عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار و مطالب دوشنبه یکم اسفند 1390
ساعت ٩:۳٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳٠ بهمن ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

 صعود فوتسالیست‌های کوهدشتی به دور دوم زیرگروه کشور

مسابقات لیگ مناطق فوتسال کشور با شرکت 11 تیم در پارس‌آباد اردبیل در حال پیگیری است.
گروه یک: شاهین‌جوان کوهدشت لرستان- رویال‌سفر تبریز- حیدری‌طیب کرمانشاه- مرصاد تهران- قزل‌برم شهرکرد و مبل کریس کرج
گروه دوم: بهاران قم- پرسپولیس دلیجان- بسیج ایلام -کیان پارس‌آباد- شهرداری چیتاب کهکیلویه و بویر احمد
شاهین‌جوان کوهدشت 4 کریس کرج 0
شاهین‌جوان 3  قزل‌برم شهرکرد 3
شاهین‌جوان ۲ مرصاد تهران ۲
شاهین‌جوان 3 طیب کرمانشاه 1

شاهین کوهدشت 1 رویال‌سفر تبریز 1

تـیـم

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

مرصاد تهران

۵

۳

۲

-

۱۲

۳

۱۱

2

شاهین‌کوهدشت

۵

۲

۳

-

۱۳

۷

۹

3

رویالسفر تبریز

۵

۲

۳

-

۹

۵

۹

4

طیب کرمانشاه

۵

۱

1

۳

۸

۱۴

۴

5

قزل‌برم شهرکرد

۵

۱

۱

۳

۷

۱۴

۴

6

کریس کرج

۵

-

۱

۴

۴

۱۵

۱

شاهین‌جوان کوهدشت: احسان نیازی، سعادت نورخدایی، امین کوشکی، میلاد رضایی، ایوب خورشیدی، محمد آدینه‌وند، سعید نبی‌پور، امین نورمحمدی، فرشاد عبدی، بهروز سبزعلی‌پور، امید شریفی، کوشکی، فیروز تقی‌پور، میثم گراوند، مهرداد اسدی، حسین لطفی‌نیا، احسان احمد و حمزه برماسی، مربی: رضا درویشی‌پور، سرپرست: نصرالله ضرونی، مدیرعامل: همایون محمدی

 

مسابقات هندبال دانش‌آموزی لرستان پایان یافت
مسابقات هندبال دانش‌آموزی پسران لرستان در 3 مقطع ابتدایی،راهنمایی و متوسطه با شناخت تیم‌های برتر به پایان رسید.
کارشناس مسابقات ورزشی آموزش و پرورش لرستان گفت: مسابقات نقطع ابتدایی حضور 5 تیم در سالن شهید توکل مصطفی‌زاده خرم‌آباد برگزار شد که در دیدار پایانی ناحیه‌دو خرم‌آباد با نتیجه 6 بر 3  از سد بروجرد گذشت و قهرمان شد.
عبدالرضا سلیمانی اظهار داشت: در دیدار رده‌بندی مقطع ابتدایی نیز تیم کوهدشت با نتیجه 5 بر یک ناحیه‌یک خرم‌آباد را شکست داد و عنوان سوم را از آن خود کرد.
وی در ادامه گفت: مسابقات هندبال دانش آموزی مقطع راهنمایی استان با شرکت 7 تیم در همین سالن برگزار شد که در پایان تیم‌های ناحیه‌یک خرم‌آباد و بروجرد به ترتیب اول و دوم شدند و تیم‌های نورآباد و دورود نیز به طور مشترک در رده سوم قرار گرفتند.
سلیمانی به برگزاری مسابقات مقطع متوسطه با شرکت 7 تیم به مدت دو روز در سالن شهید توکل مصطفی‌زاده اشاره نمود و گفت: در دیدار پایانی این مقطع ناحیه‌یک خرم‌آباد ۱۶ بر ۱۳ الشتر را شکست داد و به مقام قهرمانی رسید و در دیدار رده‌بندی نیز نورآباد ۱۴ بر ۸ بروجرد را مغلوب کرد و حائز رتبه سوم شد.
وی افزود: این مسابقات زیر نظر امید صیف‌زاده مسوول انجمن هندبال آموزش پرورش لرستان به قضاوت کورش گودرزی، اتابک کدخدایی، مهرداد رضایی، عزت‌اله قنبرپور و مهدی عسکری برگزار شد.
ناحیه‌دو خرم‌آباد(قهرمان ابتدایی): مهدی رحمانی، محمدامین رشیدی‌فر، سیدعلی موسوی، مهدی آزادی، کسری دارابی، امیرحسین سیفی، آرمان محمدی، علی‌رضا و محمد بهاروند، عارف رستم‌پور، مربی: وحید داشاب، سرپرست: ایرج سهرابی‌زاده
ناحیه‌یک خرم‌آباد (قهرمان راهنمایی): ایمان محبی، حسن سپهوند، پویا ندری، حسین صوفی، میلاد هاشمی، مهدی امانی، رضا دهقانی، علی عزیزیان، محمد نوروزی، محمدحسین نادی، ابوالفضل‌ غلامیان، مصطفی حسنوند، مربی: حسین خانلری، سرپرست: جعفر سپهوند
ناحیه‌یک خرم‌آباد (قهرمان متوسطه): محمد مرادی‌مطلق، امیرمحمد فتحیان، حسین دلفان، حمید پورحسینی، نوید صادقی، خشایار فراهانی، نعیم بارانی، رضا دالوند، علی صارمی، بهزاد اسدی، ارسلان منظمی، مهران ترک‌زبان، مربی: احمد کاظمی، سرپرست: بهزاد حسینی

