عکس‌ها و اخبار ورزش لرستان

این وبلاگ در سال 1383 با هدف حمایت از ورزش و ورزشکاران لرستان ایجاد شده است

اخبار یک‌شنبه 27 آذر 1390
ساعت ۱:٢۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

دعوت سه لرستانی به تیم ملی هندبال

اردوی تدارکاتی تیم ملی هندبال جهت حضور در جام ملتهای آسیا از دوشنبه 28 آذر آغاز شد.

18 بازیکن به دومین اردوی تدارکاتی تیم ملی هندبال دعوت شده اند تا از تاریخ 28 آذر لغایت 3 دی ماه تمرینات خود را در محل تالار هندبال برگزار کنند.

رحیم مؤمن‌زاده، سجاد ندری و سعیدحیدری‌راد سه هندبالیست لرستانی هستند که در این اردو حضور دارند.

 

سه لرستانی به اردوی تیم ملی کشتی آزاد نوجوان دعوت شدند

اولین مرحله اردوی آمادگی تیم کشتی آزاد نوجوانان جهت شرکت در رقابت‌های آسیایی و جهانی از دوشنبه 28 آذر در خانه کشتی شماره 2 آغاز می‌‌شود.

کشتی‌‌گیران دعوت شده به این اردوی 12 روزه که تمرینات خود را زیر نظر محمد طلایی سرمربی تیم ملی کشتی جوانان برگزار می‌کنند.

در 54 کیلوگرم مرتضی قیاس، در69  کیلوگرم: حسین بیرانوند و در 100 کیلوگرم رضا کریمی نفرات دعوت شده به این اردو هستند.

شایان ذکر است است تیم کشتی آزاد نوجوانان سال آینده به ترتیب در رقابت‌های آسیایی و جهانی قرقیزستان و آذربایجان شرکت می‌کند.

 

لرستانی‌ها در کشتی نوجوانان کشور 2 نشان کسب کردند

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان کشور در سالن ولی‌عصر شهر آبادان برگزار شد که تیم تهران در یک رقابت نزدیک و حساس موفق شد بالاتر از خوزستان میزبان و مازندران قرار گیرد و به مقام قهرمانی برسد.

تهرانی‌ها با 57 امتیاز اول شدند، خوزستان الف با 55 امتیاز در رده دوم قرار گرفت و مازندران با 52 امتیاز سوم شد. تیم لرستان نیز با کسب دو نشان نقره و برنز توسط امانی و هاشمی به کارش در این مسابقات پایان داد. رده‌بندی انفرادی:

42 کیلوگرم:
1- عبدالحسین جهانبخشی(کهکیلویه و بویراحمد)

46 کیلوگرم:
1- محمد مراد قیاسی(خوزستان الف)

50 کیلوگرم:
1- رضا خدری(البرز)

54 کیلوگرم:
1- میثم رحمتی‌پور(خوزستان الف)

58 کیلوگرم:
1- مهدی نوروزی(چهارمحال و بختیاری) 2- علی‌رضا امانی (لرستان)

63 کیلوگرم:
1- پرهام قنبری(فارس)

69 کیلوگرم:
1- مهدی فلاح (توابع تهران) 2- بهنام افشارنیک(تهران) 3- میلاد محمدی(مازندران) و علی
هاشمی(لرستان)

76 کیلوگرم:
1- علی محمودی(تهران)

85 کیلوگرم:
1- مهدی ابراهیم‌زاده(مازندران)

100 کیلوگرم:
1- محمدحسین رحیم‌زاده(توابع تهران)

 

درخشش لرستانی‌ها در مسابقات سوارکاری استقامت کشور

دومین دوره مسابقه های سوارکاری استقامت کشور جام صالحین در یزد برگزار گردید که تیم لرستان موفق به کسب یک مقام اولی و یک یک مقام سومی در این مسابقات شد.

در این مسابقه‌ها که به مدت یک روز در اشکذر یزد برگزار شد 41 سوارکار از 8 استان در مسافت‌های 80 و 100 کیلومتر رقابت کردند. سید اسدالله موسوی با اسب شبدیز از یزد مقام قهرمانی مسافت 80 کیلومتر رااز آن خود کرد. همچنین در مسافت 100 کیلومتر، حامد سیاه‌منصور با اسب براق از لرستان مقام قهرمانی را به خود اختصاص داد، هیمن فرجی با اسب غزال از کردستان دوم شد و حمید درخشان با اسب بهرنگ از لرستان مقام سوم را کسب کرد.

