدرسه پیرمردها تبدیل کرده است بویژه در خط هافبک تیم ، که در واقع موتور محرکه تیم باید باشد این موضوع  بعنوان یک کاتالیزور منفی  کاملا خود را نشان داده است وتیم را فاقد  سرعت و شادابی و جنگندگی کرده است.
موضوع دیگربی انگیزگی بازیکنان است. اکثر بازیکنان تیم ملی کسانی هستند که اشباع شده اند و افکار آنها بیش از آنکه درگیرفوتبال باشد به مسائلی دیگر مانند مسائل اقتصادی متمرکز است.بازیکنانی که به لطف رسانه ها به شهرت بیش از اندازه رسیده اند دچار اعتماد به نفس کاذب نیز هستند و برای تیمهایی که از سابقه  نسبتا خوبی برخوردارند بزرگترین مشکل می تواند اعتماد به نفس بیش از حد و خشنودی از خود باشد. همانگون که در بازی با لبنان از همین ویژگی ضربه خوردیم.
به راستی چرا بازیکنانی که مدتها در ترکیب تیم باشگاهی خود قرار نگرفته اند و یا عملکرد قابل قبولی نداشته اند چرا در ترکیب تیم قرار می گیرند؟
تیم ما فاقد انگیزه پیشرفت است. انگیزه پیشرفت در ورزشکاران ویژگی ارزشمندی به شمار می‌رود و از همین رو ، به این حوزه از روان‌شناسی توجه بسیاری شده است .پیشرفت عبارت است از میل به انجام دادن خوب کارها در مقایسه با معیار برتری. این نیاز افراد را برای جست‌وجو کردن «موفقیت در رقابت با معیار برتری» با انگیزه می‌‌کند. انگیزه پیشرفت نشانه های رفتاری زیر را به همراه دارد: 
برای به انجام رساندن کاری دشوار به گونه ای پردوام, سخت, پیگیر و بی امان تلاش کردن. 
در راستای هدفی دوردست و بزرگ همه مساعی خویش را به کار گرفتن و با همه وجود تان خود را وقف ان  هدف کردن. 
در برنده شدن مصمم بودن. 
برای به انجام رساندن هرکاری به بهترین شیوه تلاش کردن.
از رقابت جدی لذت بردن. 
به واسطه حضور دیگران بر پیشگام بودن , برانگیخته شدن. 
نیروی اراده خویش را به کار بستن و برملالت و  خستگی چیره شدن.
با مرور بازیهای تیم ملی هیچ نشانی از این ویژگی ( انگیزه پیشرفت ) در بازیکنان نمی بینیم.
به نظر شما آیا ویژگی های فوق در بازیکنان تیم ملی دیده می شود؟
بیل بیسویک روان شناس ورزشی سابق تیم منچستر یونایتد می گوید: انگیزه لازم است زیرا بازیکن قصد دارد برنده شود و در یک تیم ورزشی بیشترین انگیزه باید وجود داشته باشد، زیرا بازیکنان می خواهند با هم برنده باشند.
بدون تعارف و با احترام به عرق ملی همه هموطنان و احترام به مجموعه تیم ملی ، باید گفت با ادامه رویه فعلی تیم ما به جام جهانی نمی رود و باید خداحافظی با جام جهانی را باور کرد.
اگر بخواهیم بیش از این صبر کنیم بدون شک در آینده و پس از بازی با کره کار بسیار دشوارتر خواهد شد و بایست دست به دعا شویم تا تیمهای دیگر برای ما بازی کنند و هزار اما و اگر و...
تیم ملی نیاز به یک خانه تکانی دارد وفدراسیون نباید دست روی دست بگذارد. متاسفانه فدراسیون به جای آنکه ناظر بر کار کی روش باشد و به ارزیابی عملکرد وی بپردازد اختیار تام را به او داده و به قول معروف ریش و قیچی دست اوست!
این تیم با بازیکنان مسن و بی انگیزه به هیچ جایی نمی رسد و تیم نیاز به خون تازه و نیروی جوانی دارد. به لیگ نگاه کنید . تیمهایی که بی ادعا و با انگیزه و بدون ستاره های حبابی کار می کنند به بالاهای جدول آمده اند و کهکشانی ها ! رتبه هایی خجالت آور را کسب کرده اند.
تیم ملی در سه بازی فقط یک گل زده است آیااین یعنی ضعف در گلزنی نیست؟ در چنین شرایطی آیا جلال رافخایی پر انگیزه که آقای گل لیگ هم هست نمیتواند کمک حال تیم باشد؟
از 9 تیم اول لیگ فقط 7 بازیکن در تیم ملی وجود دارد اما از تیمهای کهکشانی پایین جدولی ، تا دلتان بخواهد.
به اعتقاد بیل بیسویک روان شناس تیم منچستر بازیکنان و مربیان پنج پله برای رسیدن به عملکرد مطلوب را باید در نظر بگیرند: گام اول: شیوه زندگی ،گام دوم : فیزیکی ، گام سوم:فنی ، گام چهارم ذهنی ، گام پنجم هیجانی .
تیم ملی ما بدون شک در این پنج گام مشکلاتی دارد که اینچنین نتیجه گرفته و و ظیفه روانشناس و کادر فنی تیم است که به این موضوع رسیدگی کنند.
به نظر نگارنده بایستی برای تعدادی از بازیکنان تیم ملی بازی خداحافظی با شکوه برگزار کرد و از زحمات گذشته شان قدر دانی نمود و برخی دیگر نیز فعلا نمی توانند این تیم را به سر منزل مقصود برسانند. ورود جوانان با انگیزه و جویای نام از هر ستاره کاغذی دیگری برای تیم سودمند تر است.اگر می خواهیم کابوس خداحافظی با جام جهانی را کنار بزنیم باید به فکر تغییررویه باشیم ودر غیر اینصورت و با ادامه روند کنونی حتما خداحافظی می کنیم. امید است با احساس مسئولیت اجتماعی و ملی فوتبالدوستان ومتخصصین و پیشکسوتان این حوزه یک جنبش اجتماعی مثبت و حمایت کننده برای تیم ملی ایجاد شود و با تصمیم مسئولانه دست اندر کاران فوتبال کشورمان شرایط صعود به جام جهانی فراهم شود.
 

