عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

خرم‌آبادی‌ها اجازه‌ی حضور به گهر در خرم‌آباد را ندهند
ساعت ٤:۳٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

چکیده برخی مطالب و نظرات خوانندگان و مردم:

 

 

برخی مردم لرستان: دورودی‌ها در تقابل بین مردم استان و دلال‌ها و سودجویان، آن‌ها را به ما ترجیح دادند پس نباید در هیچ‌کجای لرستان به آن‌ها ورزشگاه بدهند. بروند شهر خودشان بازی کنند و بودجه‌اش را هم نماینده‌شان جذب کند

 

حالا که شهرداری دورود پول ندارد و مالک تیم شده، لطفا برای مدتی شخض مرا مالک باشگاه کنید چون غیرت دارم! (برای اداره باشگاه غیرت کافی نیست! از کجا معلوم از روی طمع نبوده؟ کسی که توانایی انجام کاری را ندارد و آن را بر عهده می‌گیرد خائن است نه قهرمان)

 

لطفاً  آن را به خرم‌آباد یا سایر شهرهای استان نیاورید چون فقط مال دورودی‌هاست، اما از نظر دورودی‌ها هزینه‌ و امکانات تیم‌‌شان را بقیه باید تامین کنند!

 

 ____________________________

اخبار و نظرات برخی خوانندگان وبلاگ در مورد تیم گهر  دورود

 

 

این آخرین مطلبی است که در این بخش درج می‌شود. امیدوارم با خواندن مطالب زیر متوجه باشید مقصر اصلی چه کسی است و چرا مردم و خبرنگاران لرستانی دوست ندارند تیم گهر در خرم‌آباد بازی کند:

 

برای آخرین بار:
 پاسخی به تفرقه‌افکنان بین لرستانی‌ها
ساسان عسکری‌عالم: شما فقط کافیست که نظرات و مطالب خیلی از وبلاگ‌های غیر خرم آبادی و همچنین سخنان  آقای بهرنگ دالوند شهردار دورود و صحبت‌های خیلی از مردمان سایر شهرهای استان را در این چند ماهه بخوانید و سپس حتما به وبلاگ‌نویسان خرم آبادی و خیلی از مردمان خرم آباد حق می‌دهید که کاری را کنند که در این چند روزه دارند انجام می‌دهند.
قبل از هرچیزی باید گفته شود که عامل این نوشتار، صحبت‌هایی ست که اکثریت هواداران دورودی و غیر دورودی گهر در این چند ماه در نظراتشان در وبلاگ‌ها و سایت‌ها و حتی برنامهٔ نود متوجه مردمان خرم آباد در درجهٔ اول و سپس در بخش دوم متوجه سایر هم استانی‌های خود کرده‌اند. صحبت‌هایی که در این مدت عده‌ای فرصت طلب هم از آن استفاده کرده و گفته‌های خودشان و آرزوهای دیرینهٔ خودشان را که تفرقه میان لرستانی‌ها بوده است را به سر منزل مقصود برسانند. در این بین مردم کوچه و بازار (نه وبلاگ نویسان و بسیاری از مردمان محترم دورود و سایر لرستانی‌های عزیز) هم به طرف آن‌ها رفته و حرف آن‌ها را باور کرده و با تعصبی کورکورانه دائما در حال تیر زدن و زخم زدن به هم قومی‌های خودشان هستند. اتفاقی که شایسته مردمان این دیار نیست، اما چه می‌شود کرد که سخت است در افکار مردمان کوچه و بازار، آنچه که واقعیت است را قبولاند. این اتفاق و هجمه از دو سو وجود دارد! اما باید دانست آنهایی آغاز کنندهٔ این اتفاقات شوم بوده‌اند، که به جای نزدیکی مردمان این دیار قدم در مسیری گذاشته‌اند که ‌‌نهایت آن را هم اکنون شاهد هستیم!
۱. آن‌ها می‌گویند شما قصد دارید تیم ما را بدزدید یا اگر تیم به خرم آباد یا سایر شهرهای استان برود دیگر به دورود بر نمی‌گردد.
پاسخ: خیر ما در خرم آباد نیازی به حضور تیم گهر و برگزاری بازی‌های این تیم در خرم آباد نداشتیم و نخواهیم داشت.شهر خرم آباد سابقه‌ی داشتن تیم هبه شده را دارد، که به شکست منجر شده، همانطوری که پاس در همدان و پیکان در قزوین به شکست خوردند!اما داتیس و دارتاک با شروع از پایین ترین سطح فوتبال کشور یعنی لیگ‌های استانی روز به روز پیشرفت کرده ما علاقه‌مندیم امسال با تمام قوا از تیم‌های شهرمان حمایت کنیم!
باید به این دسته از هوادران محترم گهر گفته شود که در زمان صعود گهر به لیگ بر‌تر به خاطر وجود بودجهٔ بازسازی ورزشگاه تختی خرم آباد مصوب مجلس شورای اسلامی که مقداری آن از سال ۹۰ و رقم دقیق ۳۵۰ میلیون تومان برای سال ۹۱ بوده است و باید این ورزشگاه بازسازی می‌شد، مسئولان شهری و استانی بیان کردند که تا زمان بازسازی ورزشگاه تختی دورود، تیم در خرم آباد بازی کند! اما هواداران چه کردند؟ با دامن زدن به بحث‌های خلاف واقع کسانی که در جهت تفرقه میان لرستانی‌ها گام بر می‌داشتند توانستند آن‌ها را مجاب کنند که بازی در کرج بهتر از خرم آباد یا جایی دیگر از استان است! برخی از هواداران برای همین وبلاگ هم کامنت گذاشتند که اگر تیم به خرم آباد برود، مردم دورود همه چیز را به آتش می‌کشند (هنوز نظر آن خواننده عزیز که خود را دورودی معرفی می‌کرد در قسمت نظرات وبلاگ وجود دارد)، یا نمونه‌ای دیگر از کامنتهای فردی با نام یار احمدی در کامنتی عنوان کرده بود که بروجردی است و خوشحال است که کار‌هایشان به نتیجه رسیده است و تیم در خرم آباد بازی نخواهد کرد. این‌ها تنها بخشی از نظرات کسانی است که کم نیستند، بلکه اکثریت نظرات وبلاگ‌هایی هستند برای اتحاد لرستانی‌ها می‌کوشیدند، اما آن‌ها هیزم در آتش تفرقه اندازان انداختند و حالا همچنان بر نظرات خود ایستاده‌اند و پافشاری می‌کنند.

۲. آن‌ها می‌گویند محرومیت شهر ما حاصل از مسئولان خرم آباد و کلا خرم آباد است یا هرچه می‌کشیم از دست خرم آباد است اما از آنطرف می‌گویند، اگر ما نبودیم شما هیچ چیز نبودید، یا می‌گویند ما صنعتی‌ترین شهر استان هستیم، یا ما دارای کارخانه‌های متعدد هستیم (خواهش می‌کنم کامنت ننویسید که اینگونه نیست و شما به این حرف‌ها توجه نکنید، این عین حرف اکثریت کسانی است که کامنت می‌نویسند و مدام ما، ما می‌کنند و دیگران را متهم همهٔ نابسامانی‌ها می‌دانند)

پاسخ: اگر شما محروم هستید و محرومیتتان حاصل از خرم آباد بوده است:

الف) خوب خرم آباد در مجلس شورای اسلامی، تنها ۲ نماینده دارد، و سایر شهرهای استان ۷ نماینده. می‌بینید که اکثریت در اختیار شهر‌هایی است که آن‌ها مدعی محرومیت در آن هستند! در ابتدایی‌ترین فعالیت یک نماینده استان می‌توان به انتخاب استاندار و یا دخالت در نحوهٔ انتخاب استاندار دانست! اگر آن‌ها نتوانسته‌اند استاندار را مجاب به فعالیت برای محرومیت زدایی و صرف هزینه‌ها از محل بودجهٔ استان بکنند، این گناه اقلیت ۲ نفری نمایندگان خرم آباد در مجلس نیست! این گناه کسانی است که در اکثریت بوده‌اند و می‌توانسته‌اند فعالیتی در خور داشته باشند اما نتوانسته و یا نخواسته‌اند که کاری از پیش ببرند. و یا آنها با وجود اکثریت داشتن نمایندگانشان چرا نتوانسته‌اند بودجه‌ای مناسب برای شهرشان در بودجه‌ی سالانه‌ی کشوری بگیرند!؟

ب) کارخانه‌های شهرهای استان اعم از کارخانه‌های کاشی جم و سامان و داروسازی اکسیر و صنایع زرهی دورود و سیمان دورود و چند کارخانهٔ دیگر، که فعال هم هستند، در شهرهای کسانی افتتاح شده است که می‌گویند ما هیچ چیز نداریم! (نا‌گفته نماند که این کارخانه‌ها کمترین حق مردمان این شهر‌ها است و بیشتر از این‌ها برای اعتلای شهرهای استان نیازمند است.) اگر هیچ چیز ندارید!؟ و در محرومیت کامل به سر می‌برید باید بدانید تمام کارخانه‌های شهر خرم آباد در تعطیلی کامل هستند! و نرخ بیکاری در شهر ما بیشتر از سایر شهرهای استان است! بحمدلله دارد کارهایی می‌شود که از این خمودگی خارج شویم اگر این تفرقه‌ها بگذارد همه از آن سود خواهیم برد. اما روی صحبتم با کسانی است که مدام می‌گویند هرچه می‌کشیم از خرم آباد است اما در آن روی سکه می‌بینیم که آن‌ها دارند و ما نه!! پس ما چه گناهی کرده‌ایم که مجبوریم مدام در این استان سنگ تهمت‌ها و افترا‌ها را بخوریم در حالیکه دیگران حتی حاضر نیستند بپذیرند که یکی از مهم‌ترین عامل‌های عقب ماندگی و محرومیت تفرفه است! هنوز دعواهای نمایندگان و خروج پتروشیمی از استان از خاطرمان پاک نشده است! پتروشیمی به اراک رفت اما ببینید که ساوه و محلات و فراهان چگونه از وجود این نعمت که ما با تفرقه و دعواهای پوچ از خود گرفتیم، بهره بردند!
ج) می‌گویند اگر شهرداری دورود پا پیش نمی‌گذاشت امروز گهر در مشهد، ساوه، کاشان، اصفهان و یا سایر شهرهای کشور بازی می‌کرد، می‌گویند شهرداری دورود غیرت کرده است که این کار را پذیرفته است!
پاسخ) از تمام کسانی که این جمله را تکرار می‌کنند می‌پرسم آن روز که تیم به ارومیه داشت می‌رفت و با همت استاندار از آن اتفاق شوم جلوگیری کرد چرا کسی در دورود پا پیش نگذاشت و مسئولیت بپذیرد؟! چرا نماینده دورود در آن زمان فعالیتی در خور و شایسته برای تیم گهر انجام نداد؟ استاندار لرستان (و نه استاندار خرم آباد که تکه کلام عده‌ای شده است) وظیفه‌اش را در قبال گهر دورود به بهترین نحو ممکن انجام داده است، دادن بودجه‌ای مناسب برای بازسازی ورزشگاه تختی دورود در حدود یک میلیارد و دویست میلیون تومان و هم چنین گرفتن امتیاز تیم گهر به صورت مجانی برای شهرداری دورود به جای پرداخت شش تا هشت میلیارد تومان برای خرید امتیاز این تیم توسط شهرداری دورود. وظیفه‌ای را که استاندار برای گهر انجام داده است، وظیفه‌ای بوده است که از طرف تمام لرستانی‌ها انجام داده است، پس کسی بدهکار برخی از هواداران متعصب گهر نیست!!! وقتی شهرداری این شهر قبول مسئولیت کرده است پس دیگر نباید از کسی انتظار کمک داشته باشد،آیا می‌شود کسی وظیفه کسب درآمد در خانوده را قبول کند و انتظار داشته باشد کسی هزینه‌های خانواده را تامین کند؟ ولی متاسفانه می‌بینیم که مدیریت شهرداری دورود در پرداخت دو قسط از قرارداد بازیکنان و مربیان دورود عاجز مانده است و دیگران دارند به جای آنان به پرداخت هزینه‌های می‌پردازند و یا ریش گرو می‌گذراند!

از هواداران متعصب گهر می‌پرسم آیا داشتن غیرت و پا پیش گذاشتن کافی بود؟! می‌بینید که کافی نبوده است! مگر غیر این است که تیم از دورود خارج شده است!؟ نکند آن‌ها فکر می‌کنند تیم گهر دارد در دورود بازی می‌کند؟! پیش آن‌ها احتمالا که نه، به طور قطع و یقین همین که تیم در درجهٔ اول در خرم آباد و در درجهٔ دوم در سایر شهرهای استان بازی نمی‌کند و ۵۰۰ کیلومتر آنطرف‌تر بازی می‌کند کافی به نظر می‌رسد!
۴) برخی از هواداران متعصب گهر می‌پرسند که اگر تیم شهر شما بود حاضر بودید که تیم شهرتان مثلا در دورود بازی کند؟
الف) باید به استحضار این دسته از هواداران گهر برسانم که تیم خیبر خرم آباد بنا به دلایلی در سال‌های آخر دههٔ ۶۰ در بروجرد و پلدختر به میدان رفته است! ما نه تنها در آن زمان، بلکه در همین تاریخ و حضور گهر در لیگ بر‌تر چشم داشتی به تیم لیگ برتری دورود، نداشته و نخوهیم داشت، اما حاضریم و راضی که تیممان در استان خودش بازی کند اما ۵۰۰ کیلومتر آنطرف‌تر نرود! تا انگشت نمای خاص و عام نشویم!
ب) به این دسته از هواداران گهر دو مثال را می‌گویم یکی عینی و دیگری خیالی!
-سال قبل مس رفسنجان با وجود اینکه تمام ملزومات‌ای اف سی را داشت، اما تنها به دلیل بعد مسافت، حاضر شد در کرمان بازی کند و حاضر به خارج از استان کرمان نشد! کسی هم تیم را از رفسنجان ندزدید، فقط چون ای اف سی و فدراسیون موافقت نکردند، نتوانست در شهر خود میزبانی کند!آیا آنجا از این دعواها خبری بود؟خیر!به هیچ وجه!اگر هم بود، همه قبول کردند که تیم باید در استان بماند و خارج نشود!شما فقط ببینید که چطور با اتحاد نگذاشتند امتیاز تیمشان به همدان منتقل شود!
-آیا به نظر شما اگر بر فرض محال تراکتور سازی تبریز قادر به بازی در تبریز نباشد هواداران این تیم حاضر می‌شوند تیمشان به خارج از استان آذربایجان شرقی برود؟!؟ خیر! هرطور شده است در یکی از شهرهای اطراف تبریز امکان میزبانی را فراهم خواهند کرد!
۵) می‌گویند چرا ورزشگاه پانزده هزار نفری خرم آباد و یا ورزشگاه تختی خرم آباد بودجهٔ بازسازی دارد؟!؟
این دسته از هواداران متعصب گهر گویا دارای کمترین اطلاع از وضعیت تخصیص بودجه هستند!
الف) ورزشگاه پانزده هزار نفری خرم آباد، ورزشگاهی است که از سال ۸۲ باید عملیات ساخت آن آغاز می‌شده است  و در سال 84-85 افتتاح می‌شده است و همچنین در سفر رهبری به استان لرستان در سال ۷۰ قرار بر این بوده است ورزشگاهی با ظرفیت بیشتر ساخته شود که متاسفانه ساخت آن تا کنون عقب افتاده است و حالا توانسته بودجهٔ مهر ماندگار گرفته و امیدواریم اگر مشکلی پیش نیاید در خرداد سال ۹۲ این ورزشگاه افتتاح شود! (در چند مطلب و همچنین در سطور بالا مسئله بودجهٔ ورزشگاه تختی خرم اباد هم توضیح داده شده است) همچنین باید بگویم تنها ورزشگاه تختی خرم آباد بودجه بازسازی ندارد بلکه ۶ ورزشگاه دیگر در استان نیز دارای بودجه بازسازی هستند و نیز ۴۸ پروژه در استان بودجهٔ مهر ماندگار دارند که گمان کنم در این بین خرم آباد دارای ۱۵ پروژهٔ مهر ماندگار است!