 

مسابقات والیبال دانش‌آموزان پسر استان با قهرمانی کوهدشت و الشتر به پایان رسید
رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان گفت: مرحله نهایی مسابقات والیبال دانش‌آموزان پسر استان در مقطع راهنمایی با شرکت 4 تیم به مدت یک روز در خرم‌آباد برگزار شد که در پایان تیم‌های کوهدشت، ناحیه‌یک خرم‌آباد و الشتر به ترتیب اول تا سوم شدند.
مجتبی کلانتری‌فرد اظهار کرد: محمدرضا آزادبخت، علی ویسی‌پور، سینا شیراوند، محمدرضا کوشکی، سیدمیلاد حسینی، پویا گراوند، محمدرضا غلامی، فرهاد احمدیان، علی ظهرابی، رضا عینیان به مربیگری کیومرث احمدی اعضای تیم کوهدشت قهرمان ایت مسابقات بودند.
وی در ادامه گفت: مرحله نهایی مسابقات والیبال مقطع متوسطه استان نیز با شرکت 4 تیم برتر 4 منطقه شنال، جنوب، شرق و غرب استان در خرم‌آباد برگزار شد که در این مسابقات تیم الشتر در جایگاه نخست قرار گرفت و تیم‌های ناحیه‌یک خرم‌آباد و بروجرد نیز دوم و سوم شدند.
کلانتری بیان نمود: رضا رحمتی، ساسان و حسین ندری، میلاد نظری، علی ندری، محمد صادقی، رضا عبدلی، حسین کاکولوند، فرشید بهرامی، مهدی مدنی‌پور و محسن لرستانی به مربیگری نادری اعضای تیم الشتر را تشکیل ‌می‌دادند.
وی در پایان افزود: این مسابقات زیر نظر رمضان کولیوند مسوول انجمن والیبال آموزش و پرورش لرستان به قضاوت جواد حجتی، محمد سوخته‌زاری، فخرالدین دریکوند، مجتبی نعمتی، شفیع یاوری، محمد یاری، عین‌اله کمالی و گودرزی برگزار شد.

 

لرستان نایب‌قهرمان سوارکاری استقامت کشور شد
مسابقات قهرمانی ملی استقامت اسب‌دوانی کشور 28 بهمن‌ماه و در چغا زنبیل شهرستان شوش و در دو مسافت 60 و 80 کیلومتر برگزار گردید.
نتایج مسابقات چابک‌سواران لرستانی:
60 کیلومتر: علی مرادی‌نژاد (اول) و اکبر کرمی (دوم)
80 کیلومتر: رحیم مرادی (سوم)
تیمی: 1- اصفهان 2- لرستان 3- کردستان

 

