عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار دوشنبه 17 بهمن 1390
ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٦ بهمن ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

مسابقات اسنوکر و ایت‌بال به مناسبت دهه مبارک فجر
مسابقات اسنوکر استان لرستان گرامی‌داشت دهه مبارک فجر با حضور 64 نفر در 8 گروه 8 نفره به مدت 3 روز برگزار شد و با معرفی نفرات برتر پایان یافت.
 با برگزاری مرحله مقدماتی و یک‌چهارم نهایی، امین سبزی و سعید پایدار ازخرم‌آباد، اسماعیل صانعی از الیگودرز و احمد چراغی از معمولان به جمع 4 نفر برتر راه یافتند.
در نهایت امین سبزی قهرمان شد، اسماعیل صانعی در رده دوم قرار گرفت و سعید پایدار و احمد چراغی نیز به ترتیب سوم و چهارم شدند.


همچنین یک دوره مسابقات ایت‌بال ویژه بانوان نیز با حضور 18 نفر در همین مکان برگزار شد که در پایان سارا و عفت بهاروند اول و دوم شدند و ساناز جوکار نیز در رده سوم ایستاد.
کار برگزاری و قضاوت این مسابقات بر عهده مرتضی درویشی، فرزین کشوری، مجتبی نیازی و محمد نظری بود.

تیم هنرمندان کشور این هفته در خرم‌آباد
رئیس کمیته فوتسال استان گفت: تیم فوتسال هنرمندان کشور یک‌شنبه 23 بهمن‌ماه در خرم‌آباد به مصاف تیم منتخب فوتسال این شهرستان می‌رود.
عزیز سلیمانی گفت: این بازی در سالن 4 هزار نفری بلوار ولی‌عصر(عج) برگزار خواهد شد.
وی همچنین اظهار داشت: قرعه‌کشی مسابقات لیگ منطقه‌ای فوتسال جوانان کشور انجام شد و طی آن 3 نماینده لرستان حریفان خود را شناختند.
سلیمانی در ادامه گفت: تیم‌های جوانان دهیاران کوهدشت، پیام خرم‌آباد و شاهین‌نوین بروجرد در گروه جنوب لیگ منطقه‌ای کشور با تیم‌های پارسیان شوشتر، جنوب اهواز و زرموکت بروجن در گروه 6 تیمی قرار گرفتند.
وی افزود: این مسابقات در اسفندماه سال جاری آغاز می‌گردد.

 

لیگ برتر فوتسال استان به نیم‌فصل رسید
شاهین‌جوان کوهدشت ۴ شن‌سا خرم‌آباد 1
بوژان خرم آباد ۶ مقاومت الیگودرز 1
فجر خرم‌آباد ۵ الکتریکی فروغی دورود 3
اندیشه بروجرد ۱ سایپا خرم‌آباد 2
بانک‌سپه‌بروجرد 0 هیأت‌نورآباد 3(حاضر نشد)
کهمان الشتر- یافته چگنی(جمعه 21 بهمن)

لیگ برتر  فوتسال استان

بازی

برد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

شاهین‌جوان‌کوهدشت

11

11

-

-

۵7

۱1

33

2

شن‌سا خرم‌آباد

11

۸

1

2

27

16

۲۵

3

مقاومت الیگودرز

11

۶

2

3

32

29

۲۰

4

سایپا خرم‌آباد

11

6

1

5

23

22

۱9

5

اندیشه بروجرد

11

۵

1

۴

۳۳

۲۹

۱۶

6

کهمان الشتر

10

۴

1

۵

۲۹

۳۱

۱۳

7

بوژان خرم‌آباد

11

4

1

۶

20

24

۱3

8

یافته چگنی

10

۴

1

۵

۱۷

۲۲

۱۳

9

فوتسال نورآباد

11

3

2

۶

14

26

11

10

فجر خرم‌آباد

11

2

4

5

27

40

10

11

فروغی دورود

11

2

2

7

15

37

8

12

بانک‌سپه بروجرد

11

۲

-

9

11

35

6

 

کشکان‌رود پل‌دختر به لیگ برتر فوتسال استان صعود کرد
مسابقات لیگ فوتسال دسته اول استان با قهرمانی تیم کشکان‌رود پل‌دختر به پایان رسید.
در پایان این مسابقات که با شرکت 8 تیم برگزار شد، تیم کشکان‌رود پلدختر با کسب 17 امتیاز قهرمان شد و تیم های بسیج اصناف خرم‌آباد با 13 و تربیت خرم‌آباد با 11 امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.
به این ترتیب، دو تیم کشکان‌رود پل‌دختر و بسیج اصناف خرم آباد به لیگ برتر فوتسال استان لرستان صعود کردند.

