عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار یک‌شنبه 4 دی 1390
ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۳ دی ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

بازی نساجی و گهر دورود تجدید می‌شود

بر اساس رأی صادره کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، دیدار نساجی قائمشهر و گهر دورود از هفته اول بازی ها تجدید می‌شود.

این بازی به بهانه‌ی عدم ارایه به موقع مدارک از سوی باشگاه گهر و از سوی سازمان لیگ آزادگان سه بر صفر به سود نساجی اعلام شد که با شکایت باشگاه گهر پرونده‌ای در کمیته انضباطی شکل گرفت. در نهایت کمیته انضباطی بعد از بررسی همه‌جانبه پرونده رای به تجدید بازی داده است.

گویی نساجی هم به دلیل مشکلات مالکیت همانند گهر در هفته نخست بازی ها موفق به ارایه مدارک به فدراسیون فوتبال نشده بود تا این که در آستانه‌ی بازی با پاس و در هفته دوم کورش رحمانی در قبال دریافت چک اجازه داد باشگاه مذکور با مالکیت فرد دیگری در مسابقات حضور پیدا کند.

جالب این که رای کمیته انضباطی در این خصوص بر اساس مستندات قطعی است و باشگاه نساجی حق اعتراض به رأی صادره و هم چنین ارجاع پرونده به کمیته استیناف را ندارد.

 

برنامه هفته سیزدهم لیگ دسته دوم فوتبال کشور

سه‌شنبه 6/10/90 – ساعت 14

داتیس لرستان – نوژن شهرداری نوشهر (تختی خرم‌آباد)

داوران: مهدی پاکزاد – کیومرث رضایی – فرزاد بهرامی – علی صباحی

 

حضور لرستان در لیگ گلف بانوان کشور

نخستین رقابت‌های لیگ بانوان فدراسیون گلف کشور از سه شنبه ششم دی ماه در زمین گلف مجموعه ورزشی انقلاب آغاز می‌شود.

شد مسابقات لیگ کشور با حضور 8 تیم در دو گروه 4 تیمی به صورت رفت و برگشت برگزار گردد. بر همین اساس دو تیم برتر هر گروه با یک دیگر مسابقه خواهند داد تا در نهایت قهرمان لیگ مشخص گردد.

تیم‌های هیأت گلف استان‌های تهران، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، زنجان، آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان رضوی تیم‌های حاضر در لیگ بانوان را تشکیل می‌دهند.

بر اساس برنامه تیم‌ها از چهارشنبه تا جمعه این هفته مسابقات خود را انجام می‌دهند.

 

مرحله مقدماتی لیگ برتر منطقه 3 هاکی پایان یافت

مرحله مقدماتی لیگ برتر باشگاه‌های کشور در منطقه 3 با برتری تیم های مسکن و شهرسازی گلستان و شهرداری اراک (الف)‌به پایان رسید.

 این مسابقات با شرکت تیم‌های مسکن و شهرسازی گلستان ،شهرداری اراک(الف)،ایلام و لرستان برگزار شد که در نهایت تیم‌های مسکن و شهرسازی گلستان با کسب 7 امتیاز، شهرداری اراک(الف) با 6 امتیاز، ایلام با 4 امتیاز و لرستان بدون امتیاز به ترتیب در جایگاه اول تا چهارم جدول جای گرفتند.

تیم لرستان در این رقابت‌ها به ترتیب با نتایج 5 بر 4 برابر گلستان،  7 بر 4 برابر ایلام و 8 بر 3 برابر اراک شکست خورد.

سیدیدالله قیاسیان سرمربی سابق تیم ملی و مربی کنونی تیم هاکی لرستان که به دلیل اختلاف با فدراسیون هاکی از روی سکوها مجبور به هدایت تیمش بود در این زمینه گفت: پس از 5 سال دوباره اجازه دادند که لرستان در مسابقات لیگ برتر حضور یابد!

وی افزود:  9 بازیکن تیم لرستان برای تیم‌های استان‌های دیگر به میدان رفتند و در اولین بازی نیز رضا اسکندری بهترین بازیکن لرستان دچار شکستگی از ناحیه دست شد.

قیاسیان در ادامه گفت: متاسفانه مربیان تیم‌های گلستان و اراک که مربیان تیم ملی امید کشورمان هستند، چهار بازیکن تیم ما را تا روز قبل از مسابقه در اردوی تیم ملی زیر فشار سنگین تمرینات قرار دادند به طوری که از نظر بدنی به کلی تحلیل رفته بودند.

