عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار و مطالب دوشنبه 19 دی 1390 (9 خبر و مطلب)
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۸ دی ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

اولین کلاس طناب‌زنی بانوان در لرستان برگزار شد
رئیس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان گفت: اولین کلاس طناب‌زنی بانوان آموزش و پرورش کشور با شرکت 25 نفر به مدت دو روز در سالن نشاط خرم‌آباد برگزار شد.
مجتبی کلانتری‌فرد اظهار داشت: در  این کلاس دبیران زن شهرستان‌های بروجرد، کوهدشت، کوهنانی، پل‌دختر، دورود، ازنا، الیگودرز، نورآباد، الشتر و نواحی یک و دو خرم‌آباد زیر نظر اعظم غفوری دبیر هیأت ورزش‌های همگانی کشور و مدرس رسمی فدراسیون از قزوین، دوره‌ی آموزشی لازم را گذراندند.
وی افزود: راضیه حسنوند، سمیه یوسفوند، آزاده کرمی‌نژاد، فاطمه حافظی، مریم و آذر امیری، مریم بیرانوند، زینب ابراهیمی، اعظم رضوانی، مهناز علی‌زاده، سمیه یوسفوندی، سیمین درویشی، معصومه محبی، فاطمه خادمی، مهری هدایت‌پور، زینب فتحی، طیبه کیان‌پور، فاطمه تیموری، مریم غلامی، زینب حواسی، زیبا کونانی، زهرا عموزاده، لیلا شفیع‌زاده، مهناز خیری و سمیرا نادری‌نسب معلمین شرکت کننده در این دوره‌ی ویژه بودند.

 

نتایج هفته چهاردهم لیگ دسته سوم فوتبال کشور
دارتاک خرم‌آباد 3  پرسپولیس دره‌شهر 0
گل‎ها: مسلم دریکوند(59،80) و کامیار غلامرضایی(75) برای دارتاک لرستان
دارتاک خرم آباد: سید علی موسوی، مجتبی اصغریان (کاپیتان)، مسعود حسنوند، ایمان القاصی، مجید یاری‌زاده، علی مریدی، یاسر حسنوند، سجاد زارع(امین حسنوند از دقیقه 80)، مصطفی ندری (هادی فاضلی از دقیقه 62)، مسلم دریکوند، کامیار غلامرضایی(از دقیقه 75 قاسم رحمانی)، سرمربی: سعید سپهوند، مربی: سعید بیات، علی‌احمد علی‌پور، بدن‌ساز: اصغر کیان‌زاده، پزشک: محمدرضا چگنی، سرپرست: محمد سعدیان، مدیر عامل: جافر دولتشاه

میناشی اسلام‌آباد 2 شهرداری بانه 1
مهر اراک 3 دارایی اراک 0

 

نتایج هفته هشتم و نهم فوتبال دسته اول استان
استقلال زاگرس بروجرد1  استقلال جوان کوهدشت 2
استقلال جوان کوهدشت 2 افلاک خرم‌آباد 1
سزار سپیددشت 1 شاهین دارایی خرم‌آباد 1

 

تیم‌های برتر ووینام استان مشخص شدند
مسوول روابط عمومی سبک ووینام استان اعلام کرد: مسابقات ووینام قهرمانی لرستان در 4 رده سنی با حضور 300 ورزشکار در قالب 11 تیم و به مدت دو روز در محل خانه رزمی استان برگزار شد.
محمد میر اظهار داشت: در پایان این مسابقات تیم‌های خرم‌آباد، سپیداک بروجرد و دورود به ترتیب اول تا سوم شدند و میثم عباسی از خرم‌آباد نیز به عنوان فنی‌ترین شرکت‌کننده این دوره انتخاب گردید.
وی تفزود: نفرات برتر این رقابت‌ها به مربی‌گری مهدی سلاطی مسوول سبک ووینام هیأت ورزش‌های رزمی استان در مسابقات انتخابی تیم ملی که بهمن‌ماه در سمنان برگزار می‌شود حضور می‌یابند.