 

 

به مناسبت یکمین سالگرد درگذشت ناصر میرزایی و به همت هیأت فوتبال استان البرز:
برتری تیم فوتسال خبرنگاران استان البرز مقابل لرستان
ایسنا لرستان: تیم فوتسال خبرنگاران ورزشی البرز موفق شد تیم خبرنگاران لرستان را شکست دهد.
به مناسبت یکمین سال درگذشت ناصر میرزایی، به همت هیأت فوتبال البرز و باشگاه گهر دورود، دیدار دوستانه تیم فوتسال خبرنگاران البرز و خبرنگاران لرستان برگزار شد.
 در این دیدار که در سالن مجتمع فرهنگی ورزشی پردیس کشاورزی استان البرز برگزار شد تیم خبرنگاران البرز موفق شدند با نتیجه 7 بر 5 تیم لرستان راشکست دهند.
جعفر اسدی بازیکن تیم البرز با زدن دو گل و دادن سه پاس گل بهترین بازیکن میدان شناخته شد.
تیم البرز با ترکیب هومن ناظمی، مجتبی علیمردانی، مهدی دهقان، مرتضی تاجیک، جعفر اسدی، حشمت بهادری، مهدی جدیدی، بهزاد رستمی، امیر ملک‌محمدی به میدان رفتند و در مقابل تیم خبرنگاران لرستان با ترکیب اسماعیل حیدرپور، مهران مریدی، وحید کاظمی‌ذهابی، ابراهیم شریفی، رضا باقری‌طولابی، رامین جانی‌پور، سیداحمد موسوی، سعید مالگوچی، محمد یاراحمدی و نوید کشاورز در میدان حاضر شدند.
در این دیدار برای تیم لرستان ابراهیم شریفی ۳ بار، رضا طولابی و اسماعیل حیدرپور موفق به گلزنی شدند.
در حاشیه:
1- هیأت فوتبال البرز با نصب بنرهایی در سطح شهر کرج که عکس زنده‌یاد ناصر میرزایی روی آن‌ها حک شده بود، تبلیغات جالبی برای این بازی انجام داد.
2- پس از پایان این دیدار از خبرنگاران هر دو تیم از سوی هیأت فوتبال استان البرز با اهدای لوح یادبود تقدیر شد.
3- تیم لرستان برخی از بازیکنان خود از جمله فرهاد داودوندی، رضا جایدری، محمود داودی‌نژاد و یعقوب دالوند را به دلیل مشغله کاری به همراه نداشت.
4- به جاست مسوولان ورزش و هیأت فوتبال لرستان نیز همت به خرج دهند و حداقل برای بازی برگشت این دو تیم مقدماتی فراهم آورند و چند بنر با تصاویر استاد میرزایی در سطح شهر نصب کنند!

حمایت خوبی از تیم ورزشی نویسان البرز انجام می‌دهیم

نایب رئیس هیات فوتبال استان البرز پس از پایان این دیدار ضمن تشکر از بازیکنان تیم استانش به خاطر کسب این پیروزی اظهار داشت: هیأت فوتبال استان البرز حمایت خوبی از تیم ورزشی نویسان البرز انجام خواهد داد تا این تیم با برگزاری تمرینات به یک تیم آماده تبدیل شود.

