عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

تیم پیشکسوتان پیام خرم‌آباد تأسیس شد
ساعت ۳:٥٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٥ اسفند ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

چهارشنبه 24 اسفند 1390: باز هم روز پربار دیگری گذشت! در تکاپوی سپری کردن آخرین روزهای سال و در هیاهوی تکراری خریدهای آخر سال مردم شهر، نیم‌روز قابل عرضی یافتم تا به بهانه‌ی قدردانی از زحمتکشی شریف، چند سطری بنگارم و چند عکسی به نمایش بگذارم.
امروز را از ساعت 15 آغاز می‌کنم که جهت حضور در سومین جشنواره مطبوعات و خبرگزای‌های لرستان، راهی مجتمع ارشاد خرم‌آباد شدم و به لطف خدا، برای دومین سال پیاپی، موفق به کسب رتبه برتر در بخش مقاله و یادداشت ورزشی استان شدم. به قول ورزشی‌ها، حفظ قهرمانی از کسب آن دشوارتر است و این سخن را در لحظه قرائت نام نفر برتر، به وضوح اما به سنگینی حس کردم!
پس از خاتمه جشنواره، ساعت 17 به اتفاق دوست و همکار گرامی آقای محمدعلی فریدپناه مسوول سرویس ورزش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) راهی زورخانه شهید نعمت‌الهی خرم‌آباد شدیم تا در مراسم تجلیل از برخی ورزشکاران جانباز و معلول،  پیشکسوتان و رؤسای هیأت‌های ورزشی استان حضور یابیم. ضبط برنامه تا ساعت 19 به همراه آقای حمید زندلشنی (تهیه‌کننده برنامه نگاهی به ورزش استان)ادامه یافت و پس از تکمیل این کار، با وجود خستگی مفرط، به منظور اجابت دعوت دوست عزیزی که از چند روز پیش مرا به جشنی ورزشی فرا خوانده، راهی رستوران «به یاد ماندنی» در خیابان سرسبز و زیبای سرچشمه مطهری شدم.
این دوست عزیز، حق استادی نیز بر گردنم دارد و چند صباحی زیر نظر وی به قضاوت مسابقات مختلف فوتبال خرم‌آباد و استان مشغول بوده‌ام. از نظر من و برخی دوستان، شخصیتی استثنایی و منحصر به فرد دارد. انسانی به معتای واقعی کلمه عاشق، دلسوز و فعال است! کسی که از نظر من حافظه‌اش نقص ندارد و تمامی تاریخ ها و شماره‌ها در بایگانی مغز او محفوظ است!

سال‌های 1383 و 1384 در تدوین و تکمیل کتاب تاریخ فوتبال لرستان، کمک بسیاری به من نمود. انسانی است با محبت و گشاده‌دست. در تربیت‌بدنی دانشگاه لرستان مشغول کار است. هر ساله یک شب در ماه مبارک رمضان، تمام داوران فوتبال خرم‌آباد را هنگام افطار دور هم جمع می‌کند تا با هم باشند و نماز و نیازشان را یکی کنند. همان شب مراسم مداحی نیز برگزار می‌کند. یک کلام: دریای معرفت است...

این روزها از طریق تلفن و پیامک، پل ارتباطی فوتبالیست‌ها و پیشکسوتان با اصحاب رسانه است و به ندرت اتفاق می‌افتد نیم‌شبی را بدون رسیدن پیامی از او سپری کرده باشم!

اکنون همین پیام‌آور، مرا به جشن پیامی‌ها دعوت کرده است! از بهمن محمدی‌پور در این پاراگراف رونمایی می‌کنم و به احترامش چند خطی در مورد جشن باشکوه تشکیل تیم پیشکسوتان پیام خرم‌آباد می‌نویسم:
هنگام ورود به رستوران، خودم را نفر هشتم از جمعی که قرار است شمارشان به 40 تن برسد و هنوز نرسیده می‌یابم! بدو ورود با چهره‌ی خندان و بشاش حاج فرزاد کرمی‌فرد مدیرعامل باشگاه پیام و مدیر داروخانه دکتر روزبهانی خرم‌آباد مواجه می‌شوم.

کنار او، مسعود جلیلی ستاره نامدار فوتبال خرم‌آباد در دهه 60 و مدیر رستوران، نفر دومی است که توجهم را جلب می‌کند. پس از مصاحفه با 6 نفر دیگری که پیش از من آن‌جا حضور یافته‌اند، لحظاتی را با ابراهیم(ابی) یارحمدی فوتبالیست سابق تیم پیام و جوانان لرستان به خوش و بش می‌پردازم.