 

مسابقات ورزشی فرهنگیان معمولان به مناسبت دهه فجر
رضا عصمتی: به مناسبت گرامی‌داشت ایام‌ا.. دهه مبارک فجر، مسابقات ورزشی در 3 رشته فوتسال، بدمینتون و پینگ پنگ زیر نظر تربیت‌بدنی آموزش و پرورش معمولان برای فرهنگیان مرد این منطقه برگزار شد.
مسوول تربیت‌بدنی آموزش و پرورش معمولان گفت: در مسابقات رشته بدمینتون که با شرکت 14 نفر برگزار شد ،احسان کوشکی‌تبار اول شد و اردشیر صیادمنصوری و محمدقاسم  یادگاری‌مطلق نیز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.
 صحبت‌الله شاکرمی اظهار داشت: در رشته فوتسال که با شرکت 8 تیم برگزار گردید،  تیم انقلاب متشکل از محسن  جعفری، ابراهیم شاکرمی، حمزه و علی حبیبی و محمد طرهانی قهرمان شد و تیم‌های فجرو بهمننیز دوم و سوم شدند.
وی افزود: در مسابقات پینگ‌پنگ علی شاکرمی بالاتر از همه ایستاد و اردشیر صیادمنصوری و هوشنگ کوشکی نیز عناوین بعدی را کسب کردند.

 

لرستان نایب‌قهرمان هندبال منطقه یک کشور شد
سعید احمدی: مسابقات هندبال قهرمانی جوانان باشگاه‌های کشور در دو منطقه سبزوار و بهبهان با حضور 24 تیم شرکت ‌کننده از 12 بهمن آغاز شد.
در مسابقات منطقه یک که در 4 گروه 3 تیمی در سالن سربه‌داران سبزوار برگزار می‌شود، تیم پارسیان نماینده لرستان در گروه 4 با تیم‌های  آذربایجان شرقی و سمنان هم‌گروه بود و پس از صعود به عنوان تیم دوم گروه از مرحله اول، به جمع هشت تیم برتر راه یافت.

نتایج مرحله مقدماتی:                             آذربایجان شرقی 39 سمنان 29
آذربایجان شرقی 39 لرستان 34                 لرستان 38 سمنان 25

پارسیان لرستان در این مرحله با نتیجه ۴۷ بر ۴۱ بر تیم استان البرز غلبه کرد به جمع چهار تیم برتر پیوست و در این مرحله نیز با نتیجه ۳۲ بر ۲۶ از سد تیم پرقدرت تهران گذشت و راهی فینال شد که با ناداوری 23 بر 29 مغلوب سبزوار میزبان این رقابت‌ها گردید. در بازی رده‌بندی هم تهران 30-28 ارومیه را شکست داد.

تیم هندبال پارسیان لرستان: رحمان کارخانه، مهدی اله‌یاری، امید نادری، فیروز ندری، علی شایسته، آرش و سلمان مرادی، اسماعیل امیری، امین حق‌نظری، فرشاد حیدریان، هادی عسکری، رضا شهبازی، محمد دولتی، رضا کاظمی، امیرحسین میرافضل، پوریا نمکی، مربی: امین ندری، سرپرست: حسین فاتحی


 

ساعات کار تمرین مراکز استعدادیابی هندبال خرم‌آباد
دختران (10 تا 19 ساله)- مکان‌ تمرینات:
 1- سالن حضرت معصومه (س) - ساعت 15 تا 17
2- سالن نشاط در علوی- ساعت 15 تا 17
پسران (10 تا 19 ساله)- مکان  تمرینات:
سالن شهید صالحی‌راد مجموعه ورزشی تختی- روزهای فرد
هنرستان المپیک در خیرآباد
بهزاد حسینی (رئیس هیأت هندبال خرم‌آباد)

 

کنار گذاشتن مربیان لرستانی تیم‌های ملی کشتی با ورود رسول خادم!
فرهاد داودوندی - بروجرد: ما شهرستانی‌ها که به ورزش علاقه داریم تا بخواهیم از سر و ته یک اتفاق ورزشی در پایتخت خبر دار بشویم یک قرنی طول خواهد کشید!
با اینکه علم ارتباطات فاصله ها را به شدت کم نموده ، اما  ما همچنان در حیرت و تعجبیم که چه اتفاقی افتاده که با ورود ناگهانی و به یکباره رسول خادم به عرصه کشتی کشور در کسوت مدیر فنی تیمهای ملی ، بناگهان غلامرضا محمدی سرمربی موفق تیم ملی کشتی و ناصر نوربخش سر مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان از کار بر کنار میشوند !
واقعا رسول خادم چه مشکلی با این مربیان لرستانی و موفق کشتی می تواند داشته باشد که حکم به برکناری این دو نفر داده است ! البته در اینگونه مواقع ، شاید لازم بود که مسئولین استان و دست اندرکاران ورزش لرستان یک حمایت جانانه از اسطوره های لرستانی در تیمهای ملی داشته باشند که افسوس و صد افسوس ، خبری از حمایت جامعه ورزش لرستان از غلامرضا محمدی و ناصر نوربخش شنیده نمیشود !
البته دور از ذهن نیست با این برخوردهای غیر منطقی آقای رسول خادم با مربیان لرستانی ، بزودی دود این برخوردها نیز به چشم کشتی گیران لرستانی جهت اعزام به مسابقات جهانی و المپیک نیز برود و شاهد نمایش یک سریال ادامه‌دار در عرصه کشتی کشور به ضرر کشتی لرستان باشیم !
البته امیدواریم که این لیوان بازی کردن با احساسات مربیان لرستانی کشتی کشور ، نیمه پری هم داشته باشد تا ما هم با عینک خوشبینی بتوانیم نظری به این تغییر و تحول های عجولانه بیندازیم ! هر چند که در حال حاضر عینک خوشبینی برای دخالت‌های رسول خادم در برکناری مربیان لرستانی پیدا نمی‌شود.