ب) حالا که ورزشگاهی در گوشه‌ای دیگر از استان ساخته می‌شود، بدانید که شما نیز از وجود آن بهره خواهید برد! و حتی می‌بینید اگر گهر به دسته پایین‌تر سقوط کند ورزشگاهی برای شما یادگار خواهد ماند (در صورتی که شهرداری دورود به تعهداتش عمل کند)

ج) ورزشگاه‌های کشور در تملک سازمان ورزش و جوانان آن استان هستند که به صورت رایگان ورزشگاه تختی دورود به شهرداری دورود داده شده است و نیز کمکی یک میلیارد و دویست میلیون تومانی برای بازسازی آن! اما متاسفانه با همجه‌ها می‌گویند چرا ورزشگاهی در اختیار آن‌ها قرار داده نشده است!؟ ورزشگاه که رایگان، پول بازسازی هم موجود دیگر چه می‌خواهند بعضی از هواداران متعصب گهر؟ ما بیاییم بیل و کلنگ بگیریم و بسازیم خوب است؟! راضی می‌شوید؟ ما ورزشگاه بشویم خوب است؟!معلوم نیست حرف حساب برخی از این هواداران چیست!؟

د) بخشی از بودجهٔ تخصیص یافته به ورزشگاه تختی خرم آباد که مصوب از پیش بوده و ربطی به صعود گهر دورود نداشته است، در هفته‌های ابتدایی از خرم آباد داشت گرفته می‌شد و صرف ورزشگاه تختی دورود می‌شد و حتی بازسازی آن با تعطیلی روبرو شد! (باور بفرمایید اگر ورزشگاه تختی دورود را طبق وعده می‌ساختند و بازسازی می‌کردند ما راضی می‌شدیم که امسال ورزشگاه تختی خرم آباد بازسازی نشود، صرفا برای این خاطر که هم استانی‌هایمان سربلند باشند!
در پایان می‌گویم که امیدوارم به زودی‌‌ همان طوری که هجمه‌های اخیر عده‌ای از هواداران متعصب گهر به خرم آباد آغاز شده و در برنامه نود و طومار نویسی‌شان علیه ماست و نمی‌خواهند تیم شهرشان برای مدتی کوتاه تا زمانیکه شهر دورود آماده شود، در استان بازی کند، ما هم حرف همان‌ها را می‌زنیم و می‌گوییم حرفتان را، چنان که قبلا دست یاری ما را پس زدید این بار هم پس بزنید و می‌گوییم چشم! فقط دو ماه، طبق وعده‌ها تحمل کنید تا تیم در شهر دورود که شهر تیم است بازی کند، انشالله!
هرچند که برخی از هواداران متعصب گهر، این کار ما را عامل تفرقه می‌دانند و پز لیگ برتریشان را می‌دهند و خیبر و شهیاد (مجتمع گوشت) را فراموش می‌کنند (شاید اصلا نشناسند) و حرف‌های خودشان را که ما را به آنچه که هست و نیست متهم می‌کنند را نادیده می‌گیرند و می‌گویند هرچه می‌کشیم از دست شماست!
به هر صورت امیدوارم به زودی تیم در دورود بازی کند و هم چنین از بسیار دورودی‌های عزیزم و سایر لرستانی‌ها، پوزش می‌طلبم، به هر حال نیاز بود به عنوان "یک خرم آبادی" پاسخ کسانی که عامل دوری ما و شما از یکدیگر شده‌اند را بدهم!
امیدوارم روزی برسد که یکدیگر را به چیزهای ناشایست متهم نکنیم و یکدیگر را دوست داشته و در اتحاد با یکدیگر باشیم تا شاید بسیار از محرومیت‌ها از چهرهٔ استانمان رخت ببندد و ما در کنار یکدیگر باشیم و نه علیه یکدگیر!

 

 

رضا طولابی خبرنگار ورزشی: خواهشا دیگه این بحث رو ببند تمام حرف ها زده شد و قضاوت با کسانی که فوتبال و ورزش رو می فهمند - قرار نیست برای اثبات حرف منطقی ما خودمونو به در و دیوار بکوبیم حتما اینو شنیدی که میگن : سخت ترین کار دنیا متقاعد کردن یک احمق است - پس دیگه نه توضیح بده نه حرفی بزن - توی این کامنت ها اینقدر حرف غیرکارشناسی و غیرآگاهانه خوندم که متاسف شدم برای بعضی ها - البته چند تا از دوستان و هم استانی هامون خیلی دقیق و ظریف نظرات خودشونو بیان کردن که لذت بردم - آقایون مسوول تیم اگر عرضه دارن استادیوم رو آماده کنند اگر کسی در حد و اندازه ی های یک پست نباشد و آن پست را قبول کند به مردم خیانت کرده است - آقای شهردار شما که می گی : مگر گهر نتیجه گرفته که بازیکنان پول بگیرن معلومه که هیچ بویی از ورزش نبردی - این چه طرز اظهار نظره ؟؟!! آقایونی که در بازی با پرسپولیس در استادیوم آزادی اونقدر ضایع بازی درآوردن که همکارای خبرنگار ما هنوز هم ماها رو مسخره میکنن - وقتی همکارای خبرنگارم از تهران در مورد حرکات شما پس از گل تساوی گهر حرف می زنند از خنده رودهام درد میگیره البته خنده ی تلخ من از گریه غم انگیزه تره - یا اینکه برای مصاحبه پس از بازی پرسپولیس مسافت طولانی رو با کت و شلوار و در عرض چند ثانیه طی کردید که جلوی دوربین 90 قرار بگیرید - مردم دورود گول سیاه بازی و مظلوم نمایی بعضی ها رو نخورن و مطالبات به حقشونو از آدم هایی که دارن شونه خالی میکنند از زیر بار مسوولیت شون درخواست کنند

 

 

کیانوش بیرانوند:من یک لرستانیم. من یک خرم ابادیم. من یک هوادار گهردرودم موقعی که دوست داشتم گهر موقتا بیاد خرم اباد بازی کنه تا زمانیکه ورزشگاه درود اماده میشه دلایل زیادی واسه این تفکر داشتم که توی این چند وقت بسیاری از دوستان به برخی از انها اشاره کرده اند. اما راستشو بخوایید دیگه دوست ندارم موقتا و حتی واسه یه بازی هم که شده بیاد خرم اباد بازی کنه چون : 1-از این میترسم مثل چند سال گذشته هنگام بازی کوثر خرم اباد و مس سرچشمه یک طرف ورزشگاه طرفدار استقلال باشه و پرچم ابی بیاره و یک طرف ورزشگاه هم طرفدار پرسپولیس باشه و پرچم قرمز بیاره(واقعیت رو میگم.کسی ناراحت نشه)در صورتی که بازی کوثر خرم اباد بود با مس سرچشمه و اصلا خبری از پرسپولیس و استقلال نبود. 2-یک مثل معروف هست که میگه زخم شمشیر خوب میشه اما زخم زبون خوب نمیشه!!!!!!!!!!! توی این چند وقت از (برخی) از هم استانیهایم و هم قومی هایم در درود زخم زبونها و توهین ها و مسخره هایی رو شنیدم و تحمل کردم که راستشو بخوایید دیگه نمیخوام بشنوم.دیگه بسه .تا حالا هر چی گفته شده به کنار اما دیگه نمیخوام بشنوم. برای خودم هم متاسفم که چقدر وقت و هزینه ام رو گذاشتم واسه اتحاد قوم لر در تمام ایران غافل از اینکه در بیخ گوشمان و در همین لرستان خودمان فعلا اتحاد نداریم.خسته نشدم و به راهم ادامه میدم اما باور کنید دلم شکست از این همه بی مهری نسبت به شهر عزیزم.
3-از این میترسم که خرم اباد موقتا میزبان بازیهای گهر بشه بعداز طرف چند نفر افراد مجهول الهویه که خرم اباد رو به این روز انداخته اند و کاری کرده اند که هم استانیهایمان در درود در مورد ما اینگونه فکر کنن رفتار ناهنجار کوچکی سربزنه که در دریای ناهنجاریهای فوتبال گم باشه ولی برنامه های ورزشی و خبرگذاریها با ذره بین اونو بزرگ کنن و ما شرمنده درودیها بشیم ودشمن هم بشکن بزنه و حالشو ببره و به ریش هممون بخنده و از اب گل الود ماهی بگیره.تلخی این رویداد زمانی بیشتر میشه که خرم ابادیها نقش بسیار کمی در اینگونه وقایع دارند ولی در پایان همه چیز به اسم خرم اباد و خرم ابادی تموم میشه و همه کاسه کوزه ها سر ما شکسته میشه و زخم زبونها و توهینها و مسخره ها و سرکوفتها مال ماست اما مسببش کسی دیگست.بگذریم
4-این که برخی میگن چرا باید ورزشگاه جدید خرم اباد ساخته بشه اما مال درود نه و عکس اون رو هم توی نود پخش کردن و اتحادمون رو به رخ جهانیان کشیدن باید عرض کنم که این طرح هم اکنون 60درصد پیشرفت داره و تصویبش هم مال سال 1370 بوده و توی این 6 ماه نبوده و واسه هاپولی کردن تیم گهر درود عزیز نیست واسه اون داره ساخته میشه که چند سال دیگه قضیه ای پیش نیاد و بازم واسه نبود امکانات ابرومون بره.طرح بازسازی ورزشگاه چهل ساله خرم اباد هم 6 ماه پیش از صعود گهر عزیز توسط گروه مهندسی اقای خدامی شهردار سابق خرم اباد اغاز شده بود.به جای اینکه از این طرح ها استقبال کنید میگید چون درود نداره خرم اباد هم نباید داشته باشه!!!!!!خدا وکیلی توی قرن 21 این چه تفکریه؟!؟!؟!؟!چتون شده؟!؟!؟!؟گناه کیه که شهرداری درود و نماینده درود ورزشگاه تختی درود رو اماده نمیکنند؟؟؟؟؟؟
چرا با دیدن یک وبلاگ(گهر خرم اباد) کلی به خرم ابادیها بد بین میشید و توهین میکنید و عقایدتون سریع عوض میشه اما با حمایت خبرنگاران ورزشی نویس خرم ابادو هنرمندان خرم اباد  و ورزشکاران خرم اباد و هفته نامه اقتصاد لرستان و روزنامه افتاب لرستان و دیگر مطبوعات لرستان و حضور هواداران خرم ابادی طرفدار گهر در ورزشگاههای کرج و تهران خوشحال و خوشبین نمیشید!؟!؟!؟!؟!
راستی اگه اینجوریه پس توصیه میکنم یه سر به وبلاگ گهر بروجرد هم بزنید!!!!!!!!!!!!!اصلا از کجا معلوم چند نفر عمدا و واسه شکر اب کردن روابط ما این کار هارو نکردن؟؟؟؟؟؟؟من خواهش میکنم بیایید بیشتر فکر کنیم.
اما درودی های عزیز از شما انتظار دارم که :
1-حداقل به گونه ای فکر کنید و تصمیم بگیرید که اگه چند سال دیگه به یاد این روزا افتادید عرق شرم روی پیشونیتون نرقصه.این تیمها میان و میرن مهم اون رفتاریه که ما از خودمون توی ذهن ها به جا میذاریم و با این کارها و این حرفها خرم اباد و کوهدشت و الیگودرز و ازنا(اشاره به واکنش هایی که در برابر گهر ازنا گرفته شده)و .......از خودتون نرنجونید.
2-به حرفهای بیهوده یک عده نادان و عوام و رفتارهای تنگ نظرانه مسولین اهمییت ندین.مسولین درگیر لج و لجبازیهای خودشون هستن.
3-خواهش میکنم که درودی های عزیز خدا وکیلی همت کنید و پیگیر بشید و از شهرداری بخوایید هر چه زودتر ورزشگاه درود رو اماده کنن2 هفته تعطیله چند هفته دیگه هم روش صبر کنید تا ورزشگاه درود رو اماده کنن و تیم رو هم یه راست ببرید درود تا این قایله هرچه زودتر تموم بشه و بیشتر از این پرده عدم اتحاد لرستان کنار زده نشه و این پروژه اتحاد قوم لر رو هم بزارید واسه یه وقت دیگه و اون رو تبدیل کنیم به یک پروسه و بذاریم یواش یواش جا بیفته و با ازمون و خطا این مهم بدست بیاد نه یک شبه(هرچه زود براید     دیر نپاید) مانند اذری زبانها که  دست کم 10 سال تمرین اتحاد کردند.
پس درودی های عزیز و هم استانیهای خوبم هر چه سریعتر تمومش کنید و گهر سالار را به درود ببرید و سعی کنید مسولان شهرداری درود رو مجبور کنید که ورزشگاه رو اماده کنن و کمتر به این و اون فحش و طعنه بدید.اخه تقصیر کیه که زمینهای شهرداری فروش نمیره تا ورزشگاه رو بسازن؟تقصیر کیه که شهرداری تیمداری بلد نیست؟تیم رو به درود ببرید  و اصلا اگه نیومد درود نذارید بیاد خرم اباد وهمون کرج بمونه بهتره تا بیاد خرم اباد اونوقت شما میمونید  و دنیا دنیا پشیمانی و ما هم برادران شما خواهیم ماند و تا قیام قیامت دوستتان خواهیم داشت
4-نکته ی دیگر اینکه جمعیت خرم اباد به دلیل افزایش مهاجرت  در 10 – 15 سال گذشته ترکیبی است از تمام استان و حتی اذری زبانهای زیادی هم در ان وجود دارن پس خوبی ها و بدی های ان مربوط به تمام استان است.
اینکه شما از صدا و سیمای استان ناراحتید حرف دل ما هم هست اما چقدر از هویت پرسنل ان اطلاع دارید؟مدیر کل این سازمان اقای کمری اهل کجاست و ......؟هیچ میدانید استان لرستان 220 سال است که استاندار و والی بومی ندارد و هزاران سوال دیگر که من دارم و جایش  در این مقال نیست.
پس خواهش میکنم در مورد خرم اباد اینگونه فکر نکنید و اینگونه سخن نرانید.
خرم اباد بد شانس ترین و مظلوم ترین شهر ایران است.
 در پایان لازمه که بگم لرستان و خرم اباد و کوهدشت و بروجرد و درود و پلدختر و ازنا و الیگودرز و الشتر و نوراباد و ......... و گهر رو تا همیشه دوست خواهم داشت و میدونم که این حرف تمام درودی ها نیست و من هم به حساب همه ی درودی ها نمیذارم.
http://www.simashki.blogfa.com/post-62.aspx

