عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار و مطالب یک‌شنبه 14 اسفند 1390
ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳ اسفند ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:


تیم گلف بانوان لرستان قهرمان دور رفت لیگ کشور شد

  رئیس هیأت گلف لرستان از قهرمانی تیم گلف بانوان استان در مسابقات لیگ گلف بانوان کشور خبر داد.
فرزاد ترابی‌نژاد اظهار داشت: دور رفت این مسابقات با شرکت 6 تیم در مسجدسلیمان برگزار شد که تین لرستان با مربیگری آزیتا بابابیگ با امتیاز عالی، بالاتر از سایرین قرار گرفت.
وی ادامه داد: زیبا مردانی، فاطمه بسطامی، عذری اسکینی، سارا بهاروند و سحر مردانی اعضای تیم گلف بانوان لرستان را در این مسابقات تشکیل می‌دادند.
ترابی‌نژاد در پایان افزود: دور برگشت این مسابقات اوایل سال آینده در تهران برگزار خواهد شد.
  

 

نوآوری و جایگاهش در ورزش لرستان !

فرهاد داودوندی - بروجرد : همه ما ادعای به روز بودن در ورزش شهر و دیار خودمان را داریم !
ادعای‌مان در این که به علم روز مجهزیم از جو زمین هم گذشته و سر سوزنی هم از گفته‌مان کوتاه نمی آئیم و این از عجایب است که با این همه ادعا ،  ورزش استان ما در  سطح کشور پیشرفت که ندارد ، هیچ ! پسرفت و عقب گرد هم نموده و اینک دیگر در خیلی از رشته های ورزشی نام و نشانی از لرستان در سطح مسابقات رسمی دیده نمیشود !

البته مثل همیشه در باد افتخارات گذشته های  سالیان دور خود خوابیده و فقط به عمر از دست رفته خود افتخار می کنیم ! اگر هم اکنون نیز تک ستاره های خود جوشی در عرصه ورزش استان‌مان پیدا می شوند ، اینقدر ذوق زده می شویم که اصل حمایت از آن ورزشکار را به بوته فراموشی می سپاریم تا جائیکه دیگران در استانهای دیگر ، گلهای سر سبد ورزش ما را به راحتی برای خود می برند و مثل همیشه دست ورزش لرستان از چیدن میوه های خودش کوتاه می ماند .

دیگر مسئله نو آوری  در ورزش ما به بوته فراموشی سپرده شده و اینقدر که تنگ نظری و چشم و همچشمی در ورزش ما جولان می دهد ، خبری از به روز شدن و خلاقیت در پدید آوردن سبک و سیاق جدید دیده نمی شود !

دورنمائی از جایگاه نو آوری هم در ورزش لرستان دیده نمیشود و ظاهرا باید به همین داشته های خودمان و رقابت درون استانی دل خوش کنیم و احیانا بعضی وقتها برای اینکه یادمان نرود که ما هم زمانی در ورزش کشور برای خودمان برو بیائی داشته‌ایم ، به همین هم که داریم دلخوش باشیم و دو دستی به خاطرات گذشته خودمان بچسبیم !

 

چرا فقط بچه پولدارها ؟

فرهاد داودوندی - بروجرد : آقا جان ! ما بخیل پول آدمای مایه دار نیستیم ! خدا اینقدر بهشون بده که تا آخر عمر وقت نکنند بشمارندش ! حتما این همه پول را از طریق بیل زدن و کار کردن به دست آورده اند ! بر منکرش لعنت ! اما آقای رئیس هیات ورزش ! جنابعالی که مسئول هیات ورزشی یک شهر چند صد هزار نفری می باشی چرا فقط بچه پولدارها را مد نظر داری ؟ مگر بقیه علاقمندان به ورزش در قشر نونهال و نوجوان برای ورزش نمودن دل ندارند ؟ چگونه است که با دیدن اولیاء بچه پولدارها اینقدر در حرف زدن مودب میشوی ؟ اما در مقابل در خواست اولیای کم پول ، طنین صدایت اینقدر بالا پائین می کند و چپ و راست درس اخلاق به پدر و مادر بر و بچه های کم پول می دهی ؟  واقعا جای تعجب دارد که با اینکه اکثر مسئولین هیات های ورزشی خودشان از بچه های پائین شهر هستند ، اما تا یک مسئولیت ورزشی پیدا می کنند به ناگهان بعضی های شان رنگ عوض می کنند و دیگر علاقه ای به آموزش بچه محل های سابق ، از خود نشان نمی دهند ! به هر حال اینگونه مسئولین هیات های ورزشی باید بدانند که ورزش نمودن و استفاده از امکانات ورزشی حق همه اهالی شهر از قشر فقیر تا طبقه ثروتمند است . بهتر است شاگردان کم سن و سال  و  ورزشی خود را بدون نگاه به پول توی جیب اولیاء شان ، آموزش بدهند !