 

دور برگشت رقابت‌های فوتسال نوجوانان استان آغاز شد

دور برگشت رقابتهای فوتسال نوجوانان استان با برگزاری یک دیدار آغاز شد.

در این مسابقه که سالن امام علی (ع) خرم آباد برگزار گردید تیم نوجوانان شن‌سا توانست با پیروزی ۴ بر ۲ مقابل سایپا با ۱۰ امتیاز به صدر جدول نوجوانان استان صعود کند.

در این مسابقه بازیکنان نوجوان شن‌سا بازی را هجومی شروع کردند و بارها به دروازه سایپا یورش بردند که حاصل آن دو بار برخورد توپ با دیرک دروازه در نیمه اول بود اما این سایپا بود که توانست در یک ضد حمله و استفاده از غفلت بازیکنان شن سا به گل اول مسابقه دست یابد و پس از پایان نیمه اول پیروز به رختکن برود.

اما نیمه دوم را بازیکنان شن سا بازی را منطقی‌تر آغاز کردند و با حمله های مداوم و کم‌اشتباه توانستند دو بار توسط امین امامی و امیررضا احمدی به گل دست یابند.

در نیمه دوم و پس از گل برتری شن سا ٬ سایپا برای دقایقی نبض بازی را در دست گرفت و حاصل آن گل تساوی این تیم بود.

اما باز این شاگردان نونهال وحید ساکی بودند که علی رغم سن کمشان درک بسیار بالایی از فوتسال دارند و توانستند به زیبایی بازی را اداره کرده و یک بار دیگر توسط امین امامی و امیررضا احمدی به گل دست یافته و نهایتا بازی را با نتیجه ۴ بر ۲ به نفع خود پایان داده و به تنهایی در صدر جدول رده بندی این مسابقات بایستد.

از جمله نکات جالب توجه این رویارویی ٬حضور مجید همتی سرمربی جوان و با اخلاق سایپا در جمع مشکی پوشان شن سا مابین دو نیمه و اهداء گل به امین سپهوند مدیرعامل شن سا بود که شایسته است نوجوانان فوتسالیست لرستانی ضمن کسب مهارت‌های فنی و تاکتیکی از مربیان خود٬ از این گونه رفتارهای شایسته و نیکوی بزرگان خود  نیز الگو برداری نمایند.

اسامی بازیکنان شن سا: آرمان پیری عالم٬ امین امامی٬ سید حسن موسوی٬ محسن جهانگیری٬ محمد دهقان٬ مجید امیری٬ محمد کشوری ٬رضا خانی٬ امیررضا احمدی٬ محمدجعفر ملکی و رضا رشنو، مربی: وحید ساکی، سرپرست: سعید ملکشاهیان                        

 

رُولَه جُو ، آخه ورزش  وِرَت  مِشه  نُون  و اُو ؟!

فرهاد داودوندی- بروجرد: بارها از زبان بزرگترها شنیده ایم که خطاب به نوجوانان و جوانانمان به گویش زیبای بروجردی گفته اند : رُولَه جُو، آخه ورزش وِرَت مِشه نُون  و اُو ؟ ( بچه جان ! آخر ورزش که برای تو نان و آب نمیشود ) بَچَسب وِ درس که بزرگتر که شُوئی دَسِتِ وَرِ کسی دراز نکنی ! ( بچسب به درس خواندن که بزرگتر که شدی کاره ای بشوی و دستت را برای احتیاج پیش کسی دراز نکنی)

راستش خود منهم آن سالها که جوانتر بودم ، این سخنان را که از زبان بزرگترها می‌شنیدم جدی نمی گرفتم ! اما حالا که دیگر چهار تا پیراهن بیشتر از بقیه جوانها پاره کرده ایم ، تازه متوجه شده ام که منظور بزرگترها چه بوده ! آقاجان ! ورزش نه نان دارد و نه آب! از راه ورزش با این همه دنگ و فنگ و حاشیه ای که دارد کسی به جائی نرسیده و نخواهد رسید !