 

 

 


گهر دورود قربانی دعوای مدیر ورزش و جوانان و  شهردار دورود!
مهدی محرابی از دورود: برای مردم دورود و استان لرستان و همچنین رسانه های سراسری محرز شد که مشکلات تیم گهر به خاطر همین اختلاف نظرها و بی تدبیری ها و جنگ های سیاسی مقامات سیاسی دورود و لرستان است که این تیم را آواره کرج کرده نه مشکلات و سوتفاهمات پیش آمده نزد مردم دورود و لرستان.
درابتدای فصل قرار بر این بود که هم ورزشگاه تختی دورود برای برگزاری بازیهای گهر دورود لرستان مورد بازسازی قرار گیرد ولی پس از بازدید مسئولین فدراسیون فوتبال از این ورزشگاه مشخص شد که بازسازی این ورزش باید بسیار بنیادی انجام شود به طوری که شاید بیش از 3 ماه وقت ببرد.در این بین استاندار لرستان پیشنهاد کرد که هر کدام از ورزشگاه های استان که آماده کردن آن آسان تر و کم هزینه تر است را انتخاب کرده تا این ورشگاه به طور موقت در اختیار تیم گهر دورود لرستان برای برگزاری بازیهای خانگی قرار گیرد تا ورزشگاه تختی دورود شرایط برگزاری مسابقات را پیدا کند.
در این بین ورزشگاه تختی خرم آباد که به نظر آماده کردن آن به نظر زیاد زمان  و هزینه بر نبود پیشنهاد شد و قرار بر این شد که این ورزشگاه برای برگزاری موقت بازی های گهر تا آماده شدن ورزشگاه تختی دورود آماده شود. بعد از مدتی صحبت هایی به گوش رسید مبنی بر اینکه مردم دورود راضی نیستند تیم گهر به خرم آباد برود! این اظهارنظر کمی تعجب برانگیز بود و به سبب آن استانداری اعلام کرد که آماده سازی ورزشگاه خرم آباد دست کشیده اند و منتظر آماده سازی ورزشگاه تختی دورود می مانند.
روزها گذشت و ولی روند تکمیل ورزشگاه تختی دورود با کندی پیش می رفت تا جایی که شهردار دورود رسماً اعلام کرد که مشکلات مالی باعث دیر حاضر شدن ورزشگاه شده است و درخواست کمک از استانداری نمود، استانداری هم قول های مساعدی برای برخی قسمت های استادیوم از قبیل نصب اسکوربرد، فنس ها، دوربین های مداربسته، نورافکن ها و برخی دیگر از قسمت های ورزشگاه را به شهرداری دورود داد ولی متاسفانه باز شهرداری توان مالی ادامه کار را نداشت و از طرفی بازیکنان و مربیان تیم گهر هم چک هایشان برگشت خورد.
پس از این مشکلات دوباره زمزمه تکمیل ورزشگاه خرم آباد برای برگزاری موقت بازی ها گهر دورود لرستان به روی زبان افتاد، همچنین آقای نیکوخصال اعلام کرد که علیرغم موافقت بسیاری از مسئولین شهر و شهرستان دورود برای برگزاری موقت بازی های گهر در خرم آباد، عده ای از مقامات سیاسی شهرستان اجازه این کار را نمی دهند! دراین بین آقای دالوند شهرداردورود اعلام کرد که مردم مخالف برگزاری بازی های گهر در خرم آباد هستند! حالا آقای دالوند به چه طریقی این نظرسنجی را انجام دادند خدا می داند!
بعد از این اظهار نظر بود که بیشتر برای مردم دورود و استان لرستان و همچنین رسانه های سراسری محرز شد که مشکلات تیم گهر به خاطر همین اختلاف نظرها و بی تدبیری ها و جنگ های سیاسی مقامات سیاسی دورود و لرستان است که این تیم را آواره کرج کرده نه مشکلات و سوتفاهمات پیش آمده نزد مردم دورود و لرستان.

____________________________________

نه ما که همه مسوولان استان فهمیده‌اند که آتش این اختلافات از گور چه کسی بلند می‌شود. استاندار نیز به همین شخص تذکر داده که در صورت کم‌کاری برخورد قانونی با وی خواهد شد که حتی ممکن است به بازداشت شدن این فرد دروغگو بیانجامد!

 

 

ساسان عسکری‌عالم: فقط دوست داشتم صحبتهای دوستمون میثم رو بدم، اومده بودم که بگم رضا جان برای آخرین بار جواب امثال دوستمون میثم و سایرین رو مفصل نوشتم که این نظر خنده دار رو دیدم! 1.آقای دکتر عباسی کلا چند ساعت خرم آباد نبوده و در ضمن مگر یک میلیارد و دویست میلیون تومن از محل وزارت خانه ی تحت امر آقای عباسی که سازمان ورزش و جوانان لرستان بوده برای ورزشگاه دورود داده نشده؟؟پس این حرفهای پوچ جیه؟ 2.غیر از این بود که انواع و اقسام نشستها رو پارسال برای لیگ 1 داشتن و از وقتی صعود کردن دم به دیقه جام افلاک به این تیم میپردازه و دارتاک و داتیس هیچ؟! 3.آقای بهاروند هرچه تلاش کردند که این تیم توی استان بمونه نذاشتند این حرفهای من در آوردی رو از کجا می آرید؟ایشون وقتی تلاشهاشون بی ثمر موند گفتن حالا برید کرج بازی رو ببینید و حالشم ببرید! 4.پسر آقای بهاروند کدومه که نمیبینیمش؟!اصلا مگه این تیم بازیکن لرستانی داره؟خرم آبادی هیچ! 5شما اصلا شبکه افلاک رو نگاه میکنید؟!به غیر از بازی با نفت آبادان اونم به خاطر مشکلات اجلاس سران کدوم بازی پخش نشده؟ 6.ما نگفتیم تیم بیاد خرم آباد کو؟کجاست؟ما که داریم حرف شما رو میزینم!
6.مسئولین استان جز اینکه نذاشتند تیم بره ارومیه؛جز اینکه به جای پرداخت شش میلیارد برای خرید امتیاز تیم از قوه ی قضاییه این تیم رو مجانی براتون حفظ کردن و بودجه برای بازسازی تختی دورود اختصاص دادن چیکار باید میکردن؟!فراموش نکنیم که اینها هم اگر انجام دادن وظیفه شون بوده نه چیز دیگه! 7.به خدا دم به دقیقه نوشتیم تیم دورود بمونه!اما الان مگه دوروده که شما میگید دورود بمونه؟!مگه الان میرید دورود تیم رو تشویق میکنید؟!مگه نرفته کرج؟!همین که خرم آباد نیومد شما راضی شدید؟!حرف ما اون زمان این بود که تا دورود آماده میشه به دیده ی منت تیم گهر بیاد خرم آباد!اما بعضی رفتارها ما رو از گفته هامون پشیمون کرده!!! 8.ایشالا داتیس و دارتاک صعود میکنن و افتخار میشن!

 

 

امیرحسین از دورود: برنامه بعدی استان حمایت از تیمهای داتیس و دارتاک باشه تا انشالله سال آینده هر دو تیم به لیگ یک صعود کنن تو این زمان هم کار آماده سازی ورزشگاه خرم اباد رو انجام بدیم برنامه سال بعدمون صعود یکی از تیمها به لیگ برتر باشه.و تلاشمونو بیشتر کنیم برای سایر شهرهامونم زیرساختهای ورزشی و...رو آماده کنیم به قول نماینده شهر دورود اقای قائدرحمت باید این دوره سه برابر دوره های قبل کار کنیم تا عقب افتادگیهارو جبران کنیم به خدا همه این کارها شدنی اگه خودمون بخواییم وبا هم همدل و متحد باشیم مگر ما از گیلان چی کم داریم که اونا دو تیم لیگ برتری دارن.
امروز اقای نیکوخصال دورود تشریف داشتن و همراه با نماینده دورود اقای قائدرحمت بعد از بازدید ورزشگاه دورود و طرحهای آینده و شنیدن نظرات مردم دورود تصمیم گرفتند دیگه کسی برای تیم حاشیه سازی نکنه وحرف از بردن تیم نزنه و همه با هم هرچه سریعتر ورزشگاه دورود رو اماده کنن.
ما هم همین جا از همه دلسوزان واقعی خواهشمندیم فقط حمایت همه جانبه از تیم گهر دورود لرستان داشته باشن و اجازه حاشیه سازی به کسی ندن وبا اون عده تماشاگرنما که با آبروی همه بازی میکن و شعار اخر بازی جنگه میدن به شدت برخورد کنن که به نظرمن عده کمی هستن و هم اونایین که الان میگن ما دیگه طرفدار گهر نیستیم و طرفدار پرسپولیسیم من هم به همشون میگم ما با داشتن شما دیگه به دشمن احتیاج نداریم و اگر نفوذ اقای حیدرپور نبود به خاطر نادانی شما تا الان کسر امتیاز هم میشدیم.

 

 

بهزاد از تهران: سلام اقای جایدری . از قول ما هم به مسئولا بگو نذارن گهر بیاد خرم اباد و راهشون ندن . بازی با پرسپولیس در تهران توی جایگاه ویژه ورزشگاه ازادی بودیم. بعد از زدن گل مساوی شهردار دورود مثل یک بچه 5 ساله پرید به فنسهای سمت تماشاگران پرسپولیس و داد و فریاد میکرد و هو میکشید . خبرنگارها پرسیدن این کیه توی جایگاه ویژه ؟ وقتی فهمیدن شهردار دوروده کلی بهمون خندیدن
 

 


میثم بچه دورود ساکن اصفهان: اقای جایدری عزیز چند تا سوال؟ لطفا جواب بدید:  1-چرا وقتی که اقای دکتر عباسی اومد خرم اباد نذاشتن بیاد ورزشگاه دورود رو ببینه؟ 2-چرا وقتی تسم لیگ یک بود شبکه افلاک کوچکترین حمایت رو اذ تیم نکرد بجز یک یازی هیچ بازی دیگری نمایش نداد 3-چرا اقای بهاروند به دورودی ها توحین کردن و گفتن تیم بره اندیمشک 4 -چرا وحید همراز رو از تیم اخراج و یسر اقای بهاروند جانشینش کردن 5-چرا شبکه افلاک بجای بازی گهر سریال نمایش میده 6 -به چه دلیلی تیم باید بیاد خرم اباد وقتی لیگ یک بود که مسعولین مرکز استان هیچگونه حمایتی از تیم نکردن تیم با اتوبوس شهرداری رفت تا تبریز 7- چرا نمیخواید تیم تو دورود بمونه بابا بخدا ما جون کندیم تیم اومد لیگ برتر8-.....   شما هم تیم دارتاک وداتیسو حمایت کنبد بخدا میان بالا  هممون کمک کنیم ورزشگاه دورود اماده بشه بخداتو این 4سال از اصفهان اومدم دورود  لیگ 1بودیم تیمو تشویق کردم  مرسی

 

بهرام بیرانوند از قم: یه سوال از دورودی ها. به نظر شما به عنوان مثال تیم تراکتور سازی اگه استادیوم تبریز شرایط میزبانی رو نداشت آیا مردم تبریز نمیذاشتن بازیای تیمشون تو یکی دیگه از شهرای استانشون انجام بشه؟؟به نظر شما اونا راضی میشدن بازی تو شهرای آذربایجان باشه یا تهران و کرج؟؟البته اینو میدونم دورود از اون شهرای هفت بیجاره ک یه دست دورودی نیستن برعکس بقیه شهرای استانن..پس غیرت لریشون خیلی کمتره... خرم آبادیا و بقیه مردم استان به دارتاک و داتیسشان مینازند... چون همه ی بازیکناشون از بچه های همین استانن.. چون با اینکه هیچ امکاناتی ندارند مثل شما نمی نالند..م ا تعصب این هارو میکشیم نه یک تیم اصالتا رشتی که اسم گهر رو غصب کرده... ما نمی خوایم گهر خرم آباد بیاد... حیف ما که تا کرج و تهران واسه تشویق شما اومدیم... ما لرا چشم و رو داریم نمک نمیخوریم و نمکدان بشکنیم.. ولی شماها....متاسفم

 

 

 

نورالحسینی از خرم آباد: باسلام خدمت جناب آقای جایدری صدای رسای فوتبال لرستان اول میخواستم به آقای امیر حسین از دورود عرض کنم ببینم چراخودشون رو از استان جدا میدونند آقای بیرانوند از خرم آباد از که جمع ما استفاده کرده یعنی استاندار ما یعنی کل استان ایشون که نگفته استاندار من یاخرم آبادکه شما ایشون رو نژادپرست میدونید.
دوم فکر کنم این هم استانیهای عزیز ما مسئولین شهرستان دورود کلاتو عمرشون حتی یک بارهم به ورزشگاه تختی خرم آبادهنگام بازیهای خیبریااوایل حضور کوثردرخرم آباد حضور نداشتن بلکه از طریق اخبار جو ورزشگاه خرم آباد رو ندیدن که به هیج تیمی باج نمیدن و به قول یکی از بچه های تیم های مهمان و داوران باید از تونل وحشت تماشاگران رد بشن و وارد زمین بشن اگه این تیم گهر از اول فصل در ورزشگاه تختی خرم آباد بازی می کرد الان جز 3 تیم اول بالای جدول بود
حالا هم این تیم که با زحمات شبانه روزی استاندار محبوب ما به صورت رایگان در اختیار شهرداری دورود( نه مردم دورد)مبارک شهرداری دورود باشه و اگه این طور هم پیش بره تاآخرنیم فصل سقوطش به دسته یک قطعی میشه این تیم اگه مال مردم دورود و استان بودمردم دورود بابازی های اول فصل درخرم آبادمشکل نداشتند

 

 

 

میلاد فاضلی خبرنگار ورزشی روزنامه آفتاب لرستان: باسلام. میزبانی گهر شهرداری دورود در حال حاضر باید در شهری برگزار شود که بالاترین نفع را برای این تیم داشته باشد.
اگر مسئولان فدراسیون با بازی های خانگی این تیم در ورزشگاه تختی دورود موافقت کنن، خب این فرصت ارزشمندی است که باید از آن درجهت میزبانی های این تیم که شایسته و نام لرستان وگهر است از آن استفاده کنند.
اما اگر اگر غیر از این باشد هر عقل سلیمی که خیر خواه تیم و منافع آن برای استان باشد باید بگوید که بازی های گهر درلرستان، به نفع تیم است و با توجه به امکانات مرکز استان، شهرستان خرم اباد بهترین گزینه برای میزبانی های تیم گهر است.
باید به این نکته توجه کنیم که کسی از مردم استان عملکرد ضعیف گهر را در رقابتهای لیگ برتر دوست ندارد و همه دوستانی که در این خصوص اظهار نظر می کنند در باب دلسوزی شان برای گهر است.
تیم فوتبال گهر باید بهانه ای برای اتحاد« قوم لر»باشد و نباید اجازه بدهیم که هر کسی که بدنبال منافع شخصی خود است نظرات خود را تحمیل کنند.
بیایید از این فرصت ناب که برای لرستان به وجودآمده، فرهنگ اصیل و ناب لری را برای همگان معرفی کنیم. زیرا ممکن است این گهر.....!