بهروز یمینی ادامه داد: ما سعی خود را انجام خواهیم داد تا دیدارهای دوستانه ای بین خبرنگاران البرز با تیم های شهرستانی برگزار کنیم.
وی در پایان یادآور شد: خبرنگاران استان البرز در تهیه و انعکاس خبر همیشه تلاش های فراوانی انجام داده‌اند و سعی ما این است تا به نحوی از زحمات این عزیزان تشکر کنیم.

 

 

تارتار: آبرویم را از سر راه که نیاورده‌ام/ امکان ندارد دیگر به گهر برگردم
خبرگزاری فارس: سرمربی سابق تیم فوتبال گهر دورود گفت: آبرویم را ذره ذره طی سال‌ها جمع کرده‌ام و نمی‌خواهم به دلیل بی‌تدبیری برخی‌ها آن را به راحتی از دست بدهم، بر همین اساس تصمیم به قطع همکاری با این تیم گرفتم.
مهدی تارتار اظهار داشت: این تیم شرایط لازم برای شرکت در مسابقه‌های لیگ برتر فوتبال را ندارد، به همین دلیل روز دوشنبه با تمامی بازیکنان خداحافظی کرده و از این تیم جدا شدم. متاسفانه مسوولان شهرداری، برنامه‌ها را جدی نگرفتند و ما عملاً برنامه‌ای برای این تعطیلات نداشته و این مدت به بطالت گذشت.
وی ادامه داد: بازیکنان تیم، مطالبات خود را از باشگاه دریافت نکرده و در زندگی روزمره و عادی خود به طور جدی با مشکل رو به رو شده‌اند. خوش‌شانس بودم که 20 درصد قرارداد خود را دریافت کرده‌ام، خیلی‌ها هنوز این مقدار را هم نگرفته‌اند. همچنین روز دوشنبه هم موعد دریافت قسمت دیگری از مطالباتم بود که متاسفانه چک برگشت خورد.

 

 

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس:
اگر مسوولان شهرداری نمی‎توانند تیم را حمایت کنند کنار بکشند
خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی از عدم تحقق تعهدات شهرداری دورود انتقاد کرد.
عباس قائدرحمت افزود: علت رفتن تارتار عمل نکردن مسوولان شهرداری دورود به تعهداتش است.
وی با اشاره به تکمیل نشدن ورزشگاه تختی دورود ادامه داد: در بحث ساخت و ساز ورزشگاه، به خاطر تشریفات هماهنگی‌هایی انجام شده که قرار است به یاری خدا بار مالی شهرداری سبک شود.
قائدرحمت با اشاره به این که شهرداری و شورای شهر متعهد شده‏اند هزینه‏های جاری تیم را تأمین کنند، تصریح کرد: قرار بوده دهم شهریور چک‎های بازیکنان پرداخت شود، متأسفانه این کار انجام نشد و 10 روز دیگر از تیم مهلت گرفتند اما این بار هم چک‏های بازیکنان پرداخت نشده است.
وی با بیان این که وظیفه نماینده نظارت بر اجرای قانون است، اظهار کرد: در حال پیگیری از استانداری هستم آقای استاندار به معاونین و مدیر کل ذیربط دستور داده ظرف مدت کوتاهی کارهای مربوط به ورزشگاه دورود را انجام دهند اما تاکنون 3 ماه گذشته، چه کاری انجام داده‌اند؟
قائدرحمت پاسخ به این سؤال که چرا شهرداری به تعهدات خود عمل نمی‎کند، بیان کرد: اگر نمی‎توانند به تعهدات خود عمل کنند، اعلام کنند؛ آقای تارتار هم به آنها تذکر داده که اگر نمی‎توانند تیم را حمایت کنند کنار بکشند تا شاید کسان دیگری برای حمایت از تیم قدم پیش بگذارند.
وی با اعلام این که ما قطعاً تیم را در دورود و استان نگه می‎داریم، گفت: آقایان پولی را از جاهایی قرض گرفتند و قسمتی را هم از خودشان پرداخت کردند و قسط اول بازیکنان را دادند و الان که قسط بعدی رسیده باز همین داستان ادامه دارد.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر شهرداری و شورای شهر توان مالی ندارند، راه آن مشخص است؛ اگر کنار بکشند ممکن است افراد دیگری برای حمایت از تیم بیایند اما تا زمانی که این آقایان اسپانسر هستند کس دیگری به میدان نخواهد آمد.
قائدرحمت یادآور شد: ما یک شرط داریم برای ما فرقی نمی‎‏کند چه کسی اسپانسر باشد و یا چه کسی مدیر تیم باشد، شرط مردم که من باید از آن حمایت کنم این است که این تیم باید در دورود و به نام دورود باقی بماند.