وی در خاتمه افزود: لرستان ظرف سال‌های اخیر سازنده‌ترین استان هاکی کشور بوده است. فدراسیون اگر با من مشکل دارد، گناه ورزشکاران لرستانی در ایسن میان چیست؟

 

لرستان قهرمان مسابقات رزمی سبک ووینام بانوان کشور شد

مسوول روابط عمومی هیات ورزش‌های رزمی لرستان گفت: تیم لرستان با اقتدار عنوان قهرمانی مسابقات رزمی بانوان کشور سبک ووینام را از آن خود کرد.

محمد میر افزود: رقابت‌های قهرمانی رزمی بانوان کشور سبک ووینام، انتخابی تیم ملی با حضور 25 تیم از 30 آذر تا دوم دی‌ماه جاری در استان البرز برگزار شد.

وی اظهار داشت: 40 ورزشکار لرستانی در این دوره از رقابت ها در رده‌های سنی مختلف موفق به کسب 26 مدال طلا، نقره و برنز شدند.

میر تصریح کرد: بانوان رزمی‌کار لرستانی در این مسابقات با مربیگری زهرا خورشیدوند 9 نشان طلا، 13 نقره و چهار برنز کسب کردند.

وی گفت: در رده‌بندی تیمی پس از تیم لرستان، تیم‌های اصفهان و کرمانشاه به ترتیب دوم و سوم شدند.

به گفته میر، نفرات برتر هر وزن به اردوی انتخابی تیم ملی برای حضور در بازی‌های آسیایی امسال دعوت می‌شوند.

 

مسابقات شطرنج آموزشگاههای پسرانه استان پایان یافت

مجید کرامتی‌مقدم: مسابقات انتخابی شطرنج مقاطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه پسران استان در سالن صالحی‌راد خرم‌آباد به مدت دو روزبا شرکت مناطق و شهرستان های برگزار شد.

در مقطع ابتدایی: دورود(18 امتیاز)، بروجرد(15) و ناحیه یک(11) به ترتیب اول تا سوم شدند. این رده به صورت دوره‌ای بین تیم‌های شرکت کننده برگزار شد.

در قسمت انفرادی نیز: امیرحسین ماکیانی(دورود)، درویشی(دورود)، پوشنده(بروجرد) و امیرحسین هاشمی(دورود) قهرمان میزهای چهارگانه شدند.

مقطع راهنمایی: دورود(19/5)، ناحیه یک(19) و بروجرد(16/5) به ترتیب اول تا سوم شدند. این رده هم به صورت دوره‌ای بین تیم‌ها برگزار شد

در قسمت انفرادی: علی جوکار(دورود)، امیرحسین نوروزی(دورود)، آرش کیهان(بروجرد) و رئوفی(ناحیه یک) قهرمان میزهای چهارگانه شدند.

مقطع متوسطه: دورود(25)، بروجرد(21) و الشتر با 16 امتیاز به ترتیب اول تا سوم شدند. این جدول نیز دوره ای برگزار شد.

 

تیم‌های اول تا سوم مقطع متوسطه و عوامل اجرایی

 

در قسمت انفرادی نیز: علی یاراحمدی، امیرحسین آروان، هومن خادم و درویشی همگی از دورود قهرمان میزهای چهارگانه شدند.

عوامل اجرائی: عبدالرضا سلیمانی(کارشناس مسوول مسابقات)، مجید کرامتی‌مقدم(مسوول انجمن و سرپرست فنی مسابقات)

داوران: رضا مرادی و احمد خزائی، سهراب فلاح‌زاده، امین چنگایی، سامان فرشادی و روح‌الله شمسی

 

نتایج مسابقات شطرنج آموزشگاه‌های دخترانه استان

مسابقات انتخابی شطرنج در هر سه مقطع تحصیلی در سالن صالحی‌راد خرم آباد به مدت دو روز شرکت مناطق و شهرستان های استان برگزار شد.

در مقطع ابتدایی: ناحیه یک خرم آباد(20 امتیاز)، بروجرد(19/5) و دورود(16/5) به ترتیب
اول تا سوم شدند. این رده به صورت دوره‌ای بین تیم‌های شرکت کننده برگزار شد.