 

 

 

میثم از اصفهان: اقایان عزیز که از تیم گهر متنفرید عزیز من من یه دورودی ساکن اصفهانم خیلی ناراحتم که خرم ابادی ها جنگجال چند سالشونو بابروجرد تموم کردن اومدن سراغ دورود اینقدر حسودیتون شد به پیشرفت بروجرد حالا نوبت دوروده عزیز من دورود صنعتی ترین شهر استانه کارخانه سیمان صنایع دفاع کارخانه فولاد وچدن  کارخانه فارسیت بزرکترین شرکت اب معدنی وصنایع غذایی خاور میانه بیشترین شیلات ماهی کشور خط راه اهن شمال جنوب و وطبیعتشم که زبانزده  وووو حالابشمارید ببینید بقیه استان چی داره بخدا من خودم از اقای بهاروند شنیدم تیم باید بره اندیمشک بازی کنه اخه مرد ناحسابی اندیمشک کجاست نه دیگه به خرم اباد نزدیکتره  دورود که مهم نیست   اینم شعار خنده دار شبکه افلاک شبکه افلاک شبکه خودمون  بقیه شهر ها هم هیچ  اقا تو روخدا حاشیه نسازید واسه تیم

 

 

اظهار نظر جالب شهردار دورود:
مگر گهر خوب نتیجه می‏گیرد که پول بدهیم؟!
خبرگزاری ایسنا: شهردار دورود گفت: تاریخ چک‎های بازیکنان را 10 روز عقب انداخته‎ایم.
بهرنگ دالوند در خصوص پرداخت نشدن 20 درصد قرارداد اول گروه دوم بازیکنان اظهار کرد: مگر هر بازی مساوی نمی‎کنند، برای چه پول بدهیم!
وی ادامه داد: باید دهم شهریور پول‎های گروه دوم بازیکنان را پرداخت می‎کردیم اما چون پول نداشتیم 10 روز مهلت گرفته‎ایم و امیدواریم تا آن زمان بتوانیم این مشکل را رفع کنیم.
دالوند با بیان این‎که تاریخ بقیه چک‎ها را هم 10 روز عقب انداخته‎ایم، تصریح کرد: اگر این چک‎ها نقد شود فقط پرداخت چک‎هایی باقی می‎ماند که متعلق به آقایان حیدرپور، یاراحمدی و کسانی است که بومی هستند و در این مورد مشکلی نداریم.
_____________________________
به قول آقا عسکری‌عالم، آقای دالوند شهرداری دورود را هم همین‌طوری اداره می‌کنند؟

 

 

تناقض آشکار در گفتار مسئولان گهر دورود
 ساسان عسکری‌عالم: 1- شما را به نامهٔ ۵ روز قبل از آغاز رقابت‌های لیگ بر‌تر ارجاع می‌دهم که در آن نامه مسئولان شهرداری دورود، خواستار آماده شدن ورزشگاه تختی خرم آباد برای برگزاری مسابقات خانگی تیم فوتبال گهر شده بودند.
آن زمان کاملا پیدا و آشکار بود نیت و قصد مسولان شهرداری دورود که بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای صاحب تیم فوتبالی شده بودند، این است که وجهه خودشان را در بین مردمان لرستان حفظ کنند و بگویند ما که راضی به خروج تیم از استان نبودیم، اما کیست که نداند این فقط برای دلسوزاندن هواداران گهر در تمام شهرهای استان بوده است.
مسئولان شهرداری دورود در جلسات متعددی که با استاندار لرستان برگزار کرده بودند، ایشان را مجاب کرده بودند که می‌توانند از پس هزینه‌های تیم داری برآیند، استاندار به آن‌ها اعتماد کرده و با رایزنی‌هایی که صورت داد توانست امتیاز این تیم را بدون پرداخت کمترین هزینه‌ای و به صورت مجانی به شهرداری دورود منتقل کند. (البته در تمام روزنامه و سایت‌های خبری و کلام مردم همچنان می‌گویند، گهرزاگرس است نه گهرشهرداری و نیز لازم به گفتن دوباره است که حق مردمان دورود بوده و هست و خواهد بود که این تیم تحت مالکیت هرجایی و هرکسی در  شهر دورود بازی کند و نه تنها استادیومی در خور و شایسته، یلکه سایر نیازهای سخت افزاری را در حد خوب دارا باشند)
اما آقای بهرنگ دالوند شهردار دورود در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ایسنا اعلام کرده است که:" گفته‌های آقای نیکوخصال موضع‌گیری‌های بدی را داشته و راضی به بازی در خرم‌آباد نیستیم! "
سوال پیش می‌آید که چطور ۵ روز قبل از بازی‌های لیگ بر‌تر نامه می‌نویسیند و درخواست کتبی می‌دهند برای برگزاری بازی‌ها در خرم آباد؟ آیا آن زمان موضع گیری‌های بد وجود نداشته؟! باید گفت که آن زمان اتفاقا باید موضع گیری‌های مردمان دورود تند‌تر می‌بوده، چرا که آن زمان از زحمت رفتن به کرج را به صورت مداوم اطلاع نداشتند، آن زمان آن‌ها شاید نمی‌دانستند که وعده‌های مسولان دورود برای بازسازی ورزشگاه تختی دورود این همه طول بکشد (طبق آخرین گفته‌ها دو تا سه ماه آینده)، آن‌ها آن زمان فکر می‌کردند که فقط چند بازی را در کرج برگزار می‌کنند و بعد به دورود برمیگردند، آن زمان از حمایت تماشاگر در بازی‌های خانگی خبر نداشتند، اما با این تفاسیر، هنوز خبری از افتتاح ورزشگاه تختی دورود نیست!
حالا که دوباره مسولان استانی می‌خواهند به یاری تیم گهر بشتابند باز هم دست یاری را پس می‌زنند، به جای آنکه به مردمان توضیح بدهند که خرم آباد (نه تنها خرم آباد بلکه تمام شهرهای استان) قصد دزدیدن تیم‌تان را ندارد و در صورت بازی کردن در شهر دیگری در استان در اولین فرصت تیم به دورود برمی‌گردد، آتش بیار معرکه شده‌اند و حرف همان‌هایی را می‌زنند که عامل تفرقه بین لرستانی‌ها شده‌اند و هیچ پیش خودشان حتی فکر هم نمی‌کنند، عاقبت این رفتار‌ها در کمترین نگاه، تفرقه‌ای بی‌سابقه و نگاهی بدبینانه هم استانی‌ها به یک‌دیگر می‌شود!
اما نکته دیگر این مصاحبه، این جمله است که، آقای دالوند اعلام داشته‌اند: «ما این همه زحمت کشیده‏ و ورزشگاه را آماده کرده‏ایم؛ استاندار لطف کرده و اسکوربرد آماده شده، وضعیت نور هم به‏زودی درست می‌‏، کمتر از یک هفته دیگر تمام اسکلت آن نصب و صندلی‎‌ها به‏زودی تمام می‌‏شود.»
و این سوال که اگر تا کمتر از یک هفته دیگر کار نصب اسکلت و صندلی‌های آن تمام می‌شود چرا وعدهٔ ۲-۳ ماه آینده را می‌دهید؟ یا اگر همه چیز آماده بوده است چرا ۵ ماه است تعلل کرده‌اید؟ یا اگر این همه زحمت کشیده‌اید چرا چیز عینی از اقدام‌های شما دیده نمی‌شود؟! یا اگر آقای استاندار لطف کرده و به شما کمک کرده چرا در دورود علیه ایشان که همه شکل در حمایت از تیم گهر برخواسته، موضع می‌گیرند
۲. مسئولان شهرداری دورود قبل از اینکه مالکیت تیم را دارا شوند، دم به دقیقه مصاحبه می‌کردند که عاقبتش این می‌شود که هزینهٔ تیم‌داری را از محل فروش زمین‌های تحت تملک شهرداری پرداخت خواهیم کرد! همانجا باید فکر این روز‌ها را می‌کردیم که تیمداری آقایان چگونه خواهد بود! سوال پیش می‌آید امروز که تیم در منجلاب مالی قرار گرفته چرا اقدام به فروش آن زمین‌ها نمی‌کنید؟ نکند آدرس آن زمین‌ها را گم کرده باشید؟ چرا حاضر به پرداخت هزینه‌هایی که وعده دادید نیستید؟ چرا از بار مسئولیتی که پذیرفته‌اید شانه خالی می‌کنید؟ نتیجه می‌شود این حرف که امروز شهردار محترم دورود در مصاحبه‌ ایسنا اعلام داشته‌اند مگر گهر نتیجه می‌گیرد که پول بدهیم؟ سوال پیش آمده این است که آقای دالوند روی چه حسابی این صحبت را کرده است؟! آیا در قراردادهایی که با بازیکنان بسته‌اند ذکر شده است در صورت نتیجه نگرفتن پولی به آن‌ها پرداخت نخواهد شد؟ خیر، آیا کسی مالک تیمی بشود و تیم تحت مالکیتش، یا هر چیز دیگری که تحت مالکیت فردی باشد، در صورت به نتیجه نرسیدن باید از پرداخت هزینه‌ها به افراد مجموعه‌اش سرباز زند؟ خیر، آیا آقای دالوند در شهرداری دورود هم به همین ترتیب مدیریت می‌کنند؟! احتمالا خیر، آیا آقای دالوند از منطق پشت این حرف‌شان آگاهی دارند؟ احتمالا بله!
حقیقتا نیت پشت پرده این که شهرداری دورود با ۱۲ میلیارد بودجه قدم به وادی تیم‌داری در بالا‌ترین سطح فوتبال کشور گذاشت چه بوده است؟! آیا آن‌ها خبر نداشتند که وقتی می‌خواهند تیم‌داری کنند باید هزینه‌ها را بپردازند، بدون نگاه به نتیجه!؟ گویا خیر! از زمانی که لیگ تخت جمشید، قدس، آزادگان، برتر برگزار می‌شود کدام تیم سقوط کرده و نتیجه نگرفته را سراغ دارید که با این جمله از تعهداتش سر باز زده باشد؟
اگر سیستم جدیدی است پیشنهاد می‌کنم آن را به سایر مدیران عامل تیم‌ها بگویید تا آنها هم از پرداخت هزینه‌ها سر بابزنند! به جای آنکه بدانند اولویت مالی برای انگیزه یک بازیکن مهم است، عملا با این جمله انگیزه را در بازیکن می‌کشید و این ترس را در بازیکن به وجود می‌آورید که نکند واقعا پولم را ندهند؟ حاصل چه می‌شود؟ تحریم تمرینات و اعتصابات که شاهد آن هستیم!
 قسط اول چک‌های بازیکنان گهر دورود (کرج) را با کمک آقایان رویانیان و هاشمی (اگر در نام آقای هاشمی اشتباه نکنم) پرداخت کرده‌اند، و قسط دوم پرداخت به بازیکنان را که ۱۰ شهریور بوده است را نتوانسته پرداخت کنند با ریش گرو گذاشتن آقای حیدرپور مهلت ۱۰ روزه گرفته‌اند! باز هم سوال پیش می‌آید چطور می‌شود کسی مالکیت یک تیم را بر عهده بگیرد و اینچنین حتی یک قسط از پرداخت بازیکنان را نتواند پرداخت کند! چطور می‌شود وقتی می‌گویند که چرا هزینه‌ها را پرداخت نمی‌کنید با منطقی عجیب می‌گویند مگر نتیجه گرفته‌اید که پول بدهیم؟! پول چه چیزی را بدهیم؟ آیا آقایان هنوز هم نمی‌دانند که مالکیت یک تیم را بر عهده دارند؟! آیا آقایان هنوز باور نکرده‌اند که دارند تیم‌داری می‌کنند؟! آیا آقایان پیش خودشان خیال کرده‌اند که مالکیت برای ما باشد، هزینه‌ها را دیگران پرداخت کنند؟  آیا آقایان با خیال خود فکر کرده‌اند که در صورتی که قدم پیش بگذراند و مالکیت تیم را عهده دار شوند تیم از دورود خارج نمی‌شود و کار بزرگی را صورت داده‌اند!؟ باید گفت که تیم تحت هر شرایطی اگر در استان می‌ماند باز هم در دورود بازی می‌کرد، شاید به نحوی بهتر و شایسته‌تر و در مالکیتی پاسخگو!
خودتان کلاه‌تان را قاضی کنید و به تیم‌داری دوستانمان در شهرداری دورود نگاهی بیاندازید، می‌بیند که وقتی حتی از پرداخت هزینه برای اردوی یزد و ارمنستان بر نمی‌آیند، آیا می‌توانند با ریش گرو گذاشتن‌ها و مهلت گرفتن‌ها تیم‌داری کنند؟! شاید بگویید که همهٔ تیم‌های لیگ برتری این مشکلات مالی را دارند، اما آیا بیست درصد قرارداد بازیکنان گهر با قراردادهای سایر تیم‌ها برابر است؟! خیر!
در پایان برای تیم گهر آرزوی موفقیت دارم و آرزویم این است به زودی در دورود و در میان حمایت تماشاگرانش به میدان برود، البته اگر تا آن زمان گفته‌ها منطقی‌تر شود و دوستان حاضر به انجام تعهدات‌شان شوند.

 

 

ابراهیم از دورود: من فقط یه سوال ازخرم آبادی ها دارم. اگه بجای دورودی ها بودن وتیمشون لیگ برتری میشد حاضر بودن تیمشون توی بروجرد بازی کنه؟ و آقای رضا جایدری سایت شما مال خرم آبادی هاست ومعلومه بیشتر مخاطبین ونظر دهنده های شما خرم آبادی خواهند بود لطفا این بحث رو توی سایت بی طرفی راه بندازید
رضا جایدری: سلام. بله من با بازی نماینده خرم‌آباد در هر کجای موافقم حتی اگر به ضرر تیم‌مان باشد!
مگر غیر از این است که به دلیل زیر کشت رفتن زمین چمن خرم‌آباد در سال 1369 بازی‌های دور برگشت این تیم در بروجرد و پل‌دختر برگزار شد؟ اتفاقا تیم خیبر در تبریز ماشین‌سازی را یک بر صفر شکست داد اما در بازی برگشت با حمایت تماشاگران بروجردی از تیم ماشین‌سازی این تیم 3-2 خیبر را مغلوب کرد! بازی‌های تیم پارسیلون نماینده خرم‌آباد در لیگ دسته سوم کشور هم در دورود برگزار شد.