تیم پیام قهرمان لیگ دسته دوم باشگاه‌های خرم‌آباد (آذر 1366)
ایستاده از راست: شیخ‌احمد پاپی‌زاده، سیامک مختاری- احمد(مهدی) میرزاده، علی‌رضا شاهرخی، غلام بهادری، ولی خسروی، خیرعلی تیموری، بهمن محمدی‌پور(مربی)
نشسته از راست: بهروز رباطی، مهرداد سمیعی، حمید زارعی، کیانوش رحمتیان، علی‌اصغر مرادی
سایر اعضا باشگاه در همین فصل: فرزاد کرمی‌فرد، مهدی حسین‌بیگی، وحید منظمی، کیانوش مرادی، هوشنگ خلفوند و غلام صورتیان
 

مدعوین یکایک وارد می‌شوند و برخی که مدت‌هاست هم‌بازیان قدیمی را ندیده‌اند به گرمی آن‌ها را در آغوش می‌فشارند.

اعضای هیأت فوتبال لرستان نیز به این بزم دعوت شده‌اند: همایون(حیدر) بهاروند، سیدمسعود شاهرخی، مجید یاراحمدی و پس از آن‌ها چهره‌های سرشناس دیروز فوتبال همچون عزیز(مرشد) شلال‌نژاد بازیکن نامدار دزفول و مدیر کل کنونی ثبت احوال لرستان و فضل‌الله حیدری، زینت‌بخش جمع حاضر می‌شوند.
بهمن محمدی‌پور که از درب وارد می‌شود با استقبال گرم حضار مواجه می‌گردد. او از زمان شکل‌گیری تیم پیام در اوایل دهه 60 که ابتدا با نام تیم شهید شاهرخی در میادین حضور می‌یافت، مربی این تیم بوده است.

به خاطر دارم که مسابقات دسته اول خرم‌آباد در سال 1368 گرمای خاصی داشت. آن زمان نوجوانی علاقه‌مند بودم که به تماشای رقابت‌ها می‌رفتم و هنوز صحنه‌ای از یکی از بازی‌های پیام هنوز در ذهنم باقی مانده که همین بهمن محمدی‌پور به هنگام رفتن بازیکنان پیام به سمت رختکن در بین دو نیمه، مشغول دادن انگیزه به نوجوانی از تیم پیام به نام علی‌‌محمد کاظمی‌نژاد معروف به علی‌ساسان کاظمی بود و او را که 13 سال بیش‌تر نداشت، تشویق و راهنمایی می‌کرد تا با عزت نفس در میدان حضور یابد.
بگذریم ... از چمن ورزشگاه تختی در تابستان سال 1368 به رستوران به یاد ماندنی در واپسین روزهای سال 1390 باز می‌گردم. این‌جا همه چیز رنگ صفا و صمیمیت می‌دهد و فضای مجموعه حکایت از همیتی دوباره برای زنده نگه‌داشتن روزهای خوش جوانی در سنین میان‌سالی و شاید هم پیری!
حاج فرزاد کرمی‌فرد، فهرستی از 67 نفر که با پیراهن پیام در  دهه‌های 60 و 70 به میدان رفته‌اند، پیش رویم نهاد. البته برای تأسیس تیم پیشکسوتان نام حدود 30 نفر آنها در این شب ذکر شد که عبارتند از: حسن حسین‌بیگی، ولی خسروی، هدایت معنوی، بهمن محمدی‌پور، جهانبخش باقری، سید علی‌رضا شاهرخی، مهرداد سمیعی، بهروز محمدحسینی، علی میردریکوند، امین دریکوند، حمید زارعی، سیامک مختاری، مسعود جلیلی، علی‌رضا خسروی، بهزاد پشتدار، احمد گودرزی، علی‌حسین حسین‌بیگی، احمد(مهدی) میرزاده، علی‌اصغر مرادی، بهرام میرزاوند، همت‌علی رحیمی، خیرعلی تیموری، ابراهیم یاراحمدی، توکل زیودار، سعید پورخداداد، سعید رستمی، افشین محمدخانی، رامین مختاری‌نژاد، بهروز رباطی، قاسم امیدی و ایرج بیرانوند
خبرنگارانی که در این ضیافت حضور داشتند: عظیم شکوری، محمود و کریم داودی‌نژاد، سید احمد موسوی و رضا طولابی
از این‌جا به بعد را اگر از طریق تصاویر دنبال کنید نیکوتر است! گویا اما خموش ...

از چپ: همایون بهاروند- حسن حسین‌بیگی- مجید یاراحمدی- مسعود شاهرخی و مسعود جلیلی

بقیه تصاویر در ادامه مطلب


از چپ: ولی خسوری- سعید رستمی و فرزاد کرمی‌فرد