در قسمت انفرادی نیز: شادی کوه‌نشین(ناحیه یک)، سپیده تولائی(بروجرد)، مریم آقائی(ناحیه یک) و گلناز گودرزی(بروجرد) قهرمان میزهای چهارگانه شدند.

مقطع راهنمایی: ناحیه یک(13/5)، دورود(13/5) و بروجرد(13) به ترتیب اول تا سوم شدند. این رده در 5 دور سوئیس تیمی برگزار شد.

در قسمت انفرادی: فرنوش بیاتی(ناحیه یک)، فاطمه حیدری(بروجرد)، نسیم زارعی(دورود) و سحر زارعی(دورد) قهرمان میزهای چهارگانه شدند.

مقطع متوسطه: دورود(17)، ناحیه یک(13/5) و بروجرد با 12 امتیاز به ترتیب اول تا سوم شدند. این جدول نیز در 5 دور به روش سوئیسی برگزار شد.

 

حسینی(0/5- 0/5)بهلولی در حساس ترین دیدار میز یک

 

در قسمت انفرادی: آتوسا بهلولی(دورود)، آفاق رحمتی(دورود)، عاطفه محررزاده(دورود) و فاطمه نظری(ناحیه یک) قهرمان میزهای یک تا چهار شدند.

عوامل برگزاری: سلاطی(مسوول انجمن دختران استان)، قدرتی، شرفی، عزیزی، پیراهن‌سیاه، شکوه جان‌نثاری و مهری هدایت‌پور(کارشناس مسوول مسابقات)

 

صعود نوجوانان لرستان به دور نهایی مسابقات کبدی قهرمانی کشور

تیم نوجوانان کبدی استان لرستان با پیروزی در مسابقات کبدی منطقه پنج، به مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی کشور راه یافت.

مسوول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان گفت: در مسابقات قهرمانی کبدی نوجوانان منطقه پنج کشور، تیم استان لرستان موفق شد با شکست حریفان، با اقتدار به مرحله نهایی این مسابقات صعود کند.

حامد رجایی افزود:در این مسابقات که به مدت دو روز در کبودر آهنگ استان همدان برگزار شد
تیم لرستان موفق شد تیم های ایلام ، مرکزی و همدان را با اختلاف زیاد شکست دهد.

در پایان این مسابقات تیم لرستان به همراه تیم همدان میزبان مسابقات به عنوان دو تیم منطقه پنج به رقابت‌های نهایی قهرمانی کشور در رشته کبدی راه یافتند.

 

برنامه جام افلاک و سخنانی که گفته نشد

فرهاد داودوندی- بروجرد: 2 دی ماه 1390 ، برنامه ورزشی یک ساعته شبکه استانی افلاک لرستان اختصاص داشت به بر رسی حواشی تیمهای دارتاک خرم آباد و شهرداری بروجرد ، برنامه زیبائی که می توانست با به چالش کشاندن مدیران عامل دو باشگاه ( آقایان دولتشاهی و نیکوکار ) بسیار پر بارتر  برگزار گردد . سخن در رابطه با مشکلات تیم‌های لرستانی حاضر در لیگ دسته سوم کشور بسیار زیاد است، اما  قرار نیست که در این گونه برنامه های ورزشی پر مخاطب ، همه تقصیر ها به گردن بی‌پولی بیفتد! بالطبع در حال حاضر همه تیم‌های فوتبال در سطح کشور و در همه رده‌های سنی با بی پولی دست و پنجه نرم می نمایند . اگر قرار بر این است که مشکلات را فقط از زاویه دید بی پولی بنگریم، پس دیگر چه نیازی به اجرای چنین برنامه‌هایی می باشد. خیلی راحت در پایان برنامه خبر استان و بعد از اعلام برنامه هواشناسی، در یک خط هم میشود گفت هم استانی های عزیز امروز هم مثل دیروز ، همه تیمهای ما بی پول می باشند . کار به جائی رسیده بود که اینقدر گفتن موضوع بی پولی در برنامه توسط میهمانان حضوری و تلفنی برنامه تکرار شد که در دقایقی از برنامه میهمانان برنامه ، مجری توانمند برنامه(اقای دالوند) را در رابطه با مشکلات مالی تیمهایشان و چگونگی حمایت مسئولین استان ، مخاطب سوال خود قرار می دادند ! و منتظر بودند که مجری برنامه جوابگوی مشکلات مالی اینگونه تیمها باشد . بسیار به جا بود که با توجه به صدر نشینی تیم بهار همدان که حدودا ده امتیاز با تیمهای دارتاک و شهرداری بروجرد اختلاف دارد و به نوعی از هم اکنون بار خود را برای حضور در مرحله بعد بسته است . از میهمانان سوال می گردید که برای نیم فصل دوم چه برنامه هائی را مد نظر دارند ؟ چگونه می خواهند صدر جدول را از آن خود کنند ؟ اگر همه مشکلات بی پولی است چرا تیم گهر زاگرس دورود که فقیر ترین تیم لیگ دسته یک نام گرفته است توانسته تاکنون شگفتی ساز لیگ دسته یک باشد ؟ به هر حال برنامه جام افلاک  برنامه بسیار خوبی است که جا برای بهتر شدن دارد، اما امیدوارم که در برنامه های بعدی و بخصوص در رابطه با فوتبال که پرطرفدارترین ورزش کشور مان و حتی لرستان است سوالات ، بی رودربایستی تر مطرح گردد و از میهمانان نیز خواسته شود واضح تر به بیان مشکلات باشگاه هایشان بپردازند . ( سخن برای گفتن بسیار است ، در آینده نیز به این موضوع خواهم پرداخت)