 

 

 

بهرام بیرانوند از قم: با سلام به همه بزرگواران..از مطالبی ک دوستان دورودی اینجا گذاشتن فقط همین نتیجه رو میشه گرفت که تیم فقط مال دوروده و به بقیه هم استانی ها برد و باختش ربطی نداره باید بودجه خرم آباد و بقیه شهرا استان رو هم بدین به ما تا بریزیم تو حلق تیم گهر....گهری که فقط اسمش لریه...بازیکناش رو که دلال ها همه به گهر انداختن و شرایط طوری پیش رفت که بازیکنان بومی استان هیچ کدوم نتونستن و حاظر نشدن تو گهر بازی کنن چون تمام کارا دست دلال ها بود...دوستان دورودی بهتره یه نگاه بندازن ببینن فقط چه بازیکنا لرستانی بزرگی داریم ک به خاطر رفتار بعضی از شما و دلال هایی ک پول مردم لرستان رو چپاول کردن دوست ندارن تو همچین تیمی بازی کنن...یه حمید فتحی بود ک وقتی رقتار شما و مسولان تیمتون رو دید فرار را بر قرار ترجیح داد...اینم برخی از اسامی بازیکنان لرستانی ک میتونستن تو گهر باشن بندازین...علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم نفت تهران و تیم ملی امید..کیوان امرایی مس کرمان...مهدی کیانی تراکتور سازی و....کسی از مردم لرستان نمیخواد تیم رو به شهر دیگه جز دورود  ببره...غیرت لری مردم لرستان بود ک میگفتن چرا کرج بازی باشه ولی خرم آباد نه؟؟

 

 

ایمانی از پل‌دختر: من یک پلدختری هستم که تیم گهر را دوست داشتم اما حالا از آن متنفرم . خرم آبادیها تورا خدا آنها راه ندهیددو بازی با نفت و استقلال را شهر شما بازی کنند . اگر این دو بازی هم در کرج برگزار شود به امید خدا دیگر سقوطشان قطعی میشود و دل ما خنک میشود . اینها لر نیستند وگرنه اینقدر به لرها بی احترامی نمیکردند

 

 

مهدی محرابی از دورود: جناب جایدری بنده بیش از 4،5 سال است که در این فضای مجازی شما را می شناسم و هر از گاهی مطالب شما را اعم از ورزشی و اجتماعی و فرهنگی و . . . خوانده ام ولی اصلاً از شما انتظار نداشتم که به این شکل در برابر گهر موضع بگیرید. شما نظرات چند نوجوان 16،17 ساله احساسی را نظرات مردم دورود می دانید!؟ شما نظرات مختلفی که زیر بعضی از مطالب به نام مردم دورود می آید را نماینده دورود می دانید؟ در فضای مجازی هر کس می تواند با چندین اسم و مشخصات بیاید در زیر مطالب شما و دیگر وبلاگ ها پیغام بگذارد، آیا شما می دانید که آن فردی که این پیغامها را گذاشته کیست؟ آیا مطمئنید که آن فرد اصلاً دورودی باشد؟ بنده افتخار این را داشته ام که در 2 بازی گهر مقابل پیکان و پرسپولیس در ورزشگاه حضور داشته ام و اصلاً این حرفهایی که اختلاف هایی را که شما می گویید نشنیده ام، حتی در بازی مقابل پرسپولیس همه هواداران آخر بازی شعار لرستان لرستان سر دادند. از شما و دیگر دوستانی که عمری برای ورزش لرستان فلم فرسایی نموده اند بعید است که اینگونه تند موضع گیری کنند و نظر خود را نظر مردم لرستان بدانند.
رضا جایدری: سلام آقای محرابی. دو بار در برنامه 90 دوردی‌ها اقدام به تخریب مردم خرم‌آباد جلوی چشم میلیون‌ها بیننده‌ی تلویزیونی کردند که باعث سرکوفت زدن برخی خبرنگاران تهرانی به ما شد ...
رفتار بچه‌گانه شهردار دورود را هم چند بار از نزدیک دیده‌ام که چگونه آتش‌بیار معرکه شده است، لذا خواست افکار عمومی را در لرستان و خرم‌آباد در قبال آن‌ها مطرح می‌کنم که: هم‌چنان که خودتان مایل نیستید در خرم‌آباد یا لرستان بازی کنید، خرم‌آبادی‌ها نیز دوست ندارند تیم گهر (که کلا بازیکنان غیربومی دارد) در خرم‌آباد به میدان برود و در راستای تلاش‌ها و زیرآب‌زنی‌های برخی مسوولان دورود که می‌خواهند خودشان را از فشار مسوولیت رها کرده و تقصیرها را به گردن دیگر هم‌استانی‌ها بیاندازند، ماه هم هم‌قسم شده‌ایم که این تیم مطابق خواسته همان‌ها در خرم‌آباد بازی نکند و در شهر خودش(دورود) پذیرای تیم‌های مهمان باشد.

 

 

امیرحسین از دورود: ببینید دوستان خرم ابادی و همه اونایی که دم از بردن تیم دورود میزنید لطفا خودتونو جای ما دورودیها بذارید و یکبار هم که شده منطقی از خودتون بپرسید چرا دورودیها راضی به بردن تیم به خرم اباد نیستن؟
خواهشا برای نظر ما دورودیها احترام قائل بشید و این همه توهین به شعور مردم دورود و استان نکنید
ببینید ناراحتی ما بی دلیل نیست یکی از دلایل ان نوع ادبیات شماست مثلا اقای روح الله بیرانوند نوشتند استاندار بیجاره ما صحبت ایشون کاملا نزادپراستانست یعنی تمام امکانات استان رو فقط مختص خرم اباد میدونه و بقیه شهرها رو شهروند درجه دوم میدونه یا اقای بهاروند گفتند اگر تیم بیاد خرم اباد بودجه واسش اختصاص میدیم ولی دورود بمونه باید خودتون واسش بودجه تهیه کنید والله ما موندیم جز استان هستیم یا نیستیم سالهای قبل که تیم لیگ یک بود هر وقت میبرد اخبار اونشب اعلام نمیکرد پخش بازیهاش که برای ما یک رویا بود.
اقایان همه میگن ما تیم خیبرو داشتیم ما هم منکر نیستیم ولی همه میدونیم اسم تیم خیبر خرم اباد بود کسی اون موقع خیبر لرستان نمیگفت الان همه یه شبه عاشق لرستان شدن و میگن چرا میگید گهر دورود. ببینید دوستان یه مشکل دیگه ما اینه که میگیم اقایان شما که بیست وشش سال قبل با پرسپولیس بازی داشتید ایا نباید فکر ساختن ورزشگاهی در شان مرکز استان میبودوید و بعد از اون واسه بقیه شهرها هم میساختید.
متاسفانه مسئولین شما نه برای شما کار کردن نه میزارن بقیه شهرها پیشرفت کنن چون اون موقع بی لیاقتیشون بیشتر به چشم میاد.
حالا بعد از سالها که تیم دورود به لیگ برتر رفته و باید همه با هم هر چه سریعتر ورزشگاه دورود رو اماده کنیم همه یادمون افتاده که ای دل قافل خرم اباد هم نه تیم داره نه ورزشگاه و دورودیها هم که مهم نیستن تیم رو کامل میبریم ورزشگاهمونم میسازیم دورود تیم نمی خواد تازه اونا ترمینال هم دارن ما نداریم .
واقعا متاسفیم بجای مقایسه مرکز استان با اصفهان ما خودمونو با شهرهامون مقایسه میکنیم تازه داریم میفهمیم بروجرد چرا اینقدر از شما میناله.
خلاصه بگم ما دورودیها به مسئولین شما اعتماد نداریم نمونش زلزله دورود بود که چادرهارو بردید برا یخرم اباد و در جواب اعتراض ما دورودیها گفتید شاید خرن اباد زلزله بیاد پس باید چادرها رو ببریم خرم اباد وامها رو هم همه بردید خرم اباد و سر ما بی کلاه مونید ....
جایدری: مگر اظهار نظر چند نفر که نام بردید، نظر بقیه مردم لرستان و خرم‌آباد است که شما به همه هم‌استانی‌های‌تان توهین می‌کنید؟
ما هم داریم حرف دل شما را می‌زنیم و می‌گوییم این تیم به خرم‌آباد نیاید! والله بلله استاندار و مدیر کل ورزش لرستان این‌قدر فصل قبل به گهر رسیدند نصف به بقیه تیم‌ها و ورزش‌های لرستان نرسیدند. اطلاعات دورودغ به شما می‌دهند. نمی‌بینید تیم‌های دارتاک و داتیس خرم‌آباد تا آستانه منحل شدن پیش رفتند؟ گهر پارسال بیش از 150 میلیون از مسوولان استان گرفت اما بقیه تیم‌ها روی هم 70 میلیون!
در مورد ساخت ورزشگاه هم باید بگم از نوشتت مشخصه اصلا از قانون اطلاعی نداری! بودجه‌های عمرانی سال قبل در مجلس تصویب میشه و بودجه‌ای که برای ورزشگاه خرم‌آباد که به قول خود 26 سال قبل پرسپولیس در اون باخته را نمی‌شود برای پروژه‌ای دیگر صرف کرد! نماینده شهر شما با مدیران دستگاه‌های دولتی شهرتان برای ورزشگاه دورود باید اقدام به رایزنی برای جذب بودجه می‌کردند که نکردند! در مورد زلزله هم آدرس غلط داری میدی؟ سند و مدرک بیار برادر. من که از همه چیز خرم‌آباد اطلاع دارم تا حالا ندیدم کسی در این زمینه ادعایی بکنه

 

 


شترسواری دولادولا نمیشود
آیاحضور شهرداری دورود فقط در حد نام روی لباس تیم گهر است؟
ظفر پاپی از دورود: باز هم چک بازیکنان گهر شهرداری پاس نشد تا کار تیم به ریش گرو گذاشتن و قسم و قرآن برای ادامه ی رقابت ها بیافتند. آنقدر کادر فنی در اداره تیم ضعف نشان داده اند که بازیکنان براحتی به خود اجازه می دهند که تمرینات تیم را به راحتی تعطیل کنند و به بهانه های صرفا مالی در کار تیم اخلال وارد کنند.از سوی دیگر شهرداری به عنوان مالک تیم باید یک ضمانت معتبر به بازیکنان تیم بدهد که مبلغ قرارداد آنان دیر یا زود پرداخت خواهد شد تا خیال بازیکنان از این بابت راحت شود.
شنیده ها حاکی از آنست که شهرداری دورود از ساخت ورزشگاه دورود شانه خالی کرده است و خود را فقط مسئول حمایت از تیم کرده است. این در حالیست که برخی از بازیکنان تیم گهر با سررسید اولین طلبشان از باشگاه وقتی حساب را خالی دیدند اردو را ترک کردند. از طرفی دیگر شهرداری به عنوان مالک اصلی تیم برای یک سال ،تا اواخر مرداد ماه برای اداره باشگاه هیات مدیره ای تشکیل نداد و تیم در این مدت معلوم نیست زیر نظر چه کسانی بسته و اداره شد.
شهرداری دورود می بایست پس از تحویل گرفتن باشگاه هیات مدیره ای تشکیل می داد تا همه ی کارها زیر نظر شهرداری صورت بگیرد.از سوی دیگر درست است که باشگاه به نام شهرداری است ولی چه خوب بود که دالوند شهردار دورود از پیشکسوتان فوتبال و اهل فن ورزش دورود در هیات مدیره و مشاوره باشگاه خود استفاده می کرد و صرفا چون نام شهرداری بر تیم است بیشتر اعضا از شورای شهر نباشند.
واضح است که اعضای شورای شهر و شهردار در زمینه فوتبال آن هم در سطح لیگ برتر و تیمداری تجربه چندانی ندارند ولی آیا کسی در دورود یا لرستان برای گرفتن مشاوره یا منصوب کردن به عنوان مشاور ورزشی شهرداری پیدا نشد؟ متاسفانه شهردار در اداره تیم بیشتر اختیار آن را تعداد معدود افرادی سپرده است در حالی که خود نقش چندانی در تائید یا رد اتفاقات تیم ندارد تا انجا که حمید فتحی نیز به عنوان یک دورودی از این تیم کنار گذاشته می شود و کسی هم" ککش نمی گزد".
قرار بر این بود که از بازیکنان مستعد استان تست گرفته شود که این کار انجام نشد. برای تشکیل تیم های پایه که متعلق به استان لرستان است باید از استعدادهای پایه لرستان استفاده شود و تیم های پایه باید صددرصد بومی باشند ولی شنیده ها حاکی از آن است که بازیکنانی از استان هایی مانند اصفهان برای حضور در تیم های پایه و امید به دورود آمده اند. واقعا باعث تاسف است که حتی کنترل تیم های پایه به دورود داده نشده است و بازیکنان تحمیلی به آنان داده می شود. باز صد رحمت به داماش عابدینی با اینکه بازیکن دورودی یا لرستانی نداشتند ولی باز در دورود بازی می کردند.
در کادر فنی تیم گهر چرا از افرادی استفاده شده است که نام دورود را یدک می کشند ولی تا امسال که تیم به لیگ برتر صعود کرده است برای ادای دینشان به شهرشان بازنگشته اند؟تا حالا شده است که این سوال را از خودمان بپرسیم که چرا از حضور گهر در لیگ برتر خوشحال شدیم؟؟؟پیش خودمان فکر می کردیم که لرستان در فوتبال کشور هم حرفی برای گفتن خواهد داشت و فونبالیست های ما نیز مانند جوانان جویای کارمان به شهرهای دیگر هجرت نکنند.هزاران رویا و خیال داشتیم ولی همه نقش بر آب شدند و تیم از لرستان پر کشید.جالب اینجاست که در تیم، شهرداری و لرستانی ها هیچ نقشی ندارند ولی چشم به جیب ما
  روح‌الله بیرانوند از خرم‌آباد: با سلام خدمت آقای جایدری . این هم استانی ما که میگه شما تیم ندارید و ورزشگاه می سازید معلومه که اصلا فوتبال استان رو پیگری نکرده ما یه تیم خیبر داشتیم که تو دسته های پاین بازی میکرد و هر موقع بازی داشت چون ورزشگاه تختی مرکز شهر است تمام بازار به خاطر بازی های این تیم تعطیل میشد هم به خاطر بازی هم به خاطر ازدحام مردم . حا لا هم اومدین تیم گهر به خرم آباد به جز دردسر برای ما کاسب ها هیچ دیگه نداره . ولی ما اول فصل به خاطر این که تیم مال استان بود حاضر بودیم این تعطیلی رابه جان و دل بخریم ولی حالا که تیم مال دوروده ما نمیخواهیم کار وکسب خود را تعطیل کنیم  برن هر جا که دوست دارن بازی کنن . ما هنوز رفتار تماشگران دورودی رو بعد از بازی پلی آف از یاد نبردیم که از برنامه نود هم پخش شد و انگار ما رفته بودیم بروجرد که تیم رو بیاریم خرم آباد   . راستی مسئولین شهر دورود تا حالا چقدر برای ایت تیم خرج کردن مگر تمام هزینه های تجهیز ورزشگاه رو استاندار بیچاره ما نداده که این طور تو بازی پیکان از خجالتش در اومدین ؟
امیرحسین از دورود: با سلام به همه هوادارای واقعی گهر دورود
واقعا متاسفم از این همه دروغ و تهمت زدن و این همه حسادت که خیلیها نسبت به تیم و مردم شریف دورود دارن چرا با احساسات مردم بازی میکنید و بحث بردن تیم دورود رو به خرم اباد هر روز به یه بهانه جدید پیش میکشید
من دورودی به شدت از دست اقایان جایدری و یعقوب دالوند و...که جز اصحاب رسانه هستند و باید نسبت به رسالت مهمی که به عهدشونه پایبند باشن ولی متاسفانه بجای حمایت از تیم دورود دارن همه جوره این تیم رو میکوبن اونم فقط به این دلیل کاملا منطقی که مردم دورود میگن تیم حق مردم دورود و مثل شناسنامه دورود میمونه پس باید دورود بمونه وهمه استان همکاری کنن نه اینکه بگن چون نیومده خرم اباد پس به ما هم مربوط نیست به خودتون مربوط میشه و از استان کمک نخواهید والله ما هم از خرم اباد چیزی نمی خواییم و ارزومونه که مرکز استان ما هم مثل اصفهان یا تبریز باشه ولی چه کنیم که افراد نالایق سالهاست که ذر راس امور استان قرار
دارن و همه هم خرم ابادین من دورودی اگر بودجه میخوام گناهم چیه که نیکوخصال خرم ابادی مسئول ورزش استانه یا بهاروند  مسئول هیات فوتبال استانه پس باید نسبت به دورود هم جوابگو باشه

