عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار و مطالب دوشنبه 12 تیرماه 1391
ساعت ۸:٠۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

 

اندر احوالات تیم‌داری شهرداری و شورای شهر دورود:
همسایه‌ها یاری کنید تا من همسرداری کنم!
رضا جایدری: درخشش خیره‌کننده‌ی بازیکنان جوان و توانمند تیم فوتبال گهر دورود در فصل 91-90 لیگ دسته اول فوتبال ایران، موجب شد ظرف یازده سالی که از عمر لیگ برتر فوتبال کشورمان می‌گذرد، استان لرستان برای اولین بار سهمیه‌ای در سطح اول فوتبال کشور داشته باشد.
از آن پس، دنبال کردن اخبار تیم گهر و حواشی پرشمار این تیم، مورد توجه اکثر لرستانی‌ها قرار گرفت و اینک علاقه‌مندان فوتبال در دورافتاده‌ترین نقاط استان لرستان همچون روستاهای سلسله و دلفان، طرحان، رومشکان و ... نیز نسبت به تیم فوتبال گهر شهرداری دورود، تعصب خاصی دارند به این دلیل که قرار است نام لرستان محروم از کانال تیم لیگ برتری گهر دورود در کشورمان طنین‌انداز شود!
متأسفانه فوتبال و به تبع آن ورزش استان‌مان نیز چون سایر مسائل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی لرستان تا حد زیادی دچار بی‌نظمی و بی‌برنامگی است. از آن‌جا که شوق و ذوق اولین صعود فوتبالی، هوش و حواس خیلی‌ها را در این دیار برده است، با وجود گذشت دو ماه از صعود این تیم به لیگ برتر، هنوز در فراهم آوردن مقدمات حضور در لیگ برتر در جا زده و نتوانسته‌اند گامی مؤثر و مثبت جهت برآوردن معیارها و خواسته‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال کشور بردارند.
انگار که با صعود تیم گهر به لیگ برتر و اعلام شرایط حضور در این مسابقات توسط فدراسیون فوتبال بود که تازه متوجه شدیم عمق محرومیت استان‌مان تا چه میزان است! از این طریق بود که دریافتیم در استان ما چیزی به نام اتاق کنفرانس در ورزشگاه‌ها وجود ندارد و پروازهای تنها فرودگاه استان در خرم‌آباد، باید همه روزه انجام پذیرد. از همه مهم‌تر آن که تازه پی بردیم که در این دیار چیزی به عنوان هتل چهار ستاره که مد نظر آقایان است موجود نیست و خلاصه با این صعود تاریخی، پرده‌ی «محرومیت» از سر ورزش، صنعت، اقتصاد و ... لرستان کنار رفت و چهره‌ی واقعی نداشته‌های‌مان نمایان شد!
در کنار این‌ها، سنگ‌اندازی و کارشکنی عده‌ای سودجو که قصد داشتند تیم گهر را به عنوان گوشت قربانی تیم داماش گیلان درآورند، مزید بر علت شد تا برای روشن شدن تکلیف مالکیت این تیم که جزو اموال مختلس سه هزار میلیاردی هستند، زمان بیش‌تری از کف برود و بالاخره، شهرداری دورود به عنوان متقاضی بومی جهت اداره‌ی این تیم در لیگ برتر پای پیش نهاد، اما از آن‌جا که دورودی‌ها سال‌ها از این عرصه‌ دور بوده‌اند و فقط در زمینه‌ی کشتی اقداماتی انجام داده‌اند، لذا این دست و آن دست کردن‌های شهرداری به عنوان یک نهاد غیردولتی با محدودیت‌های خاص، باعث هدر رفتن زمان به زیان نماینده‌ی پرطرفدار استان لرستان شد.
پس از حاشیه‌پردازی فراوان مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود، با دلسوزی و اطلاع‌رسانی اصحاب رسانه، جلسات مختلفی توسط مسوولان استان برای اجرایی شدن حضور گهر در لیگ برتر تشکیل و بالاخره تصمیماتی جهت مرمت و مهیاسازی ورزشگاه‌ تختی دورود گرفته شد.
در یکی از این جلسات مشخص گرید که مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود به دلیل ناآشنا بودن با روال کار و همچنین از روی احساسات، تصمیم‌هایی گرفته‌اند که باعث ایجاد اختلال در روند عملیات اجرایی بازسازی ورزشگاه شهرشان شده است. از آن جمله عقد قرارداد با پیمانکار غیربومی ورزشگاه تختی دورود بود. شهردار به عنوان مالک جدید باشگاه ادعا می‌کرد پیمانکار مربوط با وجود امضای قرارداد و چند روز فعالیت، به دلیل فشارهای وارده از سوی برخی عوامل دورودی، از خیر کار کردن گذشته و حاضر نیست به تعهداش عمل نماید!
از سوی دیگر، مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود در پاسخ این پرسش استاندار که «از تاریخ صعود تیم تا کنون چه کار اجرایی‌ای صورت داده‌اید؟» یا سکوت اختیار کردند و یا به موضوع عقد قرارداد با بازیکنان جدید پرداختند که این‌ها جزو کارهای عمرانی مسوولان باشگاه جهت حضور در لیگ برتز ظرف دو ماه گذشته به شمار نمی‌رفت!
به هر حال، با پا در میانی به موقع استاندار و مدیر کل ورزش و جوانان لرستان، هزینه‌های خرید و نصب صندلی‌های ورزشگاه، اسکوربورد، صندلی‌های بازیکنان ذخیره، آمپلی‌فایر، دکل‌های ورزشگاه، دوربین مدار بسته، سیستم آبیاری، برق‌کشی و فنس‌کشی با هزینه‌ای در حدود یک میلیارد تومان انجام شد تا سنگ اول جهت حضور تیم گهر شهرداری دورود توسط استانداری و اداره کل ورزش و جوانان لرستان برداشته شود!
به نظر می‌رسد مسوولان شهرداری و شورای شهر دورود فقط منتظر تقسیم پست و مسوولیت‌های باشگاه و استفاده از شهرت آن بودند و انتظار نداشتند در پیچ و خم هزینه‌های سنگین حضور در لیگ برتر که مستلزم برنامه‌ریزی و رایزنی‌های مختلف است، گرفتار شوند!
همچنین نماینده جدید مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی نیز تحت تأثیر القائات سودجویان، با طرح تمرکز بر روی مرمت کامل ورزشگاه تختی دورود که از جمله ورزشگاه‌های درجه سوم استان لرستان به شمار می‌رفت، اجازه نداد ورزشگاه تختی خرم‌آباد که مجهزترین ورزشگاه حال حاضر لرستان است، به عنوان پشتیبان ورزشگاه دورود برای میزبانی چند بازی اول این تیم مرمت شود و به همین دلیل تیم گهر شهرداری دورود ناچار است تا زمان بازسازی ورزشگاه تختی این شهر، چند بازی آغاز فصل از جمله بازی حساس هفته‌ی سوم مقابل پرسپولیس تهران را به جای لرستان، در خارج از استان میزبانی کند!
ای کاش استاندار لرستان دارای مشاور ورزشی بود و یا امسال اتاق فکر ورزش لرستان تشکیل می‌شد تا مسوولان از تجربه‌ها و گفته‌های متخصصان امر جهت استفاده‌ی بهینه از زمان و فضاهای موجود، حداکثر استفاده را می‌نمودند و اجازه نمی‌دادند بخش عمده‌ای از زمان باقی مانده تا آغاز دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران به بطالت بگذرد. با این وجود، باید دانست که اکثر تیم‌های لیگ برتری نیز با چنین مشکلاتی دست به گریبان هستند، لذا مسوولان لرستان با ایجاد وفاق و همدلی و نیز به کارگیری ابزار لازم می‌توانند نماینده لرستان را در اولین حضور لیگ برتری سربلند از میدان خارج نمایند، اگر و تنها اگر از متخصصان و کاربلدان استفاده نمایند.
امید که تیم گهر در رقابت‌های این فصل لیگ برتر آبروداری کند و نماینده‌ای شایسته برای استان لرستان باشد.‌
 