 

امتیاز تیم بزرگسالان شن‌سا در لیگ برتر بزرگسالان فوتسال استان واگذار شد

به دلیل وجود مشکلات مالی و نبود اسپانسر و همچنین عدم حمایت مسئولین امتیاز تیم بزرگسالان شن‌سا حاضر در لیگ برتر بزرگسالان فوتسال استان واگذار شد.
امین سپهوند مدیرعامل باشگاه شن‌سا لرستان با اعلام این خبر افزود: باشگاه ما یکی از فعال‌ترین مراکز استعدادیابی فوتسال در کشور و فعالترین مرکز استعدادیابی در غرب کشور است و در چند سال اخیر توانسته‌ایم به شایستگی نام استان لرستان را در میان مدعیان بزرگ فوتسال کشور مطرح کنیم ولی متاسفانه از مشکل نداشتن حامی مالی به شدت رنج می‌بریم.
وی ادامه داد:  تیم‌داری آن هم به صورت حرفه‌ای در سطح اول کشور بسیار سخت است حال آن که یک تیم اسپانسر یا حامی مالی هم نداشته باشد که به طور قطع در این صورت محال است.
سپهوند اظهار کرد: ما با گذشت مدت کوتاهی از زمان شروع فعالیتمان توانستیم در سال ۸۹ به مقام قهرمانی لیگ دسته اول امید ایران برسیم و در رده نونهالان و نوجوانان هم فعالت مستمر داشته و داریم ولی دیگر با این وضعیت قادر به ادامه فعالیت نیستیم.
مدیرعامل باشگاه شن‌سا لرستان که قبلا از احتمال انحلال مرکز استعدادیابی و پرورش استعداد شن سا لرستان خبر داده بود گفت تیم بزرگسالان شن سا امسال یکی از بهترین تیمهای حاضر در لیگ برتر و سوپرلیگ استان بود که ما قصد داشتیم با برنامه ریزی روی این تیم در یکی دوسال آینده به دنبال تیم‌داری در رده بزرگسالان در لیگ‌های کشوری باشیم، امسال تیم بزرگسالان ما به مقام نایب قهرمانی سوپرلیگ استان رسید و همچنین در پایان نیم فصل اول لیگ برتر استان با ۲۵ امتیاز در رده دوم جدول رده بنده قرار داشت ولی متاسفانه به دلیل وجود مشکلات مالی در نیم فصل دوم قادر به اداره این تیم نبودیم و به ناچار امتیاز این تیم لیگ برتری استان را  به باشگاه کلاسیک خرم‌آباد واگذار کردیم.
وی در خصوص تیم امید باشگاه که در لیگ برتر امید کشور حاضر است گفت: قرعه‌کشی مسابقات امید هم انجام شده و ما به عنوان سرگروه در گروه اول با تیم‌های  میلاد تنگابن، ماکوجوان، علم و ادب مشهد، قدسیان رشت و شهروند قزوین هم‌گروه هستیم ولی طبق اعلام قبلی در صورت نبود اسپانسر از شرکت در مسابقات انصراف می‌دهیم و به صورت کامل به فعالیت‌های خود در زمینه ورزش خاتمه خواهیم داد.

 

وبلاگ خبری باشگاه سایپا: در پایان مسابقات فوتبال جوانان خرم‌آباد و پس از هفت هفته جدال حساس بین تیم‌ها، در نهایت سایپا و پاسارگاد هر دو باکسب 13 امتیاز بالاتر از سایر رقبا به لیگ جوانان استان در سال 1391 صعود کردند.
 
رده
تیم
بازی
برد
مساوی
باخت
زده
خورده
تفاضل
امتیاز
1
پاسارگاد 6
4 1 1 12 6
6+
13
2
جوانان سایپا 6 4 1
1
8
4 4+ 13
3
المپیک 6
3 2 1 13
10 3+
11
4
پیام 6
3
1
2
13
7
6+
10
5
شاهین ایران زمین 6
2
2
2
20
11
9+
8
6
یاسین
6
1
1
4
4
11
7-
4
7
شاهین دارایی
6
-
- 6
5
26
21-
-