 

 

پیمان از دورود: سلام . اقا من بچه دورودم و جونممم برای تیمم میدم گهر توی کرج بازی کنه بهتر از اینه که بره خرم اباد . اون کسی که مینویسه نمیخوایم تیم بیاد خرم اباد هیچ عددی نیست که بخواد تصمیم بگیره که بیاد ونیاد  بعدشم ما تیممون رو نمیزاریم ببرن خرم اباد  فقط دورود بزار بگن ما عقب مونده هستیم ویا تعصبی به جهنم اصل فقط دورود فقط دورود وگهر دوزود . اقا ی شهر دار هم مرد هستش که تیم رو نگه داشته اون اقایون که اون بالا هستن توی خرم اباد اقا به فکر ورزشگاه های استان نبودن .  اقای فلانی نوشته که ما از وارد جمهوری اسلامی به بعد از نظر ورزشگاه هیچی نداشتیم شما خودتون بی عرضه هستین چرا گردن شهردار  وتعهداتش میندازین.شما ها که بودجه میاد براتون پس میفرستین  هههههههه خدایش ادم خندش میگره همین  اندازه بسه ببخشید همگی ولی فقط دورود و گهر دورود

 


اشترینان: سلام به جناب آقای جایدری عزیز وهمه  خوانندگان این سایت:از اینکه در حال تخریب هم هستیم بسیار متاسف هستم.از دورودی های عزیزتقاضا دارم با دید باز ترنسبت به مسائل قومیتی ومرکز استان فکر کنندوبجای تفرقه انگیزی که در آخرنتیجه اش سقوط تیم گهر به دسته پایین تراست فکری نودرجهت اتحاد دیگر مردمان دیار همیشه مظلوم  مان لرستان عزیزدر جهت حمایت پرشوراز تیم باشیم.آیا زدن حرف های بی ربط که باعث خنده ومضحکه مردم دیگر استانهای کشور است درمورد شهرهای لرستان سزوار مردم لر هست؟الگوی تیم تبریزی را کمی مطالعه  وتحقیق کنید تا متوجه همه مسائ در مورد فوتبال باشید.کیفیت بازیکنان گهر بمراتب خیلی بالاتر ازتیم تراکتورسازی وحتی خیلی تیمهای دیگر است،پس تادیر نشده با همدلی وصمیمیت وبرادری خاص مردمان لر جانانه ازتیم محبوب همه لر زبانان حمایت کنیم.به امید موفقیت همه ورزشکاران لر

جایدری: سلام. مگر نمی‌بینید چگونه در برنامه 90 هم‌استانی‌های خودشان را مورد تهمت قرار می‌دهند و به آن‌ها توهین می‌کنند؟

 

 

شهردار دورود: مایل نیستیم در خرم‌آباد بازی کنیم!/ نیکوخصال حرف سیاسی زده است!
خبرگزاری ایسنا: مسوولان دورود موضع خودشان را مشخص کنند پس از اینکه هفته گذشته مدیرکل ورزش و جوانان لرستان از آماده شدن ورزشگاه تختی خرم‏آباد برای برگزاری دیدارهای خانگی گهر خبر داد، این خبر بازتاب‎های زیادی بین مردم و مسوولان استان داشته است.
نیکوخصال عنوان کرده بود: استاندار با توجه به خواسته مردم و مسوولان دورود برای آماده شدن ورزشگاه تختی خرم‏آباد، دستور داد دوباره کار بازسازی و تجهیز این ورزشگاه را از سر بگیریم‏ و در این راستا روزی 16 ساعت کار انجام می گیرد تا این ورزشگاه برای دیدار گهر با نفت تهران در هفته نهم آماده شود.
اعضای تیم گهر دورود بارها و بارها اعلام کرد‏ه‏اند که تا آماده شدن ورزشگاه تختی دورود شرایطی فراهم شود تا در استان بازی کنند و این در حالی است که مسوولان شهرداری دورود طبق گفته خودشان به هیچ وجه مایل نیستند گهر به‏جز دورود در شهرستان دیگری از استان لرستان بازی کند.
این صحبتها در حالی عنوان شده که مسوولان شورا و شهرداری دورود در تاریخ اول مردادماه کتباً نامه نوشته و ابراز تمایل کرده اند تا آماده شدن ورزشگاه این شهر، دیدارهای خانگی گهر در شهرستان دیگری از استان با اولویت خرم‏آباد برگزار شود اما اظهار نظرهای تازه آنها با این نامه مغایرت دارد.
در این خصوص شهردار دورود گفت: صحبت‏های نیکوخصال مدیرکل ورزش و جوانان لرستان موضع‎گیری‎های بدی را به دنبال داشته و اصلاً موافق نیستیم بازی‎ها در خرم‏آباد برگزار شود.
بهرنگ دالوند با بیان اینکه بازی‏ها باید در دورود برگزار شود به ورزشگاه دستغیب شیراز اشاره کرد و ادامه داد: در دیدار گهر با فجر سپاسی در این ورزشگاه بودم و با صراحت می‏گویم ورزشگاه تختی دورود به مراتب از ورزشگاه دستغیب شیراز بهتر است.
وی با بیان اینکه چرا ورزشگاه آنها با مشکلاتی که دارد تایید می‏شود؟ خاطرنشان کرد: این ورزشگاه نور مناسب نداشت و به خدا قسم از روی سکو توپ را نمی‏دیدیم، اسکوربرد نداشت و تعداد صندلی‏ها زیر 2 هزار بود اما ورزشگاه دورود که بهتر است تایید نمی‏شود.
شهردار دورود عنوان کرد: ما با برگزاری بازی در خرم‏آباد کاری نداریم و این مخالفت هم نظر مردم است اما متقاضی هستیم با توجه به اقداماتی که در ورزشگاه تختی دورود اجرا شده، بازی‎ها هرچه سریع‎تر در این شهر برگزار شوند.
دالوند تصریح کرد: ما این همه زحمت کشیده‏ و ورزشگاه را آماده کرده‏ایم؛ استاندار لطف کرده و اسکوربرد آماده شده، وضعیت نور هم به‏زودی درست می‏شود، کمتر از یک هفته دیگر تمام اسکلت آن نصب و صندلی‎ها به‏زودی تمام می‏شود.
وی در پایان گفت: آقای نیکوخصال که گفته بازی‎های گهر در خرم‏آباد برگزار می‏شود حرف سیاسی زده و باید خودش جوابگو باشد.
__________________________
خبرها حکایت از آن دارد برخی عوامل در دورود به پشتوانه همین مسوولان تندرو، مشغول متشنج کردن جو علیه مسوولان استان هستند. از طرفی مردم خرم‌آباد و اکثر شهرهای استان، در پی اظهارات این عده قلیل که از سوی جریانی مشخص هدایت می‌شوند، ضمن ابراز انزجار از حرکت زشت آن‌ها، اعلام کرده‌اند دیگر طرفدار تیم گهر دورود نیستند و از مسوولان استان تقاضا دارند به هیچ‌وجه اجازه‌ی حضور این تیم در خرم‌آباد یا شهر دیگری در استان داده نشود. بهتر است یا در کرج بازی کنند یا در شهر خودشان!

 

 

چک‌های شهرداری دورود برای بار دوم برگشت خورد! / بازیکنان گهر در آستانه قهر مجدد!
 پس از به وجود آمدن مشکلات مادی، قرار شد مبلغ قرارداد بازیکنان گهر شهرداری دورود در سه مرحله پرداخت شود و مسئولین شهرداری و شورای شهر دورود در موعد مقرر قسط اول را پرداخت کنند که موفق به این کار نشدند و در تعطیلات شهریورماه لیگ برتر، تیم گهر تعطیل شد!
پس از تعطیلی بار اول این تیم، اسماعیل حیدرپور مدیر اجرایی باشگاه گهر شهرداری دورود با کمک رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس و آقای هاشمی یکی از دورودیهای مقیم کرج قسط اول قرارداد را پرداخت کرد.
قرار شد قسط دوم قرارداد بازیکنان گهر که به صورت چک بود طی روزهای گذشته پرداخت شود که این امر صورت نگرفت و تمامی چکها برگشت خورد و بازیکنان به این امر اعتراض شدید کردند.
 در این خصوص مدیر اجرایی باشگاه گهر شهرداری دورود به خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، گفت: بازیکنان اعتصاب کرده‎اند و عقیده دارند مبلغ قرارداد آنها باید هر چه سریعتر پرداخت شود، مالک تیم باید هر چه سریعتر نسبت به پرداخت قسط بازیکنان اقدام کند.
حیدرپور با بیان این که مشکلات مالی باعث شده وضیعت مطلوبی نداشته باشیم، تصریح کرد: با وساطت صورت گرفته، بازیکنان به خاطر مردم لرستان، دورود، کادر فنی و مدیریت باشگاه فرصت 10روزه‎ای به گهر داده‎اند و امیدواریم این امر به نحو شایسته‎ای مرتفع شود.
وی عنوان کرد: درست است مشکل داریم ولی بازیکنان و کادر فنی با قدرت در لیگ حضور خواهند یافت تا از نام و اعتبار فوتبال لرستان دفاع کنند.

حیدرپور گفت: به علت مشکلات مالی هیچ اردویی برگزار نخواهیم کرد و این به ضرر تیم است ولی تمرینات در کرج ادامه خواهد یافت.

*  هواداران دورودی تیم گهر فردا قصد دارند در یک تجمع اعتراض خود را نسبت به دیر آماده شدن استادیوم این شهر چهارشنبه  ۱۵/۶/۹۱ راس ساعت ۱۱:۰۰ در ورزشگاه تختی دورود گرد هم آیند.

 

 

فراخوان سایت لور برای ساخت آهنگ تیم گهر
نشریه اینترنتی لور قصد دارد اقدام به تهیه یک ترانه مخصوص تیم فوتبال گهر دورود لرستان نماید. شورای نویسندگان نشریه، به عنوان هیات داوران، ابتدا از سروده های پیشنهادی یک مورد را انتخاب می کند و سپس این سرود توسط گروهی از هنرمندان اجراء و در اختیار جامعه هواداران گهر قرار خواهد گرفت.
لازم به تاکید است نشریه اینترنتی لور به گونه ای داوطلبانه و براساس رسالت خود اقدام به این حرکت فرهنگی می کند و در این مساله هیچ رابطه و هماهنگی با باشگاه فوتبال گهر شهرداری دورود و یا کانون هواداران آن ندارد.
نشریه لور تا یکم مهر 1391 اقدام به دریافت و بررسی سروده های ارسال شده به ایمیل نشریه [Loorinfo@gmail.com] خواهد نمود، سپس از سوی شورای نویسندگان نشریه سروده برتر انتخاب و اعلام می شود.
فعلا مبلغ پنجاه هزارتومان جایزه از سوی نشریه لور برای بهترین سروده اختصاص داده شده است، در صورت دریافت حمایت مالی از سوی اشخاص و نهادها مبلغ جایزه افزایش خواهد یافت و ممکن است بیش از یک سرود انتخاب شود.
توصیه می شود سروده های ارسالی تا حد امکان دارای شرایط زیر باشند:
الف) ترجیحا با گویش های رایج در شهر دورود باشد، هرچند استفاده از هر یک از زبان های لکی، مینجایی، بختیاری، بروجردی و.. نیز بلامانع است
ب) متناسب با فضای حماسی، شاد و پرسر و صدای ورزشگاه های فوتبال باشد
ج) متناسب برای تنظیم با آهنگ های معروف موسیقی لری باشد
د) به وحدت مردم لر و تعلق خاطر همه شاخه ها و گروه های لرتبار اشاره کند
ه) به شعار "دورود؛ پایتخت طبیعت ایران" و همچنین زیبایی های طبیعی لرستان و مناطق لرنشین تلویحا (و یا تصریحا) اشاره کند
توصیه می شود شاعران و ترانه سرایان پیش از هرچیز نمونه هایی از سرودها و ترانه های قهرمانی تیم های ورزشی دیگر را بررسی کنند، برای تهیه نمونه هایی از سرودهای قهرمانی باشگاه های دیگر عبارت "دانلود سرود قهرمانی" را در موتور جستجوی
گوگل وارد کنید.

 

 

 سعید از کوهدشت: ظرفیت برخی از درودیها همینقدر است . بیچاره ما که تا کزج رفتیم و اینها را تشویق کردیم . از کوهدشتیها میخوام که اینها را بی اعتنا کنند . زنده باد پرسپولیس تهرا ن حیف نیست طرفدار تیم این لاتهای بی سروپا باشیم . نهایتش این تیم امسال سقوط میکند بعد درودیها با چه رویی نگاه ما میکنند
جایدری: سلام آقا سعید. این‌ها بخش کوچکی از هواداران تیم گهر دورود هستند. اکثر مردم فهیم دورود، مواضع‌شان با این فریب‌خورده‌ها که از سوی جریانی خاص حمایت می‌شوند، مواضعی جدا دارند و نباید دیگاه این‌ها را به پای همه مردم دورود نوشت. ما خرم‌آبادی‌ها هم مثل شما دیگر راضی نیستیم این تیم در شهرمان بازی کند.

 

 

آرش از خرم‌آباد: سلام رضا جان... من تیم گهر رو دوست داشته و دارم و آرزویم موفقیت این تیم هم استانی است ولی اگه بنا باشه که با اومدن این تیم به خرم آباد،عده ای تندروی درودی به مردم شهرم توهین کنند و تهمت های ناروا به خرم آباد و خرم آبادیها بزنن در حالی که  ما خرم آبادیها قصد و غرضی در مورد میزبانی تیم گهراز اول نداشته و نداریم در چنین شرایطی  با اومدن این تیم به خرم آباد موافق نیستم و  خرم آباد احتیاجی به این میزبانی ها نداره و فوتبالش هم به اندازه کافی در گذشته خوش درخشیده و الانش هم روند رو به رشد خودشو طی میکنه ...