 

نتایج هفته نهم لیگ برتر فوتسال استان
شن‌سا خرم‌آباد 1 سایپا خرم‌آباد0
کهمان الشتر 3 الکتریکی فروغی دورود 2
اندیشه بروجرد 3 یافته چگنی 1
مقاومت الیگودرز 4 فجر شهید موسوی خرم‌آباد 3
نتیجه بازی‌های شاهین جوان کوهدشت و هیئت فوتبال نورآباد و همچنین بانک سپه بروجرد و بوژان خرم آباد به دلیل کنار کشیدن تیمهای هیأت فوتبال نورآباد و بانک‌سپه بروجرد از لیگ 3-0 به نفع حریفانشان ثبت شد.

تـیـم

بازی

برد

باخت

مساوی

زده

خورده

امتیاز

1

شاهین‌کوهدشت

۹

۹

-

-

۴۹

9

۲۷

2

شن‌سا خرم‌آباد

۹

۸

-

1

۲۵

10

۲۵

3

مقاومت الیگودرز

۹

۶

2

1

۲۸

۲۰

۱۹

4

سایپا خرم‌آباد

۹

۵

۳

1

۱۷

۱۵

۱۶

5

اندیشه بروجرد

۹

۴

۴

۱

۳۰

۲۸

۱۳

6

کهمان  الشتر

۹

۴

۵

-

۲۶

۲۸

۱۲

7

یافته چگنی

۹

۳

۵

1

۱۵

۲۱

۱۰

8

فروغی دورود

۹

2

۵

۲

۲۳

۲۸

۸

9

فوتسال نورآباد

۹

2

5

۲

۱۴

۲۲

۸

10

بوزان  خرم‌آباد

۹

2

۶

۱

۱۱

۲۳

۷

11

بانک‌سپه بروجرد

۹

۲

۷

-

۱۱

۲۹

۶

12

فجر خرم‌آباد

۹

-

۶

4

۱۹

۳۷

4

 

هیأت هندبال استان سر و سامان می‌گیرد
امید صیف‌زاده: با انتخاب فاتحی به عنوان رییس هیأت هندبال استان لرستان و  با هماهنگی به عمل آمده از طریق ادارات آموزش و پرورش لرستان  و اداره کل ورزش و جوانان این استان، تفاهم‌نامه‌ای امضا گردید تا با همکاری ادارات مذکور نسبت به استعدادیابی در رده دبستان و راهنمایی صورت پذیرد.
به همین منظور اولین گام را خرم‌آ‌باد برداشته شد و در دو ناحیه آموزش و پرورش نسبت به انتخاب بازیکنان اقدام و مربیان هیأت هندبال خرم‌آباد تمرینات خود را در سالن صالحی‌راد و مجتمع المپیک شروع نموده‌اند و قرار است به زودی بانوان هندبالیست نیز تمرینات‌شان را آغاز نمایند تا گوشه ای از عقب ماندگی هندبال لرستان به مرور زمان جبران شود.
در جهت ایجاد چارت تشکیلاتی هیأت نیز بهزاد حسینی به عنوان رئیس هیأت هندبال خرم‌آباد و مهری میرزاوند به عنوان نایب‌رئیس انتخاب شدند.
محمد شیخی به عنوان مربی بزرگسالان هیأت خرم‌آباد، ناصر رحمانی مربی جوانان و نوجوانان و جعفر سپهوند نیز به عنوان مربی اولین مربی رده سنی نونهالان منصوب گردیدند.
لازم به ذکر است تا کنون تیم رده سنی نونهالان تشکیل نگردیده بود که با شروع به کار هیأت جدید این امر تحقق یافت.