 

آشوبی از حضور در گهر دورود منصرف شد
 هافبک فصل گذشته تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز از حضور در تیم فوتبال گهر دورود منصرف شد.
 در شرایطی که پیش از این مدیران باشگاه گهر دورود مذاکرات جدی برای به خدمت گرفتن فرزاد آشوبی داشتند این بازیکن از حضور در این تیم لرستانی منصرف شد.
آشوبی با تائید این خبر به ایلنا گفت: مذاکرات جدی با مدیران گهر داشتم، اما از آن‌جایی که اعتقاد قلبی به استخاره دارم و استخاره‌ام خوب نشد، از حضور در این تیم منصرف شدم!

 

 

پرسپولیس خرم‌آباد هم به همراه ایثار الشتر در لیگ دسته سوم فوتبال کشور حضور می‌یابد
محمود داودی‌نژاد: به همت همایون بهاروند رئیس هیات فوتبال لرستان وعضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تیم پرسپولیس خرم‌آباد امسال در لیگ دسته سوم ایران حضور خواهد داشت.
شمس‌الدین سپهوند مالک و مدیر عامل این باشگاه که برای اعتلای ورزش لرستان زحمات زیادی را متحمل شده است گفت: با توجه به این که در دو فصل گذشته به خاطر فوتبال لرستان و جوانان خرم‌آبادی مبلغ 30 میلیون تومان از هزینه شخصی خودم صرف تیم‌داری باشگاه کوثر که در آن زمان سرمربی این تیم بودم و مدیریت این باشگاه در بدترین شرایط مالی قرار داشت هزینه کردم و متاسفانه فدراسیون فوتبال با بی‌مهری و بدون اطلاع ما در فصل گذشته امتیاز این باشگاه را به شهر اراک فروخت و امتیاز این باشگاه و فوتبال استان به یغما رفت با پیگیریهای رئیس هیات فوتبال لرستان وموافقت کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال بار دیگر سهمیه از دست رفته فوتبال لرستان به این استان اهداء شد.
 البته شمس الدین سپهوند که خود از مربیان طراز اول فوتبال لرستان می باشد با تلاش شبانه روزی در کسب این سهمیه متحمل زحمات زیادی شد تا بار دیگر جوانان باشگاه پرسپولیس پس از چند سال دوری امسال هم در لیگ دسته سوم ایران حضور موفق داشته باشند

 

 

نتایج هفته دوازدهم لیگ دسته دوم فوتسال کشور
یک‌شنبه 11 تیر 1391:
همیاری اراک 3 پولادگسترش بروجرد 3
نتیجه بازی رفت در بروجرد:  4-2 به نفع اراک

 

 

همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی دلفان برگزار می‌شود
رئیس هیأت ورزش‌های همگانی لرستان گفت: همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت روز عفاف و حجاب و همچنین نیمه شعبان در نورآباد برگزار می‌شود.
تیمور احمدی اظهار داشت: در این همایش که با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان لرستان، فرمانداری دلفان و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برگزار می‌شود، جوایز ارزنده‌ای به قید قرعه به تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان اهدا می‌شود.
وی افزود: زمان برگزاری این همایش صبح روز جمعه 23 تیرماه است و همایش با همکاری شبکه 3 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به صورت زنده پخش خواهد شد.