 

 

 


اندر حکایت ورزشگاه‌هائی که باید در لرستان ساخته شود:
برای خانه همسایه‌ات روشنایی آرزو کن، مطمئنا نورش به خانه تو هم خواهد رسید!
فرهاد داودوندی- بروجرد: در محه مان همسایه ای داریم که خانه بسیار بزرگی دارد، سالیان پیش که این خانه را بنا نهاد، عده ای بدون دلیل ناراحت بودند که چرا خدا می خواهد به این شخص اینقدر پول بدهد که خانه ای به این بزرگی داشته باشد؟!
روز اولی که در منزلش مستقر شد، به اهالی محل اعلام نمود، هرکسی میهمانی، عروسی، مراسم ختم دارد برای برگزاری میهمانی می تواند از منزل وی استفاده کند.
 خداوند بیامرزدش، سال گذشته جان به جان آفرین تسلیم نمود، اما در این چند سالی که هم محلی هستیم، برای برگزاری مراسم های مختلف اهالی محل، "نه" بر زبانش نبود، و همه اهالی بنوعی از امکانات منزل این شخص برای میهمانی های شان استفاده نمودند.
غرض از گفتن خاطره فوق اینکه قدیمی ها به درستی گفته اند برای همسایه ات از خدا آرزوی بهترین ها را داشته باش تا خدا به تو نیز بهترین ها را بدهد.
مدتی است علاقمندان به فوتبال در این استان در پی صعود تیم فوتبال گهر دورود به لیگ برتر، با توجه به کمبود امکانات ورزشگاهی در شهر و دیارشان با دیده رقابت ناسالم به هم استانی های دیگرشان می نگرند.
 ساختن یک ورزشگاه در شهری دیگر باعث شده گروهی دیگر احساس نمایند که شهر خودشان از زمین و زمان عقب مانده است!
سال‌هاست شهرستان بروجرد دارای امکانات ورزشی نساجی بروجرد است، هتل زاگرس بروجرد نیز چون نگینی در امر اسکان توریست ها می درخشد، اما آیا فقط این بروجردی ها هستند که از این امکانات نفع می برند؟!
بارها دیده ایم که تیمهای فوتبال شهرهای دیگر استان در کمپ نساجی به دیدار تیمهای لیگ برتر ایران آمده اند، همین سال گذشته تمامی تیمهائی که برای دیدار با تیم گهر دورود می آمدند، شبها را در هتل زاگرس بروجرد به سر می بردند!
واقعا این چه ضرری دارد که مثلا بروجرد، دورود، خرم آباد ، الیگودرز، کوهدشت ، الشتر، نور آباد و.... دارای امکانات مجهز ورزشی باشند. وقتی که فوتبالیست های بروجردی برای تمرین در طول سال از زمین ورزشگاه اشترینان استفاده می کنند، چرا ما باید در مقابل رشد اشترینان زانوی غم به بغل بگیریم؟
به شخصه امیدوارم هر کدام از شهر های ایران و بخصوص این استان دارای مجهز ترین امکانات ورزشی بشوند،اما اگر قرار است فعلا دوشهردورود و خرم آباد ورزشگاه هایشان تعمیر یا نوسازی شود، همه باید خوشحال باشیم که از برکت وجود تیم فوتبال گهر شهرستان دورود و هواداران بیشمارش امکانات ورزشی  گوشه و کنار استان در اولوبت کارهای عمرانی ورزشی قرار گرفته است.
هیچ می دانید که شاید صعود گهر دورود باعث شده که ورزشگاه 15000 نفری بروجرد نیزساخت و سازش بالاخره بعد از سالیان سال آغاز شده است؟!
به عنوان یک ورزشی نویس این موقعیت پیش آمده را که شاید موردی بسیار نادر و تاریخی برای ورزش استان باشد را به فال نیک می گیرم.
 همین که مسئولین شهری و ورزشی مرکز استان و شهر های مختلف استان به تکاپو افتاده اند که هر چه سریعتر در شهر های خودشان ورزشگاه ها را تعمیر یا نوسازی نمایند را باید به فال نیک گرفت و به یاد داشت که اینها همه بخاطر صعود تیم فوتبال گهر شهرستان دورود نماینده همه ما در این استان در لیگ برتر فوتبال ایران است.
به جای منفی نگری و پیش آوردن مسائل حاشیه ای از مسئولین ورزشی و عمرانی شهر های خودمان بخواهیم که در یک رقابت سالم برای پیشی گرفتن در ساخت و سازهای ورزشی نسبت به شهر های دیگر استان، دستی بجنبانند!     
به جای این که بدانیم چرا همسایه مان خانه اش بزرگتر از خانه ما می باشد، در فکر این باشیم که ما هم خانه بزرگی بسازیم و در خانه را برای استفاده همه همسایه ها در مراسم های شادی و غم باز بگذاریم!
جایدری: سلام و سپاس فراوان ار سرورو استاد ارجمندم فرها داودوندی عزیز. مردی بزرگ از دیار فرزانگان. افتخار می‌کنم که یک دوست بروجردی خوب مثل شما دارم. امیدوارم هم‌استانی‌های دورودی نیز با رعایت ادب و احترام و بدون اتهام زدن به دیگران به خواسته‌شان برسند

 

 

رضا درمیانی(دورود): سلام ، این طور که شما نشان می دهید باید گفت مقصر اصلی این حواشی ما مردم دورودیم که تنها به دنبال حق خود یعنی میزبانی از تیم محبوبمان گهر شهرداری دورود هستیم که متاسفانه بعضی از همتباران لر نتنها حمایتی نمیکنند بلکه بعضا حاشیه سازی هم میکنند .
تیم گهر دورود نماینده همه ی لرزبانان است و به اتحاد ما نیاز دارد . بهتر است یه ذره از هموطنان آذری یاد بگیریم که به جای اینکه بگویند تراکتورسازی متعلق به شهر تبریز است و ربطی به دیگر شهرها مانند اردبیل ، ارومیه ، زنجان و ... ندارد با جان و دل از این تیم به عنوان نماینده ترک ها در لیگ برتر فوتبال حمایت می کنند و با اتحاد خود از هرگونه حاشیه سازی جلوگیری میکنند .
جایدری: سلام. مقصر اصلی در درجه اول سودجویانی بودند که موفق شدند بخشی از تماشاگران دورودی را فریب دهند. بعد هم کسانی هستند که خودشان را دورودی معرفی می‌کنند و این تیم را مال خودشان می‌دانند و به همه مردم لرستان توهین می‌کنند!
خوب حالا که شما از تیم شهر و منافع شهرتان دفاع می‌کنید، سایر مردم استان هم این حق را دارند که از منافع شهر خودشان دفاع کنند و دیگر از تیم گهر خوش‌شان نیاید.
به همین خاطر بهتر است تکلیف‌تان را با شهرداری و شورای شهر دورود مشخص کنید ببینید وقتی این همه مشکل از سر راه‌شان توسط مسوولان استان برداشته شده چرا عرضه ندارند تیم‌داری کنند و مدام شما را به جان هم‌استانی‌های بی‌گناه‌تان می‌اندازند.(رجوع کنید به همان مطلبی که در بخش نظرات آن خطاب به من نوشته‌اید: نامرد ...)

 

 

غیر از خودمان کسی دل‌سوزمان نیست!
مجید کرامتی‌مقدم: در حالی که نماینده لیگ برترمان بلاتکلیف و آواره شهرستان‌های مختلف برای برگزاری دیدارهای خود می‌باشد،  روزی نیست که خبری جدید از سوی مسوولان به گوش نرسد.
هرچه هست رکوردی است که به نام لرستان زده شد. چرا که به تنها تیمی در تاریخ فوتبال تبدیل شدیم که میزبانی برای مردمش کمتر از آرزو نیست!
در طی بازی¬های گذشته ارزش بازی کردن در خانه بیشتر درک شد صحنه‌های مشکوک در دیدار با ملوان و پرسپولیس را عرض می¬کنم! امتیازات حساسی که به قیمت چند پله صعود در جدول و قرار گرفتن در حاشیه امنیت بود. هرچند نفوذ سرخابی‌های تهران با بررسی دعوت شده های ارودی تیم ملی بیش از پیش مشخص می‌شود. اینکه سرمربی داخلی باشد یا خارجی مهم نیست. مهم نیست عملکرد و جایگاه این تیم‌ها چگونه باشد. مهم نیست چه مقدار از پول بیت‌المال خرج ایشان شود.
مهم اینست که نیمی از تیم ملی سهمیه و ارث پدر این دو تیم است. در تازه¬ترین لیست دعوت شده‌های تیم ملی از نفت تهران(صدرنشین لیگ) صفر بازیکن، سپاهان، راه اهن و سایپا جمعا 2 بازیکن و... اما تیم¬های دهم و شانزدهم جدول به تنهائی 10 بازیکن را در بین دعوت شده¬های تیم ملی دارند. جالبتر اینکه هاشم بیگزاده(هافبک چپ استقلال) که به علت مسدومیت از لیست خط خورده؛ جایش را به علی حمودی(هافبک مدافع راست استقلال) داده! پست تخصصی هم مهم نیست؛ تیم و سهمیه مهم است!
 سابق بر این شاکله اصلی تیم ملی را این دو تیم تشکیل می¬دادند اما زمانی بود که بهترین¬های ایران جذب این دو تیم می‌شدند و ماحصل آن نتایج خوب باشگاهی و ملی بود ولی در حال حاضر که بازیکنان با رانت، واسطه و دلال جذب این دو تیم می¬شوند؛ شایسته نیست تیم ملی را همچون باشگاهی روز به روز ضعیف وضعیفتر کینم. که اگر کاری از دست این بازیکنان برآید برای باشگاهشان انجام می دهند.
از ورزشگاه و میزبانی که بهره ایی نبرده ایم، از امتیازات داوری و تیم ملی هم که انتظاری نداریم لااقل فردای روزگار اگر میزبان شدیم تو را به خدا(تماشاچیان لرستانی را عرض می‌کنم) به جای دو دستگی و تشویق تیم های خدادار، نماینده استان‌مان را تشویق کنیم بلکه بیش از پیش در حق خودمان اجحاف نکنیم. زیرا غیر از خودمان کسی دل‌سوزمان نیست!

 

 

لر دورود: من یک دورودی هستم و معتقدم با همین روند فوقالعاده ی که گهر داره طی یک ماه اینده نه تنها تیم گهر قهرمان جهان می شه بلکه همبستگی لرستانی ها که فوقالعاده بوده به جای می رسه که زبان زد خاص و عام میشه ، چیزی نموده که همدیگه رو تیکه پاره کنیم انواع الفاظ زیبا رو از همه شنیدیم و چه تهمت های که نزدیم به نظر من مسئولین ارشد کشوری شناخت کامل روی ما داشتن که به ما امکانات نمی دادن و ما رو محروم می شمردن وگرنه معلوم نبود چه خون و خونریزی به پا می شدالان یه تیم لیگ برتری اومده داریم بهم تهمت می زنیم و همدیگر و بی ابرو خطاب می کنیم ای کاشک تیم به لیگ برتر نمی اومد تا ابرومون پیش استانای دیگه نمی رفت قبلش کسی خبر از این رسوای نداشت و همه ما رو ساده دل خطاب می کردن الان القابی که به ما اختصاص دادن ده برابر شده

 

 

ابراهیم ... از دورود: سلام رضا جان... مطالب تو داوود وندی، گهروند و حرفهای یاراحمدی اشک هر دوست دار لرستانی را در می آورد. در این میان من شخصا از بخشهایی مطلب خودت حس خوبی نداشتم، من به عنوان کسی که تو بیش از ده سال است می شناسی و با ارمان هایم آشنا هستی می نویسم که تو داری همان اشتباهی را می کنی که عوام دورود را بدان متهم می کنی، من همین لحن حرف های حضرتعالی را روزانه از هم استانی های خرم ابادی دیگر می شنوم (به جهنم می خام صد سال سیاه این تیم نیاد خرم اباد)، استدلالت هم اینست که به ضرر خرم آباده! ممکنه گهر ببازه و به اسم خرم اباد تمام بشه! ببین رضای عزیز اگر دورودی به فکر منافع دورود است و تو به فکر منافع خرم ابادی، پس این وسط لرستان و منافعش چه می شود؟ من همان روز قبل از پلی آف موضعم را به شما گفتم و بعد هم نوشتم در آفتاب هم چاپ شد و عوام دورود هم انگشت در چشم من کرد که چرا خیانت می کنی! حرف همین بود که امروز برخی مسئولان دورود  به آن رسیده اند (مالکیت تیم و نام آن با دورود باشد و تا زمان آماده شدن استادیوم در خرم آباد بازی کند).
به هرحال اگر آن روز من مقابل عوام فریب خورده شهرم ایستادم امروزه جنابعالی هم نباید موضعت موضع مردم کوچه و بازار باشد، شما همه چیز را گردن عابدینی ها، مسئولان دورود و عوام دورود نیانداز، دل من یکی پر است از سوتی های بهاروندها و نیکوخصال ها .... اما رسوا کردن بهاروند و نیکوخصال و دالوند و حیدرپور و قایدرحمت و... چه دردی از ما دوا می کند؟ گیرم فلانی از اطراف تیم برود کسی بهتر از او جایگزینش خواهد شد؟ بنابراین کاش به جای این مچ گیری ها و کُری خواندن ها و به قول لری خودمان (هوریتو، خو وتو رت) گفتن ها بهتر است ما اشتباه دیگران را تکرار نکنیم به جای آنکه بگویم "اوفیش، هوریتو" بهتر است بگوییم: اگر آمدید شهر برادر و مرکز استان تان قدم تان روی چشم نیامدید هم خدا سیتو بسازه. من انتظار دارم جنابعالی هم مثل هم استانی مان داودوندی منافع استان ا بر منافع شهرت اولویت بدهی و موضعت
رضا جایدری: سلام. داش ابراهیم من مخلص شما و سایر مردم فهیم دورود هستم اما برخی از همشهریان بی‌وجدان شما چنان فحش‌ها و تهمت‌هایی نثار آدم می‌کنند که شرم دارم آن‌ها را در وبلاگ منعکس کنم
ای کاش شما یک بار در جلسات ساماندهی تیم گهر حضور می‌داشتی و می‌دیدی که مسوولان شهرتان حتی با خودشان مشکل دارند و ببینی کسانی که با خودشان مشکل دارند چطور می‌خواهند مشکل دیگران را حل کنند؟!
به ناچار مطالب جلسات را برعکس به دورودی‌ها منتقل می‌کنند تا از خودشان قهرمان بسازند.
این تیم اگر اول فصل می‌آمد خرم‌آباد و می‌باخت هم حرفی نبود و همه چیز را تحمل می کردیم اما الان مسائلی پشت پرده است که نمی‌توانم همه را بنویسم... به نفع ما و شماست به خرم‌آباد نیاید. بگذارید ورزشگاه خودتان در دورود آماده شود. این طور بهتر است ...

 

 

وحید کاظمی ذهابی (دبیر سرویس ورزشی روزنامه آفتاب لرستان): سلام به رضا جایدری، حضور یک تیم کاملا غیربومی چیزی به جز ضرر برای خرم‌آباد نخواهد داشت. علاوه بر اظهارات مدیریت سایت، ضرر قضیه به اینجا بر می‌گردد که در فصل پیش‌روی لیگ‌های دسته دوم و سوم کشور مرکز استان سه نماینده دارد، قطعا حضور گهر و دردسرهایش در خرم‌آباد به ضرر نمایندگان کاملا بومی و ریشه‌دار ما در لیگ دو و سه فوتبال کشور خواهد بود. چرا که در سایه‌ی این دردسرها، نسل افتخارآفرین خرم‌آباد و لرستان که در قالب تیم‌های داتیس و دارتاک شکل گرفته است نابود خواهند شد.