 

داشتن روابط عمومی قوی برای باشگاه‌های لرستانی از نان شب واجب‌تر است !
فرهاد داودوندی - بروجرد: هم‌اکنون فوتبال لرستان در دسته اول یک نماینده، در دسته دوم یک نماینده و در دسته سوم هم دو نماینده دارد، فوتسال لرستان(پولاد گسترش بروجرد) هم قرار است در لیگ دسته دوم حضور داشته باشد، تیم‌های امید و جوانان و نوجوانان هم هر کدام به نحوی درگیر مسابقات کشوری خواهند بود.
 اینها فقط آماری از تیمهای فوتبال یا بنوعی باشگاه هائی در استان لرستان هستند که در فوتبال فعالند و در صحنه فوتبال کشور حضور خواهند داشت ! در دیگر رشته های ورزشی نیز کم و بیش در لیگ ها و مسابقات کشوری حضور داریم ! اما دریغ از دو خط خبر ارسالی از طرف مسئولین این تیمها برای خبرنگاران ورزشی ، ظاهرا در تعریف باشگاه داری ، یک قسمت اختصاص دارد به روابط عمومی ! و در تعریف روابط عمومی اینکه ، افرادی که مسلط به مسائل ریز و درشت باشگاه خود باشند و بتوانند آخرین اطلاعات و به روزترین اتفاقات را برای اطلاع رسانی در اختیار مردم و نمایندگان اصحاب رسانه قرار بدهند ، باید فعالیت داشته باشند ، اما دریغ و صد افسوس که از خبر رسانی به روز خبری نیست و اصلاً مسوولی برای روابط عمومی بعضی از باشگاه ها وجود خارجی ندارد !
راه دور نرویم ! همین باشگاه شهرداری بروجرد ! هر وقت مسابقه فوتبال داشته باشد روزنامه نگاران بروجردی با حضور خود و روزنامه نگاران لرستانی با خط تلفن باید از نتایج و حواشی تیم خبر دار بشوند ! به طریق دیگر یعنی اینکه اگر روزنامه نگاران لرستانی همت نکنند و در خواست خبر ننمایند ، ممکن است نتیجه یک مسابقه هیچگاه به گوش هیچکس نرسد ! سر در گمی مسئولین تیم بعد از هر مسابقه ، در اینکه در کجای جدول حضور دارند نیز بالطبع از نبود یک روابط عمومی قوی و تعریف شده حکایت دارد ! به هر حال در تعریف جدید تیم داری ، و با توجه به دنیای مجازی ، هر باشگاه باید یک سایت یا وبلاگ به روز داشته باشد ! و این سایت ها باید توسط روابط عمومی های باشگاه ها  به روز باشد ، چرا نمی خواهیم قبول کنیم که برای تکیه زدن بر جایگاه بزرگان باید اسباب بزرگی را از قبل آماده نمود.
به هر حال من آن‌چه شرط بلاغ است به مسئولین باشگاه های لرستانی در رابطه با داشتن روابط عمومی های قوی گفتم، حال می خواهد از سخنان من پند گیرند یا ملال، اما اگر قرار است پند گیرند ، فردا هم دیر است ، از همین حالا باید دست به کار شوند !

 

اخبار ورزشی لرستان را برای خبرنگاران ورزشی کامل بفرستید!
فرهاد داودوندی - بروجرد: از سه روز قبل از برگزاری مسابقات ورزشی در رشته خاصی ، رئیس هیات ، دبیر هیات ، مسئول روابط عمومی ، مربی ، سرپرست ، بازیکن ، مسئول مسابقات و غیره ، آب از سر خبرنگار ورزشی می برند که چه نشسته ای که قرار است چند روز دیگر ما میزبان یکسری مسابقه ورزشی باشیم ! خدا نکند خبرنگار ورزشی بگوید اگر شد خواهم آمد !
برای همان کلمه اگر ، صد نفر دیگر زنگ می زنند و مصرانه خواهان قول صد در صد خبرنگار مورد نظر میشوند تا بگوید باشد میایم ! موقع مسابقات هم هر جا لنز دوربین عکاسی خبرنگار می چرخد صد نفر جلوی دوربین ظاهر میشوند ! کاری به برد و باخت در مسابقات نداریم ! اما نکته جالب توجه اینکه بعد از برگزاری مسابقات ، حاجی حاجی را در مکه می بیند ! نه خبری از لیست کامل مسابقات ، نه خبری از نام برنده ها و بازنده ها و نه حداقل نام تیمهای شرکت کننده هیچکدام به دست  خبرنگار ورزشی نمی رسد و حالا باید آقای خبرنگار با گوشی خود با صد نفر تماس بگیرد و خواهان دریافت لیست کامل تیمهای شرکت کننده در مسابقات باشد.
عجیب اینکه همه یا گوشی هایشان خاموش است و یا اینکه برای دریافت خبر کامل ، خبرنگار را به همدیگر پاس می دهند ! این است که از هر صد تا تورنمنت برگزار شده در همین استان لرستان یا بروجرد خودمان حداکثر ده پانزده تا از خبرهای کامل آن هیات توسط خبرنگاران ورزشی برای ثبت در تاریخ دریافت میشود و بقیه دود شده و به آسمان میروند !