شاید بگوئید پس علی دائی و علی پروین و .... از کجا این همه ثروت آورده اند ؟! باید خدمتتان عرض کنم اینها که هم من و هم شما می شناسیم استثناء هستند ،هم پشتکار داشته اند و هم اینکه در شرایط خاصی در ورزش مطرح شده اند که جامعه ورزشی به قهرمان احتیاج داشته است ! لذا مطبوعات سراسری و خودِ جامعه ورزش برای این که قطار ورزش توقف نکند ، دست به قهرمان‌پروری زده اند و قرعه به نام افرادی به مانند علی پروین وعلی دائی و خداداد عزیزی و امثالهم خورده است وگرنه در این خُمره ورزش ، چیز دندان گیری پیدا نمیشود! اگر هم پیدا بشود اینقدر دلال و لیدر و سرگردنه بگیر! 

سرراه نشسته اند که از میلیون‌ها میلیون تومان رد و بدل شده برای خرید یک بازیکن ، چندر غازش گیر خود بازیکن شهرستانی می‌آید! بنابر این خود منهم حالا به جوانترها نصیحت می کنم که اول درس ، دوم اخلاق و سوم ورزش ! زیرا رُولَه جُو، آخه ورزش وِرَت که نِمِشه نُون  و اُو ! بَچَسب وِ درس که بزرگتر که شُوئی دَسِتِ وَرِ کسی دِراز نکنی!

 

سخنانی که مدت‌هاست دوران‌شان به سر آمده !

فرهاد داودوندی- بروجرد: زیاد کار نَکو، خُوئِته مِنازی جلو چِش مَردِم ! زیاد نَخَن زِشته! وَرِ کسی نُوئی مال دارم وِرَت مِزِنَن !  از اینگونه  صحبت ها متاسفانه در جامعه ما زیاد بین خانواده ها رد وبدل میشود . از آنجا که ممکن است بعضی از خوانندگان عزیز این متن ، گویش بروجردی بلد نباشند معنی جملات بالا را که مشتی از نمونه خروار است در اینجا می آورم ( زیاد کار نکن ، خودت را می اندازی جلوی چشم مردم ) ( زیاد نخند زشت است ) ( پیش کسی نگوئی وضع مالی ات خوب است برایت حاشیه درست می کنن !)

کار به جائی رسیده که حتی خندیدن را برای فرزندان خود زشت جلوه میدهیم ، و فعالیت های علمی، ورزشی ، مطبوعاتی ، هنری و غیره را بد می دانیم زیرا ممکن است جلوی چشم مردم بیفتیم! واقعا من نمی دانم چرا در حالیکه همه جای دنیا پیشرفت شان را مدیون زحمات شبانه روزی‌شان هستند و خوشبختانه مدتهاست در جامعه ما هم جوانان را ترغیب به فعالیت های بیشتر علمی ، هنری ، ورزشی ، اجتماعی می نمایند ، این چه افکاری است که در ذهن بعضی ها لانه نموده است که فکر می کنند اگر مردم بفهمند وضع مالی ات خوب است  برایت بد میشود ! و یا اگر بخندی زشت است ! و یا اگر تنبل نباشی ، می افتی جلوی چشم مردم !!!

 به هرحال لازم است بزرگان و معتمدان  جامعه ، تلنگری به اینگونه افکار نزد عوام بزنند
و به کسانیکه دارای اینگونه افکار بسیار منفی هستند گوشزد نمایند که  همه مردم دنیا با فعالیت به سمت و سوی پیشرفت قدم بر می دارند و اگر قرار بود که همه مردم دنیا فکرشان این باشد که اگر زرنگ و فعال باشند قرار است بیفتند جلوی چشم مردم  که در عصر حاضر هم ، باید به مانند انسانهای نخستین زندگی میکردند !

البته و خوشبختانه  مدتهاست این گونه ضد ارزش فکر کردن ها در حال رنگ و رو باختن هستند و بسیاری از همان تیره قدیم‌ها ( که بیشترشان از افراد میانسال به بالا می باشند ) هم  متوجه شده اند که باید در افکارشان تجدید نظر کنند و با حمایت از نسل جوانتر و تشویق جوانان به فعالیت بیشتر در زمینه های اقتصادی ، اجتماعی ، ورزشی ، هنری و....... به نسل بعدی انگیزه بدهند که اگر می خواهند از زندگی لذت بیشتری و چرخ پیشرفت جامعه را بچرخانند،  لازم است فعالیت بیشتر از پیشی داشته باشند و دست از افکار پوچ و بیهوده بردارند.