در خاتمه برای همه عوامل محترم و زحمتکش این برنامه آرزوی موفقیت دارم.

 

این‌گونه است که ورزش ما پیشرفت نمی‌کند!

فرهاد داودوندی- بروجرد: حالا بگذار چند روزی بگذرد ، مطمئن باش همه از خر شیطان پائین خواهند آمد ! این جمله و جملاتی مشابه اینگونه صحبت ها در ورزش ما در رابطه با بازیکنان خاطی زیاد رد و بدل  شده و در آینده هم زده خواهد شد ! بازیکن داور را میزند ، کمیته انضباطی رای به محرومیت و جریمه میدهد ! همه دور و بری های تیم از بازیکن می خواهند فعلا چیزی نگوید تا آبها که از آسیاب افتاد کار را راست و ریس کنند ! مربی ، منشوری اعلام شده و رای به محرومیت مادام العمر وی از میادین ورزشی صادر میشود! لبخند بر لب ، همه جامعه ورزشی را به تمسخر می گیرد ! زیرا می داند که بزودی تبصره پشت تبصره ، محرومیتش را تخفیف داده و زودتر از آنکه فکرش را بکنند آقای مربی به کنار زمین خواهد آمد ! دیگر برای همه ما عادی شده است که در مقابل حکم های سنگین برای بازیکنان ، مربیان و مدیران ورزشی متخلف ، چندین پرده نمایش را شاهد باشیم ! در پرده اول ! همه رای بر نابودی خاطی می دهند ! و هر کسی بخواهد سر سوزنی از شخص خاطی دفاع کند ، با هجوم رگبار گونه الفاظ نامناسب از طرف جامعه ورزشی روبرو خواهد شد ! یک ماهی که از اصل ماجرا گذشت ، در پرده دوم ، مظلوم نمائی بازیکن خاطی ، احساسات همه مان را از خواب !!! بیدار می کند ، دوستان و دشمنان در این که طرف ورزشکار است و باید به ورزشکاران فرصت مجدد داد متحد می گردند ! اما از همه اینها جالبتر پرده سوم این نمایش است که حالا همه برای این که به بازیکن خاطی بگویند که از روز اول پشتیبانش بوده‌اند گوی رقابت را از هم ربوده و تخفیف پشت سر تخفیف برای فرد خاطی را در خواست می کنند ! تا جائی که خود ورزشکار از این همه محبت جامعه ورزشی اشک شوق در چشمانش حلقه بسته !!! و با خودش عهد می بندد که بار دیگر اگر خواست خلاف ورزشی کند ، طوری باشد که جواب این همه محبت جامعه ورزشی احساساتی را بدهد !!! و اما پرده چهارم بخشش فرد خاطی این طور رقم می خورد که پس از بخشش کامل و صددر صدی طرف، همه بدون استثناء شهادت می‌دهند که اصلا از روز اول هم خلافی نبوده، سوء تفاهمی بوده که توسط شیطنت خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ورزشی به آن دامن زده شده است ! آخر می‌دانید چیست؟ باید دیوار کوتاهی هم پیدا بشود که کاسه کوزه‌ها را بر سر آن دیوار خراب کرد! خوب چه دیواری کوتاه‌تر از خبرنگاران و روزنامه نگاران ورزشی‌؟!