 ______________________________________________

تبلیغات دور زمین  فوتبال در لرستان به سبک مستضعفان!
رضا جایدری- خر م‌آباد: سال‌هاست به دلیل نداشتن اسپانسر مالی، بازیکنان مطرح لرستان در تیم‌های استان‌های دیگر توپ می‌زنند! دریغ از یک نهاد حمایت‌کننده تیم‌های فوتبال لرستان ... 
مسوولین که مدام می‌گویند تهران به دلیل داشتن کارخانه‌های زیاد، هوایش آلوده است، بخشی از این آلودگی‌ها را هم با ما قسمت کنند و 2-3 تا از آن هزاران کارخانه را در شهر بدون کارخانه‌ی ما(خرم‌آباد) افتتاح کنند بلکه این‌جا هم یک حامی برای تیم‌های ورزشی پیدا شود ...
این‌جا همه چیز دارد: استعداد، تماشاگر، علاقه‌مند و ... فقط حامی ندارد! ما اگر کارخانه نداریم، اما ارگان‌های دولتی بسیاری داریم. آن‌ها چرا تیم‌داری نمی‌کنند؟! برق و فجر در شیراز تیم‌داری می‌کند اما در خرم‌آباد نه! نفت در آبادان و تهران سرمایه‌گذاری می‌کند، اما در خرم‌آباد مستعد نه!
پیام ارتباطات در مشهد، شهرداری در تبریز و ... چرا شهر من نه؟ مسوولین پاسخ جوانان پرسشگر این شهر را بدهند.
برنامه نود در طول سال بیش از 100 ساعت روی آنتن است. سال‌هاست که استان من سهمی از آن ندارد. برای 2 دقیقه هم که شده حرف دل جوانان ما را از این 100 ساعت بیان کند. ما هم هموطن شما هستیم. نیستیم؟!
تیم گَهَر دورود لرستان فقط با صرف 80 میلیون تومان(کل هزینه قرارداد و اسکان و مسافرت تیم) صدرنشین لیگ یک است. بدبختانه مجبور شد برای تأمین هزینه‌های دور برگشت 4 بازیکن کلیدی‌اش را این هفته در بازار نقل و انتقالات لیگ یک به تیم‌های متمول لیگ برتری و دسته اولی کشور بفروشد، درست مثل آن آدم فقیری که مجبور شد برای جور شدن هزینه  کسب سلامتی و عمل جراحی‌اش، کلیه‌اش را بفروشد!

سهم استان ما را از تبلیغ‌های قرون وسطی را دور زمین‌های فوتبال مشاهده کنید، وقتی که فقر باعث هدر رفتن و کوچ استعدادها می‌شود!
هنوز هم که به نقشه ایران نگاه می‌کنم، لرستان را در قلب آن می‌یابم. شاید امثال بهمن فروتن، به خاطر همین فقر و فلاکت است که ما را خارج از این نقشه فرض می‌کنند و هموطن خود نمی‌دانند!
آری! ما خواستار آلودگی تهران هستیم ...  توقعم زیاد نیست! ما لرها همیشه کم‌توقع و قانع بوده‌ایم! نمی‌خواهم شادی‌هایت را با من قسمت کنی، بخشی از آلودگی‌ات را اگر محبت کنی، کفایت می‌کند! شما را به خدا، بخشی آن را با ما قسمت کنید بلکه ما هم بتوانیم نفسی بکشیم!
هَل مِن ناصرً یَنصُرنی؟

 

 

دانلود لینک این متن که در برنامه ۹۰ دوشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۰ از
شبکه ۳ پخش شد
(کلیک کنید)