عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار شنبه 3 دی 1390
ساعت ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٢ دی ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

لیگ برتر هاکی برگزار می‌شود

لرستان در گروه سه قرار گرفت

ششمین دوره مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشوراز اول لغایت 9 دیماه سال جاری برگزار می‌شود.

با نظر کمیته فنی فدراسیون هاکی مسابقات در چهار منطقه کشور سیدبندی شده که تقسیم بندی آن به شرح زیر است:

منطقه یک: آذربایجان شرقی (میزبان)،آذربایجان غربی، گیلان، زنجان

منطقه دو:سمنان، چهارمحال و بختیاری، البرز(میزبان)، همدان

منطقه سه: لرستان، ایلام ، گلستان، شهرداری اراک(الف)(میزبان)

منطقه چهار: شهرداری اراک(ب)، کرمان(میزبان)، نفت و گاز گچساران، پرداخت الکترونیک سامان فارس

پس از برگزاری مسابقات دوره مقدماتی از هر گروه دو تیم برتر به مرحله نیمه نهایی صعود خواهند کرد که در غالب دو گروه چهار تیمی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

همچنین مسابقاتی بین تیم‌های سوم و چهارم مناطق چهارگانه برای تعیین مقام های نهم تا شانزدهم جدول رده‌بندی این دوره از مسابقات برگزار خواهد شد.

 

پیروزی لرستان در رقابت‌های لیگ برتر گلف

هفته اول دور برگشت مسابقات لیگ برتر گلف باشگاه‌های کشور با برتری تیم‌های ملی حفاری اهواز، نفت و گاز مسجد سلیمان، هیأت گلف لرستان و هیأت گلف چهار محال و بختیاری به پایان رسید.

تیم هیأت گلف لرستان در تهران میزبان باشگاه سورتمه اهواز بود و توانست چهار بر یک تیم مهمان را شکست دهد.

در مسابقات لیگ برتر گلف 10 تیم شرکت دارند که در دو گروه با هم مسابقه می دهند.

 

هفته پنجم فوتبال لیگ دسته اول استان

رقابت‌های فوتبال لیگ دسته اول استان با برگزاری چند دیدار پیگیری شد.

در هفته پنجم این مسابقات فجر شهید لطوند پلدختر 2 بر صفر پیروزی الشتر را شکست داد، پرسپولیس‌نوین الیگودرز 3 بر 2  ذوالفقار نورآباد را مغلوب کرد و دیدار تیم های استقلال زاگرس بروجرد و افلاک خرم آباد 2 به 2  مساوی پایان یافت.

درجدول رده بندی تیم‌های شهید لطوند پلدختر و شاهین دارایی خرم آباد در صدر جدول گروه های اول و دوم این رقابت‌ها قراردارند.

 

مسابقات پیشکسوتان فوتبال بروجرد

 یادواره زنده‌یاد ناصر میرزایی

فرهاد داودوندی- بروجرد: مسابقات چهارجانبه پیشکسوتان بروجرد یادواره زنده‌یاد ناصر میرزائی از 2 دی‌ماه 1390 در زمین خاکی دانشگاه با شرکت 4 تیم پیشکسوتان شهاب( با نام ناصر میرزائی) ، تیم پیشکسوتان گلستان ( ا نام حمید نیری)، تیم پیشکسوتان جم ( با نام منصور شجاعی ) ، تیم پیشکسوتان (با نام کاروان)شروع شد و با برگزاری دو مسابقه فینالیست‌های خود را شناخت .

در اولین مسابقه تیم پیشکسوتان شهاب ( با نام ناصر میرزائی ) موفق شد با نتیجه 2 بر 1 تیم پیشکسوتان جم ( با نام منصور شجاعی ) را شکست دهد و در دیگر مسابقه نیز  تیم پیشکسوتان (با نام کاروان ) موفق شد با گل دقیقه 91 تیم پیشکسوتان گلستان ( با نام حمید نیری ) را شکست بدهد. به این ترتیب بازی رده‌بندی بین تیم‌های گلستان و جم و دیدار فینال نیز بین تیمهای شهاب و پیشکسوتان در جمعه بعدی برگزار خواهد شد .

 

شهرداری اجازه تکمیل مقبره ناصر میرزایی را نمی‌دهد!

فرهاد داودوندی: وقتی شنیدم که گروه‌های بسیاری از پیشکسوتان فوتبال بروجرد با هم عهد بسته‌اند که در اولین روزهای زمستان سرد بروجرد و در زمینهای خاکی به یاد  مرحوم ناصر میرزائی فوتبالیست پیشکسوت لرستانی که چندی قبل جان به جان آفرین تسلیم نمود ، یادواره ای را در یک جام چهار جانبه برگزار نمایند تعجب نمودم !

مگر نه این که سوز سرمای زمستان برای افراد میانسال و سن بالا که در فضای باز ورزش می نمایند ، ضررش بیشتر از نفعش می‌باشد ؟! مگر نه این که مرحوم ناصر میرزائی اصلاً بروجردی نبوده که حال در این سرمای سخت زمستان بروجردی ها بخواهند برایش بزرگداشت بگیرند ، آن هم در زمینهای خاکی!

پس چه عاملی باعث گردیده که تیم‌های دعوت شده بدون لحظه ای درنگ به برگزار کنندگان این تورنمنت جواب مثبت بدهند ؟ لحظه ای با خود اندیشیدم ،  بیاد شعر ی افتادم که می گوید هر گز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق !

ناصر میرزائی شاید جسم خاکی‌اش دیگر در  میان علاقمندان به ورزش این خطه و دیار نباشد ، اما همچنان یاد و خاطره‌اش با همه کسانی که یک عمر با آنها زندگی نمود ، زنده و جاوید است .

با دیدن پیشکسوتان فوتبال بروجرد که به یاد یک خرم‌آبادی در سرمای زمستان که باد نیز ، سوز آن را به استخوان می زد ، دور هم جمع شده بودند و عاشقانه برای بزرگداشت یاد میرزائی بزرگ به دنبال توپ می دویدند ، دانستم که هنوز هم هوا بس ناجوانمردانه سرد نیست !

اگر مسوولین ورزش ما آن‌چنان که باید و شاید قدر بزرگان ورزش‌مان در لرستان را نمی‌دانند، اما گرمای وجود مردمی که با خاطرات خوب گذشته با قهرمانانشان زندگی می کنند، نمی گذارد لحظه ای یاد بزرگانی امثال مرحوم ناصر میرزائی به فراموشی سپرده شود.

راستی شنیده‌ایم که شهرداری خرم‌آباد به بهانه کمبود جا و فضا اجازه تکمیل مقبره مرحوم میرزایی را نداده و باعث رنجیدگی خانواده آن مرحوم و علاقه‌مندان ورزش لرستان شده است. این هم از قدرشناسی آقایانی که علاوه بر دوره حیات، پس از مرگ آن انسان بزرگ، باز هم حرمت‌شکنی کردند ...

ختم همه مردان عالم به خیر