این راه ورزش لرستان به ترکستان ختم خواهد شد
فرهاد داودوندی - بروجرد: مگر از روی جسد من رد بشوی که بتوانی توی این رشته ورزشی کاره ای بشوی ! بچه‌ها بیائید کاری کنیم تا فلانی توی زمین پیش چشم همه خراب بشود تا ما رشد کنیم!
تا من هستم پشت گوش‌ات را اگر دیدی رشد و ترقی در این رشته ورزشی را خواهی دید! یک دفعه دیگه توی زمین به من پاس ندهی  از ریخت و قیافه می اندازمت ! آقای مدیر هیات ورزشی تو باید با من کنار بیائی ، متوجه شدی ؟!  جملات فوق  را اگر خواستید یکبار دیگر بخوانید اگر هم نخواستید نخوانید  ، اما این روزها علاقمندان به ورزش فراوان از جملات بالا را در صحبتهای روزمره میان مدیران ، مربیان و ورزشکاران میشنوند و با چشمان از حدقه در آمده خود می بینند ! آقای مدیر ورزشی هنوز جوهرحکمش خشک نشده مثل یک گنجشک ، اسیر دست یک عده چسبیده به ورزش میشود ! آقای مربی برای اینکه چند سالی بیشتر در این تیم باشد از روز اول باند خود را توی تیم جا می اندازد ! بازیکن هنوز پشت لبش سبز نشده علیه سر مربی و مسئولین باشگاه و تیم ، باند و باند بازی راه می اندازد ! داوران ورزشی پیشرفت خود را در کوشش و تلاش نمی دانند بلکه در خراب کردن دوست داور خود می دانند !
دلال ورزشی هم در این میان که اب گل آلوده است ، تند تند از اب گل آلود ورزش ماهی میگیرد ! لیدر ها و تماشاگران هم یک روز به نفع این و یک روز بر علیه آن شعارهای انچنانی  می دهند ! حالا تصور کنید یکی بخواهد توی این شلم شوربای ورزشی زندگی ورزشی سالمی داشته باشد بخواهد یک مدیر دلسوز باشد ، بخواهد یک مربی موفق باشد ، بخواهد در عرصه داوری سالم رشد کند و بخواهد یک بازی را با فرزند کوچک خود درون ورزشگاه ها ببیند و از آنها مهمتر یک ورزشی نویس سالمی باشد که بخواهد جلوی این حاشیه های ورزشی را بگیرد و به جامعه ورزشی بگوید به پیر و پیغمبر رشد ورزش اینگونه نیست که شماها تخته گاز درون آن در حال گاز دادن هستید ! رشد همه شماها در رشته های مختلف مدیریتی و مربیگری و بازیگری و داوری و تماشاگری در نابودی دوست صمیمی تان نیست ! در پشت سر این و آن حرف زدن نیست! در باند و باند راه اندازی نیست و در  شب و روز فکر کردن به چگونه زمین زدن بقیه نیست ، که اگر اینگونه بود کشورهای صاحب ورزش زودتر از من و شما اینکار ها را انجام می دادند !
 داشتم چی میگفتم به کجا کشیده شد. حالا فکر کنید یک ورزشی نویس بخواهد این جامعه ورزشی بیمار را از خواب حاشیه سازی بیدار کند چه زجری خواهد کشید تا بگوید اقایان ورزشکار اگر حتی یکنفر از باشگاه وتیم شما مدارج ترقی را طی کند نفعش به تو هم خواهد رسید ، مدیر محترم ورزشی اگر با درایت نتوانی از همه داشته های مادی و معنوی ورزشی که تو بر آن حکم می رانی استفاده کنی مطمئن باش که کشتی که تو ناخدایش باشی در همین لنگرگاه غرق خواهد شد ، داوران عزیزاگر باند و باند بازی راه بیندازید محال ممکن است حتی یک نفرتان ترقی کند و تا ابدالدهر درب داوری برای همه تان به روی همین پاشنه ناقص خواهد چرخید  ، سر مربی زحمتکش ، اگر فقط نظرت به یک عده خاص باشد و ملاک آمادگی و حضور مستمر در تمرینات برای تو پشیزی ارزش نداشته باشد باشگاه را که به زمین میزنی هیچ ، خودت و یک نسل ورزشکار را هم نابود خواهی کرد .
به واقع جامعه ورزش ما در لرستان باید بداند که اگر شعار ورزش در سلامت فکر و جسم و روح است باید همه همین راه مستقیم را در ورزش بپیمایند ، زیرا راه روبروئی که متاسفانه خیلی ها درون آن در حال دویدن هستند ! دقیقا به ترکستان ختم خواهد شد و سر منزل مقصودی در آن برای همه ورزشکاران و ورزشدوستان و مدیران و سرپرستان و مربیان ورزشی لرستان دیده نمیشود .