 

 

رضا طولابی (خبرنگار ورزشی هفته‌نامه‌های اقتصاد لرستان و سیمره): یادم میاد وقتی برای پوشش دیدار دوستانه بین تیم‌های گهر و استقلال صنعتی اهواز به دورود رفتیم همون ورودی استادیوم بعضی از تماشاگرهای دورودی جلوی ما رو گرفتن و ما رو محکوم کردن که چرا میخواین تیم ما رو ببرین خرم آباد ؟ ما دلم نمی‌خواد این تیم بیاد شهر شما! حاضریم تیم هر جای ایران بره ولی خرم آباد نیاد و ...
اون قضیه گذشت و من و دیگر دوستانم فقط حمایت کردیم - الان هم از صمیم قلبم دوست دارم گهر به خاطر منافع لرستان نتیجه بگیره ولی دیگه دوست ندارم این تیم به خرم آباد بیاد - آقایون مسوول که بوی از ورزش نبردن و سینه جلو میدادن که استادیوم تختی دورود رو آماده و تجهیز میکنیم الان کم آوردن - به خدا هر کسی اگر تخصص در کاری نداشته باشه و مسوولیت قبول کنه به مردم خیانت کرده - همون کرج خوبه دیگه تا دو ماه البته من قول میدم که تا شش ماه دیگه ورزشگاه دورود آماده نشه تا شش ماه دیگه همون کرج بازی کنند بهتره

 

 

 ... (خبرنگار): سلام. عده‌ی دیگری از لرستانی‌ها نیز طی برخوردهای مختلف اظهار می‌دارند: وقتی مردم دورود چنین برخورد می‌کنند پس این تیم، متعلق به ما نیست و فقط مال خودشان است که همه جه به ما اهانت می‌کنند، لذا راضی نیستند این تیم در هیچ شهری از استان بازی کند و بهتر است گهر فقط در دورود پذیرای تیم‌های مهمانش باشد.
هر چه باشد فوتبال برای خیلی از تندروهای دوردی بیش‌تر از رفاقت و هم‌استانی بودن ارزش دارد پس بگذارید به آرزوی‌شان برسندلذا از همه‌ی خبرنگاران و علاقه‌مندان ورزش تقاضا دارم به هر طریق که می‌توانند جلوی بازی این تیم در شهرهای دیگر استان از جمله خرم‌آباد را بگیرند.

آقا رضا همانطور که شما هم نوشته‌ای  به خاطر اهانت‌های مکرر برخی از دورودی‌ها نسبت به سایر مردم استان، از مسوولان لرستان تقاضا داریم اجازه‌ی حضور تیم گهر در خرم‌آباد یا شهر دیگری از استان را ندهند وگرنه هشدار می‌دهیم که اگر چنین کنند، منتظر عواقب وخیم آن از جمله حضور این عده از تماشاگران تندروی دورودی‌های در خرم‌آباد و بر هم زدن ورزشگاه و خسارت به آن و نیز پرداخت هزینه‌های گزاف میزبانی توسط خرم‌آباد از قبیل تأمین خوابگاه شب بازی و غذا و ... باشند.

 تیمی که فقط مال همین عده دورودی است به هیچ‌وجه متعلق به ما نیست و دلیلی ندارد از آن حمایت کنیم.
خبرنگاران لرستانی فقط به انتشار اخبار این تیم مبادرت ورزند و از این طرق حمایتی از تیم دورود هر کجا که هست به عمل بیاورند. تیمی که متعلق به همه نیست، چرا همه باید آن را حمایت کنند؟!

 

 
ساسان عسکری‌عالم(خرم‌آباد): چند وقت پیش در برنامه نود عکسی از اعلام بودجهٔ مهرماندگار ورزشگاه پانزده هزار نفری خرم آباد نمایش داده شد و بیننده‌ای که اعتراض داشت چرا در خرم آباد بودجه صرف این ورزشگاه دارد می‌شود و ما که تیم در لیگ بر‌تر داریم ورزشگاه‌مان هنوز ساخته نشده است!
همان لحظه که تصویر را دیدم سخت آزرده خاطر شدم از این دید هم استانیهای بسیار مهربانم با مرکز استان خودشان و هچنین با هم استانی‌ها و هم قومی‌های خودشان!
دوست داشتم به آن دوست عزیزم بگویم ما بعد از سفر رهبری به خرم آباد در سال ۱۳۷۰ تا کنون منتظر این لحظه بوده‌ایم که ورزشگاه جدید شهر افتتاح شود! هرچند قبلا از ظرفیت بیشتر آن صحبت می‌شد، اما حالا که بودجه‌ای مناسب گرفته و پیشرفتی در خور و قابل توجه دارد از بد روزگار (!) همزمان شده است با صعود گهرزاگرس به لیگ بر‌تر!
همچنین آن‌ها اعتراض می‌کنند چرا ورزشگاه چهل و چند سالهٔ خرم آباد را دارید بازسازی می‌کنید؟! آخر آنجا مگر تیم دارند که دارید کار می‌کنید برایشان؟! پس ما چه؟
خوب شاید حق داشته باشند، هم دورودی‌های عزیزم و هم کسانی که آتش بیار معرکه شده‌اند و منتظر این فرصت بوده‌اند تا بر دعواهای پوچ ما هم استانی هایِ هم قومِ یک‌نژاد، چیزی بیشتر بیافزایند. به جای اینکه در جهت دوستی گام بردارند، ما را از یکدیگر می‌خواهند دور‌تر کنند، خیلی از دوستان دورودی و سایر دوستانمان در دام این حرف‌ها می‌افتند و طرف باطل را می‌گیرند!
دوستان عزیزمان در دورود به جای آنکه از مسئولان شهرشان و نماینده محترمشان بپرسند پس ورزشگاه ما چه شد؟ می‌گویند چرا خرم آباد دارند صاحب ورزشگاه جدید می‌شود، می‌گویند حالا که ما نداریم خرم آباد هم حق ندارد داشته باشد و شنیده شده می‌خواهند جلوی بازسازی ورزشگاه تختی خرم آباد و همچنین آرزوی دیرینه‌ای مردمان این شهر یعنی ورزشگاهی در خور و شایسته که بشود در آن بازی کرد را بگیرند و اما با دیدی کاملا منفی و مغرضانه حرفهای بی‌سر و ته می‌زنند به جای آنکه بگویند، چه خوب است پروژه‌هایی از این دست که در جهت تعالی استان است افتتاح شود! اما کسی به این مهم توجه نمی‌کند، که اگر پروژه‌ای در گوشه‌ای از استان افتتاح شود سود آن برای همه خواهد بود و نه مردمان آن شهر!
دوستان دورودی عزیزم به جای آنکه از مسئولان شهرشان بپرسند با پولی که استاندار به آن‌ها داده چه کرده‌اند، در شعار‌هایشان در ورزشگاه دستگردی در بازی با پیکان، علیه ایشان شعار می‌دهند! به جای آنکه بگویند چه مرد خوبیست که به جای پرداخت بیشتر از ۶ میلیارد برای گرفتن مجوز این تیم از قوهٔ قضاییه، آن را مجانی برایمان حفظ کرد، علیه ایشان موضع می‌گیرند! به جای آنکه به مسئولان شهرشان بگویند شما که ۱۲ میلیارد تمام بودجه‌تان بوده چرا قدم پیش گذاشتید و با ابروی شهر دورود و استان لرستان اینچنین بازی کردید! مگر آن‌ها از مبالغ هنگفت تیمداری در لیگ بر‌تر کشور خبر نداشتند!؟ (گویا نداشتند که می‌گفتند زمین می‌فروشیم تا خرج تیمداری را بدهیم) چرا تمام چشمشان به مرکز استان دوخته شده است؟! مگر نمی‌بینند ما خودمان داشتیم داتیس و دارتاک را هم از دست می‌دادیم؟! مگر نمی‌دانند بخشی از بودجهٔ بازسازی ورزشگاه تختی خرم آباد (بخشی از آن یا تمام آن، که از سال ۹۰ حدود ۴۰۰ میلیون و از سال ۹۱ حدود ۳۵۰ میلیون تومان بوده) به ورزشگاه تختی دورود داده شده تا آماده و پذیرای بازی‌ها شود! مگر استاندار، آقای دهمرده، تعهد نکردند که صندلی‌ها را می‌خرند، اسکوربورد را می‌خرند، سایر نیازهای سخت افزاری را تامین می‌کنند و آقایان آن‌ها را فقط نصب کنند، اما کاری از پیش نبرده‌اند، اگر دوستان دورودی عزیزم نمی‌دانند بدانند که‌‌ همان صندلیهای نصب شده در سکوهای قدیمی، از محل تقبل استانداری و بودجهٔ ورزش و جوانان استان لرستان بوده است!
و سوال آخر از دوستان عزیزم در دورود، به جای اینکه چشمداشتی از مرکز استان، بیشتر از این داشته باشید، چرا از کارخانهٔ سیمان دورود و صنایع زرهی شهرتان که الحمدلله فعال هم هستند، تقاضای کمک نمی‌کنید؟! چرا طومارتان را به جای جلوگیری از بازسازی ورزشگاه تختی خرم آباد و ورزشگاه پانزده هزار نفری خرم آباد که بودجهٔ آن‌ها مصوب از قبل بوده و ربطی به صعود گهر نداشته، بنویسید، برای کارخانه‌های فعال شهرتان نمی‌نویسید؟ مگر نمی‌بینید همهٔ صنایع خرم آباد عملا در تعطیلی هستند؟ مگر وضعیت دارتاک و داتیس ما را نمی‌بینید؟ ما چه گناهی کرده‌ایم جز اینکه مرکز استان هستیم، و شما چه گناهی کرده‌اید جز اینکه مسئولان شهرتان مسئولیت پذیر نبوده‌اند و شما را به آدرسهای اشتباه می‌فرستند و حالا که مشکلات پدیدار شده قایم شده‌اند و گناه را تقصیر ما خرم آبادی‌های و شخص استاندار می‌اندازند و شما هم این حرف‌ها را به راحتی می‌پذیرید!
در پایان به عنوان یک لر حامی تیم گهر زاگرس دورود هستم و خواهم ماند، حتی روزی که مقابل تیم محبوبم استقلال بازی کند، همانطوری که با صعود تیم شهرداری یاسوج حامی آن تیم هم به عنوان تیم قوم لر خواهم بود. و هچنین حامی تام و تمام برگزاری بازیهای تیم گهر در دورود.
اما به عنوان یک خرم آبادی می‌گویم که به هیچ وجه دوست ندارم تیم گهر زاگرس دورود در خرم آباد بازی کند! تمام تلاشتان را به جای بازگرداندن این تیم به استان، به باز گرداندن آن به شهر دورود معطوف کنید که ما بسیار خوشحال‌تر خوهیم شد چون پیش از این دست یاری ما را پس زده‌اید با غرض ورزی کامل در همسویی با کسانی که چشم پیشرفت ما را و روی پا ایستادن ما را نداشتند! امیدوارم و انشالله تیم گهر که تیم قوم لر است به زودی در دورود بازی کند!
http://khorramabadcity.mihanblog.com

 

 

مسعود خوانساری از دورود: با سلام خدمت شما. انگار که شما بر سر مواضع خود سرسختانه ایستاده اید. من به شما حق می دم درسته دورودی ها شاید گاهی کم لطفی کردن اما خرم آبادی ها هم با کم کاری جوابشونو دادن. الان اقای نیکوخصال میگه تیم بیاد خرماباد ادامه بده بعد شهرداری که توانایی اداره تیم رو نداره تیم را به ما بده همینه که مردم یکم بد بین میشن. باور کنید الان هم انتظار داریم با کنار گذاشتن تمام باور های غلط ایجاد شده در این چند وقت ، تیم رو درست و حسابی حمایت کنیم همین که شما اخبار تیم رو پیگیری میکنید معلومه که بازم دنبال این هستید که تیم استانمونو از این آواره گی نجات بدید با سپاس از شما
جایدری: سلام و سپاس از شما. نیکوخصال تعصب تیم گهر رو می‌کشه و میگه بیاد داخل استان بازی کنه تا از حمایت تماشاگر و داور  و ... برخوردار باشه! تنها مجموعه ورزشی خرم‌آباد(تختی) چون نیم قرن از ساختش می‌گذره و بودجه‌ای از سال قبل داشت و امسال هم بودجه مرمت داره(نماینده‌های خرم آباد گرفتن) ورزشگاه دورود بودجه مرمت کلی نداره.

دهقان نماینده قبلی‌ شما سال قبل  یک کمک 70 میلیونی برای ورزش دورود گرفت که 40 میلیون اون رو به تیم گهر داد، اما بودجه دورود باید برای سال بعد مصوب بشه که با پیگیری استاندار و قائدرحمت قراره وزارت و ورزش و جوانان دو میلیارد به یک نحوی امسال از جایی پیدا کنه و به ورزشگاه دورود اختصاص بده(اونایی که میدونند اعتبار و ردیف بودجه چیه بخونن و نرن بگن ورزشگاه خرم‌آباد چرا داره درست میشه اما مال ما نه) ورزشگاه خرم‌آباد سال 90 مرمت جزئی شد و بقیه بودجه موند تا امسال کار کلی را انجام بدهند، اما فشار افکار عمومی به تحریک برخی مسوولان دورود، تکمیل ورزشگاه خرم‌آباد را با مشکل و وقفه مواجه کرد!

ما عصرها ورزشگاه شهرمون می‌ریم و می‌دویم. حالا با آمدن تیم گهر یقینا چند روز در هفته ورزشگاه برای تمرین قبل از بازی این تیم و حریفش و همچنین روز مسابقه تعطیل خواهد شد و حدود 3-4 هزار مراجع به تنها ورزشگاه خرم‌آباد ناچارند دور ورزش رو خط بکشند! هیچ‌کدام از آن‌ها راضی نیستند این تیم به خرم‌آباد بیاید!

با توهین‌هایی که مردم دورود به خرم‌آباد کردند، دیگه فوتبال برای آن‌ها اهمیتی نداره و بالغ بر 90 درصد مردم  خرم‌آباد از دست آن‌ها ناراحت هستند و مایل نیستند به خاطر یک فوتبال یا یک تیم در پیتی کسی بهشون اهانت کنه و تیم گهر این‌جا بازی کنه! بدون فوتبال هم خرم‌آباد همون خرم‌آباده و نیازی به تیم گهر ندارند و از نظر اون‌ها بهتره این تیم در کرج یا شهر دیگری بازی کنه! این جا دیگه زیاد کسی هوادار تیم گهر نیست یا اگر هست از ته دل نیست پس بهرته به خرم‌آباد نیاد!

 

 

بهرام بیرانوند(لرستانی ساکن قم): با سلام به همه ی دوستان بزرگوار....وقتی رضا جایدری عزیز که تعصب و اصالتش نسبت به دیار و سرزمین پاک لرستان زبانزده ومن شخصا به این مرد نازنین شهرم ارادت دارم اینچنین از دست عده ای آدم کوته فکر به ستوه آمده وای به حال بقیه...من بچه خرم ابادم ولی قم زندگی میکنم....تا الانم برای حمایت از گهر هم به کرج رفتم هم تهران.. بچه های خرم‌آباد تا الان پشت گهرو خالی نکردن...اونایی ک مخصوصا بازی با پرسپولیس استادیوم بودن دیدن ک اکثرا مردم خرم آباد برای حمایت اومده بودن...کاش اون عده دورودی تندرو نیم نگاهی به تراکتور و هواداراش داشتن تا شاید خیلی مسائل دستشون میومد و رمز ماندگاری یک تیمو یاد میگرفتن..به تازگی صفحه‌ای تو فیس بوک برای حمایت از تیم گهر ایجاد کردم www.facebook/gahardouroudlorestan.comک مخصوص تمام لرهای ایرانه(کاش گهروندها هم تراکتوری فکر کنن) ولی متاسفانه افسوس برای یک سری آدم کوته فکر و تندرو در دورود که دل بقیه مردم استان رو به درد آوردن.... با خوندن یادداشت آقای جایدری عزیز از این حمایتم پشیمون شدم

 

سایر عزیزانی که مایلند نظر آن‌ها هم منعکس شود در بخش نظرات آن را درج کنند اما عاری از توهین!